lente Skoda vanaf8.995r P BEHANG VERF b.v. Maatschappelijke Dienstverlening verhuisd b Atleten willen begin maken met atletiekbaan Kinderen middelpunt van 60-.iarige P.W.A.-school fior I wSKODA Nieuw van Flexa Natuurlijk bij Brandsma f49? Tips voor uw Open Haard f 122 BnttA. Sikkens surf en bootlakken Boek van de maand: Over grote en kleine tuinen Geslaagden J eugd-af deling B EHBO Soest Voor een goed advies en prima materiaal natuurlijk naar SOESTERBERGSESTRAAT 52 SOEST TEL. 12563 21 Soestvr Courant van woensdag 7 april 1982 21 De boekenweek is nog maar nauwe lijks achter de rug of de CPNB, de Collectieve Propaganda van het Ne derlandse Boek, komt in een oplage van 79.500 exemplaren, met een „Boek van de Maand". De titel is „Met mijn tuin in de wolken" en tot en met 9 mei kost het 24,50, daarna 39,90. Het is een boek vol foto's ook van aquarellen en tekeningen, waarvan de originelen in het Cultureel Centrum „de Vaart" te Hilversum tot en met 18 april zijn tentoongesteld. „Met mijn tuin in de wolken" is beslist geen boek over tuinverzorging; wel over tuinieren, een liefhebberij die in een brede laag van het Nederlandse volk leeft. Bloeiende, groot opgezette tuincentra zijn daar min of meer het levende be wijs van. Ook bestaat er langzamerhand een uitgebreide tuin-bibliotheek van hand boeken hoe de beste en fraaiste resul taten te behalen zijn. Alles wordt er in behandeld; het zaai- en plantgoed, de tijd van planten, de gereedschappen, de meststoffen en de beschermings middelen. Dit boek van de ïrtaünd' -bteliteht eten geheel andere kant van het,tuini§ren. Het is een boek over mensen, die geest driftig vertellen over hun eigen stukje groen. Soms gaat het dan over enkele vierkante meters, over een balkon, een vensterbank of over een volkstuintje. Dierbare plekjes groen van meer dan tachtig verschillende mensen worden wat nader bekeken. An Rutgers van der Loeff, die het initiatief nam voor deze uitgave, zocht in een periode van twee jaar die mensen op. Zij vroeg hen iets te schrijven, te tekenen of te schilderen over hun hobby over dat gene wat hen het meest in hun tuin fascineert. Elk verhaal telt twee tot drie pagina's en ieder verhaal wordt steeds vooraf gegaan door een korte introductie, waarin de lezer even kan kennismaken met de verteller. Bijna elk verhaal is ook door de ver tellers zelf geïllustreerd en zo hebben zij hun persoonlijke betrokkenheid in beeld gebracht. Waar die eigen bij dragen ontbreken, zorgde de „groen- fotografe" Marijke Heuff, voor de aanvullingen. Het is een alleraardigst boek dat veel te zien en juist voldoende teksten geeft om een gezonde nieuwsgierigheid naar het „waarom" van de schrijvers te be vredigen. Het boek is vanaf 8 april in de boek handel verkrijgbaar. Stuurloze vrachtwagen op Soesterbergsestraat Doordat de cabine van zijn vracht wagen plots naar voren klapte, raakte de 52-jarige bestuurder uit Utrecht de macht over de wagen volkomen kwijt. Hij schoot met zijn hoofd tegen de voor ruit aan en hield daar een hersen schudding aan over. De man werd in het ziekenhuis Zonnegloren opgeno men. Hel ongeluk gebeurde vorige week op de Soesterbergsestraat, nadat de chauffeur, richting Soest rijdend, de overweg bij Soestduinen gepasseerd was. Vermoedelijk was de begrende- ling van de cabine niet in orde. De stuurloze wagen schampte langs een tegemoetkomende personenauto, bestuurd door en 68-jarige inwoner van de Duitse plaats Furtwangen. Deze wagen liep slechts lichte schade op. De leden van de atlctickafdeling van de Sport Organisatie Soest willen zelf een begin maken met de aanleg van een vierhonderd-meter atletiekbaan. Zij zijn bereid het daarvoor al in het bezit zijnde terrein aan de Wieksloterweg O.Z. van het meeste nu al dode struikge was en andere begroeiing te ontdoen, zodat het tracé van de baan vrijkomt. Op het zand kunnen houtsnippers zor gen voor een veerkrachtige trainings haan. Het plan werd namens het bestuur van de afdeling door voorzitter Rente van Zee tijdens de ledenvergadering ge lanceerd. Het bestuur heeft alle begrip voor de financiële problemen van de gemeente en biedt daarom deze zelf werkzaamheid aan. Wethouder Plomp zei enkele jaren geleden tijden de receptie bij gelegen heid van het tienjarig bestaan van de atletiekafdeling, dat de baan in '82 opgeleverd zou kunnen worden. Geld zorgen hebben daar een streep door gehaald, maar voor de atleten blijft het onverteerbaar dat er voor hen in Soest totaal niets gedaan wordt. Wel is de. grond beschikbaar en ook eigendom van de gemeente. Het per ceel kreeg het gemeentebestuur inder tijd via een grondruil met het land goed Pijnenburg. Wijlen de heer Wil helm, rentmeester van het' landgoed, verbond er de voorwaarde aan dat het perceel een sportbestemming zou krij gen. De ledenvergadering ging uiteraard met deze bestuursplannen akkoord. Het bestuursplan kent drie fasenega- lisering; overbrengen van de huidige voorzieningen van het voetbalcomplex van S.O.Soest en tenslotte aanleg van een sintel- of kunststofbaan. De bijdrage van de gemeente kan nu beperkt blijven tot het plaatsen van een omheining rond het atletiek-com- plex. Bestuur en leden rekenen in dit jaar van gemeenteraadsverkiezingen meer dan ooit op de medewerking van het gemeentebestuur. Per sjot*..v4p iLte-., kening heeft de atletiek-accommodatie ooit een hoge prioriteit gehad en nog altijd maken beloften schuld. Van 31 maart t/m 10 april bij alle Skoda-dea/ers. e<5 10 Dagen lang is het Show bij alle Skoda-dealers; een feestelijke lenteshow met uitsluitend betaal bare gezinswagens! Zoals de Skoda 105, de goedkoopste vier- deurs van Nederland en de bijzonder luxe Skoda 120-serie. Met zonnige inruilprijzen, voordelige accessoires en 1150,- extra vakantiegeld op de koop toe Kom langs, bezoek de Skoda Lenteshow en ontdek wat de Skoda-dealer u kan bieden. U bent welkom! Wermeulen-Hollandia aunroof- plusdak met 1 150,- korting Kwalitatief het betere dak, dat niet alleen openklapt, maar ook naar achteren wegschuift. Laat de zon maar in uw nieuwe Skoda schijnen want tijdens de lenteshow ontvangen alle kopers van een nieuwe Skoda maar liefst f 150,-korting op de normale prijs van t 625,-. Desgewenst kunt u ook in plaats van dit open dak de helft van de korting in kontanten ontvangen. Skoda «uper-plus-pakket voor slechts t 195,-* wordt uw nieuwe Skoda nóg mooier, nóg kompleter met het Skoda- Super- Plus-Pakket: brede stootstrips, verchroomde wielsierringen, een zwarte veiligheids-buitenspiegel en sierlijke typeplaatjes op de ontluchtirigsroosters. (voor het model 120 GLS is een afwijkend pakket samengesteld met o.a. twee veiligheids-buitenspiegels en fraaie sierstrips voor slechts 1.285.—) Zonnige inruilprijzen Tijdens de show krijgt u een extra royaal bod op uw inruilwagen. Gratis voorjaarsattentie Alle bezoekers aan de Skoda Lente show ontvangen een leuke attentie! Skoda 105 vanaf f 8.995,- Skoda 120 vanaf 1 10.695,—. Prijzen inklusief BTW merk toch hoe sterk onijnen wam imp.: de Binckhorst Auto Molor Imporl B.V., Posibus 184. 2250 AD Voorschoten. Tel. 01717 6951 Foto: Herman van Dam Verhuizer Van Buuren heeft vorige week de inboedel van de Maatschappe lijke Dienstverlening vanuit het Anna Paulownaclub schuin de Burgemeester Grothestraat overgebracht naar de voormalige pastorie van de r.k. kerk op Nieuwehoek. In dat Anna Paulownahuis was de dienst zo'n acht jaar gevestigd en het betrekken van dat pand was indertijd een geweldige verbetering, voordien hield men o.a. kantoor in het gebouw Eltheto. Toch bleek al spoedig dat ook dat Anna Paulownahuis niet voldoende ruimte bood. Er moest met het huisvesten van de medewerkers van het algemeen maatschappelijk werk en van de ge- zins- en bejaardenverzorging duchtig geïmproviseerd worden. Er werd dan ook allang uitgekeken naar een nieuw onderkomen. Dat is gevonden in de voormalige pastorie. Die is leeg gekomen na alle ingrijpende veranderingen die op Nieuwerhoek plaats vonden: kerk en Nieuw Mariën- burg en de appartementengebouwen een kerk, het verzorgingshuis Mariën- burg en de appartementengebouw Mariënhorst en Mariënheuvel. De maatschappelijk dienstverlening draait inmiddels weer als vanouds. Het nieuwe kantoor zal t.z.t. officieel in gebruik genomen worden. Het schoolteam onder leiding van de heer J. J. Suvaal en de oudercommis sie van de Prins Willem Alexander- school aan de Beetzlaan hebben er voor gezorgd dat vooral de leerlingen aan hun trekken gekomen zijn bij de vie ring van het zestigjarig bestaan van de school. Voor hen was er film, pannekoeken eten, in optocht door de wijk en een feestmiddag in het wijkgebouw aan de Regentesselaan met het programma „Pret met Bert". En 's avonds werd het nog heel even officieel gevierd met toespraken en dankwoorden. Het gezelschap dat burgemeester Scholten toesprak was niet groot; het had meer weg van een gezellige fami liebijeenkomst. „Normaal", zei hij, „ga ik naar een zestigjarig huwelijks feest en bij het vertrek zeg ik dan,Tot over vijf jaar". Hier zeg ik: Veel levenskans en waar hoop is, is toe komst". De burgemeester wees echter op de goede samenwerking tussen ouders en personeel en zei dat de scholen een grotere functie hebben dan alleen maar lesgeven. „De school heeft een functie in de wijk en ik hoop dat u die nog vele jaren mag vervullen", aldus burgemeester Schol ten. Wethouder Plomp zei dat het gemeen tebestuur op deze receptie met twee man vertegenwoordigd is, omdat de school het verdient. Het verjaardags feest noemde hij net zo geslaagd als de sfeer in de school. Hij zei ook geconsta teerd te hebben dat de integratie met de kleuterschool De Nachtegaal uit stekend verloopt en hij zei dat een bewijs te vinden van het goed functio neren van de oudercommissie en het schoolteam. Tot slot zei de wethouder dat het aantal leerlingen op de P.W.A.school relatief langzaam terugloopten hij sprak daar om de hoop uit dat het honderdjarig bestaan ook gevierd kan worden. De heer Burgerhout bracht de felici taties over van de Vereniging Open baar Onderwijs en de heer A. v.d. Zee bracht de gelukwensen over namens het hoofdenberaad. Namens de ouder commissie sprak mevrouw M. Nek kers-Kruis. In zijn slotwoord merkte de heer Su vaal op dat de fundamentele behoefte van de kinderen nooit zal veranderen. „Het gaat om liefde en het is onze taak hen die te geven", aldus de heer Suvaal. Hij verklaarde het waardevol te vinden dat er zo'n goed gemeentebestuur is en hij zei de hulp steeds als positief te er varen. Tegen zijn collega's zei hij dat zij niet altijd hoeven te doen wat hij zegt. Het contact met de kleuterleidsters noemde hij optimaal en hij sprak de wens uit dat dat zo nog jaren zou blijven. Op 31 maart kon het Jeugd-EHBO- diploma/B worden toegekend aan een aantal jongeren. Zij werden opgeleid door de dames Holleman en v.d. Steeg, daarbij geassisteerd door Mevr. Slotboom en de heer O. v.d. Steeg. Mevrouw C. Verkade-Both exa mineerde deze B-groep. De geslaagden zijn: Marijke van Es, Paulien Veenstra, Erik Mertens, Rente Loman, Baukje Kooistra, Brigitte de Wildt en Crista de Vries. Voor het Eenheidsdiploma slaagden ook nog de senioren heren J. v.d. Brink, W. van Dam, C. van Drie, F. Hoogeweg, F. Krijgsman, J. Kuyer, H. Nederend, H. Ramsingh, M. Riet veld en A. van Zoeren. Extra aanbieding t Aluminium trappen Brandsma verkoopt deze uiterst stabiele trappen nog voor de oude prijs van: 4 treden Flexa heeft een nieuwe verf ontwikkeld, de Uni-decor, welke het mogelijk maakt voortaan zonder problemen de moeilijkste klusjes te schilderen, zoals: deuren, kasten etc, De flexa Uni-decor is een satijnmatte verf die wordt aangebracht met een hiervoor gemaakte rolborstel. Uni-decor kunt u al schilderen zonder dat u eerst met grondverf moet werken. Als u spat, morst of de rolborstel schoon wilt maken kan dat uiterst eenvoudig: gewoon met water. Dat u met Uni-decor een prima resultaat mag verwachten is te danken aan Flexa. Brandsma heeft natuurlijk dit laatste nieuwtje in huis en wil u er graag over adviseren, enbij aankoop van Uni-decor met de bijbehorende rolborstel ligt er nog een handige verrassing op u te wachten. Nu voor 50 Histor's Superlatex muurverf In het laatste onderzoek in de Consumentengids kwam Histor als beste en goedkoopste uit per m2. En natuurlijk Brandsma heeft 't in wel 850 kleuren. Prijs jt. f 1,20 per vierkante meter. Nieuw. Maak in 5 5^ 3 minuten uw lijst! Uw diploma, prent of borduurwerk inge lijst zonder te zagen of te lijmen, eenvoudig in elkaar klikken. In 6 kleuren: licht eiken, donker eiken, mahonie, goud, zilver en wit. Voor iedere afmeting tussen de 16 en 44 cm. En de prijs verbluffend laag! voorbeeld 24 x 30 cm 4% AOO Kompleet ca. Awa Unieke Brandsma verhuur service Universele verfspuit per dag f 25,-; per week f75.- Vlakschuurmachine per dag 110,-; per week f 30.- Rondschuurmachine per dag f 20,-; per week f 60.- Afbrandföhn per dag f25,-; per week f 75.- Speciale verf voor het origineel antiek (zwart) maken van de meest voorkomende soorten metaal. Uitstekend geschikt voor openhaard- accessoires. Heatproof tot 800 °C! Bus 500 cc Ook in spuitbus voor 95 HE ATP - "itüW sud'4 Ruwa en Rubbol de beste surf- en boot- lakken. Sikkens biedt u een kompleet verfsysteem, voor onderhoud van elk type plank of schip. Hoe? Dat leest u in de folder van Sikkens. Het ligt voor u klaar! BRANDSMA

Soester Courant | 1982 | | pagina 21