mki uon Militair Luchtvaart Museum weer open Ricoh KR-5 Kleurvergroting ACTIE! Serieuze' 1 april-grappen vraagt: uw voor: ■2?°i.p,.lQ- ii erg Openbare raadsvergadering Hinderwet-ontwerp beschikking Uitstalling van waren en/of goederen voor winkelpanden In Kamp van Zeist: Ofoto-film-i/deo^j Commissie voor Beroepschriften Verleende bouwvergunningen Afgoden van deze tijd van oosten 5r i.p.v.10.- van oosten 50 Jaar geleden in Soest 8 April 1932 5 SucsttT Courant van woensdag 7 april 1982 5 ot. 3035 mer (p|a- verd.: 3 gas-c.v. OOR 3.V. Soest ^251 o* D. C. De eerstvolgende openbare vergadering van de gemeenteraad wordt ge houden op donderdag 15 april om 19.30 uur in de aula van het Griftland- college aan de Noorderweg. Vanzelfsprekend bent u van harte welkom. De agenda ziet er als volgt uit: Vaststelling van de notulen van de openbare vergadering van 14 en 16 december 1981. Ingekomen stukken. Vragenhalfuurtje. Voorstel 82-71: Voorstel 82-78: Voorstel 82-69: Voorstel 82-79: Voorstel 82-67: Voorstel 82-68: Voorstel 82-77: Voorstel 82-72: Voorstel 82-73: Voorstel 82-61 Voorstel 82-74: Voorstel 82-75: Voorstel 82-76: tot het nemen van een voorbereidingsbesluit (gebied Overhees). tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor gron den gelegen aan de Dalweg. met betrekking tot het te voeren winkelbeleid. tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor gron den gelegen aan de Van Weedestraat. tot het vaststellen van de Woonruimteverordening Soest 1982. tot het uitnemen van gronden uit het grondbedrijf in verband met de beëindiging van de exploitatie van com plex 4 „Braamhage". tot het vaststellen van het tijdstip waarop en de plaats waar de jaarlijkse kermis wordt gehouden, tot het geven van straatnamen in de wijk Overhees II 2e fase. tot het geven van straatnamen in Soest en Soesterberg. tot het uitnemen van het perceel Wilhelminalaan 6 uit het grondbedrijf in verband met de definitieve bestem ming van het perceel. tot verkoop van industrieterrein aan de Soester bedrij ven: 1. G. van Buuren verhuizingen B.V. 2. Vorkheftruck Service H. G. Koenen B.V. 3. Trane Airconditioning B.V. tot verkoop van een perceeltje grond, gelegen nabij de Van Burenlaan aan de heer A. Rijkhoek. tot verkoop van een perceeltje grond ter grootte van plm. 117 m2, gelegen tussen de woningen Nieuwstraat 13 en 15a aan de heer T. van Rouwendaal en de heer W. P. Tolboom, ieder voor een deel. Voorstel 82-62: van de commissie voor de beroepschriften tot het nemen van een beslissing op een door mevrouw Stalenhoef- Scheerboom ingesteld beroep tegen een aanschrijving op grond van artikel 25 van de Woningwet (woning verbetering). Voorstel 82-63' tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in ar tikel 1 van de Zöneverordening Hinderwet ten behoeve van het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een reparatie- en onderhoudswerkplaats annex verkoop motorbrandstoffen op/in het perceel Ba- tenburgweg l te Soesterberg. Voorstel 82-64: tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in ar tikel 1 van de Zöneverordening Hinderwet ten behoeve van het uitbreiden van een herstel- en wasinrichting van motorvoertuigen annex verkooppunt van motor brandstoffen en motorvoertuigen op/in het perceel Beu kenlaan 80 te Soest. Voorstel 82-66: tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in ar tikel l van de Zóneverordening Hinderwet ten behoeve van het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een inrichting voor het assembleren van hy draulische aandrijfeomponenten en testapparaten op/in het perceel Merelweg 3 te Soest. Voorstel 82-65: tot het verlenen van een ontheffing. als bedoeld in artikel 1 van de Zöneverordening Hinderwet ten behoeve van het oprichten, in werking brengen en in werking hou den van een supermarkt op/in het perceel Soesterberg- sestraat 4 te Soest. Voorstel 82-80: tot het verlenen van een bijdrage aan de Stichting Wijk diensten-Centrum Soesterveen. Schriftelijke toelichting op de onderwerpen die aan de orde komen, kan men inzien in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum. Op de gemeentesecretarie (afdeling I) en de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan liggen ter inzage verzoeken van: Elma Handelsmaatschappij b.v., Sterrenbergweg 50 te Soesterberg om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking hou den van een reparatie-/revisiebedrijf voor elektromotoren op het per ceel Sterrenbergweg 50 te Soesterberg (kad. gem. Soest, sectie E., nr. 3598Deze ontwerp-beschikking ligt ook in de hulpsecr. Soesterberg) De strekking van het ontwerp van de beschikking luidt: Positieve beschikking op verzoek om vergunning onder voorschriften ter voor koming van gevaar, hinder en schade voor de omgeving' J. Teunissen, Weteringpad 1 te Soest om een nieuwe de gehele inrichting omvattende vergunning ingevolge de Hinderwet i.v.m. het uitbreiden en wijzigen van een bandzagerifabriek op het perceel Weteringpad 1 te Soest (kad. gem. Soest, sectieG., nr. 5084). De strekking van het ontwerp van de beschikking luidt: „Positieve beschikking op verzoek om vergunning onder voorschriften ter voor koming van gevaar, hinder en schade voor de omgeving". Provinciale Utrechtse Elektriciteitsmaatschappij N.V., Postbus 110 te Utrecht om een vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een 50/10 kV schakel- en transformatorstation op het perceel Bosstraat naast nr. 94a te Soest (kad. gem. Soest, sec tie G.,nr. 6507). De strekking van het ontwerp van de beschikking luidt: „Positieve beschikking op verzoek om vergunning onder voorschriften ter voor koming van gevaar, hinder en schade voor de omgeving". Bakkerij Rademaker b.v., Laanstraat 34 te Soest om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning ten behoeve van een brood bakkerij op het perceel Laanstraat 34 te Soest (kad. gem. Soest, sec tie G., nrs. 4389, 4390, 4991 en 4993). De strekking van het ontwerp van de beschikking luidt: „Positieve beslissing op aanvraag onder voorschriften ter voorkoming van ge vaar, schade en hinder naar buiten toe". Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikking kunnen schrifte lijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen die reeds schrif telijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om ver gunning en hen die daartoe redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn ge weest. De bezwaarschriften moeten bij het gemeentebestuur worden ingediend vóór 21 april 1982. Indien men dat wenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het bezwaarschrift bij het gemeente bestuur worden ingediend. Burgemeester en wethouders wijzen erop dat het ingevolge artikel II van de Algemene Verordening Soest (A.V.S.) verboden is zonder vergunning van hun college op een weg of aan een openbaar water dan wel op een van de weg of een openbaar water voor het publiek bereikbare plaats buitens huis: a. met een tent, een kraam, een voertuig of anderszins standplaats in te nemen tot verkoop of tentoonstelling van waren of goederen, het ver lenen van diensten, het houden van bijeenkomsten of het bieden van vermaak; b. waren of goederen uit te stallen. Tegen overtreding van dit verbod zal zonodig worden opgetreden. Verzoeken om ontheffing van dit verbod dienen schriftelijk te worden inge diend bij het college van burgemeester en wethouders, Steenhoffstraat 2. Twee I april-grappen trokken dit keer de aandacht omdat er toch wel een serieuze kant aan zit. Aan de Van Weedestraat stelden teleurgestelde winkeliers een Blauwe parkeer ]Zone in en aan de Dalweg werd nogeens duidelijk gemaakt dat Soest een nieuw politiebureau nodig heeft. De winkeliers werden vorige week weer eens met de neus op het treurige feit gedrukt dat een CDA-raadslid zich achter de slechte financiële situatie van de gemeente verschuilt om toch vooral maar geen maatregelen te hoe ven nemen tegen de verkeerschaos aan de Van Weedestraat. „Waarom", zo vragen zij zich af, „wordt er bij Rijkswaterstaat nu niet eens echt hard aan de bel getrokken om een blauwe zone ingesteld te krij gen. Dat hoeft geen geld te kosten (alleen een postzegel en desnoods twee of drie achter elkaar). Toch kan het enig soulaas bieden omdat de „Iangparkeerders" dan ver dwenen zullen zijn. Die Iangparkeerders hebben overigens vorige week een april-bon gehad van de Winkelkring. „Geconstateerde par- keerovert reding wegens artikel 24 sub a van het huishoudelijk reglement. U dient zich binnen 24 uur op het bureau te melden teneinde een schikking te treffen", stond er op. Opvallend is dat een „wegwerker" van Rijkswaterstaat moeilijk deed over de borden en meende iets te kunnen „ge- Jasten". Rond twaalf uur haalden ambtenaren van gemeentewerken de borden weg. Ook aan de Dalweg was de aprilgrap min of meer serieus bedoeld. Nu echter Fnlo: Herman van l)ani voor het traag werkende ambteliik apparaat in Den Haag, want het Soes ter gemeentebestuur heeft er zo onge veer alles aan gedaan wat mogelijk is. Het bord bevatte wel een hint voor onze vroede vaderen, namelijk om bij de bouw een Soester bouwbedrijf in te Foto: Herman van Dani A-symetrische BROEKEN in diverse kleuren schakelen. Aardig is dat aannemer W. van Doorn op 29 maart aangifte deed van diefstal van zijn naambord van een bouwplaats aan de Merelweg. Sinds 1 april is het Militaire Lucht vaart Museum in het Kamp van Zeist weer geopend. Iedere werkdag, van maandag tot en met vrijdag kan men er van tien uur 's morgens tot vier uur 's middags terecht. Ook de Tweede Paasdag, op Koninginnedag 30 april, op 5 mei en op Hemelvaartsdag zullen de twee grote hallen voor het publiek open zijn. De collectie is na de sluiting vorig jaar aanzienlijk uitgebreid. Paradepaardje is zeker de Lockheed Neptune 201, de onderzeeboot-bestrijder van de Konin- lijke Marine, die vorig jaar naar Soesterberg overgevlogen werd. Gedeeltelijk gedemonteerd werd het over de weg naar het museum ver voerd, waar het nu tussen de twee hallen staat opgesteld. Van dit type zijn er momenteel nog drie in gebruik. De andere zijn vervan gen door Orions. In hal B staat ook nog een geheel Grcms! Start-set Cokin- filtersysteem (winkelwaarde f '17,-)", bi| aankoop van de Ricoh KR-5 inklusief F 2.2-50 mm objektief Aanbieding is geldig t/m 30-4 1982 en zolang de voorraad slrekt: BIRKSTRAAT 2 - 3768 HH SOEST TELEFOON 02155-12874 FOTO FILM VIDEO I De voorzitter van de commissie voor de beroepschriften maakt, ter uit voering van artikel 9 van de Verordening op de commissie voor de beroep schriften, bekend, dat op woensdag 14 april 1982 om 16.00 uur in de com missie-kamer van het gebouw gemeentewerken, Lange Brinkweg 77, alhier een openbare vergadering van de commissie zal worden gehouden, waar in de volgende zaak aan de orde komt: het beroep van de Stichting Federatieve Raad Welzijnswerk Ouderen tegen het besluit van burgemeester en wethouders d.d. 1 februari 1982 de vervulling van twee vacatures aan te houden tot het najaar in verband met de installatie van de nieuwe raad. Niet-gebonden besluiten Verlening 6 maart 1982. plaatsen van een berging op een terrein gelegen aan het Pijperpad 19 (kad. gem. Soest, sectie G., nr. 7329) uitbreiden van een woonhuis op een terrein gelegen aan de Dr. 's Jacob- straat 11 (kad. gem. Soest, sectie D., nr. 2961) bouwen van een schoolgebouw op een terrein gelegen aan de Di Lasso- straat 49 (kad. gem. Soest, sectie G., nr. 8067 (ged.). Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de beschikking bij het college van b. en w. een gemotiveerd bezwaar schrift indienen. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155 - 22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 - 12.30 - 13.30 - 17.00 UUR opengewerkt deel van een Neptune op gesteld, waardoor men een goed beeld kan krijgen van het leven aan boord van dit vliegtuig. Het biedt plaats aan tien man, die twaalf uur onafgebroken in de lucht kunnen zijn. In hal A is de collectie kleding met twee vitrines uitgebreid. Naast de uni formen is er dankzij de medewerking van het Centraal Museum te Utrecht, ook dameskleding te zien, die in de twintiger jaren gedragen werd. En verder staan er enkele antieke meubel stukken. 2e Wereldoorlog In de hal A is ook de herinnering aan de Tweede Wereldoorlog ondergebracht. Er zijn wat vitrines bijgekomen waar door de aandacht nu ook gevestigd wordt op de offers die gebracht zijn. Indruk maakt ook zeker het fraai gecaïli- grafeerde boek waarin de namen staan van de gevallenen van de Koninklijke Luchtmacht en de Koninklijke Marine. Men hoopt er mee te bereiken dat men zich ook op die bijdrage aan onze vrijheid bezint. Voor allen die de oorlog aan den lijve ondervonden is'ook. een, tekening van een Hawker Hurricane het bekijken waard. En dan niet zo zeer om de tekening als wel om het feit dat er authentieke handtekeningen op staan van Engelse luchthelden; o.a. Douglas Baker. De tekening werd aangeboden aan reünisten van Bridge North, het Engel se vliegveld waar na de oorlog Neder landse militaire vliegers werden opge leid. Dan is er in hal A ook een wat uitge breider bijdrage van de KNIL; het Koninklijk Nederlands Indisch Leger. Het gaat om foto's, uitmonstering en een collage schilderij dat via het perso neel van het 18e Squadron aan het museum aangeboden werd. Technische hal In de hal B, de technische hal, zijn voornamelijk straalvliegtuigen en les- vliegtuigen geëxposeerd. De zaak is geperfectioneerd en „techneuten" ko men hier aan hun trekken. Zois ér een originele constructieteke ning te zien van Erich Taube, een toe stel dat in 1913 gebouwd werd. Dan staat er een opengewerkte romp van een Thunderjet en twee werkende landingsgestellen: van een Mitchell B-25 en van een Fokker S-13. Uil het automobielmuseum te Assen is een twee-cylinder motortje te zien, dat ooit werd gebruikt in een (motor) zweefvliegtuig. Met dat motortje begint een motor- expositie die eindigt bij de achttien- cylinder van de Neptune. Sommige motoren zijn in werking te zien; bijna alle zijn zij opengewerkt. Tenslotte is er dan nog een uitbreiding gegeven aan de afdeling vliegkleding en vliegtuigstoelen. Men beschikt nu overeen complete schietstoel uit een F 104 Starfigther. Vermeldenswaard is ook nog de gro te collectie vliegtuigmodellen, verkre gen uit een nalatenschap. Van de 300 stuks zijn er circa 150 in vitrines opgesteld. Expositie Eind mei wordt in het museum een expositie gehouden van schilderijen van Cor Hermeier. Hermeier is decorontwerper bij de NOS. Zijn schilderijen hebben alle te maken met de Tweede Wereldoorlog en hebben dan niet alleen betrekking op vliegtuigen. Het is de bedoeling dat deze schilde rijen verder het hele seizoen in het museum blijven hangen. Minder validen Voor gehandicapten zijn voorzieningen getroffen zoals aangepaste gangen en toiletten. Een bezoek aan hei museum hoeft hen geen enkel probleem op te leveren. Morgenavond, donderdag 8 april zal mevrouw M. J. Gordeau-Blom voor de leden van de Nederlandse Christen Vrouwen Bond, afdeling Soestdijk. spreken over het onderwerp „Afgoden van deze tijd" (van Ype Schaaf). De bijeenkomst wordt in het wijkge- bouw bij de Emmakerk aan de Regen- tesselaan gehouden en begint om 19.45 uur. Na de pauze zal het bestuur een paasliturgie verzorgen. Soesterbergsestraat 57 (t.o. Busstation) Soest Tel. 02155-13109 Hier bevindt zich uw waardebon-sticker. Bij aankoop van een kleurenfilm, krijgt u bij van oosten hoge korting op een mooie grote kleurvergroting van 20 x 28 cm. Wat moet u doen! Lever doosje sticker bij ons in. Dit geeft u dan recht op 1 kleur vergroting van uw eigen favoriete opname, i afgewerkt in ons eigen foto-laboratorium. 1 kleurvergroting van 20 x28 cm, (bij 24/36 opn. film) voor i 1 kleurvergroting van 20 x 28 cm, (bij 12 opn. film) voor i m Request Door het.Comité Sportpark Soesterberg'is aan den Raad van Soest een request ingediend van den volgenden inhoud. Aan den Raad van de Gemeente Soest. Edelachtbare Heeren. Ondergeteekenden, allen leden van het „Comité Sportpark Soester berg", verzoeken Uwen Raad toestemming tot het houden van een Lunapark of Voorjaarsfeest, voor het volgende doel: le. Het vormen van een fonds tot het verkrijgen, inrichten en exploi- teeren van algemeen Sportpark te Soesterberg. 2e. Het aanbrengen van noodzakelijke verbeteringen en herstellingen aah het thans in gebruik zijnde tijdelijke voetbal- en athletiekterrein. 3e. Het steunen van het plaatselijk Crisis-Comité door het beschikbaar stellen van een bedrag van 500,- aan dat Comité, 't „Comité Sportpark Soesterberg'wenscht Uwen Raad er in het bijzonder opmerkzaam op te maken, dat het particulier initiatief hier wederom werk zal verrichten waardoor in hooge mate de Algemeene Gemeentebelangen worden gediend. le. omdat het tot de plicht van de Gemeente mag worden gerekend, dat terreinen voor de lichamelijke opvoeding der jeugd en het beoefenen der sport worden aangelegd en in stand gehouden 2e. omdat het houden van een Lunapark te Soesterberg belangrijke directe voordeelen in den vorm van vermakelijkheidsbelasting in de Gemeentekas doet vloeien; 3e. omdat de zakendoende bevolking van Soesterberg gedurende den duur van een Lunapark belangrijke voordeelen in hunne zaken onder vinden 4e. omdat de schooljeugd, de sportlievende oudere jeugd en het groote aantal militairen in Soesterberg daardoor gelegenheid krijgen zich behoorlijk lichamelijk te ontwikkelen en hunne jeugd en sportgevoe- lens op behoorlijke wijze uit te leven, terwijl het houden van wedstrijden en sportdemonstraties op een behoorlijk en modern ingericht sport park meerdere bekendheid aan Soesterberg en directe voordeelen voor den belastingbetalenden en zakendoenden middenstand oplevert; reden waarom het Comité Uwen Raad met klem verzoekt hieraan Uwe medewerking te verleenen. Soesterberg, 29 maart 1932. Hetwelk doende, G. J. Grootewal J. Nooder C. J. van Dam F. J. Peeters P. Drost J. van den Berg J. Manders A. Preusser G. Lensink S. Vermeulen J. J. W. Janssen Secretaris. „De Soester Turnclub" Woensdagmiddag werd door „De Soester Turnclub" ten gemeente huize een ovatie gebracht aan het bestuurslid dezer vereeniging tevens gemeente-ambtenaar, den heer Regter, welke dien middag in het huwelijksbootje stapte met mej. A. Barzilay, tevens oud lid der club. Na de plechtigheid, waarbij ook de Burgemeester en verschillende ambtenaren aanwezig waren, werd het bruidspaar door twee van de jongste leden, een meisje en een jongetje, een fraaie bloemenmand, versierd met de clublinten, aangeboden, welke aanbieding bij monde van den voorzitter, vergezeld ging van de beste wenschen der club leden. Bij het vertrek van het bruidspaar stonden velen der leden vanaf den Ingang der raadszaal langs de trappen opgesteld, een haag vormend, waardoor het bruidspaar zich naar Duiten moest begeven. Door de fotograaf van „Utrecht in woord en beeld", werd dit feit op de gevoelige plaats vastgelegd. Telefonisch aangesloten Belanghebbenden wordt medegedeeld, dat de woning van de Rijks politie te Soesterberg telefonisch is aangesloten onder No. 28. Als nu de woning van de agent der gemeentepolitie Meijer ook nog wordt aangesloten, gelooven we, dat elk oogenblik een der dienaren te bereiken is. E.H.B.O. Vorige week Woensdagavond gaf Dr. Brouwer te Soesterberg zijn laatste cursusavond in deze winter in „Eerste hulp bij ongelukken", welke cursus door hem gratis was aangeboden aan de leden der Soester- bergsche Vrijwillige Brandweer en belangstellenden. Door den heer Nooder werd hem een woord van welverdiende dank gebracht. Tevens werd hem door de heeren cursisten een nuttig en fraai cadeau aangeboden. De dames cursisten boden hem een fraai geschenk aan voor zijn echtgenoote. Beide voorwerpen werden in dankbaarheid door Dr. Brouwer aanvaard. Dat deze cursus is ingeslagen, bleek uit de wensch, dat men hoopte In het volgend seizoen Dr. Brouwer nogmaals bereid te vinden voor het geven van een dergelijke cursus.

Soester Courant | 1982 | | pagina 5