„Goedkope boeken"-kelder van „De Stadhouder" PAASDAGEN! „Verhuizer Van 't Net doet naam alle eer aan" Jongeren Ontmoetings Centrum viert lustrum J. K. Westerhof opent showroom aan de Valeriaanstraat 60 ^£)axt/iMjen Sporthuis E.b. Kareisen b.v. uw tennisspecialist Met IVN-Eemland naar de Twiskepolder SOESTDIJK Antiekbeurs Motel Bunnik CAFÉ-RESTAURANT BRUILOFTEN PARTIJEN RECEPTIES Gezellig dineren Restaurant Wethouder bij opening van bedrijfspands'S ïfifn. ju rrsÜBV mém 7 april 1982 Enkele weken na de geruchtmakende viering van het Nederlands Scrabble Kampioenschap, viert de organiseren de instelling, het JOC, zijn eveneens tien-jarig bestaan. Het Jongeren Ont moetingscentrum wil bij de viering daarvan ook andere jongeren het JOC doen ontmoeten. Vandaar dat er in de week van tien tot zestien april (de Paasvakantie) een feestprogramma is gepland waar aan ook niet-leden luister mogen bij zetten. De festiviteiten zullen zich af spelen in en rond het JOC-gebouw „De Lekbak" dat gelegen is achter „De Rank" dat op zijn beurt onlosmake lijk verbonden is met de Gereformeer de Kerk aan de Soesterbergsestraat. Niet alleen bouwkundig ook historisch zijn de drie instellingen vergroeid. Voor de geschiedenis van het JOC en haar relatie met de andere twee beginnen we in 1970 toen de heer G. Menkveld van Hilversum naar Soest verhuisde. Zijn kinderen kwamen reeds na korte tijd tot de conclusie dat er in Soest voor hen geen bevre digende uitgaansmogelijkheden wa ren. „Dan maken we ze toch zelf" is een vlug uitgesproken zin. Bij de jeugd-ouderling werd het idee gelan ceerd van een sociëteit voor met name de gereformeerde jeugd. Zodoende kon de jeugd voor een proeftijd van twee maanden om de week in een zaal tje van „De Rank" bijeenkomen. Op acht januari 1972 werd het Jonge ren Ontmoetings Centrum geboren: een besloten, zeer degelijke club onder toezicht van de kerkeraad. Het werd een succes en de organisatoren had den er hun handen vol aan. Na af loop van elke avond namelijk moesten muziekinstallatie, netten, sjoelbakken, uitneembare bar en wat er meer was aan inventaris, opgeruimd worden om „zaal 5" smetteloos voor de koster achter te laten. Na twee jaar op deze manier gedraaid te hebben kwam er in 1974 een eigen ruimte. Door subsidie van CRM en het enthousiasme van kerk- en JOC- leden zou er een „uitbreiding van De Rank voor jeugdruimte" komen. Be halve het JOC zouden ook alle jeugd clubs zich daar kunnen ontplooien. Voor de inventaris van het souster- rain, het soosgedeelte. zorgden de le den zelf. Er werd onder andere op feestjes voor de muziek gezorgd, er werden plantjes gekweekt en iemand (de latere jeugdouderling A. Faas die ook veel voor het JOC betekend heeft kwam op het dolle idee een scrabble- kampioenschap te organiseren. Het effect van al deze nijvere arbeid voor het goede doel was dat de toen malige jeugdouderling. de nog steeds stuwende meneer Menkveld in au gustus 1974 kaartjes rond kon sturen Daarop werden allen die „op welke wijze dan ook hebben medegewerkt aan de realisering van een eigen ruim te voor de Gereformeerde jeugd van Soest-Zuid". uitgenodigd voor de fees telijke opening van het nieuwe jeugd- gebouw op „7 september a.s."om'16.00 uur". Sindsdien draait het JOC. afgezien van Swinging. Splattering. Nowrock. Synthesizer. Assumulator. Programma 10-16 april ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van het JOC Zaterdag 10 april: Vanaf 15.00 uur geopend totplm. 24.00 uur. 16.00 uur Optreden Accumulator 19.30 uur Film 22.00 uur Optreden Accumulator Woensdag 14 aprilVanaf 20.00 uur geopend tot plm. 23.00 uur. 21.30 uur. Er wordt een JOC-groepsfoto gemaakt. Ook de rest van de avond wordt gevuld met extraatjes. Vrijdag 16 april: Vanaf 20.30 uur geopend. 21.00 uur Optreden Pixed Smickles De toegang is op alle dagen voor zowel leden als introducèes als niet- leden GRATIS. enkele veranderingen in de loop der jaren, op de huidige manier: woens dagavond van acht tot elf: bestemd voor de jongeren van veertien jaar en ouder die ook ook zaterdagavond welkom zijn van half acht tot elf uur. Op vrijdagavond is het gebouw norma liter voor de jeugd van achttien jaar en ouder die daar van half negen tot half één kunnen vertoeven. Deze gebruikelijke regeling wordt volgende week grondig verstoord. Bui ten het feit dat de soos op andere tijden geopend is. zijn nu ook niet-leden van harte welkom. Op de openingsdag van de feestweek kan men de Soester popgroep Accu mulator zien en horen. Geroutineerde soosgangers zien deze new-wave band voor de tweede keer. Vorig jaar juli waren ze ook in het JOC-gebouw en hebben sindsdien aar dig wat ervaring opgedaan met een aantal optredens, verspreid over Mid den-Nederland. Achter het woord Accumulator ver- schdilett *zich onder anüéi'è Marcel0 Vrakking die de synthesizer bespeelt en Frank Peter van de Wey die de bas gitaar vasthoudt en dus samen met' drummer Renè Neuburger de ritme sectie vormt. De overige bandleden zijn gitarist Pe ter Vrakking en Hennie Houtveen. die als zanger het „Swinging and Splat tering" geluid compleet maakt. Hun muziek omschrijven zij zelf als swingende newrock en wat dat bete kent zullen zij zaterdagmiddag- en avond duidelijk maken. Als waardig slotevenement staat de eveneens Soester popgroep Pixed Smickles gepland die vorig jaar no vember de binnenkant van het JOC- gebouw al eens zag op een zaterdag avond. Op 16 april kunnen Louis van Hees (zang en gitaar), Johan Schim mel (basgitaar), Kees Butzelaar (drums) en Cor Bruisma (slag- en sologitaar) hun gevarieerde pro gramma weer ten gehore brengen. Pixed Smickles is samengesteld uit leden van andere groepen waarin de jongens „hun ei niet kwijt konden". De twee eerstgenoemden zijn ex-Jave- lin muzikanten terwijl de andere twee in Chataqua speelden. Met medewerking van deze bands, een film op zaterdag 10 april en de doorgaans goede sfeer in het JOC is de kans groot dat de bezoekers vol gende week zaterdagavond de Ipopuit spreken dat het Jongeren Ontmoetings Centrum zijn twintigste verjaardag zal mogen halen. van de merken Philips, Blaupunkt en Nordmende (zowel de standaard- Al sedert augustus 1979 is de heer Westerhof in Soest aktief als reperateur van o.a. radio's, TV's en video's. Het repareren heeft eigenlijk altijd zijn hart gestolen en is altijd de hoofdzaak van zijn aktiviteiten gebleven. J. K. Westerhof is namelijk „verslin gerd" aan de techniek. Voordat hij begon als reparateur heeft hij op het technische vlak veel erva ring opgedaan met de reparatie van medische-apparatuur en computers. Reparaties worden door de heer Wes terhof zeer snel uitgevoerd. 's Morgens kan men altijd bij hem te recht van 9.00-13.00 uur. Daarna gaar hij op „huisbezoek". In dien mogelijk worden reparaties ter plekke uitgevoerd. Ziet het er naar uit dat een reparatie meer dan 200,- gaat bedragen, dan doet de heer Wes terhof eerst een prijsopgave. Ook 's avonds kunnen afspraken gemaakt worden. Aanvankelijk was er alleen spra ke van repareren, doch steeds vaker kwam de vraag of hij geen nieuwe toe stellen kon leveren. Om aan deze groei ende vraag te kunnen voldoen besloot de heer Westerhof dan ook een show room in te richten (zie foto). In deze showroom vindt men een ruim aan bod Radio's, TV's. Video-apparatuur uitvoeringen als de draagbare model len). De showroom aan de Valeriaanstraat 60 is dagelijks geopend van 9.00-13.00 uur. Föto: Goos van der Wilt Tennis heeft zich ontwikkeld tot de grootste zomersport en bij Sporthuis Eb. Kareisen is hier duidelijk op ingespeeld. Dit bekende Soester Sporthuis brengt voor dit seizoen een zeer breed en modisch assortiment tenniskleding zowel voor kinderen, dames als heren van de toonaangevende topmerken: Daniël Hechter Sport, Parijs; Marlboro, La Coste, Tachini, Adidas plus de bijhorende ac cessoires en trainingspakken. Oversize: zoals de aanduiding al aangeeft een nog groter blad en wel 25-40% groter dan een normaal frame. Deze maat wordt vaak aangeduid als de „koekepan", maar is een racket voor de echter tennisliefhebbers. Te vens blijk dat bij deze oversize frames veel minder „tennisarmen" voorko men. Restaurant „Soester Natuurbad" v. Weerden Poelmanweg 4 Soest Tel. 13156 b.g.g. 22937 Voor een ouderwets gezellige brui loft, receptie of bedrijfsfeest. Ook voor uw vergaderingen reserveren wij onze zaal. Als vanouds vaste lage prijzen. Zeer grote parkeergelegenheid Het gehele jaar geopend. Informeer vrijblijvend. Zaal: .±..200 personen. Komende paasweekend van 10. 11 en 12 april is er weer de jaarlijkse an tiekbeurs in het Postiljon Motel Bun- nik. Op deze beurs, zal een grote groep an tiquairs van naam een uiteenlopende kollektie antiek tonen, dat verkocht wordt onder sluitende garantiebepalin gen. Naast de meubelstands, die een over vloed van traditioneel Holland en En gels, maar ook rustiek meubilair bie den, zullen ook de bekende specialis ten in klein antiek en curiosa aan de beurs deelnemen. BART KOOY Vredehofstraat 6 Telefoon 12525 Voor uw In oud-hollandse stijl ingerichte zaal Flessenravage op kruispunt Op hel kruispunt Ossendamweg/Soes- t««rbergsestraat schoven vorige week 37 kratten, met elk twaalf flessen fris drank. van een vrachtauto van de Bottel mij. 't Gooi. De beveilingsstang functioneerde niet, waardoor de 444 flessen op het wegdek terecht kwamen. Het leverde de dienst gemeentewerken een volle vuinisauto glasscherven op. De brandweer spoot daarna het weg dek schoon. Zaak I.K.v.-demonstratie aangehouden De zaak tegen de uil Soesterberg af komstige verdachte T. betreffende verstoring van de IKV-demonstratie is aangehouden. T. heeft op het laatste moment een advocaat in de arm geno men, die nog niet in de gelegenheid was, de stukken door te nemen. De rechtbank besloot daarom de zit ting vermoedelijk tot 18 mei te verda gen. T. reed tijdens de demonstratie bij de vliegbasis Soesterberg enige keren met zijn auto op de stoet demonstran ten in. Hem wordt poging tot dood slag ten laste gelegd. Schade „Luilak" wordt verhaald op daders Vorig jaar is het jaarlijkse Luilak- feest op de zaterdag voor Pinksteren gepaard gegaan met vergaande balda digheid. Zo heeft een aantal jongeren een spoor van vernielingen achterge laten in het Socsterveen. Met name de openbare basisschool O verhees, achter De Borg, heeft het erg moeten ont gelden. Ruiten werden ingegooid en fietsenrekken werden uit de grond gerukt. De daders van de vernielingen aan deze school konden gelukkig worden aangehouden. Twee verdachten moesten dan ook voorkomen bij de Po litierechter. De gemeente Soest heeft zich als (beledigde) partij in deze strafzaak gevoegd. Daar verdachten werden veroordeeld, is ook de vorde ring van de gemeente toegewezen. De ene verdachte moet nu 1342,90 be talen en de andere 589,00 aan de ge meente Soest. Dil is de eerste maal geweest dat de gemeente zich als beledigde partij in een strafzaak heeft gevoegd. Voortaan zal de gemeente, meer dan nu het geval is, kritisch zaken van vernie lingen onderzoeken en volgen, opdat meer schade wordt vergoed door dege nen die de vernielingen veroorzaken. Er is sprake van een landelijke groei van schade ten gevolge van vandalis me. Zo werd vorig jaar voor 16.000 gulden vernielingen aan gebouwen aangericht. Nu het om zulke bedragen aan gemeenschapsgeld zal in het vervolg van elke vernieling en schade aangifte worden gedaan bij de politie. Voor de tennisser blijft natuurlijk het racket van het grootste belang. Hier van is een zeer ruime keuze aanwe zig zowel in de populair geprijsde series tennisrackets inclusief bespan ning als in de tennisframes. Deze tennisframes worden door sport huis Eb. Kareisen bespannen met de snaeren die aan uw individuele wensen voldoen, waarbij het nodige advies gegeven wordt. Sporthuis Eb. Kareisen heeft de keuze uit ongeveer 25 verschillende snaar- soorten ln zowel synthetische samen stelling als natuurdarmen. Erg in op komst zijn de synthetische darmen, de nylon snaeren die zijn gevlochten de nylon snaren die zijn gevlochten als een natuurdarm, met als 3 grote plus punten: vochtbestendlng, Is goedkoper als echte darm, en ls slijtvaster. Bij de keuze van het juiste frame ls een zeer vakkundig advies nodig daar het tennlsframe de laatste jaren aanzien lijk wijzigingen heeft ondergaan. Was het in vroeger jaren alleen hout, nu heeft u de keuze uit hout, alumi nium, hout met kunststof (zoals: flbre, grafiet, carbon etc.), en geheel kunst stof frames. De grootte van het speel- blad heeft ook belangrijke verande ringen ondergaan. Wat houdt bijvoor beeld in: junior size - normaal size - lady size - mid size - oversize? Junior size: speciaal frame voor kin deren en junioren, te verkrijgen in 3 verschillende groottes. Normal size: dit is de traditionele maat zoals al jaren bekend. Lady size: speciaal voor dames ont wikkelde frames. Hierbij ls b.v. re kening gehouden met gewicht en grip- dikte. Het merk Snauwaert en Da niël Hechter maken b.v. hun dames rackets 1 cm. korter dan normaal, dit komt de dames bij het spel zeer ten goede. Mid sizebij een mid size-frame is de bladmaat 15-25% groter. Deze trend zal zich de komende jaren zeer sterk ontwikkelen, daar men met een mid size-frame duidelijk makkelijker speelt en een zeer goede balcontrole heeft. Nog enkele plaatsen zijn er vrij voor deelneming aan de IVN-Eemland- excursie naar de Twiskepolder. De pol der vormt een onderdeel van het unieke natuurgebied „Waterland", dat ten zuiden begrensd wordt door Amsterdams noordelijkste puntje en het uiterste zuiden van Purmerend. Een flinke oppervlakte dus! De Twis- ke|»older is een waar dorado voor de water/weide vogels met in het bijzon der 't Kemphaantje, roerdomp en ture luur. De flora is in grote verscheidenheid te vinden. Op „geheime" plekjes zijn er velden met zonnedauw en moeras orchideetjes. al naar gelang het jaar- getij. Een boeiend gebied dus voor de ware natuurliefhebber natuurliefhebber! Deze IVN-Eemland excursie, welke onder leiding staat van Rita Kuiper, zal worden begeleid door een drietal gidsen van IVN-Waterland, terrein kenners bij uitstek. Ook niet-IVN-ers kunnen deelnemen aan deze tocht, welke duurt van 5.30 tot 12.00 a 13.00 uur. Dit laatste af hankelijk van het eventueel gebruik kunnen maken van schoongeschrobde koeienpramen. Zondag 25 april is de dag en verplicht wordt gesteld het dragen van laarzen en kleding, welke tegen een stootje kan. Kijker meenemen. Kosten 10,- p.p. en opgave bij: Joke Pidoux, Jacob Catslaan 15, 3768 GP te Soest, Tel. 02155-16487. Gereisd wordt met parti culiere auto's, welke gevuld worden met lifters. Vertrekpunt: parkeerter rein van de Oude Kerk aan de Toren straat te Soest. Deelnemers dienen daar om kwart over vijf in de morgen zich te melden bij Rita. IVN-Eemland Foto: Herman van Dam Bij boekhandel „De Stadhouder" in het winkelcentrum Van V/eedestraat werd vorige week de goedkope boeken"-kel- der in gebruik genomen. Het is in deze tijd van wat zuiniger om moeten gaan met geld, een uitbreiding van groot gewicht. Boekendromen hoeven nu immers geendromen te blijven, want „goedkoop" heeft uitsluitend iets te maken met de „prijs". „De Stadhouder" toont zich daarmee een ware vriend van de boekenliefhebber. Er is van alles te vinden: van groot tot klein; van enkele kwartjes tot wat duurder; voor groteen kleine lezers. Meer dan 2000 boeken in prijs verlaagd. Restpartijtjes uit de uitgeverij (splinternieuw)modern antiquariaat, gedeeltelijk ook echt antiquariaat, oude- en tweedehands boeken. Nieuw voor Soest en een bezoek, dat geheel ongestoord verlopen kan, meer dan waard. Prins Hendriklaan 1 Soest Beide dagen vanaf 16.00 uur geopend. Gaarne zien wij uw reservering tegemoet. Telefoon 02155-13807 Twee wethouders, de heren Hoekstra en Menne, hebben vorige week vrijdag het nieuwe bedrijfspand van het ver huisbedrijf Van 't Net aan de Nijver- beidsweg geopend. Bij die gelegenheid zei wethouder Menne dat Van T Net zijn naam in de loop der jaren alle eer heeft aangedaan. „U levert net werk en uw bedrijf zelf is ook net". De heer A. van *t Net jr. legde bij het begin van de officiële openingshan deling uil waarom hij twee wethouders uitnodigde. Dat had enerzijds te maken met hel feit dat beiden betrokken waren bij de nieuwe vestigingsplaats, de een als wethouder van ruimtelijke ordening en de ander als wethouder van openbare werken, maar óók van wege het feit dat verhuizers altijd met twee adressen te maken hebben. Getweeën tilden de wethouders een kist van een Chevrolet-vrachtwagen uil 1930, waarna zij uit de kist de neon letter T haalden. Die letter werd met een goederenlift naar het dak ge bracht, waar wethouder Menne haar op zijn plaats zette. (Ze ontbrak aan de firmanaam op het dak). Toen werd een glas champagne gehe ven en daarna volgde een rondleiding door hel bedrijf. Een achttal ruiters van Eldorado, het ruilersporlcentrum aan de Bosstraat waarvan de heer Van 't Net secretaris is, luisterde de openingsplechtigheid op. Ieder paard droeg een letter van de firmanaam, zo samen „Van 't Net" vormend. In zijn felicitatie-toespraak bracht de heer Menne de geschiedenis van het verhuisbedrijf in herinnering. Die ging terug tot 1914 toen de toenmalige bakker Van 't Net een bodebedrijf overnam, dat zich in eerste instantie bezig hield mei het bezorgen van meel bij cojloga-bakkers. Van de Bakkersweg. waar het bedrijf toen gevestigd was, verhuisde men naar de Nieuwstraat, vervolgens naar de Merelweg en nu dan naar de Nijver- heidsweg. „U hebt", zei wethouder Menne, „in de loop der tijd een heel netwerk over de aardbol opgebouwd: full destination. Alles staat nu keurig in het gelid. Het is in alle opzichten een net bedrijf'. Hij wenste de heer Van 't Net, diens familie en de dertien personeelsleden alle goeds toe voor de toekomst. L>at deed ook wethouder Hoekstra. Hij sprak namens de (tevreden) klanten en de tevreden gemeente. „U hebt een wildernis opgeruimd, nadat u ons een stukje grond afhandig hebt gemaakt. Wij zijn u daar dankbaar voor", aldus de heer Hoekstra. Architect H. Beekman dankte vervol gens voor de prettige samenwerking. „Met mensen als u wil Ik nog jaren doorgaan". Dank bracht Beekman ook aan de onderaannemers Frans Bos man (elektra); H. van Asch (bestra ft Foto: Herman van Dam Wethouder Menne (links) en wethouder Hoekstra met de letter „T" transport naar het dak van het nieuwe pand. Rechts de heer A. van 'I voor het Net jr. ting) en Reyerse (loodgieterswerk zaamheden). Aannemer E. van de Hengel zei moei lijk afscheid te kunnen nemen van het nu opgeleverde werk. Ook hij bewaar de de beste herinnering aan de samen werking en hij prees Van 't Net voor diens ondernemersdurf. ,,U hebt als ondernemer risico genomen, maar dat is een van de pijlers waarop het be drijfsleven is gebouwd". De voorzitter van de Stichting Eldo rado. de heer J. Detmar, bood een bureaulamp aan namens de vrienden uit de paardenwereld, waarna een dochter van Van 't Net sr. feliciteerde namens de familie. Het laatste woord was aan de heer A. van 't Net jr„ die „senior" als groot animator in het zonnetje zette. Om ook anderen in de feestvreugde te laten delen bood hij de heer John Britz, voorzitter van de Stichting De Blauwe Vogel (het dagverblijf voor meervou dig gehandicapte kinderen aan de Bos straat) een bijdrage aan voor de boot tocht die de 43 kinderen van het dag verblijf op 24 juni gaan maken. Van 't Net zei er ook vrede mee te hebben als het geld gebruikt zou wor den voor de geluidsinstallatie die on langs gestolen werd, maar de heet Blitz liet weten dat het geld voor de boottocht besteed zal worden. Hl; wenste Van 't Net een zonnige toe komst toe. Daarna volgde een zeei druk bezochte receptie.

Soester Courant | 1982 | | pagina 9