~w Duinholers winnen eigen tournooi Programma Leerlingen van de Regentuuter bij Jeugdmarathon Verbouwing S.O. „Soest"-paviljoen voltooid Succesvolle competitie- afsluiting voor Shotteams Soest-Holbaek: geslaagde uitwisseling TAFELTENNIS ATLETIEK 1 Sporthal Beukendal Sportzaal De Bunt Sportzaal De Borg Uitstekende prestaties Sportmiddag in De Bunt Nacht van Baarn een sukses Wethouder G. Plomp verricht de heropening le Wedvlucht van de P.V. Soest 1982 Toestemming voor autorit 15 Soester Courant van woensdag 14 april 1982 15 Foto: Herman van Dam Afgelopen zaterdag kwam voor vrijwel alle Shotteams het einde van de voor jaarscompetitie, een competitie die voor de seniorenteams van Shot weinig successen heeft gekend. De zo op het eerste gezicht tegenvallende resulta ten zijn echter voor het grootste deel terug te voeren op de successen in de herfstcompetitie toen in feite teveel Shotteams kampioen werden. slechts met 6-4 verloren werden. Shot 2 heeft zich achteraf gezien toch vrij gemakkelijk in de 5e Divisie weten te handhaven, hetgeen, de vele tegen slagen voor dit team in aanmerking nemende, toch een knap resultaat ge noemd mag worden. In de laatste wedstrijd werd DHC 1 uit Delft na een 3-3 tussenstand toch nog met 7-3 versla gen. Aan Soester zijde bleef Nicky Baba ongeslagen, terwijl Gerhard Busch en Bert van Velzen ieder twee keer aan de winnende hand bleven. De laatste competitieronde verliep voor Shot toch nog redelijk goed. Shot 1 verloor in Tilburg slechts met 6-4 van het met overmacht kampioen gewor den Luto 1. Shot 2 won regelmatig met 7-3 van DHC uit Delft, terwijl de Shotdames de competitie afsloten met een 8-2 overwinning op het Arnhemse Tios 1. Het le jeugdteam won voor de 10e keer in successie, het 2e jeugdteam wist in Amstelveen het sterke NMB/ VDO 1 op 5-5 te houden. Het 7e jeugdteam werd de 3e kampioen die Shot deze competitie kon binnenhalen. In de zaterdag in Tilburg gespeelde wedstrijd tussen Luto 1 en Shot 1 stond er in feite niets meer op het spel, aangezien Luto al enige weken als kampioen en Shot al enige weken als degradant vaststond. Derhalve werd deze wedstrijd door de Shotspelers voornamelijk benut voor het uittesten van- nieuwe batjes, terwijl' de Tilbur> gers ook niet de indruk maakten het onderste uit de kan te willen halen. Na de 1-0 voorsprong voor Shot door René Daselaar liepen de Tilburgers vlot uit naar een 4-1 pauzestand. Na de pauze verkleinde Harry Maassen de achterstand tot 4-2, maar bij 6-2 had Luto de twee winstpunten toch te pakken. De laatste twee partijen wis ten René Daselaar en Dirk Schuiling nog binnen te halen, zodat uiteindelijk De Shotdames behaalden de tweede zege van deze competitie en deden dat ook voor de tweede keer met ruime cijfers. Hekkesluiter Tios 1 kon met een 8-2 nederlaag naar Arnhem terug gestuurd worden José Daselaar bleef bij Shot ongeslagen, terwijl Wilma Geleijse en Wilke Schut ieder twee keer tot winst kwamen. Het le jeugd team won ook haar laatste wedstrijd en behaalde daardoor uit 10 wedstrijden het maximum van 20 punten. In de laatste wedstrijd werd het bezoekende Velp met 7-3 verslagen. Het 2e jeugdteam sloot een goed ge speelde competitie ook goed af; in Amstelveen wist men het sterke NMB/VDO een gelijkspel af te dwin gen. Zonder een wedstrijd te verliezen werd het 7e jeugdteam afgelopen za terdag kampioen in de 4e klasse. .Vpor^alle inlichtingen over de t.t.v. 'Shot kan men terécht bij Jöóp Kok, Van Goyehlaan 97 (tel. 12746). Overige uitslagen jeugd: Shot 3-Huizen 4: 8-2, Shot 4-Elan 3: 7-3, Quick 9-Shot 5: 4-6, Elan 4-Shot 6: 9-1, Victoria 6-Shot 71-9, Blaricum 2-Shot 8: 2-8, Shot 9-Vitus 2: 10-0, Elan 7-Shot 10: 5-5, Elan 8-Shot 11: 2-8, Shot 12-Hui- zen 14: 3-7, Shot 13-Huizen 12: 4-6, Shot 14-De Hilt 3: 7-3, Huizen 13-Shot 15: 10-0. Op de foto de groep leerlingen van de Regentuuter, die deelnam aan de Jeugd- marathon in Utrecht. Zaterdag 3 april j.1. werd in Utrecht de Jeugdmarathon - een prestatieloop. over 3 km. gehouden. Maar liefst 1100 deelnemers in leeftijd variërend van 6 tot en met 12 jaar namen aan dit fan tastische evenement deel. Onder deze 1100 deelnemers bevonden zich ook 24 leerlingen van de openba re basisschool voor Jenaplan-onder- wijs ,,de Regentuuter" Dit jaar kwamen enkelen van hen wel zéér goed voor de dag. Zo wist Rolf van de Kort een schitterende 7e plaats voor zich op te eisen. Martijn Wevers en Arvid Janssen vochten een felle onderlinge strijd uit, die in de laatste meters werd beslist in het voordeel van Martijn Wevers: Hij werd 13e en Arvid Janssen werd 14e. Bij de meisjes waren het Daphne «Bal- Bij de meisjes waren het Daphne Bal vers, Sietske Reiding en Margje Rei- ding die zich in de voorste gelederen wisten te handhaven. Zij kwamen dan ook slechts met enke le seconden verschil door de finish, als resp. 60e, 62e en 63e (4e, 5e en 6e meisje). Ook alle andere ..Regentuuters" wis ten de prestatieloop met een bewon derenswaardige inzet tot een goed ein de te brengen. De volledige uitslag was als volgt: Rolf van de Kort 7e, Martijn Wevers 13e, Arvid Janssen 14e, André Door- du yn 28e, Marco Martens 29e, René Sorel 56e, Remco de Haan 59e, Daphne Balvers 60e, Marcel Hagens 61e, Siets ke Reiding 62e, Margje Reiding 63e, Sander van Elteren 96e, Maartje We vers 103e, Maartje Paans 106e, Ri- chard Visser 160e, Hassan Amriou 163e, Remco Groenesteyn 217e, Chan- tal van Esch 253e, Nancy van de Hen gel 280e, Mark Doorduyn 298e, Tjeerd van der Zee 299e, Leontine Hulsdouw 441e, Jacqueline Rodenburg 444e en Wendy Hols 446e. Al met al een gezellige ochtend spor ten, waarbij de Regentuuter volgend jaar beslist weer van de partij zal zijn. èsS Zaterdag 17 april 1982: 08.30-12.30 uur NeVoBo volleybal 12.30-21.30 uur Red Stars w Zondag 18 april 1982 14.00-18.00 uur Red Stars basketbal 1 Zaterdag 17 april 1982: 09.00-11.00 uur Badso badminton 12.30-21.00 uur NeVoBo volleybal 2 Zondag 18 april 1982: J 09.00-17.00 uur Badso badminton Woensdag 21 april 1982: 13.30-16.00 uur sportinstuif jeugd Zaterdag 17 april 1982: 12.00-17.00 uur Selby badminton Zondag 18 april 1982: 10.00-15.00 uur Selby badminton Donderdag 15 april is iedereen in de leeftijdsgroep van 12 tot en met 15 jaar welkom op een door de Stichting In de Ruimte georganiseerde sport middag in de sporthal De Bunt. De toegang is vrij en de zaal is vanaf 13.30 uur open. In de nacht van zaterdag 3 op zondag 4 april j.1. werd de 13e Nacht van Baarn georganiseerd door de Baarnse Auto Club, onder zeer fraaie weersomstan digheden en met een zeer groot aantal deelnemende équipes (65) verreden. De Nacht van Baarn bestond dit jaar uit 2. trajecten routebeschrijving met een totale lengte van ongeveer 130 km en telde o.a. mee voor het RAC-West kampioenschap routebeschrijving. Men kon deelnemen in de A-, B-, C- en Toerklasse. De rit voerde de deelnemers vanaf de start via de gemeentes Baarn, Soest, De Bilt, Zeist, Utrecht, Vleuten, Maarssen, De Bilt en weer Baarn naar de finish, alwaar de laatste deelnemer om ongeveer 02.30 uur binnenkwam. Met behulp van een computer kon het rekenwerk vlug afgewerkt worden, zo dat om 03.30 uur de prijsuitreiking plaats kon vinden. Ook dit jaar vonden een aantal jonge lui het weer nodig een aantal contro les weg te halen, waardoor vooral de onervarenéquipes in de Toerklasse zwaar gedupeerd werden. Van de 21 gestarte équipes bereikten er tenslotte slechts 8 de finish. De eindstand in de A-, B- en C-klasse was als volgt: A-klasse: 1. v.d. Berg-v. Dalen 2. v.d. Berg-Roos 3. Zoet-Bakker 281 strafpunten 327 strafpunten 362 strafpunten SPORT De vereniging van postduivenhouders „Soest" deed mee aan een wedvlucht vanaf Herentals over een afstand van 118 kilometer. Er waren 154 duiven in concours, die om 12.15 uur werden gelost bij Noordwesten wind. De eerste prijsduif arriveerde om 13.58.41 uur en haalde een snelheid van jl146.70 meter per minuut. De laatste prijsduif kwam om 14.02 uur aan. De gedetailleerde uitslag luidt als volgt: R. Bokma 1 3 8 1119. P. Limper 2 4 6 9 18 26. C. Bokma 6 20. Z. v.d. Escheit t 16. A. v. Slqoten 10 13 28. M. 12. R. V. Hornsveld 14 81. 15. E. Veerman 17 22. Comb. Vogel 23. A. A. v.d. Broek 25 80. H. v. Steenman 32. Foto: Herman van De Paasdagen worden bij Red Stars ieder jaar opgeluisterd door het Paas- toernooi. Dit keer betrof het de dertien de editie, en zoals altijd was er behalve een keur aan topteams uit Nederland, weer een buitenlandse ploeg uitgeno digd. Wat dat betreft was er niet veel veranderd met vorig seizoen, want ook toen al kwam het Deense Holbaek hier op bezoek. De groep, bestaande uit dertien perso nen, arriveerde donderdagmorgen vroeg in Amersfoort. In Soest werd Iedereen ingedeeld bij de gastgezin nen. In de avonduren kon men ken nis met elkaar maken, daar Dhr. en mevrouw Wijnands hun ruimte in Bar 't Juk beschikbaar hadden gesteld. Datzelfde deden zij op de tweede dag (Goede Vrijdag), maar daaraan voor- af werd er een toernooi gespeeld. Holbaek moest het opnemen tegen zier sterke teams uit heel Nederland, en al gauw bleek dat zij niet waren Opgewassen tegen dit niveau. Het meest hadden de Denen te kampen met het dribbelen en afpassen van de bal, waardoor er veel balverlies werd gele den. Ze verloren zes van de acht wed strijden die zij speelden (inclusief het toernooi in Spakenburg). De M. A. C. Veenendaal organiseert in de nacht van 19 op 20 mei een be- trouwbaarheidsrit, die ook door Soest leidt. Dat mag van burgemeester en wethouders, mits het gedeelte van de rit dat door Soest loopt volledig wordt geneutraliseerd. Voorts vertelde trainer/coach Jesper Nielsen, dat het basket-bal in Neder land ruwer is dan in zijn land. „Als jullie met Pinksteren bij ons spelen, zullen jullie waarschijnlijk veel per soonlijke fouten krijgen" zo zei hij. Niettemin wisten de meisjes van Hol baek met hun coach een vijfde plaats te bemachtigen in een veld van acht teams. Dit bereikten zij, door in de poule derde te worden, en de finale wedstrijd voor de vijfde- en zesde plaats met 26-19 van het Haagse Jum pers te winnen. Om de eerste plaats streden de teams van Red Stars, en een Zweeds team, dat voor een dag in Soest vertoefde. De grote overmacht, die het Zweedse Bö- ras in de poulewedstrijden tot uitdruk king liet komen, resulteerde in een overwinning op de roodwitten, die on danks een goede verdediging met der tien punten verschil verloren. Een goede prestatie, want de andere ploegen werden met groot verschil geklopt. Op de zaterdag was er dus een toernooi in Spakenburg voor het Deen se team. In alle drie wedstrijden ble ven zij verstoken van winst. Natuurlijk weegt met sportuitwisse- lingen het kontakt zwaarder dan de prestaties op sportief gebied. De slech te Deense resultaten waren dan ook niet bepalend voor de sfeer. Zo was op de zaterdagavond een Red Stars-feest georganiseerd waarbij ervaringen konden worden uitgewisseld. Het zal niet lang duren, voordat de Nederlanders en Denen weer broeder lijke naast elkaar zullen zitten, want op donderdag 27 mei vertrekt een groep Red Stars mensen naar Holbaek, dat zo'n vijftig kilometer ten noord westen van Kopenhagen ligt. Vrijdag 16 april aanstaande om 16.30 uur zal wethouder van Sportzaken Drs. G. A. W. G. A. Plomp samen met het jongste lid van de sportorganisatie „Soest" op originele wijze het verbouwde paviljoen heropenen. Zoals op de uitnodigingskaart wordt medegedeeld, is door een ingrijpende en voor de vele medewerkers van Soest lastige verbouwing, het paviljoen uitgebreid, geheel verfraaid en stijlvol ingericht. Een forse dosis zelfwerkzaamheid heeft samen met de bouwer, aanne mersbedrijf P. Walet BV, inderdaad het geheel zeer stijlvol verfraaid en funktioneel veranderd. Kosten noch moeite zijn gespaard om deze, zoals voorzitter Boerkoel zei waarschijnlijk laatste, verbouwing tot een sukses te laten worden. Woorden van een energieke voorzitter die het leeuwenaandeel aan „brein werk" voor deze verbouwing op zich nam. Ook alle tekeningen en plattegronden en de daarbij behorende bestekken komen van het konstruktieburo Krabbedam-Boerkoel B.V. uit Zeist. Voorgeschiedenis In het jaar 1962 kwam Soest van de Ferd. Huycklaan noodgedwongen naar de Bosstraat. De Ferd. Huycklaan waar, nadat de koeienplakken waren verwijderd, heel wat suksessen werden geboekt (we denken aan het promoveren naar de 4e klasse KNVB voor de eerste keerL Daar was toen slechts eem zgn. „Pantry" een hokje met een luik dat naar boven openging. Daar stond je dan nog even droog als het regende. Achter dat luik de eerste „Barkee pers" die een flesje limonade (later ook pils) een koek, een reep en een kauwgommetje verkochten. Mannen als Westerveld, Vrakking en Heeremans waren daar de huurders van die kantine in spé. Jan Tool mocht het meemaken om een echte kantine te gaan beheren op de Bosstraat. Na hem kwamen Gijs Wagner, Pim Ruterink en familie van Keulen die in de kantine de scepter mochten zwaai en. In het jaar 1975 vond men het veel te klein, nadat al eerder verbouwin gen aan de kleedlokalen waren ge daan, en werd de kantine vergroot. Men begreep dat de inkomsten uit zo'n kantine omgezet konden worden in „duurdere" trainers en daaropvol gende suksessen. De jeugd had daar ook baat bijJeugd die alsmaar groter in getal werd. Dat gebeurde allemaal vóórdat „Soest" 50 jaar werd en onder voorzitterschap van de huidige ere-voorzitter H. An- kone en vice voorzitterschap van H. van Asch. Bouwkunde toen óók al aanwezig in het bestuur dus. Na het feest werd de familie Vugts met een groot aantal medewerkers de „beherende" groep en tot nu toe draait die grote groep in ploegen, onder su- pertoezicht van André Vugts, met vroegere café-ervaring van thuis. De kantine werd in eigen zelfwerk zaamheid nog eens opgeknapt onder bezielende leiding van de huidige voor zitter en omgedoopt in „Paviljoen". Die medewerkers, die grotendeels be langeloos vele uren besteedden, brach ten al in 1980 plannen tot uitbreiding op tafel. De 4e klasse bracht konsekwenties vond men. Voorzitter Boerkoel had inmiddels de scepter overgenomen van de heer An- kone en vond direkt al dat er uitbrei ding nodig was. Men haalde financieel deskundige mensen „in huis". Ge holpen door het aktieve bestuur en het kampioenschap van Soest met promo tie naar de derde klasse toog hij aan het werk met zijn plannen. Plannen voor uitbreiding van velden liggen voorlopig in de ijskast maar men moest doorgaan. Voornoemd konstruktieburo werkte de plannen uit en de penningmeester zet te alle cijfers op 'n rijtje, trok sub sidies aan en de trein was niet meer te stoppen. Vóór de winter nog was men aan het bouwen. In vele behoeften voorzien Nu alles gereed is gekomen blijkt hoe funktioneel alles is ingericht en dat er in een grote behoefte is voor zien. Men vroeg al jaren om een eigen jeugd honk; een ruimte waar de jeugd zich thuis zou voelen. Het is er gekomen. Bovendien was er grote behoefte aan een afgescheiden ruimte om een be spreking of vergadering te kunnen hou den terwijl de „zaken" in het Pa viljoen door kunnen draaien. Ook dat kan nu. Men vroeg om een bestuurskamer, een 3e klasser waardig, waar men echt een bestuur van bezoekende verenigin gen kon ontvangen en niet hoefde te wachten op de selektie die er nog in was. Die is er nu. Men vroeg om een bespreekruimte voor de selektie: Zij is er nu en te vens wordt die ruimte als kantoor voor de administratrice gebruikt. Men vroeg om meer bergingsruimte voor Atletiek, Knickerbockers, voetbal, materialen, de vele trainingspakken en voor de vervaardiging van het in middels bekend geworden weekblad „de Spetter". Ze zijn er nu. Men schreeuwde om meer ruimte ach ter de bar en in de keuken. Die is er nu. Men vroeg om een tochtvrije hal waar de sporttassen ordentelijk opgestapeld kunnen worden en die is er ook. Vandaar de intense verbouwing van jeugdhonk, keuken, èn bestuurskamer, waar door de steeds schaarser wor dende harde werkers en bestuurders de meeste vrijwillige uren worden be steed. De bouw zelf Na een volkomen eerlijke en onder de donateurs en begunstigers gehou den aanbesteding was het tenslotte spatte>Qm>zatte SOES? aannemersbedrijf P. Walet BV die het werk mocht uitvoeren. Hij is daarbij gesteund door de onderaannemers C. v.d. Broek (metselwerk) J. v.d. Bra- kel (tegelwerk) A. J. Hartman BV (elektriciteit) Hamers veld BV (lood- gieterswerk) G. M. Elings (schilder werk) en G. v.d. Pol BV (verwar mingsgedeelte Veel eigen werk Het binnen-stukadoorswerk was eigen werk van B. v.d. Lugt; het schilder werk oude gedeeltes en sauswerk bin nen was voor rekening vn Ch. Clarisse. Veel timmerwerk werd verricht met eigen inbreng van W. de Beer die ook sauswerk oud-kleedkamers met C. v, Hengstum verzorgde. Fam. Vugts heeft vele uren hulp erin zitten en A. Snijders verzorgde het straatwerk. De graafwerkzaamheden waren bij drage van H. van Asch BV en als 'opzichter fungeerde de heer D. Kok. Een hechte samenwerking tussen de verschillende instanties deed het ge heel volgens planning verlopen en dat kwam niet in de laatste plaats door de bouwkommissie onder bezielende leiding van voorzitter Boerkoel. Als straks wethouder Plomp „de deur in zal trappen" kan iedéreen zien wat „bouwer Piet" zoals hij in het klub- blad „de Spetter" werd genoemd binnen de gestelde termijn vakkundig heeft afgeleverd Èén Paviljoen dat met een genist hart kan wedijveren in gezelligheid en aankleding met alle verenigingen in de regio. Feestprogramma Natuurlijk heeft het bestuur van S.O. Soest een serie festiviteiten op touw gezet in het nieuwverbouwde Pavil joen. Dat begint op 23 april al met een feest avond voor alle senioren-leden. Op 29 april komt Kirsten Nygaard van AZ'67 naar het Paviljoen voor een le zing met film en lichtbeelden, een avond voor alle jeugd van „Soest". Op 7 mei volgt een Bingo-middag voor de F-pupillen. Op 14 mei is er een gezellige Bingo avond voor alle donateurs en begunsti gers of aanhangers en op 28 mei zal er een disco-avond voor A en B-junio ren worden gehouden. Op 5 juni sluit „Soest" het seizoen met een feestavond voor de jeugdleiders en medewerkers. Afgelopen zaterdag werd het tradi tionele Paastournooi van M.G.C. Duin holers gehouden. Het tournooi was met de nodige zorgen tegemoet gezien want de weergoden hadden de laatste dagen al het nodige water uit de lucht laten vallen. B-klasse: 1. v. Ginkel-Huibers 2. Hoogervorst-Spek 3. Den Doop-Den Doop C-klasse: 1. Kamp-Wijnands 2. Koimans-v. Ouwel 3. Merx-Merx 475 strafpunten 531 strafpunten 639 strafpunten 510 strafpunten 530 strafpunten 625 strafpunten Einduitslag [urardes] Heren: 1. Henk Kollen (Duinh.). 2. Henk v.d. Meent (Duinh.) 3. Maarten Leune (Fitters) Dames: 1. Dini v.d. Meent (Duinh.) 2. Stien Bouma (Putters) 3. Joke Rollman (W.I.K.) Jongens: 1. Machiel Meyer (Aalsmeer) 2. Ko Pannekoek (Aalsmeer) 3. Peter Joost Middag (W.I.K.) Meisjes: 1. Hetty v. Dieren (W.I.K.) 2. Hanny v. Dieren (W.I.K.) 3. Hellen v.d. Meent (Duiinh.) Aangezien het de Duinholers aan ac commodatie ontbreekt en er 76 mensen aan het tournooi deelnamen was het grootste probleem toch wel om een onderkomen te vinden voor de deelne mers. Baaneigenaar Rob Bon loste dit probleem op door een grote bungalow tent neer te zetten. Dit is echter een noodoplossing en een alles behalve gezellig en comfortabel onderkomen. Om 10.30 uur kon er aan het tournooi begonnen worden. De deelnemers wa ren dit jaar voor het eerst in 4 catego rieën onderverdeeld: Heren, dames, jongens en meisjes. Door de Duinholers werden er goede prestaties geleverd, want zowel bij de Dames als bij de Heren bleef de Hoofd prijs in Soestduinen achter, terwijl bij de meisjes de 3e plaats veroverd werd. Er was echter voor iedereen een prijs in de vorm van 5 eieren. Tevens was dit de eerste echte con frontatie met de concurrentie want zaterdag 24 april a.s. worden er team wedstrijden tussen de Duinholers en W.I.K. gespeeld op Soestduinen. Al met al kunnen de Duinholers terug kijken op een geslaagde dag en een goed verlopen tournooi. Ben Middag van W.I.K. uit Lexmond, in de einduitslag geëindigd op do 5e plaats.

Soester Courant | 1982 | | pagina 15