Gehavend SEC verliest van 's Graveland S.V.V. Kampioensteam Msvv) iWofrint GV7GO wmS Pony-spelletjesdag op de Eng S.O. Soest A- kampioen 1 bijna Goed Paasweekeinde voor Hees i 11 fl® T Eemvogels klopt Altius met 5-1 SEC gelijk tegen Veensche Boys Dag van de klub bij S.O. „Soest" L.TC Soest aan de start voor de competitie £111111 ZATERDAGVOETBAL SEC-zondag: ZONDAGVOETBAL KORFBAL Inschrijving zaalvoetbal competitie ZATERDAGVOETBAL Zondag 18 april aanstaande: BILJARTEN Voetbalwedstrijd Café De Kuil - Centropa BILJARTEN foto-f ilm-uideoii^ Sportprogramma 17 Soester Courant van woensdag 14 april 1982 17 Misschien een beetje voorbarig, maar ais Soest A l dinsdagavond j.1. mini- maal 1 winstpunt heeft behaald In de wedstrijd tegen Jonathan 1, dan zou a.s. zaterdag de kampioensvlag gehe sen kunnen worden. Op deze dag wordt om 15.00 uur gespeeld de wedstrijd S.O.Soest A-l - J.S.V. 1. We hebben er alle vertrouwen In, dat de A-l, gestimu leerd door trainer/coach E. Brandes, er in zal slagen het kampioenschap té behalen! Afgelopen zaterdag was er maar een beperkt programma. Soest B-i liet in de race naar de bovenste plaats een steekje vallen door met een l-l gelijk spel uit Baarn terug te komen. De overige uitslagen waren A- Junioren: C.J.V.V. 3 - Soest 3 1.3 B-Junioren: Baarn 1 - Soest 1 i_i Soest 2 - Amerf .Boys 1 0-2 H.V.C. 2 - Soest 3 i_2 C-Jun!oren: Soest 5 - Baarn 4 2-1 Voor a.s. zaterdag zijn de navolgende thuiswedstrijden vastgesteld: A-Junioren: Soest 1 - J .S. V. 1 aanvang 15.00 uur Soest 3 - V.V.Z.A. 3 B-Junioren: Soest 5 - Baarn 3 C-Junioren: Soest l - Roda 1 Soest 2 - Quick Soest 5 - T.O.V. 2 D-Pu pillen: Soest 1 - Limvio 1 Soest 3 - Quick 3 Soest 5 - Limvio 3 E-Pupillen: Soest 1 - Quick 1 Soest 2 - Baarn 2 Soest 4 - K.V.V.A. 4 F-Pupillen: Soest 2 - Hoevelaken 2 Damesvoetbal De Soest-dames traden op 2e Paas dag in het strijdperk tegen Nijenrodes. Al snel stond men met 1-0 achter. Ondanks hard werken werd het nog voor rust 2-0 voor Nijenrodes. Na rust kreeg Soest een penalty tegen wegens een handsbal in het strafschop gebied. Nijenrodes benutte deze kans om op 3-0 te komen. Soest kreeg ook een aantal kansen, maar wist deze niet te benutten. Nijenrodes miste nog een penalty en zo bleef de eindstand 3-0 voor de gasten. Op woensdag'21 april a.s. gaan de S.O.Soest-dames op bezoek bij Nijenro des en wie weet zijn de rollen dan omgekeerd. Foto: Herman van Dam v - J - Hendrik de Boer (links) in gevecht om de bal met een F.C. Horst-verdediger. Voor Hees was het afgelopen weekein de erg gunstig. Gespeeld werd tegen Unicum en F.C. Horst en de winst werd in eigen huis gehouden. Allereerst kwam Unicum uit Lelystad op bezoek. Unicum wilde deze middag toch nog wel het één en ander laten zien en trok ook fel in de aanval, maar de Hees-defensie liet zich niet onder druk zetten. Met lange en snelle passes via J Hoef man probeerde Hees iets terug te doen en de eerste helft werd afgesloten met een 0-0 stand. De tweede helft begon met een duide lijk sterker Hees. De achttiende mi nuut leverde bijna succes op toen R. Mooij op links de bal voortrok en Piet Schalkwijk de bal in het zijnet kogelde. Hees bleef aandringen en met snelle combinaties vooral tussen Hoefman en Schalkwijk probeerden de Unicum- verdediging te ontregelen. Hees kreeg toch loon naar werken in de 35e mi nuut. Een pass door het centrum van de verdediging van J. Westerveld be reikte Hendrik de Boer die met een simpele omhaal de Unicum goaly het nakijken gaf. Hierna volgden nog 10 minuten van zenuwachtig voetbal maar tot scoren kwamen beide partijen niet meer. Uitslag 1-0. Tweede Paasdag kwam F.C. Horst bij Hees op bezoek en met 7 punten uit de laatste 5 wedstrijden dachten ze Hees ook aan de welbekende zegekar te binden. Dat viel echter goed tegen want binnen de 50 seconden stonden ze achter met 1-0. Direkt van de aftrap kwam de bal bij de Boer die weinig moeite had het leder achter de Horst-doelman te plaatsen. 1-0. Dat was voor Hees een binnenkomer- tje, maar toch had Horst het betere van het spel vooral via laatste man v. Dam die met goede passes de vleu gelspitsen aan het werk zette. ~Di Hees-defensie moest alle zeilen bij zetten om de gelijkmaker te voorko men. Hees bleef een beetje afwachtend voet ballen, en met vooral deze middag één van de betere spelers van het veld Piet Schalkwijk aan het hoofd probeerde men iets terug te doen. In de 35ste minuut had het succes. Een misverstand tussen de keeper en laat ste man van F.C. Horst werd bekwaam door Piet Schalkwijk benut. 2-0. Hees bleef vanaf dit moment aan dringen maar tot echte acties kwamen ze voor de thee niet meer. Een ongewijzigd Hees begon zeer fel en agressief aan de tweede helft en dat resulteerde in de vijfde minuut al in een goal uit een goed op rechts opgezette aanval. Via R. Ribberink kwam de bal bij Schalkwijk die op zijn beurt de bal keurig in de voeten van Hendrik de Boer legde, en deze kon met een harde schuiver 3-0 aan tekenen. F.C. Horst duidelijk aangeslagen door de snelle goal wilden wel wat terug doen en de laatste man v. Dam ging zich in aanvallende acties ook mee- roeren. Vooral vrije trappen waren van zijn schoen beslist niet ongevaarlijk. Er volgde in de resterende periode een min of meer gelijkopgaande strijd, met nog een erg goede kans voor F.C. Horst. Doelman Aalderink was al gepasseerd maar Kees v. Essen knal de de bal van de doellijn over de uit lijn. Uitslag 3-0. Voor Hees een toch wel zwaar Paasweekend, maar men mag dik te vreden zijn met 4 punten uit 2 wed strijden. SP0R Foto: Herman van Dam SEC is er niet in geslaagd om met een aantal invallers de inhaalwedstrijd in winst om te zetten. Ondanks een gro te inzet kwam SEC halverwege de tweede helft op achterstand en ver speelde daarmee de kampioenskan sen. SEC moest in het Paasweekend aantre den zonder een aantal spelers die nor maal in de basisopstelling staan. In de achterhoede ontbrak Evert Holle man, die de eerstkomende weken we gens een studiereis buitenslands is Hans Epskamp was zijn vervanger. De reeds geruime tijd geblesseerde Ruud van Rouwendaal was reserve. Bovendien ontbraken Theo Altenaar, Jos van Rouwendaal en Wim Altenaar. In de voorhoede kreeg Robert Sakkers een kans op de spitsplaats. Na een voorzichtige start van beide partijen kwam de eerste kans voor 's Graveland. Een hard schot werd ge keerd door Eric Heemskerk. De weg springende bal werd nogmaals inge schoten maar Eric blokkeerde de bal nogmaals. SEC bouwde een overwicht op maar de samenhang tussen de linies liet te wensen over waardoor weinig gevaar van de voorhoede uitging. Schietpogingen van Jan van Veenen- daal msten het doel; een solo van Joop Abbel strandde in de defensie, enkele hoekschoppen kwamen onge vaarlijk voor het doel terecht. Jan van Rees penetreerde af en toe diep in de 's Graveland-defensie maar een kopbal van Joop Abbel die een makkelijke prooi was voor keeper Jos van Zoelen was het enige resultaat. Even later moest Eric Heemskerk flit send reageren op een kopbal van Tom Torsink. In de slotfase voor rust kwam er nog een offensief van 's Graveland maar SEC bleef overeind. SEC startte na rust met een gering windvoordeel en trok het initiatief naar zich toe. Een solo van Arie Postuma eindigde met een hoekschop en een snelle ak- tie met Arie Postuma en Joop Abbel leverde een goed schot op dat keeper van Zoelen nog maar net kon verwer ken. De uitvallen van 's Graveland liepen vaak vast in de buitenspelval. Jan van Rees kreeg een schietkans na goed aangeven van Jaap Holleman maar zijn schot ging net over. v M ik Robert Sakker en Joop Abbel in een gezamenlijke poging een 's Graveland- verdediger de baas te worden. Na tien minuten werd Robert Sakkers vervangen door Rob Embricqx. Nadat andermaal een rush van Jan van Rees gestuit was kreeg 's Grave land een vrije trap op de rand van het strafschopgebied te nemen. De bal werd hoog voorgezet en bij de tweede paal door Erik Janmaat zuiver ingekopt (0-1 na twintig minu ten). SEC trachtte terug te komen. Gerard van de Brem werd in de slotfase ver vangen door Ruud van Rouwendaal. Jaap Schmidt speelde zich een paar keer fraai vrij maar zag zijn voorzet- ter stranden in de defensie. Een vliegend schot van Arie Postuma werd over de lat getikt en na goed voorbereidend werk van Ruud van Rouwendaal leverde Hans Epskamp een gave voorzet af die net gemist werd. Hans Epskamp viel korte tijd uit met kramp maar kon toch nog terugkeren. In de slotminuten perste SEC er nog een offensief uit dat wel hachelijke momenten opleverde voor het 's Gra- veland-doel maar echte scoringskan sen kwamen er niet uit voort. Een gehavend SEC moest een neder laag slikken ondanks de inzet van het elftal maar de vele wijzigingen gingen ten koste van de organisatie. Door dit resultaat zakt SEC terug naar de middenmoot. Woensdagavond korfbalden de Eemvo- gels in Hilversum onder slechte weers omstandigheden tegen Altius 3. De ontvangende ploeg koos de aanval met de wind mee, zodat de Eem vogels tegen de krachtige wind in moesten spelen en dan pas weer van achter de korf een aanval konden opzetten. Het was Ton Kraaikamp die het eerste doelpunt voor zijn rekening nam en niet veel later bracht Marina van der Berg de stand op 0-2. De tweede Eemvogelaanval had veel pech door het natte en winderige weer en kon tot rust niet tot scoren komen. Gelukkig kon de verdediging de aan vallen van Altius goed afslaan. Na de thee kwam Laura van Londen in de ploeg voor de met een enkelbles sure getroffen Saskia Smelt. Na een goed afgevangen bal kreeg Leendert van den Berg een mooie kans achter de korf. Dat betekende 0-3. Daarna scoorde Jan van de Kuil door middel van een ver afstandsschot 0-4. Vlak na de vakwisseling benutte Rei- noud Toonen zijn vrijstaande positie onder de korf; 0-5. Vlak voor het eind signaal kon Altius nog iets terugdoen, doordat een dame via een fraaie door loopbal het enig doelpunt maakte. Met deze 1-5 uitslag liep Eemvogels twee punten uit op Altius en bezet hiermee een goede middenmoot positie in de veldcompetitie. Eemvogels Al ontving de aspiranten van Altius in Soest. Altius bleek al gauw stukken sterker en met rust was het dan ook 0-5. De concentratie van de Eemvogels verslapte waardoor de te genstander tot 0-11 kon uitlopen. Toen kon Ad Middelkoop het enige tegen doelpunt scoren. De eindstand werd 1-12. Het meisjesteam speelde een regen achtige wedstrijd tegen Antilopen uit Leusden. Na 10 minuten keken ze tegen een 0-1 achterstand aan totdat Kathja Rauch 1-1 maakte. De rest van de wedstrijd ging gelijk op en vlak voor het einde waren de Antilopen zo geluk kig om 1-2 te maken en met de winst naar huis te gaan. Zaterdag 17 april ontvangen twee Eemvogelploegen hun tegenstanders op het korfbalveld aan de Staringlaan. 11.00 uur Eemvogels Pl-Olympia P4 16.00 uur Eemvogels 1-Huizen 2 De aspiranten en Eemvogels 3 spelen respectievelijk tegen Huizen A2 en H.K.C. 4 op het veld van hun tegen standers. Nieuwe zaalvoetbalverenigingen die wensen deel te nemen aan de compe titie in het seizoen 1982-1983 kunnen zich voor nadere informatie wenden tot de heer W. Galiart, Laan van Vol- lenhove 812, 3706 AA te Zeist, tel. 03404-56355. Het gaat om de competitie Rayon Heuvelrug. De inschrijftermijn loopt tot en met 15 mei a.s. In een aantrekkelijke wedstrijd speelde SEC afgelopen zaterdag gelijk tegen het hooggeplaatste Veensche Boys. Het was duidelijk dat Veensche Boys. dat met Eemnes aan de leiding gaat beide punten mee naar Nijkerkerveen wilde nemen, maar SEC ging prima van start en kreeg al meteen enige goede mogelijkheden via Bert Holwarda en Piet van Huenen, maar een Veensche Boys verdediger wist op de doellijn redding te brengen. Veensche Boys hanteerde de eerste helft duidelijk de counter en kreeg daarmee ook enige goede mogelijkhe den, maar Wim van de Veen stond op zijn post. Vooral gehaast schieten speelde Veensche Boys parter». Wel moest Cees Christiaanse op de doellijn redding brengen na een goe de aanval van Veensche Boys, maar door goed uitlopen van Wim van de Veen werd de bal te zwak ingeschoten en door Cees Christiaanse op de doel lijn gestopt. De tweede helft kwam SEC in de ver drukking mede gezien de straffe wind, die SEC nu tegen had. Tn Ho 5e minuut een enorme moge lijkheid voor de Boys, maar de bal kwam via de binnenkant van de paal precies in handen van doelman Wim van de Veen. Veensche Boys hield aan met aanval len, maar door stug verdedigen wist SEC stand te houden en kwamen de Groen-Witten enkele malen goed weg bij enkele goed genomen hoekschop pen. SEC haalde ongeschonden het einde van de wedstrijd en hield door dit ge lijke spel de spanning aan de top er volledig in, gezien het feit dat SEC ook nog op bezoek gaat in Eem nes. A.s. zaterdag is SEC vrij en er zal dan vriendschappelijk gespeeld worden te gen SVM-Boys aan de Bosstraat. Op zondag 18 april aanstaande wordt het een drukke dag bij Sportorganisa tie „Soest" aan de Bosstraat-Oost. Dan, zal de jaarlijks terugkerende „Dag van de klub" worden gehouden. Iedereen die de toegangspoort pas seert, lid of geen lid, betaalt die dag entree en in het fraai verbouwde Pa viljoen zijn de prijzen een klein beetje verhoogd. Dit alles om de kas van de penning meester een „zetje" te geven. Het toeval wil (of was het geen toe val? dat het derde elftal die dag kam pioen kan worden, het tweede elftal ook thuisspeelt en het eerste elftal koploper Baarn om half drie tegemoet treedt. Reden om een bezoekje aan het Soest- komplex niet te vergeten! Winnaars biljartgroep A in Honsbergen Donderdag 8 april vond in de bovenzaal van Honsbergen de bijeenkomst plaats van de biljartgroep A, ter gelegenheid van de laatste maanden gespeelde Paas-competitie. Alle dertig leden waren hierbij aanwe zig, toen de voorzitter, de heer H. Ph. C. van Beek een welkomstwoord sprak en daarna de resultaten van de gehou den competitie bekend maakte. Deze zijn als volgt: Eerste prijzen met 28 punten (veertien gewonnen partij en) H. Ph. C. van Beek, H. Tuenter en J. van Drie. Tweede prijzen met 26 punten (dertien gewonnen partijen): K. Westerlaken, A. Ebing, P. Brekelmans, J. Belt en J. J. Stuiver. Derde prijzen met 25 punten (twaalf en een half gewonnen partijen) S. D. Domeijer en D. J. Hoogkamer. De heer J. A. Kant had 12 punten uit zes gewonnen partijen en kwam in aan merking voor de troostprijs. De prijzen bestonden uit rollades, kaas en eieren. Ieder lid ontving een doos met eieren. De voorzitter bracht tenslotte dank aan de wedstrijdleider, de heer H. Tuenter voor het vele werk dat hij voor onze groep verricht. Men bleef nog een tijdje gezellig bijeen, waarbij van ge dachten werd gewisseld over de toe komstige speelmethode. Op het land van de familie Van Dijk aan de Soesterengweg wordt net als vorig jaar, een ponyspelletjesdag georganiseerd. Het evenement vindt dit keer op zaterdag a.s. 17 april plaats. Er zijn inmiddels al twaalf inschrijvingen binnen. De deelnemers krijgen een springconcours voorgeschoteld en doen verder mee aan een verkleed-race, een schildpad-race,-een ringspel, zaklopen en nog enkele spelletjes: in totaal acht stuks. Om elf uur wordt ermee begonnen. Voor de toeschouwers wordt er nog een mini-rommelmarkt gehouden; staat er ook een kraampje waar kettingen en oorbellen met eigen naam gemaakt worden en is er een prijsje te winnen. Iedereen is uiteraard welkom. A JU././ .1 mpi.ies-vulleybalteam kampioen in do regio Amersfoort van de NeVoBo-kompetitle. Op Paaszaterdag werdS.V.V k1 meiM v om dl9trlkt8kamploen9chap. De ploeg gaat nu verder en zal op speelsters: Marion Bdgels, Inge Everts, Llsette van Brcemen, Lisette Hooi- werf^EUen vYnl^rent^^é ™n Brummelem Janine van Herwaarden, AngeUque Stam. Francine v.d. Velden. Het is te hopen, dat Jan Pelleboer voor het eerste competitie-weekeinde (17/18 april a.s.wat beter weer in petto heeft dan voor de Paasdagen, anders wordt het weer kleumen op en naast de banen. De LTC Soest speelt dit jaar met 26 teams in de competitie. Zeven gemeng de zondag teams en een herenteam. In de districtscompetitie wordt gespeeld met 4 gemengde seniorenteams, een herenteam, 4 gemengde junioren teams, een team jongens t/m 17 jaar. Tenslotte komen in de midweek-da mescompetitie 8 teams uit. Het maken van prognoses is altijd een hachelijke zaak. Verleden jaar waren 8 teams kampioen, waarvan 3 er ook nog in slaagden om te promoveren. Drie teams spelen dus nu een klasse hoger. Jammer was, dat de beide hoogste teams degradeerden. Dit jaar start het eerste team in de 3e klasse landelijke competitie en de da mes Jaenet Lu ten en Maria Schothuis zul len met de heren Gerrie ter Meulen en Aernout Voogel zeker proberen het verloren gegane terrein te heroveren. De teams 2, 3 en 4 spelen alle drie in de 4e klasse. Op de zaterdagmiddag zitten in het A-team de dames Jos Heems kerk en Bep ter Meulen met de Heren Karei Winter en Henk ter Meulen. Op zichzelf is het een sterk team, maar doordat er de laatste jaren toch een verschuiving plaatsvindt van mensen, die lang op zondag gespeeld hebben en nu de voorkeur geven aan de zater dag is het best mogelijk, dat ook de andere verenigingen in de afdeling sterke teams in het veld brengen. Het blijft dus afwachten; het is jam mer, dat de oorspronkelijk in het 2e zondagsteam opgestelde Greet Groart door een wintersportblessure zeker de eerste weken aan (knie)banden is ge legd. Misschien kan zij in de laatste weken nog als reserve in de strijd gebracht kan worden. Wel is het zeker, dat de tot nu toe verguisde „Bovenbanen" door de aanleg van de tennishal nu een duide lijke voorkeur genieten. Het is te hopen dat vanaf het royale terras veel goede partijen te zien zullen zijn. De club rekent er op, dat alle opgestelde spe lers en speelsters met vol enthousias me zullen spelen en het motto zal zijn „vasthouden wat je hebt, en proberen een stapje hoger te komen". Woensdagavond 14 april speelt een elf tal van Café De Kuil tegen het inter nationale transportbedrijf Centropa. De wedstrijd zal gespeeld worden op het terrein van WZ aan de Eemweg en begint om 19.00 uur. De aftrap zal verricht worden door Ome Jan Brouwer (pas afscheid geno men van het Soester slachthuis) Ome Jan Brouwer (houdt van voetbal en Jagermeister) heeft in zijn aktieve loopbaan als voetballer „nooit" verlo ren. Op onze vraag hoe lang hij ge voetbald heeft antw;-;rdde hij lachend: één keer, en wij wonnen toen met 1-0. Wie deze happening wil meema ken is woensdagavond van harte welkom. Dat er vreemde dingen gaan gebeuren is zeker. Uw kleurenfoto's in 2 dagen prachtig afgedrukt. BIRKSTRAAT 2 - 3768 HH SOEST TELEFOON 02155-12874 Donderdag 15 april SOESTERBERG 19.30 uur S'berg 2 - Barneveld 2 zaterdag 17 april wz 14.30 uur WZ - Sova 12.00 uur VVZ 2 - DWA 2 14.30 uur VVZ 3 - Merino's 3 12.00 uur VVZ 4 - Altius 4 15.00 uur VRC 3 - WZ 5 15.00 uur VVZ 6 - Spakenburg 5 12.00 uur SDVB 8 - VVZ 7 HEES 14.30 uur Cobu Boys - Hees 12.00 uur Hees 4 - AH 2 12.00 uur Hees 5 - Bl.kwartier 6 14.00 uur Bussum 5 - Hees 6 SEC 12.00 uur SEC 3 - Hoevelaken 4 SOESTERBERG 12.00 uur UHSV 2 - S'berg 2 12.00 uur-S'berg 3 - NSVS 2 12.00 uur S'berg 4 - Dolderse Boys Dinsdag 20 april wz 19.00 uur VRC 2 - WZ 4 Zondag 18 april S.O.SOEST 14.30 uur Soest - Baarn 11.30 uur Soest 2 - LW 2 12.00 uur Soest 3 - Baarn 3 11.30 uur Amerf.Boys 4 - Soest 4 14.30 uur Soest 5 - 't Gooi 5 9.45 uur Victoria 6 - Soest 6 9.30 uur Soest 7 - Actif 6 14.30 uur Soest 8 - Limvio 6 10.00 uur De Vesting 11 - Soest 12 SEC 14.30 uur LW - SEC 11.30 uur SEC 2 - 't Gooi 2 11.30 uur SEC 3 - WOG 3 12.00 uur WOG 4 - SEC 4 11.30 uur SDO 5 - SEC 5 SOESTERBERG 14.30 uur KDS - S'berg 11.30 uur S'berg 2 - Quick 4 11.30 uur Saestum 6 - S'berg 3 (bij Jonathan) 11.30 uur S'berg 4 - Veenendaal 4 11.30 uur S'berg 5 - SVF 7 Dames 11.00 uur S'berg - Laren Woensdag 21 april S.O.SOEST Dames 19.30 uur Nijenrodes - Soest Donderdag 22 april S.O.SOEST 19.00 uur Soest 4 - Victoria 4 19.00 uur Argon 5 - Soest 5 19.00 uur EMM 4 - Soest 6 19.00 uur Soest 8 - Limvio 6 19.00 uur Soest 10 - Baarn 7 19.00 uur Soest 11 - De Vesting li 19.00 uur Actif 15 - Soest 12 SOESTERBERG 19.00 uur 't Goy 3 - S'berg 4 19.00 uur S'berg 5 - SVF 7

Soester Courant | 1982 | | pagina 17