Kruiswoordpuzzel z m n z z c an 4 c 4 4 4 L. 9 U H E E 3 LE 3 3 Z 5 LE J A «r w A k LE 141] A A w k A k A A Vroege Vogelwandeling niet IVN-Eemland NMB publiceert jaarverslag 1981 Toestemming voor rommelmarkten - collectes enz. E w A E zr De Eekhoorn huizenkrant Hulpverlenings adressen w v~ Zaterdag 17 april: 76e Jaarvergadering Rabobank Soest Hondje weg Hondje terug Voorjaarsvergadering van de bond voor ouderen Maatschappelijk werk Burgerlijke Stand R.K.kerkdiensten Ds. Van Harten verlaat Soest Aanhanger gestolen Bestelauto botst op viskraam Oplossing voor kermis Mientjes Pasen a 9 ii- u Ï5 ia '1 n W W' W 5a W T° L_ Predikbeurten Godsdienstonderwijs op middelbare scholen Guitar-Gala in „De Borg" Medische Dienst Tijdelijke opheffing vacature-stop „Energie" onderwerp van gesprek CDA-vrouwen Insluiper slaat slag in Hoog-Soestdijk Diefstal uit caravan 18 Snester Courant van woensdag 14 april 1982 19 I fc-\ In het natuurleven gaan we een tijd tegemoet, welke de inzet vormt van vele hoogtepunten. Zodra het licht wordt, geelt er èèn de toon aan, als inzet tot een ware cacafonie. Natuur liefhebbers, altijd al alert op het na- tuurgebeuren, geven extra acte in het voorjaar en zullen ademloos luisteren naar het vogelkoor met een scala aan liederen... Royaal als IVN-natuurgidsen immer zijn met uitdelen van hun natuurken nis, staan ze ook deze keer weer klaar Het zijn mensen, die veel over vogels hun zang, nesten, etc. weten en graag daarvan wat kwijt willen aan ge- interesseerden. Dit zal kunnen op za terdag 17 april a.s. tijdens de vroege vogelwandeling in Buitenzorg/Groene- veld. De wekker zal op vroeg" ge- zet moeten worden. Immers vogels worden wakker zodra het licht wordt en kunnen dan in veelheid worden be luisterd. ZES uur in de morgenstond is het verzamelen op het parkeerter- reintje aan de Ravesteinselaan te Baam. Voor hen, uit het Gooi komend, de eerste laan rechts na de oprijlaan naar kasteel Groeneveld en voor uit de richting Soest komend en de eerste laan links vóór de toegang naar het kasteel. Op dat parkeerplaatsje staat een acht tal IVN-EEMLANDvogelkenners te wachten op hen, die wat meer over vogels doen en laten willen weten. Denk er wel om, dat de hond NIET mee De 76e algemene vergadering van de Rabobank Soest wordt op vrijdag 23 april gehouden in gebouw De Rank aan de Soesterbergsestraat. De agenda vermeldt de gebruikelijke punten als vaststelling notulen en jaar- rekenind 1981; een bestuursverkie zing en de verkiezing van een lid van de Raad van Toezicht. Voor het bestuur is kandidaat de heer J. Kok; voor de Raad van Toezicht de heer P. F. Lochmans. Het gaat om herbenoeming. De balans sloot vorig jaar met een totaal van 157.860.341 gulden; bijna twee en een kwart miljoen hoger dan in 1980. Bij toevoeging van de winst van het boekjaar komt de algemene reserve op ruim zeven miljoen gul den. De spaarmiddelen namen in het boek jaar toe tot 112.428.149 gulden. VERMIST 30-3 Reu Bouvier, zwart, ongecoupeer- de oren, gecoupeerde staart, groot van stuk, oormerk, 4 jr. (weggelopen uit de Kliniek voor kleine huisdieren, faculteit Diergeneeskunde, Utr.) Rijsdam, Herenwaard 11, 2716 XR Zoe- termeer, tel. 079-512385, b.g.g. Ami- vedi: 02155-10667 of 02155-22445. 1-4. Reu Bastaardje, zwart-bruin, mid delgroot, gladharig, lange staart, vlooienbandje, 8 jr. Dorrestein, Amersfoortseweg 69a, Huis ter Heide, tel. 03463-2740. 3-4. Poes, schildpad, 1 jr., gesteril. Inl.Dierentehuis, tel. 13583. 2-4. Poes, zwart, witte snorharen, bef, buik, voetjes, 10 mnd., gesteril. „Jer- ry"; Oors, Simon Stevinlaan 51, 3769 VG Soesterberg, tel. 03463-3217; kantoor uren: 030-852275. 30-3. Poes, siamees, bruin, 12 jaar, lijdt aan toevallen; ..Duscha" Phoons, Parklaan 24, 3765 GK Soest, tel. 20950. Poes, wit, roestbruin „petje", rug en staart, roestbr. vlekken op beide hie len, groen halsbandje, waar kokertje aan was bevestigd; Jansen, Torenlaan 42, 3743 HH Baarn, tel. 16427. 1-4. Kater, blauw-grijs, witte bef, buik je, voetjes, 5 jr., gecastreerd, „Floris"; Van der Meulen, Van Almondelaan 14, 3742 ME Baarn, tel. 11617, 2-4. Dwergpapegaai, rood-geel-blauw- groen; Poutsma, K. Hartweg 21, 3762 SH Soest, tel. 10591. 2-4. Witte poes, gele ogen, een jaar oud, gesterilliseerd: Fam. de Hartog, Beckeringhstraat43, tel. 15831. 2-4. Poes, rode rug en staart, witte bef-buik en pootjes, rode vlek op ach terpoten, 2 jaar, gesteriliseerd. Fam. Van Breukelen, Postweg 83, Soester berg, tel. 03463-3465 (tijdens kantoor uren 030-526111) GEVONDEN 2-4. Bastaard poedel, zwart, witte bef en sikje en achtertenen, middelgroot, hangoren; inl.: Asiel Crailo, N. Crai- loseweg 14. 1222 AB Hilversum, tel. 035-858062. J AttentieHoudt Uw dieren onder toe zicht! Denk aan gevaren zoals: vergif tiging, verkeer, verhandelen. Wandel met de hond aan de lijn. Laat hem alleen los lopen, waar dat is toege staan. Maak voor de poes en ren, als U een tuin heeft. Raster het balkon af met gaas. Niet-hond-of-kat-bezitters, die ongewenst honde- of katte-bezoek in de tuin krijgen, kunnen de dieren gemakkelijk verdrijven door 'een bakje water te gooien De Stichting Amivedi belast zich met de opsporing van vermiste huisdieren d.m.v. registratie en publikatie van lijsten van zowel vermiste als van gevonden huisdieren. Amivedi Soest- Baarn is te bereiken onder telefoon nummer 02155-10667, bij voorkeur •s ochtends. Bij vermissing en bij het vinden van een huisdier is het raad zaam tevens de Politie en het Dierente huis c.q. dierenbescherming op de hoogte te stellen. mag deze keer, zélfs niet aan de lijn. Enkele jaren geleden was het de laats- te keer dat IVN-EEMLAND een der gelijke wandeling organiseerde (twee uurtjes minstens) voor de buitenstaan ders, en die leverde een paar honderd deelnemers op. Mocht dat deze keer weer zo zijn, dan verzoeken wij de geïnteresseerden graag, om zonder te veel drukte te arriveren, opdat de rust niet verstoord zal worden. Op aller medewerking wordt gerekend. Laat voor u ook het gezegde gelden: De morgenstond heeft (vogel) goud in de mond. Het zal een aparte belevenis worden dié zaterdagochtend 17 april van zes uur af. Tot dan RITA, •I.V.N.-Eemland. Voor enkelen is nog plaats voor het meemaken van de excursie naar de TWISKE-polder. Informatie: 02155-16487. In de grote zaal van Honsbergen werd dinsdagmiddag om 14.00 uur de voor- jaars-ledenvergadering van de Alge mene Nederlandse Bond voor Ouderen, afdeling Soest, gehouden. Na opening door de voorzitter, die de vele aanwezigen, w.o. de heer Bierling, secretaris van 't Gewest en de heer Verkuijl, hoofdbestuurslid van de pro vincie Utrecht, welkom heette, werd één minuut stilte in acht genomen, ter nagedachtenis van de overleden leden. De jaarverslagen van secretaris gn penningmeester werden goedgekeurd. De heer Kooij bracht verslag uit van 't Gewest. De heer Driever besprak de ziekenhuis aangelegenheid. Hij deelde mede, dat door de afdeling Soest aan alle poli tieke partijen in Soest, die deel gaan nemen aan de binnenkort te houden gemeenteraadsverkiezing, een schrij ven is gericht, met het verzoek op de bres te staan voor het behoud van zie kenhuis Zonnegloren. Van slechts vier partijen is bericht van medewerking ontvangen. In het bestuur kwam enige verandering. Na gehouden stemming bleek, de heer Kooij tot voorzitter te zijn gekozen. De heer Reulen werd 2e voorzitter. Omdat mevrouw B. v.d. Brink zich niet herkiesbaar stelde voor de functie van secretaresse, maar wel bestuurslid wilde blijven, werd in haar plaats de heer Driever benoemd. Me vrouw v.d. Brink werd 2e secretaris. De heer W. van Klooster werd herbe noemd. De heer Driever dankte de heer Reulen voor het vele werk, dat hij voor de afdeling Soest heeft gedaan. Ook dankte hij de dames van de bedie ning voor het heerlijke kopje koffie en een glaasje wijn. Zoals reeds bij de publikatie van de belangrijkste cijfers van 1981 op 5 maart j.1. werd aangekondigd, heeft de NMB heden haar jaarverslag gepubli ceerd. De ontwikkelingen in het afge lopen jaar zijn voor de Nederlandsche Middenstandsbank de aanleiding ge weest om in dit verslag een uitvoerige passage te wijden aan het sociaal economisch beleid in Nederland, zoals dat naar haar mening gevoerd zou moeten worden. Daarin stelt de NMB dat niet langer mag worden gewacht met het tot stand brengen van het proces van economi sche afbraak waarin ons land zich al geruime tijd bevindt. Tegen die achter grond vindt de NMB het betreurens waardig dat de daarvoor noodzakelijke maatregelen, die pijnlijk en dus impo pulair zijn, niet zeldep worden uitge steld, zodra daarvoor een argument te vinden is. Als voorbeeld noemt de NMB dat het ook in 1982 verwachte hoge overschot op de lopende rekening van de betalingsbalans als argument wordt aangevoerd om het financieringstekort van de overheid niet te reduceren of zelfs nog verder te laten oplopen. Elk uitstel leidt, aldus de NMB, er slechts toe dat de te brengen offers steeds pijn lijker worden en het al langdurige economische herstelproces onnodig wordt verlengd. De NMB wijst er op dat een snel gezond maken van ons economisch bestel noodzakelijk is omdat zowel het voort bestaan van het bedrijfsleven als dat van de verzorgingsstaat in gevaar is gekomen. De marktsector kan, aldus de NMB, zijn functie als draagvlak van de economie niet meer in een voldoen de mate vervullen. Het aantal inko menstrekkers dat werkzaam is in de marktsector bedroeg in het begin van de jaren zestig nog tweederde van het totaal aantal inkomenstrekkers; thans nog geen 50%. Bij de beleidsaanbevelingen die de NMB doet staat centraal de verbete ring van de rentabiliteit van het be drijfsleven, omdat daarvan een posi tieve invloed uitgaat op de investe- rings- en innovatie-activiteiten van het bedrijfsleven en derhalve op de creatie van arbeidsplaatsen. In dat beleid past, aldus de NMB, een vermindering van de collectieve uitgaven en de privatisering van een aantal over heidstaken. Wel is de bank van mening dat de vermindering van de collectieve uitga ven geleidelijk moet plaatsvinden om dat in een kort tijdsbestek niet kan worden rechtgezet wat in een groot aantal jaren is scheefgegroeid. Daar bij zou selectief te werk moeten wor den gegaan in de zin van het zoveel mogelijk beschermen van de reële koopkracht van de consument en dus de afzetpositie van het bedrijfsleven. Tegen die acntergrond stelt de NMB dat de collectieve lastendruk in 1982 niet verder mag stijgen en ui lawie jaren moet worden verminderd. Een voortzetting van de inkomens nivellering wijst zij van de hand omdat de functionering van de arbeidsmarkt daardoor in grote mate wordt belem merd en omdat in de afgelopen jaren al een veel omvangrijker nivellering Stichting Maatschappelijk Dienstver lening Soest. Burg. Grothestraat 51, Soest tel. 02155-19004. Spreekuur: Afdeling gezinsverzorging en bejaardenhulp In Soest: iedere werkdag van 9.00 uur tot 10.00 uur, in ,,de Borg" gedurende de zomer maanden gesloten. Men kan terecht aan de Burg. Grothestraat 51. In Soesterberg: geref. Kerk, Gen. Winkelmanstraat 103, iedere donder dag van 14.00-15.00 uur, tel. 03463-2606. Afdeling maatschappelijk werk In Soest: iedere werkdag van 9.00 tot 10.00 uur, in ,,de Borg" iedere woens dag van 9.00 tot 10.00 uur. In Soesterberg: Geref. Kerk, Gen. Winkelmanstraat 103, iedere woensdag en vrijdag van 9.30-10.30 uur, tel. 03463-2606. ADRESSEN TE SOEST Gemeentelijke Sociale Dienst afdeling maatschappelijk werk: Kantoor: Lange Brink weg 79, tel. 16744, toestel 322. Spreekuur maatschappelijk werken den, maandag t/m vrijdag 8.30 tot 10.00 uur. CPS-Centrum Psychosociale Hulpver* lening Soest Levens- en gezinsvragen. Bur.v. Goyenlaan 142, tel. 02155-21598. Spreekuur iedere werkdag van 9.00- 10.00 uur en volgens afspraak. Tijdens weekend: Weekenddienst Maatschappelijke Hulpverl., tel. 19911. Prot. Sociaal Centrum Maatschappelijk werk, gezinsverzor ging en bejaardenhulp voor Amers foort en omgeving. Spreekuur dagelijks van 9.00-10.00 uur, Bergstraat 29 te Amersfoort. Telefoon 033-10441. Fed. Ned. Vakbeweging afd. Soest/Soesterberg informatie-adressen Soest: A. Brand, Beetzlaan 99, tel. 19053; K. Spiegel, Verl. Talmalaan 17, tel. 16195; C. v.d. Brul, Harperpad 13, tel. 16640. Soesterberg: K. Baars, Postweg 73, tel. 3706; J. Poort, Gen. Winkelmanstraat 66, tel. 2404. GEBOREN: Alexander Rijk, zoon van M. B. M. Bakker en L. W. F. 't Hoen. - Gilles FranQois, zoon van F. C. C. V. H. Col- lard en C. M. Connolly. - Floriëlle Amanda, dochter van F. Verweij en G. A. van der Ende. - Paula Jacoba Catharina, dochter van K. J. J. Glas en C. H. Molenaar. - Stephan Vtncent, zoon van L. M. van Zeiand en J. D. van Kleef. - Marcia Ilona, dochter van G. P. van Asch en J. E. Bais. - Chan- tal, dochter van G. van der Laan en J. Ribberink. - Enne-Jan, zoon van E. J. Wierda en G. H. van Ee. - Githa, dochter van H. H. Ploeger en A. W. Bosma. - Annemerieke Bianca, doch ter van A. Borsje en A. Muilwijk. - Cornelis Teunus, zoon van C. T. Riet veld en W. C. van Dijk. - Sabriëlle, dochter van R. Jansen en I. M. Tjerks. ONDERTROUWD: Hasinus van Asselt en Gunilla Hilde- gonda Majoor. - Roland van Vliet en Anke Jacoba Brusse. - Rudy Jan van den Bergh en Maria Antoinette van Vliet. - Paulus Rafaël Maria ten Vel den en Saskia Patricia Schipper. - Eduard Post en Maria Clara Stender. - Willem Antoon Huisman en Margriet de Jong. GEHUWD: Johannes Aphonsus Gabriel van Hees en Bernadette Maria Willemse. - El- bertus Nicolaas van Laar en Wilhel- mina Maria van Ditmarsch. - René Schippers en Caroline Carla Kuipers. - Ronald Karei Herman Foeken en Elisabeth Klomp. OVERLEDEN: Jan Jacobus van Roosmalen, echtgen. van Janna N. Wiskerke. - Adriana Wilhelmina Ouwerling, wed. van C. Rooijen. - Jan Valk, echtgen. van M. van de Pol. - Elisa Maria Geerts. - Friedrich Aloisius Bühler, echtgen. van Johanna Maria A. Dobbek. - Lou- werina de Jeu, wed. van H. J. Lith. - Dirk de Haan, echtgen. van L. L. Los. Parochie Soest, Kerkplein, tel. 12688. Zaterdag 19.00 uur Zondag 8.00, 9.30 (hoogmis) en 11.30 uur In de week H. Missen te 8.30 en 19.30 uur Parochie Soestdijk, Burg. Grothestraat, telefoon 12775. Zaterdagavond 19.00 uur Zondag 9.00 en 11.00 uur Dinsdag en donderdag 9.00 uur Maandag, woensdag en vrijdag 19.00 uur Parochie Soest-Zuid, St. Willibrordusstraat, tel. 19943. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.30 en 11.00 uur Woensdag 19.00 uur Parochie Soesterveen Willaertstraat 51, tel. 16290-10522 Zaterdag 18.00 uur Zondag 10.30 uur St. Caroluskerk, Soesterberg, tel. 03463-1521 Zaterdag 19.00 uur Zondag 10.30 uur Dominee P. H. van Harten van de Nederlands Hervormde kerk te Soest, standplaats Ichtuskerk, gaat Soest ver laten. Hij heeft een beroep aangeno men in Wapenveld, gemeente Heerde. Ds. Van Harten (43) deed op 31 augus tus 1975 zijn intrede in Soest. Daarvoor waren zijn standplaatsen Molenaars graaf in Zuid Holland en Dinteloord in West Brabant. Van het parkeerterrein aan de Smits- weg werd een tweewielige aannanger gestolen. De benadeelde eigenaar deed er aangifte van bij de politie. Het vervoermiddel is 1450 gulden waard. De anjercollecte mag in onze gemeente gehouden worden in de periode van 7 tot 20 juni; het terrein aan de Kamp weg te Soesterberg is van 12 tot en met 16 mei beschikbaar voor kermis. Het Van Arkelinstituut mag op zater dag 5 juni op eigen terrein een ba zaar/rommelmarkt organiseren en de peuterspeelzaal Het Kwetternest mag dat op 5 mei doen op het terrein bij het schooltje aan de Willaertstraat. De Stichting In de Ruimte mag op vrijdag 21 mei gebruik maken van het pleintje achter het VW-kantoor aan de Steenhoffstraat voor het geven van een toneeluitvoering. Het doel daar van is belangstelling wekken voor evangelisatie. heeft plaatsgevonden dan in de officiële cijfers tot uitdrukking is gekomen. Tenslotte is de NMB van mening dat de overheid bij haar beleid meer rekening moet houden met de wijze waarop ondernemingen functioneren. Het fis cale regime dient te worden onder zocht op de remmende invloed die het thans heeft op veel bedrijfsorganisa ties. In dit verband noemt de NMB de vrijwel jaarlijks wijzigende premies in het kader van de investeringsstimu- lering, welke volgens haar waarne mingen het vertrouwen van het be drijfsleven in het overheidsbeleid scha den. Deze conclusies worden mede ontleend aan een door de NMB verricht onder zoek naar het ondernemen in Neder land dat is opgezet om een bijdrage aan de discussie over de sociaal-eco nomische besturing van Nederland te geven. Ondernemen in Nederland is voor zeer velen een moeilijke en in zeer veel gevallen een onmogelijke opgave ge worden. Het onderzoek laat evenwel zien, dat als er financiële knelpunten worden weggenomen de investeringen en de werkgelegenheidscreatie ef fectief ter hand worden genomen. Fis cale en sociale lastenverlichting, als mede een rentedaling geven soulaas op korte termijn, voor een structurele herleving van de Nederlandse econo mie is echter een drastische verbe tering van de solvabiliteit noodzake lijk. Zoals reeds eerder medegedeeld be haalde de NMB in 1981 een netto winst van 147,5 min, 19% minder dan in 1980. Na een bruto winstdaling in het eerste halfjaar gaf het tweede half jaar een krachtig herstel van het bruto resultaat te zien. De lagere netto winst moet vooral worden toegeschreven aan de ten opzichte van 1980 45% hogere toevoeging aan de voorziening alge mene risico's. Het totaal van de ge combineerde balans nam ten opzichte van ultimo 1980 met 16% toe tot 55,5 miljard ultimo 1981. Debiteuren waren met 32,1 miljard 12% hoger dan eind 1980, de toevertrouwde gelden stegen met 16% tot 52,4 miljard ultimo 1981. Het dividend wordt verlaagd tot 12,- per aandeel van 50,- (1980 14,-) en kan evenals voorgaande jaren naar keuze geheel contant of ten dele con tant en ten dele in aandelen ten laste van de agioreserve worden ontvangen. Op de hoek Soesterbergsestraat-Ver- lengde Kolonieweg botste vrijdagmid dag een bestelauto op de daar staande viskraam. De ravage was aanzienlijk en de verkoop moest gestaakt wor den. De chauffeur van de bestelauto wilde, komende van de Verlengde Kolonie- weg, de Soesterbergsestraat op rijden en week daarbij te ver naar rechts uit. De luifel van de kraam werd geraakt en de kraam werd daardoor enkele me ters verschoven. Persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor, maar de schade was aanzienlijk. De raad mag morgen in de maande lijkse vergadering beslissen over het voorstel van het college de jaarlijkse kermis voortaan te houden in de week waarin Hemelvaartsdag valt. Van die week wordt afgestapt als in precies dezelfde periode de schriftelij ke eindexamens van de middelbare scholen gehouden worden. De school besturen moeten die datum dan wel tijdig aan het gemeentebestuur mede- len, zodat de raad uiterlijk in de maand oktober, voorafgaand aan het jaar van de kermis, een ander tijdstip kan vast stellen. Mientje was een kip, maar niet zonder kop. Zij spral^ „vandaag leg ik een ei zonder dop, die harde schaal iedere dag weer, mijn holletje doet al zo zeer". Ze al die dag geen kalk of grit, wat weer slecht was voor het gebit. Haar ei werd zacht en week, maar wat toen weer bleek, de nieuwe naam voor haar produkt, wat haar eindelijk was gelukt, was „windei", en daarmee was Mientje niet zo blij. WU1 i l 3 5 6 7 10 13 14 16 10 21 25 27 %8 21} 10 31 32 33 35" 3É~ 38 HO li 41 43 HH 4É 18 50 i 51 52 53~ 55 SÉ 5? 63 6o ét éi ,«1 éi 66 é8 J Horizontaal: 1. buitensporig; 6. binnenkort; li. oude vochtmaat; 12. vod; 13. beveL; 14. vrouwelijk dier; 16. sportartikel; 18, vogel; 19. vluchtheuvel; 20. meisjesnaam; 22. plant; 24. slang; 26. kleurling; 28. hoofdslagader; 29. gras zode; 30. scheel; 32. schrijfbehoefte; 33. klopje; 34. karwei; 37. strafwerktuig; 39. oosterse titel; 42. hevige wind; 43. deel v.e. wedstrijd; 44. richtingslijn; 45. rivier in Duitsland; 46. plaats; 49. wondje; 51. persbureau (afk.64. krantenjongen; 55. Europeaan; 56. meisjesnaam; 58. bloeiwijze; 59. nauw; 60. muziekinstrument; 61. godin. Verticaal: 1. verlichtingsartikel; 2. knaagdier; 3. familielid; 4. soort struisvo gel; 5. gevaarlijke plek in zee; 6. het zijn; 7. paard; 8. op de wijze van; 9. gevangenis; 10. projektiel; 15. de mond betreffende17. waterplantjes; 19. slok; 21. tegen; 23. familielid; 25. voorzetsel; 27. heilig voorwerp b.d. indianen; 28. deel v.e. schip; 31. verlangen; 34. dapper; 35. deel v. Amerika (afk.); 36. punt; 37. Europeaan; 38. scheel; 39. begrip; 40. bijwoord; 41. het masseren; 47. verlichtingsartikel; 48. niet lang; 49. muziekteken; 50. koker; 52. dwaas; 53. voor; 56. redaktie (afk.); 57. zijrivier v.d. Donau. •uu '2,9 :paj *99 !ojd !.reu 'ZQ !|nia *og Juias '6* UJ03| sf tdurei if :o3bssbui 'i* !oaui ot ïaapj •08 isuaoi 88 '2,8 'dRS 98 VSfl 'S8 n '.SJ9 "18 '.JOTfue <gz luiajoj •1Z !ubb qz *.buio *83 .'RUB \z '.3na; -01 '.soo.ni 'L\ !im?JO gx :jbbubj3 'OT Ijou •0 :bpï '8 tupu '2, lassa -g idnx '9 !aoiua f Ibuio -g :jbj z :dureise§ x ^BBapjaA •aupBiay *19 !;aduioji 09 !Sua 09 !jbb 89 '99 Usg 99 ioHV f9 19 ïaeus q* Ijjaid 9* Jsiuag -9» Jjbbj •ff lapuoa -g* :uuo)s zf ure uit '68 '\ese3 2,8 ïsnpj f2 !>m ^ui 38 Isuaoi '08 !3«ld '03 ïbjjob *83 :;Bpiui 93 lefeu fz taopï ZZ iBUJfc oz :djaj 01 !bjb '81 "9T 1)00 fi :b;s '81 !«ioi 'Zl Juibb TT iSuBjjaa 9 Iifsaioj3 1 :prejuozjjoH TaZZfldOHOOMSinUH ÖNISSOIdO HERVORMDE KERKEN Oude Kerk Torenstraat 10.00 uur ds. S. Runia 19.00 uur ds. P. Kloek Emmakerk, Regentesselaan 10.00 uur drs. J. Alma, Schoonebeek „De Open Hof", Dalweg/Veenbesstraat 10.30 uur ds. G. Boer, Driebergen Ichtuskerk, Albert Cuyplaan 10.00 en 17.00 uur ds. P. van Harten Zonnegloren Soesterbergsestraat 125 10.00 uur ds. E. Beens, Amersfoort In alle kerken kindercrèche tijdens de morgendienst, behalve in Zonnegloren. Jeugddienst 10.00 uur Da Costaschool, Prins Bern- hardlaan. GEREFORMEERDE KERKEN Julianakerk, Julianalaan 19 9.30 uur ds. A. Wilschut, Vlaardingen 19.00 uur ds. J. Baumfalk Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18 9.30 uur ds. J. Baunfalk 17.00 uur drs. G. Homans, Baarn „De Open Hof", Dalweg/Veenbesstraat 10.30 uur ds. J. O. C. Bouma, Utrecht 17.00 uur ds. A. Wilschut, Vlaardingen Chr. Gereformeerde Kerk, Julianalaan 90 9.30 uur ds. A. Bijkerk, Putten 17.00 uur ds. J. Schoonderwoerd Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt Kerkgebouw N.P.B. 8.15 en 17.00 uur ds. P. Houtman; H.A. Gereformeerde Gemeente Dalweg (hoek Beukenlaan) 9.30 uur Leesdienst; 14.30 uur ds. J. van Haaren VERENIGING VAN VRIJZINNIG GODSDIENSTIGEN N.P.B. Rembrandtlaan 20 10.30 uur ds. A. van Lunteren, Zeist EVANGELIE GEMEENTE „IN DE RUIMTE" 14.30 en 17.00 uur Dienst JEHOVA'8 GETUIGEN KONINKRIJKSZAAL St. Theresiastraat 18 vergadering: zondag 9.45 uur maandag 19.15 uur donderdag 19.45 uur SOESTERBERG Hervormde Kerk „De Hoeksteen" 10.00 uur ds. J. de Waard, Den Haag STERRENBERG 10.30 uur ds. H. Schouten GEREFORMEERDE KERK GenWinkelmanstraat 10.00 uur ds. Klap, Scherpenzeel 17.00 uur ds. Fal. Franken, Zeist BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE' 10.30 uur mevr. ds. J. van Woerden- Surink, Gouda EVANGELISCH LUTHERSE GMEENTE Kapelstraat, Baarn 10.30 uur dr. G. Fafié, Soest Ned. Ger. Kerk 10.30 uur drs. K. v.d. Toorn; 17.00 uur Dienst VRIJE EVANGELISCHE KRING (Eemnesserweg 63b 19.00 uur Br. Voogt, Hollandse Rading Over godsdienstonderwijs op de mid delbare scholen spreekt ds. H. K. de Wilde volgende week woensdagavond, 21 april, in De Rank. Daar wordt een bijeenkomst gehouden van de afdeling Soest-Zuid van de Nederlandse Chris ten Vrouwenbond. Deze bijeenkomst begint om 20.00 uur en ook niet-leden zijn welkom. In het dorpshuis „De Borg" wordt a.s. vrijdag 16 april, aanvang 21.00 uur, een Guitar-Gala gehouden, dat gepresen teerd wordt door Eddy Becker. Aan sluitend volgt een „dansant" op mu ziek van „The Hobbits". Tijdens het guitar-gala zal Nelly de Hilster optreden. Zij voert werken uit van Bach, Sor, Paginini, Tarrega, Sacksioni en Villa Lobos, in het dansorkest „The Hobbits" spe- le Gerard van'Wijk (trompet/zang), Hans de Vries (orgel/piano), Bart Hogenweg (slagwerk) en Wil van der Biezen (bas/guitar). Kaarten zijn in de voorverkoop ver krijgbaar bij „De Borg" en bij de plaatselijke WV. Onmisbaar bij de keuze van een koophuis In Soest. Amersfoort, Baarn en omgeving. Peters bv Makelaardij o.g. voor wonen in de groene zone Soesf, 02155-16251 Amersfoort, 033-30488 SOEST De artsendlenst wordt in het weekend van zaterdag 08.00 uur tot zondagavond 24.00 uur waargenomen door: dokter J. Kuipers, Middelwijkstraat 34, tel. 12815 en dokter B. Klop, Schouten kampweg 56, tel. 12395. Het is aan te raden niet direct naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbellen! BEZOEKUREN ZIEKENHUIS ZONNEGLOREN tel. 02155-19144. Kinderafd. bezoektij- den: voor gezinsleden in overleg met verpleegkundige, overige bezoeken 14.30-15.00 uur. Bezoektijden zieken huis: 13.15-14.00 uur van 19.00-19.45 uur. WEEKEND-OPVANGDIENST Eerste Hulp bij dringende moeilijk heden. Zaterdag en zondag, Nationale feest dagen en gedenkdagen van 15.00 tot 17.00 uur, tel. 19911. SOESTERBERG Tijdens het weekend heeft dienst: dokter D. van Lier, Paltzerweg 299, Den Dolder, tel. 030-784555. SOEST Tandartsen Zaterdag en zondag, 13.00-13.30 uur: W. Steen, Margrietlaan 21, tel. 15970. DIERENARTS Vanaf vrijdag 23.00 uur tot zondag 24.00 uur: Grote huisdieren: H. Blanken, Eem- nes, tel. 02153-12706. Kleine huisdieren: mevr. A. Knapen- de Jong, Ereprijsstraat 23, tel. 14211. Weekend- en nachtdienst apotheken: Ingaande vrijdag 17.30 uur alsmede de gehele zaterdag en zondag tot de daar opvolgende vrijdag 17.30 uur: Wolverlei apoteek, Weegbreestraat 56, tel. 19646. Extra dienst op zaterdag van 8.30 tot 12.30 uur: Apotheek Bierhaalder, Nieuwstraat 40, Baarn, tel. 02154-12137. Tel. nummer Ambulancevervoer: 033-12345 (voor Soest en Soesterberg) 14049 (alleen voor Soest). Burgemeester en wethouders hebben besloten de Stichting Federatieve Raad Welzijnswerk Ouderen Soest toe stemming te geven één van de twee bestaande vacatures, tijdelijk te ver vullen. De nieuwe raad zal zich in de maand oktober moeten uitspreken over eventuele opheffing of verlenging van de door de nu zittende raad inge stelde vacature-stop. Tot oktober zal daarom een vakature vervuld kunnen worden. Op verzoek van de leden van het CDA-vrouwenberaad zal de oud-direc teur van het Soester gasbedrijf, de heer N. H. Breedeveld in de bijeen komst van 21 april a.s. spreken over het onderwerp „Energie". Belangstel lende leden worden die dag om 19.45 uur verwacht op het adres Oranje- parkflat 305 aan de Vredehofstraat 30. Een insluiper heeft kans gezien in het flatgebouw Hoog-Soestdijk aan de Prins Hendriklaan zijn slag te slaan. Van drie bewoners nam hij geld weg; in totaal 130 gulden. Uit een achter het pand van het „Kon- takt der Kontinenten" te Soesterberg staande kampeerauto werden een re servewiel, gereedschap en een motor- pomp gestolen. De onbekende dader tilde een deur uit de scharnieren. Stichting Hulpcentrale Soest Hulp aanvragen dagelijks tussen 9.00 en 10.00 uur, tel. 19999. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen dagelijks tussen 9.00 en 10.00 uur, tel. (03463)-1789 óf 2097. Opvang borstamputatie: Elke maandag van 10-12 en 14-16 uur. tel. 13221. C. Hoekstra-Kok. Elke dinsdag van 13-14 uur. tel. 13703, A. Kulik. Werkgroep Kind. en ziekenhuis: Behartigt de belangen van kind en ouder vóór. tijdens en na de zieken huis opname. Voor informatie mevr. J. Rasker, tel. 19085; VROUWEN BELLEN VROUWEN Luistertelefoon: 033-724520. Openingstijden maandag en vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. Woensdag 20.00 tot 23.00 uur. KRUISVERENIGING SOEST EN SOESTERBERG De avond- nacht- en weekenddienst van de Kruisvereniging Soest/Soester berg is bereikbaar via telefoon: Soest 02155-18770 (antwoordapparaat) Soesterberg 03463-1540 (antwoordap paraat Via het antwoordapparaat hoort men de naam van de dienstdoende zuster. Medisch Cpntrum, Nieuweweg 14, Soest. tel. 02155-18770. Spreekuur wijkverpleegkundigen: elke werkdag van 13.00-14.00 uur. Informatie, uitlenen van verpleegarti- kelen, aanmelden voor deelname aan zwangerschapsgymnastiek en opgave van nieuwe leden, tussen 9.00-12.00. Medisch Centrum. Rademakerstraat 43, Soesterberg. tel. 03463-1540. Spreekuur wijkverpleegkundigen: elke werkdag van 13.00-14.00 uur. Uitlenen van verpleegartikelen en in formatie eveneens tussen 13.00-14.00 uur. Diabetici: Telefonische hulpdienst 033-725083 dag en nacht bereikbaar. Voor Soest. tel. 15628 en tel. 14796. Lipleeskursus Voor informatie Lipleeskursussen me vrouw H. H. Heibloem-Cramer, Logo pediste, Smitsweg 3, Soest. tel. 11405. „BORSTVOEDING, NATUURLIJK" Vereniging „Borstvoeding. Natuur lijk". afd. Soest Houdt iedere maand informatie-bijeenkomsten over borst voeding. Secr. H. Stroband-Collard, tel. 17551. Mevr. J. Lieve. tel. 11232. Mevr. B. Postma, tel. 14605. AL-ANONGROEP SOEST Tel. 02155-10965 of 035-19469 (steun aan familie van degene, die overmatig veel drinkt of dronk). Telefonische Hulpdienst Gooi en Eem- land: Dag en nacht bereikbaar voor psychi sche en sociale nood. Telefoon nummei 035-45555. Kinder- en jeugdtelefoon elke dag be reikbaar van 12.00 tot 21.00 uur. Tele-^ foonnummer: 035-45556.

Soester Courant | 1982 | | pagina 19