100-jarige in Mariënburg uon G//GH frestoftint uon G//QH M TAXI KLOMP 12984 FONDUE drSlüd houder „Een kabinetscrisis op dit moment lost niets op" /graag gezien Uitbreiding aktiviteiten Restaurant „De Soester Duinen" 5 Meieen vrije dag Concert Orkestvereniging Amersfoort EHBO-Soest heeft nu vier kader-instructrices MAAK KANS OP N GRATIS MAXIPOSTER 50X70 CM DeSoestef Duinen,^ NCW-voorzitter S. J. van Eijkelenburg ^zi brilmode TEL. vu foto-filnrvuideoc/ Uw foto komt dan als Foto van de Week in onze etalage te staan, waarna u de foto van ons cadeau krijgt [iVaar was je nou?| Ik was even in de Waszeteiié 2000 10 2 Soester Courant van woensdag 14 april 1982 3 Foto: Herman van Dam Burgemeester Scholten heeft zaterdagmorgen namens de gemeente in Mariënburg een bezoek gebracht aan mevrouw M. Reyerse-Laapée, die daar haar honderdste verjaardag vierde. Mevrouw Reyerse 'is geen geboren, maar wél getogen Soesterse. Honderd jaar geleden zag zij het levenslicht in Schalk- wijk; haar jeugd en de rest van naar leven bracht zij geheel in Soest door. Hier leerde zij ook haar echtgenoot kennen, met wie zij enige tijd een kruidenierszaak dreef aan de Ferdinand Huycklaan. Haar man was later werkzaam in de bouw en ook bij de gemeente Soest. Mevrouw Reyerse heeft drie dochters, waarvan er één vlak bij haar, in Mariënhorst woont. In Soest woonde zij aan de Oude lltrechtseweg en aan de Braamweg. Haar gezondheid is uitstekend. Tijdens de karnavalsviering werd haar verjaardag al ingeluid door Prins Henk I, die haar toen een boeket bloemen overhandigde. Toch is mevrouw Reyerse niet de oudste inwoonster van Soest. In Mariënburg woont ook mevrouw Bor, die inmiddels de 102 jaar gepasseerd is. Op de foto feliciteert burgemeester Scholten de jarige. De voorzitter van het Nederlandse Christelijke Werkgeversverbond, de hr. S. J. van Eijkelenburg, heeft vorige week tijdens zijn toespraak voor de leden van de Soester Zakenkring een beroep op het kabinet gedaan om af te zien van het nog langer handhaven van de sociaal-politieke randvoor waarden. ,,Er moet onvermijdelijk ontkoppeld worden ook op het netto minimum niveau. Met de voorjaars nota moet een trendbreuk ten opzich te van het voorgaande beleid gestalte worden gegeven", aldus de heer van Eijkelenburg. In de goed bezochte bijeenkomst in het dorpshuis De Borg, ondermeer bijge woond door gedeputeerde M. de Bruij- ne, het CDA-Tweede Kamerlid drs. G. Gerritse, burgemeester Scholten en de wethouders Hoekstra, Menne en Plomp, zei Van Eijkelenburg dat een kabinetscrisis op dit moment niets op lost „omdat de zaken dan tot een volgend kabinet, wellicht pas over een jaar, op hun beloop worden gelaten". „Waar het om gaat", aldus de NCW- voorzitter, is dat dit kabinet haar plicht doet en dat is het nemen van maatregelen als ontkoppeling. Maat regelen die niet langer uit de weg mogen worden gegaan". Hij merkte op dat ook minister Van der Louw en oud-minister Vredeling beiden op het standpunt staan dat ont koppeling onontkoombaar aan het wor den is. Wat de gemeenteraadsverkiezingen betreft merkte de heer van Eijkelen burg op dat het bedrijfsleven meer beleidstaken moet krijgen. DE jGediplomeerd optometrist - LidO.V. Blrkstraat 2 Soest-Zuld Nieuwe plannen zijn er op komst betreffende restaurant De Soester Duinen. Zoals bekend streven Mieke en Fred Klinkhamer er voortdurend naar hun restaurant optimaal te laten funktioneren. Natuurlijk werkt hierbij de fantastische ligging van het restaurant mee. Toch willen zij nog meer aktiviteiten ontplooien om de Soester Duinen onder de aandacht van de Soester bevolking te brengen. Velen trekken nog naar andere ge legenheden in het Gooi, zonder te beseffen wat zij zo dicht bij huis kun nen vinden. Restaurant De Soester Duinen als rust punt van een leuke wandel- of fiets tocht is immers dubbel en dwars de moeite waard. Om nog meer service te kunnen ver lenen tegen betaalbare prijzen hebben Mieke en Fred Klinkhamer besloten met ingang van het paasweekend 365 dagen per jaar open te zijn voor hun gasten. U kunt dus iedere dag bij hen terecht. Zij serveren elke dag een uitgebreid buffet waarbij u voor 22,50 onbe perkt kunt barbecuën, fonduën, gour metten of racletten (Zwitsere kaas- gourmet waarbij men kaas smelt met daarbij o.a. zilveruitjes, augurkjes, ge pofte aardappelen en champignons) Onderstaand geven wij u een over zichtje van hetgeen u voor 22,50 (kinderen tot 6 jaar 10,-; Kinderen tot 12 jaar 15,-) 7 dagen per week kunt verwachten. Fondue buiten de deur Een uitgebreid fonduebuffet. Onbe- Ziekenfondsvervoer Rolstoelvervoer Groepsvervoer Trouwrijden perkt sausen, vleessoorten en sala des. Keuze uit 3 soorten fondue. Gourmet buiten de deur Een uitgebreid gourmetbuffet. Onbe perkt sausen, vleessoorten en salades. Barbecue buiten de deur Een uitgebreid barbecuebuffet (re serveren is wel nodig). Onbeperkt sau sen, vleessoorten en salades. Bij mooi weer ook op het buitenterras. Gourmet op z'n Zwitsers buiten de deur Een uitgebreid buffet met onbeperkt kaas, diverse sausen, champignons, to maat, uitjes, augurkjes, gepofte aard appelen en stokbrood. Prijs p.p. 22,50. Kinderraclette tot 6 jaar 10,-; Tot 12 jaar 15,-. Dineren bij kaarslicht. Tot slot nog deelden Mieke en Fred Klinkhamer ons mee, dat het terras aan de v. Lijndenlaan volledig gere- konstrueerd zal worden. Er zijn plannen voor het creëren van 6 overdekte zitjes (plm. 40 zitplaatsen). Hiermee zal het totaal aantal terras plaatsen komen op plm. 200. Jozef Eijckmans bij Amersfoortse dichterskring Vrijdag 16 april a s. komt In Theater Appelmarkt de dichter Jozef Eijck mans op de laatste avond van dit dichtersseizoen. Zijn gedichten zijn erg bijzonder doordat hij geen volzinnen gebruikt, maar bijna uitsluitend werkt met sterk geladen alleenstaande woor den: „Kijk - ook het telraam komt terug; de weinige kralen worden ver schoven". De dichter wordt ingeledna afloop is er gelegenhied voor discussie. Pt avond begint om 19.30 uur. „5 Meieen vrije dag" is de titel van een scholenpakket dat werd gemaakt door de „Voorbereidingsgroep 5 Mei feest" voor de basisscholen in Soest. Vlak voor de paasvakantie ontvingen de scholen die er voor inschreven dit pakket. Het is de bedoeling dat ze er na de paasvakantie mee zullen werken. Het kan als voorbereiding worden ge zien voor het 5 Mei-feest in „de Borg" en de Kinderboerderij. De werkmap werd samengesteld door Janneke de Boer, Mannes Schoppink, Gerrit van Vembde, Iemkjes Vries (allen werk zaam bij het onderwijs) en Baukje Colpaart (muziekconsulente van de Gemeente Soest). Er worden in de map allerlei kant en-klare lessen aangereikt op het ge bied van geschiedenis (oorzaken tweede Wereldoorlog, Jodenvervolging, ons land in de oorlog, Amnesty Internatio nal, de bevrijding), taal/lezen en mu ziek (dit gedeelte werd verzorgd door Baukje Colpaart). De „Voorbereidingsgroep 5 Mei-feest" hoopt dat er op dievijfde mei zoveel, mogelijk kinderen (tussen 6 en 12 jaar) naar „De Borg" en de Kinderboerderij zullen komen. Wat wordt er die morgen (het duurt van 10.00 uur 's morgens tot 13.00 uur 's middags) gedaan? Volksdansen, le vend ganzebord, poppentheater, crea tieve hoek en film. Voor al het genoem de zal van de kinderen een kleine ver goeding worden gevraagd. De voorbereidingsgroep heeft subsidie gevraagd aan de gemeente Soest. Of ze quitte spelen, weten ze dus nog niet. Daarom is het misschien goed hier het bankgironummer van de „Voorbe reidingsgroep 5 Mei-feest" te vermel den: 3599.37.861 bij de Rabo-bank. Mochten er mensen zijn die nog willen helpen bij de diverse aktiviteiten, dan kunnen zij contact opnemen met Els Smedema, Van Straelenlaan 30, tel. 23606. Als het 5 Mei-feest dit jaar slaagt dan is de voorbereidingsgroep tevre den, in die zin, dat zij hoopt dat de datum 5 Mei (en alles wat daarmee samenhangt) nooit in de vergetelheid - zal raken. Op zaterdag 24 april a.s. geeft de Or kestvereniging Amersfoort een concert in de Johanneskerk aan de Westsingel. Aanvang 20.15 uur. Het programma is als volgt: Ludwig van Beethoven 7 Menuetten. LeoDelibes Suite „Le roi s'amuse". Niels Gade Symfonie nr. 4. Johann Wenzeslaus Kalliwode, Concertino voor hobo en orkest. Solist hierin is Ton van de Kieft. De naam Beethoven garandeert, dat de quasie eenvoudige menuetten meester werkjes zijn. Delibes schreef de muziek bij het in 1832 door Victor Hugo geschreven to neelstuk „Le roi s'amuse" en is een bijzonder charmante suite. De componist Niels Gade, geboren in 1817 te Kopenhagen, is in de verge telheid geraakt. Hij was in zijn tijd een beroemd man en trad op 16-jarige leeftijd op als soloviolist. Hij was be vriend met Mendelssohn en Schumann en enige tijd dirigent van het wereld beroemde „Gewandhaus"-orkest in Leipzig. Zijn uit te voeren 4e sym fonie is bekend door zijn fraaie me lodieën. Het te spelen hobo-concert van Kalli- woda bevat virtuose passages voor de- solist. De hobo partij wordt dan ook wel om schreven als „Paganini voor de hobo". De componist Kalliwoda werd in 1801 in Praag geboren. Hij trad in ver schillende orkesten op als solovio list. De solist Ton van de Kieft werd in 1953 te Amersfoort geboren en begon op 10-jarige leeftijd met hobo-les te nemen aan de Amersfoortse Muziek school. Hij studeerde verder aan het Kon. Conservatorium in Den Haag en behaalde in 1979 het diploma solo- spel. Hij was enige jaren lid van het Amersfoorts Jeugd Orkest en verleen de regelmatig medewerking aan de concerten van ons orkest. Sinds 1977 is Ton van de Kieft verbonden als hoboïst aan het Utrechts Symfonie Or kest. Het aantal kader-instructrices van de afdeling Soest van de EHBO is sinds vorige week „officieel" verdubbeld. Tijdens de toen gehouden algemene ledenvergadering installeerde voorzit ter dokter J. H. H. Overbeek de dames W. Meijer-de Graaf en E. v.d. Steeg- Holleman als zodanig. Zij behaalden in de afgelopen periode de daarvoor no dige diploma's, waardoor de afdeling nu kan beschikken over vier kader- instructrices: de bovengenoemde da mes en de dames Beens en Verka.de. Tijdens de goed bezochte vergadering huldigde voorzitter Overbeek ook nog twee leden, de dames v.d. Avoirt en Swager, voor hun twaalf en een half jarig lidmaatschap en verder reikte hij liefst 32 helpers een presentje uit als dank voor hun grote inzet. Die inzet heeft te maken met de jaarlijkse belangeloze assistentie van de EHBO-ers bij plaatselijke sportge beurtenissen. Het afgelopen jaar was men present bij evenementen van Tempo (veldcrossen en wegritten), Taekwondo, karnaval, volleybaltoer nooien, crosslopen, voetbaltoernooien, schoolsportdagen, hockeytoemooien, motor- en autocross, kinderspelen, zaalvoetbal, zaalhockey, braderie, Gil- defeesten, St. Nicolaasfeesten en op de ijsbaan. In totaal zat er 635 uur werk in. „Het beroep op de EHBO wordt steeds groter", zei de commissaris van hulp verlening en materialen, de heer A. T. Slotboom, in zijn jaarverslag. Toch blijkt er een kaper op de kust te zijn en wel de plaatselijke afdeling van het Rode Kruis. De Rode Kruis colonne werd op eigen verzoek, om ervaring op te doen, ingeschakeld bij een evene ment van de atletiek afdeling van S.O.Soest. Er werd niet over getreurd, temeer daar de heer Slotboom erkennen moest dat het hem soms zeer veel moeite kostte EHBO-ers bij elkaar te krijgen. „Het is", zegt hij in zijn jaarverslag, „zeer jammer dat er steeds meer leden zijn, die neen zeggen, als er een beroep op hen wofdt gedaan". Voorzitter Overbeek deed daarom een beroep op de pas geslaagden, en dat waren er dit jaar weer heel wat, om zich ook voor dit werk beschikbaar te stellen. „In de praktijk doet u ervaring op", aldus dokter Overbeek. De ledenvergadering had verder een vlot verloop. Penningmeesteresse me vrouw M. Wiemans-Hendriks kreeg een aantal vragen te beantwoorden over haar financiële overzichten en aan het slot daarvan, veel applaus voor het door haar verzette werk. Afscheid werd genomen van bestuurs lid de heer A. Kudders, die zich niet herkiesbaar stelde. In zijn plaats werd benoemd de heer W. P. Rijkers, terwijl mevrouw A. C. Jorna-Waes herkozen werd. Na het uitreiken van de diplo ma's aan de pasgeslaagden, volgde; nog een korte rondvraag, waarna de bijeenkomst gesloten werd. Inbraak Oranje-Hotel opgelost Een jongen en een meisje, beiden acht tien jaar oud, uit Amersfoort hebben bekend ingebroken te hebben in het Oranje-Hotel aan de Burgemeester Grothestraat. Van hun buit, vierdui zend gulden in contanten en wat siera den, zijn alleen de sieraden terecht. Het geld hebben zij opgemaakt; de sieraden werden in hun woning terug gevonden. Werkgevers moeten naar zijn mening geen afwachtende houding aannemen maar actief initiatieven nemen om de overheid te adviseren. „Waar mogelijk moet zo'n advies tot standkomen in samenwerking met de werknemers". Het Soester stage-model noemde de heer Van Eijkelenburg een bijdrage („alle beetjes helpen") in de samen werking op praktische punten van overheid en bedrijfsleven. „Dat betekent dat de plaatselijke en regionale overheden bevoegdheden moeten krijgen om beleid te voeren en dat ook de centrale werkgevers organisaties ruimte laten voor initia tieven van hun leden, individueel en regionaal", aldus de heer Van Eijke lenburg. „Ik zie daarbij slechts ten dele iets in de regionale en locale banenplannen die allerwege worden opgesteld. Het is verschrikkelijk belangrijk dat men sen zinvol werk doen zowel voor hen zelf als voor de samenleving in zijn geheel. Maar ik moet er ook op wij zen dat deze banenplannen slechts dan tot oplossing leiden wanneer tegelij kertijd een aantal structurele wijzi gingen in het sociaal-economisch systeem en met name de collectieve sector plaatsvindt' Hij stelde daarbij dat zonder kabinets beslissingen regionale en lokale ba nenplannen druppels op een gloeien de plaat zijn: het effect ervan ver dampt zonder dat het iets structureels uitwerkt. De heer Van Eijkelenburg deed ten slotte een beroep om op de weg van de centrale samenwerking door te gaan. Als belangrijke onderwerpen daarvan noemde hij de betere afstem ming van het onderwijs op de arbeids markt; het aanpakken van de vele vergunningenprocedures (afschaffen nutteloze vergunningen) en het aan pakken van knelpunten in de infra structuur. Uw kleurenfoto 's in 2 dagen prachtig afgedrukt. BIRKSTRAAT 2 - 3768 HH SOEST TELEFOON 02155-12874 Gevarieerde buit van inbrekers Ook in het Paasweekend zijn inbrekers in Soest aktief geweest. Aan het Ber kenlaantje werd een inwoner van Soest betrapt bij het wegnemen van berke stammetjes. Wat hij ingeladen had, mocht hij terug leggen en hij kreeg een proces-verbaal. Een bakkerij aan de Rademakerstraat te Soesterberg kreeg voor de derde keer in vier weken ongewenst bezoek. De dader vond dit keer niets van zijn gading. Uit de sporthal Beukendal werd de kassa gestolen. Ze werd achter de hal teruggevonden. De inhoud, twintig gul den, was verdwenen. De inbreker ver nielde twee ruiten. Diefstal van zes coniferen meldde een inwoner van Amersfoort. De bomen werden gestolen uit een volkstuin aan de Peter van den Breemerweg. Een gouden sla venarmband, ter waar de van vierhonderd gulden, werd ge stolen uit een woning aan de Weegbree- straat. En tenslotte werd uit de personeels- garderobe in het bejaardencentrum Molenschot, van vier personeelsleden in totaal honderd gulden gestolen. Vermoedelijk jeugdige inbrekers ver nielden bij de kleuterschool De Kievit aan de Smitsweg een ruit bij de voor deur. Daarna zetten zij een kraan open waardoor de gang onder water kwam te staan. Inbraak bij kinderboerderij In de Kinderboerderij de Vrije Teugel werd ingebroken. De dief vernielde een ruitje van een deur en verdween met een geldkistje met zeshonderd gulden en wat postzegels. Glaasje op - toch gereden Rijders onder invloed waren er dit Paasweekend ook meerdere. Het bontst maakte het een automobilist uit Amersfoort die eerst betrokken was bij een aanrijding op de Amersfoortse- straat ter hoogte van de Van Weerden- Poelmanweg. Daar reed hij door. Via de Zeister politie kwam men hem op het spoor. Er volgde een wilde achtervolging, waaraan ook de politie uit Amersfoort deelnam. Alle stopte kens en verkeerslichten negerend reed de 20-jarige Amersfoorter via de Stichtse rotonde, de B.W. laan, de Blrkstraat, Vondellaan en Nieuweweg, Beukenlaan, Laanstraat naar de Bec- keringhstraat en vervolgens de Biltse- weg op. Daar werd hij uiteindelijk tot staan gebracht door de Zeister politie. De dwars over de weg gezette surveillan ceauto liep daarbij schade op. De Zeister politie ontfermde zich daarna over deze dronken automobilist. Op de Nieuweweg werd een 33-jarige automobiliste uit Baarn staande ge houden. Haar rijgedrag viel op; zij was niet geheel nuchter. Op de Stadhoude. -t... werd een 37- jarige Soester aangehouden die ook teveel aan Bacchus geofferd had. De man weigerde d bloedproef. (of 50 x 50 cm, afhankelijk van uw negatief). Wanneer u nu kleurenfoto's bij ons laat afdrukken, maakt u kans op een gratis maxiposter. Want als u uw foto's bij ons komt afhalen en één van uw foto's wordt uitgeroepen tot de mooiste of leukste foto van de week, ma ken wij er een maxiposter van. l Van Weedestraat 17 Soest Cursus Homeopathie en natuurgeneeskunde Maandag 19 april a.s. zal op landgoed Ewijckshoeve de cursus homeopathie en natuurgeneeskunde van start gaan. De bedoeling van deze cursus is te leren werken met een twintigtal ho- meopatische middelen, die te gebrui ken zijn bij de gevolgen van ongevallen zoals bijv. verstuikingen, wondver zorging, insectebeten, kneuzingen, brandwonden en botbreuken, alsmede bij acute ziekten als, koorts, oorpijn, keelpijn, griep en kinderziekten. Voor een goed begrip wordt er tijdens de vijf opeenvolgende lessen ingegaan op de geschiedenis van de homeo pathie, de filosofie en de grondbegin selen van deze geneeskunst. De praktische toepassing ervan wordt uitvoerig besproken, alsmede de be perkingen. Verder wordt uitvoerig be handeld, welke vormen van natuur geneeskundige hulp men tevens kan inschakelen in bovengenoemde geval len, b.v. het gebruik van kruiden theeën, diverse Kneipse wikkels,-dieet, tijdens ziekte. Tevens wordt er gesproken over li chaamsverzorging op natuurlijke ba sis, het zoeken en drogen van kruiden, het maken van zalven. Bij voldoende aanmeldingen zal er een ochtend- en een avondgroep van start gaan. BUITEN DE DEUR 7 dagen per week een uitgebreid fonduebuffet van 2 tot 200 personen. Onbeperkt sausen, vleessoorten en salades. Keuze uit 3 soorten fondue. Prijs p.p. f 22.50 kinderfondue tot 6jaarM0.- tot 12 jaar M 5.- HPêstaurantHBHI OESTERBEROSESTRAAT1M SOESTDUINEN. 02155 -12738. Drie gewonden bij botsing Op de Foekenlaan raakte in de nacht van vrijdag op zaterdag een 19-jarige autobestuurder uit Soest de macht over het stuur van zijn auto kwijt. Via de stoeprand en de berm kwam hij aan de andere kant van de rijweg tegen een boom tot stilstand. De chauffeur liep een lichte hersen schudding op; een 16-jarige passagiere werd met verwondingen een knie en hoofd naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht. De derde inzittende klaagde over pijn in de nek. Van Weedestraat 52 - Tel. 1 5229 MEER DAN BOEKEN IN PRIJS VERLAAGD IN DE GOEDKOPE BOEKENKELDER GOEDE REDENEN OM EENS EVEN LANGS TE KOMEN Adams, Twee honden, nu17,50 Gebonden romans7,90 - 8,90 Extra dikke leesturven12,50 Groot tuinhandboek, standaardwerk 29,50 Kleurig borduurwerk3,90 Kreatief knippen en naaien14,90 Antiek in woord en beeld, informatief handboek 24,50 •f Walt Disney prentenboeken3,95 13 verschillende meisjesromans van Sanne van Havelte, luxe editie, per deel 9,90 Fruittuin voor iedereen, onmisbaar handboek19,90 Geïllustreerde Geschie- denis van de Tweede Wereldoorlog, fraai standaardwerk 27,50 BOEKEN - TIJDSCHRIFTEN - KADOHOEK EN DE GOEDKOPE BOEKENKELDER VAN WEEDESTRAAT STADHOUDERSLAAN

Soester Courant | 1982 | | pagina 3