au to smeering Huis-aan-Huis collecte voor instandhouding eerste hulpverlening Burgemeester Scholten maakte van het EHBO- jeugdfeest een ware happening De spuiters van Smeeing maken uw auto weer showroom-nieuw j: WV nieuws EHBO doet beroep op Soester bevolking: Meningen van lezers Gemeentegids in de fout Koningsweg 14-Soest -Tel.02l55-I3227 Deukjes, krassen, roestplekjes, doffe plekken. Kleine ergernissen, die niet meer weg te poetsen zijn. Maar als uw auto technisch nog perfekt is, waarom praat u dan niet eens met de spuiters van Smeeing. Die spuiten uw auto vakkundig over en zorgen ervoor dat ie weer als nieuw staat te glimmen. De spuiters van Smeeing werken boven dien goedkoper dan u denkt. gesubsidieerd uitgerekend een orga nisatie als de EHBO op de collecte- toer moet gaan. Henk Jorna daarover: ,,Hoe gek het klinkt, misschien is dat wel onze ei gen schuld. Verenigingen en organisa ties die met betaalde krachten wer ken hebben nu eenmaal hogere kosten. Wij werken zolang wij bestaan met onbetaalde vrijwilligers en dus lijken onze kosten lager. Let wel lijken lager, maar als je de toestand ziet waarin ons EHBO-ge- bouw verkeert dan wordt snel duide lijk dat de jaarlijkse subsidie van 200,- volkomen ontoereikend is. Daar om zijn wij nu ook genoodzaakt ge weest een extra subsidie uit de „ker mispot" te vragen. Afwachten wat daar van terecht komt". Afwachten ook hoe zwaar de voortref felijke Soester afdeling van de EHBO bij de burgerij weegt. Terecht is het bestuur van de EHBO van mening, dat de goodwill die het heeft, straks in klinkende munt zal worden vertaald. Dat laatste is een noodzaak. Want Restaurant „Soester Natuurbad" v. Weerden Poelmanweg 4 Soest Tel. 13156 b.g.g. 22937 Voor een ouderwets gezellige brui loft, receptie of bedrijfsfeest. Ook voor uw vergaderingen reserveren wij onze zaal. Als vanouds vaste lage prijzen. Zeer grote parkeergelegenheid. Het gehele jaar geopend. Informeer vrijblijvend. Zaal: 200 personen. I I In de Oude Kerk te Soest is op zater- I P dag 24 april een concert met werken II van Bach, Vivaldi, Telemann, Quantz 11 en Graun. Affetti Musicall; met Piet Dhont-barokhobo, Lex Vos-blokfluit, Willem Bouten-barokcello, Jan Jan- sen-clavecimbel. Aanvang 20.15 uur. fl Toegang 7.50/CJP/65 5,-. De Orkestvereniging Amersfoort geeft een concert in de Johannes-kerk, Westsingel 30, op zaterdag 24 april 1982, aanvang 20.15 uur., o.l.v. Jan I Felderhof. Solist: Ton v.d. Kieft-hobo. I Toegangsprijs 8,-, donateurs/CJP/Pas I 65 en jongeren 5,-. I Er zijn weer twee algemene toeristen- boekjes binnen, één van Utrecht en één van Zeeland. Er staat allerlei leuke tips in, in drie talen. Deze boe- ken zijn gratis af te halen. Ook is er een nieuwe gids met pro gramma's over IJSSELME ER POL DERS 1982 uit, twaalf pagina's vol informatie en interviews en ook aan dacht voor de poldermusea, exposities en het „leesvoer" dat nader over de Zuiderzeewerken informeert. Deze gids is ook gratis. De vereniging Artishock organiseert de kunstmarkt weer op Koninginnedag I op de Parallelweg en rond het Arti- shockgebouw. In de week van 24 april tot en met 1 mei wordt ook het jaarlijkse Soestock- I festival gehouden, waarvan dan op 30 april de kunstmarkt een onderdeel uitmaakt. In het filmhuis van Artishock is op donderdag 22 april de Hongaarse film „Wat een lekkere dag". Zondag 25 april is in het kinderfilmhuis: „Het Paardemeisje": aanvang 14.00 uur. Wijkvereniging Overhees organi seert een avond klaverjassen. Aan vang 20.00 uur in de Openbare school, op 23 april en 24 april een bingo-avond, aanvang 20.30 uur. Leeftijd vanaf 14 jaar, de zaal is open vanaf 20.00 uur. Kosten Bingokaarten voor leden en donateurs 4,-. Niet leden 8,-. Lo catie „De Borg". Stichting Jeugdzorg Soest organiseert een Rommelmarkt op het Vangrail- Terrein aan de Nachtegaalweg 8c. Tel. inlichtingen nr. 19871. Op 24 april is er een muziekfestival, waaraan meewerken The Messengers, een Mandoline orkest en een Dixieland- formatie, beide uit Amstelveen. In het Griftlandcollege, Noorderweg. Aan vang 20.00 uur. Het Lochem Dauwtrappers Festival organiseert: „Het Lochem festival 1982". Op donderdag 20 mei, op het festivalterrein „De Luchte" te Lo chem. Aanvang 10.00 uur tot 18.00 uur, prijs 30,- p.p. Het Kurhaus Hotel organiseert: „Hol land-Amerika lijn", op zondag 25 april, aanvang uiterlijk 20.30 uur i.v.m. T.V.- opnamen. Prijs 35,- per persoon. Programma: Orkest Lionel Hampton, Guy Mitchell, Lori Spee, diverse Ne derlandse artiesten. Mojo Concerts organiseert een concert van Status Quo, op zondag 23 mei om 20.00 uur in de Groenoordhallen te Leiden. Prijs 25,-. Voor al deze eve nementen kunt u bij het WV reser veren. In 't Spant te Bussum expoieert Rob Clous zijn kleuretsen in de expositie ruimte van 24 april t/m 8 mei en me vrouw C. M. v.d. Laan-v.d. Ende expo seert daar haar reisschetsen en aqua rellen in de benedengangen van 't Spant. Jazz in Amersfoort, op vrijdag 30 april is de opening van de jazz-driedaagse (O.L.V.Kerkhof) 's avonds zijn er o.a. ook concerten in 16 café's en horeca bedrijven. Informatie: Jazz in Amersfoort, tel. 033-721326. Schouwburg Gooiland te Hilversum heeft op vrijdag 23 april in de grote zaal om 20.00 uur; IS DIE KRUK VRIJ van Frans Halsema The Angels of Hope. Op zaterdag 24 en zondag 25 april is er „Monopoly". In een bruisende voor stelling van balletstudio Joke Hoff wordt Monopoly tot leven gebracht. Afwisselend kunt u genieten van klas siek ballet, jazzballet, showballet en tapdans. Van 26 t/m 28 april komt er MADAM in de grote zaal aanvang 20.00 uur. Op vrijdag 30 april is er in Gooiland KONINGINNEBAL in de kleine zalen en foyers van 21.00-02.00 uur. De dans muziek zal worden verzorgd door: The Mustangs en The Sweet Lake City Jazzband. Ook Oscar Harris zal zijn medewerking verlenen. Kaarten a 5,- zijn 's avonds aan de zaal verkrijg baar. Een kado zoeken voor familie, relatie of vriend moeilijk? Probeer eens een SOESTER KADOBON. Makkelijker kunt u het zichzelf en de ontvanger niet maken. Vrije keus in Soest en' Soesterberg bij een zeer groot aantal winkeliers. Soester Courant van woensdag 21 april 1982 Zojuist is de nieuwe uitgave van de F „Gemeente Gids Soest 1982" versche- R nen. Vanzelfsprekend kijk ik als vak- L man om te beginnen naar de rechts- L hulpafdeling en wat daarmee samen- I hangt. Deze afdeling is uiterst onvol- I ledig en bevat fouten. Het meest sto- I rende is, dat in de gids nog steeds I wordt gesproken over de verklaring I van onvermogen. Die verklaring is reeds lang afgeschaft. Wij hebben het nu over een verklaring omtrent het inkomen en het vermogen. Zulk een verklaring kan een ieder krijgen. I Voorts stoort het feit, dat bijvoorbeeld notaris Elferink niet is opgenomen, I evenmin advocaat Mr. A. de Leon. I Wel staat vermeld Mr. F. Majoor, die I reeds geruime tijd vertrokken is. I Niet is opgenomen Mr. van den Bosch. I Sedert jaren mis ik ook de naam I Campagne. Zulke fouten kunnen voorkomen wor- I den als de redactie bij iedere rubriek telefonische informaties neemt. Wanneer deze afdeling zo slordig is, hoe moet dat dan met de andere afdelingen zijn? J. Knoppers Om vast te noteren. De plaatselijke afdeling van de EHBO vraagt collectanten om in de week van 26 april t/m 2 mei a.s. de collecte-bussen te laten rammelen. Het moet storm lopen. Wie heeft immers in het bijna 55-jarig bestaan van de Soester EHBO ooit tevergeefs een beroep gedaan op de mannen en vrouwen die hun hobby vinden in een stukje modern Samaritaans mede leven? Bij grote en kleine evenementen staat de Soester EHBO voor ons klaar. Heel wat Soestenaren, groot en klein, denken met dankbaarheid terug aan de hulp die hen in noodgevallen werd aangereikt. Alle aanleiding dus om eens iets terug te doen. Uit het voorgaande heeft u inmiddels al begrepen dat daartoe binnenkort alle gelegenheid bestaat. Als collectant(e) en/of gul le gever. waar zijn wij in Soest mee bezig wan neer wij het instituut „eerste hulp bij ongelukken" na een arbeidzaam leven van bijna 55 jaar in de kou laten staan? Ikoninkm JKE| Ined.vereniging] Zo werd er 55 jaar geleden reeds realistisch geoefend met een tewater geraakt slachtoffer. De oefening stond onder leiding van dokter Donker (met hand op paal) Zaterdag was het, na een druk oefenseizoen de dag van de jeugd EHBO- ertjes van de afdeling Soest van de Koninklijke Nederlandse Vereniging „Eerste Hulp Bij Ongelukken". Deze middag zouden zij hun krachten meten met EHBO-ertjes uit Baarn, Kockengen en Rhenen in een wedstrijd in het verlenen van de eerste hulp bij ongelukken. Groot was de verrassing voor de verzamelde kinderschaar en hun ouders, toen plotseling burgemeester Paul Scholten voor hun neus stond. Hij was gekomen op een zaterdag terwijl andere burgemeesters heerlijk van het zonnetje kon den genieten. Hij was niet alleen gekomen om te kijken en te luisteren. Hij reikte van alles uit aan de jeugd, van diploma's, tot wisselbekers, bloemen en kwartetspelen. Burgemeester Scholten maakte er samen met de verzamelde jeugd een echt feest van, getuige o.a. de vrolijke foto waarop de burgemeester met de Soes ter winnaars poseert. Wat er op zo'n feest allemaal mis kan gaan, werd in beeld gebracht door de Lotusleden van de afdeling Soest, mevr. Lipsius en de heer Van der Steeg. 9 Keer een totaal ander ongeval uit beelden stelde hoge eisen aan beiden, doch ook aan de jury, bestaande uit: Mevr. Kuipers, Mevr. Lutterop, kader- instructrice en de heer Veenstra, ka derinstructeur en vice-voorzitter van het Districtsbestuur. Origineel was het doorprikken van de ballonnen door de „leiders" van de ploegen, om zo de volgorde van optre den in de EHBO-wedstrijd te weten. Hoogtepunt voor EHBO-Soest was de komst van burgemeester Scholten, die beloofd had de prijzen uit te zul len reiken. Tevens reikte hij aan de pasgeslaagde jeugd EHBO-ertjes het behaalde diploma uit. Mevr. Verkade die voor ontwerp en or ganisatie zorgde, presenteerde voor het eerst in de EHBO-geschiedenis een „Yell" die geestdriftig door de aanwezigen werd overgenomen. Bij zijn aankomst werd de burgemees ter ontvangen met deze nieuwe Yell, waarna het laatste ongeval zich vlak voor hem afspeelde. Het Lotus-echtpaar wat al de hele mid dag door allerlei ongevalletjes werd geplaagd was nu zo onfortuinlijk om tijdens het tafeldekken voor een feeste lijk etentje te vallen, waarbij een schaal met eieren op de grond terecht kwam en de eieren tot vlak voor de voeten van burgemeester Scholten rol den, die zoiets niet bij de EHBO had verwacht en er duidelijk plezier in had. Spontaan begaf de burgemeester zich tussen de hulpverlenende EHBO-ertjes en bekeek de geboden hulp met aan dacht en vroeg geïnteresseerd naar het waarom. Mevr. Verkade dankte het bestuur voor de vrije hand die haar gelaten was en bracht dank aan. de beide Lo tus-slachtoffers Voorzitter Dr. J. H. H. Overbeek ver zocht vervolgens de burgemeester de prijzen uit te reiken. „Geroutineerd", aldus de burgemees ter „begin ik altijd van onderen af" en hij maakte onder luide toejuichin gen de uitslag bekend. De winnaars ontvingen uit handen van burgemeester Scholten de prijzen en de winnaars van de A-Jeugd Soest gingen met de burgemeester en de ge wonnen wisselbeker op de foto. Winnaar bij de B-Jeugd werd Baarn en ontving uit handen van de burge meester de andere wisselbeker, beide beschikbaar gesteld door mevr. Van Velzen (oud-voorzitter van de afdeling Baarn). Namens de afdeling Soest kregen de beide winnende ploegen een mok met EHBO embleem, opgemaakt met bloe men. Alle aan de wedstrijd deelnemende kinderen kregen van de afdeling Soest een herinneringslintje, dat door de bur gemeester werd opgespeld. De leiders van de ploegen kregen een EHBO-kwartetspel en toen de burge meester hierover vragen ging stellen was het plezier en enthousiasme over dit optreden er duidelijk. Ook de pasgeslaagde Jeugd-EHBO-er- tjes kregen nog het diploma uitgereikt, wederom door de burgemeester. Voorzitter Dr. Overbeek dankte hem en zei het zeer op prijs gesteld te heb ben hem vanmiddag een indruk van de EHBO Soest te hebben kunnen ge ven. Hij dankte de jury voor haar vermoei ende taak en overhandigde hen een at tentie. Ook de beide Lotus-leden kre gen een attentie. Mevr. Verkade kreeg een boeket bloe men voor, zoals de voorzitter zei, deze unieke, leerzame en uiterst gezellige middag. De winnaars van de B-ploeg uit Baarn waren: Ardi Klein Wolthuis, Anouska Schaap en Jean-Mark van Leerdam. De Soester groep die tweede werd bestond uit: Brigitte de Wildt, Pauli- ne Veenstra en Baukje Kooistra. Onderlinge wedstrijden Vorige week dinsdagavond vonden de Onderlinge wedstrijd voor de Jeugd plaats, waarbij tevens de ouders waren uitgenodigd. Er moest op deze avond door de A- groepen (kinderen van 11-14 jaar) ge streden worden om de wisselbeker die beschikbaar is gesteld door mevr. M. van Herwaarden, erelid van de EHBO Soest. Door de B groep (kinderen van 14-15 jaar) werd gestreden om de wisselbe ker, beschikbaar gesteld door de oud- voorzitter de heer Smit, ook erelid van deze afdeling. In de feestelijk met slingers en bal lonnen versierde zaal werden door de 2 Lotusleden van de afdeling Soest, Mevr. Lipsius en de heer v.d. Steeg, ongevalletjes opgevoerd, waarbij de jeugdige EHBO-ertjes fanatiek gestre den hebben voor een eervolle plaats. Tijdens de pauze kregen de kinderen limonade en lekkernijen uitgereikt. Groot was de spanning toen voorzitter, dokter J. H. H. Overbeek de uitslag bekend maakte. Met een opwekkend woord tot de jeugd om in dezelfde geest door te gaan en in de toekomst een waardevol lid van de Soester EHBO te worden reikte mevr. Van Herwaarden de wisselbeker uit aan de winnaars van de Jeugd- EHBO-A, te weten: Ivonne Buitenhuis, leidster, Desiree v.d. Wey en Patricia van Beek. De heer Smit moest verstek laten gaan en daarom reikte in zijn plaats de voor zitter Overbeek de wisselbeker uit aan de winnende ploeg van de B-groep, te weten: Erik Mertens, leider, Brigit te de Wildt en Pauline Veenstra. Het bestuur van de Kon. Ned. Ver. EHBO Soest, kan op een zeer geslaag de avond, waarvan het ontwerp en or ganisatie in handen van Mevr. Ver- kade was, terugzien. De winnaars van de A-ploeg van Soest: Ivonne Buitenhuis, leidster, Desiree v.d. Wey en Rudy van Dalen, samen met burgemeester Scholten. Openingstijden, dagelijks 8.15-18.00 uur, vrijdagavond 19.00-21.00 Smeeing. Omdat uw garage net zo betrouwbaar moet zijn als uw auto. Een collecte, zoals die de Soester EHBO voor ogen staat, komt vanzelf sprekend niet als een traditioneel ver schijnsel uit de lucht vallen. EHBO- ers zijn vanuit hun hulpverlenende funktie meer doeners dan vragers. En toch moet er in de komende tijd bij alle Soesters aan de bel getrokken wor den. Over de noodzaak daarvan spra ken wij met mevr. Anjes Jorna, secre taresse van de EHBO en Mevr. Ria Wiemans, penningmeesteresse van de ze organisatie. In hun gezelschap bei de echtgenoten, Henk Jorna en Louis Wiemans. Het zijn vooral laatstge noemden die een grote betrokkenheid bij de komende collecte hebben. Gerui me tijd geleden werden zij door het be stuur van de EHBO uitgenodigd een speciale vergadering bij te wonen waarbij het onderwerp „hoe komen wij aan geld?" ter discussie werd ge steld. „Wij, Louis Wiemans en ik" ver telt Henk Jorna" hadden als betrekke lijke buitenstaanders daarbij een advi serende rol. Maar hoe gaat zoiets? Het enthousiasme van de aanwezigen werkt aanstekelijk en voor je het weet zeg je ja wanneer er een beroep op je medewerking wordt gedaan. De Soester EHBO, gehuisvest aan de Pa rallelweg 7 vraagt (financiële) hulp voor de instandhouding van haar op leidingsinstituut, dat jaarlijks weer een ruim aantal nieuwe EHBO-ers af levert. Daarbij behoort ook het in bruikbare staat houden van het eigen gebouw, dat dringend aan onderhoud toe is. Aan onderhoud en verbetering moet veel worden gedaan. Primair staat echter de fondsenwer ving voor de scholing van nieuwe EHBO-ers en de bijscholing van de grote groep gediplomeerden. Dat kost handenvol geld, dat niet alleen op te brengen is met een contributie en een handvol donateurs, die jaarlijks al een financiële hand uitsteken. De eerste aanzet is al gegeven. Een Bingo-avond leverde vele prijzen van de Soester Middenstand op en trok veel publiek. Vervolgens zijn wij in contact getreden met het bestuur van de Soes ter Carnavalsvereniging De Narre Knollen. Van die kant kregen wij de toezegging dat ze ons niet in de kou laten staan. Eerlijk gezegd zijn wij langzamerhand erg nieuwsgierig wat de viering van het carnaval 1982 voor prettige financiële konsekwenties voor de EHBO heeft. En dan natuurlijk de inzameling die in de week van 26 april t/m 2 mei gehou den wordt. Dat moet wat ons betreft de klap op de vuurpijl worden' Daarover informatie van Louis Wie mans. „Ik heb" licht hij toe, „via het adressenmateriaal van mijn vrouw tientallen Soesters telefonisch bena derd met het verzoek de collectebus ter hand te nemen. Negentig aanmel dingen zijn er binnen. Een redelijk aantal, maar helaas te weinig om heel Soest een collectebus voor te houden. Er kan nog meer bij. Wie belangstel ling heeft kan terecht aan de Stad houderslaan 60, tel. 15884. De routes die wij voor de collectanten hebben uit gestippeld zijn met opzet klein gehou den. Voor niemand dus een zevendaag se veldtocht, anders zou de motivatie van de vrijwilligers misschien een deuk krijgen". Alles staat in het stafkwartier voor deze EHBO-collecte op scherp. Het zijn echter niet alleen de burgers van ons dorp waarop een beroep wordt gedaan. Henk Jorna: „Verenigingen, bedrijven en instellingen hebben in het verle den nooit tevergeefs een beroep op ons gedaan. Logisch daarom dat ook zij binnen afzienbare tijd er op kun nen rekenen een verzoek om financiële hulp te ontvangen. Wij vertrouwen er echt wel op dat ook van die kant een helpende hand zal worden geboden. De EHBO Soest heeft bij particulieren en zakenmensen gelukkig een goede naam". De vraag blijft natuurlijk waarom in een tijd dat alles en iedereen wordt EHBO training voor de jaren tachtig. De vaak levensreddende hartmassage en de mond-op-mond beademing kunnen door vele Soester EHBO-ers deskundig worden toegepast. Het EHBO-gebouw dat een onderhoudsbeurt (door eigen leden) nodig heeft.

Soester Courant | 1982 | | pagina 11