Verbouwde clubgebouw S.O. Soest officieel geopend Soest wint van koploper Baarn Kleurvergroting AKTIE! Olympia-Parade recreanten sluiten competitie met bloemen en beker af WZ wint van Sova Nationale bekerfinale dames in Soest van VOLLEYBAL ZONDAGVOETBAL van oosten 5r i.p.v.lOr irsfïe VOLLEYBAL S.O. Soest A-l kampioen! waar voor letWethouder Plomp het verbouwde Paviljoen vi Vorige week woensdag werd door Olympia het derde seizoen van het recreatief volleybal in het distrikt Eemland van de NeVoBo op een ver rassende wijze afgesloten. Tijdens de slotavond in sporthal De Kuil in Bunschoten, slaagde het dames-recreanten team van Olympia erin, om in de speciale afval-race als nummer 1 te eindigen. Nadat de boe ketten met bloemen aan zijn dames waren overhandigd, zag de trainer van Olympia-recreanten de heer Ton Hout man duidelijk in z'n nopjes - een verder bewijs van zijn inspanningen van de afgelopen jaren, toen het heren 1 team de beker voor de derde plaats in het eindklassement 1981-'82 in ont vangst mocht nemen. Heren 2 volgde met een halve punt verschil en was goed voor de vierde plaats. In Poule B slaagde het Turkse herenteam, Olym pia 3 erin met 16 punten uit 12 wed strijden de tweede plaats te veroveren een verheugend resultaat voor trainer Eric Frankena. Overige uitslagen Dames Olympia 1 - Spirit/Actief, 3-1 De dreigende degradatie van het eer ste damesteam van Olympia is defini tief afgewenteld. Maar dat het ook de gelijk thuishoort in de 2e Divisie, werd nogmaals bewezen tijdens de thuis wedstrijd van afgelopen zaterdag in sporthal De Bunt, tegen het 15 punten hoger geklasseerde Spirit. In een vrij saaie ontmoeting wist Olympia zeer verdiend de overwinning te behalen. De eerste twee sets werden zeer overtuigend met 15-7 en 15-9 gepakt. Alleen in de derde set wist Spirit door meer aanvallend werk een setwinst van 4-15 te bewerkstelligen. De vierde set toonde een weinig spek- takulair gevecht, ondanks de 16-14 uitslag. Heren Olympia 1 - Unicornus, 3-1 Deze ontmoeting kenmerkte zich door een ijverig aanvallend Unicornus en een wat mat reagerend Olympia, dat met de overwinning reeds op zak, af en toe zijn nagels uitsloeg om het over wicht te blijven behouden. Dat dit niet altijd gelukte, bleek wel uit het resul taat van de eerste set, nl. 15-17 voor Unicornus. Opgeschrikt door deze nederlaag werd de tweede set in snel tempo met 15-5 door Olympia zeker gesteld. In de derde set had Olympia meer moeite omdat Unicornus met strakke, uit het net gerichte smashes het blok van Olympia tot eigen voordeel wist te benutten, doordat de terugketsende ballen steevast buiten het speelveld kwamen. Ook de dekking achter de aanval van Olympia reageerde af en toe wat traag. Met uiterst scherpe smashes moest Olympia vaak ingrij pen om de voorsprong te behouden. Via 9-6,14-10 werd tenslotte de derde set in het voordeel van Olympia afgesloten met een 15-13 stand. Omdat in de vierde set het werk in het achterveld van Olympia nogal eens faalde, „lad derde" de stand geleidelijk via 2-0, 4-2, 7-5 en 11-5 omhoog. Daarna sloot Olym pia snel, zij het niet overtuigend af, met 15-7. Heren Keizer Otto 2 - Olympia 4, 2-2 Het vierde team van Olympia blijft stunten: pakte het de vorige keer nog 2 punten van nummer 2, in deze ont moeting met nummer 3 werd 1 punt veroverd. De eerste twee sets verlie pen zeer voorspoedig voor Olympia. De rommelige verdediging van Keizer Ot to bleek niet bestand tegen de aanvals golven van Olympia, dat met 10-15 en 7-15 overtuigend won. In de twee resterende sets bleek Olym pia toch iets teveel van zich gevergd te hebben. Keizer Otto nam in de derde set al vrij snel een 5-0 voorsprong en wist zich via 10-5 naar een 15-10 over winning op te werken. In de vierde set was het moreel van Olympia dusdanig aangetast, dat Kei zer Otto weinig moeite had het slordig en onverzorgd spelend Olympia op een 15-3 nederlaag te zetten. Heren BG&SV 4 - Olympia 4, 3-1 Olympia speelde een slechte uitwed strijd in sporthal De Trits te Baarn. Slechte passes en rommelig spel van Olympia gaven de gastheren volop gelegenheid om vrij eenvoudig de eerste twee sets te winnen: 15-10 en 15-9. In de derde set wist Olympia wat rust in het spel te krijgen, waardoor de aanvallen beter uit de verf kwamen. Deze set werd dan ook in het voordeel van Olympia afgesloten met 12-15. Helaas verviel Olympia in de vierde set weer in het patroon van de eerste twee sets en moest daardoor de kans op een wedstrijdpunt vaarwel zeggen: 15-7. Morgenavond moet Olympia 4 aantre den tegen BG&SV 2. Om het degrada tiespook te ontlopen, móet Olympia deze wedstrijd zien te winnen! WGA 19-31 WA NFC 19-27 VVZ'49 SOVA '54 19-25 OSDO Swift 19-22 Beursb. Aristos 19-19 Baarn Sp.Zuid 19-18 Buiten v. WZ heeft de eerder dit seizoen gele den nederlaag tegen het Amersfoortse SOVA uitgewist. In die eerste ontmoe ting gingen de Soesters met 5il ten on der, nu trok SÓVA met 2-1 aan het kort ste eind. WZ had het betere team, maar SOVA nam na een half uur de leiding door Co Willegenburg. 0-1. De jonge VVZ-ploeg pakte de zaken daarna vol energie aan en dat leverde sukses op. Vijf minuten voor rust schoot Marcel de Graaf van zeker 25 meter raak. Keeper Mostert ver keek zich op het zoevende schot en het was 1-1. Direct daarna trof WZ weer doel, maar deze treffer werd wegens buiten spel afgekeurd. Dertig seconden later liet WZ weten er anders over te den ken en Martin Kievits bracht de stand op 2-1. Na rust bleef WZ sterker alhoewel beide doelen soms in gevaar kwamen. De jeugd van de Soester vereniging bleek echter de langste adem te heb ben al mondde dat niét uit in doel punten. Eindstand 2-1. 19-18 19-17 19-17 19-13 19-13 19- Eric Toonen in fel gevecht om de bal Foto: Herman van Dam SPORT® Foto: Goos van der Wilt Drie dagen lang scheen de zon boven het dun met gras begroeide komplex var Soest. Vrijdag was daar de opening van het verbouwde Paviljoen. Zaterdag bal. Een recht waar dan ook zeker gebruik van gemaakt zal worden volgend seizoen. U kunt dan weer gerenommeerde ploegen als Ajax Al, Haarlem Al, DOS Al op de velden tegenkomen. Zondag op de dag van de club boekte de Soest selektie [zowel A en BJ op alle fronten de volle winst. Op een zonovergoten komplex speelde het derde elftal z'n een na laatste boekte de Soest selektie [zowel A en B] op alle fronten de volle winst. Op een zon overgoten komplex speelde het derde elftal z'n een na laatste wedstrijd tegen Baarn 3. De winst ging na een goede partij voetbal voor die klasse [Reserve 2e klasse] naar Soest met vier doelpunten voor en geen tegen. Daarmee waren ze onbereikbaar voor Scherpenzeel 2 dat lange tijd op de loer gelegen heeft. Het tweede elftal dat de laatste weken helaas na een koppositie wat te veel punten had verloren herstelde zich uitstekend door een regelmatige overwining [2-0] op LVV 2. Zware dag dus voor LVV waarvan later het eerste elftal van „overbuur" SEC zou verliezen. En dan met een kleine 1300 toeschouwers de topper van de week Soest 1 - Baarn 1. Menig betaalde voetbal club zou jaloers zijn op zo'n belangstelling. Ook deze wedstrijd werd voor Soest in winst omgezet. Het bestuur had dit weekend geen beter kado kunnen wensen. Richard Visee met een fraa« hoog standje in de Baarn-defensie Richard Visee kon de rappe Ton Wolf- sen scoren: 1-0. Dat was na ruim een half uur en Soest bouwde tot aan de rust op om een tweede treffer te bewerkstelligen. Na rust een behoudende partij voetbal door beide achterhoedes beheerst tot dat de buitenspel val, van Baarn die overigens al een paar keer te laat dicht klapte maar scheidsrechter v.d. Heu vel op verkéerd spoor zette, de Baarn- se ploeg fataal werd. Ton Wolfsen toonde met een werkelijk schitterende lob over 40 meter z'n klasse. Hij degra deerde routinier doelman Gersgarsz tot een toeschouwer (2-0). De Soester schare achtte zich al Waar voor hun geld Iedere bezoeker ook de leden, moest deze dag z'n geldelijke bijdrage aan deze jaarlijks terugkerende evenemen ten dag leveren door entree te betalen, men kreeg dan ook duidelijk zijn geld-. Menigeen had de een overigens niet zo wedstrijd al kampioen zien wor- den de dag ervoor. Nu kreeg men goed voetbal van één, twee en drie te zien. Met de nederlaag nog in het achter hoofd (spelers en supporters vergeten nu eenmaal niet zo gauw 1-0 voor Baarn destijds) begon een geladen Soest aan de strijd. Men vond evenwel een uiterst geprikkeld Baarn tegen over zich. Een groep spelers die al door een diep dal gegaan waren met neder lagen en gelijke spelen hun riante voor sprong evenals vorig jaar teniet doen de. Die voor geschiedenis bleken de spe lers volledig afgerekend te hebben en er ontspon zich van meet af aan een aantrekkelijke strijd waaruit in het eerste kwartier Baarn de meeste pun ten zou hebben gekregen, ware het niet dat alleen bij voetbal de doelpunten tellen. Beide ploegen hadden een zo sterk Het derde senioren-elftal van Soest dat zondag kampioen werd Met twee forse schoten door een witte en door een blauwe baan papier is j.1. vrijdag het geheel verbouwde club huis van de Sport Organisatie Soest in gebruik genomen. Trefzeker nam de zesjarige Casper Essenstam de witte baan voor zijn rekening, waarna sportwethouder Plomp een gat in het blauwe papier schoot. Er was veel belangstelling voor deze opening. Onder hen CDA-raadslid me vrouw J. Greefhorst-van Overdam, ere-voorzitter J. H. Hom en de ere leden W. Bakker. Th. Westerveld, H. v.d. Lugt en J. A. Vonk. Present waren ook mede-gebruiker honkbalvereniging Knickerbockers en bestuurders van de voetbalvereniging SEC en Hees. Na de rondleiding zei de wethouder dat de gemeente Soest een prachtige sport- akkommodatie rijker is geworden. Hij merkte op dat de moeite die be stuur en leden van de vereniging zich getroost hebben, niet vergeefs geweest is. Namens het gemeentebestuur dankte hij de club en hij wenste al len veel sukses toe. Voorzitter C. Boerkoel dankte aan nemer P. Walet en alle onderaanne mers voor de uitstekende samenwer king; de provincie en de gemeente voor de verleende subsidie; de sport stichting voor de hulp en buurman SEC voor het afstaan van kleedkamers gedurende de verbouwperiode. Boerkoel merkte tenslotte op dat het bestuur van de amateurvereniging zich op alle fronten zal blijven ver zetten tegen een belastingheffing op de kantine-omzet. „Wat wij met vrij willigers hebben opgebouwd, laten wij niet door de staat afbreken om dat die staat door geldgebrek in moei lijkheden is gekomen", aldus de heer Boerkoel. Polo: Hormon v:in Dam mogelijk elftal op de been gebracht althans zo dachten de respektievelijke trainers. Met aan de ene kant drie spitsen van Soest: Wim Gouw (later Huub Koppel) Richard Visee, en de jonge Ton Wolfsen, en aan de andere kant namen als Nico van Ginkel, Fred van Opzeeland en Paul Stam was het bijna te voorspellen dat de beide ach terhoedes ai hun talenten nodig hadden om scoren te voorkomen. Baarn dicteerde in die eerste 15 minu ten volledig de strijd zoals dat een kop loper betaamd. De jeugdige Soest ploeg bleek echter toch zoveel ervaring opgedaan te hebben, dat je een tech nische ploeg als Baarn gewoon wel kunt laten komen om wat ruimte zeer goed moet kunnen blokkeren bij een eventueel schot, ren bij een eventueel schot. Dat laatste had de goed draaiende Soester verdediging helemaal onder de knie deze middag. Steeds weer zat er een been tussen en als er een schot of kopbal van formaat doorkwam dan stond daar, dat „machtige sluitstuk" van de Soester ploeg: doelman Eep Kamphorst. De aalgladde Nico van Ginkel had tegen de goed stug verdedigende Peter van de Berg weinig kansen en hij trok zich wijselijk terug op het middenveld waar een technische Stan Uyland er deze middag duidelijk „niet bij was". Ook Arjan Schipperen speelde ver beneden zijn kunnen en dat gaf toch de doorslag voor de opbouw in de Baarnse ploeg „Aanvoerder" (band om het been dit keer!) Baltus Burgman van Baarn deed goed opbouwend werk, maar Johan Staal en zijn mannen wa ren attent. Aan de aanvallende Soest-zijde waren het Richard Visee die erg lastig bleef en de watervlugge Ton Wolfsen die voortdurend een gevaar waren voor de overigens erg goed spelende Baarnse achterhoede. Een goede strijd ontspon zich. Stan Uyland moest het veld wisselen met Huub Koppel, (jammer dat zo'n talent volle spits zo lang op de bank moet blijven door vorm verlies). Het duurde lang voordat de Soest ploeg besefte dat er geschoten moest worden om doelpunten te forceren. De eerste die dat door had was Richard Visee. aanvallen van Baarn waren voora De aanvallen van Baarn waren voor alsnog een prooi van doelman Eep Kamphorst. Op het moment dat Soest ook wat in de melk te brokkelen kreeg, maakte de goede Baarnse verdediging een klein foutje. In samenwerking met de lastige Soesterbergsestraat 57 (t.o. Busstation) Soest Tel. 02155-13109 Hier bevindt zich uw waardebon-sticker. Bij aankoop van een kleurenfilm, krijgt u bij van oosten hoge korting op een mooie grote kleurvergroting van 20 x 28 cm. Wat moet u doenLever doosje sticker bij ons in. Dit geeft u dan recht op 1 kleur vergroting van uw eigen favoriete opname, afgewerkt in ons eigen foto-laboratorium. 1 kleurvergroting f\Cfl van 20x28 cm, IH (bij 24/36 opn. film) voor fca i.p.v. 1U.~ 1 kleurvergroting van 20 x 28 cm, (bij 12 opn. film) De nationale finale van de dames-vol leybalwedstrijden om de beker zullen dit jaar in Soest in de sporthal Beu kendal gespeeld worden. De Nederlandse Volleybal Bond heeft de organisatie van deze belangrijke wedstrijden aan de vereniging Olym pia toegewezen in het kader van de vie ring van het 30-jarig bestaan van deze Soester volleybalvereniging. De wedstrijden worden vrijdag 21 en zaterdag 22 mei gespeeld; vrijdag van 18.30 tot 23.00 uur en zaterdag van 11.00 tot 20.00 uur. De finalisten zijn FBTO/DVC uit Dok- kum, Sudosa uit Assen, Delta Lloyd/ AMVJ uit Amstelveen en Starlift uit Voorburg. Op dezelfde data worden in Sliedrecht de finales gespeeld in de bekerwed strijd voor de heren. Tussen de beide sporthallen zal telefonisch contact be staan om de standen en resultaten door te geven. In Beukendal wordt een video-ver overwinnaar toen scheidsrechter v.d. Heuvel in een enorme scrimmaee een „duw partij" van André v.d. Dijmsel met penalty „beloonde". Paul Stam scoorde nog via de handen van de kwade doelman Eep Kamphorst. Dat gaf de Baarn ploeg vleugels en doordat Soest het „Kwartiertje van Slag" vierde kon Wim Burgman 7 minuten voor tijd de ploegen op gelijke voet zetten (2-2). Dat was een goede prestatie omdat doelman Gersgarsz was uitgevallen. Een keiharde inzet van Richard Visee trof hem op het oog en velde hem. Trainer Koterus had inmiddels zijn 2 wissels gebruikt zodat Baarn met 10 man verder moest. Dat is de gok van een trainer. Dat werd hem en Baarn vlak voor tijd fataal. De voor Arjan Schipperen ingevallen Martin Lang broek werd duidelijk in het zestien meter gebied „gevloerd". Wim Gouw hield tegenover gelegen heidsdoelman „Wim Burgman" z'n hoofd koel en scoorde van 11 meter 3-2. Zuiver in buitenspel positie hetgeen ook scheidsrechter v.d. Heuvel niet ontgaan was scoorde Baarn nog eens. Het bleef evenwel 3-2 voor Soest. Een wedstrijd die, gezien de voorge schiedenis van „Baarn-Soest" bijzon der sportief gespeeld werd door 26 ruw; uuus van uer mu „kemphanen" (De twee boekingen van Baarn spelers waren daar geen afspie geling van, maar een logische reaktie Eens te meer een bewijs hoe mooi de amateur sport ook weer kan zijn. Zondag aanstaande gaat Soest in deze kompetitie die nog spannend kan gaan eindigen bovenin, (Soest heeft eigen lijk nog maar 4 punten achterstand met 4 wedstrijden nog voor de boeg) naar het op degraderen staande KBW. De Amsterdamse ploeg die het pres teerde om één punt verdiend van de Eland, de andere koploper af te snoe- pen. Maar Soest kan frank' en vrij voet ballen en dat maakt de ploeg in dit duel favoriet. De vele suporters die ongetwijfeld weer naar Amsterdam zullen gaan zij nog vermeld dat de route in de „Spet ter" (weekblad) vermeld afslag Schin kelhaven richting Sloten is. Dus eerst afslag Sloten. Al met al een zeer suksesvol weekend voor een levendige vereniging als „Soest" is. binding gerealiseerd tussen de zaal en de kantine en ook zal er een in formatie- en sportartikelenstand wor den ingericht. Kaarten zijn in de voorverkoop ver krijgbaar; daarvoor moet men con tact opnemen met Bert Idenburg, tele fonisch in Soest bereikbaar onder nummer 10179. Het is dan toch gelukt. Na het gelijke spel tegen Jonathan afgelopen dinsdag moest er zaterdag van J.S.V. gewon nen worden om de kampioensvlag te kunnen hijsen. Na de voorbespreking door trainer Brandes klonk om 15.10 uur het beginsignaal van scheidsrech ter Kas, die deze wedstrijd uitstekend leidde. De eerste helft werd beheerst door de wind en de zenuwen, maar toch waren er voor beide ploegen kansen. Uit één zo'n kans wist Alfred van de Salm te scoren. Na rust trachtte Soest alleen maar de voorsprong vast te houden, want van daag telde alléén maar het resultaat. Goede kansen waren er nog voor Ge- rard Becker en Charles Roest, maar de J.S.V.-keeper stond het scoren in de weg. Dit kampioenschap vormt de bekro ning op het werk van een seizoen hard werken van zowel spelers als trainer/ coach E. Brandes en de leiders, de heren De Jong, Van de Laar en Van de afloop aangeboden bloemen, consumpties en het geïmproviseerde etentje waren dan ook alleszins ver diend. Ook voor de overige Jeugdploegen is de competitie nog niet afgelopen. De 22 gespeelde wedstrijden leveren 10 over winningen, 7 nederlagen en 5 gelijke spelen op. De uitslagen waren als volgt A- Junioren: Soest 1-J.S.V. 1 C.J.V.V. 2-Soest2 Soest 3-V.V.Z.A. 3 B-Junioren: T.O.V. 1-Soest 2 Soest 5-Baarn 3 C-Junioren: Soest 1-Roda 1 Soest 2-Quick 1 Spakenburg 3-Soest 4 Soest 5-T.O.V. 2 D-Pupillen: Soest 1-Limvio 1 Quick 2-Soest 2 Soest 3-Quick 3 Quick 4-Soest 4 Soest 5-Limvio 3 E-Pupillen: Soest 1-Quick 1 Soest 2-Baarn 2 Spakenburg 4-Soest 3 Soest 4-K.V.V.A. 4 Achterveld 2-Soest 5 F-Pupillen: IJsselmeervogels 1-Soest 1 Soest 2-Hoevelaken 2 K.V.V.A. 3-Soest 3 Baarn 18-23 De El./SDC 18-23 Uithoorn Rapiditas Sp.Zuid Amstell. 18-21 18-20 18-19 18-18 SO Soest Animo TOG Sp.cl.Or. AS V-Ars. KBV 18-18 18-18 18-17 18-15 18-12 18-11 1-0 1-4 5-0 0-1 1-8 1-0 5-1 0-4 1-2 8-0 2-1 1-3 3-1 1-1 2-2 5-1 0-3 3-3 0-0 4-1 1-1 4-1 Voor aanstaande zaterdag staan on derstaande thuiswedstrijden op het programma B-Junioren: Soest l-Roda 1 aanvang 15.00 uur Soest 3-Zuidvogels 3 Soest 4-Zuidvogels 4 D-Pupillen: Soest 2-IJsselmeervogels 3 Soest 5-V.V.Z'49 3 E-Pupillen: Soest 1-IJsselmeervogels 1 Soest 5-Roda 5 Damesvoetbal De S.O. Soest-dames waren afgelo pen zondag vrij. Ook voor komende zondag is er geen wedstrijd vastge steld. De A 1-sclectie van Soest na het behalen van het kampioenschap Foto: Herman van Dam Soester Courant van woensdag 21 april 1982 t

Soester Courant | 1982 | | pagina 17