Baad voorkomt liquidatie stichting „De Borg" uon e//en „De Borg" voorlopig gered Opzet winkelbeleid goedgekeurd Omdat wij U veel zonnebrildagen gunnen Progressief Soest en WD-er Blommers tegen kermis aan de Koningsweg BARBECUE QDeSoestef Duineii Alle grote namen voor klavierinstrumenten in één huis. Gemeenteraadsvergadering Stichting Maatschappelijke Dienstverlening trekt aan de bel 950 Handtekeningen tegen de hondenbelasting Renteloze lening van een ton: Waar was je nou? VHZ] bfilmode mzJ Erkend optometrist - Lid O.V. ...is er een kollektie moderne zonne- brillen die z'n weerga niet kent. Van Jiyper tot gewoon praktisch. Ik was even in de Gezinsverzorging in gevaar: Sporthal op kermisterrein? Soester Courant van woensdag 21 april 1982 Met het beschikbaarstellen van hon derdduizend gulden heeft de raad voor komen dat het bestuur van de Stichting Dorpshuis De Borg deze week naar de notaris is gestapt om de liquida tie van de stichting aan te vragen. De raad deed dat overigens niet van harte en de fractie van D'66 (Jonker, Allard en Gerth) weigerde zelfs mede werking, maar de verplichtingen ten aanzien van het bij de stichting in dienst staande personeel, hebben uit eindelijk de doorslag gegeven. Tot fe bruari '83 kan het dorpshuis blijven draaien, maar in oktober van dit jaar zal toch de uiteindelijke beslissing ge nomen moeten worden over de verde re toekomst van dit dorpshuis. Aanvankelijk verzette iedere fractie zich tegen het voorstel van burgemees ter en wethouders. Mevrouw Blom- mers (VVD) zei dat haar fractie altijd al huiverig geweest was en dat de toen malige fractievoorzitter Van Ee ook tegenstemde omdat hij niet kon gelo ven in een wijkdienstencentrum. De fractie voelde op dit moment niets voor het beschikbaarstellen van de ton; er moest eerst meer duidelijkheid komen over het gebruik van dat geld. In dezelfde geest sprak ook de heer J. R. van Poppelen (CDA). Hij zei alle begrip te hebben voor de moeilijke positie van het stichtingsbe stuur, maar met dat stichtingsbe stuur voelde hij zich met de rug tegen de muur gezet. Van Poppelen drong aan op een maand uitstel, zodat er eerst meer inzicht in de financiële situatie verkregen kon worden en ook het rapport van de Nederlandse Organisatie Kring (NOK) besproken was. Van Poppelen waarschuwde het col lege voor de precedentwerking en stelde tenslotte voor, als er toch tot bijspringen besloten werd, dat te doen middels een renteloze lening. Visser (Prog. S.) zei er voor te voelen het stichtingsbestuur onder curatele te stellen. ,,De Borg" noemde hij het „Stiphousoleum" (naar wethouder me vrouw Van Stiphout, die zich indertijd bijzonder inzette voor de bouw van dit dorpshuis). Visser sprak in dat ver band van ,,een verkiezingsstunt van de PvdA", die naar zijn mening dit keer niet uitgehaald zal worden. Citeren uit het concept-rapport van de NOK, dat niet in de openbaarheid is gebracht, werd hem door de burge meester belet. Visser werd herinnerd aan afspraken dat niet te doen; de vertrouwelijkheid was niet opgeheven (dit overigens tot ongenoegen van de raadsleden Allard van D'66 en Olden- boom van het CDA Mevrouw Allard zei dat De Borg altijd al verliesgevend is geweest; dat daar om ook de NOK werd ingeschakeld om adviezen te geven om tot een gun stiger exploitatie te komen. Zij meen de dat bij een betere controle het de bacle te voorkomen geweest was. - '-"Overigens steldé" zljrdat '<S& "geftfeérfte gehouden zal zijn aan de garantie voor betaling van rente en aflossing! Mede daarom stelde zij voor, de uit eindelijke beslissing voor de toekomst van het dorpshuis, niet uit te stellen tot oktober. ,,Er komen wel wat nieu we raadsleden, maar de partijen blij ven dezelfde en dus ook het beleid", aldus mevrouw Allard. Het geld wil de de fractie daarom nu beschikbaar stellen. Voor augustus konden naar haar mening uitgewerkte voorstel len aan de raad voorgelegd worden. Ook de heer Oldenboom (CDA) wilde aanvankelijk niet tot oktober wachten met het nemen van de definitieve be slissing. Mevrouw Van Gelder (PvdA) hield BUITEN DE DEUR 7 dagen per week een uitgebreid barbecuebuftet (reserveren is wel nodig). Onbeperkt sausen, vlees soorten en salades. Bij mooi weer ook op ons buitenterras van 2 tot 100 personen. Prijs p.p. 122.50 kinderbarbecue tot 6 jaar 110.- tot 12 jaar 115.- RESTAURANT SOESTERBERQSESTRAAT 188. .JOESTDUINEN. 02155-12739. Gemeente tegen Wieksloterplas-plan Eemland De recreatieve bestemming van het Soester gebied Wieksloterplas die het Gewest Eemland blijft voorstaan, heeft niet de goedkeuring van het Soester gemeentebestuur. Het is bij herhaling kenbaar gemaakt, maar het Gewest lijkt zich daar niets van aan te trekken. In de vorige week gehouden raads vergadering maakte de heer H. Gerth (D'66) daar nogeens op attent. Dit naar aanleiding van de behandeling van het gewestelijk recreatiebasisplan in de vergadering van het gewest op 20 april. Het dagelijks bestuur van het gewest verwerpt min of meer alle tegen dat plan ingediende bezwaren en zegt on dermeer te rekenen op de bereidheid van de gemeentebesturen de voorge stelde objecten (waaronder dus de Wieksloterplas) in hun bestemmings plannen op te nemen. Soest heeft zijn standpunt niet gewij zigd, zei wethouder Plomp. Hij wees de heer Gerth op de algemene raadsbe sluiten de in het bezit van de gemeente zijnde grond in dat deel van Soest, terug te verkopen aan de oorspronke lijke eigenaars. Reden voor ongerustheid behoeft er niet te bestaan", aldus de wethou der. En de burgemeester voegde er aan toe, ondanks het gewestelijk plan, toch te rekenen op de goedkeuring (van het raadsbesluit) van Gedeputeerde Staten. De heer Gerth verzocht de wethouder, het bestuur van het gewest dan maar .eens attent te maken op de nodeloze geldverspilling, door tegen beter weten in de recreatiebestemming toch te blijven opvoeren. haar collega-raadsleden voor dat er weinig anders opzat dan het geld, in de vorm van een renteloze lening, te geven. „We zitten voor het blok, an ders wordt het liquidatie". In zijn beantwoording zei burgemees ter Scholten dat de verliezen over de afgelopen drie jaren inmiddels opge lopen zijn tot ruim zes driekwart ton. Nu afzien van steun, betekende het einde van de stichting en ook ont slag voor het personeel. „Het voorstel geeft ons de ruimte om te overleggen met het stichtingsbe stuur en de gebruikers". Hij verwachtte daar een positief re sultaat van. Wethouder mevrouw Van Stiphout zei dat het stichtingsbestuur nu zeker heid moet hebben dat er hulp komt. „Het stichtingsbestuur kan niet fail liet gaan omdat betaling van rente en aflossing gegarandeerd is. We moeten nu zorgen voor de liquiditeit zodat de werkgever zijn verplichtingen ten aan zien van het personeel kan nakomen", aldus de wethouder. Ze merkte verder op dat het NOK-rap- port in definitieve vorm inmiddels ge reed is en in mei in de diverse com missie-vergaderingen besproken zal worden. Ook zei ze dat de resultaten van het eerste kwartaal gunstiger wa ren dan het bestuur verwacht had. De raad ging, op D'66 na, geheel om. Mevrouw Blommers 2ei dat haar frac tie dat „fatsoenshalve" deed en de CDA-er Van Poppelen vertelde dat zijn fractie er niet op uit was het stichtings bestuur in liquiditeitsproblemen te brengen. Visser zei te begrijpen dat er nu geen ,nee" tegen het voorstel gezegd kon worden en dat begreep ei genlijk de hele raad. En zo kon burgemeester Scholten na de lange discussie dan constateren dat de overgrote meerderheid van de raad het collegevoorstelde steunde. sinds 1887 BöSENDORFER, BECHSTEIN, GROTRIAN— STEINWEG, PFEIFFER, IBACH, SEILER, FEURICH, SCHIMMEL, SAUTER, PLEYEL, GAVEAU, RIPPEN, FöRSTER, PETROF, YAMAHA. R. VAN DEN BURG B.V., vleugels, piano's, orgels. Amersfoort, Arnhemsestraat 8-10, tel. 033—30124 Utrecht, Biltstraat 62 - 68, tel. 030-712299 Alle instrumenten uit voorraad leverbaar- levering en onderhoud door het gehele land Vlet algemene stemmen heeft de raad het door burgemeester en wethouder voorgëè fcèldé winkelbe leid goedgekeurd. De in de raadsvergadering gemaakte opmerkingen hadden voornamelijk betrekking op het voornemen de meest wen selijke omvang van het buurtwinkelcentrum Overhees opnieuw te bekijken; op de verkeerssituatie en de parkeerproblemen in de Van Weedestraat en de realisatie van de tweede winkelpool in Soest-Zuid. Wat dit laatste betreft geven de raadsleden het zgn. plan-Birkstaete weinig kans, al wordt dat plan in een vergadering van de commissie ruimtelijke ordening wel besproken. Alle fracties deden hun zegje over het voorgestelde winkelbeleid. Zo merkte de heer Nuijten (Pr. S.) als eerste op de heroverweging van de omvang van het buurtwinkelcentrum in Overhees een typische zaak te vinden. Nuijten meende dat de wethouder al veel te lang doorgegaan was met het handhaven van de oorspronkelijke op zet. „Allang is bekend dat de woning bouw stagneert en daarom had de her overweging al achter de rug moeten zijn", aldus de heer Nuijten. Hij zei verder niet gelukkig te zijn met de presentatie van het plan Birkstae- te „een bron van ongerustheid, die weggenomen moet worden' De heer G. Oldenboom (CDA) waar schuwde het college vooral de finan ciële gevolgen van het winkelbeleid in de gaten te houden. „Als het geld gaat kosten dan is het niet haalbaar", aldus de heer Oldenboom. Oldenboom vestigde de aandacht op het parkeerprobleem van de Van Wee destraat en merkte op dat naar zijn mening de enige afdoende oplossing „ingraven van de rijweg" zal zijn. Wat het winkelcentrum Overhees be treft drong hij aan op een spoedige aanvang van de realisatie; „gefaseerd en desnoods met een andere project ontwikkelaar' Ook de heer G. Bei jen (VVD) betuig de namens zijn fractie instemming met het voorstel. De fractie is geen voor stander van uitbreiding van de eerste winkelpool (de Van Weedestraat) en Beijen zei niet gerust te zijn op de daar te plegen nieuwbouw (hoek Nas- sauplantsoen voormalig pand Van Hall) in verband met de verkeersvei ligheid. Hij verzocht daarom een ge combineerde vergadering te beleggen van r.o. en verkeerscommissie. Beijen zei verder initiatieven van bur gers toe te juichen maar deze moe ten dan wel passen in de plannen van de overheid. Hij doelde op het plan- Birkstaete en merkte naar aanleiding daarvan op dat er een chaos zal ont staan als iedere burger zomaar plan nen gaat indienen. Wat Overhees betreft drong hij aan op spoedige duidelijkheid. De heer F. Kingma (PvdA) kwam op voor de buurtwinkelcentra, en met name de Koninginnelaan, die in dit beleidsplan nauwelijks aan bod komen. „Ook zij moeten kunnen rekenen op on ze steun". Kingma zei ingenomen te zijn met het feit dat de verspreid liggende winkels nu niets meer in de weg gelegd wordt en wat het plan Birkstaete betreft meende hij dat het gemeentelijk plan beter afgestemd zal zijn op de moge lijkheden. „Voor Birkstaete zijn de kansen minimaal", aldus Kingma. Tenslotte drong ook hij aan op spoedige realisering van het buurtwinkelcen trum in Overhees. Ook de heer Jonker (D'66) zei ingeno men te zijn met het standpunt van het college ten aanzien van de verspreid liggende winkels. Wat het plan Birk staete betreft zei hij dat juist de for mulering in het winkelbeleidsplan me de schuldig is aan de te grote op zet. ,,U hebt", zei de heer Jonker, „zelf bepaald dat Soest-Zuid qua omvang en aantrekkelijkheid gelijk moet zijn aan de Van Weedestraat". Hij stelde daar om voor de tekst in het beleidsplan aan te passen aan de realiteit. De woorden „qua omvang" wilde hij daaruit weghalen. Na een hoofdelijke stemming gebeur de dat later op de avond ook. Wethouder Menne beantwoordde de sprekers en constateerde dat men met dit beleidsplan op de goede weg is. De „heroverweging" van het buurt winkelcentrum Overhees verdedigde hij met te stellen dat niet alleen de woningbouw in Overhees 3 en 4 ver traagd is, maar ook met het feit dat de toonbankbestedingen teruglopen. „De ondernemer moet het rendement per vierkante meter opvoeren en dat heeft consequenties voor de omvang van de winkelpanden", aldus de wet houder. Hij zegde toe met de projectontwikke laar MBO nu spoedig tot een defini tieve afspraak te komen, waardoor oplevering van het winkelcentrum in november '83 haalbaar is. „Den Blanken heeft inmiddels al be richt gehad dat hij tot november '83 daar kan blijven". Menne merkte tenslotte op dat reali sering van de tweede winkelpool de ge meente geen geld mag kosten. Birkstraat 2 Soest Tel. 12874 Drie uur en een kwartier waren onze ge meenteraadsleden weer bijeen om nogeens hardop te zeggen waar ze een maand over gedacht hadden, na in diverse commissiever gaderingen eerste meningen en opvattingen gelanceerd te hebben. Twee zaken staken dit keer met kop en schou der boven de negen en twintig punten tel lende agenda uit: het winkelbeleid waar al sinds mensenheugenis in Soest over ge sproken wordt èn het debacle van het dorps huis „De Borg" "dat we eigenlijk al vanaf 1976 of daaromtrent hebben zien aankomen. Verder werd er ook nog wat gezegd over het terrein waar de kermis in Soest voortaan gehouden zal worden en over het beruchte stortgat van Kuyer aan de Verlengde Tal- malaan. De kermis leverde, mede naar aanleiding van een brief van de SGP een debatje op over het al dan niet open zijn van dit evene ment op zondag. En daar staat dan tegenover, zoals gebrui kelijk, de opmerking dat anderen zich erge ren aan klokgelui op zondag. Voor Soest is de tussenoplossing van kracht dat de ker mis zondags pas om twee uur 's middags mag beginnen. Opmerkelijk is dat er ook altijd wel iemand is, dit keer de CDA-er Verheus, die zegt ker missen maar ondingen te vinden. Dat is een euvel waar meer ouderen aan lijden, die hun eigen jeugd vergeten zijn. -'Het heel dicht bij woningen liggep^e stortgat van Kuljer, blijkt v'óöral makkelijk te zijn voor kleine aannemers. Die hoeven dan met hun bouwafval niet verwég tergaart. De»CDA- er Van Poppelen, de PvdA-er Van den Bra- kel en de VVD-er Beijen maakten wethou der Menne daarop attent. Zij vroegen (en kregen) een maand uitstel van de behande ling van het raadsvoorstel om tegen het G.S.-besluit de stortvergunning te verlenen, bij de Kroon in beroep te gaan. Kingma van de PvdA, Nuijten van Progressief Soest en Jonker van D'66 lieten alvast weten dat Kroon-beroep tóch door te willen zetten. Heel lang werd er weer gepraat over het winkelbeleid. Iedereen was blij dat het voor stel er lag en iedereen struikelde over de voorgenomen herwaardering van de omvang van het buurtwinkelcentrum Overhees. On dergraven van eenmaal ingenomen stand punten werd dat zo ongeveer genoemd. On rust, onzekerheid enz. In dat licht moet dan waarschijnlijk de aan val op de pers bekeken worden in verband met de publicatie van het plan van de pro jectontwikkelaar Birkstaete voor Hartje- Zuid. De pers had dat van de heer Nuijten van Progressief Soest niet zo groot mogen doen. Ongerustheid onder de lezers is daar het ge volg van, vond deze toeziend voogd van de Soester bevolking. En de CDA-er Oldenboom vond dat de pers de „domheden mag begaan die ze zelf wil". Nou gaat de pers, zeker wat de heer Olden boom betreft, altijd zéér selectief te werk. Niet alleen is lang niet alles wat Oldenboom zegt het vermelden waard, maar dikwijls ook zijn zijn woorden niet voor herhaling vat baar. Het peil is er niet naar en zulke din gen houdt die „domme pers", ter bescher ming van het aanzien van Oldenboom, dan toch maar uit de krant. Wethouder Menne wees de heer Nuijten op diens onderschatting van het krantelezende publiek, maar Nuijten weet natuurlijk beter. Nuijten'sr- „opnozele" 'krantelezers kozen hem immers vier jaar geledénln de raadT Zijn fractie-voorzitter, Visser, deed ook nog 1'eèn "duitrlii hét'zakje em heudede". PvdA-er Kingma op om de pers óók te „pakken". Van zulke zaken leeft Visser al jaren, maar de PvdA is een échte politieke partij en die hoeft het van dergelijke dingen niet te hebben. En dan tenslotte „ons" dorpshuis De Borg. Het is immers van ons, maar we maken er van het begin af aan al geen gebruik van. Iedereen heeft ook van het begin af aan ge weten dat het geld zou gaan kosten en ei genlijk heeft ook iedere weldenkende Soester zien aankomen dat het een mislukking zou worden. Maar goed, wat doe je als raad, als CRM er veel geld in steekt? Dorpshuizen waren in en in een goede tijd heeft men daar best geld voor over. Maar de goede tijden zijn over en nu zit ten we met de brokken. Om te beginnen wordt er aan de zes driekwart ton verlies die er sinds 1978 al geleden is, een ton bijgevoegd om het stichtingsbestuur in staat te stellen verplichtingen na te kunnen komen. In de maand juni hoort de raad dan wat de toekomst van de Borg is of kan zijn, en in oktober mag de nieuw geïnstalleerde raad dan uiteindelijk beslissen wat er met het gebouw gaat gebeuren. De CDA-er Van Poppelen zei in een commis sievergadering eens dat het misschien wel de moeite waard was de inwoners van Soest te laten meepraten over de toekomst van dit dorpshuis. Wie weet wat er nog voor aardige suggesties uitkomen. Uiteindelijk zitten er in de raad maar 27 inwoners en dat is beslist niet alle intellect dat we in Soest kunnen op brengen. Stel je voor! Hoe dan ook; de fractie van D'66 wilde con sequent de honderdduizend gulden niet be schikbaar stellen. Mevrouw Allard zei: „Een behoorlijk college en een behoorlijke raad mógen nietzö' met de rug tégen de muur gezet kunnen worden". Daar zit iets in. Nóu1 'lis k'ijft'éh wie er in juni bij de raads verkiezingen op de lijst staan; wie zich een behoorlijk bestuurder vindt en wie niet; wie terug komt en wie meent dat anderen de kans moeten hebben om te bewijzen dat ze het beter kunnen. Wie echt toegeeft het niet zo best gedaan te hebben! P. RESS. Van Weedestraat 52 - Tel. 1 52 29 In verband met de bezuinigingen aller- wege trekt de Stichting Centrum voor Maatschappelijke Dienstverlening Soest/Baarn/Eemnes duchtig aan de bel. De zorg voor de mensen die hulp werkelijk nodig hebben komt in ge vaar; bezuiniging in de gezinszorg. De drie-man tellende fractie van Pro gressief Soest en mevrouw N. Blom- mers-Biezenzo. van de VVD zijn vorige week donderdagavond tijdens de raadsvergadering niet akkoord gegaan met het voorstel de jaarlijkse kermis voortaan te houden op het terrein aan de Koningsweg. Blommers zei het ter rein aan de Ferdinand Huycklaan daar beter geschikt voor te vinden en Vis ser (Progr. S.) stelde voor uit te zien naar een ander terrein omdat dit veld bij nader inzien toch niet zo gunstig gelegen is. Visser's mening was mede gebaseerd op de 180 handtekeningen van veront ruste en bezwaarmakende omwonen den en op de problemen van de twee bij het terrein gelegen scholen. Folie op autoruit verboden Een 28-jarige autobestuurder uit Zand- voort kreeg van de Soester politie een bon omdat zowel de voorruit als de rijruiten van zijn voertuig met folie waren beplakt. Daardoor was niet te zien wie er in de wagen zat. De man werd op de Van Weedestraat aange houden. De heer Verheus (CDA) stelde voor het terrein maar voor één jaar aan te wij zen. Hij zei het onverstandig te vin den dat de raad zich nu voor een lan gere tijd bond. Verheus wees ook op het nog niet ge publiceerde plan van de handbalver eniging BDC om op het veld, voor ei gen kosten, een sporthal te bouwen. „Als we de bestemming voor niet lan ger dan één jaar vastleggen, kunnen we veel makkelijker aan dat plan mee werking verlenen", aldus Verheus. Dat voorstel haalde het niet omdat, zoals mevrouw Van Gelder (PvdA) opmerkte het de raad altijd vrij staat om op een genomen beslissing terug te komen. Wat de sporthal betreft liet de burge meester al doorschemeren de bouw op die plaats niet voor te staan. Wet houder Plomp (sportzaken) wilde ech ter niet verder ingaan op het BDC- plan „omdat de tijd nog niet rijp is voor openbare behandeling". Tenslotte lieten de CDA-ers Verheus en Hoekstra weten tegenstander te zijn van kermis op zondag. Zij steunden daarmee het verzoek van de afdeling- Soest van de S.G.P. De afdeling liet de raad schriftelijk weten dat „het ka rakter van de zondag daardoor wordt aangetast". zoals nu dreigt, is funest. De Stich ting doet daarom a.s. maandag 26 april mee aan de landelijke aktiedag. Op die dag wordt in Den Haag in de Hout- rusthallen een grote manifestatie ge houden. „Om met Den Uyl te spreken: twee dingen; 20.000 mensen zonder hulp (in Soest en Baarn circa 200) en gigan tisch verlies van banen", aldus de heer H. de Klerk, directeur van deze regio nale stichting. Hij stelt dat de gezinsverzorging, hoe dan ook, gehandhaafd moet worden. „Mensen hebben thuiszorg nodig. Zij kunnen zich er thuis mee redden en hoeven dan niet zo gauw van andere voorzieningen gebruik te maken", al dus de directeur. Andere voorzieningen, zoals o.a. een verzorgingstehuis, zijn duurder en be zuinigen in de gezinszorg wordt daarom uiteindelijk een hogere uitga ve voor mensen die door ziekte, handi cap of ouderdom geholpen moeten worden. „Als de grote (landelijke) korting doorgaat (100 miljoen per jaar) dan be tekent dat voor het Centrum Soest/ Baarn/Eemnes, dat de werkgelegen heid voor ongeveer 50 medewerkers in gevaar komt. Voor Soest óók dat wij als instelling de hulpverlening aan nu 500 huishoudens (aan 800 tot 900 mensen) moeten verminderen. Ruim 15 huishoudens zullen tenslotte onver biddelijk nul op request krijgen met als reëel gevolg dat zij eerder dan zij willen, zelfs eerder dan zij hoeven, aangewezen zijn op duurdere vormen van voorzieningen of hulp", aldus de heer De Klerk. De medewerkers van de stichting la ten het er dan ook niet bij zitten. Met zoveel mogelijk mensen zal men aan de demonstratie in Den Haag deelne men, zonder de plaatselijke hulpverle ning schade te doen. Iedere medewer ker die mee gaat, neemt daarvoor een halve dag verlof op. Met de kliënten wordt overlegd of die middag dit ver lof kan. Ook wordt een beroep gedaan op de kliënten om de briefkaart, die nog be zorgd wordt, met de tekst „Hand haaf de Gezinsverzorging", te verzen- dep. De stichting wil het er niet bij laten zitten. en bur cholten met de Ronneke Prins de honderiem. Sinds vorige week donderdag weet burgemeester Scholten nu officieel dat 950 hondenbezitters uit Soest en Soes- terberg het niet eens zijn met de heffing van de hondenbelasting. Aardig is dat de aktievoerders ont dekt hebben dat in de door de raad goedgekeurde „Verordening op de hef fing en invordering van een belasting op honden" verwezen wordt naar een artikel in de gemeentewet [27] dat ai sinds 1951 vervallen is. Bij de aanbie ding van de handtekeningen raakte de burgemeester er niet zichtbaar door in verwarring, maar ergens in het ge meentehuis zal wel „geblaft" zijn. De handtekeningaktie startte in Soes- terberg en namens de inzamelaars bood Ronneke Prins de handtekenin gen aan. Een poster met een droef kijkende hond werd er bij overhan digd; de handtekeningen werden zeer toepasselijk met een honderiem bijeen gehouden. Ronneke Prins kondigde aan dat er nog meer handtekeningen zullen volgen van hondeneigenaars die zich ge- discrimeerd voelen. „We hebben be slist niets tegen eigenaars van andere huisdieren, maar de hondenbelasting valt onder de verteringsheffing en eigenlijk zou die heffing ook voor andere huisdieren moeten gelden". Afschaffing van de hondenbelasting leek haar en haar gezelschap echter beter. „Ons worden beperkingen opge legd, maar je ziet nooit een bordje met „kat aan de lijn" of „paard in de goot", aldus Ronneke Prins. keningen aan: Foto: Herman van Dam Negenennegentig procent van de hand tekening komt uit Soest en Soester- berg, maar ook zijn er enkele bij uit andere plaatsen, waar men overigens ook van plan is een dergelijke aktie te starten. Burgemeester Scholten zei de ont vangst van de handtekeningen aan de gemeenteraadsleden te zullen doorge ven. Dat deed hij 's avonds ook, direct na de hamerslag waarmee de raad be sloot een brief van de aktiegroep voor advies in handen te stellen van b. en w. Tot de aktiegroep zei hij in het gemeen tehuis elke democratische aktie toe te juichen. „Het is het recht van de raad, gegrond op de wet, de hondenbelas ting in te voeren. De raad kan het ook laten, maar dat heeft dan consequen ties. Er zal nog meer bezuinigd moeten worden of andere belastingen moeten verhoogd worden waardoor weer an deren extra belast worden", aldus de burgemeester. Hij zei te rekenen op de medewerking van de hondenbezitters, die hun honden hun behoefte in de goot moeten laten doen. „Als u daarvoor zorgt, dan kunnen wij met de middelen die u ons helpt aan te schaffen, vegen", aldus burgemeester Scholten. Hij merkte verder op dat 2500 van de 3000 hondenbezitters hun belasting in middels betaald hebben en hij zei te hopen dat daar alle handtekenaars bij waren. Dat werd bevestigd. ,,U komt uw democratische plicht na; als de honden van de goot gebruik maken, dan kunnen wij onze plicht nakomen", aldus de heer Scholten.

Soester Courant | 1982 | | pagina 3