Bloemen van de gemeente f ^Qarthufaen ff |ir 50 Jaar geleden in Soest Prijsuitreiking „Goud voor Oud (Dtulefawefó goed In a/leb! MAAK KANS OP N GRATIS MAXIPOSTER 50X70 CM vraagt; uw aandacht; voor: «af a awaaaW GEMEENTE Hinderwet Winkelpool Soest-Zuid. Bouwzaken Verleende bouwvergunningen Ontwerp structuurschets Lazarusberg ter inzage Val van racefiets Opening Artishock- tentoonstelling op TV Thermopane ruit vernield Jeugdige bromfietsdieven aangehouden 3S Restaurant Ook: plateservice lunches en uitgebreide keuze a la carte 99 Fietser straft autobestuurder Uw foto komt dan als Foto van de Week in onze etalage te staan, waarna u de foto van ons cadeau krijgt Geld uit kermispot voor 5 Mei feest Aanpassing fietspad Openluchtconcert achter VVV-kantoor Denkt u aan: Opa s broeken stone washed denim vrijetijdskleding Oud-secretaris KvK overleden 22 April 1932 Soes ter Courant van woensdag 21 april 1982 D Op de gemeentesecretarie (afdeling I) en de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan liggen ter inzage verzoeken van B.V. Technische Industrie en Handelmij ASI, Kostverlorenweg 6-14 te Soest om een nieuwe de gehele inrichting omvattende vergunning ingevolge de Hinderwet voor een metaaltechnische onderneming op het perceel Kostverlorenweg 6-14 te Soest (kad. gem. Soest, sectie G., nrs. 5027 en 5017). Gebr. Roest b.v., Nijverheidsweg 7 te Soest om een nieuwe de gehele inrichting omvattende vergunning ingevolge de Hinderwet voor een on- derhoudsgarage op het perceel Nijverheidsweg 7 te Soest (kad. gem. Soest, sectie G., nr. 5858). Men kan gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning schriftelijk bij het college van burgemeester en wethouders inbrengen gedurende één maand na datum van terinzagelegging van het verzoek d.d. 21 april 1982. Gemotiveerde bezwaren kunnen mondeling in persoon of gemachtigde worden ingebracht op de hierna genoemde zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de vraag tussen college, de aanvrager en de overige aanwezigen. De openbare zittingen worden gehouden op donderdag 6 mei a.s. om resp. 09.00 en 09.30 uur in het gemeentehuis. N.B. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bezwaren hebben ingebracht tegen de aangevraagde beschikking kunnen later beroep in stellen, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te brengen. Indien de indiener van schrifte lijke bezwaren daarom verzoekt, worden zijn persoonlijke gegevens niet bekendgemaakt. Dit verzoek moet schriftelijk, tegelijkertijd met het be zwaarschrift, bij het college van b. en w. worden ingediend. Commissie voor beroepschriften De voorzitter van de commissie voor de beroepschriften maakt, ter uit voering van artikel 9 van de Verordening op de commissie voor de beroep schriften bekend, dat op dinsdag 27 april a.s. om 16.00 uur in de commissie kamer van het gebouw gemeentewerken, Lange Brinkweg 77, een openba re vergadering van de commissie zal worden gehouden, waarin de vol gende zaak aan de orde komt: het beroep van Beerepoot Handelmij B.V. en R. Blok tegen het besluit van burgemeester en wethouders geen ge bruik te maken van hun bevoegdheid vrijstelling te verlenen van de voor schriften van het uitbreidingsplan Amersfoortsestraat om het gebruik als tennishal/sporthal van de bedrijfshal Dijkhuisstraat 23 mogelijk te maken. In het gemeentelijk INFOrmatiecentrum ligt voor geïnteresseerden de Notitie betreffende de verkennende fase voor de realisatie van de win kelpool Soest-Zuid' Deze notitie is samengesteld door de werkgroep winkelpool Soest-Zuid en waarin zitting hebben de gemeente, de Soester Ondernemer, de Vrou wenraad en de projectontwikkelaar Empeo. Openbare bekendmaking) Toepassing artikel 19 Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50. lid f van de Woningwet. Bij het college zijn aanvragen binnengekomen voor: het uitbreiden van een woonhuis op het perceel Chr. Huygenslaan 6( te Soesterberg (kad. gem. Soest, sectie E., nr. 3418). het uitbreiden van een woonhuis op het pex^ceel.J'lasweg 45a te Soest- (kad. gem. Soest, seótieö., nf. 4191). het bouwen van een garage .op het perceelProfLorentzlaan 91 te Soesterberg (kad. gem. Söesti'sectie E., nr. 3Ö45). Genoemde bouwplannen liggen vanaf vrijdag 23 april a.s. gedurende 14 dagen ter inzage op de gemeentesecretarie (afdeling I) op de werk dagen tussen 9 en 12 uur. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen bij het college van b. en w. schriftelijke bezwaren worden ingediend tegen de bouwplannen. (Niet-gebonden besluiten) Verlening d.d. 6 april 1982. gedeeltelijk veranderen van een bestaand woonhuis en het vervangen van bestaande bijgebouwen op een terrein gelegen aan het Heeser- spoor 5 (kad. gem. Soest, sectie D., nr. 4264 ged. oprichten van twee transformatorstations op een terrein gelegen in het bestemmingsplan Overhees-II (kad. gem. Soest, sectie G., nr. 7465 ged. en 7082 ged. oprichten van twee transformatorstations op een terrein gelegen in het bestemmingsplan Overhees-II (kad. gem. Soest, sectie G., nr. 7465 ged. en 7082 ged. gedeeltelijk veranderen van een bestaand woonhuis en het vervangen van bestaande bijgebouwen op een terrein gelegen aan het Heeser- spoorö (kad. gem. Soest, sectie D., nr. 4264). Verlening d.d. 13 april 1982. verbouwen van een bedrijfsruimte op een terrein gelegen aan de Me- relweg 3 (kad. gem. Soest, sectie K., nr. 2642). Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkin gen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de publikatie bij het college van b. en w. een gemotiveerd.bezwaar schrift indienen. Vanaf woensdag 21 april tot en met donderdag 6 mei ligt in het gemeen telijk INFOrmatiecentrum en in de bibliotheken ter visie de Ontwerp- Structuurschets Lazarusberg. De Ontwerp-Structuurschets bestaat uit een kaart en een toelichting. Een ieder heeft gedurende deze termijn de gelegenheid eventuele opmerkingen of bezwaren tegen deze ontwerp- schets schriftelijk kenbaar te maken bij de gemeenteraad. INFORMATIES: INFOCENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155-22555, OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 - 12,30 - 13.30 - 17.00 UUR Op de Vredehofstraat kwam een 29- jarige man door onbekende oorzaak met zijn racefiets te vallen. Hij hield er een hoofdwond aan over. Voor be handeling werd hij met de ambulance auto naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht. Morgenavond, donderdag 22 april, zal de opening van de in Artishock lo pende schilderijententoonstelling van de Turkse kunstenaar Hamza Inanp, op de televisie uitgezonden worden. Dat gebeurt dan in het programma „Paspoort", op Nederland 2 van 18.25 tot 18.35 uur. Bij de apotheek Weegbree in het Smits veen is een thermopane ruit ter waarde van 350 gulden vernield. Met geweld werd het dubbele glas op meerdere plaatsen stukgeslagen. Twee knapen uit Amersfoort, van res pectievelijk 14- en 13 jaar, werden in Soest op het Nassauplantsoen aange houden. Daar reden zij, zonder helm, op een brommer, die zij, naar later bleek in Hilversum gestolen hadden. Na in Hilversum wat rondgelopen te hebben, hadden zij geen zin op het openbaar vervoer te wachten en daar om namen zij de bromfiets weg. Na verhoor mochten zij met hun ou ders mee. J Foto: Herman van 1 Bloemen namens de gemeente bracht burgemeester mr. 1*. Scholten j.1. zaterdag bij het echtpaar G. Westerbeek-van den Hoven dat Tweede Paasdag zijn 65-jarig huwelijksfeest vierde. De heer en mevrouw Westerbeek, respectievelijk geboren in Leusden en Hooglanderveen, wonen al vele jaren in Soest. Tot voor enkele jaren geheel zelfstandig, maar met het klimmen der jaren werd enkele jaren geleden toch maar besloten zijn intrek te nemen in het bejaardencentrum Molenschot. De heer Westerbeek heeft tot zijn pensionering gewerkt in dienst van de gemeente Soest. Prins Hendriklaan 1 Soest Telefoon 02155-13807 Vorige week vrijdag werden in De Borg de prijzen uitgereikt van een paasaktiviteit van de Stichting Jeugd zorg Soest. Over het onderwerp „Goud voor Oud" mochten de kinderen een tekening maken; een verhaaltje schrij ven of een slagzin maken. Een en ander naar aanleiding van de te hou den rommelmarkt. Een jury, waarin zitting hadden Cees Visch en Irene Doorduin van de rom melmarktorganisatie en Johan Baks van de clubhuizen van de stichting kenden de eerste prijzen toe aan Je roen Fennema (6) van de Korte Hart- weg 20 (tekening); aan Angela Blan ken (12), Rubenslaan 184 (slagzin) en aan Ilonka Bronts (10), Varenstraat 80 (verhaaltje). De winnende slagzin was: „Van antiek tot oude knopen, kun je op de rommel markt kopen". Het verhaaltje van Ilonka Bronts luidt: „Een rommelmarkt vind ik heel erg fijn, want je vindt er groot en klein. Ze lopen er uren te zoeken, naar een bankstel of leuke boeken. Altijd vind je er wel wat bij, voor mijn moeder of voor mij. Daarom geef ik op 24 april 's morgens vroeg een harde gil, want uitslapen zit er dan niet in. Ik wil er bij zijn vanaf het begin". 'De complete uitslag is als volgt: Tekeningen: 1. Jeroen Fenneman; 2. Petra Stolwijk, Kruisweg 2, 3. Omar el Hamdioui, Dalweg 127. Slagzinnen: 1. Angela Blanken; 2. Christin van Beek, Vermeerlaan 64; 3. Rudy la Feber, Haverweerd 121. Verhaaltjes; 1. Ilonka Bronts; 2. Ri- chidaBelarbi, Saenredamplantsoen; 3. Kitty Beijer, Beetzlaan 36. Een 19-jarige fietser uit Soest kreeg een proces-verbaal omdat hij een deuk trapte in het portier van een auto. Hij reageerde daarmee zijn woede af op de chauffeur, die hem, naar zijn zeggen, op de Dalweg, sneed. De rekening zal t.z.t. zeker als een koude douche werken. De buikspreker in de suksesvolle Sim Salabim-show van de Stichting Jeugdzorg Foto: Goos van der Wilt i~ (of 50 x 50 cm, afhankelijk van uw negatief). Wanneer u nu kleurenfoto's bij ons laat afdrukken, maakt u kans op een gratis maxiposter. Want als u uw foto's bij ons komt afhalen en één van uw foto's wordt uitgeroepen tot de mooiste of leukste foto van de week, ma ken wij er een maxiposter van. z Van Weedestraat 17 Soest 2 Door de toekenning van subsidie uit de kermispot van de gemeente is het mogelijk geworden om geen toegang te heffen voor het 5 Mei kinderfeest. Hiermee is de opzet van de organisato ren. het feest voor ieder kind van de lagere schoolleeftijd toegankelijk te laten zijn, mogelijk geworden. Overigens worden door de subsidie nog niet alle kosten gedekt, vandaar dat een tijdelijke bankrekening geopend is bij de Rabo Bank onder het nummer 3599 37861 ten name van „Voorberei dingsgroep 5 Mei feest". Mensen die het doel, de verschrikking van de Tweede Wereld Oorlog levend te houden onder de jeugd, willen steu nen, kunnen een bijdrage storten op dit nummer. Als scheiding tussen de fietsers en de automobilisten zal op het gedeelte van de Stadhouderslaan, tussen de Korte Brinkweg en de Van .Weedestraat een ribbelstreep worden aangebracht. De ribbelstreep heeft een resonerend effekt, waardoor de automobilisten ge waarschuwd worden wanneer zij hun rijstroken verlaten. Men kan dan niet ongemerkt het fietspad oprijden. De Soester Popgroepen hebben toe stemming gekregen om op Koninginne dag, 30 april, op het pleintje achter het WV-kantoor aan de Steenhoffstraat van 12.00 tot 18.00 uur een popconcert te geven, waarbij drie groepen zullen optreden. Verbouwing, verandering, uitbreiding of nieuwbouw van Uw huis of bedrijf? Wij geven U graag alle inlichtingen, adviezen e.d. welke nodig zijn bij zaken als: Vergroting van Uw woonruimte, (her indeling zolder, dakkapel, het uitbreken van muren etc.) Aanpassing van woningen t.b.v. gehan dicapten. Uitbreiding of herindeling van Uw kan toor of bedrijfsruimte. Alle tekeningen, aanvraag vergunningen en indien gewenst begeleiding bij al Uw ver bouwingen, uitbreidingen etc. kunnen wij voor U verzorgen. U kunt ons bellen op 02155-14238 en wij zenden U ons gratis informatieblad per omgaande toe. Of stuur een briefkaartje naar ANTWOORDNUMMER 2310, 3760 WB Soest. en U ontvangt ons gratis informatieblad binnen enkele dagen in de bus. Bouwtechnisch buro HEIJMEFtINK SOEST Beckeringhstraat 60, 3762 EX Soest Tel. 02155-14238 Becker v.WfeedestraaW tel.12424 Soest Gisteren, dinsdag 20 april, is het stof felijk overschot gecremeerd van de vorige week op 69-jarige leeftijd overleden mr. F. C. A. Eenhorst. Vijf jaar geleden nam de heer Eenhorst afscheid als secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Eemland. Deze functie vervulde hij gedurende vijfendertig jaar. Voor zijn vele verdiensten werd hij in 1958 benoemd tot „Chevalier dans L'ordre des Palmes Académiques en in 1977 tot Officier in de Orde van Oranje Nassau. De heer Eenhorst werd op 28 mei 1912 geboren in het zuiden van het land. In 1935 studeerde hij af en na enkele jaren in gemeentelijke dienst geweest te zijn, werd hij in 1939 adjunct-secretaris bij de Kamer van Koophandel in Den Bosch. In 1942 volgde zijn benoeming bij de Kamer te Amersfoort. In 1951 werd hij bestuurslid van de Secretaris Vereniging van de Kamers van Koophandel; in 1952 werd hij ver tegenwoordiger van de Nederlandse Kamers bij het Internationaal Bureau voor Kamers van Koophandel in Pa rijs. Van 1958 tot zijn pensionering in 1977 was hij voorzitter van het Comité Amersfoort van de Siliance Francaise. Van 1949 tot 1953 was hij voor de KVP lid van de Amersfoortse gemeenteraad en gedurende drie daarop volgende jaren wethouder van onderwijs en huisvesting. Voetbal- en Athletiekver. „Soesterberg" Als men de werkzaamheden ziet op het sportterrein van de bovenge noemde vereeniging, hoe of alles netjes in orde gemaakt wordt, dan voelt men wel dat er iets bijzonders op komst is en dat is ook zo. De V. en A. V. „Soesterberg" bestaat op 't einde van deze maand 10 jaar. Men wil dit jubileum niet onopgemerkt laten voorbij gaan, daar zijn zelf groote plannen, die heeft men al eerder in diverse bladen kunnen lezen, maar nu begint naar men ons mede deelt alles een vastere vorm aan te nemen. De heele maand Mei staat in 't teeken van de sport. Op 8 Mei zullen twee le kl. K.N.V.B-elftallen opt 't sportterrein van de V. en A. V. „Soesterberg" een Eere-wed- strijd spelen, vermoedelijk zullen daaraan deelnemen Z.F.C. uit Zaan dam en Go Ahead uit Deventer. Verder zullen er twee Zondagen benut worden voor serie-wedstrijden waaraan ook 4e klas K.N.V.B.-vereeni- gingen zullen deelnemen. Ook zal de Athletiek niet vergeten worden. Den 2en Pinksterdag zullen op het sportterrein athletiek-wedstrij- den plaatsvinden, er komt zelfs een loop door Soesterberg. Men merkt wel, dat de sportliefhebbers in de maand Mei hun hart op kunnen halen. Aangehouden Door de politie werd dezer dagen aangehouden de zwerver W. L., die nog verschillende straffen op zijn kerfstok bleek te hebben. Bovendien was zijn aanhouding verzocht in verband met een diefstal van geld te Leiden. Voor het ondergaan van zijn straffen, werd hij op transport gesteld naar Utrecht. Niet normaal Bij R. v. D. alhier, die in de gemeente als niet geheel normaal bekend staat, bleken dezer dagen de geestvermogens nog meer af te wijken, als gevold van overmatig gebruik van sterken drank, waarom de politie het Maandag noodig oordeelde hem in te sluiten. Overbrenging naar de Rijksklinieken te Utrecht had Dinsdag plaats op advies van den geneesheer. Enkel gebroken Zondag begaf V. B. uit deze gemeente zich per rijwiel naar Amers foort. Onderweg werd hij aangereden door een luxe auto, met het noodlottig gevolg, dat B. kwam te vallen en zijn enkel brak. Hij is in het ziekenhuis te Amersfoort opgenomen. Bekeuringen In den laatsten tijd zijn verschillende autorijders aangehouden en bekeurd, omdat zij niet in 't bezit waren van een rustdagkaart of wegenbelastingkaart. OPENBARE VERKOOPING De Notaris A. O. Dammers te Soest, zal op Dinsdag 3 Mei 1932, des voorm. 11 uur, in het Hotel „Eemland" aan de Van Weedestraat te Soest publiek verkoopen: 1. De helft van een dubbele Villa met erf, tuin, priëel en garage, aan de Spoorstraat nr. 15 te Soest, groot 5 aren 8 centiaren. 2. De villa genaamd „Mea Vota" met erf, tuin, schuurtje en kippenhok aan de Burgem. Grothestr. nr. 13 tegenover de Buitenplaats „Braam- hage" te,Soest, groot 2 aren 43 centiaren. Op perceel II kan 76 pCt. der kooppenningen als eerste hypotheek 5Y4 pCt. 's jaars, gevestigd blijven. Te bezichtigen Dinsdag en Donderdags van 10-4 uur. Aanvaarding bij de betaling der kooppenningen voor of op den 3 Juni 1932. Nadere inlichtingen ten kantore van genoemden Notaris, v. Weedestraat 27, Soest (alwaar de sleutels verkrijgbaar zijn) alsmede wat perceel één betreft ten kantore van Notaris K. C. J. Rab, Mengelberglaan 74, Utrecht. Tweede Crisis-uitvoering te Soesterberg Maandag 25 April, 's avonds 8 uur, zal in Hotel „Huis ten Halve" te Soesterberg de tweede muziek, zang- en tooneelavond gehouden worden, geheel ten bate van het plaatselijk Crisis-comité. Het programma vermeldt de volgende medewerkende vereenigingen: Chr. Gem. Zangvereeniging „Soii Deo Gloria", Dir. Chr. Karstens; Muziek- vereen. „St. Joseph", Dir. J. J. Wakelkamp: Dubbelmannenkwartet „Con Amore" Zeist, Dir. Chr. Karstens; Tooneelclub der Maria- vereeniging, Piano: Mevrouw Hamer-van der Linden. Ook voor dezen avond bedraagt de entree slecht 40 cent. Met betrekking tot het schoone doel, de leniging der hoogste nood, vertrouwen wij, dat de kaarten spoedig zullen zijn uitverkocht.

Soester Courant | 1982 | | pagina 5