I Boetiek Soraya start met kinderkleding „De Kroon" méér dan een lunchroom Ook in Soest Gymnastiek voor ex-hartpatiënten mogelijk! Henk Corduwener 50 jaar beeldend kunstenaar 4 Ledenvergadering Historische Vereniging Soest Filmhuis; Wat een lekkere dag Soestock 1982 Programma Soestock Tentoonsteling: Sociale Fotografie - Arbeid in de sociëteit Arbeidsgestoord Literaire salon: Lidy van Marissing Film/Doemiddag voor de kinderen Turkse avond Film: Hiroshima mon amour Kunstmarkt en andere aktiviteiten Muziek/theater Electric Alex Voetbalwedstrijd Artishoek-Turkije Film: Drie broers Tentoonstelling: BillTyman Muziek: Sammy Rimington Open forum: Soester stageplan Tentoonstelling Sociale Fotografie - Arbeid Sociëteit: Arbeidsgestoord Literaire salon: Lidy van Marissing Kinderfilmhuis: Hetpaardemeisje Kunstmarkt en speelgoedruilbeurs voor kinderen Hamza inanc Tentoonstelling: Hamza Inantj Soester Courant van woensdag 21 april 1982 Lunchroom de Kroon, al weer enige jaren in Soest gevestigd aan de Soes- terbergsestraat, heeft sinds de overname van deze zaak door Wim en Yvonne Maarsen (een half jaar geleden) een andere aanpak te zien gegeven. Een aanpak, die duidelijk zijn vruchten afwerpt. zij opgedaan hebben is de sterke toe- Zoals wij reeds bij de overname door Wim en Yvonne schreven is Wim in hart en nieren een horecaman met veel ervaring en liefde voor het vak. Toch vinden Yvonne en Wim het be langrijk na de afgelopen periode waar in zij overigens ver boven verwachting draaiden, nog eens de balans op te maken. Zij willen daarbij zelfkritiek niet uit de weg gaan. Ten aanzien van de beginperiode stel len zij beiden heel nuchter vast dat zij ongetwijfeld schoonheidsfoutjes ge maakt zullen hebben. Zij hopen echter dat diegenen die hier mee gekonfronteerd zijn niet het ver trouwen in de Kroon hebben verloren. Een der belangrijkste ervaringen die name van de naambekendheid van de Kroon in Soest. Dit heeft natuurlijk ook duidelijk te maken met de service en de wijze waarop de medewerkers (inclusief Wim en Yvonne) samenwerken. Dat de Kroon kwaliteit wil leveren mag inmiddels bekend zijn. Toch moeten zij nog wel eens uitleg gen dat voor kwaliteit ook „tijd" no dig is. Als voorbeeld noemen zij het broodje shoarma. Om het vlees kwalitatief zo goed mo gelijk af te leveren is tijd nodig, doch de echte liefhebber zal er graag even op willen wachten. Groot sukses is de formule van de wisselende menu's gebleken. Veel positieve reakties kwamen er tot hun verbazing op het verwerken van o.a gekookte aardappelen. Sinds kort hebben zij gepofte aardappelen ook op het menu. Uiteraard is het voor iedere zaak van groot belang dat er nieuwe ideeën ingebracht worden. Wel door het aan trekken van kok Rob Maas is er aan nieuwe ideeën geen gebrek. Ongetwij feld zult u hiervan in de toekomst nog het nodige merken. Tot slot willen Yvonne en Wim nog graag opmerken dat zij de volledige vergunning bezitten. Zij hebben o.a. een uitgebreid assortiment whiskey. Zij hebben zeker niet de pretentie een café te zijn, doch voor mensen die een lekkere borrel willen drinken is deze mogelijkheid volop aanwezig. Wilt u zich overtuigen van hetgeen de Kroon u te bieden heeft, dan zult u zeker niet teleurgesteld worden. Het menu van de week (zie advertentie) is hiervoor misschien een uitstekende gelegenheid. Naast de kleding voor volwassenen is Boetiek Soraya nu gestart met een af deling Kinderkleding. Het is hier ook hoofdzakelijk oosterse kleding van maat 104 tot 152. (4 jaar tot 12 jaar) Direkt valt op dat het betaalbare kin dermode is. Het duurste jurkje kost 59,-, de duurste pantalon 49,-. In de kollektie zitten diverse leuke combinaties, bestaande uit bloesje met rok of bloesje met pantalon. De meeste kleding is gemaakt van ka toen makkelijk en snel wasbaar Doordat er direct aangevuld wordt, hangen er steeds andere nieuwe kle dingstukken, men mag dus rustig van een zekere exclusiviteit spreken. Daar boetiek Soraya graag wil inspe len op de wensen van de kinderen zelf heeft zij een leuke wedstrijd georgani seerd. Kinderen moeten zelf ontwerpen (in kleur) maken, en deze voor 1 mei bij boetiek Soraya inleveren. De beste ontwerpen worden met een kadobon van 25,- beloond. Een leuk initiatief van boetiek Soraya. Een boetiek waarheen ook zeker kin deren hun weg zullen vinden. D'66-Soest presenteert verkiezingsprogramma Op woensdagavond 28 april a.s. presen teert D'66-Soest haar programma voor de komende verkiezingen voor de ge meenteraad op 2 juni. Dat zal gebeuren op een openbare ledenvergadering in de grote verga derzaal van De Borg, die begint om 21.00 uur. Het betekent dat alle burgers van Soest en Soesterberg van harte welkom zijn om de avond bij te wonen. Bij deze presentatie, die tevens de start is van de verkiezingscampagne, zal de lijsttrekker van D'66-Soest, Jen- nu Allard, een inleiding houden. Zij zal de belangrijkste programmapunten naar voren brengen, die worden nage streefd. Als u die avond niet kunt komen, dan kunt u het programma aanvragen bij het sekretariaat, Plasweg 10, telefoon 13070. Een veel gehoorde klacht is, dat ex-hartpatiënten niet terecht kunnen bij bestaande sportverenigingen omdat ze bang zijn dat er „iets" met hen gebeurt. Toch kan het ook anders. De Gymnastiekvereniging „Orion" in Apeldoorn telt onder haar leden onder meer een groep hartpatiënten, die onder leiding van een sportleraar wekelijks een avond bezig zijn. Ook in Scherpenzeel is men al 2 jaar bezig met een groep ex-hartpatiënten bij de vereniging „D.O.T.O.". De „Springbokken" hebben hun licht eens opgestoken in Scherpenzeel en kwamen enthousiast terug. Ook onze Soester gymnastiekvereniging is bereid een dergelijk initiatief te nemen. Natuurlijk zal iemand, die nooit aan sport heeft gedaan meer moeite heb ben dan iemand die reeds eerder een sport beoefende. Maar een patiënt wordt tegenwoordig na zijn infarct dermate gerevalideerd, dat hij tot in de finesses weet, waar zijn of haar gren zen liggen. Dat weet de doorsnee sportbeoefenaar over het algemeen veel minder goed en het zou niet on mogelijk zijn, dat dit vervelende gevol gen zou kunnen krijgen. Een ex-patiënt weet, wanneer hij moet stoppen en gaat weer verder, als het mogelijk is. Niets hoeft geforceerd te worden, ook niet in groepsverband. Gezien deze omstandigheden stellen „De Springbokken" gaarne een uur en een leidster voor dit soort lessen be schikbaar. Na de Paasvakantie kunnen revalide rende hartpatiënten vanaf 26 april a.s. terecht op maandagmorgen van 10.30- 11.30 uur in het Wijkgebouw van de Emmakerk aan de Regentesselaan te Soestdijk. De lessen, die toegankelijk zijn voor dames zowel als heren, dragen een ontspannend en speels karakter en zullen - afhankelijk van de belangstel ling en de ervaringen - in een later stadium eventueel worden uitgebreid en aangepast aan de mogelijkheden. Een en ander geheel in de geest van het succes elders in het land. Al met al een verheugend initiatief, dat geheel past in de sportieve en sociale taakvervulling, die de vereniging in de Soester gemeenschap voorstaat en op dit gebied deelt met de Nederlandse Hartstichting. Nadere informatie wordt verstrekt tij dens de lessen of op het verenigings kantoor in Gebouw „Eltheto" aan het Driftje 4a te Soest-Zuid (in de mor genuren) of via de telefoonnummers 12723, bij geen gehoor 15232. Maandag 26 april a.s., aanvang 20.00 uur wordt in het Medisch Centrum aan de Nieuweweg de algemene ledenver gadering gehouden van de Historische Vereniging Soest. De gebruikelijke punten van een jaar vergadering komen aan de orde alsme de de vaststelling van het huishoude lijk Reglement; de Statuten van de Stichting Oud-Soest; het aanvaarden van het lidmaatschap van de Archeolo gische Werkgemeenschap voor Ne derland en het benoemen van een nieuwe voorzitter. Kandidaat daarvoor is de heer P. J. van Doorn, Schouten kampweg 113. Hij wordt de opvolger van de heer G. v.d. Beemt, die naar Assen is vertrokken. HET CULTUREEL CENTRUM IN SOEST Steenhoffstraat 46 telefoon 02155 - 1 95 77. Donderdag 22 april: Regie; Peter Gothar Hongarije 79/80 kleur 87' De kwaliteit van de Hongaarse cinema mag bekend verondersteld worden. Van de Hongaarse regisseur Gothar is zijn debuutfilm in het filmhuis te zien. Hij won hiermee de Gouden Leeuw van Venetië, voor de beste debuutfilm. De film vertelt het verhaal van de dertig jarige kleuterleidster Irén die, op zoek naar een woning, in allerlei emotio nele en moeilijke situaties terecht komt. De dood van een medebewoon ster is voor Irén aanleiding om een aantal zaken drastisch aan te pakken. Ze gaat fanatiek op zoek naar een betere woning. Tijdens dat zoeken Van vrijdag 23 april tot en met zondag 9 mei organiseert de vereniging Artishock haar jaarlijkse Soestock- festival. De Soestock, die alweer voor de lle keer plaatsvindt, is een cultu reel gebeuren rond een bepaald the- komt ze in aanraking met allerlei kor- rupte en duistere figuren die mate rieel, maar ook immaterieel, beter wil len worden van Irén's woningnood. Zo claimt een man, waarmee ze een schijnhuwelijk heeft gesloten, een plaats in haar bed. Daarnaast heeft Irén een verhouding met een getrouw de man, die echter niet bereid is zijn gezin in de steek te laten. Irén raakt nogal verward door deze verwikke lingen, wat uitmondt in een ontmoe ting met de vrouw van haar minnaar. Deze ontmoeting levert schitterende slotscènes op. Aanvang; 21.00 uur. Entree: 4,50/CJP 3,50. ma. Dit jaar staat het thema ARBEID centraal. Rond dit thema worden di verse aktiviteiten georganiseerd op het gebied van: film, tentoonstellingen, open forum, literaire avond, muziek, theater e.a. Vrijdag 23 april: Zaterdag 2lt april: Zondag 25 april: Dinsdag 27 april: Donderdag 29 april: Vrijdag 30 april: Zaterdag 1 mei: Woensdag 5 mei: Donderdag 6 mei: Vrijdag 7 mei: Zaterdag 8 mei: Zondag 9 mei: Vrijdag 23 april: De „Sociale Fotografie" is een soort fotografie die afhankelijk is van een context. Een krant bijvoorbeeld, of een weekblad. In een bredere context de aktiegroep of verder de vrijheids strijd. De interpretatie van en de waardering voor het werk van sociale fotografen steunt op de kennis die toeschouwers en lezers hebben van een bepaalde situatie of beweging. In Nederland zijn veel fotografen met dit soort fotogra fie bezig. Koen Wessing bijvoorbeeld, bekend om zijn Nicaragua-werk, of Han Singels met zijn politieke fotogra- In het Ontmoetingscentrum „3 in 1" te Huizen exposeert van 24 april tot 13 mei de ook in Soest bekende kunstschil der Henk Corduwener. Zeer vele abonnees van ons blad zullen met dit bericht direkt een relatie leggen tussen de kunstenaar Corduwe ner en de prachtige reprodukties van twee tekeningen van onderwerpen in de sfeervolle omgeving van de Soester Kerkebuurt. Deze tekeningen zijn van de hand van kunstenaar Corduwener. Henk Cor duwener heeft jarenlang als produk- tief kunstenaar, de theater-decors ont worpen en gebouwd voor vele groten uit de theater wereld. Hij mocht o.a. René Sleeswijk met zijn Snip en Snap- revue, Toon Hermans en Wim Sonne- veld met hun One-manshows tot zijn klanten rekenen. De laatste jaren heeft hij steeds meer bekendheid gekregen met zijn aquarel len en tekeningen, waaruit een grote voorliefde spreekt voor het naturalis me. Het is sterk aansprekend werk met een groot gevoel voor kleur en vorm geving. Veel werken van de kunstenaar hebben als onderwerp rustieke plekjes uit het Gooi en Eemland. Riviergezichten, bos en heide worden door hem met uiterste precisie in beeld gebracht. Vrijdag 23 april: Jaar en dag organiseert Artishock the ma-avonden. Soms doen de leden dat binnen de eigen kring op vrijdagavond in de sociëteit. Al eerder werden op deze manier praatavonden gehouden met als thema: relatiegestoord, religieus gestoord, kunstgestoord, sociaal ge stoord, sexueel gestoord, etc. In het kader van het Soestock-festival dit jaar op vrijdagavond a.s. een dis cussie over arbeidsgestoord. Jan Visser houdt interviews met W. W.- ers, werkenden, gepensioneerden, werklozen, studerenden, WWV-ers, werkzoekenden, vrijgestelden, WAO- ers, thuiswerkers, werknemers, bruin- werkers, werkgevers, RWW-ers en langharig werkschuw tuig. De happening begint om 22.00 uur. Zaterdag 2Jf april: De Amsterdamse schrijfster/journa liste Lidy van Marissing (40) is za terdag 24 april a.s. te gast in de lite raire salon van Artishock. Haar voordracht wordt afgewisseld door zang van de Soester zangeres Marlies Mandersloot, die Ierse volks liedjes ten gehore brengt. De' Volkskrantjoumëliste" van Maris sing is niet alleen een schrijfster die wil amuseren,-maar de lezer ook tot discussie en handeling wil aanzetten. Zelf zegt ze: „Ik heb helemaal geen boodschap. Door te werken en juist van alles uit te zoeken, kom ik misschien tot een scherper inzicht op wat me bezighoudt". Op dit moment trekt haar toneelstuk „Levenslang" over de verhouding moeders-dochters volle zalen in Am sterdam. In 1972 schreef zij „Ontbinding", een antiroman. „De omgekeerde wereld" (1975) was een leesboek voor de mid dengroepen. „Het gedroomde leven" (1979) dat ver scheen bij Van Gennep vertelt in brief vorm over de onderwerping, discipli nering en aanpassing. 't Liefst wil ze de vaststaande beelden bij anderen op losse schroeven zetten. „Dan loop ik wel het gevaar", zegt ze, „dat je alles in twijfel trekt en dat er alleen maar skepsis en berus ting overblijven' Lidy van Marissing studeerde aan de sociale academie en schrijft over het feminisme: „Ik vraag me af of alleen uit het feminisme kritiek mogelijk is. Er spelen zoveel andere aspecten mee. Maar als sociale beweging, waar het gaat om een verzet tegen maatschap pelijke onderdrukking, vind ik het fe minisme erg belangrijk" Een literaire avond in het kader van Soestock's arbeidsthema. Aanvang: 20.30 uur. Presentatie en produktie: Nelleke Streefkerk. Zondag 25 april: Zondagmiddag 25 april 1982 organi seert de werkgroep Kinderfilmhuis Artishock weer een film/doemiddag in het Artishockgebouw aan de Steen hoffstraat 46. Deze keer wordt de film: „Het paar demeisje" vertoond (8-12 jr.). Het verhaal gaat over een hechte vriendschap van het meisje Irka met Raya, een prachtige witte merrie. Hoe wel het paard oud is en haast blind, gaat Irka regelmatig met het paard rijden tot op een dag het dier niet meer mee wil. Irka denkt dat het paard ziek is, maar Raya krijgt een veulen. In een stormachtige nacht wordt het veulen geboren en wordt al Vrijdag 30 april: gauw een levenslustig paardje dat in het dorp de boel op stelten zet. Irka moet nu kiezen: öf het veulen, öf de merrie mag op de boerderij blijven. Na afloop weer gelegenheid om aan verschillende aktiviteiten deel te ne men zoals: kleiën, toneel, dia's ma ken enz. Aanvang: 14.00 uur. Einde: plm. 16.30 uur. Toegang: 2,-. Gratis limonade plus een appel. Voor ouders/begeleiders is er een kopje thee. Telefonisch reserveren zondag 25 april vanaf 13.00 uur onder nummer 02155-19577. Voor de kinderkunstmarkt, die op Ko ninginnedag achter de Kunstmarkt op het schoolplein bij het Artishock-ge- bouw wordt gehouden kan men zich nu al telefonisch opgeven bijLenie de Bruin, Gerrit van der Veenstraat 25, telefoon 16225 die alle inlichtingen wil geven. Ook bestaat de mogelijkheid dat kin deren zich bij Lenie opgeven voor de Artishock expositie speelgoedruilbeurs. Eveneens op Ko ninginnedag achter het AS-gebouw. Voor de kinderen is er ook film op 30 april in het Artishock-gebouw. Van 1 tot 2 uur. Daarvóór treden buiten de wereldbe roemde clowns de Gees op: Gerrit en Goof Van 12.00 uur tot 12.45 uur. Dit op treden wordt georganiseerd door Spullenhulp. nuu ioto's vormen de basis voor de beeldvorming van in het algemeen abstracte zaken als oorlog, bewape ning, werkloosheid en ambtelijke wil lekeur. Ze fotograferen een proces, een politiek proces dat, veel duide lijker dan in een afgerond filmverhaal, ook als proces kan worden herkend. Tegelijkertijd spelen ze hun inzicht even hard terug naar de toeschouwer, die persoonlijk moet reageren. Deze foto-tentoonstelling heeft als on derwerp „De arbeid" en laat werk zien van o.m. Hans v.d. Bogaard, Bert Nienhuis, Lex v.d. Slot, Jaap Blom en Han Singels. Steenhoffstraat 46 Soest Tot en met 1 mei: De Turkse kunstenaar Hamza Inang exposeert met olieverfschilderijen en aquarellen. Hij is kunstschilder van professie en volgde een opleiding in Parijs. Hij vluchtte naar Nederland en werkt nu als onderwijzer in Rotter dam. Zijn Turkse landschappen zijn erg mooi van kleur: krottendorpen tegen de berghellingen even buiten Ankara. De tentoonstelling is dagelijks te be zichtigen in de theaterzaal van 14.00- 16.00 uur. Ook in het weekend.

Soester Courant | 1982 | | pagina 9