Kardinaal Alfrink Mavo viert 29 april feest MOEDER DE 9MEI Jubileumviering t.g.v. 60-jarig bestaan - .■fwm Recht op werk maakt verdeling noodzakelijk S.C.S. organiseert Soester filmfestival Jaarvergadering van de Algemene Nederlandse Bond van Gepensioneerden Wedvluchten vanaf Duffel en Attignies <9\ Discussie-avond PvdA: Twee mannen met stiletto's aangehouden VVV Nieuws Programma Koninginnedag 1982 Soesterberg Koninginnedag festijn in Soestduinen Bevrijdingsbal in Dorpshuis Bevrijdingsdag 5 mei 1982 DUIVENSPORT - In mei: 20e Soester bedrijf ssport - competitie 15 Soester Courant van woensdag 28 April 1982 15 De R.K. MAVO in Soest, sinds geruime tijd beter bekend als de Kardinaal Alfrink Mavo, onderscheidt zich in relatie tot andere scholen te Soest tenminste in één opzicht: het zoeken naar aanleidingen om feestjes te bouwen. Wat dat be treft is de sfeer die het oud-hoofd van de school, de in 1976 overleden Anton Hil- horst. heeft gecreëerd, in tact gebleven. Hij. de ontwerper en stichter van het ouderwetse Soester. Karnaval, heeft meer dan wie ook zijn stempel op het R.K. Mavo-gebeuren in Soest gedrukt. De Mavo zou met de naamgeving Anton Hilhorst", toen en nu. het best zijn gekarakteriseerd. Zoals geconsta teerd, ook met een andere naamgeving is de sfeer die hij voorstond in vele opzichten bewaard gebleven. En dus mocht de 29e april 1982 voor docenten en leerlingen van de R.K. Mavo niet onopgemerkt voorbijgaan. „Meester" A. G. Hilhorst door kinde ren en ouders op handen gedragen. Rond die datum is het 60 jaar geleden dat de eerste R.K. Mavo in Soest werd gesticht. Zestig Mavo-leerlingen met als kapiteins op de brug de heren J. Schoolmeester (1922-1927) - W. Weijts (1927-1953) - A. G. Hilhorst (1953-1974) - C. Lips (1974-1981) en sinds 1 augustus '81 onder commando van de 44-jarige, uit Utrecht afkomstige Gerard G. Posthumus. In deze opsomming is een naam onge noemd gebleven; die van Eef Mols, eerste en enige reserve voor de direc teursfunctie. Met hem en eerder ge noemde Gerard G. Posthumus spraken wij over de feestelijke viering op donderdag 29 april en enkele aspecten van de school. In tegenstelling tot andere feesten zal donderdag 29 april een sportief karak ter krijgen. Tussen 9.00 en 15.00 uur die dag een sportieve strijd tussen de ver schillende klassen, zestien in totaal met een bezetting van 420 leerlingen. Daarin de onderdelen touwtrekken, ringsteken, kussengevechten, boom stam werpen. basketbal, hindernis- baan, paalklimmen, doelschieten, sur place op tweewielers en een spuit- wedstrijd met medewerking van de Soester Brandweer. Het geheel vindt plaats op vier wedstrijdterreinen: de gymzaal, het schoolplein, de speel weide vóór De Borg en een stuk braakliggend bouwterrein. Als prijzen zijn voor de winnende klassen vier gigantische taarten be schikbaar. Slagroomgevallen van een omvang die er binnen Soest nog niet te zien zijn geweest. Feestelijke krent in de feestpap van zelfsprekend het disco-gebeuren dat zich tijdens de avonduren in de aula van de school zal afspelen. Wie dan nog benen over heeft kan zich een dag later in de feestroes van de 30e april storten. Is de viering van de 29e april voor de meeste leerkrachten zoals gebruikelijk meer in- dan ont spanning, ook zij zullen in besloten kring de viering van het 60-jarig be staan reliëf geven. Alle aan de Mavo verbonden medewerkers verplaatsen zich zaterdag 1 mei a.s. naar café restaurant Groot-Kievitsdal om daar o.a. uit te maken wie zich de bowling- kanpioen van het gezelschap mag noemen. C. Lips, „regeerde" van 1974 tot 1981. De Nieuwe „baas", directeur Gerard G. Posthumus. Merkwaardig genoeg is de viering van het 60-jarig bestaan geen samenspel van leerkrachten - leerlingen en ouders. Nog altijd is er door diverse omstandigheden geen oudervereniging van de grond gekomen. Hoewel daarop den duur niet aan te ontkomen is, wordt het ontbreken er van kennelijk door de ouders niet als een pijnlijk gemis ervaren. En dat op zichzelf is weer een compliment aan het adres van de directie en docenten van deze R.K. Mavo, die ook zonder ouderparti cipatie hun werk naar tevredenheid verrichten. Gerard G. Posthumus daarover: Ja, dat mag dan zo zijn, formeel klopt het niet. Via een aantal constructieve gesprekken zijn wij nu bezig een ouder raad van de grond te tillen. Een gecom pliceerde zaak omdat wij min of meer zijn overvallen door de wet op de mede zeggenschap. Een wet die als kon- sekwentie heeft dat een vier-tal ouders moet worden gekozen en zal worden afgevaardigd naar het medezeggen- schapcollege. Geen gemakkelijke zaak, maar wij komen er wel uit". De nieuwe directeur van de jubileren de Mavo is er een duidelijk voorstan der van om op dit punt snel tot zaken te komen. In dat opzicht verschilt hij van zijn voorgangers die, de tijd was er dan ook naar, het liefst zonder inmenging van builen baas in eigen huis bleven. Er zijn tussen 1922 en 1982 meer ver schillen te constateren. De R.K. Mavo is ontdaan van het predicaat H. Hart- school, heeft wat de toegang van leer lingen betreft een meer open karakter gekregen en koerst af op een vorm van onderwijs waarin naast lichamelijke opvoeding ook veel aandacht zal wor den besteed aan de creatieve vakken. De huisvesting van de R.K. Mavo biedt daartoe optimale mogelijkheden. Niet ten onrechte wordt de Kardinaal Al frink Mavo als een soort „onderwijs- paleis" beschouwd. Het kwam tot stand in een tijd dat het begrip ombui gen nog moest worden uitgevonden. Begrijpelijk dat leerlingen en leer krachten met dit onderkomen bij zonder in hun schik zijn. Opvallend ook dat de gebouwen en lokalen niets op roepen van een sfeer die met een „leer fabriek" te maken heeft. Daarmee alleen is niet het sukses van de 60 jaargangen en de ruim 3000 geslaagden verklaard. Dat laatste heeft te maken met de doelstelling die de stichters van de school aan de Steenhoffstraat voor ogen stond: „Jonge mensen met een positieve levenshouding aan de maat schappij afleveren". Tot nu toe is men daar in vele gevallen wonderwel in ge slaagd. Afgaande op wat er in de feestvierende school te beluisteren en te zien is heeft de klok, wat de doel stelling betreft, gelukkig stilgestaan. Houen zo. INDUS INDUS- INDUS- quartz, quartz, een zilveren êclit zilveren prathicadeau kast en band f. 295, f. 180,- 1 A.s;a WEERD Eef Mols, „rechterhand" van twee directeuren. De afdeling Soest van de PvdA ver diende met de discussieavond over de werkgelegenheid meer belangstelling dan van de ongeveer dertig bezoekers. De twee inleiders, mevrouw M. van Stiphout-Croonenberg en de heer H. van Stiphout belichtten in hun inleidin gen de problemen vanuit zowel plaat selijk als landelijk standpunt. Vanuit de landelijke gezichtshoek werd ingegaan op de oorzaken van de huidige geringe werkgelegenheid. Vast gesteld werd ook dat die problemen niet geheel onverwacht gekomen zijn. De heer Van Stiphout, lid van de weten schappelijke raad voor het regerings beleid, sprak in dat verband over „de gouden eeuw van 25 jaar", doelend op de jaren '50-'75 toen in Nederland alles „kon". Om het nu schaarse werk eerlijk te verdelen verdedigde hij het standpunt: méér mensen minder werk en daar bij minder inkomsten aanvaarden. Hij noemde dat „de nieuwe solidari teit". „De politieke partijen hebben de taak om dit verdelen van werk eer lijk te laten verlopen", aldus Van Stip hout. Hij stelde dat ieder zijn bijdrage kan leveren door meer geld uit te geven aan wonen; meer gebruik te maken van het openbaar vervoer en méér op vakantie te gaan in eigen land. „Meer mensen aan het werk houden is economisch misschien niet nood zakelijk, maar wel maatschappelijk. Mensen kunnen niet buiten werk!", aldus de heer Van Stiphout. Mevrouw Van Stiphout sloot hierbij aan door de Soester experimenten uit gebreid toe te lichten. Zij benadruk te dat het ging om echte experimen ten en niet om het naar buiten bren gen van successen. In september wordt het project (Soes ter stageplan) nader bekeken en dan pas zal besloten worden of het plan uitbreiding verdient. In haar betoog kwam de uitkerings garantie aan bod; enerzijds het recht op uitkering, andei-zijds de gemeen schap die dit „recht" betaalt en daar wat voor terug mag verwachten. Zij vestigde de aandacht op de gevol- Dé S.C.S., de sms.lfilmclub Soest, or ganiseert op 23 oktober a.s. een ama teur filmfestival waaraan iedere ama teur smalfilmer en -filmster uit Soest kan deelnemen. Inschrijfformulieren zijn vanaf 1 mei tot 9 oktober verkrijg baar bij foto- filmzaken Astra, Soester- bergsestraat 24 en Beukenlaan 37; Van Essen, Birkstraat 2 (hoek Soesterberg- sestraat) Van Oosten, Soesterbergse- straat 57 en Swager, Van Weedestraat 17. Het bestuur van de nu anderhalf jaar bestaande smalfilmclub heeft de wed strijd uitgeschreven a. om de talloze gelegenheidsfilmers een kans te geven werk met elkaar te vergelijken en b. om zodoende de aandacht te vestigen op het bestaan van de club. Men gaat daarbij uit van de redenatie dat tegenwoordig één op de vier ge zinnen een filmcamera bezit en dat 65% daarvan alleen gebruik maakt tijdens vakanties, verjaardagen of an dere huiselijke festijnen. De geluidsfilmcamera brengt de meeste filmers er echter toe om wat critischer te werk gaan. De extra dimensie van het geluid dwingt de filmer immers beeld en geluid harmo nisch op het doek te brengen. Er wordt daarom aan de films „gesleuteld". Het bestuur van de S.C.S. is er wel van overtuigd dat de meeste filmers hun produkt zelf niet goed genoeg vinden om aan het festival mee te doen. Maar terecht kan ieder zich afvragen wie bepaalt wat goed is of slecht. Hoeveel amateurs vinden hun filmpje eigenlijk toch wel leuk? Juist voor hen is dit festival opgezet. Met andere woorden iedere amateurfilmer kan meedoen. Ingezonden mogen worden oude films of nog te schieten films in de komende vakantie periode of bij een andere ge legenheid. De onderwerp keuze is vol komen vrij. De duur van de film mag achter maximaal 15 minuten zijn en dan gaat het om filmformaten dubbel-8, super/ single-8 of 16 mm, met of zonder ge luid, in kleur of zwart/wit. Het inschrijfgeld bedraagt 3,50 per film en kan voldaan worden door over schrijving op gironummer 212775 of op rekeningnummer 35.99.51090 Rabo bank Soest t.n.v. Smalfilmclub Soest. De deelnemers moeten vóóraf voor de wedstrijd inschrijven. De film die wordt ingezonden zal door een jury worden beoordeeld. De prijsuitreiking is op zaterdag 23 oktober in „De Borg". De films moeten vóór 9 oktober zijn ingeleverd. De jury, waarin zitting hebben een huisvrouw, een amateurfilmer en iemand die verstand heeft van filmre gie, zal vooral beoordelen of de inzen ding leuk is om te zien. Het gaat daar bij niet zozeer om technische details. De prijzen zijn beschikbaar gesteld door de Soester fotohandel en bestaan uit een geluidsfilmprojector en waar debonnen voor filmartikelen. Voor aanmelding en informatie kan men naast bij de eerder genoemde fotozaken ook terecht bij mevrouw L. J. Meyer, Aagje Dekenlaan 28, tel. 12851 of bij de heer H. E. Venema, Klaarwaterweg 98, tel. 12449. Contaktavondl SmalfilmclubjT „Soest" Op verzoek van de Amersfoortse poli tie werden in Soest twee mannen aange houden. Eén van de twee bleek twee stiletto's op zak te hebben. De mannen reden in een transitbusje, dat op de Vondellaan werd staande gehouden. Ze werden naar Amersfoort overgebracht. Bij aanhouding brak één van de twee zijn pols. gen van de bezuinigingsmaatrege len in het ene departement (volksge zondheid) en de „kostbare" gevolgen daarvan voor het departement van sociale zaken. In de aansluitende discussie werden vragen gesteld over de keuze om te mogen werken; het basisinkomen; werkloosheid en de hoeveelheid werk die uitgevoerd moet worden; de mil jarden die bij de pensioenfondsen lig: gen en de mogelijkheid deze të gebrui ken om financiële problemen op te lossen. Kritiek werd de partij door de vra genstellers niet bespaard. Nieuw in het INFOrmatiecentrum In het gemeentelijk INFOrmatiecen trum kan men zich op de hoogte stellen van de tekeningen met de winkelplan nen voor Soest-Zuid. Daarnaast hangt er de tekening van de ontwerp-struc- tuurschets Lazarusberg. Verder liggen voor geïnteresseerden een aantal brochures gereed die handelen over de volgende onderwerpen: „gedeeltelijke leerplicht", „kies je eigen weg in LBO en MAVO", „het wetenschappelijk on derwijs in twee fasen", „vormings werk jonge volwassenen, wat is dat", „rijksstudietoelagen" en „tegemoet koming studiekosten". Dansavond IVZOM De Indische Vereniging Zeist en Om streken (IVZOM) organiseert op zater dags mei 1982 in de IVA-zaal, Buntlaan 2, Driebergen haar maandelijkse dansavond. Zaal open om 19.30 uur en einde om 01.00 uur. U bent van harte welkom. De muziek zal worden verzorgd door het dansorkest The Happy Sounds uit Utrecht, o.l.v. de in het voormalige Ned. Indië zeer bekende Gitarist/Zanger Gerrit Bletterman. Medewerking ver leent verder lady-crooner Ilse Berg. Een zeer populaire en geziene formatie bij e IVZOM. Ze spelen zeer geva rieerde stukken zoals evergreens, country, Zuid-Amerikaans maar ook de muziek van de tegenwoordige tijd brengen ze uitstekend. Het is een prachtige en ruime danszaal met meer dan voldoende parkeergelegenheid. Er wordt bingo gespeeld met prachtige prijzen en er is heerlijk Indische eten en/of hapjes tegen redelijke prijzen verkrijgbaar. Geïnteresseerd? Neemt U dan contact op of vraag inlichtingen bij onze Con tactman voor Soest en omstreken, W. Haj-tung, Johan Poststraat 60, 3762 HH Soest, tel. 02155-16624. Op 1 mei is de Lente muzieknacht in de stad Den Haag in de Houtrusthallen van 20.00 tot 05.00 uur. Een concert met Urban Heroes, Lee Towers, Jan Akker man, Ronald Snijders, Oscar Harris en vele anderen. Entree f 20.- (incl. Wojo Caribe). WojoCaribe is een I^tijns-Amerikaan- se Caraïbische Markt op zaterdag 1 mei van 10.00-22.00 uur en zondag 2 mei v;in 10.00-20.00 uur in de Houtrust hallen, Houtrustweg, Den Haag. Het is een exotische markt met: Tropische vruchten en groenten, extasedans, Ja vaanse Diaran Kepan Uitheemse kunst Limbo Dansers, sociale Info, Salsa Steelband Muziek, Toerisme Info, Exotische Keuken, Vuurvreter, Boe kenmarkt. Fakir, Flora en Fauna Info. Winti Pre. Modeshow, Hindoestaanse Kaseko. Entree 8,-, kinderen en 65 4,50. Kaarten verkrijgbaar bij alle WV kantoren. Op Koninginnedag, 30 april is er een openluchtconcert achter het VW-kan- toor. Van 12.00 tot 18.00 uur zullen er Irie popgroepen optreden. Verdere fes- iviteiten op Koninginnedag staan in de )ranje-comité boekjes vermeld. >p Pinkstermaandag 31 mei i* weer et „Pinkpop Festival", in het Sport- ark Burgemeester Daemen te Ge ien. Aanvang 11.00 tot 20.15 uur. Prijs ',- per persoon. Kaarten aan de dag- assa 37,50. Kinderen onder de 8 jaar ebben onder geleide gratis toegsyig. f kunt kaarten bespreken via VVV. i het Artishockgebouw te Soest is op aterdag 1 mei een optreden van de laarlemse theatergroep „Electric Alex". Met schrijvers/spelers Maar ten Balm, Ko van den Bosch en Ed bos- ma. Het huidige programma „Electri Alex gaat op stap" is een aaneenschakeling van korte absurde stukken, die zeer energiek zijn en zet zich schrap tegen de buitenwereld: anarchistische sla gers, warm menselijke dingen, ver lamde vaders, moedeloosheid, ruimte nomaden, én wat er verder nog mis kan gaan. Kortom „Electric Alex" mag je niet missen. Aanvang 21.30 uur, entree 7,50, CJP 6,-. Soestock-festival is t/m 9 mei. Cultu reel gebeuren rond het thema: arbeid, film, muziek, theater, tentoonstellin gen, literaire-avond, forum-discussie. Inlichtingen Artishock, Steenhoff straat 46, Soest, tel. 19577. Het Dorpshuis De Borg te Soest heeft op zondag 2 mei een Koffieconcert, aanvang 14.30 uur, m.m.v. „Gooiberg" ensemble, o.l.v. Marcus v.d. Heide piano-clavecimbel(baro) hobo-blok fluit. Loes Wijnands, sopraan. Gratis toegang. Kindercrèche is tijdens het concert geopend. Door Groei en Bloei afd. Soest zal er voorbloemschiksters die met kinderen willen werken bij het Floraliawerk op de scholen, een instructie-cursus wor den georganiseerd. Deze cursus gaat begin september van start en zal gegeven worden door de heer Amesz. Het worden zes maandagavonden. Kosten voor leden: 37,50; niet-leden 47,50. Nadere inlichtingen en opgave bij mevr. Aten, tel. 12024 (uitsluitend tussen 17.00 en 18.00 uur). In samenwerking met de VW's Gooi en Vechtstreek en Weesp organiseert de ANWB op zaterdag 8 mei de Lande lijke Fietsdag. Een gebeurtenis die samenvalt met de Nationale Molen dag. Getracht is de route te leiden langs de aanwezige molens. Vooral de Weesper route biedt een uitgelezen kans om een kwartet molens te be wonderen. De Startpunten in het ver spreidingsgebied van Uitgaan zijn: Hilversum; Anna's Hoeve, Lieberger- wegenBussum: VW-kantoor, Wilhel- minaplantsoen. De Stichting Utrechtse Tandem Tocht organiseert voor de 8e maal op zondag 2 mei een Tandemtoeht voor blinden met begeleiders, gehandicapten en an dere mensen in de mooie omgeving van Utrecht. De start is tussen 10.00 en 11.00 uur en vindt plaats vanuit de Sporthal Zuilen aan de Burg. Norbruis- laan 13 te Utrecht. Mocht U nog geen oranje-programma boekje hebben waar alle te houden festiviteiten van Koninginnedag in staan, dan kunt U er een komen halen, ze liggen voor U klaar. Op Koninginnedag organiseert de Soesterduinen een groot Oranjefeest. Om 11.30 uur wordt iedereen in de buurt door de fanfare opgehaald en ge start met een straatkleurwedstrijd. Om 13.00 uur is er een koud buffet met oranjebitter voor de ouders en voor de jeugd pannekoeken ranja. Daarna kinderkermis en kinderspelen ook voor ouders. 14.30 uur poppenkast, tafeltennistour- nooi enz. 's Avonds lampion optocht met na afloop Fondue dansant. Kadobonnen voor Soest en Soesterberg in waarden van 5,-, 10,-, 15,-, 20,- en 25,- zijn het hele jaar verkrijgbaar bij het VW-kantoor. Controle zwaar wegvervoer Maandag werden op de rolbaan van het vliegveld Soesterberg aan de Van Weerden Poelmanweg een dertigtal vrachtauto's gecontroleerd. Tegen elf bestuurders werd proces-verbaal opge maakt. Ze betroffen vier overtredingen van de Wet Autovervoer Goederen; twee overtredingen rijtijden wet en verder vijf voor technische gebreken zoals defecte ophanging centrale as, losse koppeling, onberemd wiel en defecte aanhangwagen. Bovenstaande bond hield haar jaarver gadering j.l. woensdag in Honsbergen. Nadat de voorzitter, de heer Olthuis, een welkomstwoord had gesproken tot een klein aantal aanwezige leden, ver zocht hij een ogenblik stilte ter nage dachtenis voor hen die ons ontvielen. Vooral herdacht de voorzitter wijlen de heer De Nle, die zeer veel voor de afdeling Soest heeft gedaan. De jaarverslagen van secretaris en penningmeester werden goedgekeurd. De kas van de penningmeester, de heer Van Knobbelsdorff was gecontroleerd door de heren Snel en Van Wijngaar den. Alles was prima in orde en het bestuur werd verzocht hem decharge te verlenen. Bij de bestuursverkie zing werd de heer C. Gons benoemd tot secretaris, daar de heer Knobbelsdorff het wat rustiger wil doen, maar wel penningmeester blijft. Na de pauze vertoonde de heer Van os, voorlichtingsambtenaar der gemeente Soest, een aantal dia's van oud-Soest. Jammer dat de zaal slecht verduisterd was, want het meeste van het ver toonde was slecht of in 't geheel niet te zien. De uiteenzetting en toelichting van de heer Van Os maakte veel goed. Na afloop dankte de voorzitter, de heer Van Os voor zijn bereidwilligheid en hoopte, dat hij het een keer wil herha len. Reveille middels een geluidwagen Muzikale rondgang van Odeon start Dorps- 07.00 - 08.00 uur plein 08.00 09.00 uur Sterkste man/vrouw 09.00 12.00 uur Touwtrekken 09.00 12.00 uur Doelschieten 09.00 12.00 uur Autoduwen 09.00 12.00 uur Jeugdtandverzorging 09.00 12.00 uur Fietspuzzeltocht start/finish 10.30 15.00 uur Kindertoneel Ie voorst. 11.30 uur Herv. Kerk de Hoeksteen 2e voorst. 12.30 uur Schuimzoeken Dorpsplein 13.30 14.00 uur Klaverjas-toernooi Drie Eiken 13.00 19.00 uur Gekostumeerd voetbal voetbalveld sportver. S.'berg Fancy Fair terrein Pruttelpot Jaarmarkt Standwerkconcours Buys Ballotlaan Stratenloop start/finish Dorpsplein Autopuzzeltocht Start/finish Rademakersstraat Oranjebal sportzaal Dorpshuis m.m.v. Aquila All Round Band 13.30-15.30 uur 11.00-15.00 uur 15.00-21.00 uur 16.00 -17.00 uur 18.00-21.00 uur 20.00 -24.00 uur Bij zeer slecht weer wordt per geluidswagen bekend gemaakt welke programma punten naar 5 mei worden verschoven. 1 Voor de bewoners van Soestduinen en voor ieder die daar ook belangstel ling voor heeft, wordt op Koninginne dag in de naaste omgeving van restau rant De Soesterduinen een festijn ge organiseerd voor jong en oud. Om half twaalf trekt een fanfarekorps door de buurtschap waarna aansluitend een straattekenwedstrijd begint. Om 13.00 uur wordt oranje-bitter en limo nade geschonken en kan men genie ten van pannekoeken en/of een koud buffet. Om half twee kunnen kinderen deel nemen aan diverse spelen en kunnen ook de ouderen hun handigheid be wijzen. Een uur later, om half drie geeft het Leids poppentejater een uitvoering voor de kinderen, en op dat moment kunnen ouderen deelnemen aan een tafeltennistoernooi en hun geluk be proeven op een computer-flipper, 's Avonds tegen het invallen van de duisternis start een lampionoptocht waarna deze Koninginnedag wórdt afgesloten met een fondue-dansant. Stichting Dorpshuis Soesterberg or ganiseert 5 mei a.s. een Bevrijdings bal, dat muzikaal verzorgd zal wor den door „Opa Jan's Jazzband" o.l.v. Frits Grevink uit Bussum. Dit alle speelt zich af in de sporthal van het Dorpshuis. Aanvang 20.00 uur. 09.00-12.00 uur bevrijdingsoptocht. 14.30-17.00 uur filmvoorstelling in het Dorpshuis. 18.00 uur sportmanifestatie terrein v.v. Soesterberg. Kennismaking voor zover nodig met voetbal in het algemeen. Eenieder die wil kan mee voetballen. 20.30 uur lampionoptocht start Dorps huis met muziek van Odeon. 20.00-23.00 uur Bevrijdingsbal in het Dorpshuis. Textiel beschilderen Op de Soesterbergse feestmarktis Lien Gaarenstroom uit Baarn aanwezig met een demonstratie-stand voor het be schilderen van textiel en andere mate rialen. De daarbij te gebruiken verf is ver krijgbaar is tubes voorzien van een balpenpunt, waarmee je ze zo op de te beschilderen voorwerpen kunt aan brengen. Die verf is was en bijna kook- echt (95 graden) en leverbaar in meer dan honderd kleuren. Lien Gaarenstroom laat zien hoe er mee gewerkt wordt en wat de moge lijkheden zijn. Oranjebal in Soesterberg Op Koninginnedag organiseert de Stichting Dorpshuis een Oranjebal. Daaraan werken de groep Aquilla en de drive-in-discotheek „Disco 2000". De entree bedraagt vijf gulden. Het bal wordt gehouden in het Dorpshuis. P.V. De Vriendschap - Soest Wedvlucht van Duffel. Gelost 8.10 uur. In concours 539 duiven. Aankomst eerste duif 10.11.55. Aankomst laatste prijsduif 10.24.57. Uitslag: J. Kamerbeek 1 5 11 22 23 34 35 36 44 45 50 55 57 98. - J. Kruseman 2 43 49 54 66. - D. de Zoete 3 26 31 71 86 94. - A. Grift 4 61 68 70 93 105. - A. Meesters 6 41 47 64 73 76 87 101. - A. Stolker 7 17 18 19 59 80 92. - Sukel-v. Klooster 8 12 20 51 72 74 88. - J. Wijnands 9 21 56 63 69 85 89. - J. Koster 10 28 29 33 52 53. - B. Schim mel 11-103. - Altenaar-Reijerse 14 39 46 99. - C. Vaessen 15 24 27 60 102 106. - W. Veenendaal 16. - W. v. Lent 25 30 42 62 82. - J. den Blanken 38 58 8182 91 96. - H. Rauch 32 37 75 77 97. - B. Oprins 40. - T. Post 48. - F. Groenestein 65. - C. Jak Zn. 67. - Comb. Westerveld 78-108. - A. Kok 79. - P. Rauch 84-104. - J. Ottens 90. - J. Ruttenberg 95. - H. v. Dijken 100. - J. v. Groningen 107. P.V. De „Zwaluw Soest" A. de Bes 20 52 55 72 105 118 121 131 136. - J. Kqoops 24 104 130. - J. Schim mel 26 28 51 92 102 107 109 119. - J. van Dijk 27 59 90 125. - E. v.d. Brakel 29 45 61 108 111 117 120 129 146. - G. Zeyp- veld 36 69 7383 85112. veld 36 69 73 83 85 112. - Comb. H. Nap 41 76 127 142. - C. v.d. Veen 46. - J. de Beer 56 84 103. - E. Meijers 58. - J. v.d. Belt 65 82 113 140 158. - J. Benschop 66 87 138. - A. van Ginkel 68 122 134 150. - K. de Jong 75. - W. Grift 77. - A. J. van Dorrestein 79 157. - A. van Riet 110. - B. v.d. Deijssel 126. - J. v.d. Burg 132 154. - H. den Dekker 133145. Wedvlucht van de P.V. Soest Wedvlucht vanaf Ottignies. Afstand 194 km. In concours 317 duiven gelost om 9.00 u. Aankomst eerste prijsduif 11.53.28 uur. Aankomst laatste prijsduif 12.11.24 uur. Uitslag: D. Huisman 114. - C. Bokma 2 1116 17 28 32 35 37. - H. Huisman 3 10 34. - R. Bokma 4 19 25 36 52 53 62. - P. Lim- per 5 23 45 46 50 56. - E. Veerman 6 7 15 26 55 60. - S. Berghuis 8 9 13 41 48 54. - R. v. Hornsveld 12 21 51. - H. v. Essen 18 63. - Z. v.d. Eschert 20 29 40 49. - A. A. de Kruyf 22 44 64. - A. v. 't Net 24 38 39. - M. Monsjou 27 43 61. - Comb. Steenman 30. - G. H. v.d. Broek 31 59. - A. v. Slooten 33 42 57. - M. de Ruiter Wedvlucht vanaf Duffel. Afstand 132 km. In concours 790 duiven, gelost om 8.10 uur. Aankomst eerste prijsduif 10.09.43 uur. Aankomst laatste prijsduif 10.27.17 uur. Uitslag: G. Rijksen 1 11 12 23 25 37 40 43 47 60 70 74 81 88 89 114 115 123 143 147 151 153 156. - C. v.d. Hoek 2 64 78 96 106. - R. v.d. Mast 3 14 21 33 49 54 80. - J. v.d. Brakel Zoon 4 13 32 38 44 50 57 144. - H. de Bree 5 6 7 8 22 30 42 48 62 71 86 93 95 100 141 155. - B. Roest 9 135 137. - Th. Wigtman 10 15 53 93 91 94 98 152. - L. v. 't Klooster 16 34 97. - R. Voskuilen 17 31 35 63 67 99 124 128 139 148 149. - J. Rams 18 39 101. - G. Visser 19 116. - Voor de twintigste keer wordt dit jaar de Soester Bedrijfssportcompetitie georganiseerd onder auspiciën van de Soester Zakenkring. De wedstrijden worden in de maand mei gespeeld. Aan bod komen weer handbal, volley bal en voetbal terwijl traditioneel een viswedstrijd het evenement afsluit. De handbalwedstrijden worden op maandag 10 en dinsdag n mei ge speeld op het terrein van de handbal vereniging BDC aan de Ferd. Huyck- laan; de volleybalwedstrijden op don derdag 13 mei en donderdag 27 mei in de sporthal Beukendal en de voetbal wedstrijden op maandag 17, dinsdag 18, maandag 24 en dinsdag 25 mei op het complex van de voetbalvereniging WZ aan de Eemweg. Gevist wordt er op zaterdag 5 juni aan de Grote Melm. In totaal nemen er dit keer 49 bedrij ven met 864 personeelsleden aan deel.

Soester Courant | 1982 | | pagina 15