r m Selektie meisjes en jongens junioren van Olympia/Parade kampioen! seizoen Soest verloor van KBV Soest tegen Spakenburg Vinken 4 - Eemvogels 1 6-8 Wedstrijden om districtskampioenschap in $oest SVV-Stam laatste wedstrijden van dit Papilion wint kampioenswedstrijd overtuigend 116-56 VOLLEYBAL ZONDAGVOETBAL S.O. Soest - jeugdaktiviteiten Bekerwedstrijd KORFBAL WIELRENNEN BASKETBAL VOLLEYBAL Klaverjassen v.v. SEC Met een topprestatie achter de rug de zondag ervoor kon Soest j.I. zondag toch de motivatie niet meer opbrengen om het op degraderen staande KBV beteugelen. Met één lucky-goal en één beauty velde KBV de Soest-defensie en daar kon Soest, dat deze middag geen geluk had, slechts een simpele goal van Arjan Schipperen tegenover stellen. In de basisopstelling dit keer Martin Langbroek en Huub Koppel ten koste van Wim Gouw (blessure) en Stan Uy- land die op de reservebank zaten. KBV was onmiddellijk de ploeg die aanspraak maakte op het meeste ini tiatief en Soest werd dan ook geheel in de met stofwolken gecamoufleerde verdediging in het strafschopgebied teruggedwongen. Robert Westbroek en Johan Staal had den hun handen vol aan de vaak veel te gehaast spelende Amsterdammers. Op het middenveld was voor toen óók geen voordeel te behalen. Er werd zo simpel en zo veelvuldig balver lies geleden dat het Amsterdamse overwicht erg gemakkelijk tot stand kwam. Na een kwartier kwam Soest wat los maar wat men ook deed: geen van de Soest-spelers kon ook maar een vol doende aangereikt krijgen. Men tikte wel en schoof plichtmatig de ballen naar elkaar toe maar elke overtuiging en tenslotte elke schot ont brak. Na 24 minuten kon KBV aan de voor hen kostbare voorsprong komen. Uit een enorme scrimmage en tevens stofwolk kon Remer de bal met een omhaal achter de niet reagerende doel man Kamphorst brengen. Drie minuten later bracht KBV de Soester ploeg op een naar later bleek beslissende 2-0 achterstand. En op dat moment was dat zelfs verdiend. Uit een secuur uitgevoerde kombina- tie-aanval kwam door Remer een strakke, harde voorzet die door Mei- ners fraai en hard werd ingekopt. Soest moest toen wel komen, en men kwam ook. Via de vleugels Koppel en Wolfsen werd een serie aanvallen opgezet die door onnauwkeurigheid in eerste instantie alleen maar tot corners leidden. Martin Langbroek, ook al niet meer imponerend, kopte uit één ervan in de lege hoek maar vond toch nog een knietje van een achterhoede-speler die het scoren voorkwam. Een goed genomen vrije trap van Ton Wolfsen eindigde in een goede kopstoot van een ijverige Visee net over de kruising. Vlak voor rust demonstreerde Ton Wolfsen dat Soest deze middag geen geluk had of kreeg. Een goede aanval van Huub Koppel werd afgeslagen en Ton Wolfsen knal de uit de tweede lijn op de lat! In de rust wisselde trainer Jan van Renswouw, wiens ploeg nu wind mee kreeg, van den Dijssel in voor Wim Gouw. En geholpen door de wind ging Soest aan het drukken op het KBV doel, maar deed dat zó onbenullig en on doordacht dat de Amsterdammers met zes man voor'het doel terugtrekltéhd, de schoten konden voorkomen. Na een klein kwartier kon Arjan Schip peren, die ook geen voldoende haalde deze middag, de achterstand verklei nen. Met een omhaal van 20 meter verraste hij de Amsterdamse jeugdige goalie. (2-1). Iedereen dacht toen aan een krachtig/ offensief van Soest dat de gelijkma-j} keren wilde forceren. Door onintelligent spel kon Soest ech-,- ter geen vuist maken. Niets lukte er meer en het feit dat»; iedereen vanaf het middenveld een/ bal blindelings in het strafschopgebiedv liet neerdalen bewees al dat de juiste; inspiratie bij de Soesters ontbrak. In de laatste minuut nog rende de ge-' vaarlijke rechtsbuiten van KBV op eent bijna hopeloze bal. Doelman Kamphorst verloorz'n hoofd en werkte de man volkomen onnodig: tegen het gras. Hij maakte zijn fout- goed door de penalty uit z'n doel te» ranselen. Al met al geen beste wedstrijd en; trainer Jan van Renswouw krijgt het; nog moeilijk om z'n jongens dusda-' nig te motiveren dat ze toch dat ene broodnodige punt die ze theoretisch nog nodig hebben, te veroveren. J Met twee thuiswedstrijden en één uit^ voor de boeg moet dat lukken. Daarna zal de opbouw voor volgend seizoen een aanvang kunnen gaan nemen. Baarn 19 25 SO Soest 19 19 De El./SDC 19 23 Animo 19 18 Uithoorn 19 23 TOG 19 17 Rapiditas 19 22 Sp.Or. 19 15, Sp.Zuid 19 21 KBV 19 13 Amstell. 19 20 AS V/Ars. 19 12 Kristen Nygaard bij SO Soest Donderdag 29 april a.s. komt er voor de SO Soest jeugd interessant bezoek. De bekende A.Z.-speler Kristen Ny- gaard komt iets vertellen over zijn, loopbaan als profvoetballer. Vooraf worden enkele tekenfilms ver toond. Het geheel begint om 18.30 uur en is bestemd voor de C-junioren en de D-, E- en F-pupillen. Onderling jeugdtoernooi op Koninginnedag Het traditionele Jeugdtoernooi staat dit jaar in het teken van de Wereld- kampioenschappen. De ploeg bestaan de uit D- en E-pupillen en C-junioren hebben deze maal namen van deelne mende WK-landen. De indeling is als volgt: C-Junioren West Duitsland Brazilië Joegoslavië Hongarije D-pupillen Italië Polen Spanje Schotland Engeland E-pupillen Frankrijk Oostenrijk Noord-Ierland Tsjechoslowakije Nieuw-Zeeland De wedstrijden beginnen om 12.00 uur. Om ca. 17.00 uur worden de door het Oranje-Comité beschikbaar gestelde bekers uitgereikt. Het is al een tijd geleden maar Soest is nog steeds in de bekerstrijd. Destijds heeft Soest van zaterdag 2e klasser DVS'33 gewonnen met 2-1 en eveneens 2e klasse zaterdag CJVV werd na een 1-1 via penalty verslagen. Wederom lootte Soest een zaterdag- ploeg en wel v.v. Spakenburg. Deze in- de eerste klasse spelende Spakenburgse ploeg draait dit seizoen niet zó goed. Een bewijs daarvan is dat in tweede instantie LW de grootste konkurrent kon zijn. Penalties beslisten tenslot te ook hier deze (inhaal) wedstrijd. Tegen een hoger geplaatste ploeg speelt Soest altijd extra gemotiveerd en dus is kans op verder bekeren zeker binnen bereik. De wedstrijd op dinsdag 4 mei aan staande in Spakenburg begint om half zeven 's avonds. Het eerste twaalftal van De Eemvogels is de laatste weken goed op dreef. Werd er verleden week overtuigend met 11-3 gewonnen van Huizen, nu werd in Vinkeveen het team van Vinken ach ter de zegekar gebonden. Een overwin ning die de Eemvogels net onder de koplopers terecht doet komen en een nederlaag voor Vinken waarmee de titclkandidatuur vervlogen is. Al voor de wedstrijd merkte trainer/coach Jan de Haard op dat het een moeilijke wed strijd zou worden er dat de huis duur verkocht zou moeten worden door het op de tweede plaats staande Vinken. Het ging allemaal beter met de Soester korfbalvereniging en er werd uiteindelijk met 6-8 gewonnen. In de eerste helft kreeg Eemvogels als eerste de wind onder de knie, met daarbij ook nog de opsteker dat al in de eerste minuut Ton Kraaikamp de score van achter de korf opende. Vinken kwam echter langszij maar het tweede aanvalsvak draaide goed en wist de kansen ook goed te benutten. Allereerst scoorde Henk Friebel van afstand en werd een goed doorgebro ken Nanda Toonen uitstekend aange speeld waardoor zij via deze doorloop bal voor 1-3 zorgde. Het derde aanvals vak werd vooral gevaarlijk door goed steunend spel van Jan van de Kuil onder de korf, waardoor veel ballen goed afgevangen werden en de aanval gevaarlijk kon blijven. Slim omdraaien onder de korf gaf Corrie van Herwaarden de kans om 1-4 te scoren en een even later goed af gevangen bal werd door Jan van de Kuil op maat aan de goed doorgeko men Corrie van Herwaarden gespeeld waarna een riante 1-5 voorsprong op het scorebord prijkte. In de tweede helft hervond Vinken de vorm en met pressie-korfbal werd getracht iets aan de achterstand te doen. Het eerste wapenfeit was echter voor de Eemvogels: aanvoerster Ma- rina van den Berg scoorde vanuit een doorloopbal 1-6. Na een kwartier spelen verraste Netty van de Bunt haar tegenstandster en benutte de kans koelbloeidig en zorgde daarmee voor de zevende Eemvogel- treffer nadat Vinken eerst nog een tweede doelpunt had gescoord. Vinken kwam in deze fase van de strijd terug tot 4-7 waarna Leendert van den Berg de Eemvogelploeg weer verder liet uitlopen en voor 4-8 zorgde. In de slotfase kwam Vinken nog wel dichterbij maar kwamVe overwinning voor de Eemvogels niet meer in gevaar en werd er verdiend met 6-8 gewonnen. Eemvogels 2 - Antilopen 3 8-0 Het jonge tweede twaalftal van Eem vogels had geen enkele moeite met de Antilopen ploeg uit Leusden. Met goed aanvallend spel en een gesloten verde diging werd er met 8-0 gewonnen. Eemvogels 3 - Fortis 3 9-2 Het derde team verraste vriend en vijand met een verdiende 9-2 overwin ning. Tiny Mariens opende de score met 1-0 waarna Fortis nog langszij kon komen maar hierna liep de Eem vogels uit tot een 5-1 voorsprong door doelpunten van Ad van de Hoed 2 x en Iris van Zon 2 x Dit was tevens de ruststand en in de tweede helft werd er eerst door For tis 5-2 gescoord. Het was opnieuw Tiny Mariens die van afstand scoorde waarna Erik Rauch Ad van de Hoed en Sydney de Jager voor 9-2 zorgden. De jeugd De pupillen konden hun eerste plaats consolideren door een gelijkspel in Maartensdijk tegen de pupillen van TZ. In een leuke wedstrijd werd het uiteindelijk 0-0. De meisjes verloren met 0-1 van Hui zen en de aspiranten hadden grote moeite met de aspiranten van Excel sior: 0-13 werd er verloren. Programma op zaterdag l mei op het veld aan de Staringlaan: 11.30 uur Eemvogels Ml-Zwaluwen Ml 14.00 uur Eemvogels 3-Atlantis 4 16.00 uur Eemvogels 1-MIA 4 m Zondagjt mei a.s. zullen door de wie- Ierverenging Tempo op het parkoers op hetl Soester industrieterrein de uedsfrifden om het districtskampioen schap /eorganiseerd worden. Aan de start Ipmen de categorieën liefheb bers, veteranen, nieuwelingen, da mes, neuwelingen dames junioren en amatcirs. Het hjle parkoers is gratis toeganke lijk. len week later wordt de jaar lijkse .Ronde van Soest" gehouden. Veer g kilometer rijden de liefheb beis, de veteranen en de dames; zij start n respectievelijk om 09.00 uur, 10.15 en 11.30 uur. Om 11.30 uur star ten ók de dames-nieuwelingen voor hun wedstrijd over 25 kilometer èn de nieuwelingen voor de wedstrijd over 60 kilometer. 80 kilometer rijden de junioren, die om 13.00 uur weggeschoten worden. Het hoofdnummer is ongetwijfeld de wedstrijd van de amateurs. Zij ver trekken om 15.15 uur en moeten 120 kilometer afleggen. Onder hen beken de namen als Ben Lambo en Theo Wallenburg uit Breukelen, Rob Ver sluis uit Nieuwegein, Hans Voorn uit Hilversum, Maarten Ducro uit Utrecht, Dick Willigenburg uit Leusden en Ron Geutskens uit Culemborg. Plaatselijke favorieten zijn Stef Smit, Rob v.d. Broek, Jim van Overbeek en Frans Bosman. In totaal komen er 80 liefhebbers, 55 veteranen, 53 nieuwelingen, 52 ju nioren en 80 amateurs aan de start. Afgelopen zaterdag is het herenteam van de basketbalvereniging Pa- pillon op overtuigende wijze kam pioen geworden in de derde klasse van de kern Amersfoort, waardoor auto matisch promotie volgt naar de twee de klasse. Het gehele seizoen is het team sterker geweest dan de konkurrentie, waar door in feite van het begin af aan dui delijk was wie er kampioen zou gaan worden. Het krachtsverschil zegt al genoeg als men weet dat de tegenstander in de laatste wedstrijd van zaterdagavond, Blaricum, op een tweede plaats is ge ëindigd, maar desondanks een flink pak slaag" heeft gekregen. Deze laats te kompetitie ontmoeting werd ge speeld in sporthal Beukendal en velen kwamen met belangstelling de wed strijd volgen. Het enthousiasme was groot en na eerst enkele foto's te hebben genomen samen met sponsor de heer Jansen van het reklame- en adviesburo Kaste lein BV (de heer Wildeman van Poly Spectra was helaas verhinderd) werd er aan de wedstrijd begonnen. Coach Ben Roedelof had twee teams samengesteld bij Papillon, zodat de eerste vijf de wei in konden gaan. Heel snel moest hij echter van deze opzet af, omdat Ardi Bouwmeester een lichte rugblessure bleek te hebben en hierdoor voor het verdere verloop van de wedstrijd was uitgeschakeld. In het begin was het nog even aftas ten en na tien minuten was de stand dan ook pas 10-8 in het Soester voor deel. Hierna echter werd het juiste ritme gevonden, waardoor de eerste helft toch nog ruim werd afgesloten met 49-32. Het volleybalseizoen voor de hogere teans is afgelopen zaterdag besloten. Aamezien de plaatsen al verdeeld warin. konden spanning en motivatie iniet meer zo duidelijk aangetroffen worlen als in voorgaande weken. De balans voor de hoogste dames- en herentearas opmakend blijkt dat ook dit jaar d£ dames weer al hun kunnen in de strijl hebben geworpen waardoor zotte! het eerste als het tweede team kampioengeworden zijn, terwijl ook de heren onttettend hard gevochten heb ben. Hieibij was vooral het eerste herentean in de 2e helft van de compe titie erg of dreef. Deze week spelen de teams in de le t/m 4e klasse hun laatste cdnpetitiewedstrijden, waarna binnen eikele weken de promotie- en degradafewedstrijden plaats zullen vinden. Dames SVV 1 -(Harderwijk 1: 1-3 In de liatste thuiswedstrijd afgelopen zaterdjg kregen de dames voor het eerst h dit competitie-seizoen een nederltag te incasseren. Harderwijk kon ingiet begin erg weinig weerstand bieder? tegen de aanvallen van SW. Nauwelijks verrassend of gevaarlijk speleijfcl gingen de tegenstandsters ten onderlegen het soepel draaiende Soes ter tam. Ook h de 2e set kon SW moeiteloos een i-1 voorsprong opbouwen. Hierna volgien er wat fouten en misverstan den ,ën nam Harderwijk de kansen waai. Hierbij bleek dat. ondanks dat SV\iwilde winnen, Harderwijk gemoti veerder speelde. SVV was al kampioen teniijl H'wijk nog punten nodig had (on van de 2e plaats in de 2e divisie verzekerd te zijn) en zodoende pro- mdie wedstrijden te mogen spelen. Hin inspanningen werden beloond wïht ook de volgende sets werden door hei gewonnen. Sdstanden waren: 15-6, 13-6, 11-15, lJlö. STV 2 - Thornax 2 (Woerden): 3-2 Ct>k hier bleek dat de SW-dames nog £1 wilden winnen maar dat de motiva- na het behalen van het kampioen schap duidelijk minder sterk aanwezig was. Setstanden waren: 12-15, 16-14, 15-13, 4-15, 15-5. SVV 3 - Vollkei 2 [A'foort]: 1-3 Setstanden SVV 3 - Vollkei 2 waren: 15-6, 9-15, 12-15, 7-15. SVV 5 - BG&SV 2 (Baarn): 0-3 Setstanden waren: 13-15, 9-15, 9-15. Herenwedstrijden SVV 1 - Woudenberg 1: 3-2 Aangezien de vorige wedstrijd tegen Woudenberg werd verloren, was het een erezaak geworden om deze keer te winnen. Het werd een spannende gelijkopgaan- de strijd waarbij SW toch steeds iets meer inzicht en verrassing vertoonde. In de laatste set wisten zij het hoofd koel te houden en brachten hierdoor de wedstrijd op hun naam. Setstanden waren: 15-8, 13-15, 11-15, 15-12, 16-14. SVV 2 - BG&SV (Baarn): 0-3 Setstanden waren: 8-15, 13-15, 14-16. Het vijfde herenteam dat, met nog 1 wedstrijd te spelen, zeker op de 2e plaats in de 2e klasse B staat, zal komende weken promotiewedstrijden mogen spelen en kunnen zodoende de plaats in de le klasse voor heren 2 trachten te heroveren. SVV 4 - Keizer Otto (Naarden): 2-2 Setstanden waren: 12-15, 14-16, 15-1, 15-6. Wedstrijdprogramma deze week (laatste competitie-wedstrijden in dit seizoen) Thuiswedstrijden damesteams: SVV 4-Surf (Hoevelaken) do. 20.15 uur ,,Beukendal" SVV 6-Nederhorst (idem) do. 2ü.i5 Beukendal" SVV 7-Surf 3 (Hoevelaken) do. 21.30 uur Beukendal" SVV 8-AGAVS 2 (S'berg) do. 21.30 uur ..Beukendal" Thuiswedstrijden herenteams: SVV 4-Nederhorst (idem) do. 20.15 uurBeukendal" SVV 5-BG&SV 3 (Baarn) do. 20.15 uur „Beukendal" Uitwedstrijd: Heren SVV 2-Vollkei 5 (A'foort) do. 20.00 uur „De Koppel" Op de foto bijeen de kersverse kampioenen in de junioren-klasse: links het meisjes Al selektie-team en rechts het jongens Al selektie-team van Olympia. Het meisjes Al team van Olympia is ongeslagen nummer 1 geworden, in een overtuigende wedstrijd tegen Vollkei A4 uit Amersfoort. Met 38 punten uit 16 wedstrijden staat Olympia Al boven aan de ranglijst, onmiddellijk gevolgd door het meisjes A2 van Olympia, dat met 35 punten uit 16 wedstrijden een goede tweede plaats inneemt. Lijstaanvoerder bij de jongens junioren werd het jongens Al team van Olympia, dat in de loop van de competitie slechts 1 wedstrijd prijsgaf en middels een schitterende 3-0 overwinning op BG&SV, met 38 punten uit 16 wedstrijden als kampioen het seizoen afsloot. Overige uitslagen: Dames VCV - Olympia li, 0-3 In de eerste set van deze laatste com petitiewedstrijd van Olympia 1, werd onmiddellijk verrassend goed ge start door de Soester dames. Hoewel het Varseveldse VCV op eigen terrein, twee keer op Olympia probeerde in te lopen, was het vooral het uitstekende blokkeerwerk van Ria v.d. Wal, dat de aanvalsgolven liet verzanden. Door goede serves wist Olympia de eerste set, na een spannend eind-duel met 14-16 voordeel af te sluiten. Zeer verdiend werden de tweede en derde set met 12-15 en 7-15 gewonnen. Door dit resulta^j; uit een overigens plezie rige wedstrijd heeft het eerste team zich verzekerd van een gedeelde acht ste plaats in de tweede divisie. Op 7 mei a.s. komt Olympia uit in de 3e bekerronde tegen Compaan uit KoogZaandijk. Dames SSS - Olympia 2,3-1 Olympia 2 speelde in Barneveld tegen SSS, dat hoog geklasseerd staat. In de eerste set was Olympia nog niet goed warm, zodat SSS won met 15-4. Pas in de 2e set kwam Olympia goed op dreef, maar toch werd, via 10-14, met 16-14 verloren. De derde set wist Olym pia te winnen: 10-15. De vierde set was echter weer voor SSS: 15-8. Volgend seizoen mag Olympia 2 het weer in de le klasse proberen. Heren Oberon - Olympia 1,1-3 Het eerste herenteam van Olympia speelde zijn laatste competitie-wed strijd van dit seizoen tegen Oberon. Door veel inzet aan de zijde van Obe ron, konden de toeschouwers genieten van een ferm stukje volleybal. Olym pia was aanwezig in volledige bezet ting, en benutte deze ontmoeting om allerlei variaties uit te proberen. De eerste set gaf een vrij gelijkopgaande strijd te zien met tussenstanden als: 3-6, 9-7,10-11 en 11-13. Met klein verschil pakte Olympia deze set met 14-16. De tweede set verliep wat gemakkelijker en werd met ruime voorsprong gewonnen: 10-15. Een dapper en fanatiek strijdend Obe ron maakte van de derde set de beste van haar seizoen, door Olympia met 16-4 op de knieën te dwingen. De vier de set werd vrij gemakkelijk via 1-5 en 7-10, met 12-15 door de kampioen van de distriktsklasse gewonnen. 1 mei a.s. zal Olympia de bekerwed strijden spelen in de poule van Uni- cornus, Woudenberg en Powervoll. Keizer Otto - Olympia 2,0-3 Onder aanvoering van het aanwezige Olympia-publiek, startte het twee de team zeer geconcentreerd de eerste set tegen Keizer Otto, waar in het zich vooral manifesteerde met verrassende aanvalskombinaties. Me de hierdoor en het goede blok- en ver dedigingswerk, pakte Olympia deze set met ruim verschil 5-15. De tweede set verliep belangrijk min der goed voor Olympia, door de wat nonchalante passes met de daaruit voortvloeiende geforceerde aanvallen, zodat verscheidene punten werden weggegeven. Doordat de coach van Olympia zijn team tijdig in het juiste spoor wist te sturen, werd tenslotte toch met 11-15 gewonnen. De derde set verliep bijna analoog aan de tweede set, met als enige uit zondering, dat Keizer Otto er nu zelfs in slaagde een 14-9 voorsprong op te bouwen. Hierna slaagde Olympia er in een 14-16 overwinning neer te zet ten. Met deze overwinning heeft het 2e herenteam van Olympia de 2e plaats in de le klasse ver overd, waardoor het promotie/de gradatiewedstrijden gaat spelen op 7 mei a.s. Maandag, 3 mei a.s. is er de laatste klaverjasavond van het seizoen 1981/82, bij de v.v. SEC in het clubhuis aan de Bosstraat. Voor de eerste 10 winnaars is een mooie prijs beschikbaar. Leden, dona- teus en eenieder die SEC een goed hart toedraagt is van harte welkom. Inschrijfgeld 2,50 per persoon. Soester Courant van woensdag 28 April 1982 SPORT Blaricum was een geslagen ploeg. Dat bleek des te meer in de tweede helft, waarin Papillon bleef doorspelen en konstant het tempo hoog probeerde te houden. Hierdoor werd er nog veel gescoord en kon Martin de Zeeuw in de zestiende minuut het honderdste punt noteren. In de laatste vijf minu ten werd er nog een 16-tal punten aan het totaal toegevoegd waardoor deze laatste kompetitiewedstrijd een ver diende ruime 116-56 zege werd. Toernooi Aanstaande zondag gaat het heren team naar Zeist waar het in sporthal De CJomp een toernooi zal spelen dat Foto: Herman van Dam 's middags om vier uur begint. Tegen standers van de kersverse kampioen zullen zijn SVO, Blue Drakes en Qui dam. Papillon breidt uit: Reeds in vorige edities hebben wij mel ding gemaakt van de uitbreiding van de Soester basketbal vereniging. Het ligt in de bedoeling dat de vereniging volgend seizoen gaat spelen met een tweede herenteam er bij, een dames team, een jongens juniorenteam en bij voldoende belangstelling een jongens kadettenteam. Voor eventuele opgave of inlichtingen kunt u zich wenden tot R. Valk, Beukenlaan 72, tel. 02155- 11659.

Soester Courant | 1982 | | pagina 17