Uitbreidin S.O. Soest uitgesteld worden sportcomplex an niet meer Zéér thuis in tennis Geen atletiekdeelname aan sportuitwisseling W. Mosterd (58) nieuwe trainer van Hees Red Stars meisjes kadetten B naast concurrent Verrassende winnaar ,,Tournooi De Borg' Redelijk goede A-limietwedstrijden van de Duinkikkers In Soesterberg terrein beschikbaar voor jeugdige motorcrossers Weer winst voor eerste team LTC Soest 20-km record S.O. Soest nu ook voor Eef v.d. Brink Programma sportuitwisseling Soest - Soest nagenoeg rond Knickerbockers-jeugd op winst BASKETBAL BOWLING Velden zwaar overbespeeld ZWEMMEN SPORT INTERNATIONAL EXQUISIT SCHOENEN LEER ATLETIEK Bevrijdingsrit Baarnse Auto Club WIELRENNEN Uitstekende prestatie Rob v.d. Broek 21 S'ii-s(t-r Courant van woensdag 28 April 1982 21 Foto: Herman van Dam Op de foto v.l.n.r. Landman, elftal-begeleider Hop en Mosterd. Nu trainer Landman op eigen verzoek de voetbalvereniging Hees gaat verla ten is het bestuur van de club er in geslaagd de 58-jarige heer W. Mosterd aan zich te verbinden. Trainer Mosterd is geen onbekende in de Soester voetbalwereld. Dit seizoen trad hij uit pure liefhebberij op als leider van het tweede elftal van SEC en bovendien assisteerde hij de trainer van het eerste elftal van SEC. Voordien had hij ondermeer de clubs EDO-Utrecht en SVM Boys uit Maar tensdijk onder zijn hoede. Hees kent hij uiteraard door zijn werk zaamheden in de voetballerij zowel in Soest als elders. Zijn opleiding kreeg hij in Keulen. Hij is prestatie-ge richt en een voorstander van aanval lend voetbal. Na de zomervakantie, op 10 augustus, zal hij bij Hees de eerste training geven. Op 5 juni is het elftal aan hem toevertrouwd dat dan in het kader van de sportuitwisseling Soest-Soest een wedstrijd zal spelen op het SEC-ter- rein. Helemaal vanuit het niets heeft het meisjes kadetten-B team van Red Stars zich plotseling in de picture we ten te spelen. Na een reeks van tien spannende wedstrijden zijn zij in de komoetitie od eeliike hoogte gekomen met het Zeisters BZ 72, dat evenals Red Stars acht keer tot winst kwam. Er zal daarom a.s. zaterdag in Houten een beslissingswedstrijd gespeeld worden, om een uiteindelijke winnaar naar voren te brengen. Pas in de laatste week van de kompe titieperiode werd duidelijk dat dit Red Stars team wellicht nog hoge ogen zou gaan gooien. Er was tenslotte al twee keer van BZ 72 verloren en iedereen had zich reeds met een tweede stek verzoend, toen de Zeister concurrent twee misstappen maakte. De roodwitten daarentegen wonnen in een tijdsbestek van acht dagen hun laatste drie wedstrijden en sleepten daarmee deze eindstrijd uit het vuur. Voordat men afgelopen zaterdag daarvan was verzekerd, werden de zenuwen van de rode sterrenformatie evenwel nog een keer getest. In de wedstrijd tegen Dunckers wis ten de Red Stars meisjes eerst in de slotsekonden de overwinning te be werkstelligen nadat er een verlenging aan te pas was gekomen. Dat Red Stars, met uitzondering van de ontmoetingen met BZ 72, elke keer de zege pakte, is grotendeels te dan ken aan de goede mentaliteit en het doorzettingsvermogen van de meisjes. De zeer verheugde coach Ton de Rond schat de kansen van zijn team hoog in: „Iedere week zijn we beter gaan spelen, en de wil om te winnen is zo mogelijk nog meer aanwezig dan voorheen". Waar hij zijn gedachten nog wel over zal moeten laten gaan, is het lengte voordeel waarover de tegenstanders beschikken. Onder de borden kan dit met het rebounden de nodige proble men gaan opleveren. Einde kompetitie. Voor alle basketball teams is het sei zoen '81-'82 afgelopen weekeinde afge sloten. Vijf ploegen moesten hun laats te wedstrijd nog afwerken. Op vrijdag avond werd dat al gedaan door de meisjes welpen, die het Baarnse Top Stars met een monsteruitslag deklas seerden. Op de zaterdagmiddag speel den de overige vier teams in sporthal Beukendal het programma af. Daar naast oefenden de meisjes adspiranten a andermaal voor de Rayonkampioen schappen, die over anderhalve week beginnen. Opnieuw bemerkte het Red Stars team, dat de tegenstand vanuit andere Rayons veel en veel sterker is, dan dat zij gewend zijn in de eigen kompetitie. Ditmaal moesten zij het onderspit delven tegen Muiderberg. Direkt in het begin kwam Red Stars al op een grote achterstand. Bij 24-7 gingen de Soesters over op een zone-verdediging, een taktiek die Muiderberg de gehele wedstrijd toe paste. Het bleek dat deze vorm wat beter liep. en in de rust was de stand iets draaglijker gemaakt: 3L19. Na de pauze deden beide ploegen niet meer voor elkaar onder, waaronder het puntenverschil niet meer veran derde: 53-41. Overige uitslagen: jongens welpen - Keizer Otto 29-27. meisjes welpen - Top Stars 104-5. jongens adspiranten a - Stoepie Sh. 55-27. jongens adspiranten b - Keizer Otto 30-40. meisjes kadetten b - Dunckers 19-17. Het einde van de kompetitie houdt niet in, dat er niet meer gebasketbald zal worden. Integendeel zelfs, want Red Stars ontving alleen al voor de jeugd- teams meer dan twintig uitnodigingen voor deelname aan toernooien. Behal ve dat er tot in juni getraind zal wor den, blijven de Red Stars teams tot en met 12 juni de klubkleuren verde digen, op toernooien in o.a. Rotter dam, Den Bosch, Utrecht en Hilver sum. Het meisjes kadetten A-team zal tijdens de Pinksterdagen nog deelne men aan een internationaal toernooi m Denemarken. Afgelopen zondag werd er weer een zeer geslaagd tournooi georganiseerd door de Soester Bowling Bond. Vanaf zondagochtend 10.00 uur werden de kegels al dan niet van de baan gegooid. Deze keer werd het tournooi gespeeld op „handicapbasis", d.w.z. iedere spe ler krijgt een bepaald aantal punten „cadeau" al naar gelang zijn gemid delde over het seizoen. Op deze manier heeft in principe iedereen kans op een finale-plaats. Er werd gespeeld met teams bestaan de uit drie spelers, waarbij voor de drie hoogst geëindigde teams, prijzen be schikbaar waren gesteld. Bovendien moesten de zes best geklas- seerden na de trio-wedstrijden nog een finale spelen. Na de team-wedstrijden was het klassement als volgt: 1-trio Spaan bestaande uit: D. Spaan. B. Verkleef. C. Bezemer, totaal 1949 pins. 2. trio H Duyst. H totaal 1929 pins. 3. trio Tervooren bestaande uit: m. Tervooren. H. v.d. Hoeven. A. Acosta met totaal 1913 pins. Na afloop van de teamwedstrijden kon de finale gespeeld worden. Voor de finale waren de persoonlijke scores als volgt: 1. A. Aarts tot. 729 gem. 182 2. H. Duyst jr. tot. 708 gem. 177 3. C. Bezemer tot. 704 gem. 176 4. M. Tervooren tot. 686 gem. 172 5. E. v/d. Burgh tot. 683 gem. 171 6. B. J. Schurink tot. 682 gem. 171 Tussen nr. 1 en nummer 6 bleken maar 47 pins te zitten. Alle reden dus voor een spannende finale Die finale werd over drie games ge speeld. Het was duidelijk dat bi] de finale de zenuwen een grote rol speel den. Erg hoge games werden er niet meer gespeeld, alhoewel B. J. bcnu- rink nog een zeer acceptabele 182 game gooide. Maar spannend werd het wel. De enige dame in de finale weerde zich grandioos tussen de heren en bleek na afloop de winnares van het tournooi. De dank gaat uit naar de heer Gjalte- ma, directeur van „De Borg, voor de gastvrijheid en de prima entou rage en het bestuur van de bowling bond. Een bijzondere vermelding ver dient zeer zeker Sacha Tas die m.b.v. de computer in zeer korte tijd de standen kon weergeven. Al met al een zeer geslaagd tournooi. 1. Mieke Tervooren tot. 1197 2. Ad Aarts tot. 1196 3. Henk Duyst jr. tót. 1190 4. B. J. Schurink tot. 1179 5. Cees Bezemer tot. 1156 6. Eric v.d. Burgh tot. 1141 SPORT Het is voor een ploeg, die altijd traint Bij de jongens onder 16 jaar moest en zwemt in een 25 meterbad, moeilijk Axel de Zoete aantonen, dat een 50 om in 50 meterbaden tot tijdsverbete- meterbaan niet onoverkomelijk is. u Het bestuur van de sportstichting zal het gemeentebestuur voorstellen het sportveldencomplex Bosstraat-Oost. bespeeld door de Sport Organisatie Soest, uit te breiden conform de sport- nota uit 1978. De velden van het com plex vertonen overduidelijke sporen van forse overbespeling en zijn over grote gedeelten kaalgespeeld. Uitbrei ding van het aantal velden is daarom nodig, zodat na oplevering daarvan de nu in gebruik zijnde velden kunnen worden gerenoveerd. Met het dagelijks bestuur van de sport stichting zijn de leden van de stichting het eens dat er geen sprake is van slecht aangelegde velden. De vergelijking wordt gemaakt met de velden van het complex Bosstraat- West, in gebruik bij de voetbalvereni ging SEC. Kwaliteitsverschil is er niet, zodat overbespeling als gevolg van de langdurige winter en het ver schuiven van de competitie, de oor zaak moet zijn. Overbespeling van het complex, mede ten gevolge van het mede-gebruik van het complex door de sektie atletiek van de S.O. Soest en van de honk- en softbalvereniging .Knickerbockers" is al in 1971 aan de orde geweest in de gemeenteraad. Daar werd toen besloten tot ruiling van gronden gele gen aan de Bosstraat en de Zoom. Het in 1973 door de sportstichting op gestelde advies, het aantal voetbal velden van Bosstraat-Oost uit te brei den, daarbij een accommodatie aan te leggen voor de atletiek-afdeling en de honkballers (aan de Ferd. Huyck- laan) een eigen veld te geven, werd eveneens door de raad overgenomen. De afronding van Bosstraat-Oost werd daarna voor realisatie in 1978 opgeno men in het gemeentelijk investerings plan. De verslechtering van de velden werd toen al aangekondigd omdat de ver eniging met het oog op de uitbreiding van de accommodatie meer leden aan nam, dan feitelijk, gezien het aantal beschikbare velden, toen acceptabel was. De raad kon toen kiezen uit drie moge lijkheden: uitbreiding van het sport park; het treffen van overgangsmaat regelen, gericht op een definitieve op lossing; het opleggen van een leden stop en het terugdringen van het le denbestand. Tot dit laatste besloot de raad niet en de logische consequenties daarvan is nu dat het complex uitgebreid moet worden. Mede-gebruikers Tijdens de vergadering van de sport stichting wees Soest-voorzitter de heer C. Boerkoel, ook op het gebruik van de velden door Mavo-scholen. Boerkoel herinnerde aan de belofte in dertijd door wijlen wethouder K. de Haan al gedaan. De noodzakelijke uit breiding werd door hem al toegezegd. Renee van Zee, voorzitter van de atle tiek-afdeling van S.O. Soest, beschul digde het dagelijks bestuur van de sportstichting van laksheid. „Nadat sportwethouder Plomp in 1980 bij het tienjarig bestaan van de at- letiekclub, realisatie van een eigen accommodatie in 1982, heeft toege zegd, is er niets meer gebeurd", aldus Van Zee. „Wij voelen ons bedrogen. Onze be stuursleden lopen weg", zei hij en hij bood namens de atleten aan, zelf de eerste werkzaamheden voor de aanleg van een vierhonderdmeter baan te verrichten. „De gemeente moet dan geld beschik baar stellen voor een omheining", al dus Van Zee, die aandrong op tempo en zei te rekenen op een initiatief vanuit de sportstichting. De atletiek-vertegenwoordiger in het sportstichtingsbestuur, de heer W. Klarenbeek, merkte op dat naar zijn mening de gemeenteraad het miljoen dat er voor de aanleg van de atletiek baan uitgetrokken was, de atleten „ontstolen" heeft. „De zuinigheid wordt nu bestraft", aldus Klaren beek. Voorzitter Plomp hielp hem uit de droom. Het miljoen was nooit beschik baar geweest. Verder dan een intentie verklaring was de raad nooit geko men; een krediet was er niet voor be schikbaar gesteld. De wethouder zei begrip te hebben voor de teleurstelling, maar de plan nen voor een atletiekbaan kunnen nu vergeten worden omdat de financiële situatie van de gemeente realisering niet meer toestaat. Ontkennend beantwoordde hij de vraag van zowel de heer Klarenbeek als van de heren Boerkoel en Van Zee of het ter plaatse geldende be stemmingsplan al aangepast was. Wel zegde hij toe in de mei-vergade ring van de sportstichting terug te zullen komen op het aanbod van de atleten in zelfwerkzaamheid met de aanleg van de atletiekbaan te begin nen. Bestuurs - c.q. raadslid - van den Bra- kel merkte tenslotte op dat het ge meentebestuur ook hier weer blijkbaar liever geld uitgeeft aan mensen die niet werken dan aan mensen die voor de jeugd bezig zijn. „U hebt de pech", zei hij, „dat de raad niet sport-minded is". ringen te komen. Toch is het een aantal Duinkikkers die doorgedrongen waren tot de A-ll- mieten gelukt hun tijden scherper te stellen. Anouska Spelbos haalde op de 100 m. rugslag 2.9 sec. van haar tijd en tik te bij de meisjes onder 10 jaar aan in 1.38.0 min. Ook Antonio van der Hen gel moest 100 meter rugslag onder de 10 jaar zwemmen. Hij wilde niet achterblijven bij Anouska en tikte aan in 1.37.7 min., wat neerkomt op een tijdsverbetering van ook 2.9 sec. Renë van Walsem, ondanks een pijnlijke voetblessure, verbeterde zijn 100 me ter vrije slagtijd met 0.7 sec. Zijn snel ste tijd is nu bij de jongens onder 12 jaar 1.17.3 min. De 100 m. rugslag meisjes onder 16 jaar bracht Annet de Kiewit in het water. Alhoewel zij zelf niet helemaal tevreden was, is haar 1.24 min. een duidelijk bewijs van ingetreden her stel. Hij tikte aan in 1.14.5 min. en verbe terde zijn tijd met 2.6 sec. op de 100 meter rugslag. Na ruim 2 uur wachten moesten In geborg Uyland en Petra Rademaker hun 100 meter rugslag in dezelfde serie afwerken. Geen tijdsverbete- ringen, maar wel heel acceptabele 1.33.0 min. en 1.33.4 min. voor beide meisjes. In het laatste nummer van deze drie uur durende wedstrijd moest nogmaals René van Walsem in het water. Wat niemand meer verwachtte deed hij toch, ondanks een niet al te snelle eerste baan tikte hij aan in 1.30.8 min. wat voor hem zijn tweede recordtijd opleverde met een verbetering van 0.9 sec. Voor de Duinkikkers staan nog een paar wedstrijden op de agenda. O.a. de ontmoeting met Duitsland, een 24-uurs marathon in Doorn en nog een A-limiet wedstrijd in Veenendaal. Daarnaast nog een paar uitnodigings wedstrijden nu de Duinkikkerploeg weer zo lekker meedraait in het zwem gebeuren. Voor de leden van de Jeugd Motor Cross Club JMCC) Soest kan, mits de leden van de commissie ruimtelijke or dening en omwonenden daar geen be zwaar tegen hebben, een terrein in Soesterberg beschikbaar komen. Het ligt in een uithoek van het Soes- terbergse industrieterrein, tegen de vliegbasis aan en is eigendom van de- firma Tammer. Tammer is bereid me dewerking te verlenen. Wethouder Plomp deelde een en ander mee tijdens de vorige week gehouden vergadering van de sportstichting. Ge meentebestuur en sportstichting zijn sinds maanden aan het zoeken naar een geschikt terrein voor de jeugdige crossers die geen gebruik meer mogen maken van het terrein aan de Konings weg. De crossertjes konden daar niet langer blijven vanwege de geluidsover last die zij omwonenden bezorgden. Als er geen bezwaren tegen het nieu we terreintje binnenkomen, dan zul len er afspraken met het JMCC-be- stuur gemaakt worden. Die zullen dan betrekking hebben op gebruikstij den en leeftijdscategorieën. Er zal een half jaar proefgedraaid wor den en gedurende die tijd zullen er geluidsmetingen plaatsvinden. Op 10 mei zal het voorstel in de vergadering van de commissie ruim telijke ordening besproken worden, waarna burgemeester en wethouders op li mei een beslissing nemen. Vertegenwoordigers van de cross club, die de vergadering bijwoonden, reageerden niet al te enthousiast. Men vreest, ondanks dat het terrein circa driehonderd meter van woonbebou wing is gelegen en het tussenliggende terrein gedeeltelijk bebost is, toch be zwaren van omwonenden. Ook vindt men het terrein te klein om alle motorcrossers op te vangen. Wethouder Plomp maakte hen duide lijk dat de oplossing die de gemeente nu gevonden denkt te hebben, los staat van het provinciaal/regionaal cross-probleem. Aan de oplossing daarvan wordt door het provinciaal bestuur gewerkt. Het eerste team van de LTC Soest, bestaande uit de dames M. Schothuis en J. Luten eh de heren G. ter Meu- len en A. Voogel heeft de eerste twee competitiewedstrijden omgezet in klin kende overwinningen. Rapid 2 werd met een 6-2 nederlaag naar huis gestuurd en Maarn werd in eigen huis met 7-1 geklopt. Soest 2, dat tegen het sterke team van Phonosmash moest spelen wist toch drie partijen in de wacht te slepen. Knap waren de overwinningen van Leen Heemskerk en Yvonne Hofman op resp. Victor Jacobs en Astrid Hulst. De herendubbel wonnen Leen en Ro bin Zahn zelfs in twee sets. Soest 3 heeft tot nu toe ook twee royale overwinningen geboekt en ook Soest 4 trok tweemaal aan het langste eind. Soest 5 moet nog op gang komen en kreeg twee nederlagen te slikken. Het jeugdige Soest 6 komt goed voor de dag met gelijkspel op de eerste zon dag en royale winst op de tweede zon dag. In vier enkelspelen verloren de jongelui samen slechts 10 spellen. Soest 7, begonnen met een nederlaag, kwam de tweede dag tot een gelijk spel 4-4, waarvan mevrouw Simons liefst drie partijen voor haar rekening nam. Het herenteam, met de 6-0 nederlaag tegen plaatsgenoot Soesterberg nog vers in het geheugen sloeg thuis te gen Lunteren goed toe en met geheel lege handen moesten de gasten huis waarts. De gemengde zaterdagteams doen het tot nu toe rondweg goed. De teams A en D wonnen op twee zaterdagen 8 van de 10 wedstrijden, de teams B en C wonnen er 7 van de 10. Het heren team won eenmaal en verloor een maal. Doordat een aantal junioren op zondag competitie spelen is het voor de overi gen moeilijk overeind te blijven. Ju nioren A verloor de eerste wedstrijd, maar in de 2e werd een 4-1 winst ge boekt. Soest C won twee maal maar Soest D kon het tweemaal niet bolwerken. De jongens t/m 17 jaar maakten za terdag een vergeefse reis. De tegen standers hadden zich teruggetrokken, maar niemand had het team uit Soest gewaarschuwd. Op dinsdag 21 april kwamen ook de damesteams op het gravel. Slechts de teams C en D konden het tot ge lijkspel 2-2 brengen. De overige teams moesten met verlies genoegen ne men. De uitslagen van de afgelopen week waren: Landelijke competitie, 3e klasse Maarn 1 - Soest 11-7. 4e klasse Soest 2 - Phonosmash 13-5. 4e klasse Soest 3 - Rijnhuyse 2: 6-2. 4e klasse Rhijnauwen 5 - Soest 43-5. 5e klasse GIIIUS - Soest 5: 6-2. 5e klasse Iduna 9 - Soest 6: 1-7. 6e klasse Soest 7 - Soesterberg 3: 4-4. Heren 5e kl. Soest - Lunteren: 6-0. VAN WEEDESTRAAT16-SOEST-TEL 13473 Tijdens de ledenvergadering van de atletiekvereniging S.O. Soest werd on langs besloten dat op de huidige ak- kommodatie aan de Bosstraat geen atletiek-wedstrijden meer zullen wor den georganiseerd. Ook niet in het kader van de komende sportontmoe- ting Soest-Soest Dld. Men handhaaft een al eerder ingenomen standpunt. Het atle- tiekhestuur heeft weliswaar getracht een alternatief - een bosloop - te organiseren, doch dit stuitte op onover komelijke bezwaren bij de atleten uit Duitsland. Duyst bestaande uit: H. Holthuizen. F. Holthuizen, In het afgelopen weekeinde is geble ken, dat de straffe training van trai ner Ron van Buuren zijn vruchten begint af te werpen. Hoogtepunt van dit weekend was de Spaanderswoudloop te Hilversum, een nationale wegwedstrijd over 20 km. waar Eef v.d. Brink in dit sterk bezet te lopersveld een keurige 35e plaats be zette in de tijd van 1 uur 8 min. 48 sec., hetgeen een nieuw klubrecord be tekent. Het oude stond op naam van Ed Har- deman in 1.09.28. Ed Hardeman ver scheen ook aan de start om tegen stand te bieden, maar moest na 5 km. reeds zwichten voor de overmacht van Eef van den Brink, die thans naast het 25 km.- en marathonrecord, zijn 3e klubrecbrd in de wacht sleepte. Ook in Edam kwam een drietal S.O. Soestloper aan de start voor een wed strijd over 10 Engelse mijl. Door een fout van een wedstrijdcommissaris, werd het keerpunt te vroeg genomen, waardoor het gehele lopersveld slechts 14,5 km. aflegde. Deze vergissing stond voor alledrie de Soester lopers een per soonlijke recordverbetering in de weg. Lange tijd verbleef het drietal in el- kaars gezelschap. De laatste kilome ters brachten de beslissing. Zij brachten zee goede tijden op de klokken. Joop van Leijenhorst finishte als 31e in 49 min. 19 sec. Rob de Haas werd 40e in 50 min. 10 sec. en Harry van Brummelen legde beslag op de 52e plaats in 51 min. en 8 sec. In Harderwijk kwam Joop Oranje aan de start voor de Wolderwijdloop over 20 km. Ondanks de sterke wind, die de lopers te verduren hadden langs het Randmeer, realiseerde hij een goede tijd van l uur 19 min. en 15 sec. Het progra mma voor de tweejaarlijkse sportontmoeting met het Westduitse Soest is nagenoeg rond. Het ligt in de bedoeling dat de Duitse gasten vrijdag middag 4 juni omstreeks 16.00 uur arriveren op het V.V.Z.-sportpark aan de Eemweg. Op dit sportpark wordt ook de feesttent geplaatst, waarin za terdagavond 5 juni de grote feestavond wordt gehouden. In de feesttent zal de VARA-drive-in discotheek onder lei ding van Willem de. Zwijger voor de muziek zorgen terwijl in de kantine gedanst kan worden op muziek van de Fi\ Fox band uit Amersfoort. Het is de bedoeling dat de sporters uit Westlalen de vrijdagavond doorbren gen bij de gastgezinnen. Ofschoon de sportontmoeting op zaterdag zal plaatsvinden, is er vrijdagavond waar schijnlijk al de zaalvoetbalwedstrijd in de sporthal Beukendal. Dit vanwege het feil dat de Duitse spelers zowel op het veld als in de zaal met dezelfde opstelling komen. TYirnen zal er deze keer niet bij zijn. Dit is waarschijnlijk eveneens het geval met de moeder der sporten: atletiek. S.O. Soest ziet geen kans om een atletiekprogramma op een voetbalveld uil te voeren. Wel gaan de gedachten uil naar een bosloop in Pijnenburg. Doch het wachten is op bericht uit Duitsland, of zij deelnemers hebben voor dit gebeuren. Veldlopen wordt in het Duitse Soest namelijk weinig be oefend. Ook gewichtheffen is op dit moment nog een vraagteken. Nieuw in het sportgebeuren is het handboogschieten. HetBentinck Fonds levert de schutters, die in aktie zullen komen op de dan uitgezette schietbaan op het V.V.Z. veld. Bij slecht weer zullen de boogschieters uitwijken naar de schietbaan achter het Paleis waar men beschut kan schieten. De judowedstrijden zuilen gehouden worden in de zaal aan de Korte Melm- weg. Tijdens deze ontmoeting zal bij het zwemmen het waterpolo ontbreken. De Duitsers beoefenen geen waterpolo. Wel staat een volledig zwemprogram- ma op het programma dat 's morgens afgewerkt zal worden in het Natuur bad. Het V.V.Z.veld zal verder het toneel zijn van de voetbalontmoetingen zowel voor dames als heren en ook voor de hockeyduels. Het tennis zal gespeeld worden op twee banen van het tennispark Schrikslaan. 's Morgens om 10.00 uur zal begonnen worden en het zal omstreeks vijf uur afgelopen zijn. De tafeltenniswedstrij den zullen gehouden worden in de sportzaal De Borg. Hier vindt tevens hot bridge plaats en wel van 12.00 tot 18.00 uur. Er wordt daar een toernooi gehouden met ongeveer tachtig deel nemers, dat door de deelname van een aantal Duitsers een internationaal tintje gekregen heeft. Het volleybal, en handbal zal in de sporthal Beukendal plaatsvinden. Be ken zal worden of de in de Sporthal geplande wedstrijden afwisselend af gewerkt kunnen worden. Dat zou dan betekenen, bijvoorbeeld volleybal he ren, handbal dames, volleybal dames en handbal heren. Ook zal nog bekeken worden of het basketbal in De Borg of in Beukendal zal gebeuren. De samenstelling van de teams moeten uiterlijk 7 mei bij de sportstichting binnen zijn. Zondag 6 juni zal in de Eempolder het recreatieve gebeuren plaatsvinden, waarna omstreeks drie uur de Duitsers weer vertrekken naar hun Heimat. De Baarnse Auto Club organiseert op woensdag 5 mei, aanvang 18.30 uur, een Bevrijdingsrit. De deelnemers moeten aan de hand van een route beschrijving een rit van circa twintig kilometer rijden over het grondgebied van de gemeente Bunschoten. Er kan ingeschreven worden in de sportklasse of in de tourklasse; deze laatste klas se speciaal bedoeld voor weinig erva ren puzzelrit-rijders. Vanaf 18.30 uur kan er ingeschreven worden in de sporthal „De Kuil", Blauwe Reiger te Bunschoten. Alternatieven geven naar de mening van de S.O.Soest geen bevredigende oplossing. Ondanks de positieve instel ling die de atleten in de gemeente Soest hebben ten opzichte van de regelmatig terugkerende sportuitwisseling zullen de atletiekwedstrijden bij de komende uitwisseling in juni - zoals het zich thans laat aanzien - geen doorgang kunnen vinden. In zijn commentaar hierop zegt de voorzitter van de organisatiecommis sie „sportuitwisseling Soest-Soest". de heer P. J. van Doorn het spijtig te vinden dat het atletiekbestuur deze conclusie heeft moeten trek ken, temeer daar in het verleden, uiteraard met de beperktheid van de akkommodatie, zij wel mogelijkheden heeft kunnen vinden. Kennelijk wordt het oogmerk van de sportuitwisseling onvoldoende belicht, waardoor een dertigtal atleten niet in de gelegen heid wordt gesteld, na de sportontmoe- tirfg van twee jaar geleden, nu een tegenbezoek aan Soest Nederland te brengen. Met het oog op de weigering van de Duitsers aan een bosloop deel te ne men, het enig mogelijke dat S.O. Soest-atletiek verantwoord vindt, is een reeds vastgestelde bespreking van de voorzitter van de atletiek-afdeling met de heer Van Doorn en de atletiek- vertegenwoordiger in de sportstich ting, niet doorgegaan. Atletiek-voorzitter René van Zee en de atletiekvertegenwoordiger in de sport stichting vinden het met de leden van de atletiekvereniging onverantwoord wedstrijden te organiseren. De heer Van Zee zegt het overigens te betreuren dat de heer Van Doorn contact opnam met de Duitsers en dat niet overliet aan het atletiekbestuur. De heer Van Doorn zegt het standpunt van het atletiekbestuur des te meer te betreuren omdat hem uit een telefo nisch contact met de atleten uit Soest- Duitsland bleek dat zij gaarne, on danks het beperkte karakter van de wedstrijden als gevolg van de beperkte akkommodatie, aan deze sportuitwis seling zouden deelnemen. Met dit gegeven meent de heer Van Doorn dat de organisatiecommissie het zich niet kan veroorloven de atletiek over twee jaar in Soest-Duitsland nog in het programma op te nemen. Daar voor is de uitwisseling niet bedoeld. Zaterdagmiddag speelden de Knicker bockers - aspiranten twee uitwedstrij den tegen de aspiranten B van de Zuidvogels in Huizen. In de eerste wedstrijd stonden de Knickerbockers na één inning met 1-0 achter; in de tweede inning scoorde Stefan Keizer door een run. In de derde inning kregen de Knickerbockers de wind mee, scoorden er 14 punten bij, resultaat 15-1; in de „nabeurt" (Zuid vogels had de laatste slagbeurt) werd het tenslotte 15-3 voor de Soester club. Door tijdgebrek werd de tweede wed strijd beperkt tot 1 inning, eveneens door de Knickerbockers met groot ver schil gewonnen: 19-8. Na de problemen van een trainingloze winter was dit een stimulerende start voor deze negen aspiranten. Zij hebben er ook hard voor gewerkt en een pluim is zeker op zijn plaats. Home-runs werden gescoord door Erik Sneep, Ronald Veth en Leo van Laar. Negen man is precies het benodigde aantal; er zijn wel enkele reserves maar uit breiding van de aspirantengroep is ge wenst. De pupillen speelden ook uit, in Lely stad, tegen de Falcons. Er werd eerst verloren met 4-8, daarna gewonnen met 8-6. Een gelijkopgaande strijd dus, met goed spel en zelfs - in de eerste wedstrijd - een homerun van Rogier Kriele en veel honkslagen. Aanvallend honkbal dus. De junioren hadden een vrij spel weekend, wat werd benut door een extra training op zondagmorgen. De Knickerbockers-aspiranten trainen elke donderdag van 17.00 tot 18.00 uur op het S.O. Soest terrein aan de Bos straat junioren donderdags van 18.00 tot 19.30 uur en de pupillen op dinsdag, van 18.30 tot 19.30 uur. Belangstellen den zijn altijd w ^lkom. Rob v.d. Broek uit Soest, telg uit een echt wielrengeslacht, heeft afgelopen weekend een uitstekende start ge maakt met het amateur-wielrensei- zoen, in een wedstrijd in het Brabant se Geffen. Hij eindigde daar achter de streekrijder W. Bom uit Vlijmen, met een flinke voorsprong op de tweede plaats. Aan de start van deze wegwedstrijd over 80 kilometer op een parkoers van twee kilometer, verschenen 135 ama teurs. Tot vijfentwintig kilometer voor het einde bleef het peloton redelijk ge sloten. Toen sprongen drie man weg; de latere winnaar Boom, Rob v.d. Broek en J. Scholten uit Ruurlo. Het drietal nam 32 seconden voorsprong. Twee ronden, vier kilometer voor de finish liep Boom uit. Hij nam 75 meter voorsprong, die Rob v.d. Broek niet meer goed kon maken. V.d. Broek op zijn beurt liet Scholten staan. In de bijzonder snelle tijd van 1 uur, 47 minuten en 39 seconden legde de winnaar de 80 kilometer af. Vierde werd Wim Pater uit Barneveld, die de spurt van het peloton won.

Soester Courant | 1982 | | pagina 21