BDC- sporthal kan volgend jaar augustus gereed zijn Foto's uit dank aan moeder Gemeente „gedoogt" tijdelijke plaatsing luxe bouwkeet dekmtakUens Kom morgenavond naar de VVD brilmode GOURMET QDeSoestef Duinen. vr# Jacht op zwijntjesjagers opgevoerd "gjr een PORTRET- of GROEPSFOTO Prinses Juliana 73 jaar Koninginnedag Pieter van Vollenhoven 43 jaar BUITEN DE DEUR Veel hartelijkheid bij afscheid dokter Splinter l"j Moederdag Waar was je nou? m liri BIRKSTRAAT 2 SOEST - TEL 12874 Fiets op slot: Ik was even in de lUaSSetcil? Geef moeder niet zomaar een huis-, tuin- of keuken foto, zij is meer waard: Oók Moederdag is een vakfotograaf waard. Schoorsteenbrandje 2 Soester Courant van woensdag 28 April 1982 3 HzA, dagelijks bestuur van de handbal vereniging B.D.C. heeft na anderhalf jaar voorbereiding een plan bij de ge meente ingediend voor de bouw van een sporthal aan de Koningsweg. Het plan kwam door wat al te vrijmoedig pratende raadsleden vroegtijdig in de publiciteit en daardoor moet het nu eerder vrijgegeven worden dan de be doeling was. Voorzitter H. Duit maak te tijdens een vorige week gehouden persconferentie duidelijk dat hij de ze gang van zaken betreurt. Temeer daar de leden van de handbalvereni ging nu feitelijk via de kranten in formatie krijgen. Als alles meezit kan het complex volgend jaar augustus geopend worden. H.K.H. Prinses Juliana wordt vrijdag 30 april 73 jaar. Op 30 april zal Hare Majesteit Ko ningin Beatrix 's morgens Harlin- gen bezoeken. In de middaguren valt Zuid-Laren de eer te beurt. Mr. P. van Vollenhoven wordt vrijdag 30 april 43 jaar. 7 dagen per week een uitgebreid gourmetbuffet van 2 tot 100 personen. Onbeperkt sausen, vleessoorten en salades. Prijs p.p. f22.50 kindergcurmettot 6 jaar f10.- tot12jaar 15.- RESTAURANT ,SOESTERBEROSESTRAAT 1S8.JOESTOUINEN. 02155 12738. J.l. zaterdag hebben de patiënten van dokter Splinter afscheid genomen van hun huisarts. Hij heeft na 42 jaar als arts in Soesterberg werkzaam ge weest te zijn, zijn praktijk neergelegd. Namens de patiënten bood de voorzit ter van het afscheidscomité, de heer C. J. M. van Rijthoven, een tuinameuble- ment aan. De heer Van Rijthoven memoreerde het veertigjarig lidmaat schap vari de plaatselijke EHBO waar van de scheidende dokter niet alleen be stuurder maar ook docent was en het achttienjarig lidmaatschap van het be stuur van de Stichting Soester Natuur bad. Tijdens de door circa zevenhonderd mensen bezochte receptie bood me vrouw R. Lensink een door patiënten samengesteld gedenkboek aan. Velen brachten bloemen en cadeaus mee. Dokter Splinter sprak tenslotte een dankwoord. Het plan een eigen sporthal te bou wen heeft diverse stadia doorge maakt. Uiteindelijk heeft dat geresul teerd in twee in eikaars verlengde liggende en aaneengebouwde sport hallen met daarvóór de benodigde accommodatie voor de gebruikers. Buiten komen er drie handbalvelden met een kunststoffen mat. De opzet is een wedstrijdhal te bou wen van 44 bij 36 meter; 8Vs. of 10 meter hoog, met een inschuifbare tri bune plaatsbiedend aan 2000 toeschou wers. De tweede hal is bedoeld als trainingshal en krijgt de afmetingen 36 bij 24 meter; 7 meter hoog; de hoog te die de sporthal Beukendal heeft. De wedstrijdhal kan ook voor andere sporten gebruikt worden. Er kunnen vier volleybalvelden in uitgezet wor den of drie tennisbanen. Ook de buiten gelegen velden kunnen buiten het handbalseizoen voor re- creatie-tennis ingericht worden. ,,Het is niet onze bedoeling", zegt de heer Duit nadrukkelijk, „een nieuwe tennisvereniging op te richten. Ons gaat het om de recreanten' Terrein Het bestuur van de handbalvereniging wil de accommodatie, totaal 91 bij 36 meter, inclusief de „smallere" kop van 24 bij 24 meter, bouwen op het ter rein aan de Koningsweg. De gemeen teraad besloot juist twee weken gele den daar voor een periode van vijf jaar evenementen als kermissen, cir cusvoorstellingen e.d. te houden. Tijdens de discussie liet één van de raadsleden weten het plan van de handbalvereniging te kennen en naar aanleiding daarvan merkte burge meester Scholten op voor dat plan niet zoveel te voelen. „Dergelijke aktiviteiten hebben wij gepland aan de Dalweg", zei de bur gemeester, maar voorzitter Duit van BDC zei daar weer niets voor te voe len: „zo dicht bij politiebureau en ge meentehuis", aldus Duit. Het perceel heeft officieel de bestem ming „woongebied met daarbij be horende voorzieningen"; ruim genoeg om de bouw van een sporthal moge lijk te maken. Het BDC-bestuur kiest voor dit terrein, enerzijds omdat het centraal tussen oud- en nieuw Soest ligt, anderzijds omdat het voor bezoekers makkelijk bereikbaar is met het openbaar ver voer. Mede-gebruikers De initiatiefnemers hebben contact met diverse potentiële medegebrui kers. De voornaamste is wel het Ne derlands Handbal Verbond (NHV). Getracht wordt, voor de handballers, van Soest te maken wat Zeist is voor de voetballers. „Wij stellen ons voor dat in Soest de centrale training gehouden wordt van alle nationale selecties. Ook kun nen hier alle internationale wedstrij den gespeeld worden", aldus de heer Duit. Het plan voorziet eventueel ook in de vestiging in het pand van het kantoor en de administratie van de afdeling Utrecht van de NHV. Volgens de heer Duit kunnen de hand ballers die in Soest de centrale trai ningen bezoeken, in het weekend ('s winters) voor logies gebruik ma ken van de jeugdherberg aan de Bos straat. „Onrendabele maanden kunnen daar dan rendabel worden", aldus de heer Duit. Hij wijst er verder op dat de natuur rond Soest, bos en duinen, goede gele genheid bieden voor conditie-training. Het bestuur van het NHV is enthou siast voor de Soester plannen; morgen donderdag 29 april is er een vergade ring met het dagelijks bestuur van het handbalverbond. Een andere potentiële medegebruiker waar men contact mee heeft is de Ne derlandse Volleybal Bond (NeVoBo). „Er zijn", zegt de heer Duit, „in Ne derland weinig zalen waar volleybal wedstrijden op internationaal niveau gespeeld kunnen worden. De hoogte van de zaal moet tien me ter zijn. Wij kunnen aan die eis gaan voldoen". Begin mei wordt met het bestuur van de NeVoBo in Woerden vergaderd. Is de hal in augustus 1983 gereed, dan kunnen in Soest in 1984 de wed strijden om het Europees volleybal kampioenschap gespeeld worden. Dan hebben de initiatiefnemers con tact met de N.O.S.de Nederlandse Omroep Stichting. Volgens Duit kijkt men daar uit naar een vervanger voor „de Meerpaal" in Dronten. „Er moet ook daar bezuinigd worden en Dronten is te ver", aldus de heer Duit. Bekeken wordt aan welke eisen de hal len dan moeten voldoen. Tenslotte denken de initiatiefnemers, die eerlijk zeggen „commercieel be zig te zijn", aan het beschikbaar stel len van de accommodatie voor ten toonstelling en manifestaties; grote evenementen als bijvoorbeeld carna val. „Handbal zal echter altijd de hoogste prioriteit hebben", aldus de heer Duit. Financiering Met de realisatie is een bedrag van VA miljoen gulden gemoeid. De opzet is dat het geheel door particulieren wordt gefinancierd. „Als dat rond komt, hebben wij geen gemeente-garantie nodig", aldus de heer Duit. Gerekend wordt op subsidies van de overheid en de Nederlandse Sport Fe deratie. De exploitatie zal in principe sluitend zijn. Er zal vermoedelijk een „Stichting BDC" opgericht worden, mogelijk ana loog aan de Stichting Tenniscentrum Soestdijk. De handbalvereniging zal dan een be langrijke inbreng hebben in het Stich tingsbestuur. De initiatiefnemers schatten de kans op realisering van de bouw op meer dan vijftig procent. Eenzelfde percen tage houdt men voorlopig ook aan ten aanzien van de bouwlokatie. Mocht één van de medegebruikers (NHV enz.) afhaken, dan zullen de plannen wel uitgevoerd worden, zij het dat men dan duurder uitkomt. Rest nog te melden dat het de bedoe ling is de ingang van het complex aan de Koningsweg te situeren, waar dan ook de parkeerterreinen komen. Om te zorgen dat U weet wat de VVD wil. Maar ook om kennis te maken met de VVD-kandidaten voor de nieuw te kiezen GEMEENTERAAD; 2 juni is al erg dichtbij. Kom dan ook naar de openbare VVD-bijeenkomst die de VVD organiseert op donderdag 29 april a.s. met als gast spreker JAN KAMMINGA aanvang 20.00 uur Restaurant Soester Natuurbad (informatie: 02155-21517/16959) Ter gelegenheid van moederdag overlegt jongen oud vaak al weken van tevoren hoe men moeder die dag zal kunnen verrassen. Het zijn lang niet altijd de grote, dure geschenken, die de meeste vreugde bezorgen. Moeder is maar al te blij met het idee dat er aan haar werd gedacht en met het teken dat men haar die dag een plezier wilde doen. Het is een goed idee om moeder te verrassen meteen heel erg persoonlijk geschenk. Met een foto bijvoorbeeld. Zelfs kinderen met niet al te veel zak geld kunnen met behulp van een oud negatief, waarvan een ingelijste ver groting wordt gemaakt, voor een ver rassing zorgen die uniek is en die haar veel plezier bezorgt. Vader kan natuurlijk helpen bij het uitzoeken van de opnamen die tijdens de laatste vakantie werden genomen. Samen met de jeugd kiest hij voor een groepsfoto die geschikt is om te worden vergroot. Het hoeven niet beslist nega tieven te zijn, want ook dia's lenen zijn voor een vergroting. Van elke dia kan op Kodachrome 14 RC-papier een kleu renafdruk worden gemaakt. Kinderen kunnen ook zelf zorgen voor een origineel cadeau. Zij kunnen een album samenstellen van alle opnamen uit de afgelopen twaalf maanden die met elkaar een familiekroniek vormen van alle gebeurtenissen die men heeft meegemaakt en op de foto werden vastgesteld. Natuurlijk mogen ook va ders op deze wijze een fotodocumen taire samenstellen ter gelegenheid van moederdag. Zodra we weten dat moeder een voor keur heeft voor een gepaalde foto van vroeger, - een foto van haar man, van haar gezin, of wellicht ook een jeugd- kiekje van haarzelf - dan kiezen wij natuurlijk deze om er een vergroting van te bestellen. Vooral als het een heuse oude foto is waarvan geen enkel negatief meer bestaat, dan wordt zo'n vergroting een echte verrassing. Het Foto: Herman van Dam Een nieuw fenomeen in bestuurlijk Soest is een „gedoog-besluit" dat bur gemeester en wethouders vorige week namen om de plaatsing van een luxe directiekeet mogelijk te maken. De bedoeling was dat de keet j.l. maan dag op het terrein hoek Buntweg/ Schoutenkampweg neergezet zou wor den, maar tot verbazing van datzelfde bestuur gebeurde het al op vrijdag. Het terrein is indertijd aangekocht door Kruisvereniging Soest van de afdeling Soest van de Nederlandse Protestanten Bond. Er stond tot vorige week een houten gebouw op, dat dienst gedaan heeft als bibliotheek filiaal; als (Meiners) huiswerk centrale èn laatstelijk als moskee. Het houten gebouwtje is door de moskee-bezoekers aangekocht en uit gekeken wordt naar een plaats waar het weer herbouwd kan worden. De kruisvereniging wil op.het terrein een Medisch Centrum bouwen, waar in naast de kruisvereniging, drie plaat selijke huisartsen praktijkruimten krijgen en een maatschappelijk werk ster ondergebracht wordt. De start van de bouw stagneerde door financiële problemen. Om de reeds toegezegde subsidie van het Rijk niet te verspelen, moet met de bouw dit jaar wei begonnen worden. De drie huisartsen, Klop, Krijger en Rupert, mede geplaagd door gebrekki ge praktijkhuisvesting, besloten daar op b. en w. te verzoeken akkoord te gaan met tijdelijke plaatsing van de, wat genoemd kan worden, „luxe di rectiekeet". B. en W. hebben dat toe gestaan, gedoogd, voor één jaar. In het besluit is duidelijk vastgelegd dat het bouwwerk er hooguit één jaar mag staan. Dat besluit werd genomen toen min of meer duidelijk werd dat de bouw- aanvraag voor het medisch centrum, in juni ingediend zal worden. Als met de bouw dan in september gestart kan -«■* worden, kan het centrum volgend jaar april opgeleverd worden. „Vastgelegd is", aldus de gemeente lijke voorlichter, „dat de directiekeet op de fundamenten van het inmiddels afgebroken houten gebouw moet staan; dat er op eigen terrein gepar keerd moet worden door allen die van het gebouw gebruik maken en dat ter voorkoming van verkeersproblemen met name op de Buntweg, een eenvou dige afrastering rond het terrein ge plaatst moet worden' In de brief blijkt echter de bepaling dat op eigen terrein geparkeerd moet worden, niet te zijn opgenomen terwijl bovendien op de situatie-tekening een uitweg is getekend die op de Buntweg uitkomt. Gedogen is in dit verband een feno meen. Gemeentevoorlichter Van Os zegt, dat in feite voor het plaatsen van een directiekeet op een bouwwerk, geen vergunning afgegeven behoeft te worden. In dit geval is dat toch ge beurd omdat in een wat later stadium er alsnog een directiekeet bijgeplaatst zal kunnen worden. Over het aan tal keten wordt ook nergens gespro ken. Het is de bedoeling dat het gebouw van de kruisvereniging meer achter op het perceel gerealiseerd wordt. Er zal vermoedelijk geen artikel 19- procedure aangespannen behoeven te wordèn. De bestemming (categorie BDB) die krachtens het geldende be stemmingsplan op het terrein rust, laat bouw van „instellingen voor openbaar nut en daarmede gelijk te stellen in richtingen, zoals scholen, kerken, ver enigingsgebouwen met daarbij no dige gebouwen" toe. Eén en ander hangt uiteraard af van het bouwplan. In verband met een door de raad ge nomen „voorbereidingsbesluit" be hoeft dat bouwplan dan weer wel een „verklaring van geen bezwaar" van G.S. maar gezien de huidige bestem ming, die ook straks niet gewijzigd zal worden kan die G.S.-verklaring geen problemen opleveren. Ook is er in dat geval geen mogelijk heid voor de omwonenden om bezwa ren in te dienen, omdat die indertijd bij de vaststelling van het bestem mingsplan gemaakt hadden moeten worden. laten maken van zo'n vergroting geeft geen enkel probleem, want volgens het Kodak beeld-op-beeld procédé kunnen zelfs van oude zwart/wit- en kleuren foto's nog reprodukties en vergrotin gen worden gemaakt. Niet in de laatste plaats doen we moeder een groot genoegen door Moe derdag zelf als onderwerp voor een foto-album te kiezen. Zo'n moederdag album krijgt helemaal waarde als die elke jaar wordt samengesteld als een familietraditie. Later wordt zo'n serie Moederdag-reportages een familiekro niek van onschatbare waarde. Er zijn tientallen motieven voor een Moederdagfoto. Behalve een portret foto van moeder vormen de kinderen een dankbaar onderwerp op het mo ment dat zij moeder hun cadeautjes overhandigen. Of vader met de kinde ren terwijl ze bezig zijn de tafel te dekken. En niet te vergeten de bloe menhulde waarmee moeder wordt be dacht. Voor een goede Moederdagfoto is geen ingewikkelde, extra flitsappa- ratuur nodig. Met de voor iedereen be taalbare, handige Kodak Pocket camera, het model Ektra 200, kan men binnenshuis even goed fotograferen als buiten. Afhankelijk van de filmge voeligheid kan men op een afstand tot 4,5 meter respectievelijk 6 meter ver der flitsen. Flitsfoto's worden een groot succes met de Kodak Tele-Ektralite 600 ca mera. Want dit toestel is uitgerust met een „zelfdenkend" flitsapparaat, dat de voor de fotograaf niet altijd gemakke lijke beslissing neemt of er bij het bestaande licht nog kan worden ge flitst of niet. Als een flitsopname de voorkeur verdient, dan wordt automa tisch in de camera de ingebouwde elektronische flitsapparaat ingescha keld. Bovendien heeft deze camera een ingebouwde tele-lens, zodat men erg goed portretfoto's van moeder kan nemen. Tenslotte is zo'n pocketcamera op zichzelf al een schitterend geschenk voor Moederdag. Als moeder graag foto's maakt, maar zelf nog geen toe stel heeft, dan is zo'n pocketcamera een ideaal cadeau! Polycon kontaktlenzen zijn „Z"uurstofdoorlatende harde lenzen die ook nog zacht op het oog aanvoelen. Dat is nieuw. Tot voor kort waren alleen zachte lenzen gasdoorlatend. Maar niet iedereen is geschikt voor zachte lenzen, of men ziet tegen het veeleisende onderhoud èn de hoge kosten op. Toch wil iedereen graag profiteren van die nieuwe ademende lenzen. Zijn er nog meer voordelen van die nieuwe ,,Z"uurstofdoor- latende Polycon lenzen? Gelukkig wel! 1De lenzen zijn buitengewoon ogenvriendelijk. 2. De lenzen bevatten siliconen en voelen daardoor duidelijk zachter aan dan normale harde lenzen èn laten voldoende zuurstof door. 3. De gewenningstijd is zeer kort. 4. De meeste mensen die Polycon lenzen dragen kunnen zonder problemen lenzen en bril afwisselen en blijven steeds helder zien. 5. Overgevoeligheid tegen licht en hinderlijke reflexen worden door de nieuwe Polycon lenzen bijna altijd opgeheven. 6. Sportbeoefenaars hebben meer baat bij de Polycon lenzen, omdat het materiaal een betere warmte-afgifte heeft. Dat is belangrijk voor de zuurstofbehoefte van het oog. Wie heeft er bijzonder veel voordeel van? ledereen die leeft en werkt in een omgeving waar de lucht droger is dan normaal. Dat is in airconditioned gebouwen zoals kantoren, warenhui zen, ziekenhuizen, banken, supermarkten of gewoon thuis waar de C.V. de lucht droog maakt. Potycon lenzen moeten nat bewaard worden, maar vragen géén duur of gecompliceerd onderhoud. Polycon lenzen geven het comfort van zachte lenzen en het scherpe zien van harde lenzen. Polycon lenzen gaan langer mee dan zachte lenzen. Polycon lenzen kunnen verzekerd worden. Gediplomeerd optometrist - Lid O.V. o//<?n In een periode van één jaar, van l maart '81 tot l maart '82 zijn bij de Soester politie 292 aangiften gedaan van diefstal van een fiets. Vast staat wel dat dit nog maar het topje van de ijsberg is, omdat velen menen dat aan gifte overbodig is omdat de politie er toch niets aan doet. Men berust zoge zegd in de plaag van de fietsendieven. In Soest gaat daar nu toch iets aan ge daan worden. In het kader van de bestrijding van de kleine misdaad zijn fietsendiefstal len onder de bemoeienissen van de surveillancedienst gekomen en het per soneel van deze dienst wil er nu daad werkelijk iets aan gaan doen. Niet dat ze nu alléén op onderzoek uit gaan als er aangifte van diefstal komt; ze zullen ook proberen de diefstal te voorkomen door méér en intensiever te surveilleren op die plaatsen waar de meeste fietsen gestolen worden. Goed (of slecht) bekende staande plaatsen daarvoor zijn het n.s.-station Soestdijk, vorig jaar 26 diefstallen en Van Weedestraat 52 - Tel. 1 52 29 uit het atelier van uw vakfotograaf kl «VffAA/ 'WW W TT Van Weedestraat 17 - Soest Telefoon 02155-13917 het n.s.-station Soest-Zuid, vorig jaar liefst 45 diefstallen. In trek bij de zwijntjesjagers zijn ook de markt en winkelcentra. Opvallend is overigens dat in de af gelopen controle-periode 53 aangevers van een diefstal zo eerlijk waren te verklaren dat ze de fiets onafgesloten achtergelaten hadden. In artikel 128 van de Algemene Veror dening Soest staat namelijk dat het verboden is „op of aan de weg een fiets of bromfiete, die niet door sluiting of op andere wijze voor onmiddellijk gebruik ongeschikt is gemaakt, on beheerd in stilstand te hebben". Daar kan teger opgetreden worden en bij de algemene bestrijding van fietsendiefstallen, zal dat ook gaan ge beuren. Het is mogelijk dat bij de verscherpte controle van de surveillancedienst on afgesloten fietsen worden meegeno men naar het politiebureau. Tegen betaling van de boete die staat op over treding van de A.V.S. krijgt men z'n fiets dan weer terug. Toch is het op slot zetten van de fiets de eerste manier om het aantal fietsen diefstallen terug te dringen. Bekend is wel dat menig fietser erg nonchalant en slordig met zijn bezit omspringt. Per half jaar moetien tien tallen fietsen, die als gevonden bij het politiebureau afgeleverd zijn, afge voerd worden. De eigenaar is niet te vinden en is niet op komen dagen. De surveillancedienst rekent op mede werking van het fietsende publiek. Zet uw fiets op slot en kijk of net slot wel deugdelijk is. Een nieuw slot is goed koper dan een andere fiets. Maandagmorgen raakte een schoor steen in brand in een woning aan het Choristenpad in de wijk Overhees. De brandweer werd wel gewaarschuwd, maar hoefde niet meer op te treden; de bewoners waren het vuur zelf meester geworden. Wel maakte de brandweer de schoorsteen schoon.

Soester Courant | 1982 | | pagina 3