video met 2-jaar Combifoto-garantie uon Meningen van lezers 50 Jaar geleden in Soest Meer dan 225 Combifoto- hun naam hoog en de combi pOTO vraagt: uw aandacht voor: vakmannen houden prijzen laag! Bouwzaken Voorbereidingsbesluiten Personeel gevraagd administratief medewerk(st)er Beschikking Hinderwet Beta sony cs VDfoto-film-videoC^ Openbare commissievergaderingen SWEAT- SHIRTS vrijetijdskleding O df SUidhoudei 27 April 1932 I Soester Courant van woensdag 28 April 1982 Openbare bekendmaking Toelassing artikel 19 Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 8 vanpe Woningwet. Bij iet college is een aanvraag binnengekomen voor: iet bouwen van 12 woningen op het perceel Beetzlaan 72 te Soest (kad. eern. Soest, sectie K., nr. 2894 Geioemd bouwplan ligt vanaf donderdag 29 april a.s. gedurende 14 da ge J ter inzage op de gemeentesecretarie (afdeling i) op de werkdagen tussen 9 en 12 uur. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen bij het college van b. en w. sc! riftelijke bezwaren worden ingediend tegen de bouwplannen. Openbare bekendmaking) burgemeester van Soest maakt ter uitvoering van artikel 22 van de 'et op de Ruimtelijke Ordening bekend dat de raad der gemeente Soest dj zijn besluiten van 15 april 1982, afdeling I, nummers RB 82-71. RB 82-78 en IJB 82-79 bestemmingsplannen in voorbereiding heeft verklaard voor: gronden gelegen ten noorden van de Insingerstraat en ten westen van de Koningsweg (Overhees gronden gelegen aan de Dal weg: gronden gelegen aan de Van Weedestraat, zoals op de bij deze besluiten behorende kaarten met een grijze kleur is aangegeven, e gemeenteraad heeft ten aanzien van het onder 1. genoemde gebied vens verklaard dat het verboden is zonder of in afwijking van een schrif- lijke vergunning van burgemeester en wethouders (aanlegvergunning) e volgende werken, geen bouwwerken zijnde of werkzaamheden uit te oeren, te doen of te laten uitvoeren èén en ander met uitzondering an normale onderhoudswe rkzaamheden ontginnen, bodem verlagen of afgraven, ophogen, egaliseren, scheu ren van grasland het aanleggen of verharden van wegen, paden of parkeergelegen- heden en het aanbrengen van andere oppervlakteverhardingen; 1. buiten de erven van bedrijfsgebouwen en woningen het opslaan, deponeren, lozen of storten van al dan niet afgedankte of aan hun oorspronkelijk gebruik onttrokken voorwerpen, stoffen of produkten, alsmede het aanleggen of inrichten van opslag-, stort- of bergplaatsen, behoudens voor zover één en ander noodzakelijk is voor de uitoefening van het agrarisch bedrijf, indien en voor zo ver deze uitoefening reeds plaats vond op het tijdstip van inwer kingtreding van dit besluit en één en ander bovendien betreft niet- afgedankte landbouwvruchten en produkten; 2. binnen de erven van bedrijfsgebouwen en woningen; het opslaan of deponeren buiten de gebouwen van één of meer aan hun gebruik onttrokken machines, voer-, vaar-, of vliegtuigen, als mede het opslaan van gerede of onklare machines, voer-, vaar- of vliegtuigen, dan wel het aanleggen of inrichten van opslagplaat sen daarvoor; d. het aanleggen of inrichten van sport-, wedstrijd- of speelterreinen, banen, kampeer- of caravanterreinen, dagcampings, lig- of speel weiden, zwemgelegenheden en bad- en speelvijvers het aanbrengen van ondergrondse of bovengrondse leidingen, con structies, installaties of apparatuur, met uitzondering van erfschei- dingen met een maximale hoogte van 75 cm; onder leidingen, con structies, installaties of apparatuur worden mede begrepen recrea tieve voorzieningen met uitzondering van eenvoudige voorzieningen als een bank, afvalbak of wegwijzer; onder leidingen, constructies, in stallaties en apparatuur worden niet begrepen voorzieningen, die noodzakelijk zijn voor of verband houden met de uitoefening van het agrarisch bedrijf, indien en voor zover deze uitoefening reeds plaats vond op het tijdstip van inwerkingtreding van dit be sluit; f. werken of werkzaamheden ten behoeve van of verband houdende met de oprichting of plaatsing van - al dan niet aan hun bestemming ont trokken voer- of vaartuigen, arken, caravans en living-vans voor zo ver deze niet als bouwwerken zijn aan te merken, als ook tenten; werken of werkzaamheden, welke wijziging van de waterhuishouding of de waterstand beogen of tengevolge hebben; het vellen, rooien of beschadigen van houtgewas anders dan bij wijze van verzorging, met dien verstande, dat geen aanlegvergunning is vereist voor het periodiek kappen van griendhout en ander hakhout, voor zover betreffende de normale uitoefening van het op het tijd stip van inwerkingtreding van dit besluit bestaand bodemgebruik; het bebossen van gronden, die op het tijdstip van de inwerkingtre ding van dit besluit niet als bosgronden kunnen worden aangemerkt. De hiervoor genoemde werken en werkzaamheden zijn niet toelaatbaar, indien daardoor dan wel door de daarvan, hetzij direct hetzij indirect te verwachten gevolgen enig terrein minder geschikt wordt voor de ver werkelijking van de daaraan bij het plan te geven bestemming. Bij de gemeentelijke sociale dienst wordt gevraagd een die in hoofdzaak zal worden belast met de administratieve ver werking van de diverse uitkeringen. Funktie-informatie: Het in grote mate zelfstandig verzorgen (w.o. aanmaak, mutering, administratie) van de periodieke uitkeringen ingevolge o.a. de Algemene Bijstandswet, de Rijksgroepsregelingen en de Wet Werkloosheidsvoorziening. De verwerking geschiedt op een office-computer. □e verzorging van de met deze werkzaamheden verband hou- c snde korrespondentie behoort eveneens tot de taak. Funktie-eisen: diploma M.E.A.O., bij voorkeur administratieve richting, of daarmee gelijk te stellen opleiding; goede kontaktuele eigenschappen. bekendheid met geautomatiseerde uitkeringsadministratie strekt fot aanbeveling. Salariëring: 'Afhankelijk van opleiding en ervaring van f 2.009,- tot f 3.022,- bruto per maand (voor 21-jarigen en ouder). Enkele medewerk(st)ers van de afdeling worden bij de selek- tieprocedure betrokken. Voor nadere informaties kunt u zich wenden tot de heer L. van den Brom, chef van de binnendienst, telefoon 02155-16744, toe stel 144. Sollicitaties richten aan burgemeester en wethouders, Postbus 2000, 3760 CA Soest, binnen 10 dagen na deze publicatie, onder vermelding van het vacature-nummer 82-6. Bij besluit van 20 april 1982 heeft het college van b. en w. een beslissing fenomen op het verzoek van de Soester Ijzer- en Metaalgieterij B.V. te Soest om een nieuwe de gehele inrichting omvattende vergunning inge volge de Hinderwet voor een metaal- en ijzergieterij op het perceel Dor- ^esteinweg 62 te Soest (kad. gem. Soest, sectie G9, nr. 7161). iDe strekking van het besluit is: positieve beslissing op aanvraag onder voorwaarden ter voorkoming van gevaar, schade of hinder naar buiten toe. I Het besluit ligt gedurende een maand vanaf 28 april a.s. ter inzage op de gemeentesecretarie van 09.00-12.00 uur en in de centrale bibliotheek aan Ie Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren. Til ©.ra Complete videorecorder met afstands bediening, full logic tiptoetsen, picture search en vele extras. Adviesprijs 2995- 1 O Q C Bij ons Huur bij ons de hoofdfilm van vanavond. Zeer grote sortering SPEELFILMS 10,- per 3 dagen, 3 stuks voor 25,- Géén lidmaatschap, géén borg JVC HR 7200 VIDEORECORDER voor VHS systeem, acht dagen vooruit programmeerbaar, elektrische tiptoets bediening, picture search, met afstands bediening. Adviesprijs 3080- o tf* f* Bij ons HmH mams Stapt u eens vrijblijvend binnen bij uw Combifoto-vakman, voor foto, film of video. BIRKSTRAAT 2 - 3768 HH SOEST TELEFOON 02155-12874 Tegen bedoelde beschikking kunnen de volgende personen in beroep gaan a. de aanvraagster b. de betrokken adviseurs c. degenen die overeenkomstig artikel 20, 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht d. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c bezwaren in te brengen. Een beroepschrift kan worden ingediend binnen een maand na ter inzage legging van de beschikking. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch worden ingediend bij de Raad van Sta te, Afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 's Gravenhage. Indien tegen de beschikking beroep wordt ingesteld kan overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek worden ge daan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voor lopige voorziening. woensdag 28 april -19.30 uur - gebouw gemeentewerken, Lange Brinkweg: commissie culturele zaken De agenda vermeldt o.m. Kunstaankopen Kunstbeleid donderdag 29 april -19.30 uur - gebouw gemeentewerken, Lange Brinkweg: commissie maatschappelijke dienstverlening maandag 3 mei -19.30 uur - gebouw gemeentewerken, Lange Brinkweg: commissie onderwijs en jeugdzaken maandag 3 mei -19.30 uur - gebouw gemeentewerken, Lange Brinkweg: commissie verkeer maandag 3 mei - commissiekamer gemeentehuis -16.30 uur: commissie algemene bestuurszaken woensdag 12 mei - plaats nog niet bekend -19.30 uur: commissie ruimtelijke ordeningen commissie verkeer Op de agenda staat: afslag Richelleweg donderdag 6 mei - gebouw gemeentewerken, Lange Brinkweg: commissie financiën De volledige agenda's en de stukken liggen vanaf heden ter inzage in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum. Spreekrecht publiek 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie opgeven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de s.prekers uit het publiek gemaakte op merkingen bij haar beschouwingen betrekken. 4. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meerderheid van de commis sie behoefte blijkt te bestaan, de sprekers uit het publiek vragen hun opmerkingen bij de behandeling van het agendapunt te verduidelijken of aan te vullen. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155 - 22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 -12.30 - 13.30 - 17.00 UUR De Borg „Vele kritieken, terecht?" Als regelmatige bezoekers van ,,De Borg" staan wij versteld van de vele negatieve berichten in de kranten. Wanneer er 'n artikel over De Borg geschreven wordt staat het bol van de kritiek. Oké heren critici, in een aantal dingen heeft u gelijk: - De ontmoetingsruimte met bar doet nou niet bepaald feestelijk aan. Maar het zijn toch de mensen die het ge zellig moeten maken! Trouwens, er zijn plannen aanwezig om de bar een intiemer gezicht te geven. - De bediening was in het verleden beslist niet geweldig. Wat de oorzaak ook moge zijn, tegenwoordig is deze stukken beter. Voor ons staat vast, dat onder het personeel een groot enthousiasme bestaat voor het in stand houden van ,,De Borg", (critici lees nu: hun baan) waarbij het vrijwilligerswerk zeker niet mag worden vergeten. De afgelopen maanden heeft men in ,,De Borg" een aantal koffieconcerten georganiseerd, die vrij toegankelijk waren. Dit als experiment voor het komend seizoen. Wat staat er in de krant: „Belachelijk, dat deze concer ten gratis zijn!". Meneer de criticus, wilt u de mensen uit „De Borg" hou den? Is het in dit geval niet verstan dig om de mensen eerst iets te bie den en dan pas te vragen? Wie zijn eigenlijk deze critici? Zijn het inderdaad mensen, die regelma tig in „De Borg" komen en die de zaak objectief beoordelen, of wordt er weer een politiek spelletje gespeeld? Duidelijk is wel, dat in het laatste geval zowel de Soester als „De Borg" de dupe zijn van dit spelletje. Wij willen „De Borg" graag eens van een andere kant belichten. Wist U - dat in „De Borg" een bowlingbond is gevestigd? Die op maandag- en dins dagavond een competitie spelen en na afloop gezellig aan de bar blijven pra ten. - dat in „De Borg" op woensdag- en donderdagavond 36 bedrijven op een gezellige manier een bedrijfsbowling spelen? - dat men regelmatig feestjes en re cepties in „De Borg" heeft en dat de mensen na afloop zeer tevreden zijn en zeggen graag terug te komen! - dat het laatste koffieconcert door meer dan 120 mensen bezocht werd en dat deze mensen zeer voldaan naar huis gingen. Toch willen ook wij een beetje kritiek leveren. Wij vinden het op z'n minst vreemd dat het bestuur, uitzonderin gen daar gelaten, nooit op haar „werkterrein" aanwezig is! Hoe kunt u dan ooit beslissingen ne men? Zou het dan niet verstandig zijn bepaalde beslissingen aan de di recteur himself over te laten. U ziet hoe makkelijk het is om kritiek te leveren, voor welk dorpshuis dan ook. Wij weten dan ook dat er, op één na geen enkel dorpshuis is dat zich zelf kan bedruipen! Op deze manier hopen wij ^éen eerste stap gezet te hebben in de richting van een positiever pers voor „De Borg". Wij vinden namelijk dat de nieuwe directeur Gjalt Gjaltema een echte en eerlijke kans moet krijgen om van een in het verleden niet optimaal func tionerend gebouw een echt dorpshuis te maken. Aan de critici en u de eer! De regelmatige bezoekers (namen bij redactie bekend) AROS in geen ATOS Een wat slordige vergissing maakten wij vorige week met ons bericht dat de „AROS weer in de lucht" zou zijn. Het ging namelijk om de illegale radio zender ATOS die „uit" de lucht ge haald was. De AROS doet niets illegaals en blijft uitzenden. Terecht maakte men ons op deze voor de hand liggende, maar des te slordiger, vergissing attent. Twee crossmotoren in beslag genomen Op het terrein in Soesterberg dat mogelijk in de naaste toekomst ge bruikt zal mogen worden door motor liefhebbers, nam de politie twee cross motoren in beslag. De uit Soesterberg afkomstige berijders meenden dat het terrein al voor hen opengesteld was. w De echte Amerikaanse in 15 kleuren v.WfeedestraatTI0 tel.12424 Soest Auto gestolen In de nacht van zondag op maandag werd van een parkeerterrein aan de Weegbreestraat een personenauto ge stolen. Het voertuig was er door de eigenares gesloten achter gelaten. Meer dan 2000 boeken in prijs verlaagd in de goedkope boekenkelder O O BOEKEN - TIJDSCHRIFTEN - KADOHOEK EN DE GOEDKOPE BOEKENKELDER VAN WEEDESTRAAT STADHOUDERSLAAN Reisbureau Gerth TEL. 17699 DAMMEN DE WERELDKAMPIOEN B. SPRINGER TE SOEST Wij vestigen er nog eens de aandacht op, dat de wereldkampioen dam men a.s. Dinsdagavond 3 Mei de gast is van de Soester Damclub en alsdan een simultaan-seance zal geven. De seance wordt gegeven in Hotel Ockhuysen en Vangt aan om half acht. Toegang en deelname is vrij. POSTERIJEN, TELEGRAFIE EN TELEFONIE Met ingang van 2 Mei a.s. wordt het Post-, Telegraaf- en Telefoon kantoor te Soest en het Postagentschap Soest-Zuid, gevestigd Soester- bergschestraat 39 belast met de aanneming van stortingen van Grond en Personeele belastingen, Belasting naar het inkomen en Vermogen (Inkomsten en vermogensbelasting) en Dividend- en Tantièmebelas ting. De gelegenheid tot storten bestaat voor het kantoor Soest op werkdagen van 8.00-19.30 uur (des Zaterdags van 8.00-16.00 uur), voor het Postagentschap van 9.00-18.00 uur (des Zaterdags van 9.00-16.00 uur). Met ingang van 7 Mei a.s. wordt het Post-, Telegraaf- en Telefoonkan toor te Soest en het Postagentschap Soest-Zuid, gevestigd Soesterberg- schestraat 39 voor zoover de postloketdienst betreft om 16.00 uur ge sloten. Van 16.00-18.00 uur zal de gelegenheid blijven bestaan voor de behan deling van expressezendingen, (zoowel brief- als pakketpost-, tele grafische postwissels, reispostcheques, cheques met spoedadviezen, stortingen met spoedbehandeling en voor het afhalen van poste-restan- te stukken. Voor de busrechthouders blijft de gelegenheid bestaan hun correspondentie tot 19.00 uur af te halen. Hitier in het gareel Wat bezadigde toeschouwers bij het tooneel der internationale ge beurtenissen na de zegepraal van von Hindenburg bij de presidents verkiezingen in Duitsland reeds voorspeld hadden, doch wat Hitier tot het laatste oogenblik in blinde overwinningszucht ver van zich wierp, is gebeurd: de zeer belangrijke landdagverkiezingen in de Duitsche landen Pruisen, Beieren, Württemberg, Hamburg en Anhalt hebben geenszins de meerderheid, welke Hitier om formeel aan het bewind te komen noodig had, gebracht. Van het totaal der in deze vijf Duitsche landen uitgebrachte stemmen kregen de Nationaal Socialisten volgens de voorloopige opgave 35.8%, de Sociaal Democraten 20.8%, het Centrum 17.7%, de Communisten 12%, de Duitsch Nationalen 6.3% de Staatspartij 1.7%, de Volkspartij 1.3%, de Chr. Socialisten 1.3%, de Landvolkspartij 1% en de andere kleinere partijen in totaal ruim 4%, Natuurlijk vertoont de zetelwinst van de Nationaal Socialisten sedert de vorige verkiezingen een belangrijke omvang, doch dit was nog een na werking van de groote en snelle opgang, van de laatste twee jaren. En wanneer men de cijfers goed beschouwt, dan ziet men reeds de teekenen van de ingetreden kentering, welke naar het zich laat aanzien tot een dèbacle van de Hitlerbeweging zal moeten leiden. Want ondanks het feit, dat Hitier voor de zeer belangrijke verkiezingen voor de volks vertegenwoordigingen in de Duitsche landen de krachten tot het uiter ste ingespannen heeft, vertoont het percentage der uitgebrachte stem men op de Hitlerpartij een daling. Immers bij de tweede stemming voor de rijkspresidentsverkiezingen op 10 April j.1. verkreeg Hitier 36.8% der uitgebrachte stemmen. De Hitleriaansche voorspellingen van een meerderheid in de Volks vertegenwoordiging zijn volkomen vernietigd. Zeker, de Nationaal Socialisten vormen de sterkste partij. Doch zelfs met hun vrienden, de Duitsch Nationalen, vormen ze nog geen meerderheid. Zelfs alle rechter partijen tezamen kunnen de meerderheid niet bereiken, zoodat een re gering, steunend op de meerderheid, slechts verkregen kan worden met medewerking van het Centrum. Met andere woorden, Hitier moet in het gareel loopen. Hij zal zich hebben te onderwerpen aan de geregelde parlementaire bepalingen. Hij zal zijn partij hebben te beschaven en ontwikkelen tot een gewone, ordelijke, het bestaande staatsgezag er kennende, politieke partij. In ieder geval beteekent dit de ondergang vang de oorspronkelijke Hitlerbeweging.

Soester Courant | 1982 | | pagina 5