Boekenpraat Indonesisch Restaurant Dessa geopend De Daihatsu 'Charmant' Agenda Soester Gemeenschap HET CULTUREEL CENTRUM IN SOEST Het spel van de Liefde autosmeetfng Meisjes aangereden (Tre fratelli) De occasions van Sraeeing: 'Het belangrijkste verschil met nieuwe auto's zijn onze prijzen' Donderdag 6 mei: Film: Drie broers Vrijdag 7 mei: Tentoonstelling: Bill Tyman Zaterdag 8 mei: Muziek: Sammy Rimington Zondag 9 mei: Open forum: Soester stageplan Donderdag 6 mei: Filmhuis: Drie broers Vrijdag 7 mei: Tentoonstelling: Bill Tyman Bij Garage Hans Huigen: Sieraden gestolen uit woning Tot en met 9 mei: Tentoonstelling Sociale fotografie - arbeid De emancipatie van een dagblad. Auteur: Joan Hemels Uitgave: AMBO Laatste Verzet Zaterdag 8 mei: Muziek: Sammy Rimington Zondag 9 mei: Open forum: Soester stage-plan Steenhoffstraat 46 telefoon 02155 - 195 77. Soestock 1982 Smeeing. Omdat uw garage net zo betrouwbaar moet zijn als uw auto Koningsweg 14-Soest-Tcl02l55-13127 Op de Birkstraat werd een 14-jarige meisje, dat onverwacht de weg over stak, aangereden door een 43-jarige automobiliste uit Amersfoort. Het meisje sloeg over de auto heen en kwam op het wegdek terecht. Met de ambulanceauto werd zij naar het zie kenhuis Zonnegloren gebracht. Aan de val hield zij een hersenschudding over Haar fiets kwam tegen een langs de weg geparkeerde auto terecht, die daardoor licht werd beschadigd. Regie: FrancescoRosi. Italië 1981 kleur. Een oude man, verdriet en eenzaam heid staan diep in zijn gelaat ge groefd, verlaat zijn woning, gaat naar het postkantoor en verstuurt drie tele grammen met steeds dezelfde tekst: „moeder is dood... vader". De meest tekenende scène van DRIE BROERS. Een film waarin de regis seur op een vaak ontroerende wijze leven en dood tegenover elkaar zet. Tevens geven de drie broers als sym bolen voor het huidige Italië een poli tieke inhoud aan de film. Drie broers, de oudste, Raffaele, is rechter in Rome. Een man van aan zien, maar ook een man van enorme angsten. Collega's van hem sterven door aanslagen van extremisten en hii weet dat als hij het proces waaraan hij nu werkt aanneemt, de kans dat ook hij zal sterven groot is. De tweede broer Nicola de idealist, werkt in een herop voedingsgesticht te Napels. De jong ste, Rocco, is arbeider in Turijn. Hij is de minst geslaagde van het trio, maar wel de meest extreme. Betrokken bij het vakbondswerk en met een op de klippen gelopen huwe lijk. Drie broers, die ieder op hun eigen manier naar hun geboorteplaats terug gaan. De broers, voor het eerst na jaren weer samen, praten en dromen over hun leven. Een omstreden scène in deze film is de utopische droom van de middelste broer Nicola. Hij droomt over zijn ideaal: een Italië waarin jongeren dansend heroïnespuiten en revolvers op een hoop vegen. Uit de hemel val len vlokken kunstsneeuw en dollars, terwijl Nicola de brand steekt in alle ongerechtigheid. DRIE BROERS is een riskante, kwets bare film, die de nodige beroering bij de kijker teweeg zal brengen. Aanvang: 21.00uur. Entree: 4,50/CJP 3,50. Aan de Beukenlaan 55 opende de fam. Libbenga Indonesisch Restaurant Des- sa met daarbij een afhaal-service en een specialiteitenwinkeltje. De fam. Libbenga, zelf afkomstig uit Indonesië kozen voor Dessa omdat er op dit gebied nog niets speciaals in Soest aanwezig was. Samen met de drie dochters en aangetrouwde familie gaan zij proberen Dessa tot een begrip in Soest te maken. In korte tijd heeft men het pand aan de Beukenlaan 55 omgetoverd tot een knus restaurantje (plm. 30 plaatsen)een afhaal-afdeling en een winkeltje. In het restaurant, dat gezellig is inge richt vallen onmiddellijk de prachtige wanddekoraties op. Duidelijk werd naar voren gebracht dat de gerechten van Dessa absoluut niets te maken hebben met gerechten zoals deze geboden worden door een Chinees of Chinees/Indisch restaurant. De Indonesische keuken heeft een ge heel eigen karakter. AI naar gelang de wensen van de gasten kan men kie zen van licht gekruid tot zeer heet gekruid eten. De kaart biedt een zeer gevarieerde keuze zowel in omvang van gerechten alsook in prijzen. Een uitgebreide rijsttafel kost b.v. plm. 22,50. Hier voor krijgt u plm. 20 gerechten. Doch ook voor plm. 6,- kunt u al uitste kend bij Dessa terecht. Het restaurant is geopend: dinsd. t/m zat. 11.30-21.30 uur. Zondag 16.00-21.30 uur. Indien u met een gezelschap eens ge zellig bij Dessa wilt eten dan is het aan te bevelen even vooraf telefonisch (24100) plaats te bespreken. Naast het restaurant is er ook nog een afhaal-afdeling. Hier kan men alles "van de kaart bestellen met daarbij di verse kleine snacks zoals: droge ge rechten, vlees- en visgerechten, ta- hoegerechten enz. enz. Het is teveel om op te noemen. Wij kunnen u slechts aanraden zelf eens een kijkje te gaan nemen. Om u het wachten te besparen raadt men u aan grotere bestellingen reeds van tevoren telefonisch door te geven. De openingstijden zijn dezelfde als voor het restaurant. In de winkel wordt werkelijk alles ver kocht wat men nodig heeft voor de Indonesische (rijst)tafel. Men vindt er verse kruiden, verse groenten en vis, kortom, teveel om op te sommen. Be halve voor etenswaren kan men er ook terecht voor o.a.: Batik-tafelkleden, Wajangpoppen en houtsnijwerk. De winkel is geopend: dinsd. t/m vr. 9.00-18.00 uur; vrijdagavond 19.00-21.00 uur. Zaterdag 9.00-16.00 uur. Zonder te overdrijven kan men zeker stellen dat Dessa op cullinair gebied een aanwinst is en dat velen in de toe komst van de Indonesische gerechten zullen genieten. een gracieuse nieuwe middenklasser voor universeel gebruik Het staat erg duidelijk in de folder als je meteen begint te lezen „Daihatsu Charmant. De voortreffelijke kombinatie van stijl, sportief rijge drag, komfort en luxe, veiligheid en duurzaamheid". Je bent geneigd uit te roepen: „Mooie woorden in een mooie folder, daar zijn die mannen, die reklame maken voor auto's, goed in! Maar één ding is zeker. Je verkoopt in deze tijd geen zaken meer met mooie woorden alleen. Je mag best wat overenthousiast iets aanprijzen en laten merken dat je zelf vindt dat je iets goeds op de markt hebt gebracht, maar al bij de eerste proefrit moet de cliënt het dan wel met je eens zijn, anders gaat hij vlot naar de buurman-dealer met zijn bij elkaar gespaarde auto-centjes. verlaagde Daihatsu alle andere typen met enkele honderden guldens in prijs. Wie nu de „Cuore", de „Cha rade", de „55 Wide" of de Taft 4x4" wil aanschaffen geniet van leuk voor jaarsvoordeel. De „Charmant" is ver krijgbaar in drie uitvoeringen: De Charmant LD 1300 en 1600, de LC 1300 en 1600 en de LE met 1600 motor. Alle modellen handgeschakeld of voor zien van automaat. Wij denken dat de belangstellende die voor een eerste kennismaking bij Ga rage Hans Huigen in de nieuwe „Char mant" van Daihatsu stapt, de folder en de mooie woordjes snel vergeet. Hij heeft zijn handen vol aan een prachtig stukje koetswerk, dat gehoorzaam al les doet wat zijn aanstaande eigenaar of eigenaresse van hem verlangt. Hij of zij denkt niet eens aan de topsnel heid die wordt beloofd, gaat voorals nog voorbij aan de aangeprezen kwa liteiten van het remsysteem en gelooft graag wat de dealer hem al proefrij- dend vertelt over de roestpreventie, de uitgekiende motorophanging waar door de wagen zo geruisarm is, de perfecte vering... U rijdt en geniet van een stukje mooi Japan, dat in de goedkoopste uitvoering, de 1300 LD slechts 15.995,- gaat kosten. Assortiment Het Daihatsu-assortiment komt steeds meer in de Nederlandse publieke be langstelling. Japanners roepen dat het zo mooi wordt op de Nederlandse wegen. Op vallend is het dat ook steeds meer gracieuse Daihatsu's daar hun steentje toe bijdragen. Het is veel Japan wat de autoklok slaat. Dat heeft met meer dan éét) oorzaak te maken. Japanners maken niet alleen goedkope auto's, ze maken vooral goede, be- trbuwbare op de ouropese markt afge stemde wagens, die voor wat betreft de ontwerpen uitstekend appelleren aan de smaak van de Europeaan, die naast het verlangen naar een goede motor, snel verliefd raakt op een flit- •send maar toch ook degelijk uitziend model. Niet veel fratsen, geen over dadige luxe, niet al te veel' chroom. Het kleurenpatroon speelt een grote rol, want nog altijd is het de lak die mede de vorm van een auto bepiaalt. Een rode auto „doet" het nu eenmaal anders dan een witte, ook al is er ver der helemaal niets dat anders is dan de kleur. Over smaak valt niet te twisten en je moet als autofabrikant goed weten hoe die ligt. Japanners weten dat kennelijk, want vrijwel alle Japanse Automerken „slaan aan". Dat geldt ook voor het compacte assor timent van Daihatsu. Een merk dat met vijf lijnen goed in de lift zit. Prijs Wie is er niet op uit om een fijne auto tegen een aantrekkelijke prijs te be machtigen? Als het even kan nieuw. Bij Garage Hans Huigen kan de zoeker naar goed- koopte-eilanden prima terecht. Huigen verkoopt niet alleen Daihatsu, ook Lada's en Zastava's staan glanzend binnen en buiten aan de Stationsweg in Soest. Sinds een week staat daar de Daihatsu „Charmant" tussen. Op vallend, maar toch nuchter, uitnodi gend. Voor nog geen 16.000,- kunt u die „Charmant" berijden. Tegelijkertijd Interieur Het interieur van de „Charmant" doet zijn naam alle eer aan. Een magni fiek strak uitgevoerd en zeer over zichtelijk dashboard moet voor ie dereen wel een lust voor het oog zijn. De interieurkleuren zijn fraai aange past aan de kleuren van de lak. De „Charmant" is ook in metaallak-uit- voering verkrijgbaar. U betaalt dan 350,- meer. Vijf volwassen personen vinden in de Daihatsu „Charmant" voldoende plaats op komfortabele stoelen, die allemaal zijn uitgerust met veilig heidsgordels. Wie meer wil weten en zien kan te recht bij Garage Hans Huigen aan de Stationsweg nr. 6 in Soest. Hij zal u naast de standaardgegevens graag over al het andere vertellen. U kunt met Huigen praten over kon tante betaling, maar ook over andere vormen van financiering, zoals bij voorbeeld leasing. Het bedrijf van Hans Huigen heeft, na dat het vorig jaar werd heropend, een uitstekende ontwikkeling doorge maakt. Hans Huigen draait samen met Dick Miegies, weer volop en getuigt met zijn frisse aanpak van goed onder nemerschap en vooral van vakman schap dat zich manifesteert in goede service en perfecte voorlichting. Wilt u over de nieuwe „Charmant" praten, of over al die andere goede en goedkope auto's die Huigen te bie den heeft? Garage Hans Huigen is da gelijks geopend van 9.00 tot 18.00 uur. Vrijdagavond, koopavond tot 21.00 uur. Uit een woning aan de Kerkstraat werd een flink aantal sieraden gestolen. De dief bracht zijn ongewenst bezoek aan het huis op Koninginnedag tussen half elf en half een. Het hele huis werd doorzocht. Soester Courant van woensdag 5 mei 1982 11 5 mei: Stichting Dorpshuis Soesterberg orga niseert een Bevrijdingsbal met muzi kale medewerking van „Opa Jan's Jazzband" o.l.v. Frits Grevelink uit Bussum. Aanvang 20.00 uur in het Dorpshuis Soesterberg. 6 mei: Filmhuis Artishock met de film: „Tre Fratelli (drie broers), regie Francesco Rosi, Itaie, 1981 in kleur. Aanvang 21.00 uur, entree: 4,50/cjp 3,50 in het Artishoekgebouw, Steenhoffstraat 46, Soest. 7 mei: Opening Tentoonstelling Artishock met foto's van Bill Tyman met swingende muziek door Jim en Eric. Kom kijken en luistern om 21.00 uur. De expositie duurt tot en met 28 mei. Locatie Artishoekgebouw, Steenhoffstraat 46. Met de Ned. Vereniging Van Huisvrou wen is 'n fietstocht georganiseerd. Ver- zamelen half tien op de parkeerplaats tegenover paleis Soestdijk. Voor de lunch weer thuis. 8 mei: Muziek in Artishock, in het kader van de Soestock en als afsluiting van het seizoen, een optreden van „The Sam my Rimington Band" uit Engeland. Aanvang 21.00 uur in het Artishoekge bouw, Steenhoffstraat 46. Een absoluut hoogtepunt! Het Soester Applaus, de Soester toneel vereniging geeft om 20.00 uur een op voering van het blijspel, „Ik zie, ik zie, wat Jij niet ziet". De auteur van deze comedie is Noel Coward. Na afloop van de uitvoering gelegenheid om wat na te praten en een dansje te maken. Locatie „De Borg", Willaertstraat 46, Soest. Wijkvereniging Overhees organiseert, Bloemstukjes maken voor Moeder dag". Aanvang 's morgens om 10.00 uur, entree 1,-. Locatie De Borg, Willaertstraat. Graag een potje mee nemen. 9 mei: Open Forum Soestock over de Jeugd werkloosheid. Met name zal het jeugd werkplan van Den Uyl en het Soester- stageplan in het bijzonder centraal staan. Dit forum bestaat uit leden van: de Soester Zakenkring, FNV, Arbeids- buro, Molensoos, Kamer van Koophan del en de PPR. Aanvang 14.30 uur in het Artishoekgebouw. 12 mei: Wijkvereniging Overhees organiseert een Damesbowling, 's morgens van 9.00-10.00 uur. Een Kinderbingo, aanvang: 14.00 uur. De bingokaarten kosten 1,50 incl. limonade voor leden en donateurs, niet leden 3,-. Leeftijd tot 12 jaar. Beide aktiviteiten vinden plaats in het wijk centrum De Borg, Willaertstraat. Met de Ned. Ver. Van Huisvrouwen een demonstratie in het Bloemschikken door Moni Post. Aanvang om 10.00 in dienstencentrum Honsbergen, Wiardi Beckmanstraat, Soest. De Baarnse fotograaf Bill Tijman (25) exposeert van 7 mei tot en met 26 mei zo'n 25 foto's (30 cm. x 40 cm.) in kleur en zwart-wit in de theaterzaal van het Artishock-gebouw. De tentoonstelling wordt vrijdagavond om 21.00 uur geopend door zijn vrien den, die een act zullen opvoeren van muziek en teksten waaruit moet blij ken dat fotografie steeds meer een supermarkt-artikel aan het worden is. De expositie is dagelijks te bezichti gen van 14.00 tot 16.00 uur. Ook in het weekend. De toegang is vrij. De interpretatie van en de waarne ming enz. De geschiedenis van de Volkskrant is in 1921 begonnen. Het was in die tijd de krant voor de katholieke arbeider. In de oorlogsjaren verdween de Volks krant uit de brievenbus, om er in 1945 weer als ochtendblad in terecht te ko men. De emancipatie van het katho lieke volksdeel in de zestiger jaren is ook voor het karakter van de Volks krant van beslissende betekenis ge weest. In het midden van de zestiger jaren werd het stempel „katholiek" van de Volkskrant afgehaald en werd het een Nederlandse krant voor Ne derlanders. Dr. J. M. J. Hemels heeft op indrukwekkende wijze de geschie denis van dit dagblad op papier gezet. Geen stuk geschiedschrijving om in een ruk uit te lezen. Boeiende lectuur die een indringend beeld geeft over de ontwikkelingen en veranderingen binnen een krant en de R.K. kerk. Auteur: Johan Winkler Uitgave: Fontein De auteur Johan Winkler behoort tot de leeftijdsgroep der zeer sterken. In zijn verhalenbundel „Laatste Verzet" vertelt hij zijn ervaringen als bejaarde en kijkt hij terug in het verleden. Voor ouderen, en voor wie nog oud wil wor den, geen opwekkende lectuur. Wie de 203 pagina's als leesstof tot zich heeft genomen kan maar tot één conclusie komen: Oud worden in een tijd met goede sociale voorzieningen is ook zo'n pretje niet. Hoewel bejaarden, Johan Winkler spreekt liever over Senioren, veel herkenningspunten zullen aantreffen, is het boek hier en daar wat huilerig van toon. Knap geschreven, dat wel. maar veel zon heeft de auteur in zijn laatste levensjaren niet ge zien. Eigenlijk is „Laatste Verzet" eerder een boek voor jonge mensen. Johan Winkler confronteert ze met levenssituaties die vooral groot gewor den kinderen en kleinkindéren tot na denken kunnen stemmen. Ook een boek voor iedereen die iets met de verzor- Ter afsluiting van de Soestock vindt op zondag 9 mei om 14.30 uur in Artishock een open forum plaats óver het Soes- ter-stageplan. Als onderdeel van de Soestock heeft de themagroep arbeid van Artishock een open forum georganiseerd waar het Soester stage-plan ter discussie staat. De bedoeling van dit stageplan is om de in Soest wonende jeugdige werklo zen (16-23 jaar) in de gelegenheid te stellen arbeidservaring op te doen door stage te lopen in diverse bedrijven in Soest, waardoor hun arbeidsmarkt- waarde aanzienlijk zal worden ver hoogd. Door de enorme toename van werklo zen in het algemeen en van jongeren in het bijzonder de laatste jaren, is de problematiek van de jeugdwerk loosheid sterk in de belangstelling ge komen. Met de nota „Gemeenschaps taken voor werklozen" van minister Van der Louw en het „Jeugdwerk- plan" van minister Den Uyl, heeft de Soester Zakenkring het initiatief geno men tot het opzetten van een stage plan. Voorlopig als experiment, is dit plan op 1 april j.1., met 10 jeugdige werklozen van start gegaan. Door de actualiteit van het stageplan in Soest - zo was afgelopen maandag in de LTS-Eemland een informatie avond voor de jeugdige werklozen - wil de themagroep de diverse kanten aan dit stageplan belichten en deze ter dis cussie stellen. In het forum nemen de volgende men sen zitting: vertegenwoordigers van het FNV, het jongerencentrum de Mo lensoos, het Arbeidsbureau en de PPR. Helaas zegde de initiatiefnemer van het stageplan, de Soester Zakenkring, af. Zij vindt dat: „Eén en ander eerst zover gevorderd is, dat nog slechts van een begin van uitvoering kan wor den gesproken. En achten derhalve een zinnige discussie in dit stadium nog niet mogelijk Niettemin hoopt de themagroep op deze middag toch een zinnige discussie zal worden ge voerd. En dat de jeugdige werklozen, waar het uiteindelijk allemaal om gaat, ook hun steentje zullen bijdra gen. De muziekgroep „Kippevel en Hanepo- ten" uit Amersfoort, zal tijdens de discussies voor de nodige verlichting zorgen. Verder zal een videoband „Werken en niet werken" vertoond worden. Uitgebracht door de Commis sie Oriënteringsdagen, die zich ten doel stelt om aandacht te vragen voor problemen van maatschappelijke ach terstelling. De gespreksleider van dit open fo rum is Wim Lichtveld. Aanvang: 14.30 uur. Toegang vrij. ging van bejaarden te maken heeft. Ze kunnen er in ieder geval uit leren hoe het niet moet. Auteur: Rosemary Hogers Uitgave: De Boekerij. De schrijfster Rosemary Hogers trok met haar roman „De overwinning van de liefde" in eigen land en ook daar buiten een miljoenenpubliek. En dus lag het voor de hand dat er een nieuw sukses van stapel moest lopen. Dat zou dan „Het spel van de liefde" moe ten worden. Of de opzet zal slagen is op z'n minst gezegd twijfelachtig. Ro- semary's Rogers nieuwe roman bevat alle ingrediënten die een bestseller no dig hebben. Het verhaal is alleen der mate onwaarschijnlijk dat zelfs de meest op fantasie ingestelde lezer er moeite mee zal hebben. Twee zusjes, schrille contrasten in levensopvatting en levenshouding, raken met een knap pe maar wrede Italiaanse edelman in de knoop. De één neemt in en buiten huis de plaats in voor de ander en dat duurt zo'n 255 pagina's. Wie in zeer ongeloofwaardige sprook jes voor volwassenen gelooft komt met dit gegeven wel uit de voeten. Een bestseller zal „Het spel van de liefde" echter niet worden. Daarvoor hangt het van te veel gekkigheid aan elkaar. In het kader van de Soestock en als afsluiting van het seizoen voor „Mu ziek in Artishock" een waardige uit smijter op zaterdag 8 mei met „The Sammy Rimington Band" uit Enge land. De Sammy Rimington Band is in mei op tournee in Duitsland en Nederland. De band verblijft enige tijd in hun residentie Soest, een buitenkansje voor Artishock. Sammy Rimington is één van de meest begaafde New Orleans muzikanten. Hij speelde o.a. in de Ken Kolyer Band, speelde en maakte platen met legendarische New Orleans musici als, George Lewis, Captein John Handy, Kid Thomas, Jim Robinson e.a. Sammy brengt samen met zijn voor treffelijke begeleiders de opzwepende, en soms ontroerende New Orleans-jazz ten gehore. Het plezier dat de band vindt in deze muziek wordt uitstekend overgebracht op het altijd enthou siaste publiek. Bezetting: Sammy Rimington, klari net, saxen en fluit; Johnny Harper, banjo en gitaar; Annie Hawkins, bas; Andy Finch, piano. Naast „WASO" wordt dit het absolu te hoogtepunt van ons seizoen „Muziek in Artishock". Aanvang: 21.30uur. Entree 7,50, leden en CJP 6,-. Van vrijdag 23 april tot en met zondag 9 mei organiseert de vereniging Artishock haar jaarlijkse Soestock- festival. De Soestock, die alweer voor de 11e keer plaatsvindt, is een cultu reel gebeuren rond een bepaald the ma. Dit jaar staat het thema ARBEID centraal. Rond dit thema worden di verse aktiviteiten georganiseerd op het gebied van: film, tentoonstellingen, open forum, literaire avond, muziek, theater e.a.

Soester Courant | 1982 | | pagina 11