J z ééi r thuis in tennis n m mmisnï® m LM Programma Toernooienreeks voor Red Stars begint nu pas goed Hans Vierdag verslaat Soester Rob van de Broek op de eindstreep LTC Soest 1 voor de derde maal op winst België Goede competitiestart Knickerbockers Sterke eindsprint van Soest II 15e Ronde van Soest Wedvluchten vanaf Strombeek en Houdeng Olympianen nemen deel aan wandeltocht in Sporthal Beukendal Sportzaal De Bunt Sportzaal De Borg i BASKETBAL Wedstrijd hanekraaien in café De Bode Haan WIELRENNEN WANDELSPORT HANDBAL TENNIS S.O. Soest Jeugdvoetbal BESTELAUTO HUREIM? ATLETIEK Toch atletiek bij sportuitwisseling Soester deelnemer aan Amsterdamse marathon ATLETIEK Goede prestaties lange afstandlopers HONKBAL SCHAKEN WIELRENNEN DUIVENSPORT Nederlands Handbal Verbond geïnteresseerd in BDC-plan SPORT INTERNATIONAL 1 19 Soester Courant van woensdag 5 mei 1982 19 SPORT k Zondag 8 mei 1982: 20.00 - 22.00 uur Beslissingswedstrijd Basketbal Midland - Stoepie Shooter Zondag 25 april 1982: 09.00 -17.00 uur Badso badminton Zaterdag 8 mei 1982: 09.00 -11.00 uur Badso badminton Zondag 25 april 1982: 10.00 -15.00 uur Selby badminton Zaterdag 8 mei 1982: 12.00 -17.00 uur Selby badminton Ml Na het verheugende nieuws over de te spelen beslissingswedstrijd om het kampioenschap tegen BZ 72, hebben de meisjes kadetten B een teleurstelling moeten verwerken. Niet dat er verlo ren werd, nee nog groter was de deceptie toen men slechts drie dagen voor de ontmoeting met de Zeisters moest horen dat er géén wedstrijd zou komen. Waarom niet werd niet hele maal duidelijk, er bleek iets niet te kloppen met de wedstrijdformulieren van de kompetitiewedstrijd. Op Hemelvaartsdag, donderdag 20 mei, is café De Rode Haan aan de Birkstraat in Soest het toneel van een voor Soest unieke happening: een wed strijd hanekraaien. Iedereen die een haan bezit met een welluidende „kuke leku" kan aan de wedstrijd meedoen. De aanvang is 's morgens om elf uur. De deelnemende hanen worden in aparte hokjes gezet en krijgen tien minuten de gelegenheid om te probe ren met kraaien haantje de voorste te zijn. Vier juryleden tellen de keren dat hanen kraaien. De eigenaars mogen pogingen aanwenden die de kans ver groten dat hun haan koning zal kraaien. De haan die de meeste keren, heeft gekraaid, wordt tot winnaar uit geroepen. In het geval twee hanen gelijk eindigen, wordt een ronde be- slissingskraaien toegevoegd. ■Voor deelname aan deze wedstrijd, waarvan het publiek kippevel zou kun nen krijgen als de hanen inderdaad willen kraaien, kan men ot 19 mei inschrijven bij De Rode Haan. 15 mei: Hilversum, jongens welpen en meisjes welpen. 16 mei: Utrecht, jongens welpen en meisjes adspiranten B. 22 mei: Zeist, jongens kadetten A 23 mei: Utrecht, jongens adspiranten A. 28 mei t/m. 1 jfcni: Denemarken, meis jes kadetten A.' 12 juni: Den Bosch, jongens adspiran ten A, meisjes adspiranten A, jongens kadetten A en meisjes kadetten A. Daarnaast zijn er ook voor de senioren teams nog diverse toernooie georga niseerd. P.V. De Vriendschap Wedvlucht vanuit Strombeek. In con cours 473 duiven. Aankomst eerste duif 12.54.53 uur. Aankomst laatste prijsduif 13.15.29 uur. Uitslag: W. v. Lent 1 2 4 17 65. - J. Wijnands 3 58 76. - C. Kaats 5 22 91. - J. Kru- seman 6 53 60 73. - J. Kamerbeek 7 13 20 28 34 38 48 86. - C. Vaessen 8 14 21 24 37 66 81 82 89. - J. Koster 9 27 32 87 94. - B. Schimmel 10 77 78. - D. de Zoe te 1119 26 56 69 84 95. - Sukel-v. Klooster 12 23 44 52 67 68 85. - P. Groenestein 15 18 39 40. - A. Grift 16 90. - J. Ottens 25. - H. v. Dijken 29 47. - Altenaar- Reijerse 30 45 50 57 59. - P. Rauch 31 55 63. - J. den Blanken 33 35 62 88. - H. Rauch 36 41 92. - G. Rietveld 42. - B. Oprins 43. - A. Meesters 46 49 93. - J. Ruttenberg 5170 75. - Comb. Wester- veld 54. - E. v. Daatselaar 61 72. - A. Stolker 64 74 79. - Mevr. Roest 71 83. - Jak b Zn. 80. P.V. De „Zwaluw" Wedvlucht vanaf Strombeek. Afstand Zelden is er voor Soesters een spannen der districtskampioenschap geweest dan afgelopen zondag. In de eind sprint kwam Rob van de Broek, telg uit een bekend Soester wielergeslacht, een hall' wiel tekort op winnaar Hans Vier dag uit Leusden. Beiden reden sterk maar op het beslissende moment bleek Vierdag een iets beter eindschot te hebben. Desondanks was de vreugde bij de Tempo-familie groot, want Van de Broek stelde in ieder geval deelna me aan het nationale wegkampioen- schap voor amateurs veilig. In de over het algemeen levendige wedstrijd manifesteerden meerdere renners zich als kanshebbers. Daarbij waren eigenlijk niet de winnaar van vorig jaar, Theo Wallenburg uit Breu- kelen en de altijd goed rijdende Dick Willigenburg uit Leusden. Voorin reden wel Vierdag en Van de Broek en zij hadden goed het oog op snelle uitlopers als Hans Voorn uit Hilversum en Cor Versluis uit Leer dam. Dit duo leek de strijd te gaan maken, maar toen het peloton het tempo wat opvoerde, werd de voorsprong, die 156 km. In concours 639 duiven. Aankomst eerste prijswinnende duif 12.57.58 uur. Aankomst laatste prijswinnende duif 13.16.37 uur. Uitslag: E. van de Brakel 1 6 45 50 64 108 109. - C. v.d. Hoek 2 42 60 96. - R. Voskui len 3 8 21 22 66 111 126 127. - A. de Bes 4 15 37 40 47 49 51 57 58 59 62 63 110. - A. J. van Dorrestein 5 29 31 80. - G. Rijksen 7 9 10 23 24 28 38 67 69 71 79 83 93 105 106 107 118 121 124 125. - G. Vis ser 11 41 44 98 122. - J. v.d. Burg 12 36. - H. de Bree 13 16 19 26 27 33 46 104 114 128. - J. Schimmel 14 20 34 35 112. - H. den Dekker 17 101. - J. v.d. Brakel Zoon 18 25 52 53. - R. v.d. Mast 30 77 95 113. - J. v.d. Belt 32 85. - Th. Wigt- man 39 123. - K. de Jong 43 102. - A. van Riet 48. - A. van Ginkel 54 55 90 92. - Comb. H. Nap 56 68 91. - J. Benschop 6182. - C. v.d. Veen 63 86 87. - Pr. Urn- burg 70 88. - J. van Dijk 72 84. - H. Eg- gink 73 74 103. - Comb. Porton-Llgter 75 89 99. - H. Bartels 76. - J. de Beer 78. - B. Roest 81115 116. - R. van Groe nestein 94. - B. v.d. Deijssel 97. - J. Knoops 100. - G. Zeypveld 117. - H. Smit 119. - L. v. 't Klooster 120. soms de minuut naderde, teniet ge daan. Ron Geutkens uit Culemborg, Wiegert van de Hoef uit Baarn, Maarten Ducro uit Utrecht, Ron Lieverts uit Korten- hoef en Ben Vlaanderen uit Maarssen zorgden voor spectaculaire demara- ges. Maar uiteindelijk namen Hans Vierdag en Rob van de Broek het heft in handen. Vooral Van de Broek reed machtig en hij zorgde dat het gat gedicht werd. Hij zette ook direct door en voerde het tempo hoog op. Met nog vijftien ronden te gaan pro beerde Van de Broek alleen weg te komen, maar Vierdag haakte aan. Samen bleven zij weg en onbedreigd reed het tweetal op de finish af. Daar betaalde Van de Broek voor zijn tem po-rijden. Vierdag was hem net iets te snel af. Op de derde plaats eindigde Schuur man (Utrecht); 4. v.d. Hoef (Baarn). Voorn en Versluis kwamen bij de eerste tien niet voor. Bij de „liefhebbers" ging de zege naar Vlaandéren uit Maarssen; 2. Steen man uit Bussum en 3. Smit uit Scher pe nzeel. Van 't Klooster uit Leusden werd winnaar bij de veteranen; 2. Van Schaik uit IJsselstein; 3. v.d. Berg uit Voor de eerste keer sinds haar bijna 27-jarig bestaan neemt de wandel- sportvereniging Olympia deel aan een wandeltocht in het buitenland. Op uitnodiging vertrekken zaterdag 15 mei in alle vroegte vierentwintig leden met twee busjes en een auto richting België, waarbij onderweg enkele uit stapjes gemaakt zullen worden, 's Avonds hoopt men in Kluisbergen aan te komen waar ook de overnach ting plaatsvindt in één van de Jeugd herbergen, welke door de Gemeente gratis ter beschikking van de deelne mers worden gesteld. In 1972 is men de Omloop van Kluisber gen, zoals de wandeling door de Vlaamse Ardennen wordt genoemd, begonnen met een deelnemersaan tal van 114. De magische grens van 1.000 wandelliefhebbers zou vier jaar Woerden en 4. Faber uit Soest. Bij de junioren won P. van Leeuwen uit Nieuwegein2. B. van Leyen uit Wage- ningen; 3. R. van Zetten uit Hoeve laken. A.s. zondag wordt de Ronde van Soest gereden. Bij de amateurs horen zowel Vierdag als Van de Broek tot dé deel nemers. rijk bijgedragen aan de successen. Ben van Vlierden verloor in Hoevela ken maar won in Waverveen, terwijl Gustafsson en Balvers elk in totaal punt scoorden. Tenslotte nog René Molenaar die tegen Denk en Zet als invaller aan bord 3 zijn traditionele overwinning behaalde. Vermeldens waard is nog, dat „good old" Samsom als supporter mee geweest is naar Waverveen, alwaar hij precies 50 jaar geleden bij diezelfde club Denk en Zet 2ijn zo boeiende schaakloopbaan begonnen is. Al met al een gelukkig einde van een zo desastreus begonnen competitie. In een gesprek dat BDC-bestuurders vorige week hadden met een vertegen woordiging van het Nederlands Hand bal Verbond (NHV) is duidelijk geble ken dat de bond meer dan gewone in teresse heeft in het BDC-plan een sporthallencomplex te bouwen aan de Koningsweg. Als de interesse wordt omgezet in een definitieve toezegging, dan is de realisatie van het plan een stuk dichterbij gekomen. BDC-voorzitter H. Duit zei bijzonder ingenomen te zijn met het verloop van het gesprek met de bonds-vertegen woordiging. „Soest kan", zo zei hij, „straks het handbalcentrum van Ne derland worden. Ik verwacht niet dat het gemeentebestuur deze kans voor bij zal laten gaan' Duit wees daarbij op de aanvraag, zo'n twintig jaar geleden, van de KNVB om in Soest een sportcentrum te mogen stichten. Het gemeentebe stuur liet die kans voorbij gaan en de KNVB streek in Zeist neer. De BDC-voorzitter noemde de mede werking van de bond vooral van groot belang voor het verkrijgen van sub sidies (CRM, provincie, NSF). Daar door wordt het ook weer wat makke lijker om zonder gemeentegarantie (voor rente en aflossing) te bouwen. Morgen, donderdag 6 mei heeft het BDC-bestuur een gesprek met verte genwoordigers van de Nederlandse Volleybal Bond (NeVoBo). Doel is ook de NeVoBo te interesseren voor dit later worden overschreden en vervol gens uitgroeien naar een evenement van meer dan 5.000 deelnemenden in 1981. Zondagmorgen 16 mei gaat de 11e Omloop van Kluisbergen, een plaats onder de rook van Oudenaarde, van start waarbij men een keuze kan maken uit een 8, 20 of 50 kilometer- route. De Olympia-aspiranten en junioren lopen de kortste afstand, terwijl de senioren de 20 kilometer, door het fraaie maar heuvelachtige bosgebied, voor hun rekening nemen. De organisatoren weten zich o.a. ook gesteund door een team van artsen en verpleegsters, welke om de zes kilo meter klaarstaan om bij ongemakken eventueel de helpende hand te bieden. Bovendien krijgen de wandelaars on derweg diverse versnaperingen. Zondagavond keren de Olympianen naar Soest terug. Soest 1 en STVU 1 hadden in de competitie beide twee keer gewonnen, zodat het onderling treffen wel erg belangrijk was. Hierbij is Soest met winst uit de krachtmeting gekomen en staat nu bovenaan in de afdeling, zij het met een geringe voorsprong. In de tweede helft van de competitie zal het dus zaak zijn iedere partij binnen te halen, die binnen te halen valt. Jongstleden zondag zorgden de dames Schothuis en Luten voor de eerste twee winstpunten. De heren Voogel en G. ter Meulen moesten toestaan dat STVU de score weer gelijk trok. Maar de dames haalden een winstpunt uit de dames- dubbel en de sterk spelende herencom binatie Aernout Voogel/Leen Heems kerk wonnen ook in 2 sets. De vijfde winstpartij kwam voor rekening van mevr. Schothuis en G. ter Meulen, zoat alle teamgenoten aan de 5-3 overwin ning hebben bijgedragen. Soest 2 bereikte een gelijkspel 4-4 tegen Hoogland 2. De herendubel P. v.d. Hammen/R. Zahn kan geen aanspraak maken op de schoonheidsprijs maar de spanning hielden zij er wel in. Toen de tegenstanders in de tweede set een object. Mogelijk kunnen hier dan in de toekomst interland-wedstrijden ge speeld worden. Nu het handbalverbond zich positief opstelt, is van BDC-zijde ook con tact opgenomen met de beheerder van de jeugdherberg „de Heidebloem" aan de Bosstraat. Deze jeugdherberg zal in de toekomst, in de onrendabele winter-weekenden, ingeschakeld kun nen worden voor het onderbrengen van handballers en officials. Gedacht wordt aan het afsluiten van een con tract voor vijf jaren. De heer Duit blijft van mening dat het complex, bestaande uit twee hallen en drie buitenvelden en een parkeerter rein, gebouwd moet worden op het hui dige Soester kermisterrein aan de Koningsweg. „Dicht bij de bossen en duinen voor buitentrainingen en ook dicht bij het openbaar vervoer; n.s.-station Soest- Zuid. Andere zó geschikte plaatsen zijn in Soest niet voorhanden", aldus de heer Duit. De competitie '81/82 Is voor de jeugd achter de rug. Afgelopen zaterdag werden, tussen de buien door, de laat ste wedstrijden gespeeld. Alleen de B-l gaat nog even door. Zij gaan deze week (afgelopen maandag en a.s. woensdag) proberen alsnog kampioen te worden. Voorde A-3 was het afgelopen zaterdag al feest. Zij werden na een zeer regel matig seizoen kampioen van hun afde ling. De bloemen en het etentje na afloop waren dan ook zeer verdiend. De overige 16 gespeelde wedstrijden leverde 8 overwinningen, 1 gelijkspel en 7 nederlagen op. De uitslagen waren als volgt: A-Junioren: Soest 3-Amsvorde 2 B- Junioren: Hoogland 1-Soest 1 C-Junioren: V.V.O.G. 1-Soest 1 D-Pupillen: Soest 1-IJsselmeervogels l 0-0 Hooglanderv. 1-Soest 2 2-1 Hees 1-Soest 3 0-2 Roda 4-Soest 4 4-1 IJsselmeerv. 6-Soest 5 1-3 E-Pupillen: Roda 1-Soest 1 2-0 SOVA 1-Soest 2 5-1 Soest 3-1J sselmeervogels 4 2-1 Soest 4-TOV 2 5-0 Soest 5-Hoevelaken 4 0-1 F-Pupillen: Soest 1-K.V.V.A. 1 0-4 Soest 2-Roda 3 5-0 Soest 3-Limvio 1 3-0 Damesvoetbal De dames van S.O. Soest zijn afgelopen week vrij geweest. A.s. zondag spelen zij hun laatste competitiewedstrijd in Maarssen. vijftal matchpoints teniet deed en de set op tie-break wonnen leken alle donkere wolken zich boven deze baan samen te trekken. Maar het winstpunt werd toch binnengehaald. Soest 3 verloor met 5-3 van Hilver- heide ondanks het stugge volhouden van de heren C. van Eldik en E. Hovestad in hun enkelspelen. Beide verloren de eerste set maar wisten toch op tijd de winst binnen te halen. Het derde winstpunt kwam uit het gemengd dubbel mej. Voogel/C. v. El- dik. Soest 5 kreeg een derde nederlaag te slikken en ook Soest 7 kwam niet tot winst. De winstpunten kwamen hier uit de enkelspelen van de heer Van Vee- nendaal en mevr. Keijsers en het gemengd dubbel van het duo mej. Jongepier/hr. v. Veenendaal. Bij het herenteam zorgde alleen de heer Westland voor een winstpunt. Op zaterdag verstoorde aanhoudende re gen het verloop van de wedstrijden. Twee teams zochten hun heil in de tennishal. Soest C won voor de derde maal, maar Soest B kwam niet verder dan een 3-2 nederlaag: jammer nadat zij de eerste twee zaterdagen hadden gewonnen. De hoop dan maar vestigen op de return. VANAF f 40,PER DAG KONINGSWEG IQ SOEST Er bestaat een gereden kans dat er tijdens de sportuitwisseling met Soest- Duitsland, toch een atletiekwedstrijd in het programma zal worden opgeno men. Het onderdeel waar dan strijd om zal worden geleverd is een bosloop. Daarin zullen dan uitkomen de C- en D-junio- ren. De 36-jarige heer H. Hooyberg uit Soest, in zijn dagelijkse doen directeur van een Amsterdams reisbureau, zal a.s. zaterdag in Amsterdam deelne men aan de internationaal hoog aan geschreven Marathon. De heer Hooyberg behoort niet tot categorie der mogelijke kanshebbers. Toch wordt het voor hem een belang rijke wedstrijd want hij doet een po ging om als derde inwoner van Soest de ruim 42 kilometer binnen de drie uur af te leggen. De heer Hooyberg deed in zijn jeugd aan atletiek en hij was een verwoed schaatser. Zijn spikes kwamen in de wilgen te hangen toen er belangrijker zaken geregeld moesten worden en er voor sport geen tijd meer overschoot. Hij hernieuwde de kennismaking met de atletieksport tijdens de jaarlijkse stratenloop in Klaarwater, georgani seerd door Super Van Dam en de Sport Organisatie Soest. Twee jaar geleden hervatte hij de training en sindsdien wordt er iedere week minimaal 125 kilometer hard gelopen in de omgeving van Soest. Die training moet dit keer resulteren in het afleggen van de marathon binnen de drie uren. De heer Hooyberg is geen lid van de S.O. Soest, maar hij heeft daar wel veel vrienden. Hij nam ondermeer vorig jaar deel aan de wedstrijd Soest- Soest Duitsland. A.s. zaterdag zullen de lange afstand lopers van S.O. Soest hem begeleiden op zijn tocht door Amsterdam. Vijf S.O.-lopers doen mee aan de halve marathon ter voorbereiding van de marathon in Rotterdam. Mogelijk is hij de week daarop in Rotterdam present om de Soest-lopers bij te staan die daar deelnemen aan de marathon. Alle ogen zijn nu gericht op de Rayon kampioenschappen voor de meisjes adspiranten A en de meisjes kadetten A, die door het behaalde kampioen schap van de Kern Amersfoort het moeten opnemen tegen BOB (Oud- Beyerland), Grasshoppers (Katwijk) en een ploeg uit de kern Utrecht, dat bij de kadetten waarschijnlijk Cangeroes zal zijn, en bij de adspiranten vermoe delijk OSG. Of de twee Red Stars teams hier eenzelfde resultaat zullen behalen als in de kompetitie mag niet als aan nemelijk worden beschouwd. Ieder jaar worden deze ploegen zonder veel moeite kampioen in hun klasse, omdat er geen echte tegenstand kan worden geboden van verenigingen uit de om trek. In de kernen Rotterdam, Den Haag en Amsterdam, ligt het gemiddelde ni veau basketbal hoger, en dat bleek ook wel in de rangschikkingen, met uitzon- dering van het vorig seizoen, toen de meisjes adspiranten een tweede plaats veroverden van West-Nederland, en daardoor automatisch bij de beste tien ploegen van Nederland mocht worden gerekend. De winnaars van deze toernooien zul len worden afgevaardigd naar de Ne derlandse kampioenschappen, waar aan per klasse vijf klubs zullen mee doen. Met dit toernooi wordt een periode van toernooien ingeluid. Het jeugdpro gramma met betrekking tot de toer nooien: De lange afstandlopers van de Sport Organisatie Soest-afdeling atletiek, heeft de afgelopen dagen weer uitste kende prestaties verricht. Op Koninginnedag werd Richard van Egdom tweede in een wedstrijd over 5500 meter in Barneveld. Zijn clubge noten Rob de Haas en Wim de Jong werden respectievelijk achtste en twaalfde. De stratenloop te Soesterberg op de zelfde dag werd gewonnen door Joop van Leijenhorst. Tweede werd het Soest-lid Richard van Egdom. Rob de Haas werd hier vijfde en Wim de Jong achtste. Op 2 mei namen Ed Hartman en Eef v.d. Brink deel aan een wedstrijd over vijf kilometer in Nijmegen. Ed Hart man finishte in 16.13.1 minuut. Een tiende seconde later ging Eef v.d. Brink over de eindstreep. De langlaufploeg nam deel aan een wedstrijd tussen langlaufers uit Utrecht en Soest. Soest won met twintig punten voor sprong. Algemeen winnaar werd Andries Schotanus in 2.46.8 min. Wim de Jong werd tweede in 2.53.4 min. er Richard van Egdom derde in 3.13J min. Het damesteam van de Knicker bockers is in de competitie goed van start gegaan. Tegen het derde team van het Amersfoortse Quick werd met 20-11 gewonnen. Vooral in de eerste slagbeurt werd er goed geslagen. Madeleine Spelt begon met een honkslag, waarna Elsbeth de Bruin een geweldige homerun sloeg. Honkslagen van Flos Khahil, Maj-Britt Wassenaar en Karin Keizer zorgden tenslotte voor een 3-0 voorsprong. De Quick-dames kwamen sterk terug door veldfouten aan Knickerbockers- zijde, waardoor zij met 5-3 voorkwa men. Hagelbuien teisterden de speelsters, hetgeen het spelpeil niet ten goede kwam. De pitcher van Quick raakte vermoeid en had moeite slagballen te gooien zo dat veel Knickerbockers met 4 - wijd op de honken kwamen. De eindstand werd tenslotte 20-11 in het voordeel van Knickerbockers. Op vrijdag 21 mei speelt Knicker bockers de eerste thuiswedstrijd voor de competitie tegen Felix uit Hilver sum (aanvang 19.15 uur). Junioren Het juniorenteam speelde in de B-pool uit tegen HCAW-B op de mooie accom modatie in Bussum; Soest wacht op een sponsor om zoiets ook hier te rea liseren. Reeds in de eerste inning nam de Soester ploeg afstand. Op honkslagen kwamen achtereenvolgens Rik van Hooidonk, Jeroen Keijzer en Roderik de Rovers binnen. Het veld hield de tegenpartij vervolgens op nul. In de tweede inning kwam Soest pas goed los: 7 punten werden aan de sco re toegevoegd; tenslotte ging Jaap Teeling uit op een vangbal en werd Erik Plomp uitgetikt. Weer ging HCAW voor nul aan de kant. Het overwicht van de Knickerbockers bleef duidelijk, hoewel in de vierde inning HCAW twee maal kon scoren. In de vijfde probeerde HCAW het met een andere pitcher, die echter bepaald slechter was dan zijn voorganger. Eindstand HCAW-Knickerbockers 2-21, het eerste succes dus dit seizoen voor de actieve trainer R. La Rose, De adspiranten hadden dit weekend vrijaf; wel werd door de pupillen twee maal gespeeld, in Soest, ook tegen HCAW. In de eerste slagbeurt van de eerste wedstrijd was het meteen raak voor de tegenpartij: 0-6. Ondanks goed pit- chen van Ronald Fareel liepen de gasten uit tot 10-0 maar in de gelijk makende halve inning konden de Soes ters wat terug doen: eindstand 6-10. De tweede wedstrijd begon voorspoe dig: meteen 6 punten; Patrick Farrell kwam op de thuisplaat slechts centi meters tekort en werd uitgetikt. In de tweede slagbeurt scoorden de Knickerbockers slechts eenmaal en kwam HCAW - door minder gelukkig pitchen van de eerder zeer betrouw bare Rogier Kriele sterk terug. Toch zagen de Soesters tenslotte kans deze zeer spannende wedstrijd te win den met 8-7. Na te zijn gestart met vijf nederlagen op een rij begon het voor het tweede tiental van de Soester schaakclub enigszins te gloren met een gelijkspel tegen Leusden II. Eindelijk was de nederlagenban door broken. De zevende wedstrijd tegen Huizen I werd de eerste overwinning. Toen restten er nog twee uitwedstrij den tegen eerste tientallen, die veel hoger genoteerd stonden t.w. Hoevela ken I en Denk en Zet I uit Waverveen. En ziet het venijn zat voor Soest dit keer eens niet in de staart, in tegen deel, beide matches werden glansrijk gewonnen en wel respectievelijk met 6-4 en 6%-3%. Zonder ook maar één van de andere spelers iets te kort te doen moet hier toch wel de schitterende prestatie van Michiel Jonker genoemd worden die het toch maar weer pres teerde beide keren aan het eerste bord de volle winst te boeken en daarmede het geheel een behoorlijke duw in de goede richting te geven. Niemeijer aan bord 2 scoorde totaal 1Vu punt, hetgeen zonder meer een uitstekende resultaat genoemd mag worden. Ook Ben van Vliet haalde deze score aan bord 6 en 5. Verder een woord van hulde aan inval ler Van Bakel die een fraaie zege boekte tegen Hoevelaken een resultaat dat ook weggelegd was voor Gerth. En dan niet te vergeten drie nieuwelingen in het team de heren De Gier, Renger en Silkens. Ze hebben gevochten voor wat ze waard waren en vooral Renger met eveneens een score van 1% punt uit de twee wedstrijden heeft belang- Zondag 9 mei a.s. zal op het parkoers op het Soester Industrieterrein de 15e Ronde van Soest georganiseerd wor den. Het worden dit keer wedstrijden voor dames over 35 kilometer; voor junioren over 60 kilometer en voor amateurs over 100 kilometer. Het bestuur van de organiserende ver eniging Tempo is er opnieuw in ge slaagd een aantrekkelijk rennersveld bij elkaar te krijgen. Onder de 71 dames die aan de start komen bevindt zich de kampioene van Nederland 1981, H. Top uit Wekerom. Ook de winnares van vorig jaar, C. Meyer uit Vlaardingen is er weer bij en niet te vergeten M. Havik uit Volen- dam, die dit seizoen al vier wedstrijden won. P.V. Soest Wedvlucht vanaf Houdeng. Afstand 205 km. In concours 293 duiven. Aankomst eerste prijsduif 13.26.10 uur. Aankomst laatste prijsduif 14.23.00 uur., Uitslag H. v. Essen 1 34 40. - A. v. Slooten 2 27 42. - R. v. Hornsveld 3 6 24 33. - D. Huis man 4 25 32 53. - C. Bokma 5 12 13 39 46 48 50. - H. Huisman 7 30 31 37 38 59. - M. Monsjou 8 10 17 44. - R. Bokma 9 14 23 45 47 54. - P. Limper 11 19 28 49 52. - Comb. Vogel 15 53. - R. v. 't Net 16 18. - S. Berghuis 20. - E. Veerman 21 22 29 35 36 56. - G. H. v.d. Broek 26 5157 58. - Z. v.d. Eschert 41. - Gebr. Steenman 43. Verder zijn kanshebbers Annie Borckink (de schaatster) uit Eibergen, Petra de Bruin uit Nieuwkoop, E. Gottschal uit Groningen, de zusjes Ver hoeven uit Berkel Enschot en L. v.d. Lienden uit Bosch en Duin. Aan de start komt ook Coby v.d. Broek uit Soest en B. van IJken uit Baarn. Het startschot wordt gelost om 12.00 uur. Junioren Om kwart over een vertrekken liefst 98 junioren voor hun wedstijd over zestig kilometer. In dit grote veld een aantal renners uit de nationale selectie: P. de Boon uit Spijkenisse, A. Cornelissen uit Dalfsen, H. van Dalfzen uit Gene- muiden, A. Kistenmaker en M. Zwiers uit Oldenzaal en A. v.d. Kruisweg uit Oldebroek. Kanshebbers voor de eindzege zijn ook C. Broekhuizen uit Maartensdijk, F. Dijk uit Vianen, B. van Leijen uit Wageningen, F. Rijkhoff uit Veenen daal, M. Veenman uit Anke veen en M. Schipper uit Baarn. Uit Soest rijden mee L. van Overbeek en P. Schellekens. Amateurs De amateurs rijden honderd kilome ter; de start vindt plaats om drie uur. Het veld bestaat uit 112 renners en onder hen bekende namen als Dick Willigenburg uit Leusden, W. Pater uit Barneveld, de gebroeders Lieverts uit Kortenhoef, Bert Lambo uit Breukelen en zeker ook Rob van de Broek uit Soest. Er zijn, zoals gebruikelijk in Soest, leuke premies te verdienen: bij de dames vier series van acht stuks; bij de junioren zes series van eveneens acht stuks en bij de amateurs tien series van tien stuks. De leidersprijs bij de dames is beschik baar gesteld door Westra-papier; de leidersprijs bij de junioren door Ge- mar-gezinsmarkt en bij de amateurs door Peko, kraanverhuurbedrijf. De bloemen komen van Bloemisterij Bux- torff. Het gehele parkoers is vrij toeganke lijk. VAN WEEDESTRAAT 16 -SOEST* TEL 13*73 3-0 kampioen 1-8 3-2

Soester Courant | 1982 | | pagina 19