Hilversum Amersfoort Eén dag Met IVN-Eemland de Eempolder in Bazar/Rommelmarkt Van Arkel Instituut Anti- interventie- avond in Baarn De Eekhoorn huizenkrant Hulpverlenings adressen Feestavond Verstandelijk gehandicapten Magneten Hondje weg Hondje terug Bijeenkomst CDA-vrouwen- beraad Vrijheidsdagen Burgerlijke Stand R.K.kerkdiensten Schrijven met Amnesty International Vrijdag 7 mei: Predikbeurten Rommelmarkt voor Peuter speelzaal „De Woelwaters" Medische Dienst Vergadering Stichtingsraad „De Borg" R.K. Vastenaktie brengt 26.275 gulden op 20 21 Soester Courant van woensdag 5 mei 1982 21 City: Le Professionnel, met J.P. Bel- mondo en Robert Hossein. 12 jr Dag.: 13.30-19.00-21.30 uur. Zo.: 14.00-16.30-19.00-21.30 uur. City: Peter Ustinov en Jane Birkin in Evil under the sun. 1 Dag.: 13.30-19.15-21.45 uur. Zo.: 14.15-16.45-19.15-21.45 uur. City: Bud Spencer in Banana Joe. A 1 Dag.: 13.30-18.30-21.15 uur. Zo.: 13.15-16.00-18.30-21.15 uur. City: Omar Shariff en Geraldine Chap- lin in Dr. ZJivago. 12 jr. Verhoogde prijzen - Lengte totale progr. ca. 3% uur. Dag. ook zondag: 13.30 en 20.00 uur. Rex: Conaxt, koning der barbaren, met Arnold Schwarzenegger en James Earl Jones. jg jr Do. t/m zo.14.00-18.30-21.15 uur. Ma. t/m wo.14.00-20.00 uur. Bijou: Terence Hill en Henry Fonda in My name is nobody. 12 jr. Do., ma., di. en wo.20.15 uur. Vr., za. en zo.19.00-21.15 uur. Euro: Vladimir Brajovic en Franpoise Blanchard in Caligula en Messalina. Dag.13.30-18.30-21.30 uur. 16 jr. Zo.: 13.45-16.15-18.30-21.30 uur. Euro: Les uns et les autres, met Ro bert Hossein en Nicole Garcia. Verhoogde prijzen - Totale lengte pro gr. ca. 3Vé uur. Dag. ook zondag: 13.30 en20.00 uur. NACHTVOORSTELLINGEN City: Driver, metRyanO'Neal. Evil under the sun, met Peter Ustinov. Banana Joe, met Bud Spencer. Gerijpte vruchten, toegang 18 jaar. Zaterdag 8 mei, aanvang: 24.00 en 00.15 uur. Bijou: 3 Tirolers in heet Bangkok. Vr. en za.23.30 uur. 16 jr. KINDERVOORSTELLINGEN Bijou: Billie Turf. Za., zo. en wo.-middag: 14.30 uur. Geen opgave. Donderdag 13 mei zullen de samen werkende ouderverenigingen Philadel- phia en V.O.G.G. weer een feestavond organiseren voor verstandelijk ge handicapten. Deze avond zal worden gehouden in het gebouw Concordia, Kerklaan 1 te Hoogland en zal aanvangen om 20.00 uur. Het Artiesten Palet onder leiding van W. Vos zal deze avond verzorgen, zij hebben veel ervaring opgedaan bij het optreden voor zieken, bejaarden en gehandicapten en zullen op deze avond een keur van artiesten brengen die er een gezellige en ontspannen avond van zullen maken, iedereen in de wijde om geving van Amersfoort is dan ook van harte welkom. De zaal is open om 19.30 uur en er zal 5,- worden gevraagd om de kos ten te dekken. Ds. P. van der Laarse beroepen Ds. P. van der Laarse uit Boskoop is door de beroepingscommissie van de afdeling Soest van de Nederlandse Protestantenbond beroepen tot voor ganger van de vereniging. Ds. v.d. Laarse heeft de benoeming aanvaard en hij zal per l september a.s. voor 3% dag per week in dienst treden. Op zondag 29 augustus zal de kerkelijke intrede plaatsvinden. Morgenavond, donderdag 6 mei, zal ds. v.d. Laarse de algemene ledenver gadering van de afdeling bijwonen. De polen staan gericht als jij verschijnt en plotseling ben ik nergens meer. Magnetisch veld waarin ik word gevangen de wereld die mij bezig hield verdwijnt. Onbevangen, kwetsbaar en verzonken de wellust maakt thans elk in liefde dronken. En telkens weer voel ik dezelfde schok. Als ik van dichtbij in jouw ogen kijk begint het feest dan weet ik weer heel zeker dat het geen sprookje is geweest. Nicky VERMIST: 23-4. Teefje bruin-zwart, (bovendek zwart), langharig, lange staart, 3 jr., schuw, ..Speedy" (zoekgeraakt op de Biltseweg) Van der Post, Bilderdijklaan 122, 3723 DG Bilthoven, tel. 030-783424. 29-4. Kater, zwart, wit vlooienbandje De Wilde, Nassaulaan 61, 3743 CB Baarn, tel. 11593. 26-4. Kater, zwart van boven, wit on der, 15 jr. gecastreerd; Spies, Kerkpad ZZ 20f, 3764 AR Soest, tel. 15362. 24-4. Kater, Siamees, sealpoint (beige- donkerbruin), 12 jr., „OPA"; De Gier, Luytenaarpad 27, 3766 BM Soest, tel. 10616. 16-4. Kater, rood-wit gestreept, witte voetjes, bandje met metalen adresko kertje, 4 jr.gecastreerd Pierhagen, Nic. Beetzlaan 27, 3743 HL Baarn, tel. 20620. 27-4. Poes, lapje, rood-wit-zwart, wit bij neusje en bekje, zwarte wang, zwart plekje onder de kin, 7% mnd., ,,TOM Van Rouwendaal, Steenhoffstraat 69, 3764 BK Soest, tel. 20247. GEVONDEN: 25-4. Cocker spaniel, bruin, oud, aange reden - dood, (Drakenburgerweg, Baarn). 24-4. Kater, zwart-wit, zwarte vlek op neus, ongecastreerd, (Scalmeyer- «pad); 27-4. Poes, bruin-cypers, (Chemco) Beide katten: Dierentehuis, tel. 13583. 18-4. Kat, „blauwe rus" Chardet, Oude Utrechtseweg 12, 3743 KN Baarn, tel. 16616. 25-4. Kat, zwart, dood (Torenlaan, Baarn). 2-5. Kat, rood-wit, dood. (Amsterdam sestraatweg, t.h.v. Buitenzorg, Baarn). Attentie: Houdt Uw dieren onder toe zicht! Denk aan gevaren zoals: vergif tiging, verkeer, verhandelen. Wandel met de hond aan de lijn. Laat hem alleen los lopen, waar dat is toege staan. Maak voor de poes en ren, als U een tuin heeft. Raster het balkon af met gaas. Niet-hond-of-kat-bezitters, die ongewenst honde- of katte-bezoek in de tuin krijgen, kunnen de dieren gemakkelijk verdrijven door één bakje water te gooien! De Stichting Amivedi belast zich met de opsporing van vermiste huisdieren d.m.v. registratie en publikatie van lijsten van zowel vermiste als van gevonden huisdieren. Amivedi Soest- Baarn is te bereiken onder telefoon nummer 02155-10667, bij voorkeur - 's ochtends. Bij vermissing en bij het vinden van een huisdier is het raad zaam tevens de Politie en het Dierente huis c.q. dierenbescherming op de hoogte te stellen. Kinderbingo in „De Borg" De wijkvereniging Overhees organi seert op woensdag 12 mei een kinder bingo in het dorpshuis „De Borg". Toe gang hebben kinderen in de leeftijd van 6 tot 12 jaar. Begonnen wordt om 14.00 uur. Leden en donateurs betalen 1,50; niet-leden 3,-. Woensdag 12 mei wordt in gebouw De Open Hof aan de Veenbesstraat een bijeenkomst gehouden van het CDA- vrouwenberaad. De projectleidster van de Stichting Federatieve Raad Welzijnswerk Ouderen Soest, me vrouw J. I. Hukema, zal één en an der vertellen over het bejaardenwerk in relatie tot het gemeentelijk welzijns werk. De bijeenkomst begint om 10.00 uur. Maatschappelijk werk Stichting Maatschappelijk pienstver- lening Soest. Burg. Grothestraat 51, Soest tel. 02155-19004. Spreekuur: Afdeling gezinsverzorging en bejaardenhulp In Soest: iedere werkdag van 9.00 uur tot 10.00 uur, in „de Borg" gedurende de zomer maanden gesloten. Men kan terecht aan de Burg. Grothestraat 51. In Soesterberg: geref. Kerk, Gen. Winkelmanstraat 103, iedere donder dag van 14.00-15.00 uur. tel. 03463-2606. Afdeling maatschappelijk werk In Soest: iedere werkdag van 9.00 tot 10.00 uur. in „de Borg" iedere woens dag van 9.00 tot 10.00 uur. In Soesterberg: Geref. Kerk. Gen. Winkelmanstraat 103, iedere woensdag en vrijdag van 9.30-10.30 uur, tel. 03463-2606. ADRESSEN TE SOEST Gemeentelijke Sociale Dienst afdeling maatschappelijk werk: Kantoor: Lange Brinkweg 79, tel. 16744, toestel 322. Spreekuur maatschappelijk werken den, maandag t/m vrijdag 8.30 tot 10.00 uur. CPS-Centrum Psychosociale Hulpver lening Soest Levens- en gezinsvragen. Bur.v. Goyenlaan 142, tel. 02155-21598. Spreekuur iedere werkdag van 9.00- 10.00 uur en volgens afspraak. Tijdens weekend: Weekenddienst Maatschappelijke Hulpverl.. tel. 19911. Prot. Sociaal Centrum Maatschappelijk werk, gezinsverzor ging en bejaardenhulp voor Amers foort en omgeving. Spreekuur dagelijks van 9.00-10.00 uur, Bergstraat 29 te Amersfoort. Telefoon 033-10441. Sociaal Pedagogische Dienst (maatschappelijk werk t.b.v. verstan delijk gehandikapten), 't Zand 25, 3811 GB Amersfoort, telefonisch be reikbaar van 09.00-17.00 uur telefoon nummer: 033-720624. Fed. Ned. Vakbeweging afd. Soest/Soesterberg informatie-adressen Soest: A. Brand, Beetzlaan 99, tel. 19053; K. Spiegel, Verl. Talmalaan 17, tel. 16195; C. v.d. Brul, Harperpad 13. tel. 16640. Soesterberg: K. Baars, Postweg 73, tel. 3706; J. Poort, Gen. Winkelmanstraat 66, tel. 2404. Op 4 mei zullen wij weer de gevalle nen uit de tweede wereldoorlog her denken. Dit jaar zal dat tegelijk de start zijn van een „vrijheids-maand" waarin de OSL-Stichtingen diverse manifestaties organiseren. Zaterdag 8 mei zullen op vele plaatsen „vrijheidsmarkten" worden gehouden waar men de dank voor de verkregen vrijheid zal gedenken maar ook zal waarschuwen tegen de belagers van deze vrijheid. De OSL Stichtingen vragen de geeste lijkheid om op zondag 9 mei in de kerk diensten te bidden voor het behoud van de „vrijheid" en voor de slachtoffers van terreur en willekeur. Zij vragen het onderwijzend personeel om ruime aandacht te besteden aan de jongste geschiedenis en stil te staan bij de gedachte hoe een „systeem" met concentratiekampen werkt en hoe de „holocaust" mogelijk werd. Zij vragen het Nederlandse volk waak zaam te zijn en iedere terreur af te wijzen of die nu afkomstig is van de Volksunie of van het Marxistisch Scho- lings Collectief. Er is geen verschil tussen rechts en links fascisme en extremisme. Lezing over gezonde voeding Op de maandelijkse bijeenkomst van de afdeling Soest-Zuid van de Neder landse Christelijke Vrouwenbond zal de heer A. Suurhof spreken over het onderwerp: „Hoe gezond is onze voe ding?". Deze laatste bijeenkomst vóór de zomervakantie wordt weer in De Rank aan de Soesterbergsestraat ge houden en wel op woensdag 12 mei, aanvang 20.00 uur. De ééndagsvlinder, gelukkig met de éne dag van 't leven. Meer geluk is haar in haar kort bestaan niet gegeven. Het moederschap is haar niet eens beschoren. Zij is slechts voor één dag geboren. Moeder ben je voor je hele leven. Het moederschap is je voor altijd gegeven. Maken wij haar slechts één dag in mei werkelijk blij? Als wij ons daarop beroemen zouden wij haar „ééndagsmoeder" kunnen noemen. Wiil. U zou wel eens willen kennismaken met de natuur in de Eempolder aan de Soester kant? Welnu op zondag 9 mei kan dat d.m.v. de maandelijkse na tuurwandeling van I.V.N.-Eemland. Twee uur lang willen de gidsen u meenemen om onderwijl e.e.a. te ver tellen over de zich daar tonende voor- jaarsbloeiers. Weidevogels ontbreken evenmin in de Eempolder, zij het, dat hun aantal niet zó groot meer is. Toch blijven ook zij de moeite waard en kunnen de gidsen u vertellen over hun herkenbaarheid. Ruilverkaveling, ook die vindt plaats in het te bezoeken na tuurgebied, wordt aangesneden. De parkeerplaats naast de Oude Kerk aan de Torenstraat te Soest, is het vertrekpunt. Tijd: Twee uur precies. Voor de kerk is een halteplaats van de bus van Centraal Nederland voor hen, die van Amersfoort en Utrecht komen en aan de overzijde de halte voor diegenen, die van de Baarnse kant komen. Auto's kunnen worden ge plaatst op het parkeerterrein. Elk jaar is de belangstelling voor de Eempolder-wandeling bijzonder groot en daarom worden geïnteresseerden verzocht op tijd aanwezig te zijn. De hond mag wel mee, maar alléén aange lijnd. Dat mei niet voor niets Bloemaand genoemd wordt kan worden geconsta teerd tijdens de (altijd) gratis wande ling op zondag 9 mei a.s. Tot kijk. Rita, I.V.N.-Eemland. Zaterdagmiddagmuziek Domkerk Utrecht Het concert in de reeks zaterdagmid- dagmuzieken, Domkerk Utrecht zal a.s. zaterdag 8 mei, het tweede zijn in een concertserie gewijd aan werken van Carl Philipp Emanuel Bach. Aan deze unieke componist wordt over het algemeen weinig aandacht besteed. In deze reeks komen enkele boeiende as pecten aan de orde. Op 8 mei kunnen we een hoboconcert en een sinfonia voor strijkers beluiste ren. De bekende barokhoboïst Pieter Dhont is solist in het hoboconcert. Het concert begint om half vier, is gratis toegankelijk en is tijdelijk in de Pieterskerk 100 meter vanaf de Dom kerk. GEBOREN: Pete Antonius, zoon van A. W. van Logtenstein en P. W. M. Dijkman. - Mattijs Christiaan, zoon van B. H. M. Dijkgraaf en A. R. M. Roodenburg. - Michel, zoon van G. van Dijk en Y. Verwoerd. - Christel, dochter van A. Hilhorst en A. M. W. van Breukelen. - Martine Anthonia Adriana, dochter van A. G. Verbocht en C. T. W. Delen. - Esin, dochter van I. Kücük en H. T. Tülü. - Joeri, zoon van N. P. Eken en G. J. Kremer. - Gerritje Henderika, doch ter van W. M. van Doezelaar en N. A. van Vulpen. - Mikel, zoon van H. H. Boute en M. van Amerongen. - Daan, zoon van G. de Clippelaar en W. C. H. M. van den Berg. - Jacqueline, dochter van G. J. M. Sukking en C. Saridjo. - Ellen, dochter van R. A. A. Ambags en M. van der Does. - Bas, zoon van D. van Wijngaarden en M. Mooten. ONDERTROUWD: Maarten Wensink en Iris Natalia Ol- denburger. - Franciscus Johannes Schutte en Pietertje Jannie Mudde. - Lodewijk Willem Robert Felleman en Alida Maria van Logtenstein. - Rogier Adriaan van Apeldoorn en Karen van Schuppen. - Tijmen van Dijk en Marga- retha Stavast. - Hendrikus Wilhelmus Johannes Kok en Richarda Christina Anna van Doorn. GEHUWD: Jan Schouten en Joke Visser. OVERLEDEN: Willem Fennema, echtgen. van N. Mook. - Jacoba Elisabeth Petronella Beuke, echtgen. van J. H. Honée. - Johanna Isabella Stolwerk, wed. van J. de Ruiter. - Pieter Bergema, wed. van D. W. van Voorthuizen. Parochie Soest, Kerkplein, tel. 12688. Zaterdag 19.00 uur Zondag 8.00, 9.30 (hoogmis) en 11.30 uur In de week H. Missen te 8.30 en 19.30 uur Parochie Soestdijk, Burg. Grothestraat, telefoon 12775. Zaterdagavond 19.00 uur Zondag 9.00 en 11.00 uur Dinsdag en donderdag 9.00 uur Maandag, woensdag en vrijdag 19.00 uur Parochie Soest-Zuid, St. Willibrordusstraat, tel. 19943. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.30 en 11.00 uur Woensdag 19.00 uur Parochie Soes terveen Willaertstraat 51, tel. 16290-10522 Zaterdag 18.00 uur Zondag 10.30 uur St. Caroluskerk, Soesterberg, tel. 03463-1521 Zaterdag 19.00 uur Zondag 10.30 uur Dixi dienst A.s. zondag 9 mei, wordt er in de Emmakerk, aanvang 19.00 uur, weer een dixidienst gehouden. Dit zal de laatste zijn van dit seizoen. Voorganger is dsr H. K. de Wilde met als thema „Werk?". Muzikale begeleiding door het dixikoor en combo o.l.v. Freek Berrier. Na de dienst staat de koffie en choco mel weer klaar. Zaterdag 5 juni wordt op het Van Ar kel Instituut van 10.00-16.00 uur een Bazar/Rommelmarkt gehouden. De netto opbrengst zal worden gebruikt voor de recreatie/ontspanning t.b.v. de kinderen die op het instituut wonen. Er zal die dag weer van alles te doen en te koop zijn. Rad van Avontuur, reuze sjoelbak, balgooien, zenuw- spel, schieten, diverse raadspelletjes en er is een Rommelmarkt. Voor de rommelmarkt kunnen we nog oude en nieuwe bruikbare spullen ge bruiken (geen bankstellen, koelkas ten e.d.). Wij verzamelen verder alle mogelijke (klein) goed zoals; huishoudelijke ar tikelen, boeken, platen, speelgoed, glas en aardewerk, verlichtings-elek- trische artikelen, enzovoort. Heeft u spullen beschikbaar? U kunt de spullen brengen naar het Van Arkel Instituut, Hellingweg 1, Soest. Of als u ze zelf niet kunt bren gen, belt u dan even het Instituut 02155- 17444 tst. 31 en vraagt u naar Henk Phielix. De spullen worden dan in over leg afgehaald. Restaurant Soester Natuurbad" v. Weerden Poelmanweg 4 Soest Tel. 13156 b.g.g. 22937 Voor een ouderwets gezellige brui loft, receptie of bedrijfsfeest. Ook voor uw vergaderingen reserveren wij onze zaal. Als vanouds vaste lage prijzen Zeer grote parkeergelegenheid. Het gehele jaar geopend Informeer vrijblijvend. Zaal: 200 personen. Donderdagmiddag 6 mei aanstaande om 13.30 uur wordt er weer een schrijf- middag gehouden in het Amnesty Centrum, Bonifaciusstraat 24. Er wordt geschreven tot circa 15.30 uur. Tijdens de schrijfmiddag kan een ie der persoonlijk een protest schrijven tegen gevangenneming van mensen om hun overtuiging, ras, geloof of huidskleur. De politieke gevangenen waarvoor de ze maand geschreven wordt, zitten ge vangen in: Pólen: Een vrouw, lid van de onaf hankelijke vakbond Solidariteit, zit een straf uit van tien jaar. Verder is zij veroordeeld tot vijf jaar verlies van burgerrechten. Dit alles wegens het verspreiden van en opstellen van zogenaamd „op ruiend" materiaal. Zuid Afrika: Hier wordt een 35-jarige maatschappelijk werker zonder aan klacht of proces sinds 2 november 1981 vastgehouden in de gevangenis van Benoni op 1600 km afstand van zijn woonplaats Kaapstad. Sovjet-Unie: Een 67-jarige arts en his toricus wordt hier al anderhalf jaar opgesloten in een psychiatrische in richting. Amnesty is van mening dat zijn opsluiting meer van politieke dan van medische aard is. HaïtiEen 23-jarige student zit sinds november 1980 gevangen wegens „sa menzwering tegen de binnenlandse staatsveiligheid Aan de autoriteiten van bovengenoem de landen worden brieven geschreven met verzoeken om vrijlating, stopzet ting van marteling, medische behan deling en opheldering van verblijf plaatsen. Er liggen voorbeeldbrieven klaar. Voor schrijfmateriaal en postzegels wordt gezorgd. Nadere informatie verstrekt de heer L. Heirman, Heideweg 4, Soest. Wie in deze eerste dagen van mei stilstaat bij de betekenis van woorden als „verdrukking" en „bevrijding", en de dramatische gebeurtenissen van de afgelopen maanden in EI Salvador tot zich laat doordringen, die zal het dui delijk zijn dat de volken van Centraal Amerika onze solidariteit hard nodig hebben! De bevrijdingsbewegingen in El Salva dor, Guatemala en Nicaragua zitten, behalve om daadwerkelijke steun, ook dringend verlegen om de politieke on dersteuning van hun idealen door de bevolking van de democratische lan den van Europa. De verwezenlijking van die idealen wordt echter onmo gelijk gemaakt door de inmenging van de Verenigde Staat: in El Salvador wordt de militaire steun aan de junta steeds weer opgevoerd, in Guatemala wordt die steun officieel hervat, en in Nicaragua worden pogingen gedaan om het revolutionaire proces stop te zetten. Vóór alles is het dan ook noodzake lijk dat de Amerikaanse interventie in deze landen zo snel mogelijk wordt ge stopt! Om dat te bereiken dient de regering van de Verenigde Staten te worden geconfronteerd met een mas saal protest. In de maanden april en mei wordt op diverse plaatsen in Nederland actie ge voerd om zo veel mogelijk mensen bij dit protest te betrekken. Deze ac tie vormt op haar beurt een onder deel van een grote Europese anti-in terventie-karavaan (op 29 april begon nen in Londen en via dertien Europe se landen begin juni a.s. eindigend in Straatsburg) die het Europese Par lement een petitie zal aanbieden met deze inhoud: over te gaan tot de erkenning van FDR/FLMN (de Salvadoreense bevrij dingsbeweging) als representatieve kracht in El Salvador; de Noordamerikaanse interventie in Centraal Amerika te veroordelen; de politiek van Honduras ten aanzien van zijn buurlanden te veroordelen; het dictatoriale regime van Guate mala te veroordelen; Nicaragua als Europese Gemeen schap meer geld te geven, ten einde het ontwikkelingsproces te onder steunen. Op vrijdag 7 mei a.s. zal, op initia tief van de Basisgroep Baarn-Soest, in Baarn uitgebreid aandacht worden besteed aan deze anti-interventie-ac- tie, door middel van een Informatiestand op de Brink (vanaf ca. 16.00 uur), met een optreden van de dansgroep van het Jeugdkomitee El Salvador gevolgd door een bijeen komst in het filmhuis (De Vonk) aan de Burg. Penstraat (vanaf ca. 20.30 uur), waar o.m. de film „Revolu- ción o muerte" zal worden vertoond. IKV-Vredesmars Soesterberg 9 oktober De jaarlijkse Vredesmars tegen de kernbewapening in Soesterberg zal dit jaar plaatsvinden op zaterdag 9 okto ber. De Stuurgroep Soesterberg van het IKV, belast met de organisatie van de demonstratie, nam hierover on langs een beslissing. De Stuurgroep is dit jaar uitgebreid met de groep „Stop de N-bom". Op verzoek van „Stop de N-bom" vindt de betoging niet in de IKV-Vredes- week (september) plaats. Een andere overweging is dat in de Vredesweek reeds een grote vredesmars wordt gehouden, namelijk op 25 september in 't Harde op de Veluwe. Voorts laat de Stuurgroep weten dat waarschijnlijk ln oktober de Defensienota van het kabi net Van Agt uitkomt. De Soesterberg- demonstratie sluit hier dan mooi bij aan, aldus de Stuurgroep. Zoals bekend staat de Vredesweek van het IKV sedert 1977 ln het teken van de leus „Help de kernwapens de wereld uit, om te beginnen uit Nederland". HERVORMDE KERKEN Oude Kerk Torenstraat 10.00 uur ds. Jac. Smit Emmakerk, Regentesselaan 10.00 uur ds. P. Kloek 19.00 uur ds. H. de Wilde, Jeugddienst „De Open Hof", DaJweg/Veenbesstraat 9.00 uur ds. J. Greive Ichtuskerk, Albert Cuyplaan 10.00 en 17.00 uur ds. P. van Harten; H.D. Zonnegloren Soesterbergsestraat 125 10.00 uur R.K. dienst In alle kerken kindercrèche tijdens de morgendienst, behalve in Zonnegloren. Jeugddienst 10.00 uur Da Costaschool, Prins Bern- hardlaan. GEREFORMEERDE KERKEN Julianakerk, Julianalaan 19 9.30 uur ds. J. C. Baumfalk; H.A. 17.00 uur ds. D. Land Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18 9.30 uur dr. J. Rinzema; H.A. 17.00 uur ds. J. C. Baumfalk: H.A. „De Open Hof", Dal we g/ Vee nbesstraat 10.30 uur ds. D. Land; H.A. 17.00 uur dr. J. Rinzema; H.A. Chr. Gereformeerde Kerk, Julianalaan 90 9.30 en 17.00 uur ds. J. Schoonderwoerd Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt Kerkgebouw N.P.B. 8.30 uur ds. A. N. Hendriks; 17.00 uur ds. P. Houtman Gereformeerde Gemeente Dalweg (hoek Beukenlaan) 9.30uurLeesdienst; 14.30 uur ds. J. van Haaren VERENIGING VAN VRIJZINNIG GODSDIENSTIGEN N.P.B. Rembrandtlaan 20 10.15 uur ds. W. Lee rink EVANGELIE GEMEENTE „IN DE RUIMTE" 14.30 en 17.00 uur dienst JEHOVA'S GETUIGEN KONINKRIJKSZAAL St. Theresiastraat 18 vergadering: zondag 9.45 uur maandag: 19.15 uur donderdag: 19.45 uur SOESTERBERG Hervormde Kerk „De Hoeksteen" 10.00 uur dienst STERRENBERG 10.30 uur dienst GEREFORMEERDE KERK Gen. Winkelmanstraat 10.00 uur ds. J. Kuiper, Doorn; 19.00 uur ds. D. Land, Soest BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10.30 uur ds. H. C. Valeton, Baarn EVANGELISCH LUTHERSE GEMEENTE Kapelstraat, Baarn 10.30 uur ds. C. M. de Vries, Bussum Ned. Ger. Kerk 10.30 uur ds. v.d. Heuvel, Barendrecht; 17.00 uur Br. B. Verhey VRIJE EVANGELISCHE KRING (Eemnesserweg 63b) 19.00 uur dienst Leidsters en ouderkommissie van de peuterspeelzaal „De Woelwaters" or ganiseren op woensdag 12 mei a.s. een rommelmarkt, waarvan de opbrengst geheel ten goede komt aan de speel zaal. De speelgoed-subsidie is vervallen en het geld zal gebruikt worden voor de aanschaf van nieuw materiaal. „Rommeltjes" en ander bruikbare en vooral verkoopbare waren worden graag verwacht bij de speelzaal op het adres Beetzlaan 32. De markt wordt daar ook georgani seerd en wel op 12 mei van 09.30 tot 13.30 uur. Voor de peuters worden tijdens de openingsuren leuke attracties georga niseerd. Met koophuizen die u in geen andere gids aantreft. Een ruime keuze van huizen in Amersfoort, Soest, Baarn en omgeving. Vraag gratis toezending. Peters bv Makelaardij o.g. voor wonen in de groene zone 1 Soest 02155-16251 Amersfoort, 033-30488 SOEST De artsendienst wordt op 5 mei van 00.00 tot 24.00 uur waargenomen door: dokter B. Nicolas, Steenhoffstraat 12, tel. 12667 en dokter H. Huitema, Regen tesselaan 14, tel. 12388. De artsendienst wordt in het weekend waargenomen door: dokter mevr. E. Floor, Varenstraat 39, tel. 12140 en dokterP. Rupert, Schoutenkampweg4, tel. 12395. Het is aan te raden niet direct naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbellen! BEZOEKUREN ZIEKENHUIS ZONNEGLOREN tel. 02155-19144. Kinderafd. bezoektij den: voor gezinsleden in overleg met verpleegkundige, overige bezoekei 14.30-15.00 uur. Bezoektijden zieken huis: 13.15-14.00 uur van 19.00-19.45 uur. WEEKEND-OPVANGDIENST Eerste Hulp bij dringende moeilijk heden. Zaterdag en zondag, Nationale feest dagen en gedenkdagen van 15.00 tot 17.00 uur, tel. 19911. SOESTERBERG Weekenddienst huisartsen: dokter R. v.d. Wijgerd, Paltzerweg 227, Den Dolder, tel. 030-780626. SOEST Tandartsen Zaterdag en zondag, 13.00-13.30 uur: J. Hoogteyling, Heideweg 9, tel. 16666 DIERENARTS Vanaf vrijdag 23.00 uur tot zondag 24.00 uur: Grote huisdieren: H. Blanken, Eem- nes, tel. 02153-12706. Kleine huisdieren: mevr. A. Knapen- de Jong, Ereprijsstraat 23, tel. 14211. Weekend- en nachtdienst apotheken Ingaande de gehele zaterdag en zondag tot de daaropvolgende vrijdag 17.30 uur: Apotheek Soestdijk, Van Weedestraat 35, tel. 12487. Extra dienst op zaterdag van 8.30 tot 12.30 uur: Apotheek Bierhaalder, Nieuwstraat 40, Baarn, tel. 02154-12137. Tel. nummer Ambulancevervoer: 033-12345 (voor Soest en Soesterberg) 14049 (alleen voor Soest). Donderdag 13 mei a.s., aanvang 20.00 uur, wordt in De Borg een openbare vergadering gehouden van de Stich tingsraad van dit dorpshuis. De begroting 1982 wordt behandeld en er moet een nieuwe voorzitter be noemd worden. De heer P. J. Moer- kerke treedt af in verband met druk ke werkzaamheden. De Vastenaktie van de R.K. parochies in Soest heeft 26.275,88 opgebracht. Dat is 1.275,88 méér dan het streef bedrag. Het geld is bestemd voor een agrarische coöperatie in Rwanda in Afrika. De parochianen van de Petrus en Pau- luskerk (Soest-midden) brachten 10.230,35 bijeen; de parochianen van de Mariakerk (Soestdijk) 5.756,15; van de H. Familiekerk (Soest-Zuid) f 5.676,16 en van de Joanneskerk (Soes- terveen) 4.613,22. De dank van de organisatoren en van de mensen in Rwanda gaat uit naar allen die hun medewerking aan dit re sultaat verleenden. Stichting Hulpcentrale Soest Hulp aanvragen dagelijks tussen 9.00 en 10.00 uur. tel. 19999. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen dagelijks tussen 9.00 en 10.00 uur, tel. (03463)-1789 óf 2097. Opvang borstamputatte: Elke maandag van 10-12 en 14-16 uur. tel. 13221. C. Hoekstra-Kok. Elke dinsdag van 13-14 uur, tel. 13703. A. Kulik. Werkgroep Kind. en ziekenhuis: Behartigt de belangen van kind en ouder vóór, tijdens en na de zieken huis opname. Voor informatie mevr. J. Rasker, tel. 19085; VROUWEN BELLEN VROUWEN Luistertelefoon: 033-724520. Openingstijden maandag en vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. Woensdag 20.00 tot 23.00 uur. KRUISVERENIGING SOEST EN SOESTERBERG De avond- nacht- en weekenddienst van de Kruisvereniging Soest/Soester berg is bereikbaar via telefoon: Soest 02155-18770 (antwoordapparaat) Soesterberg 03463 1540 (antwoordap paraat). Via het antwoordapparaat hoort men de naam van de dienstdoende zuster. Medisch Centrum. Nieuweweg 14. Soest. tel. 02155-18770. Spreekuur wijkverpleegkundigen: elke werkdag van 13.00-14.00 uur. Informatie, uitlenen van verpleegarti- kelen. aanmelden voor deelname aan zwangerschapsgymnastiek en opgave van nieuwe leden, tussen 9.00-12.00. Medisch Centrum, Rademakerstraat 43. Soesterberg. tel. 03463-1540. Spreekuur wijkverpleegkundigen: elke werkdag van 13.00-14.00 uur. Uitlenen van verpleegartikelen en in formatie eveneens tussen 13.00-14.00 uur. Diabetici: Telefonische hulpdienst 033-725083 dag en nacht bereikbaar. Voor Soest. tel. 15628 en tel. 14796. Lipleeskursus Voor informatie Lipleeskursussen me vrouw H. H. Heibloem-Cramer, Logo pediste. Smitsweg 3. Soest. tel. 11405. „BORSTVOEDING, NATUURLIJK" Vereniging „Borstvoeding, Natuur lijk". afd. Soest Houdt iedere maand informatie-bijeenkomsten over borst voeding. Secr. H. Stroband-Collard. tel. 17551. Mevr. J. Lieve, tel. 11232. Mevr. B. Postma, tel. 14605. AL-ANONGROEP SOEST Tel. 02155-10965 of 035-19469 (steun aan familie van degene, die overmatig veel drinkt of dronk». Telefonische Hulpdienst Gooi en Eem- land: Dag en nacht bereikbaar voor psychi sche en sociale nood. Telefoon nummer 035-45555. Kinder- en jeugdtelefoon elke dag be reikbaar van 12.00 tot 21.00 uur. Tele foonnummer: 035-45556. Vachtverzorging honden Spreekuur Rita van Luytelaar. Iedere 2e en 4e maandag van de maand in het dierentehuis aan de Klein En- gendaalweg van 14.00 tot 15.00 uur. Voor inlichtingen: Tel. 12855.

Soester Courant | 1982 | | pagina 21