Koninginnedag '82: Koud - winderig en nat Chatoux Chatoux de Stadhouder twi: [ËQffiB: Huisvestingsprobleem politieagenten lijkt onoplosbaar iHi m Plaatsing noodlokaal bij politiebureau dringend noodzakelijk Nikon EM. Kwaliteit onder handbereik. Ai: ii B START Garantie Waarborg vn foto-filrrvvideoC^ Waar was je nou? 2 VLEUGELS-PIANO'S Restaurant van den Brink Moederdag (vanaf 17.00 uur geopend) MENU VAN DE MAAND Ik was even in de UtasseteJle Nu zicht op nieuwbouw uitblijft: Huizenveiling Soest - Soesterberg „Zet moeder in de boeken" of kijk in onze kadohoek Soes ter Courant van woensdag 5 mei 1982 A! Koninginnedag '82 zal de geschiedenis ingaan als een dag met veel wind, veel regen en abnormaal lage temperatuur. Het zonnetje dat vroeger altijd scheen liet het praktisch de hele dag afweten. In de avonduren was het helemaal bar en daarom werden taptoe [op het Kerk plein] en de lampionoptocht verscho ven naar vandaag, woensdag 5 mei. Alle evenementen, en het waren er dit keer heel wat, hadden van het slechte weer te lijden. Het Spel zonder Gren zen op de Eng; de kinderfeesten bij SEC; de fiets- en autopuzzelritde muziek op het oude marktplein trokken allen minder belangstelling dan men op zo'n dag verwachten kan en mag. Bij het Spel zonder Grenzen had men gerekend op de opkomst van 200 teams, maar er kwamen er maar ruim de helft. Tot half drie kon men inschrij ven, maar tegen die tijd was men al druk aan het opruimen. Bij SEC was de kantine overvol, maar bij de kramen was het minder dringen dan andere jaren. Groot was de bewon dering voor de vier parachutisten die van grote hoogte en bij krachtige wind toch het SEC-veld nauwkeurig wisten te vinden. Aan de fiets- en autopuzzelrit namen 80 automobilisten en 40 fietsers deel; minder dan andere jaren ook. Toch willen zij dat de rit volgend jaar weer georganiseerd wordt. Bij het popconcert op het marktplein viel de belangstelling ook tegen; méér dan vijftig luisteraars tegelijk waren er eigenlijk nooit. Druk Druk was het op de kunstmarkt rond het Artishockgebouw. Ze kwam wat later op gang dan andere jaren, maar over belangstelling hadden de stand houders niet te klagen. De politieke partijen waren de grote ..weggevers" al betrof dat dan programma's in verkorte vorm, stickers en buttons. 2 Juni zal iedere club weten of het allemaal zin gehad heeft. Druk was eigenlijk ook de stratenloop in Soest-Zuid. Daar verschenen toch altijd nog zo'n driehonderd deelnemers aan de start. De wedstrijd met rol stoelen, een evenement dat ook natio naal gehouden wordt op vele plaatsen, ging bij gebrek aan Soester belang stelling niet door. Niet door gingen ook de taptoe en de lampionoptocht en vermoedelijk mede daardoor was het weer druk in de Petrus en Pauluskerk aan het Kerk plein. Daar traden de gospelgroep The Messengers en het koor van de Neder landse Protestanten Bond, afdeling Soest, op. The Messengers kregen, uiteraard zou den wij willen zeggen, de handen dikwijls op elkaar, maar vele bezoe kers zullen hebben staan kijken van het hoge (zang)niveau dat het NPB- koor bereikte. Hartverwarmend; overigens net als het programma dat ten gehore gebracht werd. Organist Steef van 't Slot parafraseer de de nummers zeer verdienstelijk aan elkaar. Niet tegenvallend gezien de weersom standigheden en het feit dat eenmaal voorbereid werk toch maar vertoond moet worden, was de deelname aan de optocht met versierde fietsen. Er wa- en net genoeg versierde fietsen, of net genoeg prijzen, om iedereen gelukkig te maken. Soestduinen. Soestduinen manifesteerde zich voor het eerst als een aparte wijk. Soester- bergse muzikanten zorgden voor een muzikaal ontwaken, waarna er voor ieder wat te doen was. Burgemeester Scholten opende het feest met spijkerslaan. Het straatteke nen werd gewonnen door Jovanka Ste- geman (bij de jongsten) en door Hester Lundavist en Roderik Kant respectie velijk bij de groepen tot en boven tien jaar. Prijsuitreiking Tijdens het druk bezochte Oranjebal in De Borg reikte de burgemeester de prijzen uit van het Spel zonder Gren zen. Ploegen tot 16 jaar: 1. Chaos, Dr. Schoonenbeeklaan 34, 591 seconden; 2 Druppies, Beetzlaan 12, 647 sec.; 3. Het Succes, van Lenneplaan 21, 692 sec.; 4. De Tegenpartij, Dr. Schoonen beeklaan 15, 739sec.; 5. Supermuggen, Choristenpad 20, 861 sec. Ploegen 16 jaar en ouder: 1. De Gema len, Pelikaanweg, 444 seconden; 2. Starke Boerenwarke, Koninginnelaan 148, 446 sec.; 3. Zootje Ongeregeld, Ericaweg 12, 462 sec. 4. Het Zonnige Zuiden, Baarn, 489 sec.; 5. De Win naars. Obrechtstraat 9, 490 seconden. In de eerste categorie ging nog een troostprijs naar De Blauwe Tijgers, Beetzlaan 115, met 1.440 seconden. De stratenloop over 4% kilometer werd gewonnen door Wouter van 't Klooster (19). Tweede werd Joop van Leyen- horst en derde Rick van Boven (15). Iedere deelnemer kreeg een medaille. Soesterberg Het Soesterbergse Koninginnedagfeest kenmerkte zich weer door tal van nieuwe aktiviteiten. De reveille, ge pland rond half zeven, liep wat uit de hand doordat de bromfietsende en autorijdende jongeren al een half uur eerder, zonder knalpot rondrijdend, liet weten dat het Koninginnedag was. Om acht uur deed de muziekvereniging Odeon het nog eens dunnetjes over en daarna kon iedereen terecht op de feestmarkt. Er was een standwerkers concours waarvoor nationale belang stelling bestond; de verkiezing van de sterkste man; doelschieten; autodu- wen; gekostumeerd voetbal; een stra tenloop; een door de brandweer ver zorgd schuimbad; een gezondheids- hindernisloop; een klaverjastoernooi; kindertoneel, een autopuzzelrit en af sluitend een Oranjebal. Water doet het altijd goed in een Spel zonder Grenzen f Veel grote en kleine deelnemers startten in de stratenloop op Koninginnedag Foto: Herman van Dam Minder druk was het op het SEC-terrein waar kinderspelen gehouden werden Nikon iJ-wmiJoiiol Een novum van Nikon. De Nikon EM. Een nieuwe automatische spiegelreflex. Klein, compact, functioneel en attractief. Nieuwe lichtgewicht lenzen. Standaard: 50 mm./1.8 Nikon E objectief. Nieuwe handzame motor-drive: de MD-E. Plus een nieuwe auto matische flitser: de SB-E. Het nieuwe Nikon-systeem. De micro-electronische precisie flitst bij Nikon voort! Ga maar kijken bij uw Nikon-specialist. 2 |ui exclusieve Combitoio-gararoe èn 2 jaar graas all-nsk waarborg mei wereld- detdong legen rueuw- waarde bi) opname apparatuur boven 2 SOEST w: - z*tf -f Het is NU de tijd voor: B0NTBEWARING REPARATIE M0DELM0DERNISEREN op eigen atelier ALCANTARA L. mantels - K. jasjes - pakjes HEREN: Blazers - auto- coats - L. mantels K. BERGSTRAAT 12-14 AMERSFOORT tel.:033-15283 Lid Stichting bontwaarborg sinds 1887 gespecialiseerd in de betere merken UTRECHT, Biltstraat 62 -68, tel. 030 -712299 AMERSFOORT, Arnhemsestraat 8 - 10, tel. 033 - 30124 Het ziet er niet naar uit dat de Soester gemeenteraad een afdoende oplossing zal weten te vinden om woningzoeken de politieagenten aan een huis te hel pen. De gevolgen kunnen funest zijn want een politieman die elders bij een baan een woning aangeboden krijgt vertrekt. Sollicitanten die bij hun aan melding om een woning vragen kun nen niet geholpen worden en dat heeft dan dikwijls weer het gevolg dat hij van de hem hier aangeboden baan afziet. Het probleem dat maandag j.1. in de vergadering van de commissie alge mene bestuurszaken werd besproken, knelt destemeer nu de commissiele den voorshands niet van zins blijken ieder jaar maar een paar man de politie-opleiding te laten volgen om zo doende de mogelijkheid te hebben het korps met jonge, meestal ongetrouwde agenten aan te vullen. De filosofie daarachter is dat deze jonge agenten beperktere wooneisen zullen hebben, drn sollicitanten die met hun gezinvan elders komen. De commissieleden voelen er onder de huidige slechte financiële situatie niets voor om zich aan de opleidings- kosten te binden. In de notitie over de huisvesting van politie-ambtenaren wordt gezegd dat, als Soest op een moment geen behoef te heeft aan deze jonge agenten, ze tijdelijk uitgeleend kunnen worden aan andere korpsen. Soest draait dan wel voor de oplei- dingskosten op en de kans bestaat dat andere korpsen daarvan gaan profi teren. Want de uitgeleende agent kan overgehaald worden (met een woning) om bij het andere korps vast in dienst te treden. Overigens waren de commissieleden het wel eens met het principe dat niet meer dan rondom tien procent van de korpssterkte, exclusief tech nisch- en administratief personeel, buiten de gemeente woont. Deze tien procent is gebaseerd op de sterkte van 66 man (executief perso neel) en de zes ploegen a zes man, waarvan er dan één man per ploeg met minder bezwaar buiten Soest zou kunnen wonen. Maar dat deze tien procent's regeling uiteindelijk toch geen soulaas zal bie den komt doordat er te weinig eenge zinswoningen in Soest beschikbaar zijn of komen. En het gaat juist om deze eengezinshuizen waar binnen het korps vraag naar is en waarvoor, omdat elders een dergelijke woning wel aangeboden wordt, men Soest ver laat. Het personeelsverloop is in de laatste tien jaar gemiddeld 2% per jaar. Ook nu heeft het korps weer twee vacatu res. Van de eerder door het gemeentebe stuur getroffen regeling voor het toe kennen van een tegemoetkoming aan politiemensen in de huur van een wo ning, is geen gebruik gemaakt. De bij drage is in de praktijk te laag geble ken. Ook tot koop blijkt het gros van de politiemensen niet over te gaan omdat de prijzen te hoog liggen. Schuldig aan deze moeilijke situatie is het in Soest gehanteerde puntensys teem bij woningtoewijzing. Ook al zou de agent extra punten toebedeeld krij gen in verband met zijn onmisbaar heid, dan nog zijn er tè veel urgente gevallen om hem vlug aan een huis te helpen. De commissie kwam er niet uit en zoals gebruikelijk is, werd de zaak één maand aangehouden om zich na der te kunnen beraden over de con sequenties van te nemen beslissingen. Het gaat daarbij vooral om de finan ciële consequenties van het al dan niet in opleiding nemen van adspi- rant-agenten en dat afgewogen tegen het moeten aanstellen van oudere poli tiefunctionarissen, die hun komst naar Soest laten afhangen van het be schikbaar zijn van een eengezinswo ning. Anti-speculatiebeding op laag pitje Het anti-speculatiebeding, dat Soest hanteert bij verkoop van woningbouw percelen, zal voor de losse kavelver koop niet meer gehanteerd worden. Concreet gaat het om een bouwper ceel op de hoek van de Noorderweg en Menkolaan, waar een gegadigde zich voor gemeld heeft, die echter van de koop zal afzien als er dergelijke belemmeringen aan verbonden wor den. In de commissievergadering A.B.Z. stelde burgemeester Scholten voor het in dit geval maar te doen. ,,We raken dergelijke perceeltjes anders in deze tijd nooit kwijt". De commissieleden gingen er mee. akkoord; óók als het percelen betreft aan de Colli gnilaan, de Parklaan en hier en daar in O verhees. Soesterbergsestraat 122 Soest Telefoon 02155 -127 06 CONSOMMÉ AU CEBFEU1L Heldere kervelsoep COQUILLES ST. JAQUES AU GRATIN Sint Jacobsschelpen in een kruidensaus BIFTECKALA TRAVIATA Hollandse biefstuk met champignons in rode wijnsaus, verse seizoengroentes en gebakken aardappeltjes FROMAGE FRANCAIS Franse kaas PARFAIT A LA MAISON Vruchtenparfait Prijs per persoon f i5,00. Wij zijn geopend door de week vanaf 11.30 uur, zondags en maandags gesloten. Van Weedestiaat 52 - Tel. 1 52 29 Nu er geen zicht Is op een nieuw Soester politiebureau moet er bij het huidige bureau toch weer een noodlo kaal bijgeplaatst worden. De huisves ting van het korps laat al jaren te wensen over; dat is ook bij het Rijk bekend. Maar de minister van binnen landse zaken stelt geen geld beschik baar om met de nieuwbouw te kunnen beginnen. In de notitie die j.1. maandag in de vergadering van de commissie alge mene bestuurszaken werd behandeld, zeggen burgemeester en wethouders dat in ,,Den Haag" erkend is dat nieuwbouw noodzakelijk is. De moge lijkheid op uiteindelijk sukses mag daarom niet uitgesloten worden. Toch moet er nu direct wat gedaan worden aan de huisvesting van het korps, omdat de situatie onhoudbaar is. ,,Het werk loopt spaak", zei burge meester Scholten. Met name de recher che kan haar werk niet meer doen. Het aantal misdrijven is met vijftig pro cent gestegen en de zeven man tellende afdeling komt door ruimte gebrek aan een te lage produktiviteit. Dat aantal rechercheurs is al vijf jaar hetzelfde gebleven en meer mensen aanstellen moet gepaard gaan met het creëren van meer ruimten. Het college stelt in de notitie dat bij het Rijk aangedrongen zal blijven worden op nieuwbouw. Intussen moet echter alles nagelaten worden om Den Haag geen aanleiding te geven voorlopig (definitief) een streep te halen door de nieuwbouwplannen „Dit betekent, dat er momenteel geen belangrijke verbeteringen aan het hui dige politiebureau moeten worden aan gebracht", aldus de notitie. Het college wil daarom een per jaar opzegbaar huurkontrakt van een kleine kantoor ruimte met circa drie kamers. Maar de commissieleden gingen daar niet mee akkoord. Zij willen alsnog meer en ook hardere gegevens dat de situatie wanhopig is. Die gegevens in een wat uitgewerkter voorstel moeten in juni op tafel komen. juwelier Een vertrouwd adres voor briljant Taxaties - Reparaties - Rijgwerk Burg. Grothestraat 13 Soest Telefoon 02133-23271 Ruim 9000 gulden voor de EHBO De huis-aan-huis collecte voor de plaatselijke EHBO, die vorige week gehouden werd, heeft in totaal 9056,06 opgeleverd. Collectanten en vooral ook gevers wor den hartelijk bedankt. Ten overstaan van de notarissen M. H. A. van Veeren en Mr. H. H. Elferink te Soest, werd dinsdagavond 27 april om 8 uur, in De Rank, publiek ver kocht, ingevolge artikel 1223 Burger lijk Wetboek: Perceel I, dit in samenwerking met Notaris Mr. D. C. Hoevers uit Amers foort; het landhuis Leeuwestein met zwembad, tennisbaan en verdere bij gebouwen, tuin en bos, aan de Amers- foortsestraat 75a te Soesterberg, groot 2.77.05 ha. Het perceel werd ingezet op 440.000.- door de heer van Hazelen te Amers foort en niet afgemijnd. Perceel II, de villa met garage, erf en tuin aan de Noorderweg 91 te Soest, groot 8.74 are. Het perceel werd in gezet op 320.000.- door de heer But- zelaar te Soest en afgemijnd met 50.000.- door de heer Nijland te Birk- hoven. Perceel III, het woonhuis met schuur, erf en tuin aan de Van der Weijden- straat 11 te Soest, groot 1.54 are. Dit perceel werd ingezet op 114.000.- door de heer Dierdorp te Soest en afgemijnd met 1000,- door de heer Hoffer uit Zaandam. Parel Pockets: Een keur van beroemde nederlandse 'Aid. OeMoor-gigggSSS en vertaalde romans, AA "TRANEN ALS 'jd deel slechts9.90 OCHTENDDAUW Sanne van Havelte: 111 Keus uit 13 onvergetelijke romans Nu extra voordelig r\t\ van 19.90 voor9.91) Agatha Christie: Overal is de duivel 14*1^ (filmeditie)19.50 VYvonne Keuls: ii Het verrotte leven van c%£. r a Floortje Bloem^ZO.50 Toon Hermans: Ik heb het leven lief Ci\ (met vele illustraties) 17.50 CorBruyn: Omnibustijdelijk X VU I^Visser-Roosendaal: Bij nader inzien 1 AA slechts15.90 De Moor-Ringnalda: Tranen als ochtenddauw -te. AA (omnibus) slechts 10 .90 \S\ Harald Robbins: Goodbye Janette AA (de nieuwe wereldbestseller)üO.90 James Clavell: Noble House Een adembenemende week 4 n AA HongKongvoor 49.90 Henk Molenberg: Twaalfuurtje c\t\ (100radiorecepten)lO.90 Met mijn tuin in de wolken (een heel bijzonder tuinboek, (grootformaat) ^4.50 I Het mooiste kamer- plantenboek (een schitterend kadoboek) t AA van 49.50 voor 1Ö.90 Boekhandel SOESTERBERGSESTRAAT 53 VAN WÉEDESTRAAT/STADHOUDERSLAAN naast Reisbureau Gerth - TEL. 17699

Soester Courant | 1982 | | pagina 3