Wethouder Plomp slaat eerste paal voor v.d. Huchtschool Twintig jaar bedrijfscompetitie Lente-markt in speelzaal „de Bron" Openheid - redelijkheid menselijkheid Werken welzijn wonen - TAXI KLOMP 12984 Uitreiking prijzen Lego-wedstrijd ABN Bank meldt 10,5% hogere netto-winst over 1981 Dividend 26,- (onv.) SOESTDIJK BRUIDSREPORTAGE FOTO HERMAN VAN DAM CAFÉ-RESTAURANT BRUILOFTEN PARTIJEN RECEPTIES D'66 verkiezingsprogramma: PvdA-aktiviteiten komende vier jaar gericht op: Inbreker gepakt Jongetje onder auto De spuiters van Smeeing: 'Wij werken onzicht baar' auto smeeing TEL. Wegdek glad door carboleum Soes ter Courant van woensdag 5 mei 1982 Wat in 1961 begon als een initiatief om het leefklimaat In Soest te verbe teren heeft in 1982 de „viering" opge leverd van twintig jaar bedrijssport competitie. Dat heeft de initiatiefne mers in het begin zeker niet voor ogen gestaan. Men wilde kennelijk de Soesters op een wat hoger cultureel peil brengen want men begon met een toneelvoor stelling in het openluchttheater. Het zal in die tijd. toen de televisie nog lang niet algemeen ingeburgerd was, een mooie avond geweest zijn, want het openluchttheater was vol. Maar op drie andere culturele evene menten werd een dusdanig groot ver lies geleden, dat het merendeel van de initiatiefnemers het, op deze wijze ver beteren van het leefklimaat, niet meer zag zitten. Er werd naar iets anders gezocht en men kwam uit bij „brood en spelen", zoals de Romeinen eigen lijk al wisten. De initiatiefnemers waren leden van de Soester Zakenkring en hoe ideëel hun startpunt ook geweest mag zijn, feit is dat Soest er een bloeiende be- drijfssportcompetitie aan over gehou den heeft, die deze meiand voor de twintigste achtereenvolgende keer ge organiseerd wordt. Toen Soest in 1961 eigenlijk niet bevat telijk bleek voor culturele evenemen ten ,,op niveau" kwam Zakenkring- lid „Foxboro" met het voorstel om onderlinge sportwedstrijden te orga niseren. Dat voorstel werd enthousiast ontvan- gen en verder uitgewerkt.» Na raadpleging van plaatselijke sport- deskundigen werd een evenementen commissie geïnstalleerd onder voorzit terschap van Dr. M. van Driel. De heren Schneide en Van de Bos werden respectievelijk secretaris en penning meester en als leden-deskundigen werden benoemd de heren Falch, J. Elderman (zwemmen), W. Schunse- laar (hockey) en Blok (gymnastiek). Op voorstel van radio- en t.v.commen tator Dick van Rijn werd in Soest een start gemaakt met 7-voetbal en 7-hand- bal. Ook werd die eerste keer een veld loop gehouden en gymnastiekdemon- straties. Het idee van zeventallen voor voet bal en handbal is tot op de dag van vandaag een sukses gebleken. Dankzij medewerking van de gemeen te kreeg de evenementencommissie de beschikking over het natuurbad voor zwemwedstrijden; over het SEC- terrein voor voetbal en handbal; het terrein achter het gemeentehuis voor volleybalwedstrijden terwijl in het openluchttheater gymnastiekdemon- straties gegeven werden. Dat eerste jaar werd het officier-ca sino te Soesterberg afgehuurd voor een slotfeest en dat werd bijgewoond door zevenhonderd man. BART KOOY Vredehofstraat 6 Telefoon 12525 Voor uw In oud-hollandse stijl ingerichte zaal Takken van sport Handbal, voetbal en volleybal hebben de twintig jaren volgemaakt. Afgevallen zijn in de loop der jaren atletiek, zwemmen, gymnastiek, wan delen, fietsen en tafeltennis. Opgevoerd is vissen, waarmee al sinds vele Jaren de bedrijfssportcompetitie afgesloten wordt. Het aantal deelne mers voor dit evenement loopt gestaag terug; slechts veertien bedrijven doener aan mee. Bij de drie eerder genoemde sporten ligt dat anders. Het aantal bedrijven dat meedoet ligt rond de vijftig; dit jaar negenenveertig; het totaal aan tal deelnemers is dit keer 864. In 1962 waren er 450 deelnemers aan de sportwedstrijden en 256 gymnasten traden op in het openluchttheater. Competitie Van het begin af aan is er sprake ge weest van een echte competitie met winnaars en tweede- en derde prijzen. De eerste commissie die deze wed strijden organiseerde, kwam zoals ou de verhalen vertellen, na 1800 man uren vergaderen tot een ingenieuze formule voor het bepalen van de win naars. Zo werd er rekening gehouden met factoren als: sportiviteit, kleding, het percentage werk-deelnemers van het bedrijf, het aantal supporters en de belangstelling van directie en stafle den. Vooral wat deze laatste twee betreft is de animo wel zeer sterk terugge lopen. Maar de uitwerking van deze formule eiste na afloop van de competitie nog zeer veel tijd en daardoor vond de officiële prijsuitreiking altijd pas veel later plaats. Tegenwoordig gaat de nu al jaren uit drie man bestaande evenementencom missie van de Zakenkring (de heren J. C. van Essen, voorzitter; A. J. Brink, secretaris en J. Elderman, commissaris) recht toe - recht aan te werk. De franje is er af; geen pun ten meer voor kleding (hoewel die doorgaans voor alle deelnemers best in orde is), voor sportiviteit (die wordt als vaststaand aangenomen) en voor opkomst van supporters en directies. Daardoor kan de organiserende com missie al na tien minuten volledige standen bekend maken. De prijsuitreikingen vinden direct na afloop van de finales plaats; slot-feest- avonden worden niet meer gegeven. Vorig jaar is nog een poging gewaagd alle deelnemers voor het begin van de competitie, bij elkaar te krijgen voor een partijtje bowling in De Borg. Dit jaar is men daar vanaf gestapt. Het bestuur van de Zakenkring biedt nu het driemanschap, Van Essen- Brink en Elderman, een receptie aan op vrijdag 7 mei van 17.30 tot 19.00 uur in restaurant Darthuizen aan de Prins Hendriklaan. Dat driemanschap verdient hulde voor de vasthoudendheid waarmee het ieder jaar weer de competitie organiseert. De Zakenkring komt dankbaarheid toe dat ieder jaar de geldmiddelen be schikbaar gesteld worden om dit eve nement mogelijk te maken. Maandag 10 mei en dinsdag 11 mei begint deze 20e competitie met hand bal op het terrein van BDC aan de Henr. Blaeckweg; aanvang 18.30 uur. De volleybalwedstrijden worden zo als gebruikelijk in Beukendal gespeeld en dit jaar op donderdag 13 mei en donderdag 27 mei; aanvangstijd even eens 18.30 uur. Gevoetbald wordt er tenslotte op maandag 17-, dinsdag 18-, maandag 24- en dinsdag 25 mei op het sport- De heren A. J. Brink (links) en J. C. van Essen, organisatoren van de be drijfssportcompetitie. Het derde lid van de commissie, de heer J. Elder man vertoefde in het buitenland toen de foto genomen werd complex van VVZ aan de Eemweg. Ook daar is de aanvangstijd steeds 18.30 uur. Traditioneel wordt de competitie afgesloten met een viswedstrijd in de Grote Melm en wel op zaterdag 5 ju ni, te beginnen om 08.00 uur. Vorige week werden tijdens een ge zellige bijeenkomst in het EHBO-ge- bouw de prijzen uitgereikt van de Le go-wedstrijd, welke georganiseerd was door D. van den Broek (winkelcentrum de Smitshof). De heer van den Broek was vol lof over de fantastische werkstukken van de vele deelnemers (sters) De uitslagen in de twee leeftijdsgroe pen waren: 5-8 jaar: 1. ruimtelab Simon Steen, 8 jaar, Margrietlaan 21. 2. Vliegtuig, 7 jaar Tjeerd v.d. Zee, Gemshoorn 3. 3. Watermolen, 7 jaar Sebastian v., Mil. Dorresteinseweg 6. 8-12 jaar: 1. Machine, 9 jaar B. Volgers, G. v.d. Veenstraat85. 2. Truck Scania Wijnand Hartman, Tltus Brandsmastr. 31. 3. Brug Michel v. Ruth, Ereprijs straat 117. „Openheid", „redelijkheid" en „men selijkheid" zijn de drie peilers van het verkiezingsprogramma van de Demo craten '66. De partij die de afgelopen vier jaar met drie man in de raad ver tegenwoordigd was, zegt te kiezen voor PRAAMGRACHT 5 - SOESTDIJK - TEL. 02155-17552 Op „werken", wenen" en „welzijn" zullen in de komende vier jaren de aktiviteiten van de PvdA-raadsfractie gericht zijn. Daaraan wordt de hoogste prioriteit gegeven en de partij is bereid op andere terreinen te bezuinigen om de drie gestelde prioriteiten veilig te stellen. 4Van verzwaring van de lasten van de burger wil men pas weten als blijkt dat er door het herschikken van de uitga ven niet voldoende ruimte is om de prioriteiten te realiseren. Op de „dag van de arbeid" presenteer de de nieuwe fractievoorzitter, de heer F. Kingma, geflankeerd door de eerste vijf kandidaten het, in vergelijking met andere keren, wat bescheidener pro gramma. De Partij is met vier man in de gemeenteraad vertegenwoordigd en Kingma zei te rekenen op minimaal hetzelfde aantal met mogelijk één raadslid méér. „Wij hebben de vorige periode „ingele verd"; een gevolg van het centrum plan-effect. Andere partijen, die toen gewonnen hebben, zullen mogelijk nu moeten inleveren", aldus Kingma. De fractie vindt een college bestaande uit drie wethouders „volslagen onzin". Hoe moet dan het vele werk gedaan worden, vroeg Kingma zich af. Wel vindt de fractie dat de burge meester geen politie gevoelige porte feuille moet beheren. Bij het opstellen van het programma is de partij er van uitgegaan dat de financiële situatie de komende Jaren slecht zal blijven. Er zal daarom bezuinigd moeten wor den, maar de partij wil in ieder geval Frans Kingma nr. l.-PvdA de kansarme groepen daarbij ln be scherming nemen. Enkele diensten zullen meer kosten dekkend gemaakt worden, maar de partij wil de onroerendgoedbelastlng niet verhogen. Wel is men er een voorstander van dat in voorkomende gevallen (bijvoor beeld gezinsverzorging en sport) de eigen bijdrage afgestemd wordt op het inkomen. Op het programma komen wij t.z.t. nader terug. permanente hervormingsgezindheid; kiest voor mentaliteit en voor de men selijke maat. Bij de presentatie, vorige week in De Borg, van het programma, zei lijst- trekster mevrouw J. Allard-Knol dat het met de openheid in bestuurlijk Soest nog steeds schamel gesteld is. Zij haalde daarvan wat voorbeelden aan: de afslag Richelleweg; de overname van de rijksweg door Soest; de NOK- rapporten en de misplaatste vertrou welijkheid rond het bouwen van huizen in Overhees 3 en 4 voor Amersfoort. Wat de redelijkheid betreft zei zij dat de partij een redelijke oppositie voert en niet dwars wil liggen om het dwars liggen. En wat de menselijkheid aangaat merkte mevrouw Allard op dat het algemeen belang niet altijd hoeft te prevaleren boven het persoonlijk be lang of het belang van kleine groepe ringen. In dat verband noemde zij het weigeringsbesluit van Gedeputeerde Staten ten aanzien van het door de raad beschikbaar gestelde geld voor isole rende maatregelen aan woningen aan de Ossendamweg. Zij pleitte verder voor een kleinschalig ziekenhuis voor Baam en Soest en een kleinschalig winkelcentrum aan de Soeste rbe rgse straat Evenals de andere partijen is ook D'66 van mening dat de portefeuille van Financiën in handen dient te komen van een politiek aanspreekbare wet houder. De fractie staat er op dat het college vier wethouders telt. Men hoopt de komende vier jaar minimaal weer met drie man in de raad vertegenwoordigd te zijn. Op het uitstekend verzorgde program ma komen wij t.z.t. terug. Zondagnacht werd in een garage aan de Rade makerstraat te Soesterberg een inbreker overlopen. De man nam de benen met een buit die bestond uit 165 gulden. Bij het onderzoek bleek dat hij zijn schoenen en handschoenen had achter gelaten en toen even daarna een mel ding kwam dat men een man hard had zien weglopen, kon hij na enig zoeken worden opgespoord. Hij verborg zich op een terras van een restaurant aan dezelfde straat. Twijfel of hij wel de dader was hoefde er niet te bestaan; de man, een 20-jarige inwo ner van Soesterberg, had geen schoe nen aan. Hij wees later ook aan waar hij zijn buit verborgen had. Eerder in de week werd ook nog ingebroken bij garage Tevako aan de Soesterbergsestraat en bij garagebe drijf Van der Lee aan de Kerkstraat. De onbekende dader maakte bij gara ge Van der Lee 28 gulden bult en bij Tevako 2000 gulden. Jenny Allard lijsttrekker D'66 De peuterspeelzaal „de Bron" houdt a.s. zaterdag een lentemarkt op het terrein van de zaal aan de achterzijde van het gebouw Honsbergen, aan de Wlardi Beckmanstraat. Er is de afgelopen weken een ongelooflijke hoeveelheid goederen voor dit evenement aangeleverd; prachtige spullen, dikwijls zo goed als nieuw. En niet alleen meubelen en vloerbedekking, zoals bovenstaande foto doet veronderstellen, maar ook glasserviezen, kle ding, dameshoeden (absoluut nieuw), boeken, speelgoed, schilderijen, lampen, een kinderwagen, een zo goed als nieuwe wasmachine, een ijskast, een vierpits gasstel, een oven enz. enz. Op deze markt kunt u zaterdag, 8 mei a.s., om 10.00 uur terecht. Bij echt slecht weer wordt ze een week uitgesteld. De opbrengst komt geheel ten goede aan de speelzaal „de Bron". Ook voor de peuterspeelzalen is de subsidie-kraan dicht gedraaid en om dit uiterst belangrijke werk voort te kunnen zetten, moeten stichtingsbestuur en leidsters hun toevlucht nemen tot het organiseren van dergelijke evenementen. De peuters op de foto rekenen op u. De ABN Bank deelt mede dat de winst over 1981 vóór voorzieningen en be lastingen gestegen is met 26,6% van 793,7 miljoen over 1980 tot 1.004,8 miljoen. In het bijzonder het buiten landse bedrijf heeft bijgedragen tot de gunstige ontwikkeling van het bruto resultaat. Als gevolg van de voortdurende ern stige problemen waarmee vele kleine en grote ondernemingen te kampen hebben, is besloten de toevoeging aan de Voorziening Algemene Risico's op nieuw belangrijk te verhogen en wel van 300 miljoen tot 495 miljoen. Na aftrek van 158,9 miljoen voor be lastingen en rekening houdend met het minderheidsbelang van derden, alsme de met de onverdeelde winst van het vorig jaar, resteert een netto winst van 341,6 miljoen, een stijging derhalve van 10,5% ten opzichte van het netto resultaat over 1980 ad 309,1 miljoen. De netto-winst per gewoon aandeel ad 100,- nominaal is met 3,5% ge daald van 48,69 in 1980 tot 46,99 in 1981. In aanmerking dient daarbij te worden genomen, dat het aandelen kapitaal, omgerekend naar dividend- gerechtigdheid, als gevolg van een emissie, een agiostock, conversie en onderhandse plaatsing met 14,4% is toegenomen ten opzichte van 1980. In de vergadering van de Raad van Commissarissen is besloten aan de op 29 april a.s. gehouden Jaarlijkse Al gemene Vergadering van Aandeelhou ders voor te stellen over het jaar 1981 een onveranderd dividend uit te ke ren van 26,- per gewoon aandeel van 100,- nominaal. Rekening houdend met het reeds uitgekeerde interim dividend ad 13,- zal het slotdividend uitkomen op 13,- per gewoon aan deel van 100,- nominaal. Dit slotdividend, ad 13,- zal naar keuze geheel in contanten ontvangen kunnen worden dan wel voor 7,50 in contanten, alsmede een uitkering in gewone aandelen ten laste van de agioreserve, zodanig dat op 40 gewone aandelen één nieuw gewoon aandeel (op basis van 220,-) kan worden verkregen. Deze aandelen zullen gerechtigd zijn tot het dividend over 1982 en volgen de boekjaren. De publicatie van het jaarverslag vind plaats op 7 april 1982. Belangrijkste kerncijfers van de ABN Bank In miljoenen guldens Verschil t.o.v. het voorafgaande jaar in procenten 1981 1980 1981 1980 Baten 3.195,0 2.762,9 15,6 16,5 Kosten 2.190,2 1.969,1 11,2 12,8 Bruto resultaat 1.004,8 793,8 26,6 26,7 Voorziening Algemene Risico's (VAR) 495,0 300,0 65,0 100,0 Winst vóór belastingen 509,8 493,8 3,3 3,6 Belastingen 158,9 177,6 10,5 10,5 Winst né belastingen 350,9 316,2 11,0 13,7 Minderheidsbelang van derden en onverdeelde winst 9,3 - 7,1 Netto-winst 341,6 309,1 10,5 13,1 Winst per aandeel 46,99 48,69 3,5 9.1 Balanstotaal 122,6 mld. 108,7 mld. 12,8 25,3 Van top tot teen in „beschermend" wit gestoken heeft onderwijs-wethouder Drs. G. A. W. G. A. Plomp, vorige week hand- en spandiensten verleend bij het slaan van de eerste paal voor de nieuwe kleuter- en basisschool Van der Hucht in Overhees. Het ging gepaard met veel knalvuurwerk, het oplaten van ballonnen, enkele toespraakjes en tenslotte het heffen van het glas op de voorspoedige bouw. Als het allemaal goed gaat moet de school in oktober van dit jaar opgeleverd worden. De wethouder feliciteerde kinderen, schoolteam en ouders met de officiële start van de bouw. „Het wordt", zei hij, „steeds moeilijker een school van de grond te krijgen. U bent er echter ln geslaagd alle obstakels te nemen". Namens de bouwer van het pand kreeg de heer Plomp een boekenbon, waarna de heer J. Wetzlar, voorzitter van het schoolbestuur, wat nader in ging op de geschiedenis van de school en de om zwerving die de leerlingen door Soest maakten, voordat zij in Overhees de noodbehuizing konden betrekken. „De definitieve huisvesting zal bestaan uit twee lokalen voor kleuters met twee spellokalen en vier lokalen voor de Nadat de eerste paal voor de v.d. Huchtschool geslagen is gaan de bal lonnen de lucht in basisschool, met de mogelijkheid van uitbreiding", aldus de heer Wetzlar. Hij bracht dank aan allen die zich voor de nieuwbouw inzetten. Tenslotte feli citeerde mevrouw C. Jolles namens het Van der Huchtfonds. „25 Jaar geleden mocht ik de eerste paal slaan voor een behuizing van bejaarden (Braamha- geik ben blij nu ook dit belangrijke moment te kunnen meemaken voor een behuizing voor de jeugd", aldus me vrouw Jolles. Nadat ook de architect Polgar uit Waddinxveen zijn gelukwens had uit gesproken, werd het glas geheven. Deze nieuwe school krijgt, vermoede lijk als eerste in Nederland, een dak tuin. Er zullen honderden kleine vet- plantjes op groeien. Men verwacht er een flinke energiebesparing van. Op de Albert Cuyplaan stak een 14-ja- rige Jongen op zijn fiets onvoorzichtig de rijweg over. Hij werd aangereden door een automobilist. De knaap hield aan de botsing een vleeswond over, die door een dokter werd gehecht. Smeeing, Omdat uw garage net zo betrouwbaar moet zi)n als uw auto Koningsweg 14-Soest-TeiOllM-11227 Ziekenfondsvervoer Rolstoelvervoer Groepsvervoer Trouwrijden Het wegdek van de Birkstraat, Vondel laan, Nleuweweg en Beukenlaan is j.1. maandag enige tijd glad geweest door van een vrachtwagen gemorste carbo leum. Voor zover het Soester wegen betreft heeft de brandweer gezorgd dat de weg weer schoon werd. Rijkswater staat nam die taak op zich voorzover het de rijksweg betreft. Niet achterhaald is wie de verontrei niging veroorzaakt heeft

Soester Courant | 1982 | | pagina 9