industrieterrein in soest: Jt>6ii isecKer JB. V. - geroutineerde routiers ram Tuinieren buiten het boekje Dalhuisen President Phor Internationale transporten Helemaal in t nieuw op het -n 11 Soefttpr Couranl van tvoensdae 12 mei 1983 11 De verarming van onze wilde flora in de afgelopen eeuw is voor iedere na tuurliefhebber een even trieste als bekende aangelegenheid. Plaatselijk zijn vele soorten achteruitgegaan of verdwenen, doordat handelaren grote hoeveelheden Zonnedauw, Veenmos, Koningsvaren e.d. roofden. De flora in Nederland telt ongeveer 1350 soorten hogere planton, momenteel wordt meer dan de helft daarvan ernstig bedreigd. Tegen deze catastrofale ont wikkeling komt de moderne mens te genwoordig in opstand. Meer dan ooit groeit bij hem een sterke neiging, om dat, wat de natuur ons nog schenkt, voor onszelf en het nageslacht te be waren. Vandaar de stichting van heemtuinen, waarin de soorten van in het wild levende planten regionaal ver zameld worden. Ook denken wij aan de wildgroei, volgens de principes van Leroy, toegepast in particuliere tuinen en openbare plantsoenen. Dinsdag 18 mei komt de heer H. J. van Halm uit Amstelveen voor leden en be langstellenden van de afdeling .Groei en Bloei" te Soest van de Kon. Maat schappij Tuinbouw en Plantkunde een causerie met lichtbeelden houden met als titel „Tuinieren buiten het Boekje", waarin hij de toepassing van wilde planten in de tuin nader zal uiteen zetten. Hij legt zich daarbij in het bij zonder toe op het tuinieren met wilde planten in een tuin op het noorden. Tuinieren met wilde planten betekent allerminst het inrichten van een wilde tuin, waar men Gods water over Gods akker laat lopen. Een tuin met wilde planten moet wel degelijk goed onder houden worden. Dat betekent het af remmen van forse groeiers en de zwakkere broeders in een iets gunsti ger positie plaatsen. Het is zeker geen aanpak voor de gemakzuchtigen onder de tuiniers. Zij kunnen zich beter houden aan een ijzersterk sortiment van gekweekte planten, die in de loop der jaren hun waarde bewezen hebben. De heer Van Halm staat tamelijk scep tisch tegenover cultivars. Reeds als kind had hij grote belangstelling voor oorspronkelijke planten zoals maagde- palm, speenkruid, gulden boterbloem, pinksterbloem en die vele andere soor ten, die wij langs plassen, op weiden en in het bos tegenkomen. Zij worden maar al te dikwijls door ons uitge scholden voor „onkruid". Spreker behandelt zowel het kleine voortuintje als de grotere achtertuin en de bostuin, eventueel met wilde exoten. Als afsluiting van de avond wordt een loterij gehouden van door leden mee gebrachte stekken en planten. De avond vangt aan om precies 20.00 uur in het Medisch Centrum te Soest, Nieuweweg 14. Toegangsprijs voor niet-leden 3,-. Aart Dalhuisen is benoemd tot Presi dent van Phonogram International, zo is bekendgemaakt door Jan D. Tim mer, Executlve Vlce President van de PolyGrara-Groep. Vóór deze benoe ming, die per 1 mei is ingegaan, was Dalhuisen (43) al Executlve Vlce Pre sident van Phonogram International. Krachtens zijn nieuwe functie is hij ook Executlve Vice President en lid van het management geworden van de muziekdivisie van de Groep, Poly- Gram Record Operations. Dalhuisen kwam in 1977 bij PolyGram 1 in een staffunctie en werd een jaar later Vice President van Phonogram I International, verantwoordelijk voor populair repertoire. In januari 1981 volgde zijn henoeming tot Executive Vice President, in welke functie hij met Henk Th. Hoksbergen (President) de leiding kreeg van Phonogram Inter- national. Voordat hij bij PolyGram in dienst kwam, was Aart Dalhuisen directeur van de Stichting Radio Nederland We reldomroep. Henk Th. Hoksbergen, die sinds ja nuari 1981 President van Phonogram International was naast zijn functie van President en Chief Executive Of- ficer van PolyGram Nederland, zal zich voortaan concentreren op zijn verantwoordelijkheden als Chief Exe cutive van de Nederlandse PolyGram- organisatie en op de coördinatie van de internationale ondersteunende functies die hun basis hebben in Nederland. Hij blijft lid van het management van PolyGram Record Operations. Phonogram International, gevestigd in Baarn is een van de drie wereld wijde muziekmaatschappijen van Po lyGram (de andere zijn Polydor Inter national en Decca International). Tot de topartiesten van Phonogram Inter national behoren grote namen als Elton John. Van Morrison, J. J. Cale, Eddie Rabbitt, Steve Miller, Nana Mouskouri en Demis en groepen als Genesis, Status Quo, Dire Straits, Rush, Kiss, dr. Hook en vele anderen. Bij de benoeming van Dalhuisen heeft Groepsmanager Timmer verklaard, „dat sinds enige tijd de noodzaak werd gevoeld een duidelijk onderscheid te maken tussen de verschillende functies van Baarn als algemeen hoofdkantoor en de rol van internationaal reper toirecentrum voor populaire muziek". Aart Dalhuisen is benoemd tot Pre sident van Phonogram International. Vóór deze benoeming, die per 1 mei is ingegaan, was Dalhuisen (43) al Executive Vice President van Phono gram International. Het voorterrein van Ben Becker's nieuwe pand aan de Industrieweg. 1Vie dagelijks op Nederlands wegen vertoeft ontmoet honderden en nog eens honderden vrachtwagens. Grote, kleine, dubbele, vaak indrukwekkende kolossen, die voor niemand en niets opzij schijnen te willen gaan. Vastberaden kleven ze op het wegdek, regelrecht en betrouwbaar afstevenend op een of ander doel, ergens op de wereld, want internationaal zijn ze, die truckers, geroutineerde versjouwers van hot naar her en het maakt ze niet uit of ze met zeep naar de Balkan moeten of met spelden naar Ghana. Ze weten de weg in de wereld. Tilienop hyper moderne wijze de lichtste en de zwaarste klussen in een hand omdraai over afstanden van duizenden kilometers. In Soest is ook zo'n bedrijf gevestigd. Sinds kort in een blinkend nieuw pand op het Industrieterrein: Ben Becker Internationale Transpor ten B.V. U kunt bij ze terecht met uw vrachtje voor Milaan - Munchen. Vertrekpunt: Industrieweg nr. 18. Dagelijks Europa in. Vak manschap en service gaan hand in hand voor u de grens over. Jong bedrijf In het gloednieuwe pand, vlak naast het eveneens pas geopende gebouw van Van 't Net verhuizingen, zit Ben Bec ker nog wat onwennig achter zijn nieu we bureau. Zijn naam zegt het al. Ben Becker is de directeur van het internationale ge beuren op nr. 18 aan de Industrieweg in Soest. Voor wat betreft zijn vak; zorgen dat alles wat er maar te ver voeren is, keurig netjes op zijn plek terecht komt - want zo eenvoudig is het eigenlijk wel, hoef je er niet op te rekenen dat Becker zich wat onwen nig zou voelen. „Dat is het punt niet", zegt hij zelf, „daar weten we veel van, maar al dit nieuwe, dit blinkende, schone, perfecte gedoe, daar hebben we allemaal, een beetje moeite mee. U moet rekenen, meneer, wij zijn al lemaal, zeg dat maar gerust, niks meer en niks minder dan chauffeurs. Mannen die gewend zijn, al jarenlang, een groot stuur in hun handen te heb ben. Dat geldt ook voor mij. Ik hou nog altijd van dat stuur, dat je door er maar gewoontjes aan te draaien, overal heen brengt. Vrij. Met zo'n grote bak, vol goederen achter je aan. Europa in. En als je dan ineens van de Beukenlaan, waar we de hele mik altijd buiten hadden staan, terecht komt in dit paradijsje, waar de auto's bijvoorbeeld soepel over een hyper moderne smeerkuil worden gereden voor een beurtje, dan heb je wel even tijd nodig om „in te lopen", begrijp je?" Waarom zouden we het niet begrij pen? Het is duidelijk genoeg. We zit ten tegenover Ben Becker, die in hart en nieren transporteur is. Vakkundig vervoerder die tot voor kort gewend was zijn huis uit te lopen, in een auto te klimmen, te starten en weg te rij den. Klaar. Af! Vanafgisteren is dat aan het veran deren. Ben Becker ziet zich geplaatst voor een geweldig expansief bedrijf, dat thans zichtbaar gehuisvest is in een prachtig pand. Ben Becker ziet nu alles bij elkaar staan en realiseert zich dat als dé ont wikkelingen zo doorgaan, zijn toch nog jonge bedrijf binnen de kortste keren uitgroeit tot een organisatie die niet zonder soepel management kan. Men dient niet alleen te gaan werken aan het perfectioneren van het transporte ren zelf, ook de planning, de admini stratie en de organisatie van het geheel zullen drastisch moeten worden ver fijnd, zodat Becker b.v. in staat zal zijn die voor de deur staande groei goed op te vangen. Ben Becker ziet dat als een uitdaging. Heeft het stuur van de truck uit handen gegeven en heeft het stuur van de bruisende onderne ming ervoor teruggepakt. „Dat is nog een tikkie onwennig, ja, maar dat is dan ook alles. Als team, we zijn in totaal met 17 man, pardon 16 en één vrouw, zullen we het klaren. Toekomst ziet er lekker uit. Handen uit de mouwen. Hebben we zin in" Start met stenen Aan alles zit een begin. Daar komt nie mand onderuit. Becker ook niet. Rustig en bedaard vertelt hij. Over zijn va der b.v.: „Jammer dat de beste man dit allemaal niet kan zien. Zeven jaar geleden overleden. Hij is toch eigenlijk de grondlegger. Vader transporteerde stenen. En dat deed 'ie steengoed zou je kunnen zeg gen. Toen ik de leeftijd had, ben ik bij hem komen werken. Ik praat nou over de jaren zestig. Later kwam Miel Bestman er ook bij, die is nu hier bedrijfsleider. Samen kunnen we je verhalen vertellen waar je wel zes kranten mee vol kan schrij ven". Becker zit, nu niet meer zo on wennig, op zijn praatstoel. Zijn ogen glinsteren als hij vertelt over de beginjaren. Hij iaat de Soes- ter Courant van 21 maart 1979 zien, waarin Gerard Paul een voortreffelijk verhaal heeft geschreven in de rubriek „Wonen en werken in Soest". De fo to's die erbij staan laten niet alleen vrachtwagens keurig op een rijtje zien; ook het „avontuur van toen" is dramatisch aanwezig: Becker links rijdend in London en Becker op een smal Frans landweggetje, waar trek kers verwoed proberen de ietwat uit de hand gelopen manoeuvre met een van de wagens op de gladde weg te corrigeren. „Dat gebeurde vroeger, dat hoorde erbij" zegt Becker. Het is nog niet zo gek lang geleden dat de wegen nog lang niet waren wat ze nu zijn. De grote doorgaande wegen, ja, maar als je eens ergens, het land in moest om een particulier adres té bereiken? Dan wilde het soms wei hoor. In on bekend gebied ga je nou eenmaal wat sneller in de fout dan thuis. Maar al les kwam en komt steeds keurig op zijn pootjes terecht. Het avontuur gaat er wel steeds meer af. Alles raakt vol lediger geautomatiseerd, beter geor ganiseerd, wordt planmatiger. Minder risico's met alles. Dat moet ook wel, want de tijden zijn duur. Elke fout breekt je best op. Maar het gladde werk laat minder ruimte voor impro visatie en dat is soms jammer. Het was wel eens spannend, en dat kan erg leuk zijn". Teamwerk Wie het stuk van Gerard Paul uit 1979 nog eens zou lezen, komt daarin ge deelten tegen waar het gaat over colle gialiteit, goed teamwerk, zelfstandig heid en jongens die over het talent beschikken om zich overal op de we reld thuis te voelen. Dat is nog zo en dat blijft zo. Becker is daarin zeer gedecideerd: „Kijk man, ze kunnen automatiseren wat ze willen, we kun nen plannen tot we een ons wegen, we kunnen en moeten ervoor zorgen dat het materiaal, de auto's, in per fecte staat verkeert, maar vanaf het moment dat de chauffeur de sleutel in het contact steekt, is het wél de mens die het waar moet gaan maken. Die mens geniet dan tijdens dat werk, dat rijden, ook wel weer van de mo dernste technische snufjes, die af te lezen zijn op prachtig uitgevoerde me- tertjes op het dashboard, maar als de man in slaap valt, zich verstuurt,zich niet uit een vreemde taalsituatie kan redden of niet weet wat hij met de sta pels papieren aan moet die achter hem op een plankje liggen, dan heb je niks aan al die glimmende spulletjes, de planborden, de computers. Dan sta je machteloos. Gelukkig maar. Ik hoop de tijd niet mee te maken dat ik naast mijn bureau honderd knoppies heb zitten, waarop ik maar hoef te drukken om b.v. de kar naar Hannover op de weg te krij gen. Volautomatisch computerge stuurd geladen en zonder man aan het wiel weg. Dat zal wel nooit gebeuren, maar je weet nooit... Nou voor mij hoeft dat niet. Iedereen leeft hier met iedereen mee en ondanks alle routine, ondanks alle „know-how" en ondanks al het perfecte materiaal, zijn we steeds weer opnieuw blij dat alles goed terecht komt. Dat de jongens heel thuis komen en dat de vracht piekfijn werd afgeleverd. Zo is dat en zo moet dat blijven. We kunnen niet zonder elkaar' Het laat aan duidelijkheid niets te wensen over. Becker rekent op zijn mensen. Wil je een betere basis voor een goed lopend bedrijf? Becker is best tevreden. Dagelijkse lijndiensten Ben Becker is niet zo bekend? „Dat klopt wel", is het antwoord. „We heb ben ook nog nooit echt commercieel aan de weg getimmerd. Het werk kwam en komt als vanzelf. Fijn na tuurlijk, maar we realiseren ons goed dat we met ingang van vandaag eens wat ruimer om ons heen moeten gaan kijken. We willen best meer, er zit groei genoeg in. Kijk maar uit het raam. Bedrijven zat in Soest, waar we best graag voor willen werken hoor. In principe kan bij ons alles. Maakt niet uit of je een kilo spijkers mee wilt geven naar Brussel of een serie ce- mentmolens naar Madrid. Becker brengt het wel weg. We hebben een duidelijk lijnennet door Europa bij voorbeeld. We komen zeer regelmatig in Londen, Hannover, Parijs, Louviers, Brussel, Hamburg, Keulen en omstre ken, Milaan, Madrid en Wenen. Over al hebben we onze eigen agentschap pen. Zeg maar dagelijkse contacten veelal .v Daar zitten mensen die we al jaren kennen. Die weten wat Becker wil voor zijn cliënten. We beperken het overla den zoveel mogelijk. Rijden rustig van adres naar adres. We kunnen tegen het vliegtuig op rijden, weet u dat? Dat komt omdat we rechtstreeks met de vracht via de boot naar b.v. Sheerness sturen. We douwen in één ruk door. Dat spaart tijd. Op Schiphol, als het om luchtvracht gaat, gaat veel tijd in dat soort zaken zitten. Ja, als het vlieg tuig eenmaal vliegt, dan houden we 't niet bij, maar over de totale afstand gezien, is het vliegtuig voor ons nau welijks een concurrent". Dat zijn toch mededelingen die ver rassend zijn. Je staat daar niet zo bij stil. Bij het woord luchttransport denk je onmiddellijk aan snel. Maar je ver geet een paar zaken, waar ze bij Becker wel aan denken. Hun routine, hun „weten", is van onschatbare waarde. Transporteren, vooral internationaal, Per ton en per kilo Als je door de nieuwe gebouwen bij Becker loopt kom je van alles tegen en het moet overal heen. Een vlotte, rap regelende telefoniste/ secretaresse. Margaret: „Gek bedrijf voor een meisje? Natuurlijk, maar prima hoor. Je moet ergens tegen kunnen, je zit middenin de mannen, wat wil je. D'r wordt hier keihard gewerkt en je moet best even wennen. Het eerste tele foontje dat ik kreeg klink ongeveer zo: „Hé, hallo, met Karei, zeg, juf heb jij nog 13 ton over voor Enge land?' Nou, die had ik niet, dacht ik. Wist ik veel. Ik heb nooit wat over. Maar al ras bleek dat de normale gang van zaken te zijn voor iemand die met een partij „over" in z'n maag zit, waarvoor in zijn eigen „rit" geen ruimte meer is, maar die nog wel even snel naar bijvoorbeeld Aylsury moet deze week. Karei weet dat wij daar veel op doen. Dus belt 'ie en weet hij veel dat daar net een nieuwe juf frouw zit, die van transporten toeten nog blazen weet? Maar dat is gauw ge leerd hoor en ik heb met dat wilde we reldje hier helemaal geen moeite. Ik doe lekker mee". Becker wil 't nog wel even aanvullen: „Eigenlijk is zij de enige „echte in ternational" hier. Zij spreekt een best mondje buitenlands en ze is voor niks Machtige stellingen voor het opslaan van goederen. bang, nergens te beroerd voor en blijft ondanks al het haar omringende vet en smeer, op en top dame' Margaret krijgt een kleur en gaat flessen fris halen. Becker wil in die tussentijd wel even kwijt dat zijn wagens per kilo en per ton vervoeren: „Niks is ons te gek, te veel of te wei nig. Zet dat er nou goed bij, want dat willen mijn klanten graag weten. Dat we sterk zijn in groupagevervoer. Met andere woorden: we combineren zo economisch mogelijk. En men hoeft zich ook geen zorgen over al te dure verpakkingen te maken, Becker's au to's zweven over heel Europa". Zijn bedrijfsleider, Miel Bestman - in Enge land zeggen ze „Second Bestman" - moet om dat zweven wel even grinni ken, maar bevestigt graag dat inter nationaal transport alleen dan tot op timale prestaties kan komen als de combinatie mens en machine goed op elkaar is afgestemd. „Het is onze eerste zorg, dat we eruit halen wat erin zit. Ik bedoel: gebruik je vorkhef truck zoals dat moet en laat geen kans onbenut om zo effectief moge lijk te laden en te lossen. We denken wat dat betreft niet alleen aan de dure liter dieselolie, maar ook aan het aan tal beschikbare kubieke meters vrachtwageninhoud. Een lege meter naar Louviers is een verrekt dure me ter. Voor we vertrekken, toch nog even gauw alles nagaan of er nog er gens iets op het programma staat. Daarom heeft het altijd zin om Becker te bellen. Je kan niet weten, misschien kan het wel meteen mee Toekomst Ben Becker heeft het dik voor mekaar, daar aan de Industrieweg. De toe komst ziet hij met het volste vertrou wen tegemoet. Dat zal ook wel moeten, want de investering die hij heeft ge daan is niet mis. Becker beschikt over een magnifiek gebouwencomplex, dat met 1200 m2, waarvan ongeveer 100 m2 kantoorruimte, op 3000 m2 grond staat. De voorzieningen voor op- en overslag, de hypermoderne smeerput, waar de grootste auto een beurt kan krijgen, de magazijnstellingen, de ventilatie, de internationale communicatievoor zieningen, zoals telex en telefoon, het administratie-apparaat, zijn berekend op groei. Expansie, vindt Becker, is een basis voor overleven. Het moet wel verantwoord gebeuren: „We heb ben hier niet zomaar even een bedrijf neergepoot. Daar is lang over nage dacht. Daar is veel gereken aan voor afgegaan, daar heeft een stukje ge zonde durf een rol in meegespeeld, er waren slapeloze nachten en we hebben ons, voor dat we de grote be slissing namen, wel eens duchtig niet op ons gemak gevoeld. Maar toen we die knoop een paar jaar geleden door hadden gehakt, hebben we alle schroom over boord gezet. Zijn we er met volle kracht tegenaan gegaan. Becker staat. Ik blijf hier reizen door hier op wacht en mijn zoon Wim zorgt voor het buitenland. Die zie je zo af en toe tussen twee reizen door hier binnen schuiven. Wat voor hem geldt, geldt voor al onze men sen die zich in het buitenland roeren: persoonlijke contacten zijn de allerbes te. En dat weet iedereen. Wim en al die anderen kennen Eu ropa als hun broekzak. En dat is voor een heel groot deel de kracht van ons bedrijf". 14 mei Open Huis Beckfer maakt zich op voor vrijdag de veertiende. Dan houden hij en zijn geroutineerde routiers Open Huis. „Geen grootscheepse lintendoorknip- perij of champagnegebruis". Gewoon: deur open en iedereen is welkom. Praatje, drankje, hapje, muziekje. Het zal best druk worden overmor gen. Ben Becker Internationaal Tran sportbedrijf, Industrieweg 18. Vrijdag 14 mei. Aanvang 17.00 uur. En weer is Soest een mooi bedrijfspand rijker, vol geroutineerde routiers! Luchtvering Becker vertelt over de grote verande ringen die er de laatste jaren hebben plaats gevonden op het gebied van de wegenbouw. De geweldige autobanen, die kris-kras over de wereld lopen. Ze maken het niet alleen mogelijk snel van stek naar stek te zoeven, ze helpen ook mee aan wat je zou kunnen noemen: „rustig vervoer". Er wordt niet meer zo gehotst en gebotst als vroeger. Becker: „Er gaat bijna niets meer kapot onderweg. Geen „manco's" of schade, zoals dat in vaktaai heet. En dan de wagens zelf. Kostbaarheden zijn het. Met honderdduizend gulden doe je niks tegenwoordig. Wil je een luchtge veerde vrachtauto hebben, waar je bij wijze van spreken onverpakte wijn glazen heelhuids mee naar de Balea ren kunt vervoeren, dan moet je meer dan het dubbele meebrengen. Maar ze rijden bij ons, die hooggekwalifi ceerde kolossen en je begrijpt dat we er goed zuinig op zijn. Onze jongens weten maar al te goed hoe kien Bec ker op zijn karren is. Het is een sport om er zo zuinig mogelijk mee te rij den. Elke liter dieselolie is mee-bepalend voor de te berekenen vrachtprijs. Die moet niet te hoog oplopen. De concurrentie is groot, maar dat geeft niet. Ook calculeren is ons niet vreemd". is ook adviseren. Het beste voor de klant zoeken, de kortste weg, de vei ligste, de rustigste...

Soester Courant | 1982 | | pagina 11