Crossbaan in Soesterberg hoogst onzeker Kruiswoordpuzzel Zandgat verlengde Talmalaan eind 1984 dicht Snackbar "La Route" heeft nieuwe eigenaar Voor Overhees wordt nieuw bescheiden winkelplan ontwikkeld Mannenkoor "Apollo" op zangersavond Aanmelding peuters bij de peuterspeelzalen Zaterdagmiddagmuziek Domkerk Utrecht mam HET CULTUREEL CENTRUM IN SOEST Donderdag 13 mei: Filmhuis: Mama cumple 100anos r Avondvierdaagse Soest; deelname voor gehandicapten staat ook open W er kzaamheden uitbreiding begraafplaats begonnen Betrapt bij diefstal van bomen Alternatieve prijsuitreiking door Jan Visser Zaterdag 15 mei: Literaire salon: Vlaamse dichters Zondag 16 mei: Open dag Artishock Tot en met 28 mei: Tentoonstelling: Bill Tyman 15 Soester Courant van woensdag 12 mei 1982 15 In meerderheid voelen de leden van de commissie ruimtelijke ordening er niets voor dat de gemeente bij de Kroon in beroep gaat tegen de door Gedeputeerde Staten van Utrecht ver leende vergunning aan de firma Kuijer nog langer gebruik te maken van het stortgat aan de Verlengde Talma laan. Dit te meer omdat G.S. als voor waarden gesteld hebben dat het gat op 1 januari 1985 definitief gesloten zal moeten zijn. Op die datum zal het terrein geheel afgewerkt moeten wor den opgeleverd. «Reeds in de april-vergadering van de gemeenteraad stelden burgemeester en wethouders voor tegen de G.S.ver gunning beroep aan te tekenen. De raad besloot toen de zaak aan te houden. J.l. maandagavond kwam de kwestie aan de orde in een gezamenlijke ver gadering van de commissie openbare werken en ruimtelijke ordening. CDA, PvdA, VVD en in mindere mate D'66 meenden dat van een beroep op de Kroon afgezien moest worden. ,,Het gaat", zei de CD A-er Van Peppe len, „uiteindelijk nog maar om 12.000 m3 zand (circa 2000 vrachtwagens)". Van Poppelen dacht dat Soest er, als het gat eenmaal dicht is, landschappe lijk op vooruit zal gaan. Met de heer v.d. Brakel (PvdA) was Van Poppelen het eens dat de door G.S. opgelegde voorwaarden strikt nageleefd moeten worden. Alleen de heer Nuijten (PS) meende dat het college terecht tegen het G.S.- besluit in beroep moest gaan. Nuijten schaarde zich achter de bezwaren van 36 omwonenden dat aan de al jaren durende overlast nu een eind gemaakt moest worden. Namens die omwonenden zei de heer B. M. van Heezik dat er een eind gemaakt moest worden aan stank-, stof- en verkeersoverlast en aan de straatvervuiling en het illegale gebruik van het gat als crossterrein. De heer Van Heezik leek een wat soepeler standpunt te willen innemen als de gebruiker/eigenaar van het gat, de firma Kuyer, hem zwart op wit beloofde dat het gat eind '84 definitief buiten gebruik gesteld zal worden. Kuyer beloofde dat en hij wees daarbij naar de in de GS-vergunning opgeno men voorwaarde. Voor de R.O.-leden leek dat ook vol doende, waarop wethouder Menne zei het standpunt van de commissie ,,mee te zullen nemen" naar de vergadering van burgemeester en wethouders. Het oratorium „Auferstehung und Himmelfahrt Jesu", dat volgens tijd genoten van de componist Carl Philipp Emanuel Bach, het belangrijkste werk is dat déze componist schreef, wordt a.s. zaterdag, 15 mei, in de reeks „Za terdagmiddagmuziek Domkerk" door de Nederlandse- en de Domcantorij o.l.v. Maarten Kooy uitgevoerd. Het concert begint om half vier en de toegang is vrij. (De concerten worden tijdelijk in de Pieterskerk, die slechts 100 meter verder ligt, gegeven.). Het instrumentarium bij deze uitvoe ring is origineel. In dit boeiende, meer dan een uur durende, werk zijn de solisten: Madeleine Ingenhousz, sopraan. Theo Hali, tenor en Peter Kooy, bas. Het koor is dat van de Nederlandse canto rij, de instrumenta listen zijn uit de Domcantorij. Dit unieke werk is de moeite waard ge hoord te worden, zeker als aanvulling en afronding van de nog onlangs uit gevoerde Passiemuzieken. Snackbar La Route, v. Weede- straat 7b, heeft met ingang van deze maand een andere eigenaar ge kregen. De nieuwe eigenaar is de heer v.d. Molen. De heer v.d. Molen is afkomstig uit Soesterberg, alwaar hij met zijn vrouw jaren een café beheerde. Aangezien de fam. v.d. Molen wel eens wilden veranderen van bedrijf, besloten zij de kans waar te nemen om "La Route" over te nemen. De overname heeft geen grote ver anderingen teweeg gebracht. Mevrouw en meneer v.d. Molen zullen samen met dochter Anita in de snackbar werkzaam zijn. De heerlijke nasi- en bamischij ven (volgens recept van de heer Deen) blijven op de specialiteiten- lijst. Erg belangrijk is dat "La Route" de versheid van de te verkopen etenswaren boven alles stelt. Alles wordt zelf gemaakt. Dit geldt niet alleen voor de slaatjes doch ook voor de ge haktballen en de hamburgers. Nieuw voor La Route is de bezor ging van lunch-pakketten (uiter aard afhankelijk van het aantal). Tot slot is het goed te weten, dat "La Route" iedere dag geopend is van 11.00 tot 23.00 uur. Dus u kunt er nu ook 's avonds terecht voor uw hartige hapjes. Omdat de projectontwikkelaar MBO niet van zins is het risico te moeten dragen voor een gefaseerde uitvoering van het oorspronkelijke plan voor het buurtwinkelcentrum Overhees, zal er een geheel nieuw, maar wel wat be scheidener plan ontwikkeld worden. Als alles dan meezit, kan de opleve ring daarvan toch nog eind '83 plaats vinden. Aan de leden van de commissie ruim telijke ordening werden in de maan dagavond gehouden vergadering drie mogelijkheden voorgelegd: het be staande plan handhaven en uitvoeren öf het bestaande plan gefaseerd uitvoe ren öf een nieuw aangepast plan ont wikkelen. Aanvankelijk wilden de heren Nuijten (PS) en Oldenboom (CDA) niets weten van een nieuw plan. Zij stelden voor het bestaande plan gefaseerd uit te voeren. Oldenboom: „Dat is het meest voor de hand liggend; gelijk opbouwen met het gereedkomen van de wijken Overhees 3 en 4". Oldenboom informeerde, zoals hij eerder ook al eens gedaan had, of de gemeente gebonden was aan MBO. Wethouder Menne ontkende dat, zoals hij dat vroeger ook gedaan heeft. Maar de realiteit is dan wel dat als de samenwerking met MBO verbro ken wordt de realisatie jaren vertraagd zal worden. „MBO", zei wethouder Menne, „voelt niets voor gefaseerde uitvoering. Het project wordt dan duurder. Zij menen dat het dan goedkoper is voor leegstand te bouwen". De wethouder zei wel met MBO tot overeenstemming gekomen te zijn voor de bouw van een kleiner winkel centrum en hij adviseerde de commis sieleden daarmee akkoord te gaan. Knelpunt is de latere oplevering van de wijken Overhees 3 en 4, waarvan men in 1979 nog dacht dat dat tussen '83 en '86 zou kunnen plaatsvinden. Daar is echter totaal geen zicht meer op. Hel Soester mannenkoor "Apollo" heeft zaterdag j.l. deelgenomen aan een zangersavond in Veenendaal. Deze "zangersdagen" worden geor ganiseerd door het Koninklijk Ne derlands Zangersverbond. Het vorige jaar heeft Apollo een dergelijke avond georganiseerd, dit maal was het de beurt aan het mannenkoor "de Veenzangers" uit Veenendaal. Ieder koor zingt een aantal koor werken, die door een deskundig beoordeler worden beluisterd en be oordeeld. In Veenendaal was dat René Verhoeff, dirigent van het Rotte's Mannenkoor te Rotterdam. Zes koren uit de provincie Utrecht traden hier op. T.w. "het Amersfoorts Mannen koor", "Het Ritmeester Koor" te Veenendaal het "Stichts mannen koor" uit Driebergen. Het man nenkoor "De Veenzangers" en "Apollo" uit Soest. Onder de leiding van hun dirigent Gerard van de Schepop zong het1 koor "Amazing grace" in een be werking van de dirigent, een koor bewerking van het Russische lied je "Petruschka" en "Nachtgesang im Walde" van Franz Schubert. Dit prachtige werk van Schubert werd begeleid door Gert Muts. De Stichting Peuterspeelzalen Soest beheert 6 speelzalen [5 in Soest, 1 in Soesterberg], waar ruim 350 peuters zich 2 keer per week in aanwezigheid van leeftijdgenootjes en onder deskun dige leiding kunnen ontplooien en uit leven op een wijze, die in de huidige woon- en leefsituatie vaak niet moge lijk is. De Stichting wordt bestuurd door een groep vrijwilligers, terwijl 19 beroeps krachten zorgen voor de deskundige begeleiding van de peuters. Het Stich tingsbestuur wordt bijgestaan door een Raad van Advies en - voor de dagelijk se leiding van de speelzalen - door de oudercommissies van de speelzalen. In de peuterspeelzalen spelen de peu ters in groepen van 16 a 18 kinderen o.l.v. 2 ervaren leidsters. De kinderen komen 2 a 3 x /week (soms ook vaker) een ochtend of middag, afhankelijk van de leeftijd. Het is erg belangrijk dat de peuters (2% tot 4 jarigen) met leeftijdgenootjes in kontakt komen, terwijl - als voorbereiding op de kleu terschool - de moederbinding heel lang zaam aan wat losser wordt. Bij het spel in de speelzaal moeten alle aspekten van de kinderlijke ontwikkeling (moto risch en geestelijk) een kans krijgen en er is dan ook speelgoed en spelmate riaal aanwezig, dat voldoende veelzij digheid biedt. Verder is er gelegen heid om te rennen, te gillen, te knoeien, te kliederen, te ballen en met fietsjes te racen, bezigheden die thuis vaak niet toegestaan (kunnen) worden. Daar het voor de Stichting van belang is op langere termijn de bezetting van elke speelzaal te kunnen plannen, wordt verzocht de peuters, die in augustus 1982 t/m mei 1983 2% jaar worden, reeds nu op te geven. Plaat sing volgt dan vanaf 2% jaar of - zo men dat wenst - op een later tijdstip. De speelzalen zijn: De Bron: Wiardi Beckmanstraat, on der flat Honsbergen, Soest, tel. 10901. Tamarinde: Kamperfoeliestraat 121, Soest, tel. 19447. Ukkepuk: Duinweg 21, Soest, tel. 14157. Woelwaters: Beetzlaan 32, Soest, tel. 21782. Kwetternest: „De Borg", Willaert- straat 49, Soest, "tel. 22668. Pruttelpot: Prof. Lorentzlaan 181, Soesterberg, tel. 2085. Horizontaal: 2. gevaar; 8. dierentuin; 12. naschrift (afk.); 14. spaanse jongensnaam; 15. vrolijk en bekoorlijk; 16. transportbedrijf (afk.); 18. nieuw (lat); 19. per expresse (afk.); 20. anno (afk.); 22. pressie; 24. nauw; 26. wolpluisje; 28. voegwoord; 29. en omgekeerd (afk.); 30. voorzetsel; 32. meisjesnaam; 34. loot; 35. wapenschouw; 38. fr. lidwoord; 39. nauwe; 41. puistje; 42. pijn doen; 44. water in N.-Brabant; 46. bolgewas; 47. lidwoord; 48. militaire rang (afk.); 49. letter voor letter lezen; 53. groot water; 56. uitdrukking; 57. in oprichting (afk.); 58. land door water omgeven; 61. bid (lat.); 62. unieke; 64. stofmaat; 65. ons inziens (afk.); 67. jongensnaam; 68. bieding; 69. dunne; 71. sappig; 73. selenium (afk.); 74. verlaagde toon; 75. vlaktemaat; 77. troefkaart; 78. vis; 80. steekwapen, 82. voorzetsel; 83. rechthoekig; 84. land in Europa. Verticaal: 1. graafwerktuig; 3. in persoon (afk.); 4. deel v.e. kippenhok; 5. begrip; 6. jaarboek; 7. eigen opname (afk.); 8. tandarm zoogdier; 9. knolgewas; 10. tot nader order (afk.); 11. hetzelfde (afk.); 13. tegenvaller; 15. racer; 17. dubbelklank; 21. verstandhouding; 23. visnet; 25. gewicht (afk.); 27. dubbel klank; 28. bovenaards wezen; 31. deel v.d. tong; 33. ieder; 34. geheel v. bouwlanden om een dorp; 36. jongensnaam; 37. zangnoot; 39. en zekere; 40. geestelijke; 43. nobele; 45. duidelijk; 46. pl. in Duitsland; 50. tijdperk; 51. horizon; 52. Nederl. Oost Indië (afk.); 53. deel v. Nederland; 54. vogelprodukt; 55. de onbekende (afk.); 59. bergweide; 60. dwalen; 62. en omgekeerd (afk.); 63. pers. voornaamwoord; 66. godsdienst; 68. klein watertje; 70. dus (lat.); 72. meisjesnaam; 73. bevel; 76. aanzien; 78. Leger des Heils (eng. afk.); 79. deel v. Amerika (afk.); 80. meisjesnaam; 81. leraar (afk.). •ji -is :uy 08 :sn ei iBS SL "92, -gi ;uy ZL :oSja 02, iitaaq 89 luieisi 99 CiS 99 :oa Z9 'uaiop 09 itui® '69 :uu 99 *g '.pireiaaz gg !ioN "39 tJapura xg !eja 09 luim '9* !;jada -g* lappa -g* '.joojsed OF '-aua *68 !op z,g :qv "98 :J(ua ï2 Jfia "88 '-uded *xg ;ta3ua sz 'zo iz !j3 'QZ -gz ia;ua;ua '\z :no n laauuaa gx Idojjs -gi *n :oui '01 :dBBj -0 \\a *8 loa i ijjapiojji 9 taapi *g tuaj-f tda -g !apads *i ^truopjoA BJJOpuy -*8 tSïiBBq 'g8 Z8 :iaSuB 08 '..majs *82, !ia« "2,2, !aJ« "92, '-sa 'fL las -gi '.spnu T2, i»lFl '69 ^poq "89 !y> '2,9 '99 '\z -*9 taSjua Z9 !«jo *19 Ipusna "89 iot 'iq iuwaj *99 !aaz "89 '.uanads "6* Ul '8* 'Lf -9* !*v -ff !uaifU9.nf Zf -jf taSua eg ïaj '88 'zpajvd •gg ljua '*g lauaai "38 ïcfo -08 :oa $z 'uz 83 'dou 93 'Su9 fz tipup zz 'ov oz '.ad •01 loau *81 :o;b '91 Ijubtj gi tojpaj fi !sd zi !si;jb 8 '.law^d z Ubbjuozlioh T3ZZndaHOOMSinHH ONISSOUO Foto: Herman van Dam Steenhoffstraat 46 telefoon 02155 - 195 77. Moeder Anna wordt honderd jaar en bereidt zich voor op haar verjaardag. Ze lijdt aan toevallen en ligt daardoor de meeste tijd op bed. De kinderen hopen heimelijk op haar dood, zodat zij van de erfenis kunnen gaan genie ten. In het huis waar allen leven heerst dan ook een samenzweerderige sfeer. De personen zijn eigenaardig. Ferrian- do, de zoon, is geboeid door het vlie gen aan een deltazwever, maar slaagt er niet in van de grond te komen. De verleidelijke dochter weet de man van haar vroegere gouvernante te verlei den, terwijl de jongste dochter gek is van Dostojevski en zichzelf kastijdin gen oplegt. Vanuit haar bed regeert de moeder over deze reeds lang uit elkaar getrok ken familie. Een decadente sfeer, ge sterkt door talrijke religieuze objecten, hangt in de film rond. Uiteindelijk probeert de schoondochter de moeder te vermoorden, door haar na een zware toeval verkeerde medicijnen toe te die nen. In tegenstelling tot zijn laatste films (om. Cria Cuervos), die somber van karakter zijn, richt Saura met MAMA CUMPLE 100 ANOS zich veel meer op de buitenwereld. De film is daardoor een klucht, een komedie en een mis daadverhaal tegelijkertijd geworden. Aanvang: 21.00 uur. Entree: 4,50/CJP 3,50. Overweldigend groot was de belangstelling voor de vergadering van de commissie Ruimtelijke ordening. Wet houder Menne beklom een stoel om orde in de chaos te scheppen. Zo'n honderd vijf en zeventig leden aan aanhangers van de Jeugd Motor Cro9S Club Soest, een dertigtal inwoners van Soesterberg en de leden van de commis sie ruimtelijke ordening hebben maandagavond in een langdurige en discussie- rijke vergadering een streep gehaald door het plannetje van burgemeester ent wethouders om de jeugdige motorcrossers een half jaar hun gang te laten gaan op een terrein in de buurt van het vliegveld Soesterberg. De motivatie van de te genstanders was uiteraard verschillend. De inwoners van Soesterberg verwach ten meer lawaai van de brommers dan van de straaljagers en zij kwamen aandragen met een alternatief. En de leden van de JMCC grepen dat alternatief met beide handen aan, omdat zij wel inzagen dat de door b. en w. voorgestane proef van een half jaar, nooit aan verlenging toe zal komen. De leden van d« commissie R.O. spraken daarna van een slecht voorstel en wethouder Menne kreeg het verzoek eerst het alternatief maar eens te gaan bekijken. De vergadering begon chaotisch. De kantine in het gebouw gemeentewer ken is op een dergelijk bezoek niet be rekend. Het was er zo vol dat de leden van de commissie niet eens konden gaan zitten. Wethouder Menne tracht te, staande op een stoel orde op zaken te stellen, maar uiteindelijk kreeg JMCC-voorzitter Mets zijn leden zo ver dat zij naar de Molensoos vertrokken om daar op de uitslag van de vergade ring te wachten. Er waren liefst negen sprekers: vijf tegenstanders, drie voorstanders en een samenvatter die constateerde dat men er zo niet kwam. Zover waren de commissieleden toen ook al gekomen. De sprekers uit Soesterberg maakten duidelijk dat het dorp al genoeg te* verduren heeft: het lawaai van het vliegveld (kort maar hevig), het voort durende verkeerslawaai van de rijks weg (waar je min of meer aan went), in de toekomst mogelijk nog meer militair lawaai als defensie een groter gebruik gaat maken van de Leusder- heide en dat daar nu echt het hoogst irritante lawaai van brommertjes niet meer bij kan. ,,U gebruikt ons dorp", zei mevrouw Klomp, „als afvalput van de gemeente Soest. Waar u in Soest geen weg mee weet, schuift u ons op ons dak". Mevrouw Mees uit Soesterberg kwam met een alternatief: het terrein tegen over de hoofdingang van de vliegbasis aan de Verlengde Paltzerweg; hemels breed anderhalve kilometer van de kom van Soesterberg en twee kilome ter van Soestduinen met veel bos ertussen. Voor dat alternatief bleken alle com missieleden te voelen. De heer G. Beijen (VVD) wist zelfs te vertellen dat de eigenaar van het terrein, de heer Krol, bereid is medewerking te verlenen. En die medewerking is nodig want nadat de Soesterbergers Sluis en Splin ter nogeens duidelijk gemaakt hadden dat de te verwachten overlast niet genomen zou worden, resteerde eigen lijk niets anders dan het genoemde alternatief. De voorstanders verweten de Soester bergers weliswaar dat zij de belangen en het recht van de jeugd volkomen over het hoofd zagen en eigenlijk alleen maar voor eigen straatje bezig waren, maar ook die voorstanders hadden geen goed woord over voor het voorstel van burgemeester en wethouders. Namens de crossers zei de heer G. Koelink, dat door de opgenomen voor waarden van crossen eigenlijk geen sprake kan zijn. „U pakt deze jongens en hun club harder aan dan welke ver eniging ook. Dat is kinderachtig!" Koelink informeerde bij de wethouder of het college eigenlijk wel een cross- terrein wilde. „Als u dat niet wilt, dan kunt u verwachten dat er straks overal in de bossen gereden wordt, want de jeugd wil wat en daar hebben ze gelijk in", aldus de heer Koelink. JMCC- voorzitter Mets benadrukte dat ge luidshinder een subjectieve ervaring is. Wat de een niet hinderlijk vindt, kan voor een ander al te veel zijn. Oud-JMCC voorzitter de heer v.d. Brul hield de tegenstanders voor dat zij toch ook aan deze jeugd moesten denken. ,,U bent op de verkeerde weg als u hen uit puur eigen belang niet accepteert", aldus v.d. Brul. De commissieleden kwamen uiteindelijk tot de conclusie dat het alternatief in ieder geval eerst onderzocht diende te worden alvorens er een definitieve beslissing genomen wordt. De heer Kingma (PvdA) drong boven dien aan op geluidproeven in de omge ving van het door b. en w. geadviseerde terrein. Door de commissieleden werd ook geïnformeerd hoe het college in de toekomst bij overtreding van de voor waarden dacht te handelen. „Hoe houdt u de decibellen in de hand?" Wethouder Menne verdedigde aanvan kelijk het college voorstel. „Wij vinden het niet langer verantwoord de zaak op te schuiven. Er moet nu binnen enkele dagen een beslissing genomen wor den", aldus de heer Menne. Ook merkte hij op dat de omwonenden „geen spoken" moesten zien. Toch hield de commissie voet bij stuk. De CDA-er Oldenboom zei de bezwaren van de omwonenden zwaarder te we gen dan de aantasting van een stuk natuur en daar konden alle commissie leden zich mee verenigen. Aan de Avondvierdaagse Soest die van 7 tot en met 10 juni aanstaande wordt gehouden kunnen ook rolstoelers deel nemen. De Stichting Bentinck Fonds heeft de laatste jaren voor de vierdaag se in Baarn het deelnemen van rol stoelers georganiseerd. Ook voor de komende vierdaagse Soest zal het Ben tinck Fonds dit doen. De deelnemers van vorig jaar krijgen deze week een schrijven van het Bentinck Fonds waarin hen gevraagd wordt of ze weer mee willen doen. Anderen kunnen zich tot en met dinsdag 18 mei opgeven bij mevrouw M. ten Cate, Veenbesstraat 426 te Soest (tel. 02155-18039). Voor de deelnemers tot en met 12 jaar bedra gen de kosten voor de gehele Avond vierdaagse 3,50; de ouderen betalen ƒ5,-. De afdeling Groen en Recreatie van de dienst gemeentewerken is begonnen met de werkzaamheden voor de uit breiding van de algemene begraaf plaats aan de Veldweg. Er komt een hoofdontsluitingsweg en een draai punt. De randbeplanting kan niet eer der dan in het najaar aangebracht worden, daar het niet haalbaar is dit nog in deze weken te doen. In het terrein langs de spoorlijn Amersfoort-Soestduinen werd een 27- jarige Amersfoorter betrapt bij dief stal van bomen. Hij had vier stuks viermeter lange bomen opgeladen toen hij werd aangehouden. Tegen de man wed proces-verbaal opgemaakt. Om dat zijn aanhanger niet voorzien was van een kentekenplaat, kreeg hij ook daar nog een bon voor. In reaktie op de door Prins Claus op mei a.s. aan de onderneming Boskalis Westminster uit te reiken Koning Wil lem I-prijs, wil Jan Visser, fraktie- voorzitter van Progressief Soest op die dag, 's middags om drie uur voor Paleis Soestdijk een alternatieve prijs overhandigen aan de eersfe de beste werknemer die hij doelloos op straat tegenkomt. Boskalis krijgt de ondernemersprijs, een bronzen beeldje, voor haar toe komstvisie op marktontwikkelingen; voor visie, veerkracht en vindingrijk heid omdat het bedrijf zich heeft weten aan te passen aan de zich wijzigende economische omstandigheden. Visser's verzet tegen deze gebeurte nis is mede gebaseerd op een krante- bericht dat het beursbestuur de top van Boskalis berispte dat de winst, in tegenstelling tot gewekte verwach tingen, over 1981 fors gedaald was. Dr. W. Duisenberg, president van de Nederlandse Bank, is voorzitter van de al sinds 1958 bestaande stichting Ko ning Willem I. Koning Willem I was de grondlegger van de industrialisatie in ons land en hij heeft de bijnaam „Ko ning Koopman". Visser's prijs, een dooie mus (een dood vogeltje van klei dat op de rug ligt) wordt aangeboden aan „jan-met-de- pet, de doelloos op de straat lopende voorbijganger, „die zich ook steeds moet aanpassen een de slechtere tij den: werkloos, weerloos en wanho pig", aldus Visser. De laatste Literaire Salon van dit uit zijn nieuwe bundel „De Katharen seizoen wordt gehouden op zaterdag- Komen". avond 15 mei a.s. in de sociëteit van Marlies Mandersloot uit Soest zingt het AS-gebouw. tussen de gangen door engelstalige Tijdens het eetcafé (dit keer niet op volksliedjes door haar zelf begeleid op vrijdag dus maar op zaterdag) worden de gitaar. gedichten gelezen door de Vlaamse Na afloop van dit gebeuren wordt na- dichters André Polfliet, Raoul M. de getafeld (interview) met Raoul de Puijdt, Jacques van Boele en Elfrie- Puijdt, die van beroep advocaat is en de Hendriks. gespecialiseerd in echtscheidings- Allen zijn leden van de literaire kring zaken. 't Kofschip. De produktie en leiding van deze lite- Aanvang: 20.00 uur. raire salon is in handen van Nelleke De mogelijkheid bestaat voor nog on- streefkerk. geveer 10 deelnemers uit Soest om op Reservering van te voren alleen tele- dit literaire feestmaal in te schrijven. fonisch bij de „kok" Robin Muyser, Jan Visser zal deze avond voorlezen telefeon 19037. De Baarnse fotograaf Bill Tyman (26) exposeert van 7 tot en met 28 mei met zo'n 25 foto's (30 bij 40 cm.) in de theaterzaal van het Artishockge- bouw. We zien foto's, zowel kleur als zwart/wit, die door de fijne lichtbehan deling op de voorwerpen zeer opval len. De tentoonstelling is dagelijks te be zichtigen van 14.00-16.00 uur. Ook in het weekend. De toegang is vrij. Zowel de Stichting (cursusactiviteiten) als de Vereniging (vrijwilligers) AR TISHOCK houden zondag 16 mei a.s. OPEN DAG in het Artishock-gebouw aan de Steenhoffstraat 46 in Soest. Van 12 tot 4 uur is het sociaal-cultu reel centrum van Soest geopend voor iedereen die wil kennis maken met de activiteiten voor het komende seizoen. Hetty Thielemans (beat) en Els Cou- wenberg (klassiek) demonstreren met hun dansgroepen in de balletzaal. Bij mooi weer gebeurt dit buiten. Aan vang: half twee. In de grote expositiezaal organiseren Theo Naessens en Gerard Wissink een aantal bezigheden. Frank de Mel ker (edelsmeden), Herman Joosten (bronsgieten), Moni Post (bloemschik ken) en anderen laten zien welke mo gelijkheden Artishock in september weer te bieden heeft. Bezoekers kunnen ook kennis maken met de cursus origamie (Inez de Heer Kloos), die Japanse vouw technieken zal demonstreren. In de gangen en in het trappenhuis hangen tekeningen van de cursus tekenen/schilderen (Ellen Groenen dijk). In de ruimtes van de Vereniging kan men kennismaken met de vrijwilligers van de Werkgroepen Muziek, Expo sitie (zie de tentoonstelling van Bill Tijman!), Filmhuis, Literatuur, Kin deractiviteiten en Themabijeen komsten. Bestuursleden zowel van de Stichting als van de Vereniging zijn aanwezig om inlichtingen te verstrekken.

Soester Courant | 1982 | | pagina 15