SEC verliest thuis ook van BFC S.O. Soest BI kampioen! AUTO ALBLA® Vlaardinger René de Boer wint eindsprint VVZ,49 bereidt zich voor op ontmoeting tegen Soest Duitsland Goede start Soest-atleten Goed spelend Soest komt niet tot scoren DAMESVOETBAL ZONDAGVOETBAL ATLETIEK De goedkoopste 4-deurs van Nederland! Skoda vanaf f.8.395r Al 20 jaar lang de beste Skoda-dealer in de buurt Ronde van Soest: WIELRENNEN Sportprogramma zaterdag 15 mei 17 soester Courant van woensdag 12 mei 1982 17 SKODA Nadat de dames van SO Soest en Soesterberg hadden laten weten geen spelers te kunnen leveren voor het onderdeel damesvoetbal van de sportuitwisseling Soest-Soest, is VVZ.49 zich serieus op de ont moeting van 5 juni gaan voorberei den. Afgelopen week werden er twee oefenduels afgewerkt, één tegen SO Soest en één tegen Veensche Boys uit Nijkerkerveen. Donderdag j.l. had de ontmoeting tegen SO Soest een historisch tintje. Voor het eerst in de geschie denis stonden er twee Soester da meselftallen tegenover elkaar. VVZ had volgens ingewijden de betere papieren, maar SO Soest was vastbesloten om zo goed mogelijk partij te geven. Helen Maier probeerde in de eerste mi nuut al een snelle voorsprong te forceren, maar vond de uitstekende keepster van Soest, Tineke Claris- se op haar weg. Het doel van de Bosstraatbewoonsters bleef onder een permanente druk staan, maar het duurde tot de 15e minuut eer het eerste doelpunt viel. Helen Mai er werd door Lize Meerdink aan gespeeld en kon alleen doorgaan, de bal verdween in de uiterste rechterhoek. Vijf minuten later was het op nieuw raak. Met een boogbal liet Maier Tineke Clarisse voor de tweede maal het nakijken. SO Soest kwam er daarna een paar maal goed uit, maar tot echt gevaarlijke situaties voor het doel van Anita Hardeman kwam het niet. Op slag van rust werd het 3-0. Na rommelig voetbal in het straf schopgebied van Soest wist Mar- louk Strietman hiervan goed te pro fiteren. In de tweede helft zakte de ontmoe ting naar een bedenkelijk peil. Gro-, te boosdoener was de niet afla-' tende regen. VVZ bleef wel de sterkere ploeg, maar wist niet tot scoren te komen, ook al om dat Erna Hofslot Corrie Floor het leven op de rechtervleugel behoor lijk zuur maakte en Helen Maier door het vele loopwerk in het cen trum vermoeid raakte. De eerste ontmoeting op het veld tussen VVZ en SO Soest eindigde dus in een 3-0 overwinning voor VVZ. A.s. zaterdag ontmoeten beide teams elkaar opnieuw maar dan in het kader van het De Kluis Zaalvoetbaltoernooi in sporthal Beukendal, aanvang 14.00 uur. Afgelopen zaterdag stond de ont moeting tegen Veensche Boys uit Nijkerkerveen op het programma. Deze partij stond op een aanzien lijk hoger niveau dan die tegen SO Soest. Veensche Boys, dat uitkomt in de eerste klasse (één klasse hoger dan VVZ) had in de eerste helft het voordeel van de stevige wind, die recht over het veld stond en bouwde dan ook een veldover- wicht op. Echt moeilijk wisten de Veensche dames het VVZ niet te maken. Onder aanvoering van de meest constante voetbalster aan VVZ-zijde, Lize Meerdink, zorgde de laatste lijn ervoor, dat het niet tot gevaarlijke momenten kwam. De Soester dames moésten het in de eerste helft voornamelijk heb ben van een paar uitvallen. Mar- louk Strietman en Corrie Floor waren allebei dicht bij een tref fer, maar de keepster van de Veensche dames speelde een fout loze partij. Na de rust was het VVZ wat het betere van het spel had. Dat resulteerde al in de 7e minuut in het eerste doelpunt. Marleen van der Craats bereikte met een prima dieptepass Helen Maier, die hierna haar 30ste doelpunt van dit sei zoen maakte. Vier minuten later was het op nieuw Helen Maier, die voor een treffer zorgde. Een lange trap van uitblinkster Meerdink, bracht haar halverwege de helft van Veensche Boys in balbezit. Zij ontdeed zich op een werkelijk schitterende manier van drie tegenstanders en had ook geen moeite met de keepster. Het gevaar kwam echter niet alleen van Maier, ook Marlouk Strietman en Corrie Floor speelden een goe de partij. Het meest viel het uitste kende keeperswerk van Tilly Pie penbroek op. Zij bleek een prima sluitstuk van de VVZ-verdediging te vormen. Kort voor het einde zette VVZ de kroon op deze geweldige tweede helft. Marlouk Strietman bracht de bal voor het doel en de aanstormende Helen Maier liet met een onhoud baar schot de bal via de onderkant van de lat in het doel verdwijnen, dwijnen. Morgenavond spelen de dames van VVZ om 7.00 uur thuis tegen Soes terberg. SPORT In de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen heeft SEC weinig aan klanten binding gedaan door ongeïnspireerd met 0-2 van BFC te verliezen. SEC trad ditmaal aan zonder Jein van Rees. Jan van Veenendaal en Jaap Holleman die geblesseerd aan de kant bleven. Jos van Rouwendaal stond als laatste man opgesteld terwijl een niet geheel fitte Arie Postuma weer als spits aan trad. Nadat SEC zich de eerste goede kans had geschapen door een goede rush van Ruud van Rouwen daal daartoe gelanceerd door Jos van Rouwendaal, was het toch BFC dat de leiding nam na ca. 15-minuten spelen. Door een dekkingsfout in de defensie dook Han Higler vrij voor keeper Eric Heemskerk op en passeerde hem van dichtbij met een strak schot (0-1 na 15 minuten) Meteen na de aftrap kreeg Arie Pos tuma een goede kans op de gelijkma ker maar via een hoekschop wist BFC de zaak te klaren. BFC kreeg tien minuten later een goede kans de voorsprong uit te bou wen toen uit een hoekschop de bal Vorige week moest S.O. Soest BI nog twee keer in aktie komen om te bepa len wie er kampioen zou worden in de regionale afdeling A. Er moesten minstens 3 punten worden behaald. Maandag werd er tegen Baam gevoet bald en dankzij een goede wedstrijd werd er met 5-1 gewonnen. Woensdag moest de BI tegen KVVA, een tegenstander die zeker niet onder schat mocht worden. Soest slaagde er tegen het stug verdedigende KWA niet in een doelpunt te scoren waardoor het 0-0 bleef. S.O. Soest BI was door dit resultaat kampioen geworden, resultaat kampioen geworden. De spelers werden in de bloemen gezet en tot laat in de avond werd er nog feest gevierd. Dat het echter niet alleen in de com petitie goed ging, bewijst de le plaats die zaterdag j.l. op het toernooi bij H.S.V. Zuidvogels werd behaald. Tenslotte de eindstand in Afdeling A Regionaal: S.O. Soest 20-28 DVS '33 20-27 HVC 20-25 Sparta (N) 18-23 Aan de sterk bezette atletiekwed strijden afgelopen zaterdag op de kunststofatletiekbaan "Overvecht" in Utrecht werd ook door een aantal S.O. Soest-atleten deelgenomen. Er stond een vrij sterke wind dwars over de baan, die goede tijden enigszins beïnvloedde. Dit be lette echter de S.O. Soest-atleten niet om voor een aantal heel goe de prestaties te zorgen op deze eerste wedstrijd van het atletiek- seizoen. Drie medailles was het uitstekende resultaat. Zo werd Arnold Vonk bij de jongens D op de 1000 meter sterk derde in de tijd van 3.16.3. Marion v.d. Broek was op de 80 meter meisjes C een klasse apart: 10.5. En op de 800 m. bij de jongens C liet Bas van Os de deel nemers ver achter zich met een 2.16.9. De resultaten van de Soester atle ten waren: bij de jongens D.: Arnold Vonk 3.88 m. ver, 80 m. horden in 16.0 en 1000 m. in 3.16.3 (3e); Erik Jan Ransdorp 1000 m. in 3.28.0 )4e), kogel 7.13; Paul Schlebaum 1000 m. in 3.43.0, kogel 5.90 en Lars Alkema 1000 m. in 3.36.2 (5e) en kogel 6.38. Maartje Wevers liep de 600 meter meisjes D in. 2.04.5, en sprong 3.66 m. ver; Nelly Remes sprong 3.44 m. ver en liep de 60 m. in 9.5; Sacha Bos stootte de kogel naar 7.27 en liep de 60 m. in 9.3 en Angelique v. Oostrum liep de 60 m. in 8.9. Bij de jongens C liep Bas van Os de 800 m. in 2.16.9 en stootte de kogel naar 9.14; Eelco Moree deed over de 800 m. 2.36.8 en sprong 1.45 m. hoog; Dennis Esselman liep de 800 m. in 2.35.3 en sprong 4.01 m. ver; Kaj Janssen sprong 3.88 m. ver, deed over de 800 m. 2.39.7 en Thomas Wevers sprong 1.25 m. hoog. Bij de meisjes D sprong Marion v.d. Broek 1.40 m. hoog en liep de 80 m. in 10.5; Kitty Vos deed over de 80 m. 11.8, en sprong 1.30 m. hoog; Esther Balvers wierp de speer naar 15.66 m.; Carolien Hil- horst kwam hiermee 15.80 m. ver en liep de 600 m. in 1.56.3 en Mar leen v.d. Groep wierp de speer naar 12.30 m. scherp indraaide maar Eric Heems kerk wist de bal toch nog over de lat te tikken. Bij SEC liepen de aanvallen niet erg vlot. Individueel werd vaak wel aardig gespeeld maar te lang wachten met afgeven en slecht plaatsen maakten de meeste aanvallen ongevaarlijk zo dat de iets feller spelende BFC'ers steeds weer konden ingrijpen. Toch kreeg SEC nog enige kansen o.a. toen via een verre uittrap de bal bij Arie Postuma belandde deze hem teruglegde op Theo Altenaar die ver volgens handig de buitenspelval ont week om tenslotte toch te stranden op keeper de Waard zodat deze aan val niet meer dan een hoekschop op leverde. De eerste helft eindigde tenslotte nog met een hoekschop van SEC, die an dermaal niets opleverde. Na rust was in de voorhoede van SEC Rob Embricqx vervangen door Joop Abbel. SEC trachtte voortvarend te starten en trok nogal massaal naar voren. Het gevolg was dat er achter gaten vielen en reeds binnen vijf minuten profiteerde BFC ervan. Een snelle aanval over links werd af gerond met een scherpe voorzet op Peter Boonstra die met een fraaie Hoogstandjes op het SEC-terrein voor het BFC-doel. Foto: Herman van Dam kopbal scoorde (0-2 in de 50e minuut Even later moest Gerard van de Bron zelfs op de lijn redding brengen na dat Eric Heemskerk al geslagen was. SEC trachtte de stand nog een beter aanzien te geven. Jos van Rouwendaal trok mee naar voren en Evert Holle man nam regelmatig zijn plaats over. Het overleg ontbrak binnen de SEC- ploeg en verder dan een fraai schot van Wm Altenaar dat net over ging en een schot van Arie Postuma dat met moeite tot hoekschop verwerkt kon worden kwam men niet. In de slotfase viel Gerard van de Brom nog geblesseerd uit en werd ver vangen door jeugdspeler Ronald de Rooy. Volgende week mag SEC in de laatste wedstrijd tegen 's Graveland tonen dat de thuisnederlaag een vergissing was. HVC 2125 De Vesting 2121 Midland. 2125 SEC 2121 LVV 2124 's-Gravel. 21 19 HMS 2123 BFC 21 18 Donar 2123 Hoogl. 21 16 Scherpenz. 2122 Amersf.B; 21 15 Zowel vorige week donderdag als afgelopen zondag heefl de Soester selektieploeg laten zien dat ze goed konstruktief kan spelen. Er is ech ter één grote min: men komt maar zelden tot scoren. Daar moet echter direkt bij gezegd dat de Soesters bij verschillende pogingen om te scoren geen enkel geluk had den en iedere voetballer weet dat een klein beetje geluk twee keer zo veel doelpunten oplevert. Donderdagavond trad Soest in Spa kenburg aan om daar een fervente beker-bevechter als "Spakenburg" altijd geweest is, van de volgende ronde af te houden. Dat ze dat uit eindelijk niet gelukt is was jam mer maar de Soesters hebben het de Spakenburgers toch wel danig lastig gemaakt. Al na 3 minuten trof Wim Gouw op een goede voorzei van Huub Koppel de paal. En daar was dan dat kleine beetje geluk weer dat de Soester misten. Nauwelijks 5 minuten later snelde Huub Koppel alleen op doelman de Feyter aan. Hij dwong echter dat beetje geluk niet af. Hij miste van afstand. De Spakenburgers moesten daarom wat meer risiko gaan nemen. Bei de ploegen wensten aan te vallen maar beide verdedigingen werkten hetzelfde: stug blokkerend op kor te afstand van het doel. Dat hield in dat beide ploegen bij balbezit naar hartelust konden opbouwen. Dat maakte het voor de kleine kring voetballiefhebbers die de regen ge trotseerd hadden om te komen kij ken zeer aantrekkelijk. Spakenburg liet wel geregeld zien dat ze kollektief de beste ploeg had maar de gehaastheid waarmee de voorhoede de kansen probeerden af te ronden hield hen van scoren af. Bovendien zorgde het spekglad de veld dat het precisiewerk mis lukte. Het snel counterende Soest zorgde echter voor de meeste verrassin gen. Een schot van Arjan Schip peren, aanvoerder voor de door hoofdblessure afwezige Robert Westbroek, werd door Jos de Fey- ten stijlvol gestopt. Arie Boer, deze avond zeer aktief kopte een voorzet van Huub Kop pel rakelings over. Bij Spakenburg was het Kuis die de meeste gevaarlijke situaties voor het Soest-doel creëerde. Vlak voor rust kopte Te Brake uit vrije positie over het Soester doel. c Spakenburg bouwde na rust langzaamaan een licht veldover- wicht op. SKODA: de ruime en robuuste gezinswagen voor een goudeerlijke prijs. Bewezen degelijkheid, een sterke motor en een duurzame, solide konsfruktie; geen enkel ander merk geeft u zó veel auto voor zó weinig geld! Prijzen Skoda 105-serie v.a. t 8.995, - 120-serie v.a. f 10.695, -Inklusief B. T. W. Prijs wijzigingen voorbehouden. Imp.: de Binckhorst Auto Motor Import B.V., Postbus 184.2250 AD Voorschoten. Tel. 01717-6951 merk toch hoe sterk VAN WEEDESTRAAT 53-55 SOEST TEL. 02155-12334 Fel werd er weer gejaagd tijdens de 15e Ronde van Soest. De vijftiende Ronde van Soest heeft geen herhaling te zien gegeven van de spannende finale van een week geleden toen de Soester Rob van de Broek in de eindsprint het hoofd moest buigen voor Hans Vierdag uit Leusden. Beiden kwamen wel in het rennersveld voor en v.d. Broek manifesteerde zich bij herha ling. Maar in de finale waren zij, zoals dat in het wielerjargon heet, "nergens". Op de meet, want ook dit keer werd er om de eind zege gesprint, bleek de Vlaardin ger René de Boer net iets sterker dat Ben Lambo uit Breukelen. Ook nu weer was er op het 1650 meter lange parkoers op het Indus trieterrein volop goede wielersport te zien. Amateurs vechten zonder afspraken vooraf om de zege en dat komt het wedstrijdelement ten goe de. Foto: Herman van Dam Er werd volop "gereden" en Rob van de Broek zorgde dikwijls dat het tempo goed hoog bleef. Ook Vierdag blies zijn partijtje aardig mee, maar toen met nog twintig ronden te gaan Lamboo en De Boer "vertrokken" zaten zij ergens in het peloton. Dat peloton wachtte ook net iets te lang en zo konden de twee kop lopers zelfs een voorsprong van een minuut opbouwen. Dat bleek te veel voor het zevental, waaronder Stef Smit uit Soest, dat er ach teraan ging. Smit probeerde het zelfs nog even alleen, maar dat stonden de ande ren niet toe. Vooraan streden De Boer en Lam bo om de zege en Lambo boog al zo'n dertig meter voor de finish. De derde plaats was voor B. Vlaanderen uit Maarssen; Stef Smit ging als achtste over de streep. Op de vierde plaats eindigde J. Hookamp uit Vroomshoop; 5. J. Pater uit Barneveld; 6. H. Voorn uit Hilversum. Uitslagen: Dames over 35 kilometer: 1. L. van de Lienden uit Bosch en Duin, 2. E. Gottschal uit Groningen, 3. A. Ver hoeven uit Berkel Enschot, 4. M. Havik uit Volendam en 5. E. Oo- men uit Schijndel. Junioren over 60 kilometer: 1. A. van de Kruisweg uit Oldenbroek, 2. E. Kistemaker uit Oldenzaal, 3. B. van Leijen uit Wageningen, 4. R. Pleij uit Wierden en 5. J. van Adri- chem uit Kwintsheul. Doorlopend wisten echter Stan Uyland en Arjan Schipperen van uit de verdediging razendsnel over te schakelen op aanvallen. Dat hield in dat Soest Spakenburg geregeld voor eigen doel terug drong. Toen iedereen zich opmaakte voor een verlenging kreeg André van de Deijssel de kans van de avond, hij maaide op de grond liggend van korte afstand naast. Vlak voor tijd werd een weer galoze aktie van Kuis op links, beloond toen Te Brake zijn hoge voorzet wist in te koppen. Een mooie goal haalde Soest uit de be- kerdromen. TOG-Soest Afgelopen zondag moest Soest in Amsterdam de één na laatste wed strijd tegen TOG dat evenveel pun ten op de ranglijst heeft afwerken. TOG ging furieus van start en Eep Kamphorst kreeg direkt "handwerk" te doen. Na een minuut of tien echter taande die Amsterdamse aanvals lust door ook al de Soest-schakels op het middenveld, we noemen weer Arjan Schipperen en Stan Uy land. De laatste groeide zoetjesaan tot de beste man van het veld. Hij was eenvoudig niet van de bal te zet ten deze middag, ze middag. Ton Wolfsen kon uit een snelle aktie alleen op doelman Eekhart afgaan maar de diverse kuilen in het veld beletten Ton te schieten. Vlak er na trok de snelle Huub Koppel een bal lang voor op het hoofd van Arie Boer terwijl van dichtbij Ton Wolfsen geheel vrii stond. Boer's kopbal ging over. Een gelijkopgaande strijd ontspon zich en zoetjesaan veroverden de Amsterdammers een licht veld- overwicht. De uitvallen die Soest echter ondernam waren veel ge vaarlijker. En heel gevaarlijke cor ners waren het resultaat maar een schot van enige importantie kwam er niet uit. Vlak erna trok de snelle Huub Koppel een bal "lang" voor op het op het hoofd van Huub Koppel deponeren maar doelman Eekhart tipte deze kopbal fraai tot cor ner. Na de rust waarin de niet uit de verf komende Arie Boer, ver vangen was door Gert Wester- veld nam Soest al gauw de teu gels in handen. De eerste kopbal was voor de Am sterdammers maar daarna was het toch voortdurend Soest dat de toon aangaf. Goed opbouwend en technisch voetbal bracht toch kansen voor de Amsterdamse goal en dwong TOG tot counters op eigen terrein. Het schot ontbrak echter. Een soort faalangst weerhoudt de Soes ters ervan om eens van afstand te schieten. Het valt dan ook niet mee als je telkens alles ziet mislukken. Een zeer fraaie aanval van achter af over veel Soester sch ij ven bracht Johan Staal, ver doorge drongen, alleen voor de Amster damse goalie. Die stak zo maar handen en voeten uit en Johan Staal zag zijn harde schot door een uitstekend been gekeerd. Een geweldige solo van de ijve rige goedspelende Gert Westerveld eindigde in een enorm schot dat he laas rakeling over de kruising ging. Een ziedend schot van Wim Gouw die deze middag niet zó kon im poneren ging ook net over. En moedeloos freewheelde Soest naar het einde om dan zonder risiko toch maar met die ene punt genoegen te nemen. Maar de mannen van trainer Jan van Renswouw kunnen terugzien op twee heel goede wedstrijden. Zo doorgaande kunt u aanstaande zondag best wat goed voetbal zien op de Bosstraat als ze de laatste kompetitiewedstrijd spelen tegen het (alweer) Amsterdamse Sporting- Zuid. En als de Soest-ploeg dezelfde werklust en fantasie kan opbrengen voorspellen we een duidelijke over winning voor hen omdat het kleine beetje geluk zich niet zó lang laat afhouden. Baarn 21 29 SO Soest 21 20 Uithoorn 21 25 TOG 21 20 Rapidit. 21 25 Animo 21 19 Sp. Zuid 21 24 Spel. Or. 21 16 Amstell. 21 24 KBV 21 15 De El./SDC 21 23 ASV/Ars. 21 12 HONKBAL Knickerbockers junioren 10.00 uur Blue Socks- Knickerbockers Zondag 16 mei HONKBAL Knickerbockers aspiranten 10.00 uur BSCU - Knickerbockers VOETBAL S.O. SOEST 14.30 uur Soest - Sporting Zuid SEC 14.30 uur 's Graveland - SEC

Soester Courant | 1982 | | pagina 17