A.H.C. VLUG ESSO SERVICENIER E.ZAAL Mazda es uw eigen voordeelpakket 500-- 600 m8 surfplezier bij Smeeing Recreatie Off. Peugeot-dealer Soest, Eemnes, Baarn AUTOBEDRIJF DE SOESTER BV Smeeing Recreatie NEFKENS OPEL SOEST Een gaaf groen gazon Courantenreklame is niet te vervangen BEZORGER VOOR DAGBLAD Beukenlaan 27,3762 AE SOEST. k/asse die zichzelf bewijst i 4» U bent welkom bij: irnazoa 20 Soester Courant van woensdag 12 mei 1982 20 GEVRAAGD Goede beloning TELEFOON 033-621296 VOOR KERKSTRAAT 62 TELEFOON 13898 LEESTRAAT8 TELEFOON 13486 GENTKORTMG NORMAAL 1,61° SUP®1,656 Trekhaak Zonnedak 475,- 450,- Windschermen voorportieren, per set 135,- Speclale grille met Ingebouwde mistlampen of vèrstralers Luxe Imperiaal 5-versneHlngsbak, vanaf Metallic tak, vanaf AchtermH-jalouile Extra buitenspiegel Kokosmatten voor en achter 105,- 2Spattappen 280,- 125,- 425,- 250,- Wlelslerrlngen rondom Stereo komblnatie, vanaf Voorspoiler Achterspoiler Speciale wieldoppen Brandblusser Sierlijsten rond de wielkasten 116,- 475.- 225,- 190,- 160.- 29,- (Alle prijzen n|n inkl. BTW en evt. montage) Er is alle reden om juist nü voor Mazda te kiezen Want elke Mazda heeft 'n verrassende veelzijdigheid, 'n uitge kiende prijs-kwaliteitsverhouding, bewezen betrouwbaarheid en lage kosten-per-kilometer. volop ingebouwde veiligheid* en een verbluffend komfortabele standaard-uitrusting. Bovendien geeft de Mazda-dealer u een extra royaal inruilbod op uw wagen - ook als u geen Mazda inruilt, zult u versteld staan! En... van 1 mei tot en met 19 juni krijgt elke koper van 'n nieuwe, uit voorraad leverbare Mazda tijdelijk een extra voordeelpakket naar keuze, 'n Zonnedak, of 'n trekhaak, of spoilers voor en achter, of metallic-lak naar keuze, of... tot een maximum waarde van f 500,— kunt u uw nieuwe Mazda gratis nóg mooier, nóg kompleter, nóg persoonlijker maken! (Natuurli|k kunt u in plaats van extra's ook kiezen voor vijfhonderd gulden kontant geld) Elke Mazda is standaard voorzien van tal van aktieve en passieve bumpers en kreukelzónes voor en achter, bekrachtigd en gescheiden veiligheidsvoorzieningen, zoals o m een voorruit van gelaagd remsysteem met anti-blokkeer voorziening op de achterwielen en veiligheidsglas, staalsterke kootkonstruktie. energie-absorberende veiligheidssloten op de portieren ./jTv vanaf 26 355. NIEUW! Diverse jonge occasions met garantie. Mazda 323 Eslate Mazda 929 Stationwagon vanal 24 295 Afl. kosten 340,—. Alle prijzen zijn inkl. BTW. Prijs- en uitvoeringswijzigingen voorbehouden. Kostverlorenweg 1-3 - Soest - Tel. 02155-21064-13865 VELE BEKENDE MERKEN, ZOALS: SAINVAL, WINDGLIDER, SKIPPER, DEMARRAGE, MISTRAL Nieuwe surfboards vanaff995,- NIEUW:SainvalHawaian f 1.795,- Ruime collectie inruilplanken vanaf f600,- Masten vanaff89,- Ook alle onderdelen en SNELLE REPARATIE van zeilen en boards. Openingstijden: dagelijks van 8.15-18.00 uur, vrijdagavond 19.00-21.00 uur. Koningsweg 14,3762 EC Soest, Tel. 02155-13317/13227 v h Gebr. Houdijk en voor jonge, betrouwbare OCCASIONS volledig gegarandeerd o.a.: Opel Rekord 19 N, 4-deurs1980 Opel Rekord 20 N, 4 -deurs, autom1979 Opel Manta 20 S de luxe. Combi Coupé 1979 Opel Ascona 20 Berlina met gasinstall1979 Opel Ascona 19 N1980 Opel Kadett, 2-deurs, spec1980 Opel Kadett, 3-deurs 13 S de luxe 1980 Opel Kadett 13 N, 3-deurs, spec. 1981 Opel Kadett, 3-deurs, 1200 1980 Renault 18 TS, incl. gas1980 m Modern uitgeruste werkplaats Eigen plaatwerkerij en spuiterij Inbouw LPG-installatie GMAC-financiering Birkstraat 30, 3768 HH Soest, tel. 02155-12364 Ook een gazon heeft onderhoud nodig. Iedereen kan zonder al te veel extra moeite het hele jaar van een gezonde grasmat genieten. Lang niet iedereen is tevreden met de toestand van het gazon. Toch is met weinig onderhoud een mooi gazon te maken en... te houden. Om het even of het nieuwe gazon zelf ingezaaid is of van kant en klare zoden gemaakt. Het aanvankelijk zo mooie gazon be gint, zo lijkt het wel, binnen enkele jaren reeds te „slijten". Door gazonaktivering wordt dit slijt- proces tegengegaan. Onder gazonakti vering wordt een tweeledige behande ling verstaan en wel vertikuteren en bemesten. Vertikuteren Hoewel een gazon dag in dag uit in de open lucht is, kan toch niet elk gazon voldoende „ademen". Zelfs al veegt u na het maaien nog zo grondig, u kunt niet voorkomen, dat afgestorven grasdelen en resten maai-afval in de grasmat blijven zitten. Samen met mos en vlakgroeiend on kruid wordt door dit afval een vilt- laag gevormd. Deze laag gazonvilt nu werkt als een spons en onontbeerlijke bestanddelen als lucht, water en voedingsstoffen kunnen niet meer tot de graswortels doordringen. Het gazon verkommert, vergeelt en sterft af. Door vertikuteren, dat eigenlijk verti kaal doorsnijden betekent, wordt het gazonvilt verwijderd. De speciaal gevormde messen van het vertikuteergereedschap dringen door de viltlaag heen, snijden deze door en halen vervolgens het vilt er uit. Men staat er versteld van hoeveel af val er uit een zo op het oog nog re delijke grasmat komt. Er kan ook machinaal gevertikuteerd worden Vertikuteren is een bijzonder vermoei end karweitje. Er zijn echter vertikuteergereedschap- pen met krachtbesparende voorzie ningen. Uitgaande van de vaststaande messen bij de eenvoudige vertikuteerkammen, kan men als eerste verlichting een pen delende werking aanbrengen. Hierbij klappen de messen bij het terugschui ven om en glijden zo licht naar de uitgangspositie terug. De vertikuteergereedschappen met wielen zijn nog gemakkelijker te be dienen. Zij zijn in 2 uitvoeringen ver krijgbaar. De lichtste in gebruik is het model met verstelbare wielen. Afhan kelijk van de gazonsituatie kan daar mee de vertikuteerdiepte door de wiel- verstelling aangepast worden. Heeft men echter een groot gazon, dan is het verstandig het gazon machinaal te behandelen. De echte gazonliefhebber kan een ei gen machine aanschaffen; tegenwoor dig heeft ijzerhandel Hooijer ook verti- kuteermachines in de verhuur. Voor ca, 15,- per uur wordt de hele klus dan gemakkelijk en snel geklaard. Men staat er versteld van hoeveel afval er uit een zo op het oog nog redelijke grasmat komt. Er bestaan speciale meststoffen voor gazons Over gazonmeststoffen bestaan nog ve le misverstanden. Vaak worden meststoffen voor border en moestuin ook voor het gazon ge bruikt. En dat terwijl we een heel ander resul taat willen bereiken. Zo zien we liever niet, dat na het bemesten het gras als een razende groeit. Integendeel We willen een gesloten grasmat zonder extra hoogtegroei. De speciale gazonmeststoffen van b.v. WOLF hebben een hoog percentage stikstof (plm. 30%) en maximaal een kwart daarvan aan fosfor en kali. Er bestaan in principe 2 soorten gazon meststoffen en wel de snelwerkende en langdurig werkende. Het grote ver schil blijkt vooral uit de verschillen de voor- en nadelen. De snelwerkende is voordeliger in de aanschaffingsprijs. Wie iets meer uitgeeft kan echter toch voordeliger uit zijn. De langdurig werkende meststoffen kennen namelijk geen verlies door uit spoelen! Soms wordt van de snelwerkende mest door regen weggespoeld. Bo vendien is er geen gevaar voor ver branding. Maar het belangrijkste van de langdu rig werkende gazonmeststoffen is wel dat ze speciaal op de behoefte van de grasplanten is afgestemd. De speciale gazonmeststoffen zorgen er voor, dat na het vertikuteren de grasmat zich snel herstelt. Binnen enkele weken kunt u weer genieten van een gaaf groen grastapijt. Loop daarom eens bij Hooijer-ijzerwa- ren en gereedschappen - naar binnen. Trefdag Leger des Heils Tweede Pinksterdag houdt het Leger des Heils een Nationale Trefdag met als thema „Er is hoop", in de Expo- hallen te Hilversum. Vanuit het gehele land komen heilssoldaten en anderen dit grootste festijn mee vieren. De gehele dag door zijn er aktiviteiten vanaf 9.00 uur 's morgens met samen komsten, info-markt, groeps-akti- viteiten, speciale jeugd-gebeurtenis- sen, enz. De pas gekozen Internationale Leider, Generaal Jarl Wahlström, zal de spe ciale gast zijn. Hij is een geestdriftig en optimist man, die het doem-denken van deze tijd bestrijdt met een krach tig geloof en Gods-vertrouwen. Gene raal Wahlström, een Pin van geboorte, heeft een indrukwekkende staat van dienst, waarvoor hij onder meer ge ridderd werd in Finland. De Trefdag biedt ook aan niet-Heils- soldaten een goede kans om inspiratie, geloof-versterking en informatie te verkrijgen in en buiten de samen komsten. Toegang is geheel vrij. Openbaar fraktieberaad D'66-Soest Woensdag 19 mei a.s. is de laatste Raadsvergadering voor de gemeente raadsverkiezingen. Op de maandag daarvóór, 17 mei dus, houden de raads leden van D'66 hun openbare fraktiebe raad in gebouw Gemeentewerken, Lange Brinkweg 77, Soest. Alle belangstellenden zijn daar om 20.00 uur van harte welkom. Als u een speciaal probleem wilt bespreken, belt U dan eerst even met Erica Hoks- bergen, tel. 02155-18069. Schaaktoernooi op Hemelvaartsdag Op Hemelvaartsdag organiseert de Soester Schaakclub het traditionele Hemelvaartstoernooi. De wedstrijden worden gespeeld in gebouw Credo aan de Julianalaanaanvang 10.00 uur. Het toernooi bestaat uit zeskampen met per speler per partij een half uur speeltijd. Per groep zijn er drie prijzen beschikbaar. Tot en met 18 mei kan men zich tele fonisch aanmelden bij de heer K. Vegter, telefoonnummer (02155) 14694 en wel dagelijks tussen 17.00 en 20.00 uur. Het inschrijfgeld is acht gulden; jongeren tot en met achttien jaar moeten vijf gulden betalen. Zondagmiddagconcert in Kasteel Groeneveld Zondag 16 mei, aanvang 16.00 uur, speelt in Kasteel Groeneveld het ba- rokensemble „Musicke for a while". Het ensemble bestaat ui Ineke Tege laar, blokfluit; Arthur Mahler, blok fluit en barokhobo; Maarten Boasson, cello; Woenja Borst, clavecimbel en Harry Geraerts, tenor. Het program ma ziet er als volgt uit: Sonate nr. 4 van Jacques Christophe Naudot; Pre lude non mésure (voor clavecimbel) van Louis CouperinSonate nr. 8 van Jean Marie Leclair; Triosonate opus III nr. 2 van Jacques Martin en Pre mière suite en trio van Antoine Dornel. Op zondag 30 mei brengt hetzelfde en semble een barokprogramma met Duitse en Italiaanse werken. Banketbakkers bekeurd Tegen drie plaatselijke banketbakkers is proces-verbaal opgemaakt omdat zij op Koninginnedag de deur van hun winkel niet op slot hadden. Het was hun toegestaan op die dag, vóór de zaak, oranje-banket en wat daaronder ver staan mag worden, te verkopen, maar de deur van de winkel mocht niet open zijn. Via de vakbladen en in Soest nog eens extra via de vereniging de Soester Ondernemer was dat aan alle banket bakkers bekend gemaakt. Bij deze drie constateerden de ver baliserende politiemannen dat de winkeldeur niet op slot was. Bromfietser aangereden Op deJ3irkstraat bij de Eikenlaan werd een 16-jarige bromfietser aangereden toen hij de rijweg overstak. De knaap keek niet voldoende uit en een hem tegemoet komende automobiliste kon de botsing niet meer voorkomen. Met ernstige verwondingen aan zijn gezicht werd de jongeman met de ambulance auto naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht. 20 Inbraken in Soesterberg opgelost De twintigjarige jongeman die vorige week in Soesterberg bij een inbraak in een garage aan de Rademakerstraat overlopen werd, heeft nog een twintig tal inbraken bekend. Toen hij aange houden werd had hij geen schoenen aan, omdat hij die bij zijn vlucht uit de garage achter moest laten. Bij vijf van de twintig inbraken maak te hij niets buit. De vijftien andere gevallen leverden hem tweeduizend gulden totaal op plus een horloge en sigaretten. Driemaal brak hij in bij een bakkerij, driemaal ook in twee café's; tweemaal in een restaurant; eenmaal in een warenhuis en eenmaal in een kaashan del en tweemaal in een woning aan de Banningstraat. De V.V.V. in april De V.V.V. kende weer een drukke aprilmaand. Aan de balie werden 717 bezoekers te woord gestaan uit Soest en 96 toeristen. Telefonisch vroegen 77 inwoners om informatie en 27 toeris ten. Er kwamen 48 buitenlanders naar het verkeershuis aan de Steenhoff- straat en er werden 120 plaatsen voor theaterbezoek geboekt. Aanvraagformulieren Huursubsidie verkrijgbaar In het gemeentelijk INFOrmatiecen trum kan men de formulieren verkrij gen voor het aanvragen van de huur subsidie over de periode 1 juli 1982 tot 1 juli 1983. Als u een huis huurt waarvan de huur wel een erg groot deel van uw inkomen opslokt, kunt u misschien huursubsidie krijgen. De overheid geeft u dan een bijdrage om uw huur lasten te verlichten: Individuele huur subsidie. Het woord individueel" wijst erop dat de overheid rekening houdt met uw persoonlijke omstandig heden. Daarom kijkt de overheid bij het toekennen van huursubsidie naar wat u verdient en wat u aan huur betaalt. Daarbij is het ook van belang of u een gezin heeft, samenwoont of alleen woont.

Soester Courant | 1982 | | pagina 20