TAXI KLOMP 12984 Kleurvergroting AKTIE! De Springbokken 5e op de Gooise turnkampioenschappen Nationaal volleybal evenement in Soest nadert met rasse schreden! WZ'49 lijdt nederlaag tegen Baarn Groot springconcours bij "De Boshoeve Maaskant/ Oosterbaan in 12 uren Hellendoorn SVV Volleybaltournooi Eemvogels naar nederlaag .10.- Dames 1 Olympia/ Parade wint van Oompaan H. Hooyberg liep marathon binnen drie uur „Red Stars jeugd tweede en vierde van West-Nederland van Vrijdag 14 mei: Kaarten om klaverjas kampioenschap van Soest VOLLEYBAL ZATERDAGVOETBAL Zondag 16 mei: AUTOSPORT TEL VOLLEYBAL van oosten fejiSsXgjtr&liHte VOLLEYBAL Meisjes Al Olympia/Parade kampioen van 't Gooi 21 20 Soehter Courant van woensdag 12 mei 1982 21 oor het derde achtereenvolgende jaar wordt er gekaart om het open klaverjaskampioenschap van Soest. Iedere klaverjasser uit Soest en wijde omgeving, mits ouder dan zestien jaar, is welkom op vrijdagavond 14 mei in de grote zaal van het dorpshuis De Borg aan de Wil- laertstraat in de wijk Overhees. Het inschrijfgeld is vier gulden; de wedstrijden beginnen om 20.00 uur. Dit kaartkampioenschap wordt georganiseerd door de wijkvereniging Overhees in samenwerking met onze krant. Vorig jaar kwamen er uiteindelijk 208; dit jaar zal vermoedelijk het maximum aantal van 248 deelne mers bereikt worden. De inschrijvingen worden in volgorde van binnenkomst genoteerd. Het zenuwcentrum" zal bemand worden door vier bekwame en ervaren tellers. Er worden weer drie boompjes van zestien" gespeeld volgens het Amsterdams systeem". De partneraan wijzing geschiedt steeds door loting. Bij gelijke eind stand wordt een beslissingswedstrijd gespeeld. Deelnemers kunnen voor aanmelding gebruik maken van onderstaand inschrijfformulier of zich telefonisch aanmelden bij mevrouw C. de Jong, tel.nr. 12776. Inschrijfformulier (s.v.p. biokietters) naam en voorletter adres vrouw/man geeft zich hierbij op als deelnemer aan het klaverjaskampioen schap van Soest. Het inschrijfgeld a vier gulden wordt betaald op vrijdagavond 14 mei, vóór het begin van de wedstrijd. Dit formulier kan ingeleverd worden bij mevrouw C. de Jong, Luytenaarpad 14, Soest of bij het kantoor van de Soester Cou rant, Van Weedestraat 47a. Zaterdag 8 mei zijn in de sporthal Oost te Hilversum de Gooise turnkampioen schappen gehouden georganiseerd Sr H. G. V. Hilversum. De Spring- ;ken moesten de strijd aanbinden 110 andere ploegen uit het Gooi. tonmer was het dat een paar meis jes op het laatste moment „de pup aan Maarten gaven" zo dat er jonge meisjes moesten worden ingezet die het er uiteindelijk uitstekend van af brachten. De vijfde mag daarom een uitstekende plaats genoemd worden. Alle meisjes hebben behoorlijk ge turnd. Zelfs Anja Westerveld met een meniscus operatie achter de rug mag op een goede wedstrijd terugzien. In de eerste poule eindigden de Springbok- ken als tweede. Later bleek dat in de 2e poule uitstekende ploegen zoals H.G.V. en K.O. zaten. Bij de prijsuitreiking bleek dat kam pioen van het Gooi H.F.V. uit Hilver sum geworden was. Uitslag: le H.G.V. Hilversum 149.55 ptn. 2e K.O. Naarden 146.75 ptn. 3e Turnlust Huizen 141.85 ptn. 4e K.V. Weesp 140.00 ptn. 5e De Springbokken 135.05 ptn. De Soester ploeg bestond uit Els Slingerland, Monique v. Dorresteyn, Corina Fonteyn, Sandra Uyland, Fiona v. Elk, Anja Westerveld, Simone Smit. Vrijdagavond 21 en zaterdag 22 mei zal sporthal Beukendal in Soest bol staan van volleybal-liefhebbers uit alle windstreken. Dan zal namelijk ge speeld worden om de Nationale beker 1981 finale dames. In één van onze vorige nummers ver meldden wij reeds de finalisten van de kwartfinale, die zijn overgebleven na dat er in den lande zo'n dikke 150 wed strijden zijn verspeeld: FBTO/DVC uit Dokkum, Sudosa uit Assen, Delta Lloyd/AMVJ uit Amstelveen en Star- lift uit Voorburg. - Starlift komt voor de 4e achtereen volgende maal uit in de finale van het bekertoernooi. Eenmaal hiervan w s het ook de beker te veroveren en wel in 1978, toen het Van Houten/VCH ver- sloeg. - FBTO/DVC speelt vanaf 1968 onafge broken in de hoogste afdeling van de NeVoBo. In de voorlopige selektie voor de in september te speien Wereld- kanpioenschappen in Peru, is DVC met 7 speelsters vertegenwoordigd. SPORT - Delta Lloyd mocht zich bij de start van de NeVoBo-competitie in 1948 als eerste landskampioen (dames) noe men. Na een periode van le divisie, promoveerde het in 1976 naar de Ere divisie. - Sudosa nam reeds in het eerste jaar van het ontstaan van de Eredivisie, deel aan deze competitie, maar bleef toen zonder een enkel winstpunt en degradeerde. In 1968 kwam de dames- ploeg weer terug en is vanaf dat moment steeds in de hoogste afdeling uitgekomen. Het 30-jarige Olympia/Parade prijst zich dan ook gelukkig de organisatie van dit Nederlandse Topduel van de NeVoBo te hebben toegewezen gekre gen, zodat Soest én omstreken kan ge nieten van volleybal op z'n best. Kaarten zijn in de voorverkoop te verkrijgen in sporthal Beukendal op maandagavond 17 en dinsdagavond 18 mei, of telefonisch op alle dagen te reserveren bij Bert Idenburg, telefo nisch in Soest bereikbaar onder num mer 10179. Voor de jeugd t/m 16 jaar gelden ver laagde toegangsprijzen: ook voor het passe-partout. Na drie opzienbarende overwinningen op rij te hebben behaald, is VVZ'49 er niet in geslaagd om pok de laatste competitie-ontmoeting tegen Baarn tot een goed einde te brengen. De streekderby, die een saaie eerste en een aantrekkelijke tweede helft ken de, leverde uiteindelijk een 2-3 zege voor de bezoekende ploeg op. Dat het niet makkelijk zou gaan was al voor het eerste fluitsignaal van de goedleidende scheidsrechter Mantel uit Wormerveer bekend. VVZ moest het stellen zonder Peter van Barne- veld, Henk Vos en Marcel de Graaf, die alle drie wegens een blessure ver stek moesten laten gaan, maar ook zonder topscorer Erik Toonen, die daags tevoren in het huwelijk was ge treden. In de derde minuut scheelde het al wei nig, of Willem van der Pol mocht voor de eerste maal de bal uit het net gaan halen. De snel opkomende Erik Hof man liet een schot los, dat maar ra kelings over ging. Aan de andere kant had Baarn ook niet over gebrek aan geluk te klagen, toen Kievits, na goed voorbereidend werk van Cor den Daas, maar net voorlangs schoot. In de 14e minuut kwam WZ toch op voorsprong. Wout Logtenstein bereikte met een pass Cor den Daas, die met een listig balletje Baarn goalie Van Lit het nakijken liet. Deze voorsprong bleef slechts kort be staan, want nog geen 3 minuten later trok Erik Hofman de stand weer ge lijk, toen hij een van de lat terug springende bal in de touwen van het WZ-doel werkte. WZ bleef na deze gelijkmaker een klein overwicht op Baarn houden. Vooral Cor den Daas had enkele se rieuze mogelijkheden. Eén keer pro beerde hij het met een afstandschot, wat door Van Lit maar net tot cor ner kon worden verwerkt en een paar minuten later scheelde het maar centi meters, toen hij na een knappe door kopbal van Willem de Vries, het met een schuiver probeerde. Het bleef echter wel oppassen gebla zen. Baarn was vooral in counters ge vaarlijk. De beste mogelijkheid van Baarn kreeg Richard Hop. Zijn harde inzet belandde op het lichaam van 'keeper Van der Pol. Na de onderbreking won de partij aan aantrekkelijkheid. Resultaat was dat de ploeg in de 9e minuut opnieuw op voorsprong kwam. Na een fout van de Baarn verdediging, zag de Vries, dat de keeper te ver voor zijn doel stond. Met een lob verdween de bal voor de tweede maal in het Baarn- se doel. Opnieuw was deze Soester voorsprong maar een kort leven beschoren, want Cor den Daas (3e v. links) ziet zijn schot gekeerd door de Baarn-doel- man* Foto: Herman van Dam na 5 minuten was het alweer 2-2. Ri chard Hop wist de bal vanaf de rech tervleugel laag voor het doel te trek ken, waar andermaal Erik Hofman met een eenvoudige tik tegen de bal succesvol was. WZ was duidelijk geprikkeld, want het zocht massaal de aanval op. In de 17e minuut moest één van de Baarn- verdedigers een inzet van Willem de Vries van de lijn halen en dezelfde De Vries zag even later hoe zijn kopbal buiten bereik van de Baarnse doelman op de lat belandde Op het moment, dat iedereen dacht, dat WZ spoedig voor de derde maal op voorsprong zou komen, brak de linksbuiten van Baarn, Rob Libbenga door en het resultaat was een 2-3 voorsprong voor de bezoekers. WZ wist zich in de resterende tijd niet meer van deze mentale tik te herstellen en moest de laatste compe titie-ontmoeting van het seizoen '81- '82 uit handen geven. VVGA 22 34 VVZ'49 22 21 NFC 22 30 WA 22 21 SOVA'54 2228 OSDO 22 20 Swift 2224 Baarn 2218 Sp. Zuid 2223 Beursb. 2215 Aristos 2221 Buitenv. 22 8 Paul Maaskant en Ruud Oosterbaan treden daar voor de 2e maal aan met de Citroen Visa Trophée. Zij zullen onder startnummer 6 vertrekken a.s. zaterdag om 08.36 bij het Avonturen- park te Hellendoorn. De gehele rally speelt zich af rond Hellendoorn, Rijs- sen en Markelo. De 12 uur van Hellendoorn is een evenement dat voor het eerst wordt georganiseerd in 1982. De KNAC heeft echter zoveel vertrouwen in de organi satie dat men deze rally meteen maar zij het nationaal- een kampioenschaps rally predikaat toekende. De rally is een voorbeeld om een evenement zowel voor publiek als deel nemers zo optimaal mogelijk te ma ken: alle proeven zijn een week van tevoren te verkennen voor de deelne mers, dit weliswaar met inachtneming van de maximum snelheid en grote voorzichtigheid. Voor de coureurs in Nederland een unieke gelegenheid. Al le klassementsproeven liggen in de zeer directe omgeving van Hellen doorn, Rijssen en Markelo en worden, behoudens een enkele uitzondering, 2 keer verreden. Kortomhet in groten getale verwachte publiek (er wordt in Twente veel publiciteit gemaakt voor de 12 uren), kan zonder veel van proef naar proef te rijden, genieten van top rally sport. Iroruaon genoeg meldden zich liefst 24 internationale equipes naast de ruim 50 nationale equipes, hoewel de inter nationale equipes hier geen punten voor hun kampioenschap kunnen sco ren en zelfs de op 22 mei 1982 te verrijden kampioenschapsrally „Has- pengouw" in België, vormde voor de top equipes geen belemmering om naar Hellendoorn te komen. De Citroen Visa Trofee wordt in deze rally door Paul Maaskant verder uitge test in vooral het gedrag van de auto op onverharde ondergrond, ue liefhebbers mogen dit evenement niet missen. Informatie over de rally en de route van de snelheidsproeven. Bel Paul Maaskant, na 19.00 uur te Soest, tel. 18971, of op de rallydag zelf in het Avonturenpark te Hellendoorn, of via dé dagbladen voor de rally. Paul en Ruud zullen opnieuw trachten de 100 pk snelle Visa naar een concur- rende positie in de uitslag te rijden temidden van de Porches, de Mitsu- bishis Turbo's en de 200 pk sterke Opel Ascona's. Zij nemen thans een sterke derde positie in in het internationaal Neder- sportieve neef van de Citroën Visa Reeks. Zondag 16 mei a.s. organiseert de familie Laseur van manege De Bos hoeve weer haar eerste Buitenspringconcours. Deze manege beschikt voor dergelijke evenementen over een ruime spring- tuin, waar een schitterend parcours kan worden uitgezet. Voor deze dag is dan ook weer een uitgekiend programma opgezet, waar aan ruiters en amazones van verschillende klassen hun hart kunnen ophalen. Voor de beginnende springruiter zal er een leuk 1-meter parcours te vin den zijn, en de gevorderden kun nen weer genieten van een goed progressief parcours. Zo krijgt eenieder de kans zich zelf en/of zijn paard te testen op zijn vaardigheden in deze mooie sport, en om te proberen een leuke prijs in de wacht te slepen, want natuur lijk zal de familie Laseur zorg dragen voor een groot prijzenpak ket in iedere rubriek. Niet alleen voor de ruiters zelf, ook voor de toeschouwers onder u zal er heel wat te beleven zijn in en om het springterrein. Paardenliefhebbers en kennisma kers met deze unieke sport zijn zon dag a.s. welkom op manege "De Boshoeve". De aanvang is om 11 uur 's mor gens en er worden vier rubrieken ge reden, resp.: 1 meter, met een maal barrage op tijd. 1.10 meter, met eenmaal barrage op tijd. 1.20 meter, met eenmaal barrage op tijd. Progressief, met eenmaal barrage op tijd. Ziekenfondsvervoer Rolstoelvervoer Groepsvervoer Trouwrijden Evenals in voorgaande jaren, organi seert de Soester Volleybal Vereniging ook dit jaar weer één van Nederlands grootste volleybal tournooien. Dit zal zoals gebruikelijk op Hemelvaartsdag plaatsvinden (volgende week donder dag). Er wordt dan door 175 teams en 25 mini-teams (8-12 jaar) op 42 velden gespeeld door enthousiaste volleybal (st)ers uit geheel Nederland. De lokatie is wederom het terrein aan de Koningsweg van de Mixed Hockey Club. Deze vereniging is zo collegiaal geweest het terrein en het gebouw ter beschikking te stellen. Dit buiten-tournooi wordt geheel door de leden van SVV georganiseerd en uitgevoerd o.l.v. de tournooi-commis- sie, welke bestaat uit de heren J. Lijke- dijk, Th. Remmerswaal, J. Remmers waal, P. Onderstal, S. Rasch en H. Stam. Het zou teveel worden om Alle medewerkenden op te noemen, maar één zullen wij er nog noemen, n.1. degene die de prijsuitreiking zal ver zorgen: drs. Plomp, wethouder sport zaken. Verwacht wordt dat ook het weer meespeelt zodat de plm. 1500 spelers en plm. 1000 supporters buiten het volley bal ook van de zon kunnen genieten. In Westbroek moest gespeeld worden tegen DOS. Het werd een wedstrijd van de gemiste kansen. Vooral aan Eemvo- gelkant werden de mooiste doelkansen niet benut, zodat er uiteindelijk met 4-3 verloren werd. Nog voordat de Eemvogelverdediging zich kon organiseren werd er door DOS al gescoord en dat betekende al in de eerste minuut een 1-0 achterstand voor de Soester korfballers. De Eemvogelaanval wist zich wel kansen te creëren maar was even goed in het missen van deze kansen en het was dan ook DOS dat na een half uur spelen de tweede treffer scoorde. 2-0. In de tweede helft ging het nauwelijks beter. Het middenvak speelde uitste ken en ook verdedigend klopte het goed. Aanvallend bleef het armoe troef ook al scoorde Henk Friebel na een kleine tien minuten 2-1. Eemvogels kwam door een mooi af standsschot van Marco Kuil langszij maar de vakken waren nog niet gewis seld of DOS scoorde 3-2. Onder de korf wist Leendert van den Berg zich snel vrij te draaien en dat betekende 3-3. Vervolgens werd er in de resterende tijd matig korfbal gespeeld en alleen DOS wist te scoren en won daarmee met 4-3. Een nederlaag die de Eemvogels al leen aan zichzelf te wijten hebben omdat de kansen legio waren en even zo makkelijk gemist werden. Belang rijkste taak voor trainer/coach Jan de Haard is nu het werken aan de aanval, want daardoor werd de wedstrijd ver loren Programma voor komende zaterdag op veld aan de Staringlaan te Soest-Zuid: 12.00 uur Eemvogels ml-Atlantis ml 12.30 uur Eemvogels al-O.V.V.O. a6 14.00 uur Eemvogels 2-Dindoa 3 Soesterbergsestraat 57 (to. Busstation) Soest Tel. 02155-13109 Hier bevindt zich uw waardebon-sticker. Bij aankoop van een kleurenfilm, krijgt u bij van oosten hoge korting op een mooie grote kleurvergroting van 20 x 28 cm. Wat moet u doen! Lever doosje sticker bij ons in. Dit geeft u dan recht op 1 kleur vergroting van uw eigen favoriete opname, I afgewerkt in ons eigen foto-laboratorium. 1 kleurvergroting I van 20x28 cm, yj|) irv I (bij 24/36 opn. film) voor mmrn i.p.v. iU." 1 kleurvergroting van 20 x 28 cm, (bij 12 opn, film) voor %Mm i.p.v. Het eerste damesteam van Olympia is in de tweede ronde van de beker uitgekomen tegen de promotie-kandi daat uit de 3e divisie: Compaan uit Oostzaan. Olympia ging deze uitwedstrijd, be ducht op zware tegenstand tegemoet, vooral ook omdat twee meisjes uit het Oostzaanse team spelen in het Neder landse team voor meisjes. Dit bleek een Stukje overschatting aan de zijde van Olympia, want tegenstand bleek er nauwelijks te zijn. Het verschil tussen Olympia en Compaan was zo groot, dat het team uit Soest zonder al te grote inspanning met 3-0 won. Dit gebeurde met de cijfers: 10-15, 11-15 en 9-15. Door deze overwinning heeft Olympia zich geplaatst voor de derde ronde en zal in juni, tijdens een thuiswedstrijd, uitkomen tegen de le divisie-ploeg Zaan '69 uit Zaandam. De juiste datum staat nog niet vast. maar naar verwachting zal dit treffen op 9 of 12 juni a.s. plaatsvinden. Het tweede wapenfeit dat dit weekend heeft plaatsgevonden, is dat het meis jes Al team van Olympia kampioen geworden is van de afdeling 't Gooi. Twee wedstrijden werden gewonnen, 1 gelijkgespeeld en 1 verloren tegen Vollkei. Door die ene wedstrijd te verliezen van Vollkei, is de ploeg uit Amersfoort jeugd-distriktskampioen voor meisjes geworden, direkt gevolgd door het meisjes Al team van Olym pia, dat de tweede plaats heeft inge nomen. (Harderwijk werd 3e, Barne- veld 4e en Leusden 5). Vollkei uit Amersfoort heeft hierdoor automatisch recht op een plaats in de 2e klasse, terwijl nummer twee - dus Olympia Al - moet spelen tegen de degradant uit de 2e klasse, om die plaats te kunnen bemachtigen. Morgenavond vind deze ontmoeting plaats in sporthal De Zanderij in Bus- sum. Al met al een leuk resultaat voor de jeugdtop van Olympia. gezien het feit dat ook het jongens Al team van Olympia reeds kampioen van afd. 't Gooi in het distrikt Eemland is gewor den. De in Soest wonende atleet, de heer H. Hooyberg, is de derde Soester die de marathon binnen de drie uur heeft afgelegd. Hij nam j.1. zaterdag onder nummer 243 deel aan de marathon te Amsterdam en hij slaagde volkomen in zijn opzet binnen de drie uren te blijven. Hooyberg volbracht de 42 kilometer en 195 meter in 2 uur, 56 minuten en 30 seconden. Zijn tussentijd op de 21 kilometer was 1.26.10 uur. De weersomstandig heden waren goed, alleen had men gedurende de tweede helft van de wedstrijd te maken met een lastige tegenwind. Winnaar werd Cor Vriend; de halve marathon, die ook door diverse leden van de atletiek-afdeling van de Sport Organisatie Soest werd gelopen, werd gewonnen door Gerard Nijboer, winnaar van de zilveren medaille van de Olympische Spelen van Moskou. Met de Rayonkampioenschappen van West-Nederland, afgelopen zaterdag, is voor Red Stars definitief een einde gekomen aan het spelen van officiële wedstrijden. Voor a.s. zaterdag was dit nog wel mogelijk geweest, maar dan had of het meisjes adspirantenteam, of het meisjes kadettenteam een eerste plaats gehaald moeten hebben in Rotterdam. Voor de adspiranten was dat bij lange na niet haalbaar, maar de kadettenploeg o.l.v. Gerard Werkhoven zat wél heel dichtbij de eindzege. Na de eerste wedstrijd tegen BOB (Oud-Beyerland) op een fantastische manier te hebben gewonnen, kwamen de meisjes toch net iets tekort tegen de fysiek sterke ploeg uit Katwijk. Dit team, spelend onder de naam Gras- shoppers bleek in de laatste twee minu ten net een tikkeltje meer allround te zijn, en vooral ook koelbloediger. Dit resulteerde in een overigens geflat teerde 14-punts-overwinning, want 120 sekonden voor het einde was het ver schil nog slechts vierpunten. De kadet- ten van Red Stars misten hierdoor op het nippertje de boot, ook al werd in de laatste ontmoeting met ruim verschil van de Utrechtse vertegenwoordiger Cangeroes gewonnen. Het vertoonde spel geeft Red Stars niettemin voldoen de hoop voor de toekomst. Wat de ploeg presteerde was goed te noemen, en dan zeker het sterke spel van Sandra van Embriqs, die over haar twee jaar oudere tegenstanders heerste in ieder luchtduel. Voor ^e meisjes adspiranten was er niet meer weggelegd dan een vierde plaats, wat voortvloeide uit drie neder lagen. Ook hier waren BOB en Grass hoppers twee van de drie tegenstan ders, en zij bleken veel te sterk voor de Soester ploeg, die slechts met zes meisjes op de bühne kon verschijnen. De eerste wedstrijd werd verloren met 50-2, en daarna ging mem net 42-16 ten onder tegen Grasshoppers. Tegen OSG had er nog een overwin ning ingezetenen, te meer daar men halverwege de leiding nog had, maar vermoeidheid en een zekere aangesla genheid gaven die voorsprong toch weer uit handen. Met een tweede en vierde plaats, maar vooral ook met nieuw opgedane er varing arriveerden de Red Stars meis- ;jes daarna tesamen met de redelijk grote supportersschare weer in Soest.

Soester Courant | 1982 | | pagina 21