Waarderende woorden voor evenementencommissie Zakenkring uon Kennismaken met de "Trend Club .van Duetz. 1981 voor VVV-Soest een goed jaar GV7GD DINEREN MINwLTA INFOrmatiecentrum staaf in teken van gemeenteraads verkiezingen ZONWERING ROLLUIKEN DUBBELE BEGLAZING Weer verkoop van grond De gemeentekas in de knel. Wie moet het gelag betalen? CJ1 m 5 Mei-feest een groot succes (De Soester' ©uineii^ HANIMEX^1 DIT IS DUETZ. MINOLTA X-700 Nieuwe serie lezingen in „Ewijckshoeve" ft Samen aan 't wedt in onze gemeente Waar was je nou? Beter en nog betaalbaar ook: Hanimex. Garantie Waarborg Oproep aan alle christenen van Soest Stem bewust - Stem principieel christelijk SGP - GPV - RPF Lijst 7 OPENBARE VERGADERING met forum GESLAAGD VOOR MAV0-HAV0-VW0? TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT X BIJ KAARSLICHT? Ik was even in de Utasseteflê 3 Soest*'r Courant van woensdag 12 mei 1982 3 Foto: Herman van Dam De heer J. M. Veenstra namens de Soester Zakenkring en wethouder Plomp namens het gemeentebestuur hebben j.1. vrijdag tijdens een druk bezochte receptie in Darthuizen met veel waardering gesproken over het werk van de evenementencommissie van de Soester Zakenkring. Het driemanschap bestaande uit de heren J. van Essen, J. Brink en J. Elderman organiseert de jaarlijkse bedrijfssportcompetitie, die deze week voor de twintigste keer van start ge gaan is. Elderman maakt dit jaar de twintig jaren zelfs vol; de beide andere heren kwamen een a twee jaar later - aan bod. Kring-secretaris Veenstra wees op één van de doelstellingen van de Kring: het bevorderen van de bloei van de ge meente Soest als woon- en werkge- meente. Ondermeer met de organisatie van deze competitie is dat bereikt en juist door de perfecte opzet is de competitie in stand gehouden kunnen worden. De heer Veenstra bedankte het drietal voor hun inzet. „Wij nemen door deze aktiviteit een unieke plaats in in lande lijke kringen. Voorzover ons bekend heeft geen enkele kring kans gezien eenzelfde evenement zolang in stand te houden", aldus de heer Veenstra. Hij bedankte ook de diverse Soester sportverenigingen voor hurr medewer king en hij sprak de wens uit dat de heren Van Essen, Brink en Elderman nog jaren deze competitie zullen orga niseren. De dank ging vergezeld van een ge schenk en ook voor de echtgenotes van het trio was er een presentje. Wethouder Plomp merkte op dat een goed contact tussen overheid en be drijfsleven van groot belang is en hij stelde vast dat het contact op het ge bied van sport daarvan een praktische uitwerking is. „Dat dit contact zo goed is, hebben wij te danken aan het werk van de heren Van Essen, Brink en Elderman. Zij zorgen ervoor dat bedrijfsmedewer- kers elkaar ook buiten het bedrijf kunnen ontmoeten in een prettige sfeer, waarin naast het deelnemen óók de strijd van belang is", aldus de heer Plomp. Ook hij dankte hen voor hun inzet en hij sprak de wens uit dat zij het niet bij deze twintig jaren zouden laten. Tallozen uit de sportwereld en het bedrijfsleven schudden het drietal de hand en omdat de meesten niet met lege handen gekomen waren zal deze receptie de heren Van Essen, Brink en Elderman nog lang bij blijven. Geniale reflexkamera met X, doseerbare intelligentie. Volautomatische programma belichting; steeds kortst mogelijke sluitertijd. Ook automatisch met diafragma-voorkeuze. Tevens handinstelbaar, met blijvende belichtingsinformatie. Belichtings-korrektieknop èn -geheugenschakelaar. Evt. audio-signaal bij lange tijden en zelfontspanner. (Vol) automa tische flitsbelichting via direkt-meting.*Kwartz-gestuurde mikro- komputer. Veelzijdig uit te breiden met de accessoires van het Minolta Programma Systeem. T Van Weedestraat 17 Soest Telefoon 02155-13917 In het gemeentelijk INFOrmatiecen trum is ruimte vrijgemaakt voor de politieke partijen die op woensdag 2 juni aan de gemeenteraadsverkiezin gen deelnemen. Alle zeven groeperin gen hebben dokumentatie, affiches, reklamemateriaal en gemeentepro gramma's ingeleverd. Geïnteresseer den kunnen dit materieel inzien en vanzelfsprekend ook gratis meene men. De etalage Is ook helemaal ingericht op de komende verkiezingen, zodat de voorbijganger, of dat nu overdag of 's avonds is, zijn kennis kan verrui men. Met het oog op de gemeente raadsverkiezingen heeft het bureau voorlichting een speciaal INFOrmatie- bulletin gemaakt dat de zetelverde ling bij de gemeenteraadsverkiezing behandelt. In dit bulletin wordt in gegaan op o.m. de uitslagen (tellingen) kiesdeler, zetels, restzetels, benoe ming, toelating en geloofsbrieven. Aan de hand van voorbeelden wordt een en ander op een gemakkelijke manier dui delijk gemaakt. Verder zijn er nog andere INFOrma- tiebulletlns die de komende verkie zingen raken. Zo is er een die de werk wijze van de gemeenteraad behandelt en ook een die de burger behulpzaam wil zijn bij het schrijven van een brief naar de gemeente. Het is inmiddels gebleken dat in de hoogste klassen van de lagere scholen ook aandacht wordt besteed aan de verkiezingen. Voor het onderwijzend personeel en ook voor de kinderen een goede gelegenheid om in het INFOr matiecentrum aan de Steenhoffstraat tegenover het gemeentehuis eens hun licht op te steken. „Een weg in het onbekende" is de titel van de nieuwe serie lezingen, die door Otto Blom gegeven wordt in het Kunst en Ontmoetingscentrum Ewijckshoeve aan de Soestdijkerstraatweg 12 in Den Dolder. Het eerste deel omvat drie avonden en wel donderdag 13 mei met als onder werp „Waar zijn wij bang voor?"; donderdag 27 mei met als onderwerp „Ons innerlijk" en donderdag 3 juni met als onderwerp „Kennis als val kuil". Na elke lezing bestaat gelegenheid voor onderling overleg. De zaal in Ewijckshoeve is open om 19.45 uur; de lezing begint om 20.15 uur. Amersfoorlsestraat 83b, Soesterberg. De gemeente gaat door met het ver kopen van grond. In de vorige week gehouden vergadering van de finan ciële commissie zei gemeentesecre taris mr. J. Kruitwagen dat het inmid dels al gaat om circa vijftig hectare waarvoor de gemeente een bedrag van 1.333.585 gulden ontvangen zal. Ook heeft de gemeente in de voorbije periode acht woningen verkocht voor een gezamenlijk bedrag groot 725.000 gulden. In de komende raadsvergadering ko men opnieuw voorstellen aan de orde voor verkoop van grond. Het gaat om twee percelen aan de Ferd. Huycklaan, samen 41.180 vierkante meter waarvan de koopprijs 164.720 gulden is; om een perceel op de Soestereng, groot 14.120 vierkante meteren een koopprijs groot 28.250 gulden en nog een perceel op de Soestereng, groot 8280 vierkante meter dat 18.630 gulden moet opbrengen. Dan wordt er aan de Noorderweg, hoek MenkoJaan, een bouwterrein groot 465 m2 verkocht voor totaal 81.375 gulden; in de Paltz twee percelen respectieve lijk 6120 m2 en 8900 m2 voor 2,50 per vierkante meter; totaal opbrengst 37.550 gulden. Tenslotte wordt er grond geruild aan het Oude Grachtje. De gemeente staat ongeveer 1375 m2 grond af en krijgt daarvoor in de plaats 330 m2 èn 8360 gulden. Deze grondruil is van be lang voor de uitvoering van het be stemmingsplan Overhees. In de volgende week te houden raads vergadering komt ook een voorstel aan de orde om voor de Eng een voorberei- dingsbesluit te nemen. Daardoor kun nen ongewenste ontwikkelingen, zoals bouwen van bedrijfsgebouwen, worden tegengegaan. Zo kan het huidige karakter van de Eng gehandhaafd blijven. Ook onze gemeente zal de komende jaren krap bij kas zitten. Oat mag echter niet betekenen dat dan maar zwaardere lasten op burgers en bedrijven worden gelegd. Dat is voor de WD onaanvaardbaar omdat iedereen al met minder geld moet toekomen. Als LI ook vindt dat Soest de'tering naar de nering moet zetten, stem dan 2. juni WD. al is het voor de eerste keer \fjj WORDT LID en bel vandaag nog de WD ras Soest/S'berg. 02155 - 21517. Zeven bestuurders, twee informatri- ces en drie leden woonden vorige week de algemene ledenvergadering van de plaatselijke VVV bij en dat was pre cies twee procent van het totaal aantal betalende aanhangers dat de vereni ging telt. In zijn openingswoord legde voorzitter B. J. van Os deze slechte opkomst uit als een groot vertrouwen dat de contributie-betalers in het doen en laten van het bestuur hebben. Zeker financieel gezien ging het de afdeling in 1981 voor de wind. Ondanks grote uitgaven voor de viering van het 75-jarig bestaan kon penningmeester J. W. R. Alexander toch een batig saldo van ruim 6900 gulden melden en dat was dan aanzien lijk beter dan het begrote tekort van 5000 gulden. Eén en ander is het gevolg geweest van wat extra inkomsten, die echter dit jaar zullen ontbreken en met het oog daarop liet de heer Alexander we ten dat er dit jaar rekening gehouden moet worden met een tekort van rond de 7400 gulden. De penningmeester deed daarom een beroep op alle in woners van Soest lid van de VW te worden, temeer daar zovelen gebruik van de vereniging maken. Vorig jaar waren er dat in totaal 12314 waar dan nog eens 444 buitenlanders bijgeteld moeten worden die bij de in- formatrices aanklopten voor informa tie en/of hulp. Ook van de mogelijkheid een plaats voor een theater-uitvoe ring te bespreken maakten 1309 inwo ners gebruik en dat is een stijging met 33 procent. De drukste maanden waren ook nu weer juli, augustus en september, maar de minst drukke maand, novem ber, gaf altijd nog 662 informaties te zien. Penningmeester Alexander stelde echter dat de vereniging pas werkelijk optimaal kan draaien als het leden tal, nu zeshonderd (de grootste in de regio), flink wordt uitgebreid; De con; tributie van vijftien gulden per jaar voor particulieren kan nauwelijks een bezwaar zijn. Met voldoening werd ook teruggezien op de geslaagde jubileumviering, ring. Secretaresse mevrouw M. de Vries- Kremer noemde in haar jaarverslag het concert van de Luchtmachtkapel en de toneelvoorstelling Dik Trom hoogtepunten. Ook de Hemelvaarts- dagmarkt was druk ais vanouds, ter wijl bijvoorbeeld het onderdeel dauw (fiets)trappen liefst achthonderd deel nemers trok. Tevreden is het bestuur ook over de verkoop van het boekje „Soest en Soesterberg getekend en verteld"; het is ook dit keer weer op de Hemelvaartsdagmarkt ver krijgbaar. De jaarlijkse evenement wordt steeds professioneler georganiseerd, wist voorzitter Van Os te vertellen. Er zijn nu werkgroepen gevormd die elk een onderdeel geheel voor haar rekening nemen. De organisatie voor dit jaar is dan ook al geheel rond. Nieuw zijn het optreden van het Leids Poppen theater, de komst van een dansgroep uit Soest-Duitslandhet optreden van de puppyrettes van de plaatselijke har monie P.V.O. en het concert in de Oude Kerk van het koor Sursum Cor- da uit Bunschoten. Een tegenvaller is dit keer dat de or ganisatie nu moet betalen voor het schoonmaken van de markt. De ge meente vraagt er liefst 1200 gulden voor en daarmee was bij de opzet geen rekening gehouden. Een lichte tegenvaller afgelopen jaar was ook de wat mindere verkoop van de VW-kadobonnen. In 1980 werd er voor ruim 69.500 gulden gekocht; vo rig jaar was de opbrengst ruim 3000 gulden lager. Een teken des tijds, werd verondersteld. In de vergadering werd een beroep op de middenstand gedaan dit initia tief te blijven steunen omdat deze bon nen uitsluitend in Soest besteed kunnen worden en de aktiviteit de plaatselijke winkeliers dus geheel ten goede komt. In de vergadering, die net een uur duurde, werd afscheid genomen van bestuurslid F. J. Klinkhamer; hij moet zijn taak in verband met andere werk zaamheden neerleggen. In zijn plaats werd de heer R. Klinkhamer benoemd, terwijl de aftredende mevrouw M. de Vries-Kremer herkozen werd. Aan het bestuur werd tenslotte toegevoegd de heer P. de Jong, die de plaatselijke campinghouders vertegenwoordigt. Penningmeester Alexander werd op voorstel van de kascómmissie gede chargeerd terwijl zijn begroting voor 1982 werd goedgekeurd. Met een korte rondvraag werd de ver gadering besloten. De betere fotoapparatuur voor aan trekkelijke prijzen. Hanimex heeft alles: pocket- camera's, kleinbeeld camera's, flitsers en objec tieven. Kwaliteit voor een concurrerend prijsje. Vraag zo n Hanimex-demonstratie bij uw fotovakhandelaar. cnmhipOTO Combifoto-gannoe en 2 pil gratis ali nsk waarborg met wereld dekking legen nieuw waaide bi) opname Birkstraat 2 V^foto-film-udeocX SOEST Hiermee roepen wij u als christenen op om in deze moeilijke tijd van economische en morele malaise uw stem te laten klinken voor principieel christelijke politiek - voor het geestelijk herstel van onze natie. Wij, als christelijke partijen-combinatie, willen handelen naar bijbelse normen. Wij treden de burger eerlijk en open tegemoet en beloven niets, wat wij niet kunnen nakomen. Waar we in al ons handelen rekening mee willen houden is onder meer dat de overheid God moet dienen in haar beleid; huwelijk en gezin de enige wettige samenlevingsvorm van man en vrouw is; vrijheid van christelijk onderwijs - protestants en katholiek - voor uw kinderen gewaarborgd moet blijven; de subsidiekraan moet worden dichtgedraaid voor anti-chris telijke uitingen die men ten onrechte als „kuituur" bestempelt; betaalbare huurwoningen in het woningbouwbeleid grote prioriteit verdienen SGP-GPV-RPFLijst 7 dinsdag 18 mei in de Rank bij de Wilhelmina- kerk, aanvang 20.00 uur. Vergroot uw aktieve talenkennis via de individuele talenpraktikummethode op de door u gewenste tijd (overdag of 's avonds) in uw eigen tempo met voortdurende begeleiding door bevoegde docenten. ENGELS - DUITS - FRANS - SPAANS - PORTUGEES - ITALIAANS - RUSSISCH - NEDERLANDS Inlichtingen: 033-729097. Konstant inspelen op nieuwe ontwikkelingen. Altijd bezig zijn jezelf te vernieuwen. Die wijsheid mag u verwachten van Duetz in Zeist. Daarom openden wij een verbluffend nieuwe afdeling: de Trend Club. In de Trend Club brengt Duetz precies datgene, wat modebewuste mannen nodig hebben aan jasjes, jacks en accessoires. Van eigentijdse merken natuurlijk. Let u op New Man, Lacoste, 1'Aiglon, Hugo Boss, Van Gils en andere. Veel mannen- modenieuws uit Frankrijk en Italië, zoals u zult merken. La Duetz. Service-afdeling voor de sportief elegante vrouw. City Club. Engelse stijl in Europese herenkleding. Trend Club. Voor de trendgevoelige modeman. Weekend Club. Voor uw vrije leven Young Club. Jeans en boetiekkleding. Kid Club. Waar de jongste generatie z'n draai vindt. makkeluk pissen» heuvel S'o-Y Arnherrtseweg „Ik had in mijn stoutste dromen nog niet gehoopt dat er zoveel kinderen zouden komen", zei Mar Visser van de „Voorbereidingsgroep 5 mei-feest", toen ze hoorde dat er 550 kinderen aanwezig waren geweest bij het 5 mei-feest in „De Borg" en kinderboer derij „De Vrije Teugel". En inder daad, als je hoopt op zo'n 200 kinderen, dan is 550 veel... Buiten was het koud en regende het; buiten spelen was er dan ook voor de kinderen niet bij. Ongetwijfeld zullen ook daardoor veel kinderen op de diverse aktiviteien zijn afgekomen. De kinderen renden van de ene aktivi teit naar de andere. Poppenkast kijken b.v.: het spel moest door de enorme drukte drie keer herhaald worden. Of volksdansen, ook al zo'n publiekstrek ker. Ook levend ganzenbord werd door de kinderen enthousiast gespeeld. Dat niet iedereen wist waarvoor hij in „De Borg" was, bleek toen bij dat ganzen borden de vraag „Welk feest vieren we vandaag" werd gesteld: „Pinkster feest". Een paar honderd meter verderop, in de kinderboerderij, werden enkele kin derfilms gedraaid en was er een „crea tieve hoek". Daar mochten de kinde ren hun fiets versieren en enkele kin deren maakten spandoeken met leuzen tégen oorlog en vóór vrede. Het kinderfeest, dat 's morgens van start ging om 10.00 uur, werd even na eenen afgesloten met een optocht door enkele omliggende straten, waar be halve de begeleiders van Artishock ongeveer vijftig kinderen aan de deel namen, uiteraard met de versierde fietsen. Dat alle kinderen uij het leest een ballon met daarop een vredesduif kre gen, vergrootte de feestvreugde alleen maar. Wat vonden de kinderen er trou wens zelf van? „Ik vond het erg leuk, alleen de poppenkast viel me wat tegen", vond er een. Een ander was het daarmee niet eens: „De poppenkast was goe joh, vooral Kworkie!" Een derde noemde ganzenborden: „We stonden op 38 of 39 en mochten ineens naar 89. Dat was lachen!" Een vierde was erg onder de indruk van een van de films: „Die film over de Bevrijding vond ik goed. En een pret dat die mensen hadden. Ze hadden denk ik medelijden met ons en daarom hielpen ze ons". Het zijn slechts enkele reakties van de kinderen; zonder twijfel zullen ook de andere kinderen op hun manier van het feest hebben genoten. Het was echt een „voor elk wat wils"-feest. Dat gezegd kan worden dat al die kinderen drie uur lang nuttig en aangenaam bezig werden gehouden, is ongetwijfeld een compliment voor de „Voorbereidings groep 5 mei-feest". Dat de groep dit gegeven op zal pikken voor volgende 5 mei's is eveneens een ding dat zeker is. In ons intieme Franse specialiteitenrestaurant kunt u nog voor redelijke pnizen genieten van de culinaire creaties van onze chef kok en zijn brigade. Wij sturen u graag onze brochure voor diners met meer dan 10 personen. Met wisselende specialiteiten. Gewoon eens doen! |restaurant| iSTERBEROSESTRAAT 188. SOESTPUINEN. 02155-12738. Van Wredcatraat 52 - Tel. I 5229

Soester Courant | 1982 | | pagina 3