T Moederdagroos in Winkelkring Van Weedestraat werd traditie 3^, M f! 29! 50 Jaar geleden in Soest i Soester Applaus op dreef in „Ik zie, ik zie wat jij niet ziet. m. vraagt uw aandacht: voor: Soest vertegenwoordigd in locale projectgroep vliegbasis Soesterberg Viering 20-jarig bestaan Paardenkam (M deSladhoudei Juist nu! B. GEMEENTE Wet Autovervoer Personen Wet Autovervoer Personen Openbare raadsvergadering Bouwzaken Verleende bouwvergunningen BESTELAUTO HUREIM? SWEAT- SHIRTS .4 SHIRTS [U I V 50/50 I JP vrijetijdskleding Samen verantwoordelijk voor een gezond bedrijfsleven en een actieve middenstand. 14 Mei 1932 Soester Courant van woensdag 12 mei 1982 (Openbare bekendmaking) Burgemeester en wethouders brengen hiermee ter openbare kennis, dat bij de bij hun besluit d.d. 24 januari 1978 verlengde en ten name van mevrouw A. Roose-Wiegman staande vergunning voor het vervoer van personen met taxi's, laatstelijk gewijzigd op 10 oktober 1978, is gewijzigd met dien verstande, dat in plaats van vier taxi's wordt gelezen zes taxi's. De vergunning voor de zesde taxi is in die zin beperkt, dat deze slechts geldig is voor het vervoer van lichamelijk gehandicapten, die voor hun verplaatsing op het gebruik van een rolstoel zijn aangewezen en hun be geleiders. Voor iedere belanghebbende staat tegen deze beschikking beroep open bij gedeputeerde staten van de provincie Utrecht binnen dertig dagen na heden. (Openbare bekendmaking) Burgemeester en wethouders maken ingevolge artikel 42c van het Uit voeringsbesluit Autovervoer Personen 1939 bekend dat zij het verzoek van de heer G. K. Annoff, Choristenpad 48 te Soest om vergunning ex artikel 4 juncto 46 van de Wet Autovervoer Personen geweigerd hebben. Op grond van artikel 55 van de Wet Autovervoer Personen kan iedere be langhebbende tegen deze beslissing in beroep gaan bij Gedeputeerde Staten van Utrecht en wel binnen 30 dagen na heden. De eerstvolgende openbare vergadering van de gemeenteraad wordt gehouden op woensdag 19 maart om 19.30 uur in de aula van het Grift- landcollege aan de Noorderweg. Vanzelfsprekend bent u van harte welkom. De agenda ziet er als volgt uit: Vaststelling van de notulen van de openbare vergadering van 18 maart 1982. Vragenhalfuurtje. Voorstel tot het instellen van beroep tegen het besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht d.d. 2 februari 1982 tot het verlenen van een vergunning als bedoeld in artikel 3 van de ontgrondings- wet aan de Grondexploitatiemaatschappij A. W. Kuyer en Zn. b.v. te Soest inzake ontgronding van de percelen kadastraal bekend gemeente Soest, sectie K., nrs. 838 (ged.), 839 (ged.) en2799 (ged.). Voorstel tot het vaststellen van de bouwregistratieverordening. •Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst tot vestiging van een zakelijk recht voor de aanleg van een bergingsriool achter de Van Lenneplaan. (Intrekking raadsbesluit d.d. 14 april 1976, afd. I., nr. 9173, inzake het aangaan van een overeenkomst tot het vestigen van een zakelijk recht voor de aanleg van een riolering met overstort nabij de Van Lenneplaan). Voorstel tot het verlenen van medewerking ex artikel 72 van de Lager- onderwijswet 1920 aan het bestuur van de Vereniging voor Protestants Christelijk Onderwijs Soest voor de aanschaf van buitenzonwering en het verplaatsen van luxaflex jalouzieën aan en in de Minister de Visserschool. Voorstel tot ontslag van de heer Th. M. Peet als ambtenaar van de bur gerlijke stand. Voorstel tot wijziging van de Vergoedingsregeling Vrijwilligers bij de Gemeentelijke Brandweer. Voorstel tot wijziging van de Bezoldigingsverordening 1971. Voorstel tot verkoop van een perceel bouwterrein, gelegen aan de Noor derweg aan de heer J. Tiel te Soest. Voorstel tot het aangaan van een, ruilovereenkomst met mevrouw Hornsveld-Van Oest, wonende te Soest, inzake het ruilen van gronden gelegen nabij Oude Grachtje 21 te Soest. •Voorstel tot verkoop van een perceel grond bij de woning Paltz 4 te Soest aan de heer dr. Th. C. Vriezen te Soest. Voorstel tot verkoop van een perceel grond bij de woning Paltz 5 te Soest aan mevrouw J. M. Raatjes-Zimmerman. De schriftelijke toelichting op de onderwerpen die ter tafel komen, kan men inzien in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum. (Openbare bekendmaking) Toepassing artikel 19 Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet. Bij het college is een aanvraag binnengekomen voor het plaatsen van een garage op het perceel Insingerstraat 4 te Soest (kad. gem. Soest, sectie G., nr. 7587). "Genoemd bouwplan ligt vanaf vrijdag 14 mei a.s. gedurende 14 dagen ter inzage op de gemeentesecretarie (afdeling I) op de werkdagen tus sen 9 en 12 uur. -Gedurende bovengenoemde termijn kunnen bij het college van b. en w. schriftelijke bezwaren worden ingediend tegen het bouwplan. Niet-gebonden besluiten Verlening d.d. 11 mei 1982. het plaatsen van een dakkapel op een woonhuis op een terrein gelegen aan de Kastanjelaan 55 (kad. gem. Soest, sectie D., nr. 3800). Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de beschikking bij het college van b. en w. een gemotiveerd be zwaarschrift indienen. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155-22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 -12.30 - 13.30 - 17.00 UUR Deze week is de Locale Projectgroep [LPG] Vliegbasis Soesterberg inge steld. Deze projectgroep, die is samen gesteld uit vertegenwoordigers van het Ministerie van Defensie, de provincie, de gemeenten Amersfoort, de Bilt, Leusden, Soest, Zeist en de regionale inspecteurs van Milieuhygiëne, Ruimtelijke Ordening en Volkshuis vesting, is gevormd in het kader van de voorbereiding van de zonering rond militaire Luchtvaartterreinen. Taak van de Locale Projectgroep is het opstellen van het concept-zonerings- voorstel voor de Vliegbasis Soester berg. Hiertoe behoren de naar de prak tijk bijgewerkte zoneringskaart, een inventarisatie van de planologische situatie binnen de geluidszone en een concept voor de aanwijzingen die door de Minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening aan de gemeen ten worden gegeven. Het belang van de Locale Projectgroe pen is de gemeenten zo vroeg mogelijk te betrekken bij het uitwerken van de zonering. Zoals bekend kan de zonering directe gevolgen hebben voor bouw plannen e.d., zoals die zijn vervat in bestemmingsplannen. De Locale Projectgroepen houden zich niet bezig met het tijdsbestek waar binnen begonnen wordt met geluids isolatie of met technische details van de uitvoering. Foto: Herman van Dam Evenals vorig jaar werden ook nu op de zaterdag voor Moederdag in dé Winkelkring Van Weedestraat, door een aantal jongelui de Moederdagrozen weer overhandigd namens de gezamenlijke winkeliers in de Van Weedestraat. Elke dame, moeder of geen moeder, ontving in of buiten de winkelkringzaken een rode roos, voorzien van het visitekaartje van deze winkeliersgroep. Deze traditie werd door de winkelende dames zeer op prijs gesteld. Zaterdag 22 mei wordt het 20-jarig bestaan van de Stichting „De Paarden kamp" aan de Birkstraat feestelijk gevierd met een uitgebreid program ma. Hoogtepunt zal zijn de aanbieding van het jubileumboek „Ons Paarden kamp" van de hand van de oprichter voorzitter de heer C. J. 't Hart. Om 14.00 uur op zaterdag 22 mei, opent de Soester Harmonie P.V.O. het pro gramma. Daarna worden op traditio nele wijze drie paarden verwelkomd: „Demsje" uit het Friese Oldeboorn; „Menno" uit Bilthoven en „Saphir" uit Rotterdam. Demsje is 32 jaar oud; is een boeren- trekpaard dat 25 jaar hard heeft moe ten werken, maar wel een uitstekende baas had. Menno is eveneens 32 jaar oud; heeft in zijn jonge jaren dienst gedaan als politiepaard en daarna als rijpaard. Saphir is 26 jaar oud en komt uit een manége. Het boek van de heer 't Hart, met de geschiedenis van het rusthuis voor paarden is zaterdag 22 mei op de Paardenkamp te koop. Het bevat naast vele wetenswaardigheden ook tal van foto's. In de afgelopen maanden overleed het paardje Frits dat vanaf de oprichting in de Paardenkamp verbleef. Het dier werd 34 jaar oud. Ook het paard „Igora" overleed. Het was 24 jaar oud en verbleef vier jaar in de Paarden Ook ons archief bevat heel wat foto's van De Paardenkamp. Hier een met Malle Pietje en Swiebertje die een nieuwkomer vergezelden. Rechts voorzitter de heer C. J. 't Hart. kamp. Eind januari werd het 22-jaar oude paard ..Victor" opgenomen. Het schrijven van een blijspel of comedie is Noël Coward wel toevertrouwd. Hij behoort tot de meest gespeelde auteurs uit de 20e eeuw. Dat er desondanks weinig amateurtoneelverenigingen zijn die zich aan stukken van Noël Co ward wagen heeft te maken met het feit dat de uitvoerbaarheid ervan in vele opzichten hoge eisen stelt. Zijn blijspel „Ik zie, ik zie wat jij niet ziet" vormt daarop geen uitzondering. De bekende toneelvereniging SOESTER APPLAUS nam het, onder regie van Peter Houtzagers, op het repertoire en bracht er za terdagavond j.1. in de niet geheel uitverkochte toneelzaal van DE BORG een uiterst verzorgde voorstelling van. Over de inhoud het volgende. Voor fleuses. Regisseur Peter Houtzagers een nieuw te schrijven roman roept de had in Truus Kudders een prima regie- auteur (Charles - Leo Pappot) de hulp in van een spiritiste (Madame Arcati- Mia Kraal). Hij nodigt haar uit in aanwezigheid van zijn vrouw Rpth (Inge Zeeman) en zijn vrienden dr. Bradman (Rein v.d. Laan) en mevr. Bradman (Pauline Scholten) een séance te houden. De occulte bijeenkomst verloopt echter net even iets anders dan de betrokke nen zich hebben voorgesteld. Zonder dat dit de bedoeling is heeft men de komst afgeroepn van Elvira (Irma v.d. Gaast) een vroegere en overleden echtgenote van de auteur. Haar ver schijning is uitsluitend zichtbaar en hoorbaar voor Charles. Een bijzonder heid die aanleiding tot vele verwikke lingen is. Want maak je vrouw, je vrienden, het dienstmeisje Edith- (Barbara Ros) maar eens wijs dat niet de invloed van alcohol of waanzin de oorzaken zijn van je merkwaardig gedrag. Teneinde raad doet de auteur een beroep op de spiritiste, die er voor zorgen moet dat de opgeroepen geest naar haar vroegere verblijfplaats zal terugkeren. Elvira voelt er evenwel niets voor haar uitstapje op aarde er aan te geven en gaat tot tegenacties over. Uiteindelijk slagen Charles en de spiritiste er in haar verdwijning tot stand te brengen. Een uitkomst die ook voor echtgenote Ruth ingrijpende ge volgen heeft. De schrijver Charles blijft tenslotte eenzaam achter en krijgt het daar bijzonder moeilijk mee. Inhoudelijk dus een knotsgek en niet alledaags gegeven. De toneelgroep SOESTER APPLAUS kon er mee uit de voeten. Sinds regisseur Peter Hout zagers zich met dit gezelschap bezig houdt is niet alleen de keuze van het repertoire verbeterd, maar hebben de uitvoeringen tot in détails aan kracht gewonnen. Wat het laatste betreft: ook dankzij de voortreffelijke mede werking van DE BORG-directie. In samenwerking met Peter Zeeman was er sprake van een voortreffelijke geluids- en belichtingstechniek. Een ter plekke aangebrachte brandende open haard toonde aan dat er in DE BORG op toneelgebied meer mogelijk is dan wel eens wordt verondersteld. Wil de Graaf en Barbara Ros, ze moe ten op hun terrein meer dan amatri- ces zijn, tekenden voor het zeer ver zorgde kap en grime-werk. Marieke Eiking en Clara de Vries waren slechts voor de uitvoerenden voortreffelijk verstaanbaar en dus uitstekende souf- assistente, terwijl Martin Bruijnestein met veel gevoel voor nuances zijn werk als inspeciënt verrichtte. En dan de actrices en acteurs die in de 2% uur durende voorstelling aan ,,Ik zie, ik zie wat jij niet ziet" gestalte ge ven. Zelfs in stukken van Noël Coward ontkom je er niet aan dat niet iedere rol met, scherpte geschreven is. Het echtpaar Bradman had de ondankbare taak van bijna niets iets te moeten ma ken. Zowel Rein van der Laan als Pau line Schouten hadden met dit ongemak te maken en debuteerden bovendien bij SOESTER APPLAUS. Dit alles in aanmerking genomen leverden zij een redelijk aanvaardbare prestatie. Een meer weloverwogen oordeel over de tonelistische kwaliteiten van dit twee-tal kan pas gegeven worden wan neer zij routine opdoen in andere, en vooral dankbaarder rollen. Dat het spelen van amateurtoneel een heerlijke bezigheid is was van de gehe le voorstelling af te zien. Dat het bo vendien een serieuze bezigheid is bleek uit de meer dan voortreffelijke rolken- nis. Eindelijk eens een amateurtoneel voorstelling die niet traag op gang kwam, maar van de eerste tot de laats te minuut met vaart werd gespeeld. Het hoge tempo stelde de uitvoerenden voor overkoombare problemen waar door het geheel een boeiende voorstel ling werd. Het was o.m. te danken aan Barbara Ros die als het dienstmeisje Edith (met zeebenen) een leuk typetje neerzette. Dat laatste had regisseur Peter Houtzagers wat mij betreft ook mogen toevoegen aan de rol van Madame Arcati waarmee Mia Kraak haar kwaliteiten nog eens onder streepte. Hij deed dat niet waardoor „madame" er werkelijk alles uit moet spelen om de geloofwaardigheid niet te verliezen. Nimmer heb ik Leo Pappot in zijn creatie als de tot wanhoop ge dreven Charles zo op dreef gezien. Dat hij tot deze prestatie kwam was vooral ook te danken aan zijn tegen speelsters. De opkomst van Irma v.d. Gaast als Elvira zorgde naast sfeer ook voor koude rillingen. Een ingehou den gespeelde rol. Geloofwaardig van het begin tot het eind. Tenslotte de ver tolking die Inge Zeeman aan de rol van Ruth gaf. Zonder aan de kwali teiten van de anderen tekort te wil len doen was zij voor mij de openba ring van de avond. In de vele tempo wisselingen waarom het stuk vraagt had zij als niet begrijpende en ruziën de echtgenote het beste van het spel. Opvallend in haar niet nadrukkelijke reacties, ook wanneer ze niets aan tekst te zeggen had. Samenvattend werd „Ik zie, ik zie wat jij niet ziet" een toneelavondje van de beste soort. Kleine schoonheidsfoutjes ontbraken niet. Een Engelsman ho ren zeggen dat hij gelukkig met een fles jenever op zijn kamer is zal in welk Brits gezin nog nooit gehoord zijn. Ook niet in dat van Charles waar uit sluitend martini en cognac werd ge dronken. Opmerkelijk ook dat de leng te van de kaarsen na een twee uur durend diner niet verminderde. Zoals gezegd, het waren schoonheidsfoutjes. Ronduit teleurstellend was de publieke belangstelling bij de première. SOES TER APPLAUS verdient met deze uit voering meer aandacht dan het zater dagavond j.1. van het Soester publiek kreeg. Zaterdagavond a.s. te 20.00 uur opnieuw te zien in DE BORG. Zorg dat u er dan wèl bij bent. Lr. A.IS! WEERD VANAF f 40,PEB DAG KONINGSWEG 14 SOEST eer dan 2000 boeken in prijs verlaagd in de goedkope boekenkelder. BOEKEN - TIJDSCHRIFTEN - KADOHOEK EN DE GOEDKOPE BOEKENKELDER VAN WEEDESTRAAT/ STADHOUDERSLAAN mmml Reisbureau Gerïh - TEL. 17699 w De echte Amerikaanse 50/50 kwaliteit. Alle kleuren v.V\feedestraatt1c tel.12424 Soest G. van Brummelen Nr. 8 van lijst 1 M christen Mm democratisch W WjfÊr% appèl EEN NIEUW PORTRET VAN DE PRINSES Het Ned. Kunstverbond heeft aan mevr. Annie Roland Holst-de Meester opdracht gegeven, om een portret te teekenen van Prinses Juliana, die zoo welwillend is geweest herhaaldelijk voor haar te poseren. Het por tret is geteekend en is met pastel verlevendigd. Het ned. Kunstverbond zal van dit portret reproducties laten maken, welke door de firma Enschedé te Haarlem zullen worden vervaardigd. Deze reproducties worden in den handel gebracht, en de opbrengst zal waarschijnlijk voor de eene helft ten goede komen aan het Crisis-comité, voor de andere helft aan het Ned. Kunstverbond. DRANKWET Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat op 9 Mei 1932 bij hen is ingekomen een verzoekschrift van F. J. Okhuysen, van beroep hotelhouder, wonende te Soest om tapvergun- ningin de navolgende localiteit: voormaligen banketbakkerswinkel van het perceel, kadastraal bekend alhier in sectie A. No. 1790, plaatselijk gemerkt No. 32 en gelegen aan de Burg. Grothestraat aldaar. Binnen twee weken na de dagteekening dezer bekendmaking kan ieder tegen het verleenen van deze vergunning schriftelijk bezwaren bij Burgemeester en Wethouders inbrengen. Soest, 10 Mei 1932. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, G. Deketh. De Secretaris, J. Batenburg. REQUEST Aan den gemeenteraad van de gezamenlijke arbeidersorganisaties. Soest, 10 Mei 1932. Aan den Raad der Gemeente Soest. Edelachtbare Heeren, Ondergeteekenden, vertegenwoordigende de drie Centrale Arbeiders- Organisaties te dezer plaatse, verzoeken Uw College met den meesten ernst, de werken tot verbetering van de Beukenlaan-Nieuweweg en Soesterbergschestraat, niet te gunnen aan één der inschrijvers van de 29 April 1.1. te dezer zake gehouden aanbesteding, maar te willen besluiten, dat deze werken worden uitgevoerd in eigen beheer. Namens alle georganiseerde arbeiders te Soest. Voor den Modernen Besturenbond (w.g.) W. van Eek, Voorzitter, P. de Haan, Secretaris. Voor de R.K. Standorganisaties J. H. Hom, Voorzitter, v. Breukelen, Secretaris. Voor den Chr. Besturenbond; P. G. Zonneveld, Voorzitter, A. G. den Besten, Secretaris. TOELICHTING behoorende bij het verzoek aan den Raad der Gemeente Soest. Het zou van ons als bestuurders der gezamenlijke 'georganiseerde arbeiders te dezer plaatse een grove fout zijn, indien wij in deze zeer belangrijke zaak, onze meening niet aan Uwe College mededeelden. Zooals U bekend is zijn alle georganiseerde arbeiders op 30 April 1.1. uit hun werkloozenkassen uitgetrokken. Dat wil dus zeggen, dat weer een groot aantal valide arbeiders, zich tot het Burgerlijk Armbestuur wenden moest, om de allereerste levens behoefte aan hunne gezinnenen te kunnen verstrekken. Dit aangewezen zijn op het Burgerlijk Armbestuur is al demoralisee- rend. Waar nu straks nagenoeg alle werk voor gewoon onderhoud in de gemeente verricht zal zijn, zal men, om de menschen werk te geven, hen zoodanig werk moeten laten doen, dat even goed kan nagelaten worden. Zulk werken is niet minder demoraliseerend. Want zeker geen Uwer, zal dat soort werk een aangename bezigheid durven noemen. Nu is er uitkomst. Uw College heeft den moed gehad, in beginsel te besluiten, tot verbetering van de Beukenlaan-Nieuweweg en Soester bergschestraat. Het hebbe nu ook den moed en het gezond sociaal inzicht, om deze werken uit te voeren in eigen beheer. Desnoods met aanschaffing van enkele noodzakelijke gereedschappen. De Technische Dienst der Gemeente is zeer zeker voor zulk werk be rekend. Dit is dus ook in het voordeel van ons verzoek. Als nu een groot aannemer dat werk uitvoert, zullen er, ondanks de bepalingen in het bestek, dat 90% der te werk gestelde arbeiders, inwoners van Soest moeten zijn, slechts een minimum aantal voor plaatsing in aanmerking komen. En nu ontveinzen we ons niet, dat bij uitvoeringen in eigen beheer, de kostprijs der wegen bovengenoemd, hooger zijn zal, maar wij vertrouwen, dat Uw College ook bedenken zal dat bij uitvoering door een groot aannemer, groote bedragen ter beschikking van het Burgerlijk Armbestuur zullen moeten gesteld worden. Wij voor ons zouden niet gaarne zeggen, dat de laatste wijze van handelen, financieel voordeeliger voor de gemeente is, dan in eigen be heer het werk uitvoeren voor een hooger bedrag, dan waarvoor enkele aannemers inschreven. Daar komt nog bij, dat het moreel, voor valide arbeiders van groote beteekenis is, dat zij behoorlijk loonend werk hebben. Maar ook de winkelstand hier, heeft meer profijt van een ar beidersbevolking, welke een dragelijk loon verdient, dan van een massa armlastige arbeiders. Daarom doen we aan het eind van deze toelichting nogmaals een ernstig beroep op Uw College, om het werk hier in Soest te houden, en uit te voeren onder eigen beheer. En we vertrouwen, dat Uw beslissing in dezen geest zijn zal.

Soester Courant | 1982 | | pagina 5