CDA rekent op zetelwinst Combinatie PSP/CPN gaat uit van totaal andere samenleving Militairen vliegbasis Soesterberg helpen „De Blauwe Vogel" Aktiedag op Sterrenberg -12 mei Nieuw premiesysteem voor autoverzekeringen Aktiegroep "Afschaffing Hondenbelasting' teleurgesteld ROTEK- ALARM TEL. 19925 I Gemeenteraads verkiezingen: Dauwtrappen ƒ1,-. Geslaagd "Dag van de Verpleging" CDA- verkiezings- bijeenkomst in "de Rank" Fietstocht bejaarden 4000 Gulden voor peuterspeelzaal „De Bron" Pasgeboren Katjes van verstikking gered Diefstal van benzine Meisje met fiets gevallen PvdA-verkiezings- bijeenkomst Privé-rijders veelal goedkoper uit: Hoge score snelheidscontrole Aanhangwagen gestolen Auto's beschadigd Demonstratie knipkunst Vergadering schoolraad Soest Openlucht-toneel met Toymaker Son Gemeenteraadsverkiezingen: Omvangrijke fraude met cheques en girokaarten ontdekt 9 Soes ter Courant van woensdag 12 mei 1982 9 Foto: Herman van Dam Bij de presentatie van het CDA-verkie- zingsprogramma heeft lijsttrekker mevrouw J. Greefhorst-van Overdam gezegd te rekenen op zetelwinst. De partij is in de nu zittende raad met tien leden vertegenwoordigd. Van de vier wethouders zijn er twee lid van het CDA. In het nieuwe programma wordt het „Samen Verantwoordelijk" nadruk kelijk naar voren gebracht. „In een op veler terrein zorgelijke tijd is het meer nog dan anders nodig dat wij opkomen voor de zwakken in de maatschappij", aldus mevrouw Greefhorst. In het programma wordt er van uitge gaan dat er een groter beroep gedaan zal moeten worden op het particulier initiatief. Een forse paragraaf is ge wijd aan het toekomstig financieel beleid. Daarnaast komen aan de orde het wel zijnsbeleid, onderwijs, sociaal-cultuur- beleid, kunstbeleid en emancipatie, sport en recreatie, maatschappelijke dienstverlening, volksgezondheid, ouderenbeleid, de jeugd, culturele minderheidsgroepen, werklozen, wonen-werken, verkeer en vervoer, ruimtelijke ordening, milieu, burger en bestuur en vrede en veiligheid. Wat Soesterberg betreft meent het CDA dat er sprake moet zijn van een absoluut gelijke benadering. Het CDA is van mening dat de burge meester geen politiek gevoelige porte feuille moet beheren. Daaronder valt ook de portefeuille van financiën. Er zal wat de college-vorming betreft uitgegaan worden van een program college, dat opgesteld zal worden met alle in de raad v vertegenwoordigde partijen. Op het programma zelf komen wij nader terug. Traditiegetrouw zal op Hemel vaartsdag weer een dauwtrapfiets- puzzeltocht worden georganiseerd. De voorbereidingen zijn alweer in volle gang. Van 6 uur af kan weer gestart worden bij het bekende punt, het EHBO-gebouw aan de Parallelweg. De kosten bedragen 1,50 per per soon. Kinderen tot 12 jaar betalen maar Aan het einde van de rit wacht iedere deelnemer, ook alweer tra ditioneel, een kop koffie met pan- nekoek. Noteert u het alvast in uw agenda? 18-Jarige fietsendief bekent groot aantal vernielingen en diefstallen Op 19 april werd een 18-jarige jonge man op heterdaad betrapt bij diefstal van een fiets. Nader aan de tand ge voeld heeft hij een formidabel aantal vernielingen en diefstallen bekend. In totaal nam hij 45 fietsen weg en wel uit de stallingen bij N.S.-station Soest- Zuid, dansschool Slingerland, en bij de sportterreinen van de voetbalver enigingen SEC en S.O. Soest. Verder trapte hij in totaal 52 buiten spiegels van auto's af, waarvan een keer veertien op één avond. Hij brak vijftien auto's open en nam daaruit kleine dingen weg. Een voetbal en twee paar sportschoe nen nanrhij zonder betalen mee uit een sportzaak aan de Van Weedestraat; vla en cola nam hij weg bij een winkel aan de Laanstraat; vier kratjes bier uit een garage aan de Dorresteinweg; voor 200 gulden aan vuurwerk uit een winkel aan de Koninginnelaan en ten slotte nam hij geld en goederen weg uit de kleedkamers van Beukendal, het zwembad De Turf, de voetbalvereni gingen SEC en Soest en gereedschap uit garages in Overhees. Voor rijbewijs A, B/E, C/ D/E slaag den onderstaande dames en heren Voor A: P. E. Hellinga, J. Kraypoel, P. v. Leeuwen, M. J. de Jong, E. R. v. Veen en M. Wittebol. Voor B/E: R. Aben, S. A. Asch, H. J. v. Beek, A. M. E. v. Bentum, B. W. M. Beijer, P. G. Boonstra-Schouten, R. M. Borgts, A. F. Bos, M. v. Breukelen, A. Brouwer, R. W. J. Brouwer, CJ. Buurma-Schoe, M. v. Doorn, G. T. Donker, A. Douma, J. G. v. Eek, J. v. Elk, C. H. v. Empelen, H. F. v. Esch, N. M. v.d. Grift, M. H. Grotjohan, E. J. Hartog, F. A. Heusden, J. M. G. Holl, Y. Jekel, J. A. K. Joman, M. M. Klaver-Luten, G. B. Klaenhammer, A. Klein, C. Kluvers, I. Klomp, J. Koole, J. C. Kraypoel. D. G. D. C. Kraaijen- brink, H. v. Kooij, R. P. J. Langhorst, A. v. Leeuwen, M. L. v.d. Maas, E. A. Marseille, W. A. Mol. J. J. Overbeek, C. v. Oostenbrugge, J. H. F. Pattisia- na, J. G. de Ruig, M. E. Rijkers, E. J. Schokker, F. E. M. Smit, I. E. Smit, G. Stavast-v. Eenennaam, M. J. Ster- tefeld, A. I. N. Susam-de Raad, W. H. v. Velzen, J. A. T. Verlaan, L. M. M. Vis, M. J. G. Vincent, K. A. de Vries, J. A. v.d. Wetering, J. J. Wiss, J. W. Zimmerman en J. p. H. v. Zoeren- Camper. Voor C/E+D/E: I. Baskaya, D. Bas- kaya, H. Baskaya, R. v.'t Net en J. W. L. Schlebaum. Zij werden opgeleid door Autorijschool M. Los, Van Lenneplaan 47, tel. 16621. De twaalf eerstgeplaatsten op de CDA-kandidatenlijst voor de gemeenteraad. Het Beterschap heeft deze dag tot Landelijke Aktiedag van de verple ging gemaakt. Doel: o.a. wijzen op het onhoud bare van de situatie in de verple ging en de gevolgen daarvan. Doel van de Aktie op "Sterrenberg" - Bezinning op de situatie van de verpleging, als gevolg van de be zuinigingen. Hieruit zullen konklusies getrokken worden naar onszelf en naar de overheid toe. - De konklusies naar de overheid toe zullen 's middags worden mee genomen naar Den Bosch - De konklusies naar onszelf toe (als verpleging) zullen intern ver der moeten worden uitgewerkt. Aktie op "Sterrenberg" - Om half twaalf zullen er op ludieke wijze handtekeningen wor den verzameld ter ondersteuning van de Aktie in Den Bosch. - 's Middags zullen er een aantal afgevaardigden en vrijwilligers met de resultaten van de diskussie en de handtekeningen, naar Den Bosch gaan, waar de landelijke aktie plaatsvindt. Op dinsdag 25 mei houdt het CDA, afdeling Soest, een openbare verga dering, welke geheel zal staan in het teken van de komende gemeente raadsverkiezingen. Deze bijeenkomst wordt gehouden in de grote zaal van gebouw DE RANK, Soesterbergsestraat 18. Aanvang 20.00 uur. Men kan dan kennis maken met de kandidaten voor de CDA-fractie. Zij nullen ieder enige minuten het woord voeren om zich aan u voor te stellen. Bovendien wordt het CDA-pro- gram behandeld en is er gelegen heid tot discussie. Voor het eerst dit seizoen organiseert de heer J. Groenewoud weer een fiets tocht voor bejaarden. Op woensdag 19 mei worden de deelnemers om half tien bij het dienstencentrum Honsbergen aan de Wiardi Beckmanstraat ver wacht. Gefietst wordt in de directe omgeving van Soest en de tocht wordt om half elf even onderbroken voor een kopje koffie. Rond twaalf uur is iedereen weer thuis. De deelname is vrij; kosten zijn er, behalve het kopje koffie, niet aan verbonden. De j.1. zaterdag gehouden Lentemarkt van de onder het dienstencentrum Honsbergen gevestigde peuterspeel zaal „De Bron" heeft vierduizend gul den opgebracht. Een resultaat dat de verwachtingen verre overtrof. Het geld zal besteed worden voor de aanschaf van speelgoed. De woensdag 5 mei gehouden rommelmarkt ten bate van de peuterspeelzaal „Kwetternest" in het dorpshuis De Borg, heeft twee duizend gulden opgebracht. Vandaag, woensdag 12 mei, organise ren ouders en leidsters van de peuter speelzaal „Woelwaters" op het terrein van de zaal aan de Beetzlaan 32, een rommelmarkt. Het geld is nodig omdat de overheid de subsidie-kraan voor de peuterspeel zalen heeft dichtgedraaid. Op de Nieuwstraat ontdekten kinderen twee pasgeboren katjes in een dicht gebonden plasticzak. Ze namen de diertjes mee naar huis, waar ze nu liefderijk verzorgd worden. De politie werd van een en ander in kennis gesteld. Uit liefst zeven auto's waaronder een bestelwagen van de PTT, werd ben zine gestolen. Alle voertuigen stonden geparkeerd op het voormalige markt plein naast het postkantoor aan de Steenhoffstraat. Op het fietspad van de Dalweg kwam een 18-jarige meisje te vallen. Ze hield er een hoofdwond aan over. Met de ambulanceauto werd zij naar het zie kenhuis Zonnegloren gebracht. Zij viel doordat de ketting plotseling het ach terwiel blokkeerde. Maandag 17 mei a.s. organiseert de PvdA, afdeling Soest/Soesterberg in het dorpshuis De Borg een politieke bijeenkomst. Aanwezig zullen zijn de staatssekreta- ris van financiën de heer Hans Kom brink en de plaatselijke lijsttrekker Frans Kingma. Als gesprekleidster zal optreden het statenlid mevrouw Milly van Stiphout. Deze openbare bijeenkomst begint om 20.00 uur. Het is een aardige gelegen heid voor bestuurders van sportver eniging om eens te praten met de heer Kombrink. Sind*eniue tijd is er nogal wat verwarring over de autoverzekering en met name de premie die betaald moet worden. Grote advertenties van verzekeringsmaat schappijen wekken de indruk dat de premies eigenlijk in hoofdzaak uit kortingen bestaan. Oplopend tot soms zelfs 77,5% van de premie. Maar dan wordt na tiiu rl i jk gesproken over de hoogst haalbare korting en daarvoor komt echt niet iedereen in aanmerking. En bovendien: er zijn door de invoering per 1 januari j.1. van het zogenaamde „bonus/malus-systeem" nog een flink aantal andere factoren van belang geworden voor de berekening van de premie voor Uw auto. Hoewel het nieuwe systeem op vele punten een verbetering inhoudt, raakt de gemiddelde consument gemakke lijk het spoor bijster als hij zelf moet uitzoeken hoe hij het beste uit is. De Nederlandse Vereniging van Make laars in Assurantiën en Assurantie adviseurs NVA, waarbij zo'n 750 voor aanstaande assurantiekantoren zijn aangesloten, meldt dat haar leden massaal benaderd worden met vragen over die nieuwe tariefstelling. Want: tegenover het grote voordeel dat in het nieuwe premiesysteem de pre mie meer dan in het verleden afge stemd kan worden op de individuele automobilist, staat vanzelfsprekend het punt dat er dan wel maatwerk geleverd moet worden. En daarbij is niet alleen de startpremie van belang, maar bijvoorbeeld ook de vraag: „Wat wordt de premie na 1 of 2 schades?" Zo moet men oppassen om met „de hoogste korting" op de langere termijn niet duurder uit te zijn. Ook zal - vaker dan in het verleden - afgewogen moeten worden of het ver standig is een geringe schade zelf te betalen in plaats van een beroep te doen op de verzekering... Hoofdlijnen nieuwe systeem Maar ondanks alle verwarring en het feit dat eigenlijk alleen per individu gezegd kan worden welke verzeke- ringsvorm en welke verzekeraar de beste prijs/prestatie-verhouding le vert, zijn er wel enkele algemene lijnen aan te geven. In het algemeen kan men ervan uit gaan dat de premie voor automobilis ten, die uitsluitend privé rijden, min der wordt dan thans als men minder dan 12.000 km. per jaar rijdt. Nog belangrijker dan in het verleden wordt het aantal jaren dat men schade vrij heeft gereden. Het meest gangba re maximum van zo rond de 75% no-claim korting bereikt men - afhan kelijk van de maatschappij - na zo'n 12 a 14 jaar zonder brokken. Ook de regio waarin men woont heeft invloed op de te betalen premie. Glo baal kan gezegd worden dat voor automobilisten in Noord-, Oost- en Zuid-west-Nederland uitsluitend om die reden een extra korting wordt gegeven van 10 a 15%. Ook hier echter bestaan verschillen per maatschappij. Nieuw is ook dat bij de berekening voor uitsluitend de w.a.-premie niet langer de oorspronkelijke prijs van de auto bepalend is, maar het gewicht van de wagen. Bij relatief goedkope auto's met een naar verhouding zwaar ge wicht is dit een premieverhogende factor. Bij de zogenaamde „all risks-verzeke- ring" (in vaktaal; de casco-verzeke- ring) blijft de catalogusprijs maat gevend voor de bepaling van het basis tarief. Nieuw hierbij is overigens dat, indien met de BTW kan verrekenen, de pre mie ook berekend zal worden over de catalogusprijs exclusief BTW. Begeleiding nodig Kortomde autoverzekering, die vroe ger een vrij doorzichtige zaak was, is door de afstemming van de premie op de individuele omstandigheden van de automobilist zo ingewikkeld geworden dat een leek door de bomen het bos niet meer kan zien. Vandaar dat de NVA de consument, die optimaal wil profiteren van alle verbetering, adviseert zich tot een on afhankelijk assurantiekantoor te wen den om advies. Zo'n kantoor kan na het analyseren van de risico's van de betrokkene een polis kiezen uit het marktaanbod van de vele in Nederland werkzame auto verzekeraars. Men kan dit natuurlijk ook zelf trach ten uit te zoeken, hetgeen een extra be sparing kan opleveren. Maar dan mist men niet alleen de steun die nodig is om een juiste keuze te doen, maar kan men bij schade die men door een ander krijgt of zelf veroorzaakt niet terug vallen op het assurantiekantoor. Dan moet men - zeker als er alleen een w.a.-verzekering is - zelf de schade verhalen op (de verzekeraar van) de tegenpartij. Het kunnen interpreteren van polis voorwaarden en het zorgen voor een rechtvaardige en vlotte schade-afwik- keling is vakwerk, wat maar weinig verzekerden zelf kunnen. Want bij schade is er altijd sprake van een conflictsituatie en daarbij is de hulp van een deskundige eigenlijk onmis baar. Daarom raadt de Nederlandse Ver eniging van Makelaars in Assurantiën en Assurantieadviseurs NVA te Amersfoort die automobilisten, die werkelijk de zekerheid willen hebben dat zij voor wat betreft de premie nu en in de toekomst én bij schade goed zitten, aan het advies in te winnen bij een assurantiekantoor dat lid is van de NVA. Liefst veertig automobilisten werden maandag bekeurd tijdens een snel heidscontrole op de Burgemeester Grothestraat. In totaal passeerden 641 voertuigen de radarapparatuur van de politie. De hoogst gemeten snelheid was 84 kilometer per uur. Een bij een woning aan de Insinger- straat staande eenassige aanhanger werd gestolen. Een strop voor de eigenaar van duizend gulden. In het weekend werden weer enige auto's beschadigd door ongekende pas santen. Van een aan de Koninginne laan geparkeerde personenauto werd de voorruit vernield en een antenne afgebroken. Ook werd een raamlijst beschadigd. De schade wordt geschat op vijfhonderd gulden. Groter was de schade die toegebracht werd aan een auto die aan de Willaertstraat gepar keerd stond. Daarvan werd een portier ingedeukt, de buitenspiegel afgebro ken en ook de voorruit vernield. De schade bedraagt hier drieduizend gul den. Morgenavond, donderdag 13 mei, wordtin het wijkgebouw bij de Emma- kerk aan de Regentesselaan de laatste bijeenkomst gehouden van de afdeling Soestdijk van de Nederlandse Chris telijke Vrouwen Bond. Deze avond zal mevrouw M. E. G. Steven-Pfabe uit Nieuwegein een demonstratie Knip kunst geven. Bezoekers wordt aange raden zelf een schaar mee te brengen. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Maandag 24 mei, aanvang 19.45 uur, wordt in het gebouw Gemeentewerken aan de Lange Brinkweg een openbare vergadering gehouden van de gemeen schappelijke schoolraad van het open baar onderwijs te Soest De agenda vermeldt ondermeer bespreking van de Wet Medezeggenschap in het Onder wijs en medewerking aan de organisa tie van de mogelijk dit jaar te houden milieuweek. Vrijdagavond 21 mei a.s. is er een grandioos openluchttoneel op de „Oude Markt" in Soest, (naast het hoofdpost kantoor; achter de VW) Toymaker Son brengt een wervelende cabaret- show. Dit alles voorafgegaan door een gran- diose optocht vah de spelers door het winkelcentrum aan de v.d. Weede straat. Komt allen! Dit grandiose gebeuren kunt u niet missen Aanvang 19.30 uur. Gratis toegang. Vier PSP/CPN kandidaten met tweede van links lijsttrekker Marijke de la Mar. Foto: Herman van Dam De partijen PSP en CPN, die voor het eerst in Soest gezamenlijk aan de gemeenteraadsverkiezingen deelnemen, gaan in hun programma feitelijk uit van een totaal andere samenleving. "De huidige struc turen belemmeren de mensen in hun keuzevrijheid; het bedenken van al ternatieven", aldus de inleiding. De combinatie is van mening dat de vrijheid van de mens alleen geëf fectueerd kan worden door het stre ven naar principiële gelijkheid van alle mensen "voor de wet en gelijk waardigheid uit hoofde van het mens-zijn". "Een gelijkheid", aldus het pro gramma, "van macht die alleen in verbondenheid tussen de mensen in broederschap, gewaarborgd wordt". In dat kader past het programma punt: het bevorderen van het sa menstellen van buurtcomitées met bevoegdheden. De partijen zijn voor opheffing van de vliegbasis Soesterberg en ook voor een gekozen burgemeester. Op die manier is de politie verant woording verschuldigd aan de ge meenteraad. In het programma zijn tal van wen sen opgenomen en het sluitstuk er van wordt gevormd door het hoofd stuk "financiën". Bij de presen tatie in de omgeving van het lawaai erig vliegveld Soesterberg werd ge steld dat financiën met opzet het sluitstuk is. De combinatie gaat er van uit dat eerst vastgesteld moet worden wat er gedaan moet worden en dat pas daarna de betaling aan de orde komt. In een brief aan de raadsfracties maakt de aktiegroep "Afschaffing Hondenbelasting" duidelijk wat te leurgesteld te zijn in de houding van onze plaatselijke volksvertegen woordigers. 'De groep vindt dat er aan de door haar aangedragen argumenten om deze, naar haar oordeel, discrimi nerende heffing af te schaffen, nau welijks aandacht besteed is. Toch schafte de stad Utrecht dit jaar de hondenbelasting af en wel om dat de Utrechtse vroede va deren meenden dat die belasting niet meer in deze tijd paste. "Het gaat hier", zo staat in het Utrechtse raadsvoorstel, "met na me om de vraag naar rechtvaar diging van een belasting op juist dit huisdier in de tegenwoordige tijd nu ook geen belasting meer wordt geheven ter zake van het houden van dienstboden en paar den". De hondenbelasting wordt in Utrecht "een overblijfsel uit een voorbije periode" gevonden, waar in het gemeentelijk belastinggebied totaal andere belastingen omvatte. Utrecht zegt ook eerlijk dat de op brengst van hondenbelasting niet meer wordt gebruikt voor het schoonhouden van straten, pleinen, wegen, trottoirs en plantsoenen. In Utrecht gold nog een zwaarwe gend argument en wel dat de in- ningskosten circa 40 procent van de opbrengst zijn. Verwezen wordt ook naar de wetswijziging van 24 december 1970: De heffing van de ze belasting beoogt niet meer het be perken van het aantal honden, doch uitsluitend het verkrijgen van in komsten. Er wordt bij gezegd dat men in gro te gemeenten, gezien de hoge in- ningskosten eerder zal overgaan tot afschaffing van de belasting, maar dat juist in kleine gemeente "waar iedereen iedereen kent" die kos ten laag zijn en men dus niet tot afschaffing overgaat. In Utrecht heeft men het stand punt ingenomen dat door een klei ne verhoging van de onroerend goedbelasting "iedereen bijdraagt aan een belasting welke is bestemd als algemeen dekkingsmiddel". De Soester/Soesterbergse aktie groep vraagt de raadsleden aan de ze argumentatie ook eens aandacht te besteden. Men zegt het te betreuren als dat niet gebeurt. "Jammer; maar dan moet men maar ervaren dat er helaas meer wegen zijn die naar Rome leiden, wat gezien onze erva ring niet tot een onmogelijkheid zou kunnen behoren!" Met een niet-sluitende begroting gaat men dan ook akkoord. Hoofdstukken zijn gewijd aan Emancipatie en welzijn; milieu en energie; ruimtelijke ordening; volkshuisvesting; werk; personeels beleid; gezondheidszorg; onder wijs; sport, recreatie en cultuur; Soesterberg-dorp; bestuur en demo- kratie en tenslotte financiën. De combinatie rekent in ieder geval op één zetel. Acht jaar geleden was de PSP in de raad door de heer Klaas Levinga vertegenwoordigd. Levinga maakte toen deel uit van de PAK-fractie (combinatie met de Partij van de Arbeid). Daarna is de partij nooit meer in de raad vertegenwoordigd geweest. Naar de mening van een CPN- woordvoerder is deze partij nog nooit in de Soester raad aan bod gekomen. Op het verkiezingsprogramma ko men wij nog nader terug. In januari werden cheques en een bankpasje gestolen uit een personen auto die geparkeerd stond bij het ziekenhuis Zonnegloren. De cheques werden in februari verzilverd in Amersfoort en naar aanleiding daar van werd een 22-jarige man uit Amers foort aangehouden. Dat was het begin van de oplossing van een zeer omvangrijke fraude met bankcheques en girobetaalkaarten. De Amersfoorter verklaarde dat hij de cheques als salaris had ontvangen van zijn in Soest wonende werkgever. De Soester bleef aanvankelijk on- kennen, maar na aanhouding van twee mannen in Soest die vergeefs gepro beerd hadden in te breken in een flat woning aan de Veenbesstraat, kwam hij in de problemen. Dit tweetal verklaarde de in hun wagen aangetroffen cheques en betaalkaarten gekocht te hebben van de Soester. Het had een sneeuwbal effect en inmiddels zijn tien verdachten gehoord. Zij zijn afkomstig uit Ruurlo, Hoeve laken, Veenendaal en Amsterdam. Het omvangrijke onderzoek is thans in handen van de Amsterdamse hoofd officier van Justitie. Het juiste bedrag dat ermee gemoeid is, is nog niet bekend. Vermoedelijk loopt het in de tonnen. De meeste cheques en betaalkaarten werden gestolen in motels, uit auto's en in Amsterdam vermoedelijk ook uit postzakken. De Soester en de man uit Ruurlo zijn de hoofdverdachten. Dankzij het Basis Goodwill Fonds van de vliegbasis Soesterberg beschikt het dagverblijf voor meervoudig gehandi capte kinderen „De Blauwe Vogel" aan de Bosstraat sinds enkele dagen weer over een complete geluidsinstallatie. In maart namen een of meer onverla ten de daar in gebruik zijnde appara tuur weg, maar de berichten daarover gevolgd door een algemene veront waardiging hebben hun doel niet ge mist. „Ik hoop", zei daarom vliegbasiscom mandant kolonel J. W. A. Boudens, bij de aanbieding, „dat het muzikale ge beuren hiermede voor vele jaren is veiliggesteld"; een wens die door leid ster Lies Posthumus Meyes in haar dankwoord werd gedeeld. Het kinderdagverblijf is nu wee twee cassettedecks en een versterker rijk, waardoor de 43 kinderen die dagelijks uit de regio naar Soest gebracht wor den, weer van de hun rustgevende muziek kunnen genieten. Het Basis Goodwill Fonds is al in 1958 ingesteld. Het fonds wordt gevormd uit vrijwillige bijdragen van het Jucht- machtpersoneel dat op Soesterberg gestationeerd is. Minimaal eenmaal, maar dikwijls tweemaal per jaar wordt een project in de omgeving van de basis gesteund. Bij de opening van het nieuwe gebouw van De Blauwe Vogel bood men schommels en bolderwagens aan; nu dan een geheel complete geluidsinstallatie. Ook andere objecten in de omgeving zoals Sterrenberg en Kinabu in Soes terberg profiteerden al van dit fonds. De aanbieding werd bijgewoond door de voorzitter van het fonds, de kapitein A. W. Hoogduin, vergezeld van een kleine deputatie van luchtmachtper- soneel.

Soester Courant | 1982 | | pagina 9