Goede prestatie Maaskant/ Oosterbaan in Hellendoorn U ®anö Netoer S.E.C. Toekomsttoernooi zondag 23 mei Lindner en Auto Smeeing winnen bedrijfs-handbal- competitie Ajaxieden Vanenburg en Schrijvers spelen in team Soester scholieren Nu een biljartgroep C in Honsbergen SEC sluit het seizoen met 3-0 overwinning goed af In Soest ook in laatste wedstrijd gelijk S.O. Soest-jeugdvoetbal Zo vlogen de duiven S* Voor Bentinckfonds: IJsheiligenrit Baarnse auto club ZONDAGVOETBAL AUTOSPORT BhÊÊê 4 tiffiS liÈiJii wë CITROEN WIELRENNEN Jeugdwielren- toernooi Tempo 4e Ronde van Hoogland ZONDAGVOETBAL 18 Soestor Courant van woensdag 19 mei 1982 18 19 Voor de derde maal wordt zondag 23 mei a.s. het S.E.C. toekomsttoernooi gespeeld. Het is een toernooi voor spelers tot 21 jaar. Spelers die nog een voetbaltoekomst hebben. De opzet van het toernooi is gelijk aan de vorige twee. Deelname door acht verenigingen, waar van er vier uit de betaalde sektor en vier uit de amaleurscktor komen, betaalde sektor en vier uit de amateursektor komen. Gezien het sukses van de vorige zing Bravos van K.L.M.personeel twee toernooien heeft het bestuur uit de U.S.A. en S.E.C, van S.E.C. besloten ook dit jaar het toernooi weer te organiseren. Bij de organisatie van dit toer nooi hebben aJle afdelingen van de v.v.S.E.C. hun steentje bijge dragen. Gezien de sterkte van de deelnemende verenigingen kan er ook dit jaar weer een interes sant toernooi verwacht worden. De deelnemende verenigingen zijn: s.c.Cambuur uit Leeuwarden, De Graafschap uit Doetinchem, F.C. Den Bosch en F.C.Utrecht. Als amateurverenigingen nemen deel, Blauw-Wit uit Amsterdam, Unitas uit Gorinchem, The Bla- gastheer van dit unieke toernooi. Ook dit jaar is Jan Zwartkruis weer bereid gevonden om de beste doelman en de beste spe ler aan te wijzen. Het toer nooi begint om 10.00 uur met een vlaggenparade en om 10.30 uur starten de wedstrijden. De finale wedstrijden beginnen om 15.00 uur. Gespeeld wordt om de 'Hans Ooft trofee'. Hans Ooft, oud-trainer van S.E.C., is de grote animator geweest bij de opzet van dit toernooi. Het is een wissel trofee welke het eerste jaar ge wonnen is door F.C.Groningen en het tweede jaar door F.C. Den Bosch. Het eerste onderdeel van de twintigste Soester bedrijfscompe- titie, het handballen, heeft bij de dames Lindner en bij de heren Smeeing als winnaars opgeleverd. Na afloop werden de prijzen uit gereikt door de heer J.Brink na mens de evenementencommissie van de Soester Zakenkring, waarna de heer J. Elderman woor den van dank sprak aan de talloze medewerkers, waaronder dan in het bijzonder de handbal vereniging BDC voor leiding en gastvrij onthaal. De wedstrijden werden geken merkt door bijzonder sportief ver loop en een grote opkomst van supporters. Ook het weer werkte voorbeeldig mee. Het Rode Kruis dat bij zoiets altijd present is, hoefde niet ik aktie te komen: beide speelavonden verliepen zon der ongevallen. De heer J. van Essen had als voorzitter van de Zakenkring-eve- nementencommissie de eerste avond het welkomstwoord gesproken, waarna de heer Elderman, zoals hij dat in de voorgaande negentien jaar deed, als microfonist de 'handbal- wedstrijden aan het rollen bracht'. De einduitslag is als volgt: Dames: 1.Lindner; 2. Amrobank en 3.Rabobank. Heren: 1 .Smeeing-Auto; 2.v.d. Grift en 3. Foxboro. Inmiddels zijn vorige week ook de eerste series van de volleybal competitie gespeeld. De finale avond daarvan is donderdag 27 mei. De wedstrijden worden in de sporthal Beukendal gespeeld. P.V. de „Zwaluw" Wedvlucht vanaf Noyon. Afstand 330 km. In concours 634 duiven. Gelost 7.30 uur. Aankomst eerste prijsduif 12.10.53 uur. Aankomst laatste prijsduif 12.42.22 uur. Uitslag: H. de Bree 1 3 8 9 11 16 18 20 23 28 31 35 39 51 52 56 64 66 69 71 74 75 76 100 101 112 117 121. - E. v.d. Brakel 2 6 17 32 53 54 96 104 110 119. - J. v.d. Brakel Zoon 4 12 13 72 85 90 91 97 109 111. - G. Rijksen 5 10 24 30 33 34 41 55 57 116 125. - Th Wigtman 7 26 49 118 124. - A. de Bes 14 15 42 61 65 77 78 93 105 114. - J. v.d. Belt 19 88 113 122. - C. v.d. Veen 21 92. - A. van Ginkel 22 29 45 59 84. - R. v.d. Mast 25 99 107. - C. v.d. Hoek 27 40 44 95. - J. Schimmel 36 46 48 50 63 70 103. - J. van Dijk 37 73 86 102. - E. Meijers 38 89 108. - R. Voskuilen 43 58 67 106 120 127. - G. Zeypveld 47 68 98. - B. v.d. Deijssel 60. - Comb. H. Nap 62 123. - Fr. Limburg 79. - J. de Beer 80. - L. v. 't Klooster 81 82. - B. Roest 83 126. - H. Smit 87. - G. Vis ser 94. - K. de Jong 115. Winnaar H. de Bree. P.V. de Vriendschap Wedvlucht vanuit Noyon. In concours 463 duiven. Gelost om 07.30 uur. Aankomst eerste duif: 12.11.58 uur. Aankomst laatste prijsduif: 12.38.33 uur. Uitslag: H. Rauch 1 19 22 36 41 66. - P. Rauch 2 56. - J. Wijnands 3 32 49 71 75. - J. Kamerbeek 4 6 10 13 26 30 33 35 42 68 73 76 89 92. - C. Vaessen 5 7 20 65. - C. Kaats 8 52 64 67. - Altenaar-Reijer- se 9 11 18 25 39 54 55. - A. Meesters 12 14 37 38 57 90. - J. Koster 15 17 43 45 63 84. - A. Stolker 16 58 74. - J. Rutten- berg 21 86. - A. P. Kok 23 91. - J. Ot- tens 24. - C, Jak Zn. 27. - Comb. Wes- terveld 28 44 50. - Sukel-v. Klooster 29 40 47 59 62. - H. v. Dijken 31 51 60 69 80. - D. de Zoete 34 78 88. - J. den Blan ken 46 82. - T. Post 48 53. - 5. Kruse- man 61 79. - B. Schimmel 70 72 85 87. - B. Oprins 77. - F. Groenestein 81. - W. v. Lent 83 93. P.V. Soest Wedvlucht vanaf Laon. Afstand 314 km. In concours 281 duiven. Gelost om 8.30 uur. Aankomst eerste prijsduif 12.54.48 uur. Aankomst laatste prijsduif 13.41 uur. Uitslag: R. Bokma 1 3 9 14 15 42 48 53. - R. v. 't Net 3 10 35. - E. Veerman 4 24. - P. Limper 5 6 12 30 54. - R. v. Horns- veld 7 18 32 55. - D. Huisman 8 39 51. - G. H. v.d. Broek 11 29 31 40. - Z. v.d. Esschert 13 16 20 34 41. - M. Monsjou 17 21 28 33 36 38 43. - H. v. Essen 19 25. - Comb. Vogel 22 49. - C. Bokma 23 46. - S. Berghuis 26 47 50 56. - A. v. Slooten 27 44. - H. Huisman 37 57. - A. A. de Kruyf 45 52. "Kapsalon 'n goed verzorgd kapsel voor HAAR en voor HEM Steenhoffstraat 53 - Soest - 02155-21433 SPORT Donderdag 3 juni zal op hel VVZ- complex de jaarlijkse sporfhap- pening plaatsvinden waarvan de opbrengst geheel ten goede komt aan het Bentinckfonds. Vele jaren voetbalde een elftal van de plaatselijke medici tegen een elf tal van de politie. Deze wed strijd verzandde de laatste jaren een beetje in een eenzijdig ver toon omdat de medici geen aan de politie gelijkwaardig elftal op de been konden brengen. Daarom is besloten aan deze traditie een eind te maken en in de toekomst een VVZ-junioren elftal te laten spelen tegen de winnaars van het door de politie georganiseerde schoolvoetbaltoernooi. Dit jaar zul len de Ajaxieden Vanenburg en Schrijvers in het schoolelftal mee spelen. De finale van het schoolvoetbal toernooi werd gespeeld tussen de elftallen van de Sint Willibror- dusschool en de Openbare La gere School Overhees. Overhees won dankzij het beter nemen van strafschoppen. Omdat de finale in eerste instan tie in een 0-0 gelijkspel eindig de is besloten beide finalisten don derdag 3 juni te laten spelen; het team van de Sint Willibror- dusschool speelt de eerste helft; het team van de O.L.S.Overhees de tweede helft. Vanenburg en Schrijvers spelen in beide teams mee. In het elftal van de St.WilIi- brordusschool spelen mee: Ray- mond Brandes, Henk Hendrikse, André Hooft, Robert-Jan Hui gen, Robert Roest, Greggie van Meel, Roel van Ree, Dave van Veen, Jos Dijkman en Sander Sta lenhoef. Het team van 'Overhees' zal be staan uit: Fred Cornelisse, Fred die van Groenestein, Sander Hui- bers, Andy Knijpinga, Ivo Knij- pinga, Paul Reulen, Rob Stigter, Mervin Verheij, Mike de Weerd en Eric Westerveld. Coach is Jan Zwartkruis. De schoolelftallen zullen spelen in door de Amersfoortse Courant beschikbaar gestelde rood/witte shirts; vermoedelijk doet hier de reclame haar intrede in de Soester voetbalsport. Strafschoppen Het nemen van strafschoppen is deze avond een belangrijke gebeur tenis. Allereerst zullen een aantal prominenten, net als vorig jaar, hun voetbaltalent beproeven op Piet Schrijvers. Het missen van de geboden kans kost hen honderd gulden. Die prominenten zijn: Frans Bos man (gelijknamig electr.techn. installatie bedrijf), Nic van Dam (sportzaak), Wouter van Dam (supermarkt), G.W. van de Grift (aannemingsbedrijf), C.van Heng- stum (constructiebedrijf), A.van Kekum (Darthuizen), J.G.J.Klomp (drukkerij), J.C.A.Meeder (Gou den Snaar), A.van de Pouw Kraan (autohandel), W. Rietveld (NMB), P.Scholten (burgemeester) en J.Stam (garagebedrijf). Mogelijk wordt deze lijst nog met een drie tal prominenten aangevuld. Daarnaast worden er ook nog strafschoppen genomen door medi ci en politie om te bepalen wie de door Baron Bentinck beschik baar gestelde trofee definitief in zijn bezit krijgt. Alle opbrengsten van deze avond komen ten goede aan het Ben tinckfonds; het fonds dat indertijd bij het afscheid van burgemeester Bentinck werd ingesteld om ge handicapten in Soest in de gele genheid te stellen sport te beoe fenen. Er wordt entree gevraagd: volwas senen betalen drie gulden; kinde ren tot twaalf jaar één gulden per persoon. Om ongeveer 19.00 uur zal met een en ander be gonnen worden. De biljartsport van vroeger jaren in Soest, met de gebroeders Piet en Co Stalenhoef, Antoon Verkerk, Harry Voskuilen en vele anderen, is verleden tijd door het afbreken van de verschil lende café's, waar talloze wedstrijden zijn gespeeld. Er bestond ook altijd grote belangstelling voor. Nu in Honsbergen drie prima biljarts aanwezig zijn, stijgt de belangstelling voor deze populaire sport enorm. Lange tijd had Honsbergen twee groe pen, n.1. Groep A en groep B, die res pectievelijk 's maandags en donder dags en dinsdags en vrijdag speel den. Door de grote toename van beoefe naars, is inmiddels een groep C ge vormd, die donderdagavond speelt met 20 leden. Deze groep heeft inmiddels reeds een kleine competitie gespeeld en aan de eindwedstrijd een feestelijk tintje ge geven. De uitslag van deze competitie was: 1. de heer H. R. van Boeijen, die een miniatuur biljartje won. Tweede werd de heer W. van Boeijen, die een fles frisdrank won. Derde de heer J. Op 't Land die met een flinke rollade huiswaarts keer de. De onderlinge feestavond, natuur lijk met de dames, was bijzonder ge zellig. Op Hemelvaartsdag organiseert de Baarnse Auto Club de 'IJshei ligenrit'. Het is een rit over twin tig kilometer door de gemeente Baarn. Voor onervaren deelnemers is er dit keer een F-klasse inge steld. Voor inschrijving kan men op Hemelvaartsdag vanaf 19.00 uur te recht in café "t Wapen van Beerestein' aan de Zantvoortweg 132 te Baarn. In een aantrekkelijke wedstrijd heeft SEC nog eens duidelijk laten zien dat vlot aanvalsspel succesvol kan zijn. Nadat met een 3-0 voorsprong de rust was bereikt leverde de tweede helft nog wel een handvol kansen op maar er werd niet meer gescoord. SEC startte zonder de geblesseerde Jan van Rees en Gerard van de Brom. Als laatste man stond Evert Holleman opgesteld terwijl de weer herstelde Jaap Holleman voorstopper stond. De vleugelverdedigers waren Ruud van Rouwendaal en John Derksen. Op het middenveld speelden Wim en Theo Altenaar met Jan van Veenendaal. In de voorhoede werd Jos van Rouwen daal geflankeerd door Rob Em- bricqx en Joop Abbel. De wedstrijd stond voor SEC in het teken van het afscheid van Jan van Veenendaal die met deze wedstrijd na een 25-jarige loopbaan bij SEC zijn actieve periode in het eerste elftal afsloot. Na een schitterend laatste jaar waar hij als spelbepaler op het middenveld een centrale rol vervulde kreeg hij vlak voor het einde van de wedstrijd bij een ,,time-out" terecht onder applaus bloemen aangeboden van aanvoerder Jan van Rees. Jan van Veenendaal was niet de enige die zijn laatste wedstrijd in het eerste van SEC speeldeook Evert Holleman nam met deze wedstrijd afscheid van het competitievoetbal bij SEC. De wedstrijd zelf speelde zich bij een hoge temperatuur af. Vanaf de start was het duidelijk dat SEC er wel zin Twaalf uren rally-rijden is geen si necure; het eist het maximum van bestuurder en navigator. Het inmiddels bekende duo Maaskant/Oosterbaan heeft de 'Twaalf uren van Hellendoorn' in hun Citroen Visa Trophée (110 PK) goed doorstaan. Het startnummer 6 was ook goed voor de eindpositie. 'hellendoorn is eigenlijk een test rally geweest voor de Internatio nale Rally van Haspergouw te België, die op 22 mei gereden wordt. Sinds de tulpenrally heeft het team Maaskant/Oosterbaan al veel vooruitgang geboekt. En dat zowel in technische zin als wat betreft gewenning aan de wagen. Een bewijs daarvan is dat de ser vice monteurs van deze Citroen- equipe na afloop van de rally klaagden dat zij, naast het regel matig bijvullen van benzine, niets te doen hadden. Auto en equipe bleken in optimale conditie te zijn en te blijven. De 'Twaalf uren van Hellendoorn' werd dit jaar voor het eerst ge organiseerd. De bedoeling was het in ruime mate aanwezige publiek te confronteren met de ware betekenis van de rally-sport. Deze opzet :is volledig geslaagd. Het weer werkte mee en aan de start verschenen alle Nederlandse toprijders, die bovendien een fraai parkoers kregen voorgeschoteld met goed in elkaar gezette klasse mentsproeven. Wat Maaskant/Oosterbaan betreft: ,t V WL M "■N V,*; m W$ Bochtenwerk van het rallyduo Maaskant/Oosterbaan zij eindigden in het totaal klasse ment als zesde achter een Talbot Lotus (250 pk), twee Porsches Canera (240 pk) en twee Opel's van respectievelijk 150- en 180 pk; De klasse groep B, groep 2 en 4 tot 1300 cc (samenvoeging) werd door hen met grote overmacht ge wonnen. Vanaf de zevende plaats ging de uitslag dan weer verder met auto's met zeer veel vermo gen. Met hun 110 pk verrichtten Maaskant en Oosterbaan derhalve een uitstekende prestatie. in had. Reeds in de eerste minuten kreeg Rob Embricqx die later zou uitgroeien tot één van de besten in het veld al een goede kans die echter nog niets opleverde. Wim Altenaar gaf korte tijd later een fraaie lob af van de zijlijn die op de lat eindigde en een goede rush van Jos van Rouwendaal werd met moeite onderbroken. Toch -kwam SEC. na een kwartier op voorsprong. Jan van Veenendaal lanceerde de snelle Ruud Rouwendaal die langs de zijlijn opkwam en een strakke voor zet afleverde die door Theo Altenaar onhoudbaar werd ingeschoten (0-1) Vijf minuten later werd Rob Em bricqx goed aangespeeld door Theo Altenaar. Hij omspeelde knap een aantal verdedigers Om vervolgens fraai in te schieten (0-2). SEC bleef aanvallen en toen na 35 mi nuten Evert Holleman een gave diepte pass op Rob Embricqx gaf kon deze een nieuwe solo door de achterhoede van 's Graveland starten. Na een drietal verdedigers uitgespeeld te hebben schoof hij de bal feilloos in het net (0-3). SEC nam daarna wat gas terug en de stand bleef tot de rust ongewijzigd. In de tweede helft werd zeer ontspan nen gevoetbald. Jos van Rouwendaal was met een kopbal zeer dicht bij een doelpunt en Wim Altenaar zag een fraai schot gestopt maar doelpunten vielen er niet meer. Hans Epskamp viel in voor de licht- geblesseerde Joop Abbel en Theo Al tenaar werd na een blessure vervan gen door Jaap Schmidt. Het enige hoogtepunt in de tweede helft was de reeds vermelde huldiging van Jan van Veenendaal twee mi nuten voor het einde. Met deze wedstrijd gaf de ploeg van SEC nog een leuk afscheidscadeau aan de vertrekkende trainer Ton Nieuwen- huis. De wielrenvereniging Tempo mag op maandag 31 mei, Tweede Pinkster dag, 's morgens om 11.00 uur in de wijk 't Hart een jeugdwielrentoernooi hou den. Het parkoers loopt langs de vol gende wegen: Koninginnelaan. Groen van Prinstererstraat, Schaepman- straat, Koninginnelaan. Zondag a.s. zal de 4e Ronde van Hoog land worden verreden. Het parcours zal als vanouds weer bestaan uit: Hamseweg - Komhoeklaan - Molen weg. Om 12.30 uur wordt gestart met twee ritten van Hooglandse wielerenthou- siasten, waarin het er fanatiek aan toe zal gaan. Als intermezzo volgt daarop om plm. 13.30 uur een demonstratie-rit van crossfietsers. Een sport die vooral de laatste tijd, sinds de opening van een eigen crossbaan in Hoogland geweldig opgang maakt. Om 14.15 uur starten de deelnemers van de liefhebbers-veteranen. Bij de amateurs, die om 15.30 uur met 92 man aan de start verschijnen, zien we verschillende bekende namen: N. Ducrot - winnaar van de klassieker Enschedé-Munster; E. Geserink uil Hilversum; de gebroeders v.d. Hoef uil Baarn; Piet Kleine, Th. P. Noy, W Pater, Th. Wallenburg en Dick Willi genburg, evenals de voormalige prof kampioen H. Vierdag. Allemaal namen die garant staan vooi een spannende wielerzondag. Afgelopen zondag heeft Soest de kom petitie afgesloten met het 11e gelijke spel in suksessie. En weer was het een wedstrijd waarin Soest eigenlijk al voor de rust meer af stand had moeten nemen van z'n te genstander. Ondanks de hoge temperatuur trok Soest in deze laatste wedstrijd, waar voor beide ploegen geen belang meer bij was fel van leer. Al direct na het beginsignaal van de (naar later bleek) niet zo sterk fluitende arbiter Sweelsen wist Soest de Amsterdamse defensie onder druk te zetten. Een schot van de deze middag op dreef zijnde Arjan Schipperen werd gestopt en een goe de voorzet van Stan Uyland werd door de steeds beter spelende Gert Westerveld in de handen van doelman Mensen van Sporting Zuid gekopt. Leuke aanvallen volgden elkaar op en het was best het aanzien waard voor de onfanks de hitte behoorlijk opge komen bezoekersschare. Het aanvalsspel, gesteund door de middenlinie had als negatieve zij de dat Sporting Zuid wél het mid denveld kon veroveren maar daar naast kon Soest counteren en deed dat erg goed. Huub Koppel die deze middag midden voor was werd nog de meest gevaar lijke Soester. Na bijna 20 minuten rondde hij van dichtbij een massale aanval over veel Soester schijven doeltreffend af. 1-0. Even zag het ernaar uit dat Soest zou doordrukken. Een lange bal van Ton Wolfsen belandde bij de goed opgeko men Stan Uyland. Zijn strakke voor zet werd door inlopende Gert Wester veld vallend ingekopt. Even fraai red de echter doelman Mensen in een re flex. Na ruim een half uur luwde de Soes ter aanvalsdrift wat en konden de Amsterdammers wat meer opbouwen op het middenveld. Plotseling dook daar aanvoerder Gerlofsma op en kon terwijl alle Soesters als aan de grond ge nageld stonden vrij doorlopen. Zijn gerichte schot verdween in de kruising nagekeken door doelman Eep Kamp- horst. Daarna zakte het peil wat maar daar had ook de temperatuur wat mee te maken. Vlak voor rust werd de gevaarlijke Huub Koppel in volle snelheid geta ckeld. Meer dan een indirekte vrije trap had scheidsrechter Sweelsen daar niet voor over. De vrije trap die in tweeën goed genomen werd, belan- de via het hoofd van Wim Gouw net naast de paal. In de rust werd Huub Koppel vervan gen door Arie Boer en ook Robert Westbroek ruimde het veld voor André van den Dijssel. Al direkt werd een mooie kans voor Soest uit het doel gekopt en na plm. 8 minuten ving Arjan Schipperen een afgeslagen bal op het middenveld op. Hij keek even en waagde toen een af standschot dat in de kruising van het Amsterdamse goal verdween. 2-1. Keeper Mensen moest nog een paar keer erger voorkomen en deed dat met veel keepersgeluk. Daarna ont spon zich een gezapige partij voetbal waarin Soest aanvallend geen vuist meer kon maken; waar ook het mid denveld de voorhoede niet meer kon bereiken, waar ook weinig hoogtepun ten meer voor beide doelen gezien wer den. Enkele slecht gerichte schoten van Sporting Zuid-mensen waren een poos het enige wapenfeit. Verder dan een enkele cornerbal kwam men ook niet. Een sportieve strijd dat wel en dat werd ook geïllustreerd toen bij een bot sing van twee Soest-spelers zowel de verzorger van Soest als de verzor ger van Sporting eerste hulp" gaf. Geerlofsma kreeg nog enkele schiet- kansen maar miste alle finesse. Dan kwam vijf minuten voor tijd ar biter Sweelsen de Amsterdammers te hulp. Een onschuldig uitglijden over de bal met Westerveld in de buurt zag hij in plaats van ,,out-bal" aan voor penal- 'y- Dit tot stomme verbazing van vriend en vijand. Dezelfde Geerlofsma scoorde van 11 meter. 2-2. Vlak voor tijd kreeg de goed doorge broken Ton Wolfsen nog een unieke kans om Soest toch een paar plaatsen hoger te laten eindigen. Van dichtbij leverde hij de bal simpel in bij doelman Mensen. En voor de elfde keer speelde Soest onnodig gelijk. Via een serie oefenwedstrijden pro beert trainer Jan van Renswouw voor het volgende seizoen wat meer spits- vaardigheid in de Soester gelederen te brengen. Als hij daarin slaagt zal het niet zo moeilijk zijn, om hoge ogen te gooien in die derde klasse regio Utrecht. 3aarn 22 31 30 Soest 22 21 Ftapiditas 22 27 Animo 22 21 Uithoorn 22 25 TOG 22 20 Sp.Zuid 22 25 Spcl.Or. 22 18 Amstell. 22 24 KBV 22 17 De El./SDC 22 23 ASV/Ars. 22 12 Foto: Herman van Dam Ook Huub Koppel maakte aanspraak op een strafschop. Hij wordt duidelijk onderuit gehaald door een Sporting-verdediger Geen afdelingskampioenschap voor de A-l Vorige week donderdag speelde Soest A-l in Bilthoven tegen U.V.V. uit Utrecht om het Afdelingskampioen schap voor A-junioren. Er stonden 2 goede ploegen tegenover elkaar, waar van Soest zich de beste kansen schiep. Helaas werden deze kansen niet benut en de rust ging in met de stand 0-0. Na rust eenzelfde beeld tot Ton Wolf sen na ca. 15 min. één van de talrijke kansen wist te benutten en de stand op 1-0 bracht. Ongeveer 10 minuten voor het einde zorgde een scheidsrechterlijke dwa ling ervoor dat U.V.V. de stand gelijk kon trekken. Een verlenging was noodzakelijk. Ook in deze verlenging weer vele kansen voor Soest maar geen goals. Een kleine verdedigingsfout gaf U.V.V. de gelegenheid om een 2-1 voor sprong te nemen. Dit werd tevens de eindstand. Toernooien: Afgelopen weekend was het druk op de Soestvelden. Op zaterdag werden 2 toernooien afgewerkt en wel ,,De Ploeg" voor A-junioren en ,,De Twee Turven" voor F-pupillen. Ondanks het warme weer werd er door iedereen enthousiast gevoetbald, al ging de vermoeidheid later op de dag vooral bij de F-jes een rol spelen. Bij de A-junioren werd de wisseltrofee gewonnen door Zeeburgia en bij de F-pupillen door Xerxes. De eindstanden waren als volgt: A-junioren 1. Zeeburgia 2. Stormvogels 3. Soest 4. Sparta 5. Xerxes 6. Quick F-pupillen 1. Xerxes 2. Sparta 3. Zeeburgia 4. Quick 5. Soest 6. Stormvogels Zondag j.1. was het de dag van de E-pupillen. 5 Verenigingen ieder met 3 E-pupillenploegen waren present om deel te nemen aan „De Rammelaar". Het toernooi had een vlot en plezierig verloop. Volendam won met over macht in alle afdelingen en nam te recht de wisselprijs mee naar huis. Ook het komend weekend zijn er volop toernooien. Op Hemelvaartsdag (mor gen dus) wordt het „Mr. Jansen"-toer- nooi gespeeld. Hieraan nemen deel: De Spartaan '20 D.W.V. Elinkwijk R.K.H.V.V. Soest Zatrdag 22 mei a.s. is er het „Bra- nie"-toernooi voor C-junioren. Met 4 C- teams komen naar Soest: NEC, Vo lendam en Xerxes. Tenslotte komen zondag 23 mei a.s. de D-Pupillen aan de beurt, bij het toer nooi „Het Lieverdje". Van iedere ver eniging nemen 3 teams deel. Er is een zeer sterk deelnemersveld t.w. Feyenoord Ajax D.C.G. Excelsior Soest Ook zijn er nog Uit-Toernooien. Op Hemelvaartsdag gaan naar de Spar taan in Amsterdam de A-l, B-l en C-l aan het Internationale toernooi van N.E.C. te Nijmegen neemt de C-2 deel. Op vrijdag 21 mei gaan een B- en C- ploeg naar Kampong te Utrecht. Op zaterdag 22 mei gaan 2 E-ploegen naar J.S.V. te Jutphaas. Tenslotte, althans voor dit weekend, neemt de A-l deel aan een toernooi bij Robur Velocitas te Apeldoorn, gaat de B-l naar Saestum te Zeist, en bezoeken de D-i en E-l het toernooi van Volendam. Laatstgenoemde toer nooien vinden plaats op zondag 23 mei Damesvoetbal: Op de valreep toch nog een succesje voor de S.O. Soest-dames. Bij het door „de Kluis" georganiseerde zaalvoet baltoernooi eindigden zij als 2e. Komende zaterdag nemen de dames deel aan een door Hermes D.V.S. te Schiedam te organiseren Damestoer- nooi. Ter afsluiting van hun eerste voetbal seizoen gaan de dames met trainer en leider het weekend van 4 t/m 6 juni a.s. naar de Eemhof. Een leuk initiatief, waaruit blijkt, dat niet al leen resultaten sfeerbepalend zijn.

Soester Courant | 1982 | | pagina 18