Wat de WD wil... LIJST 5 Duetz heet u welkom in de City Club kt** <?//©n R.K. Kerkdienst in openluchttheater Activiteiten op Hemelvaartsdag in Soest 1 Veel belangstelling voor Ben Becker's open huis DIT IS DUETZ. Juist nu! 0 VLEUGELS-PIANO'S De gevolgen van jarenlang falend 0] financieel beleid mogen niet afgewenteld worden op de burgers door verdere belastingverhogingen. Jenny Allard Brombluffer aangehouden Waar was je nou? Begrafenisondernemer in Soesterberg, Soest en omstreken. 'Brasil op weg3 verzorgt dienst en informatieavond ■«v f Samen verantwoordelijk voor ruimtelijk ordenen vanuiteen weloverwogen evenwicht tussen wonen, werken en leefmilieu. De occasions van Smeeing: 'Het belangrijkste verschil met nieuwe auto's zijn onze prijzen' Feestavond wijkvereniging Overhees Ik was even in de Wassêcëttê 3 Soestor Courant van woensdag 19 mei 1982 3 Hei open-huis waarmee het inter nationaal transportbedrijf Ben Becker j.l. vrijdag zijn nieuwe vestiging aan de Nijverheidsweg opende, heeft veel belangstellenden getrokken. Onder hen, namens het Soester gemeentebestuur, de wet houder van economische zaken, drs. J.L.Menne, en de lijsttrekker van het CDA, mevrouw A.Greef- horst-Van Overdam. Er waren geen toespraken, geen officiële handelingen, al zou het neerlaten van een hoog in de lucht hangende vrachtwagen van het bedrijf, een aardige openings ceremonie geweest zijn. Niets van dat alles en ook dat is weer eens iets anders, waar iedere bezoeker (en het waren er honderden) vrede mee had. Becker was jaren aan de Beuken laan gevestigd, midden tussen de woonhuizen. Aan die ongewenste toestand is nu een eind gekomen en de wethouder en de heer Beck er konden elkaar wat dat betreft feliciteren: de wethouder omdat Becker nu op het Soester indus trieterrein is gevestigd en de heer Becker omdat de wethouder hem aan zo'n uitstekend stekje geholpen heeft. Het echtpaar Becker nam nog veel meer gelukwensen in ontvangst met de geslaagde verhuizing waar het bedrijf voorlopig mee uit de voeten kan. Het nieuwe pand is ontworpen door de architect H. Beekman en gebouwd door gebroeders Higler. De elektrotechnische installatie werd geleverd door Frans Bosman; de loodgieterswerkzaamheden ver richt door Bert v.d.Dijssel; de plafonds geleverd door Brouwer Systeembouw b.v. en de bestrating gelegd door de firma H.van Asch. is dat de politiek zich zakelijker opstelt, juist nu in deze tijd. Minder praten, meer doen. Praten over verkeer en de verkeersoverlast. Maar dan ook steun geven aan maatregelen die het aanbod terug kunnen dringen. Dat behoeven geen spectaculaire zaken te zijn. Wel een bijdrage aan een leefbaar Soest. Het terugdringen van de werkloosheid. Daar kan de ge meente ook aan bijdragen. Door er voor te zorgen dat politiek en bedrijfsleven niet langs elkaar werken. Juist op het gebied van de ruimtelijke ordening kan de gemeente door een tijdig overleg het funktioneren van de individuele onderneming met zijn werknemers) positief beinvloeden. De gemeente heeft zelf nauwelijks nog mid - delen om sportaccomodaties te realiseren. Maar dan moet de gemeente voor de noodzake lijke voorzieningen het particulier inita - tief de ruimte geven. Typisch liberaal Informatie over en van de VVD Soest/S 'berg? Een telefoontje is genoeg. 21517 of 16959 sinds 1887 gespecialiseerd in de betere merken UTRECHT, Biltstraat 62 -68, tel. 030-712299 AMERSFOORT, Arnhemsestraat 8 -10, tel. 033 - 30124 Wethouder drs. J. L. Menne met het echtpaar Becker Foto: Herman van Dam In de City Club brengen we een onverbiddelijk goede kreatie, speciaal voor het nieuwe kombineren. Een half gevoerd lichtgewicht kostuum, met vele mogelijkheden. Een kostuum voor ontspannen kleding plezier, waarvan u het kolbert ook afzonderlijk kunt dragen en.... de pantalon kunt u ook weer als vrijetijdspantalon gebruiken. La Duetz. Service-afdeling voor de sportief elegante vrouw. City Club. Engelse stijl in Europese herenkleding. Trend Club. Voor de trendgevoelige modeman. Weekend Club. Voor uw vrije leven. Young Club. Jeans en boetiekkleding. Kid Club. Waar de jongste generatie z'n draai vindt. Dus één kostum mogelijkheden voor de^ speciale prijs van42 Voofheuvel Oudé Arnhe: t. Tel O Deze week hebben velen weer een vrije dag: Hemelvaartsdag, donderdag 20 mei. Wanneer het weer een beetje re delijk is, zal het zeer druk worden op de vaderlandse wegen. Vele evene menten, zoals Keukenhof, Maduro- dam, Artis en De Efteling zullen weer duizenden bezoekers trekken. De bewoners van Soest en omgeving behoeven zich echter niet in het drukke verkeer te begeven, omdat er die dag in Soest veel te doen is. Dauwtrappen 's Ochtends tussen 5 en 6 uur kan men al beginnen met dauwtrappen. Voor de vroege vogels heeft de VVV een Dauw- trapfietstocht uitgezet die de deelne mers langs veelal minder bekende plekjes van Soest en direkte omgeving voert. Inschrijving en start is het res taurant 't Hoogje in de Kerkebuurt (bij de Oude Kerk). De kosten van deelname bedragen f 1,-. Hiervoor ont vangt men onder meer de fietsroute met deelname-formulier voor een prijsvraag, ontvangt men enige at tenties en zijn onderweg een aantal verrassingen ingebouwd. Oude ambachtenmarkt Vanaf 10.30 tot 17.00 uur vindt in de his torische Kerkebuurt, rondom de Oude Kerk, nu al voor de zevende keer de grote Markt Oude Ambachten" plaats. Zo'n 80 oude ambachten wor den die dag gedemonstreerd en Soest kan zich terecht de grootste Oude- Ambachtenmarkt van ons land noe men. Een zeer gevarieerd gezelschap am bachtslieden leveren allen het fraaiste handwerk en doen zo weer een stukje van het verleden herleven. Zo vindt men er onder anderemidwinterhoorn maken, kantklossen, pyrograferen, calligraaf, houtdraaien, klompenma ken, spinnen, glasblazen, stofdrukken, ciseleren, rietdekken, linnen weven, vlasspinnen, koperslager, stoelenmat- ter, mandenmaker, korfvlechter, speculaasplanksnijder, kaarsenma ker, beeldengieter, Assendelftschilder, beeldengieter, hoge hoedenmaker, Hindeloperschilder, siersmid, wa genmaker en plateelschilder. Maar er is nog veel meer. Voor de jeugd zijn er doorlopend gratis pop penkastvoorstellingen. Verder worden ongeveer zestig scha pen zowel met de hand als elektrisch van hun vachten ontdaan, welke vach ten men ook kan kopen. Daarnaast zijn er stands met edelste nen, munten, antiek, bijen; zijn er standwerkers; is er handsnijwerk te zien en worden verschillende demon straties gegeven. Een draaiorgel zorgt voor gezellige muziek en regelmatig treedt een Boe- rendansgroep uit Soest West Duitsland op. Met dit stadje in Westfalen onder houdt het Nederlandse Soest al jaren intensieve kontakten. Vanzelfsprekend wordt op de Ambach tenmarkt ook voor het inwendige van de mens gezorgd. Zo vindt u er stands met poffertjes, stroopwafels, noten, vis, kaas, oud- Hollands snoep en koeken. Concert Op Hemelvaartsdag is er 's avonds een concert in de Oude Kerk. De aan vang is 20.15 uur en de toegangsprijs is vijf gulden. Aan dit concert wordt medewerking verleend door het Spa- kenburgs koor „Sursum Corda". De organist is Jaap Zwart jr. Het koor zal onder meer liederen ten gehore bren gen van Bach, Handel, Beethoven, Ver- di en Schubert. De uit Soest-Dtl. afkomstige dansgroep die op Hemelvaartsdag op de Oude Ambachtenmarkt zal optreden Vorige week' donderdag reed een bromfietser met zeer hoge snel heid op de Soesterbergsestraat. Tekens van de politie om te stop pen negeerde hij en hij slaagde er ook in te ontsnappen, waar bijhij een forse overtreding beging. Hij reed door rood licht, over voetpaden en een grasveld. Bij de achtervolging liep de surveil lanceauto van de politie een deuk op. Aan de hand van het ver zekeringsplaatje kon de bestuur der alsnog opgespoord worden. De 18-jarige jongeman ging er trots op de snelste brommer van Soest te hebben. Hij kon er snel heden boven de honderd kilome ter mee halen. Tot zijn ongenoegen werd het apparaat in beslag genomen J. A. Smorenburg Generaal Winkelmanstraat 62 Soesterberg. Telefoon 03463 - 1223 - 1458. OOK VOOR CREMATIE. Tevens algehele verzorging door geheel het land. (Geen klassestysteem) n mj OOK VOOR ALLE ELEKTRA MATERIALEN F.C. Kuyperstraat 24 '3761 EG Soest Tel. 02155-20656 Hoe je het ook bekijkt, een kijker om goed te bekijken koopt u bij de opticien Diverse merken o.a. Zeiss, Swift, Tocalux. Keuze uit 15 uitvoeringen vanaf f98,-. Van één jaar tot levenslange garantie. Birkstraat 2 Soest-Zuld Erkend optometrist - Lid O. I bfilrDOÓS 1 Het Interparochieel Pastoraal Beraad (IPB), het overlegorgaan van de katholieke pastores van Soest, organiseert in samenwerking met de Stichting 'Brasil op weg' uit Utrecht een kerkdienst in het Openluchttheater op zondag 23 mei a.s. om 11.30 uur (half twaalf). Vorig jaar waren het koor van 'Brasil op weg' en hun predikant Ben Strik ook al te gast in het Openluchttheater. Naast enthousi aste geluiden over de inzet van de Stichting voor het goede doel (het bevorderen van ontwikkelings werk in Brazilië), was er een jaar geleden ook kritiek te horen op de opzet van de dienst. Daarom heeft dit jaar, namens het IPB, pas tor Th. de Groot (die in deze dienst zal voorgaan) uitgebreid overleg gevoerd met 'Brasil op weg' Het resultaat moet zijn dat de dienst van 23 mei vlotter zal verlopen en dat er meer Soester inbreng in te vinden is. De organisatoren vragen u om uw auto niet langs de Soesterbergse straat te parkeren, maar op het parkeerterrein van Zonnegloren, welk terrein door de direktie wel willend voor dit doel is afge staan. Mochten de weersomstandig heden de kerkdienst in de open lucht onmogelijk maken, dan wordt het geheel verplaatst naar de Joanneskerk, in het wijkcentrum De Borg aan de Willaertstraat. De tijd blijft dezelfde. Als u zich op 23 mei nog afvraagt waar de dienst uit eindelijk zal worden gehouden, dan kunt u bellen naar de volgende num mers om de beslissing van de organisatoren te vernemen: tel. 16290, 12688, 12775, 19943 en 030-311870. Wat doet 'Brasil op weg'? De Stichting 'Brasil op weg' is opgericht door Ben Strik, die een aantal jaren als ontwikkelingswer ker in Brazilië heeft gewerkt. Na zijn terugkeer in Nederland wilde hij toch een bijdrage aan dit werk blijven leveren. Met dit doel onder neemt de Stichting telkens weer nieuwe projekten. Het optreden in Soest zal zijn gewijd aan een projekt in Noord oost Brazilië, een gebied dat vaak door enorme droogte wordt getrof fen. De voortdurende strijd om het bestaat heeft het moreel van de landbouwers flink aangetast; het ontbreekt ze vaak aan de moed om te gaan werken voor verbe tering van hun levensomstandig heden. Er zijn mensen die trachten daar verandering in te brengen door het geven van onderwijs aan kinderen en volwassenen (met veel aandacht voor hygiëne en voeding) en door in gesprekken de mensen bewust te maken van hun eigen leefsituatie. Eén van de Nederlandse missio narissen die zich hiervoor inzet ten is zr. Redempta Bogers. Sa men met drie andere zusters werkt zij in Pao de Acucar, in de staat Alagoas. Ze begonnen met een kraamkliniek, waar na enkele jaren een school bijkwam. Nu geven ze leiding aan meer dan honderd leerlingen en verzorgen ze ook kur- sussen voor volwassenen. Daar naast heeft zr. Redempta ook de zorg voor de zieke en onder voede kinderen. Door de grote droogte verslechtert de situatie snel; de kinderen zijn vaak sterk verma gerd en hebben weinig weerstand, waardoor ze o.a. worminfecties oplopen. Zuster Bogers heeft al 27 kinderen financieel laten adop teren door familieleden en ken nissen in Nederland. Met behulp van de Stichting 'Brasil op weg' wil ze ervoor zorgen dat nog meer kinderen naar school kunnen. 'Brasil op weg' zamelt geld in voor het werk van zr. Bogers, maar de Stichting werft ook zg. adoptie ouders, die met een bedrag van f 50,- per maand meebetalen in de studiekosten van een kind. Informatieavond Als u belangstelling hebt voor dit project kunt u zich natuurlijk wenden tot de vrijwilligers van de Stichting, die achterin het Open luchttheater zullen staan. Om u in de gelegenheid te stellen wat in de gelegenheid te stellen zich wat méér op de hoogte te stellen van het werk van 'Brasil op weg', bent u van harte welkom op een speciale informatieavond op woensdag 26 mei a.s., om 20.00 uur in het Wijk centrum De Borg aan de Wil laertstraat. Tenslotte kunt u voor informatie nog terecht aan het adres van de Stichting 'Brasil op weg', Domstraat 29, 3512 JA Utrecht, tel. 030-311870. Êm Jan Menne nr. 4 van lijst 1 M christen II democratisch W appèl Smeeing. Omdat uw gaiage net zo betrouwbaar moet zijn als uw auto Koningsweg 14-Soest-Tel.02155-13227 De wijkvereniging Overhees organi seert op zaterdag 12 juni een barbe cue-dansavond met muzikale mede werking van The Intruders in het dorps huis De Borg. Het festijn begint om 20.30 uur. Kaarten zijn in de voorverkoop ver krijgbaar: voor leden a 7,50 en voor niet-leden a 12,50. De voorverkoop adressen zijn: Gemshoorn 54 - Luij- tenaarpad 7 - Minstreelpad 4 en Isaac- straat 2. Op de feestavond is er nog voor een gering aantal leden en niet-leden nog gelegenheid kaarten, respectievelijk voor 10,00 en 12,50, te kopen aan de zaal. Eén en ander in verband de inkoop voor de barbecue. Van Wcedestraat 52 - Tel. 1 5229

Soester Courant | 1982 | | pagina 3