v Doelstellingen - voornemens - plannen - beloften si m si si si si si si si si si si si si si si si si si si si si si si si si si si Partij programma's: lil l2l lil lil SI l§l l§l l2l Isi l2l l2i l§l l2l l2l l2l l2l IS Isl l§l l§l l§l [2II2I l2l m l§l IÜ Isl m m Bestuur Financien Milieu Onderwijs Politie Vliegveld Ruimtelijke Ordening Verkeer Welzijn Ziekenhuis 9 Sftcwter Courant van woensdag; 19 mei 1982 9 Ans Greefhorst (CDA) G. Plomp (VVD) Frans Hingma PvdA Aan Visser Progressief Soest) Jenny Allard (D'66) Marijke de Ja Mar (PSP/CPN J. van Garderen (SGP/GPV/RPF CDA: nieuw college op basis van be- leidsprogram waarover partijen over eenstemming hebben bereikt; dat pro gram dient een financiële paragraaf te bevatten; cda-raadsleden steeds be reid kiezers een toelichting te geven op de door hen ingenomen standpunten. WD: college moet beleidsprogramma aan raad voorleggen; burgemeester heeft een coördinerende functie en moet niet een politiek gevoelige porte feuille beheren; inspraak hoog geno teerd; regionale radio- en t.v.-uitzen dingen; flexibel beleid echter geen wil lekeur. PvdA: uitvoering van overheidstaken moet doorzichtig zijn; beleid vastleg gen in samenhangend verband; plan nen moeten niet star zijn; meerjaren- beleidsplan nodig; burger moet moge lijkheid hebben om eigen situatie te kunnen beïnvloeden; streven naar ver korting thans geldende besluitvor mingsprocedures. Progressief Soest: burger moet inzicht hebben in bestuurlijke aangelegenhe den door aktief voorlichtingsbeleid; burgers opnemen in raadscommissies; invoeren spreekrecht in raadsverga deringen; efficiënte portefeuille ver deling. D'66: er moet reële invloed op plaatse lijk bestuur kunnen worden uitge oefend; inspraak uitbreiden; meerniet- raadsleden in commissiesgeen opeen hoping bestuurlijke functies bij één persoon; inspraak niet-raadsleden vóór of tijdens raadsvergaderingen; in spraak in een zo vroeg mogelijk sta dium; wijkraad of ander forum voor Soesterberg. PSP/CDN: gelijke zeggenschap voor alle mensen; burgemeester vervangen door gekozen voorzitter van de raad; kiesrecht voor alle ingezetenen vanaf 16 jaar; bevorderen samenstellen buurtcommiteespolitiebeleid onder verantwoordelijkheid gemeenteraad; faciliteiten voor aktiegroepen. SGP/GPV/RPF: burgers zijn geroepen de overheid te eren en te gehoorzamen; openbaarheid een belangrijke zaak; kollege dient afspiegeling te zijn van gemeenteraad; burgemeester geen po litiek gevoelige portefeuille; alle on derdelen van milieuzorg in één porte feuille; wijkraden stimuleren; samen werkingsorgaan Eemland slechts voor coördinerend overleg. Tl CDA: geen tekst. WD: aktief beleid ten aanzien van energiebesparing; gemeente moet voorbeeld geven; goede isolatie van overheidsgebouwen, zuinig met electra en verwarming; vvd-raadsleden zullen niet vechten tegen windmolens. PvdA: nota energiebesparing omzet ten in beleidsplan; energiebesparings voorzieningen planmatig opzetten en uitvoeren; isolatieprogramma onder steunen; investeringen in duurzame energie en energiezuinige installaties aktief steunen; uitdrukkelijk tegen het leveren van stroom door de Puem, die is opgewekt in kernenergiecentrales. Progressief Soest: bevorderen van een energievoorziening tegen de laagst mo gelijke maatschappelijke kosten en een zo efficiënt mogelijk verbruik van energie; in bouwverordening opnemen dat het mogelijk is windmolens te plaatsen; Soest zelf rendabel maken ten aanzien van energievoorziening. D'66: geen tekst. PSP/CPN: besparen van brandstof, bezuinigen op energieverbruik; isole ren van woningen en openbare ge bouwen. SGP/GPV/RPF: geen tekst. de lange baan; meer eigen bijdragen voor overheidsdienstenbelastingen gekoppeld aan de inflatie-correctie; bepaalde taken overdragen aan parti culieren of particuliere organisaties; portefeuille financiën bij wethouder. WD: bezuinigen door middel van pro- jectenlijstmethode; doorvoering nul lijn eventueel min-lijn; belastingver hogende maatregelen geen middel om geldverspillende begrotingsposten in stand te houden; zakelijke aanpak sub sidiebeleid; vermindering van rijks uitkeringen zal leiden tot een bezuini gingsoperatie in de gemeente. PvdA: herschikken van de uitgaven opdat ook nieuw beleid mogelijk is; werken, wonen en welzijn (in die volg orde) ontzien; onroerend goedbelasting niet méér verhogen dan geldontwaar ding; enkele diensten meer kosten dekkend maken; in voorkomende ge vallen (als gezinsverzorging en sport) eigen bijdrage naar inkomen; meer jarenbegroting - meerjarenbeleidsplan. Progressief Soest: beslissingen binnen financiële mogelijkheden; sluitende begroting; kredietbewaking verfijnen, meerjarenbegroting; zin van gemeen telijke belastingen moet zichtbaar blij ven. D'66: meerjarenplanning; historisch bepaalde uitgaven op nut bezien; grote aandacht voor kostenbeheersing en kredietbewaking; geen financiële re serves vormen bij gemeentelijke be drijven; reserves moeten deel uit maken van algemene middelen; por tefeuille van financiën in handen van wethouder. PSP/CPN: tekorten op begroting aan vaardbaar wanneer daarmee maat schappelijke voorzieningen gehand haafd blijven; voorstander van be lastingheffingen afgestemd op inko men; tekorten niet bestrijden door ver koop van grond en woningen; honden belasting afschaffen. SGP/GPV/RPF: sluitende begroting; meerjarenplanning; afslanking ge meentelijke diensten; tekorten wel- zijnsuitgaven niet ten laste van alge mene middelen; belastingen en heffin gen op aanvaardbaar niveau; geen subsidies voor aktiviteiten die in strijd zijn met het Woord van God. CDA: streven naar sluitende begroting meerjarenbeleidsplan; geen risico's op CDA: brede maatschappelijke voor lichting; strengere controle op lozin gen, stortingen en luchtverontreini ging; aktief vervolgingsbeleid; hand having en modernisering eigen com- postbedrijf; hergebruik van afvalstof fen. WD: partij vindt apart hoofdstuk mi lieubeheer eigenlijk ongewenst; milieu hoort bij alle sectoren thuis; milieu bewust gedrag stimuleren; milieu aspecten steeds hoogste prioriteit. PvdA: meerjarenprogramma met in ventarisatie van vormen van belasting van het milieu; knelpunten saneren; kontrole en toezicht op bedrijfsaktivi- teiten; vervuiler betaalt; gescheiden inzameling huisvuil; kompostbakken door gemeente tegen gereduceerde prijs beschikbaar te stellen; mi lieubesef partikulieren bevorderen. Progressief Soest: bevorderen en be-j schermen van een leefbaar milieu; op stellen beleidsplan; bedrijven die mi-, lieu verstoren, weren; maatregelen te-, gen geluidhinder van verkeer en vlieg tuigen; aanstellen schoolbioloog; maatregelen tegen eigenaars van los lopende honden en katten; vergroening industrieterrein en verkeerswegen; uitlaat-routes voor huisdieren. D'66: voorkómen verder aantasting milieu; streven naar overleg met buur gemeenten en provincie; bij afgeven hinderwetvergunningen in eerste plaats letten op milieu-aspekten; voor komen dat bedrijven jarenlang draaien zonder hinderwetvergunning; geschei den inzamelen huisvuil; andere vor men van afvalverwerking zoeken; zuiveringsinstallaties en riolerings systemen uitbreiden; intensieve con trole; industrieterrein vergroenen. PSP/CPN: bescherming natuurgebie den; terugdringen industriële vervui ling; verantwoorde afvalverwerking; voorlichting bevolking; vervuiler wordt vervolgd en betaalt; gescheiden inza meling van huisvuil; terugdringen agrarische vervuiling. SGP/GPV/RPF: burgers stimuleren tot milieu-bewust gedrag; meer toe zicht op hinderwetplichtige bedrijven; kapverordening aktualiseren; herge bruik van afvalstoffen; gescheiden in zameling afvalstoffen. Met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid kan gezegd worden dat verkiezingsprogramma's eigenlijk alléén voor de kiezer gemaakt worden. Hij moet, alvorens naar de stembus te gaan, weten wat een partij van plan is, of althans waar die partij naar streeft. Met bijna even grote waarschijnlijkheid kan eveneens gesteld worden dat er nauwelijks kiezers zullen zijn die alle partij-programma's ophalen om daarna, voor zichzelf min of meer verantwoord, te bepalen op welke partij de stem dit keer uitgebracht zal worden. Stemgedrag hangt vermoedelijk van heel andere factoren af: milieu, omgeving, werksituatie, woonsituatie, opleiding, radio- en t.v.-programma's, krant en uiteraard overtuiging. Daar komt bij dat programma's vergelijken een tijdrovende bezigheid is en bovendien een haast onmogelijke zaak. Programma's worden nu eenmaal niet opgezet volgens een bepaald stramien. Wat de een „onderwijs" noemt, brengt de ander onder bij „samenlevingsopbouw"; waar de een praat over „milieu", heeft de ander het over „ruimtelijke ordening"; wat de een onder „bestuur" opneemt, vermeldt de ander onder „voorlichting en inspraak", enz. Over zaken als woningbouw, ouderenbeleid, werkgelegenheid en bijvoorbeeld jeugdzorg en ge handicaptenbeleid, lopen de meningen nauwelijks uiteen. Dat doen ze overigens ook bij andere zaken niet, maar de „belangrijkheid" wordt verschillend beoordeeld. „Financiën" is bijvoorbeeld voor WD, Progressief Soest en de combinatie PSP/CPN het sluitstuk van het programma, terwijl CDA en PvdA ermee openen. Dat alles maakt vergelijking erg moeilijk. Wij hebben toch een poging gedaan om door wat belang rijke zaken naast elkaar te zetten, een beetje inzicht te geven in de standpunten van de zeven par tijen c.q. combinaties van partijen, die aan de gemeenteraadsverkiezingen deelnemen. Volledig zijn we niet; kunnen we ook niet zijn, maar mocht u er meer van willen weten, dan zullen de partij-secretariaten u zeker graag het volledige programma toezenden. De adressen zijn: CDA: P. Bevers, Veenbesstraat 482, telefoon 19006. WD: (afd. propaganda) B. Krijger, van Lenneplaan 45, telefoon 16959. PvdA: mevr. A. Wolthuis, Hannie Schafthof 19, telefoon 18573. Progressief Soest: J. Uit den Bogaard, Valeriaanstraat 77, telefoon 17692. D'66: mevr. E. Hoksbergen, Hartmanlaan 20, telefoon 18069. PSP/CPNSoesterbergsestraat 4d, telefoon 13532. SGP/GPV/RPF: R. Berends, Waldeck Pyrmontlaan 27, telefoon 14054. De programma's van alle politieke partijen en ook de verkorte versies daarvan, zijn eveneens verkrijgbaar bij het gemeentelijk informatiecentrum aan de Steenhoffstraat. gemeente dient ervoor te zorgen dat Soesterberg voldoende draagvlak be houdt om de eigen voorzieningen te handhaven; ook kleine bouwplannen moeten gerealiseerd kunnen worden. PvdA: gebruiker dient centraal te staan; terreinen met grote landschap pelijke waarden in stand houden; wij ken aankleden met openbaar groen o.a. gebruiksgroen en zelfbeheer door flatbewoners. Progressief Soest: planologische maat regelen moeten bijdragen aan leefbaar milieu; bestemmingsplannen bijstel len; totale bescherming van de Eng, Kerckenlandt, Wieksloot, Hees, Kort end en de Boerenstreek; behoud van verspreide winkels; niet-raadsleden opnemen in commissie r.o. D'66: waardevol landschap bewaren; alleen bouwen voor eigen behoefte; in Soesterberg factoren wegnemen die uitbreiding van woonbestemming be lemmeren; geen bebouwing Dalweg- Zuid; geen aanleg Wieksloterplas; geen terrein beschikbaar stellen voor Amersfoortse industrieinrichtings plan voor bossen. - PSP/CPN: Soest moet agrarische ge meente blijven; nieuw bestemmings plan voor geheel Soest; natuurgebie den niet verder aantasten; grond is eigendom van de gemeenschap en mag door de overheid alleen in erfpacht worden uitgegeven; voldoende groen voorzieningen, óók voor sport en spel. SGP/GPV/RPF: samenhangend pla nologisch beleid; inschakelen van bur gers; tweepolig winkelcentrumterug houdendheid bij steun aan wijkcentra; bestuurlijk centrum aan Dalweg voor lopig niet realiseren. aan georganiseerde sport; Natuurbad met een sociale toegangsprijs behou den; partikulier initiatief voor oprich ten van een overdekt zwembad; volks tuincomplexen bij toewijzing voor keur voor flatbewoners; gemeentelijk kampeerterrein inpassen; kampeer- mogelijkheid uitbreiden. Progressief Soest: scheppen van mo gelijkheden voor recreatie in de di recte woonomgeving; bevorderen dat schoolpleinen en buitensportaccomo- daties door de buurt benut kunnen wor den; een sportzaal te Soesterberg; aan leg crossbaantjes voor fietscrossers; realisering van crossvoorziening op de fensieterrein; een overdekt zwembad; geen autorally's binnen de gemeente grenzen en geen crosswedstrijden in natuurgebieden. D'66: aandacht en steun voor recreatie sport; geen beknibbeling op het onder houd van sportaccomodaties; aanpas sing van het passe-partoutsysteem en wegnemen van onbillijkheden; behoud Soester Natuurbad; sporthal in Soes terberg; pogingen voortzetten om mo torcrossers aan crossbaan te helpen. PSP/CPN: Natuurbad behouden; geen afbraak subsidie-beleid; sportinveste- ringen zijn investeringen in de gezond heid. SGP/GPV/RPF: niet al te veel over heidsbemoeienis en steun; zondagsrust in acht nemen; doel sport moet vrije tijdsbesteding zijn. CDA: ouders bij bestuur scholen be trekken; stimulering schoolbegelei dingsdiensten; begeleiding school- en beroepskéuze en schoolverlaters; prio riteit volwassenen-educatie; begelei ding buitenlandse kinderen. WD: gelijke kansen voor alle burgers; peuterspeelzalen onontbeerlijk en ver dienen dezelfde prioriteit als andere onderwijsvoorzieningen; getalsnor men basisscholen aanpassen aan terug lopend geboortecijfer; beroepsonder wijs afstemmen op bedrijfsleven; tweede-kans onderwijs stimuleren. PvdA: onderwijs niet alleen gericht op kennisverwerving maar ook op bevor dering kreativiteit; gymnastek op la gere scholen uitsluitend door vakleer krachten; integratie anderstaligen; integratie scholen stimuleren; scholen in monopoliepositie horen openbaar te zijn; schooltijden op elkaar afstemmen en ©verblijfsmogelijkheden creëren. Progressief Soest: vredesopvoeding in schoolwerkplan opnemen; beleid ge richt op persoonlijke ontplooiing en al gemene vorming; aandacht schenken aan zinvolle vrijetijdsbesteding; steun aan leerlingen in achterstandssituaties; aandacht voor ouders van buitenland se kinderen; bevorderen van voorzie ningen voor permanente educatieuit breiden van mogelijkheden van Arti- shock en Volksuniversiteit. D'66: medezeggenschap ouders; expe rimenten met middenschool stimule ren; bevorderen tot standkoming sa menwerkingsscholen; achterstand situatie meisjes bestrijden; extra leer kracht voor culturele minderheden; veel aandacht voor gymnastiek en expressievakken; onderzoek naar be hoeften aan educatieve voorzieningen voor volwassenen; optimale inschake ling bibliotheek, Artishock en Volks universiteit; onderwijsbegeleidings dienst in regionaal verband; leegko mende schoolgebouwen in gebruik geven voor welzijnssector. PSP/CPNopenbaar onderwijs stimu leren; klassen basisonderwijs zo klein mogelijk houden; duo-banen stimule ren; school- en vakantie tij den op el kaar afstemmen; Soest-Zuid weer openbaar onderwijs; onderzoeken of openbare mavo uitgebreid kan worden met Havo/VWO; achterstand situatie buitenlandse kinderen wegwerken. SGP/GPV/RPF: Bijbel mag niet weer sproken worden op openbare scholen; onderwijs óók afstemmen op bedrijfs leven en maatschappelijk verkeer; sexuele opvoeding moet niet door school overgenomen worden; speciale schooladviesdiensten voor bijzonder onderwijs. CDA: geen tekst. WD: geen tekst. PvdA: politie mag geen boven de sa menleving gestelde plaats innemen; moet betrokken worden bij jeugd beleid, inlichting nieuwe wijken en verkeersvoorzieningen; er moet een politie-beleidsnota zijn met doelstellin gen en prioriteiten; meer voorlichtend en educatief optreden; meer nadruk op hulpverleningstaak; vrouwen in het politiekorps opnemen; geformaliseer de klachtenprocedure nodig om ver trouwen in goed politie-optreden te behouden. Progressief Soest: goede voorlichting en gemakkelijke bereikbaarheid; in standhouden instituut wijkagent; wijk posten voor spreekuur; nieuw politie bureau aan de Dalweg; zorgen voor voldoende mankracht. D'66: taak welzijn van mensen en groe pen van mensen te bevorderen; toepas sing van geweld en strafrechterlijke middelen slechts in uiterste gevallen; minder aandacht voor surveillance, meer aandacht voor instituut wijk agent; experimenten met variabele aanwezigheidstijden wijkagent. PSP/CPN: politiebeleid moet onder verantwoordelijkheid raad vallen. SGP/GPV/RPF: politiekorps goed uit gerust en op zijn taakberekend; wijk agenten. CDA: geen specifieke tekst; kern wapenwedloop is ons aller zorg; af spraken met bondgenoten nakomen. WD: geen tekst. PvdA: in het dichtbevolkte gebied rond Soest behoort geen vliegveld; planolo gisch dienen militaire terreinen te wor den wegbestemd. Progressief Soest: opheffen van de vliegbasis; niet animeren van „open dag". D'66: vliegbasis in een dicht bevolkt gebied zoals Soesterberg wordt afge wezen; zolang dit vliegveld er nog is dienen de vliegbewegingen te worden beperkt. PSP/CPN: vliegbasis opheffen, Ame rikanen weg. SGP/GPV/RPF: geen specifieke tekst; aanwezigheid van kernwapens in eer ste instantie een zaak van de rijks overheid. CDA: een ruimtelijk beleid dat een harmonieus leefklimaat bevordert; een inrichtingsbeleid dat door de ge bruikers gedragen wordt; beschikbare grond voor industrie- en bedrijfs terreinen selectief uitgeven; groen aanplanten in nieuwbouwwijken; bij zondere aandacht aan recreatie in bos en heide. WD: bij verdere ontwikkeling van ge meente afwegen van belangen van de omgeving tegen de belangen van de in woners; zo weinig mogelijk belemme ringen opnemen in bestemmingsplan nen; tegemoet komen aan gerecht vaardigde verlangens van inwoners met betrekking tot de woningbouw; de CDA: sportieve recreatie krachtig be vorderen; sportvoorzieningen aan ge bruikers in eigen beheer geven; bevor dering medegebruik accomodaties door niet-georganiseerden; behoud Soester Natuurbad; geen crossterrein zolang crossmotoren onaanvaardbaar veel lawaai produceren. WD: beleid voeren waardoor het mo gelijk wordt voldoende accomodaties te realiseren voor amateursport en re creatie; ook volkstuintjes en accomo daties voor bridgers, schakers, dam mers, klaverjassers; sporthal te Soes terberg; gecombineerd open- en over dekt zwembad in centrum van de ge meente; atletiekbaan aan de Bos straat, honk/softbalveld; instemming sporthal handballers; andere exploi tatie-opzet natuurbad; eventueel ge meentelijke camping en beperkte ver- blijfsrecreatie rond natuurbad (natu- ristisch kamperen); beperking exploi tatie sportkantines. PvdA: prioriteit bij goedkope sporten (in relatie met aantal deelnemers); rekreatieve sport niet ondergeschikt CDA: veiligheid boven aan; prioriteit voor voetgangers en fietsers; goede toegankelijkheid per auto van winkel centra; geen wegen-aanleg die niet- plaatselijk verkeer aantrekt; doel matige openbare straatverlichting; verkeersonderwijs op scholen; open baar vervoer ook in nieuwe wijken; in woonbuurten zoveel mogelijk ver- keersloze straten. WD: maatregelen die het aanbod van verkeer verminderen, maar daarnaast ook het bestaande wegennet volledig laten benutten; een zodanige beweg wijzering dat doorgaande verkeer de bebouwde kom van Soest vermijdt; overdracht rijksweg door Soest; maat regelen voor veiliger situatie op Nieu- werhoekplein; tegengaan sluipver- keer; reconstructie Rademakerstraat; oplossen parkeerproblemen Buys Bal lotlaan en Dorpsplein te Soesterberg; verkeersplan voor heel Soest; geen op lossing door doolhof van éénrichtings verkeer. PvdA: verkeersbeleid ondergeschikt aan wonen, werken en rekreëren; scheiding doorgaand en bestemmings verkeer; hoofdwegenstruktuur vast leggen en als zodanig inrichten en be- wegwijzeren; rijksweg door Soest zo vlug mogelijk in eigendom; bescher ming langzaam verkeer; 50 kilometer in woonwijken is teveel; betere secun daire voorzieningen openbaar vervoer (haltes - uitstapmogelijkheden enz. Progressief Soest: aanpassen van het verkeer aan het karakter en kwaliteit van de woongebieden; bevorderen ma ximale veiligheid voor alle verkeers deelnemers; bevorderen goed open baar vervoer; geen aansluiting Richel- leweg op RW 28; verkeersonderwijs op scholen; beveiligde oversteekplaatsen bij bejaardentehuizen; een verkeers- spreekuur (voor b w); 50 km voor auto's in de bebouwde kom is teveel; aandacht voor visueel gehandicapten. D'66: opstellen verkeerscirculatieplan; in overleg met bewoners inrichten van woonerven, speelstraten; verbetering bereikbaarheid (ook wat stallingen be treft) N.S.-stations)betere busverbin ding Soest-Soesterberg; onderzoeken of Jaagpad langs de Eem als wandel route opengesteld kan worden. PSP/CPN: doorgaand verkeer weren; verkeerscirculatieplan opstellen; te gengaan sluipverkeer maximum snel heid gemotoriseerd verkeer 30 km. per uurbevordering openbaar vervoer. SGP/GPV/RPF: onderzoek inzake knelpunten; afstemmen van openbaar- vervoersnetten op elkaar; veilige routes voor fietsers en wandelaars; bevorderen van rust en straten en wijken met woonkarakter. CDA: stimuleren van initiatieven uit de bevolking; medezeggenschap en verantwoordelijkheid; voorrang voor hen die niet meer in staat zijn voor zichzelf op te komen; prioriteiten - ge handicapten, bejaarden, jeugd, cultu rele minderheidsgroepen, goede be reikbaarheid openbaar vervoer. WD: ouder wordende mens zolang mogelijk zijn zelfstandigheid laten be-. houden; jongeren verantwoordelijk heid geven. PvdA: streven naar gelijke rechten en kansen van burgers; medezeggen schap in woon- en leefsituaties; oude ren zo lang mogelijk zelfstandig wonen. Progressief Soest: scheppen van een leefgemeenschap waarin de waarden van het wonen, werken en leven met elkaar in evenwicht is; actieve vredes politiek; bevorderen van een goed openbaar vervoer; streven naar een leefsituatie welke is aangepast aan de mogelijkheden en behoeften van de jeugd. D'66: toegespitst op in Soest wonende buitenlandse werknemers; voor jeugd aanpassen aan mogelijkheden en be hoeften; voorzieningen in de wijken; persoonlijke zelfstandigheid ouderen zoveel mogelijk garanderen; depen dances van Honsbergen in Soest-Mid- den en Soest-Zuid; aan De Drie Eiken te Soesterberg een verzorgingsunit bouwen; goede bereikbaarheid open baar vervoer; rekening houden met wensen gehandicapten. PSP/CPN: bezuinigingen mogen niet drukken op budget Artishock; nieuwe gemeentehuis multifunctioneel van op zet; dorpskarakter behouden. SGP/GPV/RPF: positief welzijnsbe leid voeren; uitingen van kuituur moe ten dienstbaar zijn aan het ontdekken, ontplooien en bereikbaar maken van de in de schepping aanwezige moge lijkheden, zulks in gebondenheid aan de normen van Gods Woord. CDA: streven naar handhaving van een ziekenhuis voor Soest/Baarn in eniger lei vorm; WD: ziekenhuisvoorziening onmis baar. PvdA: basisziekenhuisvoorziening dient er te blijven. Progressief Soest: alle mogelijke medewerking verlenen aan realisering van een nieuw ziekenhuis Baarn/Soest. D'66: ondersteuning initiatieven voor een basisziekenhuis Baarn/Soest. PSP/CPN: ondersteunen aktie voor nieuwbouw ziekenhuis, maar geven de voorkeur aan behoud van Zonnegloren. SGP/GPV/RPF: bestaande ziekenhuis uitbreiden of de bouw van een nieuw ziekenhuis voor Baarn en Soest krach tig steunen.

Soester Courant | 1982 | | pagina 8