Subaru streeft naar 1% van het marktaandeel in Nederland Avond- fiets- driedaagse nu al enorm succes SUBARU Jaarverslag 1981 Amnesty-Nederland verschenen donderdag 27 mei, vrijdag 28 mei van 8.30-21.00 uur zaterdag 29 mei van 8.30-17.00 uur. GEBR. VAN DER POUW KRAAN Komt u eens vrijblijvend met ons praten over de aanschaf van een nieuwe auto of inruil van uw huidige auto. Het verplicht u tot niets en wij geven u graag onder het genot van een kopje koffie een deskundig advies. AUTOMOBILES Relletje om bloemenverkoop Fietsendieven betrapt Poging tot aanranding Bromfietser aangereden 12 Soester Courant van woensdag 26 mei 1982 DRIE DAGEN OPEN HUIS SUBARU-SHOW AUTOMOBIELBEDRIJF Middelwijkstraat 40-42 3764 CG SOEST Tel. 02155-14289 1 9080 - 13752 pen doen deze 5-deurs stationwagen lijken op een luxe Sedan. Mitsui, zonder meer de grootste handelsfirma in Japan, heeft Suba ru Nederland onder zijn hoede genomen. Deze handelsfirma zet per jaar om voor drie miljard gulden en heeft tweehonderd dochterondernemingen over de gehele wereld. Subaru Nederland is er één van. Vanaf het moment dat Subaru Nederland dochter werd van het handelshuis Mitsui, vorig jaar, is het marktaandeel met 45% gestegen, ondanks het feit dat de gehele markt bijna 14% moest inleveren. Belangrijke oorzaken voor deze groei zijn o.a. geweest: meer kapitaal, een efficiënter en groter onderkomen (Aalsmeer), eigen voorraden auto's en onderdelen (vroeger via België). Mitsui is in het bezit van de verkooprechten van o.a. alle Fuji Heavy Industryprodukten. Subaru is hiervan één der produkt- lijnen. Andere produktlijnen zijn b.v.: vliegtuigen, treinstellen en bussen. De gekozen naam Subaru berust op een sterrenbeeld uit de Pleiaden; de zes sterren symboli seren de zes fabrieken waar de Su- baru's worden gemaakt. Toegepaste techniek Bij de ontwikkeling van de Su baru modellen heben de ingenieurs natuurlijk in hoge mate kunnen profiteren van de technische 'know how', die het machtige industriële Fuji concern in huis heeft. Een voorbeeld daarvan is de toe passing van een .nieuw soort staal, dat de Subaru's lichter en sterker maakt. Dit z.g. dual-phase-staal is dankzij een speciaal procédé tij dens het persen verhard tot 2x de sterkte van normaal staal. Daardoor kan bij de Subaru's materiaal worden gebruikt, dat 'tot 20% dunner is dan gewoon staal. Bij de gemiddelde Subaru personenauto levert dat een ge wichtsbesparing op van bijna 30 kg. En dat is belangrijk, zeker in een tijd waarin wordt getracht het benzineverbruik zo laag mogelijk te houden. De leerzame ervaringen in de eigen windtunnel van Fuji Heavy Industries hebben geleid tot een op vallend gunstige stroomlijn en - derhalve - tot een zeer lage lucht- weerstand, hetgeen op een prettige manier tot uitdrukking komt in het benzineverbruik van Subaru's. Om roestvorming te voorkomen wordt bij de bouw van de Su baru's verzinkte staalplaat gebruikt voor delen als motorkap, spat borden en dorpels. Onderdeel van deze roestbescherming is ook de onderdompeling van de gehele kar rosserie in een elektrolytisch bad, waarbij de negatief geladen kar rosserie in kontakt wordt gebracht met positief geladen verfdeeltjes. Bovendien wordt de gehele onder zijde van de karrosserie beschermd door een elastische PVC-coating en zijn in de voorspatnorden polyester beschermplaten gemon teerd. Technisch knap is ook de konstruktie door Fuji Heavy 'In dustries van de Subaru motoren. De 1600 4 cylinder Boxer motor weegt, door de toepassing van licht metaal, nog geen 53 kg. Dat is aanzienlijk minder dan bij andere wagens met een dergelijke motor het geval is. Zuinig Grote troef van de Subaru is - naast de sierlijkheid van de mo dellen en de perfekte afwerking - de zuinigheid. De wigvormige kar rosserie voor het nu al zeer po pulair geworden hatchback model werd ontwikkeld en getest in de eigen windtunnel van Fuji Heavy Industries. Dankzij het aërody namisch zeer gunstige ontwerp wordt het benzineverbruik zo laag mogelijk gehouden. Bovendien worden benzineverbruik - en wind geruis! - gereduceerd doordat aan dacht is besteed aan alle details. Zo zijn de regengoten deels ge sloten en deurknoppen, benzine- vuldop en zelfs de emblemen zijn verzonken in de karrosserie. Ook de frontspoiler onder de voorbum per vormt één vloeiende lijn met de voorzijde. Dit hatchback model wordt geleverd met 4-cylinder licht metalen boxer moter met een in houd van 1300 kubieke centimeter of 1600 kubieke centimeter. Veilig Bij de konstruktie van de Subaru's is grote aandacht besteed aan de veiligheid. Alle modellen hebben speciale kreukelzönes die in geval van een botsing het passagiers- kompartiment beschermen. Er is gebruik gemaakt van ge rimpelde profielen in de karros serie, die bij normaal gebruik een grote stijfheid hebben, maar onder druk langs geleide weg progressief vervormen. De motor wordt, inge val van een frontale botsing, naar beneden gedrukt. Erg belangrijk voor de veiligheid is natuurlijk ook een goed instrumentarium, dat de juiste informaties geeft aan de bestuurder. Het dashboard van de Subaru's spreekt een duidelijke taal. Knooppunt van informatie is de grafische kontroleklok, die door middel van 10 verklikkerlichtjes een indikatie geeft over de wer king van groot licht, remolieni- veau, deurvergrendeling, waar schuwingsknipperlichten, rem lichten, parkeerrem en choke. Dankzij de grafische klok komen de informaties extra duidelijk over. Subaru-modellen 1982 Aan de Subaru's zijn dit jaar kleine wijzigingen aangebracht zoals een gewijzigd dashboard en daarnaast nog bij de duurdere modellen een verstelbaar stuur. Ook de benzinetank is met 10 liter vergroot. De 1800 GLF-modellen kunnen geleverd worden met stuurbekrachtiging en elektrisch be diende ramen. De 1800 4 WD- Sedan, een stationwagen, heeft een zwaardere rembekrachtiger. Sommige modellen hebben dubbele koplampen (bijna alle halogeen). Nieuw is de luxueus uitgevoerde 1600GLF. Subaru start op de prijslijst met de 1300 DL Hatchback A voor 15999,-. De duurste Se dan, de 4 WD 1800 A, kost ƒ23899,-. Om een duidelijk beeld te krijgen van hetgeen Subaru te bieden heeft is een bezoek aan de Subaru-Show zeker aan te bevelen, (zie advertentie Gebr. v.d.Pouw- Kraan). De Subaru voor gezinnen. De gra cieuze 4-deurs Sedan van Subarij. biedt een ruim en rustig interieur waardoor autorijden een plezier wordt. Dankzij de zorgvuldige kleurcombinatie, ramen zonder stij len en een groot glasoppervlak is de binnenruimte helder en licht. De royale beenruimte achter in verzekert bovendien eenieder van optimaal comfort. Subaru heeft extra veel aandacht besteed aan het elimineren van banden- en windgeruis en trillingen. In de GLF (en Hardtop) horen ook nog een verstelbare Iendensteun en kantelbaar stuurwiel tot de stan daard-uitvoering. Door de moge lijkheid van een uitgebreide keuze uit accessoires kunt u de aëro dynamische Sedan aanpassen aan uw eigen stijl en die van uw gezin. De Subaru Hatchback combineert op unieke wijze sportieve vormge ving met velerlei andere wensen van iedere moderne automobilist. Dankzij de grote achterdeur en gedeelde achterrugleuning, kan de bagageruimte van de Subaru Hatchback gemakkelijk aange past worden aan al uw bagage problemen. Een kleine draaicirkel een een uitzonderlijke zuinigheid dankzij de lichtgewicht carrosse rie behoren tot de belangrijke karakteristieken van deze auto. Bovendien zult u ontdekken, dat de Hatchback in elke versie op zienbarende prestaties levert. Maak een proefrit in de sportieve SRX- versie met motor me( 2-carbura- teurs en 5e versnelling voor de kruissnelheden. Inmiddels verscheen het jaarverslag 1981 van de Nederlandse afdeling van Amnesty International. In dit verslag wordt een overzicht ge geven over de in 1981 ontwikkelde ak- tiviteiten op tak van gebieden zoals deze in de Nederlandse afdeling plaats vonden. Hieronder waren akties en kampan jes, tal van aktiviteiten en werkwij zen alsmede organisatorische as- pekten. Tevens wordt een overzicht gegeven van het aantal uitgebrachte publika- ties en de ontwikkeling van het leen- bestand in Nederland. Het aantal Amnesty-leden in ons land bedroeg per 1 januari van dit jaar bijna 60.000. Belangstellenden kunnen dit jaarver slag, zolang de voorraad strekt, gra tis aanvragen bij het secretariaat van de Soester Amnesty Groep, Draailier 23, 3766 EN Soest, tel. 02155-17001. In Soesterberg werd afgelopen zaterag de handel van een bloemenverkoper door de politie in beslag genomen. Ondanks herhaalde waarschuwingen in het verleden meende de man zonder standplaatsvergunning bloemen te mogen verkopen. Zijn vertrek werd met gemengde gevoelens gadegesla gen. De politie nam 21 zakken potgrond en 258 dozen perkplanten in beslag. In de nacht van zaterdag op zondag werden op de Van Weedestraat twee jongens uit Soest, 17 en 18 jaar oud, betrapt bij het stelen van een fiets. Zij werden meegenomen naar het politie bureau, waar zij nog vier rijwieldief stallen bekenden. De Subaru Stationwagen biedt een ideale combinatie van comfort en goede prestaties, door zijn mooie vormgeving en zijn geschiktheid voor een groot assortiment ge bruiksmogelijkheden. De grote ach terklep biedt toegang tot een over vloed aan ruimte voor zakelijk of gezinsgebruik. Ramen zonder stijlen geven de wagen een sportief karak ter en vergroten het uitzicht. Ook in de wagen vindt u zorgvuldig uitge zochte extra's die u blij maken met uw keuze. Een mooi en functioneel dashboard, comfortabele zittingen en vooral zijn typische eigenschap- De vormgeving van de luxueuze Hardtop van Subaru imponeert vanuit iedere gezichtshoek. Maar dit is slechts één van zijn vele karakteristieken. De com fortabele zetels zijn bekleed met fraaie en sterke stof. Van portier tot portier ligt dikke vloerbcdek- Ifing. Hel overzichtelijke dashboard met regelbare verlichting maakt het rijden 's nachts minder ver moeiend. En alle instrumenten, in clusief dc toerenteller, zijn zo ge plaatst, dat ze altijd goed zicht baar zijn. Grote portieren, die ver geopend kunnen worden, zorgen voor een gemakkelijke instap. Extra comfort wordt u verschaft door verwarming achterin, achter ruitverwarming, verstelbare Ien densteun en een kantelbaar stuur wiel. Zowel de stijlvolle Subaru GLF Sedan als de Hardtop zijn leverbaar met accessoires als electrisch bedienbare ramen, stuur bekrachtiging en een doelmatige airconditioning. Voor extra lucht verversing tijdens het rijden kunt u het zonnedak overwegen. Foto: Herman van Dam De door van Dam Super BV georga niseerde avond-f iets-driedaagse (geor ganiseerd in samenwerking met Tem po) heeft bijzonder veel deelnemers getrokken. Maandagavond vertrokken ruim 600 deelnemers voor de eerste tocht. De korte route ging richting Hollandsche Rading, de lange rich ting Loosdrecht. Bijzonder enthousiast reageerde men op deze „plassentocht". Nu al staat voor de organisatoren vast dat dit gebeuren in de toekomst herhaald zal worden. Op het fietspad in de omgeving van de Kerklaan te Soesterberg heeft vorige week een onbekende man gepoogd een op de fiets passerend 24-jarig meisje aan te randen. Hij trok haar van haar fiets en sleurde haar de bosjes in. Door zich hevig te verzetten slaagde zij er in te ontkomen. Op de Dalweg bij de Parallelweg kreeg een 18-jarige bromfietser geen vrije doorgang van een 54-jarige automo bilist. De bromfietser werd met de ambulanceauto naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht. Zijn verwondin gen bleken mee te vallen.

Soester Courant | 1982 | | pagina 13