BDC-jongens-welpen veldkampioen SEC-tribune officieel in gebruik genomen CREPB WSBTTE Kleurvergroting AKTIE! Motorcrosser nam in beslag genomen voertuig weg bij politiebureau Sportdagen leerlingen lagere scholen Goede prestaties CD-jeugd Soest Eemvogels verliezen laatste wedstrijd Hemelvaartschaaktoernooi geslaagd van oosten Diefstal velgen Man met verlopen rijbewijs aangehouden Diefstal uit auto's Snelheidscontrole Shoarma-schotel ATLETIEK Tot en met 28 mei: Tentoonstelling: Bill Tyman A.SWEERD -€igentyda- Benzinediefstal Boete geëist voor verstoren IK V-demonstratie 5r i.p.v.lOr Donderdag 27 mei: Filmhuis; Canterbury tales van oosten Steenhoffstraat 46 telefoon 02155 - 195 77. HET CULTUREEL CENTRUM IN SOEST Een 21-jarige motorcrosser uit Hilver sum, die zondagmiddag na een achter volging door de politie op het Heeser- spoor werd klem gereden, heeft na een bravourstuntje uiteindelijk toch het loodje gelegd. Na aanhouding, in verband met cros sen op de Stompert, werd zijn motor in beslag genomen en bij het politie bureau geplaatst. De knaap gaf een naam op, die achter- Van een bij de Oranjepark flat gepar keerde auto werden vier magnesium velgen plus de daarbij behorende tubeless banden gestolen. De gezamen lijke waarde is drieduizend gulden. De in Naarden wonende gedupeerde ei genaar deed er aangifte van bij de po litie. Tijdens een controle op de Amersfoort- sestraat werd een 52-jarige inwoner van Woerden aangehouden. Zijn rijbe wijs bleek sinds vorig jaar november verlopen te zijn. Contact met de politie in Woerden le verde later de mededeling op dat hem tot november dit jaar de rijbevoegd heid ontzegd was. De man had daarna dubbel pech, want de Woerdense poli tie hield hem aan, toen hij net bij zijn woning aan kwam rijden. af vals bleek te zijn. Daar kwam de politie achter in de nacht van zondag op maandag toen hij triomfantelijk op belde om het weghalen van zijn voertuig van het terrein van het politiebureau te melden. Hij bleek het gaas van de omheining te hebben doorgeknipt en hij deed dat in samenwerking met een vriend uit Huizen. Na enig speurwerk in Hilversum slaag de de politie er alsnog in hem aan te houden. Ook de motor werd terugge vonden in een schuur bij zijn ouder lijke woning. Het tweetal wacht enige processen- verbaal. In Soesterberg en Soest werden radio- cassetterecorders gestolen uit ge parkeerde personenauto's. In Soester berg betreft het twee auto's die op de Plesmanstraat stonden. Bij beide wagens werd een zijruit verwijderd. In Soest gaat het om een auto die aan de Van Straelenlaan stond. Zowel op de Birkstraat als op de Stad houderslaan werd het verkeer op snel heid gecontroleerd. Op de Birkstraat betrof het 390 voertuigen, waarvan 8 bestuurders te hard reden (hoogst ge meten snelheid 114 km p/u) en op de Stadhouderslaan 210 voertuigen waar van 19 bestuurders een bon kregen (hoogst gemeten snelheid 83 km p/u). COFFEESHOP PETIT RESTAURANT Frites en sla Cappucinona J XII," Specialiteiten: Diverse soorten PANNEKOEKEN en CRÊPES Dagelijks geopend tot 20.00 uur, ook zondags VAN WEEDESTRAAT46 - SOEST TELEFOON 02155-1 3877 Donderdag 3 juni wordt op het ter rein van de Sport Organisatie Soest aan de Bosstraat de Algemene Vaar digheidsdag gehouden voor leer lingen van de zesde klas van de ba sisscholen. Er doen dit jaar 367 jon gens- en 317 meisjes aan mee. Giste ren, dinsdag 25 mei, werden de tra ditionele handbalwedstrijden gehou den en daaraan namen 72 teams, 36 meisjes- en 36 jongensteams, deel. Zowel de handbal- als de Algemene Vaardigheidsdag worden jaarlijks ge organiseerd door de schoolsportcom missie. Bij het handballen gaat het gewoon om wedstrijden van een half uur met poule-winnaars en finales; bij de A.V.-dag gaat het om „vaardighe den" in het nemen van een hindernis- baan, zestig meter hardlopen, ver springen, hoogspringen, touwtrekken, estafette en „grote bal". En ook wor den alle leerlingen geacht mee te lo pen aan een bosloop en wat dat be treft wordt op het uit te reiken diplo ma vermeld of de loop wel of niet volbracht is. Ook de A.V.-dag kent finales en een prijsuitreiking. Wethouder Plomp reikte de prijzen uit aan het slot van de handbaldag; de burgemeester is gestrikt voor het uitreiken van de prijzen aan het slot van de A.V.-dag. Die A.V.-dag begint om 09.00 uur en moet om 15.30 uur afgelopen zijn. De CD-jeugd van de atletiekvereniging S.O. Soest heeft tijdens de eerste com petitiewedstrijd voor een aantal goede prestaties gezorgd. Op de atletiekbaan Overvecht moesten zij het opnemen tegen Hellas en Hermes uit Utrecht, FIT uit Zeist, GAC uit Hilversum en Zuidwal uit Huizen. De regen had voor een zware baan gezorgd en ook de wind beïnvloedde de tijden negatief op de lange afstanden. Verschillende Soester atleten kwamen voorin de uitslagenlijst voor. Bij de meisjes C kwam Marion v.d. Broek bij het verspringen tot 4.67 m. (Ie) en liep de 80 m. in 10.7 (le). Carolien Hilhorst deed over de 600 m. 2.004 en wierp de speer 16.22 m. (5e). Esther Balvers kwam bij het speer werpen op 15.72 en liep de 600 m. in 2.10. Kitty Vos liet de kogel op 7.91 neer komen en sprong 1.20 hoog. Als esta fetteploeg werden deze meisjes 4e. Eelco Moree sprong bij de jongens C 1.40 m. hoog en wierp de speer 23.17 m. ver. Bas van Os liep de 800 m. in 2.14.3 (le) en stootte de kogel y.42 m. ver. Kaj Janssen kwam bij het speerwerpen tot 17.76 en deed over de 100 m. horden 23.8 (4e). Hans Blik kwam met de kogel tot 6.27 en sprong 3.77 ver. Thomas Wevers sprong 3.93 ver. De estafetteploeg bestaande uit Hans Blik, Bas van Os, Kaj Janssen en Eelco Moree werd 3e. Bij de meisjes D legde Maartje Wevers de 600 m. af in 2.00.7 (3e). Daphne Balvers deed hier 2.11.0 over. Nelly Renes kwam bij het verspringen tot 3.23 m. en sprintte de 60 m. in 9.5. Een grote groep S.O. Soesters deed bij de jongens D mee. Angelo v. Leijenhorst kwam met de discus tot 19.66 en liep de 1000 m. in 3.27.0. Frank Fiedel kwam met de discus 17.02 ver, kogelde naar 6.21 en sprong 1.25 hoog. Nedja Ensdorp liep de 80 m. in 11.2 (le). Paul Schlebaum en Arjen Tak kwamen op deze afstand tot 12.4. Arnold Vonk liep de 1000 m. in 2.33.5 (4e) en sprong 1.35 hoog (4e). Arjen Tak sprong 1.10 hoog, Martijn Wevers 1.20 en Arvid Janssen sprong 3.68 ver. Christiaan Vonk sprong 4.19 ver (le) en deed over de 80 m. horden 16.1 (2e). Marnix van Stiphout viel helaas bij het nemen van eerste horden. Zijn kogelstoten was 5.95. Regie: Pier PaoloPasolini Italië 1973 kleur 112' In 1973, toen de film in première ging. werd door de pers negatief gereageerd op CANTERBURY TALES. Tot dan toe had Pasolini films gemaakt met een al-of-niet maatschappij-kritische inhoud, zoals Teorema en Porcile. Net als zijn vorige film Decamerone is ook CANTERBURY TALES een ver haal van „De Vader van de Engelse dichtkunst" Geoffrey Chaucher (14e eeuw). Beide zijn verhalen binnen een verhaal. In de CANTERBURY TALES vertellen pelgrims om hun tijd door te brengen verhalen aan elkaar. Deze verhalen zijn, althans zoals ze door Pasolini worden verteld, een mengsel van over spelige vrouwen, bedrogen mannen, list en mystiek bijgeloof. Dit alles op een recht-toe-recht-aan manier, die weinig ruimte biedt aan enige subtiliteit. Alleen maar een slim heid om zoveel mogelijk van dattum te krijgen. Want daar draaien de meeste verha len om. We zien hoe een vrouw haar vriendje in de moerbeiboom pakt, terwijl haar blinde echtgenoot haar aanmoedigt om zoveel mogelijk heerlijks tot zich te ne men. Monniken liggen zich uit te leven op mooie knapen, als ze door de duivel bezocht worden. Een student neemt het er uitgebreid van met z'n hospita, terwijl haar man in een ton op de zond vloed zit tje wachten. Een kleine greep uit de kluchtige situaties uit deze film over mensen, die van de bevrediging van hun lijfelijke lusten geen pro bleem maken. De verbindende figuur tussen de ver halen is Pasolini zelf die Chaucer speelt. En met deze film zich ontpopte als een groot entertainer. Dit is weer de laatste film van dit seizoen. In de maanden juni, juli en au gustus is het Filmhuis Artishock ge sloten! Vanaf donderdag 2 september draaien we iedere donderdag om 21.00 uur weer film. Zie ter zijner tijd de affiches in Soest en de persberichten in de kranten. Aanvang: 21.00 uur. Entree: 4,50/CJP 3,50. De Baarnse fotograaf Bill Tyman (26) exposeert van 7 tot en met 28 mei in de theaterzaal van het Arti- shock-gebouw zo'n 25 foto's, zowel kleur als zwart/wit, die door de fijne lichtbehandeling op de voorwerpen zeer opvallen. De tentoonstelling is dagelijks te be zichtigen van 14.00-16.00 uur. De toegang is vrij. SOESTeRMRGSfSTBAATlt - SO»T TEIEF. 01155-12981 SPORT f oto: Goos van der Wilt Zaterdagmiddag j.1. om 3 uur speelde de BDC welpen hun kampioenswedstrijd tegen de Voice-welpen. De BDC-welpen wonnen deze wedstrijd met 8-1 en werden hiermede veldkampioen. Op de foto het kampioensteam met de reserve spelers. Staand v.l.n.r.Patrick van Gardingen, Carlo v.d. Dijssel, de coach Jan de Vries sr., Edwin Wildenburg, Mauriche Smeeing. Knielend v.l.n.r.: dè mascotte: Corina de Vries, keeper Jan de Vries jr., Freddie Voskuilen, Arjan en Erwin Roodenburg en Sander Szomorkovics. Helaas niet op de foto de trainster Tinnie Toernee, die de jongens welpen het hele jaar trainde. Foto: Herman van Dam Uitgebreide keuze in manau en rotan van de allerbeste fabrikaten bij "Eigentijds Wooncomfort". Makkelijk bereikbaar in het gezellige Baarnse Winkelcentrum. Tevens levering van GORDIJNEN - VITRAGE - TAPIJT- en MEUBELSTOFFEN Tevens flinke sortering mand- en rietwerk. 'TOooHComJort Brinkstraat 34, Baarn. Tel.: 02154-20396 Uit een op het oude marktplein, naast het postkantoor aan de Steenhoffstraat geparkeerde auto, werd 35 liter benzi ne gestolen. De eigenaar deed er aan gifte van bij de politie. De laatste korfbalwedstrijd van dit seizoen speelden de Eemvogels le gen TZ2 uit Maartensdijk. Op een nat maar goed bespeelbaar veld konden de Soestenaren met hun wedstrijd beginnen. Het was Corry van Herwaarden die direct in de eerste minuut met een slimme omdraaibal haar tegenstandster te snel af was en 1-0 scoorde. Pas in de twintigste mi nuut kwam de tweede treffer. Het was een TZ-doelpunt. 1-1. De tweede Eemvogelaanval zag het harde werken beloond met een doel punt van Wim van Rhenen. Vlak voor rust werd hel nog 2-2. Na de pauze kwam TZ met 2-4 voor. Direct na de vakwisseling kon Agnes Lapré haar tegenstandster goed uitspelen en ze scoorde na aan geven van Jan van de Kuil uit een doorloopbal. Daarna werd TZ be duidend sterker en voerde de score op tot 3-6. TZ kon doorgaan tot 3-8. Toen maakte Henk Friebel in de laatste minuut met een schitterend afstandsschot 4-8. Door deze overwinning kwam TZ op een tweede plaats in de kompeti tie en de Eemvogels op een goede vierde plaats. Eemvogels 2 moest naar Terschuur om tegen koploper Revival 4 te spe len. Het was Rien Kraaikamp die met een doorloopbal Eemvogels 2 aan een voorsprong hielp. Karin van Lierop vergrootte deze tot 0-2. Revival kwam terug tot 1-2, maar Herman van Essen bracht de stand op 1-3. Voor rust werd het nog 2-3. Marco Kuil en Karin van Lierop brachten de Eemvogels op een veili ge 2-5 voorsprong. Revival mocht nog één doelpunt maken voordat Edwin Touwslager uiteindelijk de eindstand op 3-6 bracht. Met dit resuktaat is Eemvogels 2 in ieder geval bij de bovenste drie ge ëindigd. Soester Courant van woensdag 26 mei 1982 Voor wethouder Plomp betekenen de letters S.E.C. voortaan: Samenwerking-Efficiënt-Comfortabei en dat laatste slaat dan op de tribune die hij j.I. zondagmorgen officieel in gebruik nam. Samen met de zesjarige Dennis Pureveen trok hij een vlag naar beneden, waarna hij het bestuur van do voetbalvereniging complimenteerde voor zoveel zelfwerkzaamheid. De nieuwe tribune biedt plaats aan circa 250 bezoekers, die voortaan min of meer uit de wind, maar in ieder geval droog en comfortabel naar de verrichtingen van de SEC-elftallen kunnen kijken. De doe-het-zelvers van SEC kregen allen een bloemetje. Daarna begon het traditionele toekomsttoernooi dat door de F.C. Utrecht gewonnen werd; 2. Den Bosch, 3. S.C. Cam- buur, 4. Blauw Wit, 5. De Graafschap, 6. Blazing Bravos, 7. SEC, 8. Unitas. Tegen de 23-jarige autobestuurder uit Soesterberg, die vorig jaar op 19 sep tember de IKV-demonstratie verstoor de, heeft de officier van justitie mr. H. Droessen een boete van 600 gulden en veertien dagen voorwaardelijke gevangenisstraf geëist. De man reed tijdens de demonstratie op de staart van de demonstratieve tocht in. Demonstranten verklaarden tijdens de zitting dat hij dat deed met een snelheid van vijftien kilometer per uur. De autobestuurder zelf zei stap voets te hebben gereden. Hij verklaarde niet de bedoeling te hebben gehad ongelukken te maken, maar slechts op weg geweest te zijn naar huis. Wel gaf hij toe geïrriteerd geweest te zijn omdat men niet op zijn claxoneren reageerde. Toen hij moest stoppen werd er over en weer gescholden en verdachte had daarom een stok uit zijn auto gehaald, maar er niet mee geslagen. De rechtbank doet op l juni uitspraak. Het Hemelvaartschaaktoernooi van de Soester schaakclub trok dit keer 84 deelnemers; vrij veel gezien het feit dat de Koninklijke Nederlandse Schaakbond aan dit traditionele evene ment nauwelijks aandacht besteedt. De deelnemers kwamen uit Hilversum, Huizen, Utrecht, Laren, Bunschoten, Baarn, Zeist, Nijkerk, Amersfoort en uiteraard Soest. Sportwethouder Plomp opende het toernooi door een „eerste" zet aan het bord van de voorzitter van de schaakclub, de heer Vegter. Toernooi-winnaar werd de Hilver summer Huiser, die in de laatste ron de zijn plaatsgenoot Mascini voorbij streefde. Mascini verloor zijn slotpar- üj van de huidige Soester kampioen Ghlel Vennik, die in dit toernooi overi gens ver beneden zijn (schaak) stand speelde. Er werd, na een wat moeizaam en ver traagd begin, correct op tijd gespeeld, z°dat voorzitter Vegter na zeven uren schaken de prijzen kon uitreiken. De uitslagen: Groep A: 1. Huyser (Hilversum); 2. Mascini (Hilversum); 3. Gemert (Utrecht). Groep B: 1. S. Drent (Hui zen); 2. H. Boerkamp (Utrecht); 3. G. Muis (Soest). Groep C: 1. De Beer (Laren); 2. D. de Graaf (Bun schoten); 3. Snelders (Waldhoorn). Groep D; 1. R. Timmer (Hilversum); 2. P. van Onselen (Hilversum); 3. F. v. Tuinen (Soest). Groep E: 1. Van Steenis (Baarn); 2. Braf (Soest); 3. G. Pijl (Amersfoort). Groep F: 1. Nakad (Laren); 2. H. de Graaf (Bun schoten); 3. Van Harten (Utrecht). Groep G: 1. Masmeijer (Laren); 2. Van Halteren (Bunschoten); 3. Cram (Hilversum). Groep H: 1. Geelen <TIil- versum); 2. Van de Brink (Spaken burg) 3. De Wolf (Amersfoort). Groep l: 1. Schipper (Soest); 2. Bos (Baarn) 3. Weenink (Soest). Groep J: 1. Van Apeldoorn (Zeist); 2. Tak (Spaken burg); 3. Van de Hammen (Soest). Groep K: 1. Van de Horst (Walhoorn); 2. Rump (Hilversum); 3. Vedder (Bun schoten). Groep L: 1. Flohr (Hilver- Bij aankoop van een kleurenfilm, krijgt u bij van oosten hoge korting op een mooie grote kleurvergroting van 20 x 28 cm. Wat moet u doen! Lever doosje sticker bij ons in. Dit geeft u dan recht op 1 kleur vergroting van uw eigen favoriete opname, afgewerkt in ons eigen foto-laboratorium. 1 kleurvergroting van 20 x 28 cm, (bij 24/36 opn. film) voor 1 kleurvergroting van 20 x 28 cm, (bij 12 opn. film) Soesterberg sestraat 57 (t.o. Busstation) Soest Tel. 02155-13109 Hier bevindt zich uw waardebon-sticker. De openingszet van wethouder Plomp waarmee hij het schaaktoernooi offi cieel liet beginnen Foto: Herman van Dam sum); 2. Van Onselen (Hilversum); 3. Flohr (Hilversum). Groep M: 1. De Boer (Spakenburg); 2. Kolkman (Hil versum); 3. Vonk (Soest). Groep N: 1. Duin (Laren); 2. Samsom (Soest); 3. Penning (Nijkerk).

Soester Courant | 1982 | | pagina 15