sl<* Hemelvaartsdagtoernooi SVV-Stam geslaagd •L lia Zéér thuis in tennis Competitie - overzicht SO Soest Paul Maaskant wint groep B in Haspengouw Rally in België LTC Soest 1 kampioen! Knickerbockers-dames aan kop Autocross in Soest op 2e Pinksterdag Soester Tenniskampioenschappen '82 m Soest 5 naar Brussel »j HS-54-F8 I mm. AUTOSPORT SOFTBALL Bestuurs wisseling WZ TENNIS TENNIS SPORT INTERNATIONAL EXQUISIT SCHOENEN LEER „Ben" te gast bij SO Soest Volgend jaar mei Soester penalty kampioenschappen Scholieren sof tball- toernooi op 1 en 2 juni 17 16 Soester Courant van woensdag 26 mei 1982 17 SO Soest 1 Een redelijk seizoen van het jonge, ta lentvolle Soest-team. Zij eindigden uiteindelijk op een 7e plaats. Dat een eerste seizoen in de 3e klasse moeilijk is, wordt geïllustreerd, door het feit, dat 2 kampioenen van het vo rig seizoen, KBV en Arsenal, dit jaar direct weer degradeerden. Erg knap daarom ook van Baarn, dat zo maar doorstoomde naar de 2e klas se. SO Soest 2 Een uitstekend seizoen van het 2e elf tal. Na een indrukwekkende zegereeks halverwege het seizoen, kwam er he laas even de klad in, voldoende voor Quick 2 om de titel toch nog voor Soest 2 weg te kapen. De gedeelde 2e plaats is al met al een fraai resultaat. SO Soest 3 Soest 3 werd ongeslagen kampioen en verspeelde slechts 4 punten. De doelcijfers (72-12) tonen aan dat het 3e met kop en schouders boven de rest uitstak. Enige concurrent was Scherpenzeel 2. dat uiteindelijk met 6 punten ach terstand 2e werd. SO Soest 4 Ook het 4e presteerde meer dan goed, maar had de pech te maken te hebben met een erg sterk Quick 5, dat gedu rende de hele competitie slechts 3 pun ten verspeelde. Met slechts 11 verlies- punten werd SO Soest 4 daarom „maar" 2e. De prestaties van het 3e en 4e (de B- selektiegeven aanleiding tot tevre denheid. De wat breder opgezette se- lektiegroep, begint nu duidelijk vruch ten af te werpen. Een compliment voor alle spelers en trainers. Jan van Renswouw (A-selek- tie) en Marcel van de Lugt (B-selektie). SO Soest 5 Jammer, dat het 5e zich wat laat realiseerde, dat er volop kan sen waren de titel te veroveren. Het klasserijke team was op beslissen de momenten onvoldoende gemoti veerd, met het gevolg, dat de concur rentie dankbaar profiteerde. Uiteindelijk toch een goede 3e plaats voor het 5e. SO Soest 6 Een traditioneel seizoen voor het 6e. Zij behalen elk seizoen weer juist vol doende punten om een steeds weer dreigende degradatie te ontlopen. De ene week wordt van de zwakste oppo nent verloren, en een week later wordt de gedoodverfde kampioen de laatste illusie ontnomen. Een 9e plaats voor het 6e, het minst goede resultaat van alle elftallen! SO Soest 7 Een wat tegenvallende prestatie van het 7e. Bezit voldoende klasse om bij de eerste 5 te eindigen, maar het team blijkt onvoldoende stabiel om tot betere resultaten te komen, dan de nu geleverde. Jammer. SO Soest 8 Het 8e bezit veel talentvolle spelers, maar zij bleken toch niet opgewassen tegen de routine van SEC 6. Dat kostte hen de titel. De wedstrijd tegen SEC toonde aan, dat het 8e in die fase nog te weinig voetbalde; ge praat/gescholden werd er meer dan voldoende. De laatste wedstrijden van het seizoen toonden aan, dat het voetballen de bo ventoon e-aat voeren, en zo hoort het ook. Toch een prima 2e plaats voor het 8e. SO Soest 9 Over het 9e raakt men bij Soest niet uitgeschreven. Het is een schilderachtig elftal, dat nu al vele jaren het meest begaafde team mag worden genoemd. Dit ve- teranenteam lijkt elk jaar beter te gaan spelen, maar slaagt er toch tel kens weer net niet in om de titel bin nen te halen. Zij werden weer 2e. Dat ze écht goed zijn, bewezen zij in een onlangs bij Actif georganiseerd veteranentoernooi In de finale versloegen zij het gere nommeerde 't Gooi met 3-1. SO Soest 10 Het 10e leek vanaf het begin de meeste aanspraak op de titel te maken, maar in het zicht van de haven struikelde het. Jammer, maar ook het 10e kwam niet verder dan de 2e plaats. SO Soest 1! en 12 Het elfde en twaalfde waren in de zelfde klasse ingedeeld en hebben bei den verwoed om de titel gestreden. Het 12e haalde uiteindelijk de meeste punten binnen, maar werd door de KNVB toch naar de 2e plaats verwe zen. De KNVB besloot namelijk de resul taten van de eerste 14 wedstrijden be palend te maken voor de eindstand. Het restant van de competitie werd afgewerkt als vriendschappelijk. Sneu voor het 12e, dat een prima seizoen achter de rug heeft. Het lie viel dit seizoen eigenlijk wat tegen. Weliswaar eindigden zij als 3e, maar er werd vaak onnodig verloren. Het totaal overziende heeft SO Soest dus een meer dan uitstekend seizoen doorgemaakt met 1 eerste, 6(twee de, 2 derde, l zevende, 1 achtste en l negende plaats. Totaal werden er door de SO Soest senioren 243 wedstrijden gespeeld. Daarvan werden er Daarvan werden er 129 gewonnen, 60 gelijkgespeeld en slechts 54 verloren: De doelcijfers waren indrukwek kend: 732-395. Voor de vierde maal in zijn historie is het vijfde elftal van S.O.Soest met aanhang naar het buitenland geweest. Na Parijs, Antwerpen en Soest (Dld.) was het reisdoel deze keer Brussel. De reis diende tevens als afscheids- toernee van het echtpaar Van Steen- delaar dat, na een 16-jarig lei derschap bij S.O.Soest afscheid van deze club zal nemen. Het Soester rekreatieteam kwam in aktie tegen het eerste elftal van St. Michel in een stadion met een capa citeit van 8000 toeschouwers. Er kwamen wat minder mensen en deze zagen Soest eervol met 1-0 ten onder gaan. Dit kon de gezelligheid uiteraard niet drukken en het uitstapje is zó goed verlopen, dat de reis volgend jaar naar het toernooi van Barcelona zal gaan en een week zal duren. De internationale voor het Europees Rallykampioenschap meetellende Haspengouw rally, welke in de om- gevong van het Belgische Landem werd verreden, leverde het duo Maas- kant/Oosterbaan zoveel punten op in het Int. Ned. Rally kampioenschap, dat zij hierin thans een 2e plaats al gemeen innemen. Het duo werd in de Haspengouwrally 20e algemeen. Er startten ruim 140 deelnemers en er finishten 65 deelne mers. Toprijders uit Engeland, o.a. Russel Brookes, Finland: Pentti Airlkhala en de nodige snelle Belgische rijders als Guy Colsoul en Mare Duez, zorgden ervoor dat de ruim 80.000 toeschou wers, ruimschoots aan hun trek ken kwamen. De Citroën Visa van Maaskant/Ooster- baan kon deze rijders met zeer snelle groep 4 auto's, zoals Porsches, Asco- na's 400 en Escorts, RS niet recht streeks beconcurreren doch, steeds meer favorieten raakten van de weg of kregen defecten aan de auto's waardoor zij moesten opgeven. De Nederlandse Citroën Visa was fa- Spectaculair was weer het rijden van het duo Maaskant/Oosterbaan in de Haspengouw-Rally voriet bij het vele publiek door het vaak spectaculaire bochtenwerk waar door Maaskant het gemis aan pure snelheid enigszins wist te compense ren. Barre weersomstandigheden met ware slagregens deden vele equipes naast de smalle bemodderde wegge tjes belanden, terwijl ook de beruchte gladde belgische kasseien hun werk goed deden. De Nederlandse equipe beleefde een hachelijk moment toen op de klassementsproef een defect aan de wielophanging optrad. In recordtempo repareerde de Citroën-serviceploeg de auto op de klassementsproef. Beste Nederlandse equipe werd Beste- breurtje/Dickhout met de Mitsubishi 2000 Turbo, voor de beide Opeis van Verspuy/Badenberg en Johnnie Hoes (jawel: de zoon van)/Beltzer gevolgd door Maaskant/Oosterbaan met de Ci troën Visa. Ook in België liet de hele ploeg zich de broodjes van Lunchroom de Kroon weer goed smaken. Over een week, 4 en 5 juni volgt de volgende ronde voor het Kampioen schap, de E.L.E. rally rond Eindhoven. SPORT Foto: Herman van Dam Sr* Het 28e traditionele toernooi van SVV kan geslaagd worden genoemd. Ondanks het sombere weer kunnen alle teams op een zeer geslaagde dag terugzien. Het was jammer dat in de loop van de middag de regen de oorzaak ervan was dat de toernooicommissie een aantal wedstrijden moest inkorten. Opvallend was het dat de teams en de scheidsrechters zich niet uit het veld lieten slaan en met hetzelfde enthousiasme doorgingen. Op 35 velden werden door 172 senio ren- en juniorenteams volgens een strak schema 500 wedstrijden verspeeld waaronder zeer spannende. Ze gaven aan het eind van de dag de toernooi-commissie veel rekenwerk. Een woord van dank werd gericht aan de Mixed Hockey Club voor het ter be schikking stellen van velden en kanti ne. Ook de Soester Sportstichting werd be dankt voor de verleende medewerking. De organiserende vereniging rea liseerde zich terdege dat zonder mede werking van deze instanties het ver spelen van zo'n groot toernooi niet mo gelijk is. De wethouder van sportzaken, de heer Plomp, kon dan ook volgens schema de prijzen uitreiken. Eén van de vele spannende partijen van het SVV-volleybaltoernooi op He melvaartsdag De wisselbeker bij de dames ging weer naar het le team van SVV, ter wijl de wisselbeker bij de heren gewon nen werd door Olympia-Soest. Ook voor de mini's was er een wissel- beker. Nadat jarenlang Leos deze wisselprijs heeft gewonnen kwam deze nu in het bezit van een mini-team van SVV. Een verdienstelijke prestatie! Al met al kan SVV terugzien op een zeer geslaagd toernooi met als enige dissonant de regen gedurende de mid dag. Het damessoftballteam van de Knicker bockers gaat na de derde achtereen volgende overwinning in de derde klas se rayon aan de leiding. Vrijdag j.1. werd een benauwde over winning geboekt tegen Felix 3 uit Hil versum. De eerte drie innings zag het er naar uit dat Felix de overwinning zou grijpen. Door veel veldfouten aan Knicker bockerszijde bouwde de tegenstander een 9-1 voorsprong op. Het keerpunt kwam in de 4e inning. Enorm slaggeweld van het hele Kni ckerbockersteam met een driehonk- slag van Joke Vegter deed het getij keren. De achterstand werd terugge bracht tot 12-10. Toen het jeugdige team van de Kni ckerbockers in de 5e inning met enor me klappen door bleef gaan en Ineke Khalil voor een daverende homerun zorgde was het hek van de dam. De Knickerbockers kwamen toen op een 14-13 voorsprong, die zij niet meer uit handen gaven. De eindstand werd tenslotte 17-13. De volgende thuiswedstrijd is op vrij dag 11 juni tegen het sterke BSCU 2 (aanvang 19.15 uur. Sportcomplex SO Soest). Beste slagprestaties: Ineke Khalil 1000. Marry Geuzebroek 666. Elseline Goe- bertus 666. Madeleine Spelt 600. Els- beth de Bruin 600. Junioren De junioren van de Knickerbockers speelden zondag uit tegen ABC Quick in Amersfoort. Reeds in de eerste inning konden de Soesters een 0-2 voorsprong nemen, mede door tactisch inzicht van coach Rob la Rose in de keus van de slag volgorde: de eerste slagman heeft de meeste kans op vier wijd en dat klop te perfect. In de tweede inning liepen de Knickerbockers uit naar 0-6. De nul werd vastgehouden doordat pitcher Keizer kennelijk warmgelopen was en ook door goed veldspel. In de volgende beurt waren de beide pitchers de baas, zodat niet werd ge scoord. Pas in de vierde inning konden de keientrekkers wat terug doen: 2-7. Knickerbockers bleef echter dominant en liet geen tegenpunten meer toe. Eindstand 2-11. Het team komt duidelijk op dreef. Vooral in het veld is het vertrouwen toegenomen. Catcher Plomp deed en kele zuivere aangooien op honk drie en ook achterin sluit het beter; wij zagen daar een schitterende vangbal. Nog wat vaker een harde klap zou uw verslaggever nog wenselijk achten. Zaterdag 29 mei ontvangt het team om 14.30 BSC Utrecht, dé kans om door te stoten naar de bovenste regionen. Gespeeld wordt bij S.O.-Soest. Heren De Knickerbockers-heren behaalden voor het eerst dit seizoen een overwin ning. Fak werd daar het slachtoffer van; hetzelfde FAK waar de eerste wedstrijd met 17-5 van verloren werd. Al in de eerste inning bleek vooral de slagploeg van de Soesters sterker dan tot nu toe vertoond. De eerste zeven man zorgden voor vier punten. FAK maakte met een paar fraaie honkslagen snel gelijk, maar de Knickerbockers bleven consequent goed slaan, waardoor in de volgende vijf innings weer een voorsprong werd opgebouwd. 11-4. Ook het veldspel verliep uitstekend, waarbij Willie Meijer uitblonk. Met nog een halve inning te gaan, moest FAK een zeven punten voor sprong teniet doen. De zenuwen speel den bij de Soesters mee en daardoor kon FAK vijf punten scoren. Verder kwamen de tegenstanders niet en met 11-9 wonnen de Knickerbo ckers. De beste slagmensen bij de Knicker bockers waren Han Soen en Rob la Rose met een gemiddelde van 0.500. Werper Frans Nauwelarts de Agé gooi de tweemaal drieslag; tweemaal vier- wijd en kreeg vijftien honkslagen te gen. Het veld van de Soesters maakte zeven fouten. Werper C. van Vulpen van FAK gooide eenmaal drieslag; eenmaal vierwijd; hij kreeg 13 honk slagen tegen en het FAK-veld maakte vijf fouten. De beste slagman van FAK was P. Borra met 0.750. Joke Vegter - drie honkslag deed getij keren. Honkbal/softball Knickerbockers Donderdag 27 mei Dames 19.15 uur Matchmakers 2 - Knickerbockers. Vrijdag 28 mei Heren 19.15 uur Knickerbockers - HCAW. Zaterdag 29 mei Junioren 14.30 uur Knickerbockers - BSCU. Adspiranten 10.00 uur Phoenix - Kni ckerbockers. Pupillen 10.00 uur Zuidvogels - Knicker bockers. Maandag 31 mei Adspiranten 10.00 uur Knickerbockers - BSCU. Een honderdtal rijders uit de gehele regio heeft zich reeds opgegeven voor de Grote Autocross Prijs van Soest op de baan aan de Koningsweg- De start zal zijn om 13.00 uur. Onder de deelnemers zijn een groot aantal met normale oude auto's, die meedoen aan de Crazy-Kraak-Race. Hiervan is na de wedstrijd meestal niet veel meer over. Er start deze middag ook weer een 1300 CC klasse, standaard auto's met een motorinhoud van niet meer dan 1300 CC. Ook zijn er de opgevoerde auto's, die in de special-klasse aan de start ver schijnen. Na afloop van de diverse finales zal er een grote afvalrace worden gere den, waaraan alle auto's die nog rij den kunnen deelnemen. De toegangsprijzen voor dit spannende evenement is extra laag gehouden, na melijk 5,00 en kinderen van 4 t/m 12 jaar 2,50. Zij, die zich alsnog op willen geven voor deze wedstrijd, kunnen dit doen vóór 29 mei a.s. bij de secretaris: tel. 035-41369. Morgen, donderdag 27 mei, wordt in het clubhuis aan de Eemweg de alge mene ledenvergadering gehouden van de voetbalvereniging VVZ. Het belangrijkste punt is ongetwijfeld de bestuursverkiezing. Aftredend en niet herkiesbaar zijn voorzitter H. Strietman en de heren T. Bunnik en G. Kok. Namens het bestuur worden kandi daat gesteld de heren G. Mout en A. Smink; de eerste als voorzitter, de tweede als commissaris materialen. De vlag is bij de LTC Soest in top ge gaan voor het eerste team, uitkomend in de 3e klasse KNLTB. Jeanet Lu- ten, Maria Schothuis, Gerrie ter Meu- len en Aernout Voogel bereikten dit resultaat. Vermeldenswaard is, dat de beide dames in alle wedstrijden de grondslag legden voor evenzovele overwinningen door hun enkelspelen te winnen. Het is te hopen, dat het hen ook zal lukken de kampioenswedstrijd te winnen, zodat er weer een team in de 2e klasse mag uitkomen volgend jaar. Ook bloemen waren er afgelopen zon dag voor Soest 3, dat bij de gelukki ge teams behoort, die automatisch promoveren. De plaats in de 3e klas se is dus verzekerd. De heren Chris van Eldik en Eric Hovestad speelden alle zes wedstrijden mee evenals Wil- lemien de Buck, Paul v.d. Hammen 4 x Desiree Voogel 3 x Ma ja Heemskerk 1 x en Ellen Luten 2 x Op zaterdag konden 5 teams kampioen worden. De teams A (Henk ter Meu- len, Karei Winter, Bep ter Meulen en Jos Heemskerk), C (Chris Deme- triades, Bert Rigter, Aafke Korsloot en Anita Verstegen) en D (Doug Alex- ander, Cor Heemskerk, Hilde Geijten- beek en To Felix) deden wat van hen gehoopt werd en stelden het kam pioenschap veilig en werden in de bloemetjes gezet. Het B-team van Ton Schneider, Marijke Schut en Elly van Dongen, dat het jongstleden zaterdag zonder de vaste speler Peter Heuts moest stellen kon nét niet aan de ver eiste 4-1 overwinning toekomen. De laatste kampioenskandidaat ju nioren C speelde een uitermate span nende wedstrijd tegen een team van Soest-Zuid. Lourens Ros, Peter Wei- scher, Judith van Beusekom en Mireil le Wigtman stonden na de singles en de heren- en damesdubbel op 2-2. Wel iswaar was de eerste wedstrijd te gen Soest-Zuid met 3-2 gewonnen, maar verlies van het gemengd dub bel zou er op uitdraaien, dat er sets geteld moesten worden en in dat ge val trok Soest-Zuid aan het langere eind. Zo kwam het dan ook uit en het kampioenschap ging naar Soest-Zuid. Voor de verliezende partij wel bij zonder sneu, als men zó dicht bij de bovenste plaats is geweest. Tenslotte het jongensteam t/m 17 jaar Stef Koppenaal, Remko Blokpoel, Rob de Graaf en Marco Tromer behaalden 4 forse overwinningen. (Zij hoefden slechts 4 wedstrijden te spelen, omdat één team zich na de indeling van de afdelingen teruggetrokken had). Dit team mag nu proberen districtskam pioen te worden. Van de zondagsteams staat verder Soest 2 op een eervolle 2e plaats even als Soest 4. Soest 5 verspeelde de plaats in de 5e klasse na 6 verloren zon dagen. Soest 6 zal na de klinken de overwinning van de laatste dag heel dicht bij de bovenste plaats ko men (dat is pas te overzien wanneer alle uitslagen, ook die van de an dere teams bekend zijn). Dan zal ook bekend zijn of Soest 7 van de onderste plaats een stapje omhooggeklommen is. Een degradant tegenover 6 kampioe nen mag toch een redelijk resultaat genoemd worden. Van de teams uit de midweekcompetitie (8 teams) is er slechts één, dat een kans op het kam pioenschap heeft. Op het moment dat dit stukje geschreven wordt staan de dames echter nog ,,te veld" dus een overzicht van deze competitie vindt u volgende week. Hel wedstrijdcomité Drie 'S organi seert voor de derde keer de Soester Tenniskampioenschappen in de week van 29 juni tot en met 4 juli, met een vóórweekend. De finales worden gehouden op zondag 4 juli, op de banen van de TV Soest-Zuid aan de Bosstraat. Voor de eerste keer wordt tegelij kertijd ook een recreatie-toernooi georganiseerd dat open staat voor niet-competitiespelers en speelsters en niet-deelnemers(sters) aan offi ciële toernooien. Het recreatietoernooi omvat alleen dubbels met wisselende partners. Men schrijft eenmaal in maar speelt meer partijtjes met een dame of een heer. Uitsluitend leden van de Soester of Soesterbergse tennisverenigingen kunnen deelnemen. Inschrijf kaarten kunnen vanaf ongeveer 1 juni verkregen worden in de clubhuizen van de tennisclubs, alsmede bij de sponsor Sportshop Nic van Dam en bij de Rabobanken in Soest. De wedstrijdcommissie bestaat uit N. A. Baltus, mevr. J. van Kooy, P. Koppenol, J. Pastunink en H. v. d. Vegt (bondsgedelegeerde). De Wed strijdleiding is in handen van D. G. G. M. Alexander, mevr. E. Kuiper en J. H. v. d. Togt. VAN WEEDESTRAAT 16 -SOEST-TEL 13473 Zaterdag j.1. was er feest voor de C-5 junioren van S.O. Soest, want niemand minder dan Ben Cramer verscheen op het veld om een aantal trainings pakken voor het elftal aan te bieden. Waarom hij dat deed liet zich raden: Naar bij confrontatie met het team werd het ineens duidelijk Piet Daal- huisen, leider en trainer van de jon gens is momenteel druk in de weer voor de show, die Ben Cramer op dinsdag 8 juni a.s. in De Doelen in Rotterdam geeft. Ben en Piet kennen elkaar al, vanaf het moment dat Ben nog aan de wieg van de showbizz stond. Toen Ben dan ook in een enthousias te bui vroeg, wat Piet Daalhuisen nog meer deed dan radioprogramma's maken, werd hij attent gemaakt op diens liefhebberij voor S.O. Soest, en een wens ging in vervulling. Prachtige pakken, waarvoor de heer van Veenendaal namens de vereniging zijn dank uitsprak. De spelers en leiders dankten Ben Cra mer voor de pakken, waarop nu eens geen firmanaam, maar de club op staat vermeld. De jongens gingen daarna ook beter voetballen. Zo zie je maar, ieder heeft wel eens behoefte aan dat tikje extra, ook de JEUGD! Het Concert van Ben Cramer in De Folo: Herman van Dam Doelen te Rotterdam is met het Metro- pole orkest o.l.v. Ruud Bos, Louis van Dijk en Daniël Wayenberg, e.a. en hel begint om 20.15 uur. Kaarten hiervoor kunt u bestellen aan de kassa van de Doelen of via Tros- kompas. Op 7 mei 1983 zullen de stichting Jeugdzorg en de voetbalvereniging Hees de Soester penalty kampioen schappen organiseren voor jongens van 7 tot en met 15 jaar. Het belooft een happening te wor den. Er zal in drie poules worden gespeeld. Selectiemiddagen zullen uiteindelijk bepalen wie de finalisten zijn voor de strijd om de „Hees penalty-bokaal". Naast de bokaal zullen er nog tal van andere prijzen te winnen zijn, waaronder drie jeugdzorg poulebekers. De finaleschoten zullen gelost wor den op een bekende keeper uit het betaald voetbal, terwijl tevens gere nommeerde scheidsrechters zullen worden aangetrokken. Alle deelne mers doen gratis mee. De honk- en softballclub The Knicker bockers organiseren op dinsdag l en woensdag 2 juni op het VVZ-sportpark aan de Eemweg een scholieren soft- ball-toernooi. Daaraan doen zes mid delbare scholen uit Soest en Baarn mee met in totaal 41 teams. Het Baarnsch Lyceum komt met 19 teams; het Griftlandcollege met 8 teams; de Kardinaal Alfrink Mavo met 7 teams; de Koningin Juliana Mavo uit Baarn met 3 teams en de Christelijke Mavo en de Openbare Mavo elk met 2 teams. Op beide wedstrijddagen wordt om 18.00 uur begonnen en tot 21.30 uur ge speeld. Het is de zesde keer dat de Knicker bockers een dergelijk toernooi or ganiseren.

Soester Courant | 1982 | | pagina 17