Opel introduceert Kadett Holiday Kerkdienst in Openluchttheater Jeugdbowlers sloten competitie af Sporthappening voor Bentinckfonds De Eekhoorn huizenkrant Oecumenisch gebedsdienst in Oude Kerk Jubileumuitvoering regionale muziekschool Amersfoort BUITEN KERNNRBB Officiële opening nieuw kantoor K.v.K. Diefstal van gereedschap Burgerlijke Stand R.K.kerkdiensten I Predikbeurten ZOMERKORTING wmm De Zeister Postzegel- en Muntenbeurs Medische Dienst Zomerweek op Ewijckshoeve 15 SnesliT Courant van wnpnsdaR 1 juni 1982 15 Als het weer niet tegenzit zal het schitte rend gelegen Openluchttheater aan de Soesterbergsestraat a.s. zondag weer tot aan de nok toe gevuld zijn met kerkgangers. De drie gereformeerde wijkkerken beleggen daar dan een gezamenlijke dienst met een uitdruk kelijke uitnodiging aan allen die niet [meer] gewend zi jn om naar de kerk te gaan. Met deze bijzondere dienst wil de gereformeerde kerk van Soest de be reidheid weergeven om een open kerk te zijn, een gemeenschap waarin nog voldoende ruimte is voor wie niet tot de eigen club behoort. En waar zou dat gemakkelijker gaan dan in de vrije natuur, waar een stukje terrein is afgebakend dat eventjes dienst kan doen als kerkzaal. De dienst begint om 10.30 uur, maar ruim voor die tijd is er al muziek en zang. Gezien de enorme toeloop van de afgelopen jaren is het dan ook raadzaam uiterlijk kwart voor tien aanwezig te zijn. Zoals gebruikelijk zal in deze dienst veel worden gezongen en gemusiceerd. Reeds om 10.10 uur begint de ..Oranje Harmonie" uit Hilversum o.l.v. de heer Rijk van den Berg, waarna er gezongen wordt door de bezoekers met muzikale medewerking van dezelfde harmonie. Nieuw is het optreden van ..Relite", een jongerenkoor met band uit Bilthoven. Bij de ingang worden programma's uitgereikt met daarop de teksten van de te zingen liederen. Kerkboeken kunnen dus thuisgelaten worden. Ver der hebben de drie predikanten van de plaatselijke gereformeerde kerk elk een eigen taak in de dienst die als thema heeft: ..Hoop doet leven". De collecte wordt gehouden voor de stichting ..Wielewaal" die zich als taak gesteld heeft vakantieweken te orga niseren voor gehandicapte en dubbel gehandicapte kinderen tussen de 6 en 25 jaar. De bezoekers worden dringend ver zocht niet in de bermen te parkeren, maar op het terrein van het ziekenhuis Zonnegloren, welk terrein door de di- rektie van Zonnegloren welwillend werd afgestaan. Mochten de weersomstandigheden de kerkdienst in de openlucht mogelijk maken dan komen daar de gewone kerkdiensten voor in de plaats, echter met dit verschil dat ook die diensten beginnen om 10.30 uur. Een uur latei- dus dan gebruikelijk. De hervormd/ge reformeerde dienst in de Open Hof begint echter om 9.30 uur. ook als de dienst in het Openluchttheater wel door gaat. Wie twijfelt over al of niet doorgaan van het evenement in het theater kan zondagochtend bellen naai de nummers: 20781, 15194 en 19079. Bejaarden en zij die moeilijk ter been zijn kunnen op verzoek vervoerd wor den naar het Openluchttheater. Zij die hiervoor in aanmerking komen en in Soestdijk wonen kunnen bellen naar 12968, voor Soesterveen naar 10010 en voor Soest-Zuid naar 17456. Na de dienst is er gelegenheid om nog wat na te praten onder het genot van een gratis kopje koffie. Mocht het zondag 6 juni slecht weer zijn, dan wordt de dienst uitgesteld tot 13 juni. De door de wijkvereniging Overhees georganiseerde jeugdbowlingcompeti- tie voor jongens en meisjes van twaalf tot zestien jaar is vorige week vrijdag avond afgesloten met de prijsuitrei king. Gedurende acht maanden werd er iedere laatste vrijdagavond van de maand door een twintigtal deelnemers fervent gestreden om het hoogste aan tal punten. Bij de jongens won Marcel Kielliger. Op de tweede plaats eindigde Erik Pol en derde werd Paul van Vliet. Bij de meisjes was de eerste plaats voor Karin Schadee. Tweede werd haar zusje Anja en derde Petra Duist. Ook volgend seizoen wordt deze com petitie weer door de wijkvereniging georganiseerd. Maatschappelijk werk Stichting Maatschappelijk Dienstver lening Soest. Burg. Grothestraal 51, Soest tel. 02155-19004. Spreekuur: Afdeling gezinsverzorging •n bejaardenhulp In Soestiedere werkdag van 9.00 uur tot 10.00 uur. in ..de Borg" gedurende de zomer maanden gesloten. Men kan terecht aan de Burg. Grothestraat 51. In Soesterberg: geref. Kerk. Gen. Winkelmanstraat 103. iedere donder dag van 14.00-15.00 uur. tel. 03463-2606. Afdeling maatschappelijk werk ln Soest: iedere werkdag van 9.00 tot 10.00 uur. in ..de Borg" iedere woens dag van 9.00 tot 10.00 uur. ln Soesterberg: Geref. Kerk. Gen. Winkelmanstraat 103. iedere woensdag en vrijdag van 9.30-10.30 uur. tel. 03463-2606. ADRESSEN TE SOEST Gemeentelijke Sociale Dienst afdeling maatschappelijk werk Kantoor: Lange Brink weg 79. tel. 16744, toestel 322. Spreekuur maatschappelijk werken den. maandag t/m vrijdag 8.30 tot 10.00 uur. ClPS-Centrum Psychosociale Hulpver lening Soest Levens- en gezinsvragen. Bur.v. Go.venlaan 142. tel. 02155-21598. Spreekuur iedere werkdag van 9.00- 10.00 uur en volgens afspraak. Tijdens weekend: Weekenddienst Maatschappelijke Hulpverl., tel. 19911. Prof. Sociaal Centrum Maatschappelijk werk. gezinsverzor ging en bejaardenhulp voor Amers foort en omgeving. Spreekuur dagelijks van 9.00-10.00 uur. Bergstraat 29 te Amersfoort. Telefoon 033-l0441. Sociaal Pedagogische Dienst (maatschappelijk werk t.b.v. verstan delijk gehandikapten't Zand 25, 3811 GB Amersfoort, telefonisch be reikbaar van 09.00-17.00 uur telefoon nummer: 033-720624. Fed. Ned. Vakbeweging afd. Soest/Soesterberg informatie-adressen Soest: A. Brand, Beetzlaan 99. tel. 19053; K. Spiegel, Verl. Talmalaan 17, tel. 16195; C. v.d. Brul, Harperpad 13. tel. 16640. Soesterberg: K. Baars, Postweg 73, tel. 3706; J. Poort, Gen. Winkelmanstraat tel. 2404. Morgen, donderdag 3 juni, vindt op het WZ-sportcomplex de jaarlijkse sport- happening plaats waarvan de op brengst geheel ten goede komt aan het Bentinckfonds. Het evenement, dat drie onderdelen kent, begint om 19.00 uur. Als eersten komen de Soester promi nenten aan bod die met een penalty een poging willen doen Ajax-doelman Piet Schrijvers te passeren. Lukt dat niet, dan betalen zij honderd gulden aan het Bentinckfonds. vooreen tweede poging is het tarief vijftig gulden bij missen, èn een fles wijn als „aandenken". De vijftig gulden moet betaald worden; de fles wijn krijgt de schutter mee. De als „prominent" ingedeelde schut ters zijn: F. Bosman (electr. install.); Nic van Dam (sporthandel)W. van Dam (Supermarkt); A. W. van de Dijssel (Procar); G. W. van de Grift (aannemer); F. G. Gerth (reisbu reau); C. van Hengstum (constructie bedrijf); W. Hilhorst (Rabobank); A. van Kekum (Darthuizen); J. Klomp (drukkerij); J. Meeder (Gouden Snaar); A. van de Pouw Kraan (gara gebedrijf); W. Rietveld (NMB-bank); P. Schoiten (burgemeester) en J. Stam (garagebedrijf). Om vijf voor half acht begint de voet balwedstrijd tussen een elftal van Soester scholieren en C-junioren van WZ. Om tien minuten voor acht wordt deze wedstrijd onderbroken voor het nemen van strafschoppen door politie en plaatselijke medici. De winnaar mag de door oud-burgemeester Bentinck indertijd beschikbaar gestelde trofee, definitief mee naar huis nemen. Om tien over acht begint dan het tweede deel van de voetbalwedstrijd tussen de scholieren en de WZ-ju- Het scholieren elftal wordt gecoacht door Jan Zwartkuis, oud-trainer van het Nederlands elftal en in dat elftal spelen ook mee de Ajaxieden Pie Schrijvers en Gerald Vanenburg. De eerste helft zal het scholieren-elf tal bestaan uit leerlingen van de St. Willibrordusschool en de tweede helft uit leerlingen van de openbare school in Overhees. Zij danken deze uitver kiezing aan het feit dat zij samen de finale speelden van het door de Soester politie georganiseerde schoolvoetbal- toernooi. Overhees won toen uiteinde lijk door strafschoppen. Zaterdagmiddagmuziek Domkerk Utrecht Op zaterdag 5 juni a.s. start de Dom cantorij met een nieuwe opzet in de reeks ..Zaterdagmiddagmuziek Dom ker". Tot aan juni zal de nieuwe reeks gewijd zijn aan clavecimbelconcerten en de bewerkingen van vioolconcerten van de hand van Joh. Seb. Bach. De serie zal a.s. zaterdag feestelijk wor den geopend met het achtstemmige motet „Singet den Herren ein neues Lied" en de bewerking van het viool concert in E dur voor clavecimbel. De uitvoering geschiedt zoals gewoonlijk op een origineel instrumentarium. De uitvoerenden zijn de vocale en instrumentale groepen van de Dom cantorij onder leiding van Maarten Kooy. Solist is Peter van Dijk. Het concert begint om half vier. Donderdag 10 juni a.s. zal de bur gemeester van Amersfoort, de heer A.Schreuder, het nieuwe kantoor van de Kamer van Koophandel aan het Stationsplein officieel openen. De genodigden worden tussen half drie en drie uur wel kom geheten in de naast het kantoor gelegen showroom van automobielbedrijf J.J. Molenaar. Vanaf 16.00 uur staan de deuren van het nieuwe kantoor open en is er gelegenheid tot bezichtigen Een bewoner van de Rubensiaan meld de bij de politie diefstal uit zijn berging van twee doppendozen, een aantal steek-, ring- en pijpsleutels en diverse tangen. De gezamenlijke waarde wordt geschat op 650 gulden. GEBOREN: Carolien Esther, dochter van C. P. de Mol en M. Ouwehand. - Lars Martin Hubert, zoon van J. W. M. Lenssen en J. L. C. Karssing. - Casper. zoon van H. W. C. Ollo en J. C. C. Schepen. - Asja, dochter- van R. L. W. Bruinieren G. N. Kremer. - Deborah Maria Hubertina, dochter van T. M. B. Neep en B. C. J. W. Helsloot. - Ugur, zoon van A. Allniok en Z. Uyar. - Doran Nando, zoon van S. M. Mucha en M. A. Sukking. ONDERTROUWD: Willem Jacolnis Boshuizen en Blisa Mechtelina Francisca Kooien. - Johan- nes Adrianus Kok en Geertruida Las- sour. - Nicolaas HondrikusRiegman en Catharina Bassie. - Gerril Engelgeer en Eveline Celin Vas. - Johan Albert van der Grill en Johanna Alida Maria van Dorresteijn. - Antonius Hendrikus Maria Plekkepoel en Louise Maria Tammer. - Johannes Wilhelmus Mel- chior Maria Batenburg en Petronella Theresia Maria de Ruijgt. GEHUWD: Cornelis Gerril Pol en Maria Adriana Johanna Westerlaken. - Jaeobus Wil helmus Maria Remmerswaal en Lucy Gerarda Rasc.h. OVERLEDEN Francois Christiaan Goedhart, echt- gen. van C. M. H. Vink. - Aaltje Caml lerman. wed. van W. R. Mulder. - Gijsbertha Henmpman, ec.htgen. van J. Reehorst. - Gijsbertha Suik, wed. van C. A. Duller. - Dora Johanna Bloemers, eehlgen. van J. Klomp. - Hendrik Wilhelm Johannes Jaeobus van Deventer, wed. van A. C. Klaas- son. - Evert Jan Koudi js, echtgen. van IJ. Kuperus. - Wilhelmina Alida Adria na van Doorn. - Hilda Wilhelmina van 't Klooster. - Pieternella van Deventer, echtgen. van A. P. van Alphen. - Cor-, nelis Kok, wed. van J. M. Meiman. Afscheid examenklas Baarnsch Lyceum Vandaag, woensdag 2 juni, wordt een begin gemaakt met het afscheidnemen van de middelbare schooltijd door de leerlingen van het Baarnsch Lyceum. Vanavond horen zij de uitslag en om de dag nog wat zinvol door te brengen is er een zeskamp georganiseerd voor de leerkrachten. Daarna treden de cory feeën van het Nederlandse lied André Haazes en Nico Haak op. En als dat allemaal doorstaan is, volgt zo tegen vijf uur in de middag de uitslag van het examen. De diploma uitreiking vindt donderdag plaats. Parochie Soest, Kerkplein, tel. 12688. Zaterdag 19.00 uur Zondag 8.00, 9.30 (hoogmis) en 11.30 uur In de week H. Missen te 8.30 en 19.30 uur Parochie Soestdijk, Burg. Grothestraat, telefoon 12775. Zaterdagavond 19.00 uur Zondag 9.00 en 11.00 uur Dinsdag en donderdag 9.00 uur Maandag, woensdag en vrijdag 19.00 uur Parochie Soest-Zuid, Si. Willihrordusstraat, tel. 19943. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.30 en 11.00 uur Woensdag 19.00 uur Parochie Soesterveen Willaertstraat 51, tel. 16290-10522 Zaterdag 18.00 uur Zondag 10.30 uur St Caroluskerk, Soesterberg, tel. 03463-1521 Zaterdag 19.00 uur Zondag 10.30 uur JUNI - JULI - AUGUSTUS op onze nieuwe BONT SUÈDEenALCANTARA collectie 1982 tevens: B0NTBEWARING REPARATIE M0DELM0DERNISEREN op eigen atelier K. BERGSTRAAT 12-14 AMERSFOORT tel.:033-15283 Lid Stichting bontwaarborg Eén van de meest gekochte auto's van Nederland, de Opel Kadett, is tijdelijk leverbaar in een extra uitvoering, de Kadett Holiday. Dit model wordt geïntroduceerd ter gelegenheid van de landelijke Opel zomershow, die wordt gehouden in het weekend van 3 t/m 7 juni a.s. Het basismodel is de 3-deurs Opel Kadett met 1.2 N motor. Extra accessoires zijn: quartzklok, sigaretteaansteker, achter- ruitwisser, sportstuur, 165 SR banden, mistlampen, achterspoiler, luxe wieldoppen en speciale Holiday sierstriping. De Kadett Holiday wordt uitsluitend geleverd in de kleur Crimson rood en kost 17.500,- incl. BTW. Bazar-rommelmarkt Van Ar kei Instituut Zaterdag 5 juni a.s. wordt op het terrein van het Van Arkel Instituut aan de Hcllingwcg een bazar-rommcl- rnarkt gehouden, waarvan de netto op brengst geheel ten goede komt aan de kinderen die in het instituur wonen. Er zijn ook diverse spel-kramen zoals reuze sjoelbak, zenuwspel, pijl gooien, schiettent, grabbelton, rad van avon tuur enz. Dan is er een tent met koffie, gebak en limonade en er wordt ook gebarbecued. Bezoekers kunnen er van verzekerd zijn leuke dingen aan te treffen, gezellig bezig gehouden te worden en zij hebben de zekerheid dat hun geld goed besteed wordt. Leerling Chr. College Griftland wint prijs Alliance Frarujaise Frank Bredius, leerling 6 V.W.O. van het Chr. College Griftland, behoort tot de 50 gelukkigen, die in een door de Alliance Framjaise georganiseerde landelijke opstelwedstrijd een prijs hebben gewonnen. De Alliance Frangaise is een Franse organisatie die zich bezig houdt met de belangenbehartiging van de Franse taal en cultuur in het buitenland. De prestatie is des te opmerkelijker omdat het ging om een duizendtal in zendingen. De opdracht luidde om een typisch Nederlandse karaktertrek aan een Fransman duidelijk te maken, uiteraard in correct Frans. Onder de titel „De voornaamste zorg van de Nederlander is de ander", beschrijft hij op licht ironische wijze hoe de Nederlander de problemen elders in de wereld te lijf gaat, waarbij hij wel snel de eigen problematiek over het hoofd ziet. Daarbij maakt hij wel duidelijk hoe Nederland altijd weer positief rea geert op mensen in nood. De prijsuitreiking zal plaatsvinden in de Franse ambassade in Den Haag op 16 juni a.s. Alle belastingen goedgekeurd In een cir culaire van de staatssecreta ris van binnenlandse zaken werd on langs meegedeeld dat er in ons land gemeenten zijn die belastingen heffen, zonder dat de door de gemeenteraad vastgestelde verordeningen Koninklijk zijn goedgekeurd. In de landelijke publiciteitsmedia is hieraan uitvoerig aandacht besteed. De door de gemeenteraad van Soest vastgestelde belastingverordeningen zijn alle Koninklijk goedgekeurd. Dat betekent dat de daarin vermelde be lastingen kunnen worden geheven met ingang van de dag die vermeld staat in die goedgekeurde verordeningen. Tot deze belastingen behoren onder meer: de onroerendgoed belasting, het riool recht, het reinigingsrecht, de zuive ringsrechten Soesterberg, de honden belasting, de legesheffing, de begraaf- rechten en de drank- en horeca-be- lasting. Dit jaar géén milieuweken In overleg met de betrokken deelne mers aan de vorig gehouden milieu- weken, is afgesproken dal dit jaar een dergelijke manifestatie niet georga niseerd zal worden. De in 1981 ge hou den milieumanifestatie ligt huns inziens nog te vers in het geheugen. Daar komt nog bij het gebrek aan mankracht van zijde der gemeente om iets dergelijks op poten te zetten. Wel zullen de door particulieren in de loop van het jaar opgezette milieuakti- viteiten, waar mogelijk, door het ge meentebestuur gestimuleerd worden. Teneinde coördinatie hiervan te be vorderen kan iedere persoon, instel ling, bedrijf etc., die een aktiviteit wil organiseren, hierover contact opne men met de afdeling algemene zaken van de gemeentesecretaris, tel. 16744, toestel 253. De laatste beurs in dit seizoen te Zeist zal worden gehouden op zaterdag 12 juni in Gebouw Calvijn, Bergweg 6, van 10.00-16.00 uur. Barbecue/dansavond in „De Borg" Zaterdag 12 juni, aanvang 20.30 uur, organiseert de wijkvereniging Over hees in het dorpshuis „De Borg" een barbecue/dansavond. Muzikale mede werking verleent de Country group „Intrudes". Kaarten zijn in de voorverkoop ver krijgbaar op de volgende adressen: Luylenaarpad 7, Isaacstraat 2, Gems hoorn 54 en Minstreelpad 4. Nieuw in het INFOrmatiecentrum In het gemeentelijk INFOrmatiecen trum liggen voor geïnteresseerden twee brochures gereed. De ene be handelt het werk van de Arbeidsin- spectie. Deze instantie ziet er op toe dat de werkgever in overleg met de werknemers de noodzakelijke maat regelen neemt zodat iedereen zo ge zond. veilig en prettig mogelijk kan werken. De brochure heeft als titel gekregen „Een mens is geen machi ne". De andere folder gaat over de „Huuraanpassingen in 1982". De huren van de meeste woningen gaan met ingang van 1 juli a.s. omhoog. Voor veel nieuwe woningen met 4 procent. Voor oudere met 6 procent. Te lage huren mogen met ten hoogste 10 pro cent omhoog. De huiseigenaren moe ten de huurders tevoren een voorstel doen, waarin gemotiveerd wordt aan gegeven met welk percentage en waar om de huur wordt verhoogd. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk Torcnstruat 10.00 uur ds. P. Kloek 19.00 uur Oecumenische gebedsdienst, ds. P. Kloek - pastor W. Mali Emmakcrk, Regen iesselua n 10.00 uur geen dienst 14.30 uur bevestiging en intrede dr. L. J. van den Brom .De 0|H-n Hol". Daiu eg/Veenbesstraat 9.30 uur gezamenlijke dienst lehtuskerk, Allicrf Cu.vpliian 10.00 uur kand. J. M. van Wijk, Neder- hemert 17.00 uur kand. Fr. Hoek, Asperen Zonnegloren Soesterbergsestraat 125 10.00 uur ds. P. Posthouwer, Eemnes In alle kerken kindercrèche tijdens de morgendienst, behalve in Zonnegloren. Jeugddienst 10.00 uur Da Costaschool, Prins Bern- hardlaan. GEREFORMEERDE KERKEN Julia uitkerk, Julia na laan 19 9.30 uur ds. J. Baumfalk; 17.00 uur ds. D. Land Wilheltiiiiiakerk, Soesterbergsestraat 18 9.30 uur dr. J. Rinzema; 17.00 uur ds. J. Baumfalk „De Open Hot". Dalw eg/Veenbesstraat 9.30 uur gezamenlijke dienst ds. D. Land; 17.00 uur dr. J. Rinzema Chr. Gereformeerde Kerk, Julia na laan 90 9.30 en 17.00 uur ds. J. Schoonderwoerd Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt Kerkgebouw N.P.B. 8.30 en 17.00 uur ds. A. Hordijk Gereformeerde Gemeente Dalucg (hoek Beukenlaan) 9.30 en 14.30 uur Leesdienst VERENIGING VAN VRIJZINNIG GODSDIE NSTI GEN N.P.B. Rcmhrandtlnun 20 10.15 uur dr. R. G. v.d. Voet, Bilthoven EVANGELIE GEMEENTE „IN DE RUIMTE" 14.30 en 17.00 uur dienst JEHOVA'S GETUIGEN KONINKRIJKSZAAL St. Theresiastraat 18 vergadering: zondag 9.45 uur maandag: 19.15 uur- donderdag: 19.45 uur SOESTERBERG Hervormde Kerk „De Hoeksteen" 10.00 uur dienst STERRENBERG 10.30 uur dienst GEREFORMEERDE KERK Gen. Winkelmanstraat 10.00 uur ds. J. Snel, Utrecht; 19.00 uur dr. H. Matter, Baarn BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10.30 uur mevr. ds. J. G. Boiten-Du Rieu, Amsterdam EVANGELISCH LUTHERSE GEMEENTE Kapelstraat, Baarn 10.30 uur ds. J. Roskam, Den Haag Ned. Ger. Kerk 10.45 en 17.00 uur ds. C. Bakker, Enschede VRIJE EVANGELISCHE KRING (Eemnesserweg 63b) 19.00 uur Br. J. Faber, Nederhorst den Berg Zomercursus filosofie Van 9 tot en met 13 augustus a.s. wordt in de Internationale School voor Wijs begeerte t»' Lensden een zomercursus filosofie gegeven. In deze cursus zal allereerst aandacht worden besleed aan algemene proble men die kunnen rijzen wanneer een filosoof zijn gereedschap bij uitstek, de taal, hanteert. Vervolgens zal een overzicht worden geboden van filqsofie, ethiek wijs gerige mensbeschouwing en sociale filosofie. De cursus is bedoeld voor mensen be neden de 35 jaar. die iets meer van filosofie af willen weten. Hij zal worden gegeven door drs. Jan van Eyck, do cent filosofie aan het Groninger Avond college. Voor inlichtingen kan men terecht bij de Internationale School voor Wijs begeerte. Dodeweg 8. 3832 RD Leus den. tel. 033-15020. Sla geen nummer over. Een ruime keuze van koophuizen in Amers foort, Soest, Baarn en omgeving. Bij ieder huis een foto en volledig adres. Vraag gratis toezending. Peters bv Makelaardij o.g. voor wonen in de groene zone Soest, 02155-16251 Amersfoort, 033-30488 SOEST De artsendienst wordt in het weekend van zaterdag 08.00 uur tot zondagavnd 24.00 uur waargenomen door: dokter P. Rupert, Schoutenkampweg 4, tel. 12395 en dokter B. Nicolas, Steenhoff- straat 12, tel. 12667. Het is aan te raden niet direct naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbellen! BEZOEKUREN ZIEKENHUIS ZONNEGLOREN tel. 02155-19144. Kinderafd. bezoektij den: voor gezinsleden in overleg met verpleegkundige, overige bezoeken 14.30-15.00 uur. Bezoektijden zieken huis; 13.15-14.00 uur van 19.00-19.45 uur. WEEKEND-OPVANGDIENST Eerste Hulp bij dringende moeilijk heden. Zaterdag en zondag, Nationale feest dagen en gedenkdagen van 15.00 tot 17.00 uur, tel. 19911. SOESTERBERG Weekenddienst huisartsen: dokter L. Brandt, Dolderseweg 59, Den Dolfler, tel. 030-782696 SOEST Tandartsen Zaterdag en zondag, 13.00-13.30 uur: W. Roorda. Ereprijsstraat 57, tel. 10162 DIERENARTS Vanaf vrijdag 23.00 uur tot zondag 24.00 uur: Grote huisdieren: H. Blanken, Eem nes, tel. 02153-12706. Kleine huisdieren: mevr. F. Gelder man, Bosstraat 15, tel. 12269. Weekend- en nachtdienst apotheken Ingaande de gehele zaterdag en zondag tot de daaropvolgende vrijdag 17.30 uur: Apotheek Bierhaalder, Nieuwstraat 40, Baarn, tel. 02154-12137. Extra dienst op zaterdag van 8.30 tot 12.30 uur: WoJverlei apoteek, Weegbreestraat 56, tel. 19646. Tel. nummer Ambulancevervoer: 033-12345 (voor Soest en Soesterberg) 14049 (alleen voor Soest). Op Ewijckshoeve, een landgoed op de grens van Den Dolder en Lage Vuur- sche, Soestdijkerstraatweg 12, wordt in de week van 12 tot en met 16 juli een zomerweek gehouden met een uitge breid creatief programma-aanbod. Vijf dagen achtereen kunnen lief hebbers van aquarelleren, olieverven, schetsen en modelboetseren, werken en genieten op dit unieke buiten. Bij veranderende weersomstandigheden wordt er gebruik gemaakt van de 8 fraaie ateliers van het landhuis. Met deze zomerweek herhaalt zich een stukje geschiedenis. Rond de eeuwwis seling was landgoed Ewijckshoeve 's zomers - op uitnodiging van de toenmalige eigenaar, de musicus prof. Arntzenius - een verzamelpunt van allerlei bekende kunstenaars. Het docententeam van de Ewijckshoe ve draagt zorg voor een programma, dat voorziet in een ruim aanbod van mogelijkheden, voor zowel de begin ners als de meer gevorderden. Dage lijks zullen vier docenten de deelne mers aan deze zomerweek individueel beleiden en adviseren. Veel aandacht wordt besteed aan de lunches. Deze gezamenlijk te gebrui ken lunches zullen de sfeer uitstralen van de Franse haute cuisine en uit nodigend zijn voor het leggen van contacten. Het programma voorziet niet in overnachtingen. De rust en schoonheid van het landgoed zullen voor velen een bron van inspiratie zijn. Voor informatie en inschrijving kunt U Ewijckshoeve bellen onder de num mers 02155-497 of 294. Zoals al eerder gemeld zal de Raad van Kerken in Soest op zondag avond 6 juni a.s. om 19.00 uur in de Oude Kerk aan de Torenstraat een gebedsdienst houden, waarin de aandacht van de deelnemers zich zal richten op de 2e Ontwapeningskonferentie der Verenigde Naties, welke een dag later wordt geopend. De gebedsdienst wordt geleid door de voorzitter van de Raad van Kerken, pastor W. P. Th. Mali, terwijl ds P. Kloek de meditatie houdt. Als inleiding op de dienst wordt door een van de leden van de voorbe reidingsgroep kort en zakelijk wat informatie gegeven over de stand van zaken met betrekking tot de ontwapening. Voor ontwapening is in de eerste plaats vertrouwen nodig. Maar ont wapening kan op zichzelf ook al zorgen voor meer onderling vertrou wen tussen staten. Dit is de kern van een van de konklusie uit het slot-dokument van de eerste ontwapeningskonferentie. De beweging „Vrouwen voor Vrede" in Nederland heeft in een pamflet de konklusies uit hoofdstuk VIII samen gebracht, in een Nederlandse vertaling. Dit pamflet zal voor en na de dienst op 6 juni verkrijgbaar zijn a 2,-. Wie al eerder over een exemplaar wil beschikken kan hiervoor (liefst 's avonds) terecht bij mevr. C. H. A. Dilweg-Muller, Albert Cuyplaan 168, tel. 20291. Voor nadere inlichtingen tel. 15201. Ter bekroning van het jubileumjaar, waarmee de R.M.A. haar 25-jarig be staan als gemeentelijk instituut her denkt, vindt op zaterdag 19 juni in Sporthal Beukendal te Soest en op zaterdag 26 juni in Sporthal de Koppel te Amersfoort, om 19.30 uur, de uitvoe ring plaats van het stuk „Windstre ken". dat Wim Franken voor dit jubil- leum schreef i.o.v C.R.M. Het werk, dat tot klinken wordt ge bracht door 4 orkesten van verschillen de samenstelling, de kinderkoren van Amersfoort en Soest en een ballet groep, samen ca. 400 leerlingen, geeft een indruk van het moderne muziek- en dansonderwtjs op de R.M.A.o.a. op het gebied van improvisatie en het werken met geluidsband. De orkesten worden geleid door Wim Bredenhorst, Leni van Elteren en Hans Janssen, De algehele leiding berust bij Qui van Woerdekom. Entreeprijs 5,- 3,- voor 65+ en C.J.P).

Soester Courant | 1982 | | pagina 16