Isolatie kan ook mooi zijn Koele wol kan nu. ook als het warm is Snel en gemakkelijk schoenpoetsen met schone handen niieroriscne verr- stripper verwijdert oude verflagen volkomen veilig Helpende hand voor aspirant-ondernemers Uwliefste vitrage is zó gevonden in onze J. P. de Kond KEES FRANK MGp, Rockport-Suntrack vakantie voor uw voeten... Mannenmode voorjaar '82: Nieuwe schoencrème met beschermende bijenwas in tube met handig inwrijfsponsje Werkboek voor starters verschenen: Onderzoek wijst op wol in de woning Jetty Janssen-Cohen Te huur gevraagd Vrijst. of halfvr. HUIS geboren: ROCKPORT ABVA-KABO Soest/ Soesterberg Courantenreklame is niet te vervangei DEENSE HANDGEMAAKTE KAARSEN BARBECUES HOUTKACHELS ALLESBRANDERS en div. accessoires Drukkerij Smit Van Weedestraat 47A Telefoon 14152 Perzische tapijten vastzit: een nieuwe manier om uw schoenen snel Soos ter Courant van woensdag 16 juni 1982 De mannenmode voorjaar 1982 brengt belangrijk nieuws: Zuiver Scheerwol is niet alleen meer warm en lekker onder de tien graden C., maar ook heerlijk koel en comfortabel ver daarboven. Superlichte kwaliteiten in allerlei collecties die op ruime schaal verkrijgbaar zijn, zorgen daarvoor. En deze opgeluchte Wolmerk-mode voor mannen mag gezien worden. Met als voornaamste stijl kenmerk de „maritieme look" brengt het voorjaar een zee van lucht(ig) en licht In wol naar onze kusten. Voor op het strandterras, maar net zo goed op kantoor, op straat en op vakantie. Lichtgewicht Zacht, duurzaam, mooi vallend en comfortabel, het zijn eigenschappen die al heel lang bij Zuiver Scheerwol horen. Voor dit voorjaar heeft de Euro pese kledingindustrie daar een nieuwe dimensie aan toegevoegd: lichtge wicht. Nieuwe spintechnieken maak ten mogelijk wat tot voor kort onvoor stelbaar was: wollen stoffen zó dun, zo soepel en zo licht dat ze zich bij zomerse temperaturen heerlijk luch tig, altijd ventilerend en tegelijkertijd goed gekleed laten dragen. Oók in de auto en óók op lange trajecten, zo bleek tijdens proefritten. Zee en zon Een Wolmerk-combinatie die zonder enige inspanning aan het topje van een pink kan worden opgenomen, dat vederlichte nieuws inspireerde de mo demakers tot nieuwe ideeën. En de koele zee diende daarbij als bron. In de kleuren worden zonnige, felle, zomerse strandkleuren (rood, geel, blauw op wit en off-white) gecombi neerd met de donkere, intensieve tin ten van een zonsondergang rond de evenaar, waarbij de bruinen en beiges overheersen. En naast de mini-dessins en ruiten van vorige seizoenen zijn nu ook de strepen weer helemaal terug. met als leuk nieuwtje de ligstoel- streep. De Wolmerk-stoffen die zijn ge bruikt. hebben één ding gemeen: ze zijn heel licht en toch kwalitatief hoog waardig. Dat wil zeggen: zeer goed. Er zijn veel flannels, lichte zomer- tweeds en gabardines. Met aan de top van de ranglijst uiter aard de inmiddels befaamde Merino Extrafijn: superlichte stof van de al lerfijnste kwaliteit, geschoren van de allerbeste Australische schapen. Combinatiepakken Bij dit alles viert vooral het combi- natiepak hoogtij met tegenwoordig ook al bandplooien in de „normale" pan talon. Daarnaast veel fijne jackets en hem den en eenvoudige slipovers die nogal eens worden gebruikt om kleur te ge ven aan het wit of beige van de com binatie. Zo vindt de man die in 1982 ook met de zon in z'n bol goed gekleed wil gaan een natuurlijk, gemakkelijk silhouet in Zuiver Scheerwol dat aansluit bij het beeld van deze tijd: soepele, licht- luchtige kleding van hoge kwaliteit voor consumenten die waar voor hun geld als hoogste goed in hun kasboek hebben bijgeschreven. De mannenmode voorjaar 1982 in Zuiver Scheerwol is licht en luchtig. Dank zij nieuwe spintechnieken zijn er nu prachtige lichtgewicht Wolmerk-combi- naties in tal van voorjaarscollecties. Op de foto: twee soepele ontwerpen in de maritieme kleuren blauw/wit uit de collectie van Van Gils. Sinds de schoenen steeds duurder worden, besteden we meer aandacht aan het onderhoud. We letten meer op kwaliteit en poetsen vaker, ook al doen we dat niet graag. Velen kijken dan ook uit naar een schoencrème die schoon, snel en ge makkelijk kan worden aangebracht, maar die het leer toch een 'ouderwetse' bescherming geeft. Dat produkt is er nu. De naam is Erdal Unique, een uitstekende schoencrème in een moderne tube waar een handig inwrijfsponsje op vastzit. Onverzorgd is uit! In ons land worden jaarlijks 26 miljoen paar schoenen gekocht. We hebben dui delijk gekozen voor schoeisel dat lan ger meegaat, terwijl er meer zorg be steed wordt aan het uiterlijk van de schoenen. Onverzorgd is uit! Dat verklaart de op komst van de 'zelfglanzers', die schoe nen mooi laten glimmen, echter zonder het leer feitelijk te beschermen. Zelf glanzers zijn daarom goed voor een snelle glimbeurt tussendoor als we bij voorbeeld een avondje uitgaan. Leer heef bescherming nodig Toch moet ons schoeisel bestand zijn tegen ons natte klimaat: het leer moet soepel blijven. Erdal introduceert daarom een nieuwe kleurherstellende schoencrème in tube met een drie ledige functjein de crane zit een rei niger die hét vuil van de schoenen op neemt, de beschermende bestanddelen impregneren het leer en direct na het opbrengen kan al licht worden uitge wreven. En dat alles zonder de handen vuil teffnakeh. Door goed onderhoud met de nieuwe schoencrème gaan uw schoenen langer mee. Er zit echte bijenwas in: het bes te wat uw dure schoenen kunnen ge bruiken. Erdal Unique is verpakt in een tube met een handig inwrijfspons je. Adviesprijs per tube van 75 ml. - goed voor het poetsen van 100 paar schoenen - ter introductie 3,95. en makkelijk in te wrijven, zonder vuile handen te krijgen. De tube Erdal Unique bevat onder meer bijenwas, het beste om leer te verzorgen en beschermen. Veel mensen vinden schilderen wel leuk, als ze de voorbewerking maar konden overslaan. Vooral het verwij deren van oude verflagen levert vaak problemen. Afbranden is gevaarlijk, want voor je het weet staat het hele huis in brand. Ook afbijten is niet veilig, omdat chemische produkten als loog en afbijt gevaar kunnen opleveren voor handen, kleren en ademhalingsor ganen. Daarom is de nieuwe verfstrip- per van Black Decker heel welkom: een volstrekt nieuw stuk gereedschap voor de doe-het-zelver dat goed en vol komen veilig werkt. Er wordt in Nederland gigantisch veel afgeschilderd. Doe-het-zelvers kopen per jaar zo'n dertig miljoen liter verf van ruwweg een tientje per liter. Dat betekent dat er jaarlijks voor onge veer 300 miljoen gulden aan verf over de toonbank gaat, wat de vakman koopt niet meegerekend. Dat wil na tuurlijk niet zeggen dat al die verf wordt gebruikt. Van de 7^ liter verf die elk gezin per jaar aanschaft, staat ongeveer de helft in te drogen in de Een eigen zaak beginnen is een gewaagde onderneming. Wie eenmaal de stap heeft genomen, merkt pas hoe moeilijk het is om een plaats op de markt te veroveren en te behouden. De cijfers liegen er niet om: van de nieuwe ondernemingen moet meer dan 50% binnen vijf jaar de strijd staken. Wie voor zichzelf begint doet er verstandig aan niet in een impuls te behandelen, maar zich terdege voor te bereiden. Dat is vooral een kwestie van de weg weten te vinden in de ingewikkelde maatschappij van vandaag de dag. Het zojuist verschenen „Werkboek voor de beginnende ondernemer" is daar een nieuw en uniek hulpmiddel voor. Het is verkrijgbaar bij de Kamer van Koophandel. Onvoldoende voorbereiding blijkt niet zelden de oorzaak te zijn van het mislukken van veel jonge ondernemin gen. Uit de handelsregisters van de Kamers van Koophandel blijkt dat ca. 20% na één jaar moet afhaken. De „uitval" daarna is minder drastisch, maar het vijfde en zesde levensjaar blijken ware crisisjaren te zijn. Uitein delijk blijft er nog maar 40% over. Deze cijfers zijn naar voren gekomen uit een onderzoek naar de in- en uitschrijvingen van handelsregisters na 1970. Hulpmiddel Het werkboek dat nu beschikbaar is voor alle ondernemers-in-spé moet worden gezien als een belangrijk hulp middel vóór de start. Met dit boek kan men zich nu planmatig oriënteren en voorbereiden op het eventuele onder nemerschap. Niet in ae laatste plaats valt hierbij te denken aan de overname van een bestaand bedrijf. Eigenlijk is het werkboek een soort „checklist", waarin ook gewetensvra gen worden gesteld. „Maak een lijst met uw sterke en zwakke punten", luidt direct al de eerste opdracht. Wie eerlijk is tegenover zichzelf komt dan misschien al tot een pijnlijke con clusie. Het werkboek is ook een hand leiding. Vanaf het eerste begin zijn de belangrijkste punten op een rijtje ge zet. Op elke bladzijde, tegenover de vragen of opdrachten, staat de bijbe horende achtergrond informatie afge drukt. De inhoud bestaat uit drie gedeelten: Oriëntatie, Financieel organisatori sche opzet en Overige zaken die bij de start van belang zijn. De tekst is over zichtelijk en beknopt maar toch zo volledig mogelijk gehouden. Er zijn voorts adressen van instanties, advi seurs en anderen opgenomen, waar men als starter contact mee moet of wil nemen. Wie het werkboek helemaal heeft doorgenomen en in principe be sloten heeft een eigen bedrijf te begin nen, kan tenslotte aan de hand van een lijst met actiepunten aan de slag gaan. Gratis verkrijgbaar Voor serieuze gegadigden is het Werk boek voor de beginnende ondernemer gratis verkrijgbaar bij de Kamer van Koophandel. U kunt hiervoor bellen of een afspraak maken met de heer Scheepbouwer, 033-12964 toestel 27. Inhoud werkboek Onderwerpen die in het werkboek aan de orde komen Wat is zijn uw mogelijkheden als ondernemer? - Heeft u contact met de juiste adviseurs? - Aan welke vesti gingseisen moet u voldoen? - Enkele algemene voorschriften voor bedrij ven. - Commerciële aanpak. - Waar kunt u zich het beste vestigen? - Kenge tallen (vooral van belang bij over name en bedrijfsopvolging) - Hoeveel is een bedrijf waard? - De beslissing: starten of niet. - Welke rechtsvorm kiest u? - Investeringsbegroting. - Komt u voor subsidie in aanmerking? - Financieringsmogelijkheden. - Bank krediet. - Resultatenprognoses eerste jaar. - Verzekeren. - Administratie. - Belastingheffing over winst. - Omzet belasting. - Personeel aannemen. - Salarisaspecten. - Lijst met actiepun ten. schuur, garage of gangkast. Toch is de verf die wèl wordt gebruikt altijd nog goed voor een kleine 40 m2 per gezin per jaar. Dus moet die 40 m2 ook worden afgebeten, afgebrand, ge plamuurd en geschuurd. Oude verf moet eraf Het is niet mogelijk om onbeperkt laag over laag te blijven smeren. Op een bepaald moment moet alle oude verf eraf om weer fris opnieuw te kunnen beginnen. Om dat karwei te klaren waren er tot nu toe twee moge lijkheden: werken met chemische mid delen of met de gasbrander. Afbijtmiddelen verspreiden een lucht die de ademhalingsorganen kan aan tasten, vooral wanneer er wordt ge schilderd in een ruimte die niet goed geventileerd is. Bovendien is een af- bijtmiddel samen met loog gevaarlijk voor huid en kleding. Ook de verfafbrander is geen succes. Voor gebruik binnenshuis wordt hij in verband met het brandgevaar altijd afgeraden. Bovendien is het eindresul taat soms minder fraai door de schroeiplekken die de brander op het hout kan achterlaten. Volledig nieuwe verfstripper Aan de conventionele manier om verf te verwijderen voegt Black Decker nu een volkomen nieuwe methode toe met de elektrische verfstripper, een unieke schildersföhn met drie voorde len: gemakkelijk, schoon en veilig. De verfstripper HG 99 kunt u verge lijken met een wat fors uit de kluiten gewassen haarföhn. Hij blaast een hete luchtstroom uit van ca. 350° C. waar door oude verflagen zacht worden. Ze kunnen daarna moeiteloos met een eenvoudige krabber worden wegge haald. De elektrische verfstripper is volledig brandveilig, er ontstaan geen storende of schadelijke gassen, terwijl ook geen gevaar bestaat voor handen of kleren. Het eindresultaat is altijd perfect: er blijft geen verf achter en er komen geen schroeiplekken op het hout, want daarvoor is de luchtstroom van de verfstripper niet heet genoeg. Profielen blijven intact, want de verf stripper brandt scherpe randen niet weg. Naschuren is praktisch niet no dig. Neem de schildersföhn Met z'n 950 Watt motor - goed voor 16.000 toeren per minuut - en een werk- temperatuur van circa 350° C is de verfstripper van Black Decker een formidabele schildersföhn. U kunt 'm ook gebruiken om de bevroren water leiding snel en veilig te ontdooien, tweecomponentenlijm snel te laten uit harden en er natte spullen mee droog te blazen. Zo zijn er nog wel een stuk of tien andere toepassingsmogelijkhe den. Het ziet er niet naar uit dat de regering zal kunnen ingaan op de steeds sterker wordende roep om naast huursubsidie ook een energiesubsidie op individuele basis in te voeren. Voeg daarbij de opgedroogde bron van de isolatiesubsidie en de verhoging van de aardgasprijs per kubieke meter per 1 januari naar ruim 55 cent en het is duidelijk dat steeds meer mensen zoeken naar wegen voor energiezuinig wonen. Welnu, een Japans onderzoek heeft uitgewezen dat wol daarbij een belangrijke rol kan spelen. Zuiver Scheerwol, zo blijkt, is niet al leen blijvend mooi, maar bespaart energie en dus, geld. De Japanners - die zeer veel onder zoek doen naar isolatiemogelijkheden omdat ze zelf niet over gas- en olie bronnen beschikken - bouwden voor hun wol-test twee identieke model huizen met een kamer van 26 vier kante meter. Beide kamers werden op een constante temperatuur van 22 gra den gehouden, de ene kamer met een kale vloer, de andere met een Wol- merk-tapijt. Het verschil in energieverbruik was opmerkelijk. Hoe zwaarder de kwali teit van het Wolmerk tapijt, zo ont dekten de Japanners, hoe groter de be sparing. Een tapijt met 1.722 gram wol per vierkante meter scheelde in ver gelijking met de kale kamer 8,6 pro cent energie, een tapijt met 2.257 gram Zuiver Scheerwol per vierkante meter bespaarde al 12 procent. Natuurlijk moeten we deze cijfers niet al te letterlijk nemen. Elke vloerbedekking bespaart. De test wees vooral uit dat Zuiver Scheerwol meer bespaart. „Een Wolmerktapijt is een behaaglijke manier om ver- warmingskosten te drukken", conclu deert het rapport dan ook. Ramen en muren Dubbele beglazing spaart energie, maar betekent een forse investering. Denk daarom ook eens aan de moge lijkheden van gordijnstof in Zuiver Scheerwol. Een mooie, dichtgeweven stof die boven goed tegen het plafond aansluit en tot op de vensterbank hangt kan in een combinatie met vitrage een besparing van honderden guldens per jaar geven en is nog prachtig om te zien ook. Gelukkig beschikt Nederland over fa brikanten die u een keur van schitte rende dessins en warme kleuren in uit stekende kwaliteiten aanbieden. Dat geldt voor de Wolmerk-tapijten maar zeker ook voor de gordijn- en (niet te vergeten) Wolmerk-meubelstoffen van Ploeg, Storck van Besouw Inte- rior en Aabe. Goed idee Voor mooie warmte en comfort kijken ook steeds meer mensen naar verti cale jalouzieën in Zuiver Scheerwol. Een bekend merk als Luxaflex heeft ze in allerlei kleuren. Een ander goed idee is om naast de vloer en ramen de fantasie los te la ten op wanden in wol. Tretford en Vescom hebben een naam hoog te houden als het om textielwandbekle- ding gaat, maar met een goede kleef pasta is het eveneens mogelijk, makke lijk en mooi om langs een van de wanden uw vloertapijt te laten door lopen. De besparing in gas is mis schien niet opzienbarend, maar het weldadige gevoel van behaaglijk comfort dat u omgeeft, is het waard uw huis een jas van Zuiver Scheerwol aan te trekken. Blote voetjes op Zuiver Scheerwol. Wie met een Wolmerktapijt zijn huis een „jas aantrekt", verovert warmte en comfort. En bovendien, zo wijst een Ja pans onderzoek uit, bespaart Zuiver Scheerwol energie. Schoonheidssalon 'Dépositaire van Arnaud - Parijs Weegbreestraat 13 Soest Tel. 02155-17800 door 3-pers. gezin voor een periode van ca. 2 jaar. Reakties gaarne telef. 033-946595 of schriftelijk Postbus 105, Soest Let op! Grote verkoop van nieuwe MEUBELEN, 110 bankstellen, 90 wandmeu- bel, radio- en t.v.-meubelen, eethoeken, dekenkisten, salontafels, kleinmeubelen enz. Dit alles wordt verkocht voor de helft van de winkel prijs. 's Maandags gesloten, vrijdags koopavond. W. Ham, Hogenhof 2, Nijkerk. Zo'n flitsende zilveren Peu geot RACEFIETS hebben wij al vanaf 1479,- voor u. Van Kooy Tweewielers, Laan straat 116, Baarn, tel. 02154- 12791. van weedestraat 17a soest - tel. 17120 sinds 1965 Inkoop, verkoop, reparatie, reinigen Mahmoud Harzandi (vakman uit Perzië) Nieuwstr. 26, Baarn Tel. 02154-15577 AFRIKANEN 25 ct. Agaratum 30 ct. Alysem en Lobelia 35 ct. Petunia's, Salvia's en Begonia's 40 ct. Tomaten, knolbegonia en Vlijtig Liesje 60 ct. Kruidenplanten 50 ct. Vaste planten 80 ct. Gera niums, hanggeraniums, fuchsia's en hangfuchsia's f 2.75. Alles in pot gekweekt. E. van Oest, Oude Grachtje 17, tel. 12142. Een 2éér uitgebreide en bijzonder smaakvolle serie geboortekaarten. Wij noemen haar Kennemer Kaarten Kollektie. Dus: a s. vaders en moeders, kom tijdig bij ons langs en kies op uw gemak uit de 133 verschillende ontwerpen. (Trouwens. u kende ons misschien al wel via onze unieke kollekbe verlovings- huwelijks-en dankbetuigingskaarten). Interieurverzorging Laanstraat 37 - Soest - Telefoon 13234 ideaal voor in huis, hotel of vliegtuig, op de boot, in de caravan en achter het stuur. Maten 36 t/m 46. uw official Rockport dealer i Licht en Soepel ƒ99,90 Lsanstraatpromenade 47 Baarn Telefoon 02154-12672 GROEP GEZONDHEIDSZORG U wordt geboren, geen kraamzorg. U bent zuigeling, geen kruiswerk. U bent peuter, geen peuteropvang. U bent kind, geen clubhuis. U leert lezen, geen bibliotheek. U raakt gewond, geen ziekenhuis. U wordt bejaard, geen bejaardenoord, geen gezins zorg en geen verpleegtehuis. En zo kunnen wij nog uren doorgaan. Duizenden voor u werkzaam, moeten weg, zeggen politici en professoren. Dit kan toch niet, vindt Abva/Kabo, U ook? Kom dan opZATERDAG 19 JUNI 1982 naar de RAI in Am sterdam. Tussen 11.00 en 15.00 uur zal Abva/Kabo in vele stands laten zien, wat wij voor u doen, in deze sectoren. Bij inlevering van uw treinkaartje bij de penningmees ter ontvangt u een vergoeding van f 5,-. Kom gerust eens vrijblijvend kijken bij: KONINGINNELAAN 48 - SOEST TEL. 11066 of 12245

Soester Courant | 1982 | | pagina 15