I Van Dam Super BV organiseert samen met S.O.Soest (atletiek) de vierde stratenloop ^baxthuijen Eerste Soester avondvierdaagse een sukses Braderie Koninginnelaan met brandje afgesloten TAXI KLOMP 12 9 8 4 Kleurvergroting AKTIE! 5r Karin de Nijs verbetert clubrecord 1500 meter met 6.6 seconde E.S.S. Brouwer verslaat hoofdklasse Vugt Boys (Dudebwefó fjo&d m cMeb! J|ansfï$etoer VADERDAG 20 JUNI Gebruik van eerste verdieping van woonhuis als kantoor verboden Cantonsshow 1982 van oosten V ATLETIEK ATLETIEK ZAALVOETBAL Diefstalletjes TEL, Restaurant Ook: plateservice lunches en WANDELSPORT Roeiwedstrijden op de Eem voor volwassenen f175, - A.b weerd van oosten „v.10.- Soostor Courant van woensdag 16 juni 1982 Deelname basisscholen weer enorm Aan de Stratenloop van 23 juni a.s. zal weer door de Soester en Soesterbergse basisscholen massaal worden deelge nomen. Bij de Sektie Atletiek van S.O. Soest hebben de volgende scholen reeds ingeschreven. Mariaschool. Van der Huchtschool Overhees, Insingerschool, Titus Brandsmaschool, St. Bonifaciusschool, St. Willibrordusschool, St. Theresia- school, De Schakel, De Regentuuter, Wethouder de Haanschool Soester- berg, Da Costaschool, O.L.S. Over hees, ,,De Bron", Savornin Lohman- school, ..Ingenhof", Prins Willem Alexanderschool, ,,De Wegwijzer", Groen van Prinstererschool, School Soesterberg, Prof. J. Waterink- school, ,,De Wiekslag". Deze scholen zullen dus weer gaan strijden om de prachtige wisseltrofeeën en bekers, beschikbaar gesteld door sponsor Van Sam Supermarkt. Om 18.30 uur zal een bekende Soester ingezetene, waarvan de naam nog een verrassing blijft, het startschot lossen voor de jongens en om 18.45 uur voor de meisjes. Scholieren, die niet in de schoolteams zitten kunnen zich vanaf 18.00 uur laten inschrijven bij de op het terrein staande caravan. Samenstelling schoolteams en rout De schoolteams bestaan uit zes leer lingen. De route van de Stratenloop is: Start Honsbergen vervolgens Joh. Post- stbaat - Klaarwaterweg - T. Brandsma- straat - Wiardi Beckmanstraat finish. Training Basisscholen Op verzoek van de scholen verzorgt de Sektie Atletiek van S.O. Soest woensdag 16 juni van 17.00 uur tot 18.00 uur een trainingsuurtje voor adspirant deelnemers onder leiding van de trai ners van S.O. Soest atletiek. Weliswaar is het deelnemen belangrijker dan het winnen, maar geheel ongetraind deel nemen aan de wedstrijd is ook niet verstandig. Om pijnlijke kuiten te voorkomen is goed schoeisel noodzaak. Sportschoenen met dikke verende zool, zijn zeer geschikt voor het lopen op asfalt. Laat ook weer de kinderen meetrainen, die misschien niet het snelst, maar wel het meest enthousiast zijn. Bij deelname aan de prestatieloop hebben zij hier zeker profijt van en gezamenlijk trainen is leuker dan in je eentje. Prijsuitreiking Om 19.15 uur zal R. ten Hove de wissel-1 trofeeën en de bekers voor de num mers één, twee en drie bij de meisjes en jongens van de basisscholen uitrei ken. De bekers zullen de scholen mo gen behouden. De wisseltrofeeën wer den in 1981 zowel bij de jongens als de meisjes gewonnen door de Bonifacius school. Alle deelnemers aan de scho lierenwedstrijd ontvangen na afloop een fraaie herinneringsmedaille met lint. Wedstrijd voor leerlingen van het voortgezet onderwijs te Soest Door de Sektie Atletiek van S.O. Soest zijn ook alle scholen voor het voort gezet onderwijs te Soest weer aange schreven. Om 19.30 uur zal de bekende Soester ingezetene het startschot lossen. Na afloop ontvangen alle deelnemers een herinneringsmedaille. De bekers zul len om 19.45 uur door R. ten Hove worden uitgereikt. Recreatieloop over één mijl, drie mijl en vijf mijl De Stratenloop zal weer besloten wor den met een recreatieloop. Voor inwoners van Soest en omgeving een goede gelegenheid om de conditie te testen c.q. te verbeteren. Ook bij deze loop stelt Van Dam Supermarkt de netto opbrengst beschikbaar voor het Bentinckfonds. Inschrijven vanaf 19.00 uur bij de kraam naast de. caravan. Inschrijfkosten één mijl 2,50, drie en vijf mijl 3,50. De deelnemers aan de drie en vijf mijl ontvangen een fraaie herinnerings medaille De start zal zijn om 20.00 uur. Braderie Ook nu weer wordt de Stratenloop omlijst door een aangepaste Braderie. De gezelligheid staat weer voorop en aandacht voor de jeugd. Het draai orgel zal voor de juiste sfeer zorgen en de jeugd kan zich vermaken met ringwerpen, grabbelen en het rad van avontuur. De barbecue, shoarma- broodjes en de poffertjes zullen ook nu aanwezig zijn om de inwendige mens te verzorgen. Karin de Nijs heeft tijdens atletiekwed strijden in het Belgische Leuven het clubrekord van S.O. Soest op de 1500 meter met niet minder dan 6.6 sec. verbeterd en het gebracht op 4.23.2. Met deze tijd heeft zij na Elly van Hulst de beste seizoen prestatie op de 1500 meter achter haar naam staan. De lange afstandloper Rob de Haas heeft de S.O. Soest kleuren in Lisse op 25 km. hoog gehouden. Met een tijd van 1 uur 29.28 verbeterde hij zijn persoon lijk rekord met ruim 4 minuten. Jeroen Majoor liep in Hoorn de 100 m in 12.6 en de 400 m in 56.7; reeds goede resultaten voor een eerstejaars atleet. Piet Majoor liep de 3000 meter in 9.16.2. Tijdens wedstrijden op de kunststof- baan Ookmeer in Amsterdam liep Eef v.d. Brink de 800 m in 2.03.2 en Richard van Egdom deed over deze afstand 2.06.3. De S.O. Soest lange afstandsgroep gaat zich nu opmaken voor de 23 juni wan neer de jaarlijkse Klaarwaterloop ge houden wordt. Voor deze loop kunnen de lagere scholen woensdagmiddag trainen van 17.00 tot 18.00 uur op het S.O. Soest terrein aan de Bosstraat. Jeugd De CD-jeugd van S.O. Soest atletiek heeft met redelijk sukses deelgenomen aan de tweede competitiewedstrijd af gelopen zaterdag in Utrecht. De meis jes C-ploeg werd met 4226 ptn 6e van de 8 deelnemende teams; de beide jon gens D-teams respectievelijk 4e en 7e van 12 teams; de meisjes D met 2248 ptn. 7e van de 12 teams en de jongens C 4e met 549? ptn. De beste prestatie kwam op naam van Ester v.d. Bólt bij de meisjes D. Zij sprong 1.35 'm hoog en verbeterde hiermee het clubrekord. De individuele prestaties warenbij de jongens C: Thomas Wevers hoog, 1.20 en 800 m in 2:50.5; Hans Blik 100 m in 14.2 en discus, 19.74; Eelco Moree 100 m horden 20.0 en discus 23.62; Dennis Esselman kogel 5.36 en 800 m 2.32.0; Kaj Janssen kogel 6.42; en Bas van Os speer 31.04 m en 100 m 13.1. Meisjes D Ester v.d. Bolt hoog 1.35 en 60 m horden 13.7; Nelly Renes 60 m 9.5 en Maartje Wevers ver 3.72 en 600 m 2.04.0; Meisjes C: Marion v.d. Broek hoog 1.30 en 80 m 10.7; Carolien Hil- horst speer 16.14 m en kogej 6.38; Kitty Vos speer 18.68 m en ver 4.02 en Mar leen v.d. Groep 80 m horden 16.4 en 600 m 2.10.0. Jongens D: Lars Alkema 1000 m 3.33.7; Arnold Vonk hoog 1.40 en 1000 m 3.17.7; Christiaan Vonk ver 3.96 en 80 m horden 15.9; Marnix v. Stiphout ver 3.53; Erik Jan Ransdorp 1000 m 3.27.7 en 80 m horden 17.3; Arvid Janssen Kogel 6.06 m en 80 m 12.6; Frank Redel hoog 1.25 en 1000 m 3.32.0; Arjan Tak hoog 1.30 en 80 m 11.9 en Martijn Wevers hoog 1.20 m en discus 14.30 m. Drie wedstrijden Van de vijf zijn nu gespeeld, E.S.S. Brouwer heeft ze alle drie gewonnen, nog twee wedstrijden zijn er te gaan en de poule winnaar is bekend, waarna de volgende ronde in het toernooi van het Sportcentrum Bilt- hoven is bereikt. Zestig zaalvoetbal- verenigingen spelen hier om de ere «plaatsen, verdeeld in tien poules van ieder zes verenigingen. Afgelopen vrijdagavond 19.45 uur vond de aftrap plaats van Vugt Boys tegen E.S.S. Brouwer, coach Masmeyer had nog de beschikking over Peter van Boeyen, die helaas een jaar moet stoppen met zaalvoetbal, vanwege studie voor het behalen van aan trai ners cursus. Vugt Boys speelde door vlotte combi naties E.S.S. Brouwer uit de wedstrijd, het werd binnen een kwartier 3-0 voor Vugt Boys en E.S.S. Brouwer leek klaar voor de slachtbank. Gelukkig brak de rust aan en coach Masmeyer had toch wel het een en ander recht te zetten, en na een flinke donderspeetch gingen de mannen van E.S.S. Brouwer weer de zaal in. Het had geholpen want vanaf de aftrap joeg E.S.S. Brouwer op de bal en het resultaat bleef niet uit. Vugt Boys wist er geen raad meer mee en in tegenstelling tot de eerste helft had E.S.S. Brouwer nu het heft in handen, Vugt Boys gebruikte alle mid delen om E.S.S. Brouwer af te stoppen maar het baatte niet. Frank Masmeyer bewees zijn waarde voor de ploeg en scoorde een gave hattric, 3-3 was de stand en E.S.S. Brouwer rook winst. Na een geweldige solo aktie was het Nico Brouwer die 4-3 aantekende en drie minuten later was het dezelfde die voor 5-3 zorgde. In de slot minuten scoorde Vugt Boys nog 5-4, maar de strijd was gestreden en E.S.S. Brouwer ging voldaan naar de kleedkamer. Komende vrijdag staat Overvest op het programma, geen onbekende voor E.S.S. Brouwer. In de competitie werd al twee maal tegen Overvest gespeeld. Van een aan de Birkstraat bij een garagebedrijf staande personenauto werden drie velgsierringen gestolen. Een inwoner van Nijkerk deed aan gifte van diefstal van zijn regenjack in het Soester Natuurbad. Met het regenjack verdween ook een jaarkaart van de spoorwegen. Een strop van 175 gulden. Uit een aan de Koninginnelaan ge parkeerde auto werd de mobilofoon installatie gestolen, en uit een weiland achter de woningen aan dezelfde laan werd van een caravan het neuswiel gedemonteerd. Uit een huis aan de Kolonieweg werd een geldkistje met tweehonderd gulden weggenomen. Vermoedelijk is hier sprake van insluiping. Ziekenfondsvervoer Rolstoelvervoer Groepsvervoer Trouwrijden Prins Hendriklaan 1 Soest uitgebreide keuze a la carte Telefoon 02155-13807 De eerste Soester avondvierdaagse is een sukses geworden, al was het alleen maar vanwege de enorme belangstel ling die er op de slotavond voor be stond. Bij liet gemeentehuis, waar bur gemeester Scholten in gezelschap van de wethouders Plomp, Hoekstra en Men- ne, het defile afnam, stonden honder den mensen. Ook langs de hele route bevonden zich talloze kijkers. De bijna tweeduizend wandelaars, die de vier „avondwandelingen" vol brachten, werden uitvoerig in de bloe men gezet. De plaatselijke bloemisten hebben er naast moederdag een uit zonderlijk goede verkoopmogelijk heid bij gekregen. Het weer was alle vier wandeldagen goed en mede daardoor zal het aantal uitvallers beperkt gebleven zijn tot zo'n vijftig. Tijdens het laatste deel van de slot- wandeling zorgden de organisatoren voor muzikale begeleiding. In afwach ting van het défilé verzorgde PVO met majorettes en vlaggengroep een show bij het gemeentehuis. Later mocht de plaatselijke harmonie het „staartje" van de wandelgroepen nog begeleiden naar de finish. Volgend jaar mogen er wel wat méér tippelaars genieten van de voortreffelijk musicerende Soes- ters. Wat éérder invoegen is daar het recept voor. Niet minder muzikaal was de begelei ding van het Reserve Politie Korps uit Utrecht en van „Jong M.C.C." uit Laren; een band die in Soest al grote bekendheid geniet. De „marsmuziek" van het trompetter en tamboerskorps van het Groot Gaes- beker gilde stak daar wat „traag" bij af. De gesloten colonne van de vier avonden-wandelaars werd er door uit elkaar getrokken. Op het bordes van het gemeentehuis was er nog een muzikale hulde: voor organisator Th. Krops, die op de slot dag zijn vijftigste verjaardag vierde en uitbundig toegezongen werd. Een „Abraham" sierde de gevel van het gemeentehuis. Al met al een sukses. De 39ste Avond vierdaagse van de Nederlandse Wan delsport Bond is de „eerste" in Soest geworden. Maar van nu af aan kan Soest in het rijtje van plaatsen waar dit festijn nu al zovele jaren georgani seerd wordt, opgenomen worden. Soesterberg In Soesterberg verliep de organisatie eveneens vlekkeloos. Hier zorgde Odeon, als alle voorgaande jaren voor de muzikale begeleiding. Ook de Soes terbergse wandelaars werden uit voerig in de bloemen gezet. Foto van de passerende avondvier daagse wandelaars, genomen vanaf het bordes van het gemeentehuis Foto: Herman van Dam f*" In het kader van het woonwijkwerk, organiseert de staf van Stichting Jeugdzorg Soest ook aktiviteiten voor volwassenen. De eerste week start men met roeiwedstrijden. Deze wed strijden worden vanavond gehouden [woensdag 16 juni] op de Eem bij „zwarte Willem". Iedereen vanaf 18 jaar kan meedoen. Het is de bedoeling dat wordt geroeid met drie teams tegelijk. Ieder team bestaat uit twee personen. De wedstrijd begint met een „vliegen de start". De roeiboten liggen op de kant en de deelnemers moeten aller eerst de boot te water duwen alvorens men het parcours af kan leggen. Dit parcours bestaat uit het roeien van een recht stuk, slalom roeien en achteruit roeien. Een volgboot met jury-leden zal de verrichtingen nauwlettend volgen. Uiteraard zijn er tal van waardevolle prijzen te winnen. De prijzen zijn be schikbaar gesteld door de Soester Mid denstand. Alle geïnteresseerden kunnen zich ter plekke opgeven. Het terrein wordt vanaf de Oude Kerk aangegeven met pijlen. De start is om 19.30 uur en toeschouwers zijn van harte welkom. De deelname is gesteld op 1,- per persoon en er wordt verwacht dat men met een team van twee personen inschrijft. Nadere inlichtingen zijn verkrijg baar bij: De Praatpaal (19546) en Het Kruispunt 21987 'n goed verzorgd kapsel voor HAAR en voor HEM Steenhoffstraat 53 - Soest - 02155-21433 DUS INDUS- INDUS- quartz, quartz, kast en chroom kast, band bi-colour lederen band (doublé en f. 155 edelstaal) Soesterbergsestraat 57 (t.o. Busstation) Soest Tel. 02155-13109 Hier bevindt zich uw waardebon-sticker. Bij aankoop van een kleurenfilm, krijgt u bij van oosten hoge korting op een mooie grote kleurvergroting van 20 x 28 cm. Wat moet u doenLever doosje sticker bij ons in; Dit geeft u dan recht op 1 kleur vergroting van uw eigen favoriete opname, afgewerkt in ons eigen foto-laboratorium. 1 kleurvergroting I van 20x28 cm, 90il 1H I (bij 24/36 opn. film) voor mmm i.p.v. 1U.~ 1 kleurvergroting van 20 x 28 cm, (bij 12 opn. film) i.p. Burgemeester en wethouders hebben Studio Bart Repko en Handelsonder neming Meyso verboden de eerste ver dieping van het pand Varenstraat 21, te gaan gebruiken als kantoorruimte. Het is in strijd met de woonbestem ming van de buurt. Meyso heeft wel toestemming gekregen de onder bouw van de betreffende woning als kantoor te gaan gebruiken. Maar nu ook de eerste etage die bestemming geven kan tot gevolg heb ben dat straks in het hele pand niet- woongebonden aktiviteiten plaats vinden. Zoawel Meyso als Repko zijn tegen het besluit van b. en w. voorwat betreft de eerste verdieping, in beroep gegaan. De zaak dient morgen, donderdag 17 juni om 16.00 uur voor de commissie voor de beroepschriften. Repko heeft zijn verzoek gemotiveerd met de opmerking dat de vestiging van zijn kantoor in het pand Varenstraat 21 beschouwd moet worden als „kantoor aan huis". Het woonkarakler van het huis wordt niet teniet gedaan en ook is het zo dat er door de vestiging van het kantoor geen geluids-, milieu, of par keeroverlast ontstaat. Burgemeester en wethouders stellen echter dat er geen sprake is van „kantoor aan huis" omdat de kantoor ruimte geen enkel verband heeft met de bewoning van de rest van het pand. Het woonkarakter van het huis gaat derhalve voor een belangrijk deel ver loren. Twee van de vier lagen van het huis zijn dan niet meer in gebruik voor het doel waarvoor zij oorspronkelijk gebouwd zijn. Er is sprake van veran dering van bestemming. In het weigeringsbesluit hebben b. en w. Repko gelast het gebruik als kan toorruimte van de eerste verdieping van het huis voor 14 juni te staken. Ook Meyso, als eigenaar, moet daar aan meewerken. Op de braderie had de stand van Kees Frank, met z'n Weber-barbecues en "allesbranders" geen gebrek aan belangstelling. De jaarlijkse braderie van de winkel- groep 't Hart, op het speelterrein aan de Koninginnelaan, is dit keer afge sloten met een spectaculair brandje. De propauto was daar het slachtoffer van, overigens nadat het voertuig zijn dienst had gedaan. Met drie stralen bestreden de brand- weervrijwilligers de met veel rook gepaard gaande brand en men had de vlammen spoedig onder controle. Rookschade liep een textielkraam op, die net in de windrichting stond. Het vuur ontstond doordat wat benzi ne, die op het veld terecht kwam aan gestoken werd. En dat was weer een gevolg van het feit dat de jeugd zich over het voertuig ontfermde, nadat er geen proppers meer aanwezig bleken te zijn. Het karkas werd omgegooid en de benzine liep er uit. Het was het onverwachte, ook vroeg- tijdige slot van een uitstekend ge organiseerde en goed bezochte bra derie, die nog vele jaren herhaald zal worden. Baarn mag zich gelukkig prijzen, dat ook dit jaar de hekken van het Cantons- park een weekend open staan om U de gelegenheid te geven deze [nog steeds] prachtige, parkachtige tuin te bezich tigen. Zeker, Cantonspark is al gedeel telijk ontluisterd, maar er valt nog zoveel te genieten [de wintertuin, een unieke succulentenborder etc.]. En als U zegt, dat Cantonspark U geen nieuws meer kan bieden; a.s. zaterdag en zondag is er beslist voor elk wat wils! Want de kring 'tGooi van de Ned. Orch. Ver. houdt in één van de kassen een prachtige orchideeënexpositie. Or chideeën zijn helemaal „in" en dit is de gelegenheid om, vlak bij huis, van hun exotische schoonheid te genieten. Beslist niet verwonderlijk, dat deze show vorig jaar zo'n 4500 bezoekers trok. Maar er valt nog veel meer te zien en te genieten. In één van de kassen houdt de afd. Baarn van de Kon. Mij. Tuinbouw en Plantkunde open huis. U zult daar prachtige en ongewone pelargoniums kunnen zien, fuchia's en de heer Rubingh (landelijk voorzitter van succulenta) zorgt voor een grandioze collectie cactussen. De fa. Kuyer creëert een rotstuintje; er zijn doorlopende demonstraties bloemschikken, en er is een keur van bloembindwerk enz. enz. (Het bestuur van de „Tuinbouw" doet een dringend beroep op cursisten van bloemschik cursussen, Uw bindwerk kunt U bezor gen vrijdagmiddag tussen 16.00 en 17.00 uur, ingang Piet Heinlaan). Om de kosten enigszins te dekken moet U een heel bescheiden entreeprijs beta len. De tentoonstelling is geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Alle organisatoren wensen U veel kijkgenot in dit „groene hart van Baarn".

Soester Courant | 1982 | | pagina 17