ATARI UZIEKKADO GEEF «DE GOUDEN SNAAR» De jaarlijkse huurverhoging i! BV 't is maar dat u het weet PAC-MAN IS ER Gouden Snaar SOESTDIJK Stichting B.M.L.K. opgericht Gewijzigde openingstijden van Kasteel Groeneveld Gastouder-projekt Soest komt van de grond ƒ135,- 50.- 39.- 99.- 5.- 2.50 BRUILOFTEN PARTIJEN RECEPTIES I 9 VVV Nieuws SENNHEISER hoofdtelefoons vanaf 59,- Superstunt 3 x TDK D-C60 ƒ10.- 3 xTDK I SA-C90 ƒ25.- I Luxe cassettekoffers Dust buc cassettes 3 TDK 3 uurs video 8 IWE in onze 1-17.30 Nergens kun je meer binnenstappen, of er staat wel een machine met zo'n hongerig geel baasje. Dit hongerige ,,pac-mannetje" wordt door jou door een doolhof geleid. Om punten te verdienen eet hij alles wat hij tegenkomt. Een nieuwe Atari-cassette met 8 spelvarianten, inclusief speciale voor jonge kinderen. En nu komt het Van 23 tot 30 juni a.s. houden wij een Pac-man-wedstrijd waaraan iedereen van 7 tot 77 jaar kan meedoen. Daarvoor kun je je vanaf vandaag bij de Gouden Snaar opgeven. De wed strijd is kosteloos, en de winnaar mag later in het jaar op de Firato HiFi- beurs meedoen aan de landelijke kampioenschappen Wees er dus snel bij, want het aantal inschrijvingen is beperkt. STEREO-AUDIO r|_ ADVIESCENTRUM UC STEENHOFFSTRAAT76 TELEFOON 12132 ^DEg roubied water SIMON GARFUNKEL Bridge over Troubled Water, vanwege hun her nieuwde samenwerking en geweldige concert weer volop in de picture ƒ10 CA NU RANDY CRAWFORD Windsong. prima opvolger van haar succesvolle album Secret Combination A C VADERDAGPR1JSZV,7J A ROMANTIC CONCERTO Een serie van 5 platen voor de pa die van goede achtergrondmuziek houdt. Uitvoerenden o.a. Thijs van Leer. Louis van Dijk en Laurens van per°stuk'ƒ19,50 Uitgebreide keuze in manau en rotan van de allerbeste fabrikaten bij "Eigentijds Wooncomfort". Makkelijk bereikbaar in het gezellige Baarnse Winkelcentrum. Tevens levering van GORDIJNEN - VITRAGE - TAPIJT- en MEUBELSTOFFEN Tevens flinke sortering mand- en rietwerk. ^i^entifda- c"L0ooncom}ort Brinkstraat 34, Baarn. Tel.: 02154-20396 Voor uw In oud-hollandse stijl ingerichte zaal CAFÉ-RESTAURANT BART KOOY Vredehof straat 6 Telefoon 12525 I Sot'skT Courant van woensdag 16 juni 1982 Adviescentrum voor Audio en Video Steenhoffstraat 13a-15 - Soest - Telefoon 121 32 Op 15 juni 1982 passeerde ten overstaan van Notaris C. J. M. Emmen de oprichtingsakte van de Stichting „Pro ject B.M.L.K.". De afkorting B.M.L.K. staat voor Beroepsbeoefenaren met lichamelijke klachten. Die beroepsbe oefenaren zijn thans een groep bouw vakkers die vanwege lichamelijke klachten in de W.A.O. zijn geraakt. Deze groep is op initiatief van het Gewestelijk Arbeidsbureau over haar situatie op de arbeidsmarkt gaan pra ten. Uit deze gesprekken bleek, dat velen zich best in staat voelden om nog een stuk werk binnen het eigen vakgebied te verrichten, zij het onder aangepaste omstandigheden. Om dit werk te ver overen werd besloten een stichting in het leven te roepen die tot doel heeft het behartigen van de sociale belangen benevens het bevorderen van de her integratie in het arbeidsproces van werkne(e)m(st)ers, die als gevolg van een handicap hun beroep niet meer (volledig kunnen uitoefenen. Eén en ander kon gestalte krijgen door de welwillende medewerking van A.V.O.-gehandicaptenzorg Nederland, die het projekt vanaf het begin met raad en daad gesteund heeft. De stichting heeft zijn eerste sukses reeds geboekt; in september kunnen zes W.A.O.-ers meewerken in parttime dienstverbanden aan de bouw van een drietal woningen aan de Nieuwstraat in Amersfoort. Ter gelegenheid van de oplevering van de 1000-ste renovatiewoning door v. Zwol b.v. aan de stichting Centrale woningzorg, zal v. Zwol n.1. de bouw van de woningen aan de Nieuwstraat laten uitvoeren door een groep jeugdi ge werklozen, die in de praktijk worden begeleid door bouwvakkers met een lichamelijke handicap. In de toekomst wil de Stichting „pro jekt B.M.L.K." deze formule ook in samenwerking met andere aannemers en opdrachtgevers trachten toe te pas sen. Op deze wijze worden n.1. twee maatschappelijke kwalen bestreden: enerzijds de jeugdwerkloosheid en an derzijds de uitstoot van beperkt inzet bare vaklieden uit het arbeidsproces. Voorlopig is het secretariaat van de Stichting op het arbeidsbureau Amers foort gevestigd. De Luchtvaartclub Lenticularis heeft voor zondag 13 juni een grote mode- vlicgshow georganiseerd op het terrein van de club aan de Toren valk weg. In deze show wordt een zo uitgebreid mogelijk overzicht gegeven van de diverse takken van de modelvlieg sport. Op zaterdag 26 juni a.s. houdt de Koninklijke Landmacht in de Gene- raal-Majoor Kootkazerne te Garderen van 09.00 tot 16.00 uur een „Open Dag"De Organisatie is in handen van 1 Legerkorpsartillerie. Het is de bedoe ling door middel van, demonstraties en tentoonstellingen de bezoekers een beeld te geven van de militaire samen leving anno 1982. Van maandag 12 juli t/m zaterdag 21 augustus is het „Loosdreeht-festival 1982". In de Swingboei, de botenloods van Ottenhome, Oud-Loosdrechtsedijk 212, te Loosdrecht. Diverse optredens met aanvangstijden, het programma ligt hier voor U klaar. Voorverkoop alhier vanaf 15 juni. In de Trianthahal, Stadsbroek te Assen is op vrijdag 25 juni „TT Pop". Aan vang 21.00 uur tot 06.00 uur. Prijs 22,50 per persoon. Voorverkoop vanaf 10 juni. De prachtige rozentuin van Zuylestein bij Leersum is een week lang open voor hel publiek. In de Week van 19-26 juni mag iedereen de tuin bekijken en dat is de moeile waard. De toegang is gratis, de openingstijden zijn 10.00-12.00 en 14.00-17.00 uur. Alleen in die ene week is de tuin toegankelijk. De nieuwe gidsen van Utrecht zijn weer binnen met allerlei vakantie en vrijetijdnieuws van de hele provincie Utrecht ze kosten 2,50. Er zijn ook leuke folders van Amers foort gratis af te halen bij de balie en een boekje met een stadsspeurtocht in Amersfoort kost 0,75. Er is nog een beperkt aantal boekjes van Soest en Soesterherg, Getekend en Verteld, leuk om kado te geven. Kndnhotincn voor Soest en Soesterberg in waarde van 5,-, 10,-. 15,-. 20,- en 25,- zijn het hele jaar door te verkrijgen bij het WV kantoor Soest. De jaarlijkse huurverhoging De meeste huurders in ons land krijgen per 1 juli a.s. weer te maken met de jaarlijkse huurverhoging. Volgens de wettelijke regels moet dan minstens een maand van tevoren al een brief of formulier van de verhuurder in de bus zijn gevallen, waarin deze aangeeft met hoeveel procent hij de huur wil verhogen. Dit jaar zal de huurverhoging in veel gevallen 4 of 6% bedragen. Dat zijn namelijk de wettelijke percentages, waarmee het parlement akkoord is ge gaan. De 4% geldt voor bijna alle nieuwe woningen en de 6% geldt voor oudere woningen. De grens tussen oud en nieuw ligt hierbij op tien jaar. In beide gevallen worden deze percenta ges echter alleen aangehouden, ais er Het onlangs door minister De Koning geopende Kasteel Groeneveld mag zich in een grote belangstelling verheugen. Duizenden bezoekers passeerden de fraaie smeedijzeren hekken. Buitengewone waardering is er voor het pro gramma over de restauratie van het Kasteel Groeneveld. Eens temeer blijkt daaruit, dat Staatsbosbeheer net op tijd was. Het werk had niet veel later moeten beginnen. Om de bezoekers van het Kasteel en het in het onderhuis gehuisveste res- Naar aanleiding van een in de maand februari gehouden bijeenkomst over hel gastouder-projekt is een werkgroep opgericht die via een bcmiddclings- eentrale thans aan het projekt gestalte wil geven. Ouders die opvang voor hun kiiul(eren) zoeken, kunnen zich daar aanmelden. Naast peuterspeelzalen en kinderdag verblijven is er nog een andere vorm van kinderopvang denkbaar: n.i. het gastouderprojekt. Soest heeft zes peu terspeelzalen van de gelijknamige stichting en nog enkele van particulie ren, maar géén kinderdagverblijf. Tijdens de in februari in Honsbergen gehouden bijeenkomst is de werkgroep ontstaan, die zich sindsdien georiën teerd heeft. Er zijn ondermeer ge sprekken gevoerd met mensen van andere gastouder-projekten, zoals die elders in Nederland al functione ren. Daarna zijn de consequenties op een rijtje gezet zoals de financiën, ver zekering, bemiddeling, verantwoorde lijkheid enz. Centrale Gekozen is nu voor een bemiddelings centrale, bemand door een coördinator (trice). Hier kunnen ouders van kinderen van zes weken tot twaalf jaar zich aan melden. Ook gastouders kunnen zich aanmelden. Zij krijgen een door de werkgroep vastgestelde vergoeding. De verzamelde gegevens, van gastge zinnen en aangemelde vraag-ouders worden na een gesprek met een werk- groeplid van het projekt op elkaar afgestemd. Aan de vraagouders worden dan één of meer adressen van gastouders ver strekt. Het leggen van kontakten wordt aan de ouders zelf overgelaten. Het projekt is volgens de werkgroep te realiseren, zij het dan dat er meer medewerkers nodig zijn. Het gaat uiteraard om gemotiveerde helpers, die ook bereid zijn de werkzaamheden te doen. Voor informatie kan men terecht (liefst tussen 17.00 en 18.00 uur) bij mevrouw Mia Pothuizen, Plasweg 62, tel. 19628 of bij mevrouw Ria van Rossen, Luytenaarpad 69, tel. 15502. taurant zo goed mogelijk te kunnen be dienen, zijn de openingstijden iets gewijzigd. Op maandag en donderdag is het Kasteel gesloten, ook het restaurant is dan dicht. Op dinsdag, woensdag en vrijdag zijn Kasteel en restaurant geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Op zaterdag en zondag is het Kasteel geopend van 12.00 tot 17.00 uur. Het restaurant van Kasteel Groeneveld zal voortaan op zaterdag geopend zijn van 12.00 tot 21.00 uur en op zondag van 10.30 tot 21.00 uur. Dit op o.a. ver zoek van de vele gasten, die het res taurant in het weekend bezoeken. gewijzigde aanvangstijden gaan in op zaterdag 19 juni a.s. Ter gelegenheid van de officiële open stelling heeft de Chef-Kok van het Kasteel twee speciale schotels gecom poneerd. Een lunch, bestaande uit Bouillon met verse tuinkruiden; bruin stokbrood met diverse soorten hol- landse kaas en roomboter en een kopje koffie, voor de prijs van 11,50. En een diner a raison van 18,50, dat bestaat uit Champignonragoüt, runderlapje met mosterdsaus, verse hollandse groente, gekookte aard appelen en hollandse aardbeien met slagroom als toetje. Wilt u in het weekend langskomen, dan is een telefoontje naar onze Chef- Kok voor een reservering aan te be velen. Telefoon: 02154-21192. een goede verhouding bestaat tussen de huurprijs en de grootte en de kwa liteit van de woning. Andere huurverhoging De huurverhoging kan echter ook meer of minder zijn. Dit hangt af van de grootte en kwaliteit van de woning en de prijs die daarvoor wordt betaald. De kwaliteit wordt uitgedrukt in punten en berekend volgens een zogenaamd pun tensysteem. Punten worden gegeven voor de oppervlakte van de vertrekken en voor de in de woning aanwezige voorzieningen, zoals centrale verwar ming, douche, isolatie enz. Ook andere zaken in en om de woning tellen mee. Een groot comfortabel huis krijgt op deze wijze dus meer punten dan een kleine eenvoudige woning en dus ook een hogere huurprijs. Aan de hand van het aantal punten van uw woning en de huidige huurprijs kunt u in een huuraanpassingenschema na gaan welke huurverhoging in uw geval redelijk is. Dit huuraanpassingen- schema vindt u in de folder huuraan- passingen 1982, die in veel gevallen met de huuraanzegging wordt meege zonden of anders bij de gemeente of de huurcommissie verkrijgbaar is. Komt de huurprijs ongeveer overeen met de kwaliteit, dan is - afhankelijk van de ouderdom en de subsidiëring van de woning - een huurverhoging van 4 tot 6r/c redelijk. Is de huurprijs volgens het schema te laag. dan mag een huurverhoging plaatshebben van ten hoogste 10In de huur „aan de hoge kant" dan is het mogelijk dat deze slechts met 3% wordt verhoogd. Is de huur te hoog, dan kan deze worden bevroren (09c) of worden verlaagd. Verplichte huurverhogingen In bepaalde gevallen zijn huurver hogingen verplicht. Met financiële steun van het rijk nieuw gebouwde of gerenoveerde woningen krijgen name- lijke na het eerste jaar vijf verplichte huurverhogingen met het wettelijke percentage. Na de vijf verplichte huur verhogingen kan het puntensysteem worden toegepast. Dit jaar krijgen dus nieuwe woningen die in de periode van 1 juli 1976 tot 1 juli 1981 zijn gereedgekomen een ver plichte huurverhoging van 4%. Dat zelfde geldt voor woningen, die na 1 juli 1979 ingrijpend zijn verbeterdook voor deze woningen dus een verplichte huurverhoging van 4%. Tegen ver plichte huurverhogingen kan geen be zwaar worden gemaakt. Wel bezwaar mogelijk De huurder kan bezwaar maken tegen de huurverhoging als naar zijn mening de verhuurder te veel punten berekent voor de woning. Ook mag hij bezwaar maken als een hoger percentage wordt voorgesteld dan volgens het huuraan- passingenschema redelijk is. De huurder kan ook bezwaar maken tegen de huurverhoging, als de ver huurder gebreken aan de woning of ernstige onderhoudsklachten niet heeft verholpen. Deze gebreken of klachten moeten natuurlijk wel bij de verhuur der bekend zijn. De huurder kan hem dit het beste schriftelijk doorgeven. Bezwaren tegen de huurverhoging moeten schriftelijk op een speciaal formulier en binnen 6 weken na de voorgestelde datum van de huurverho ging bij de verhuurder worden inge diend. Na ontvangst van uw bezwaar zal de verhuurder doorgaans de huur commissie inschakelen. Meer informatie Wie meer wil weten over de huur verhoging vanaf l juli a.s. kan de folder huuraanpassingen in 1982 raad plegen. Deze folder is gratis ver krijgbaar bij de huurcommissie, bij de gemeente, via postbus 51 Den Haag. Voor uitgebreide informatie en een toe lichting op het puntensysteem kunt u terecht in de brochure Huurprijzen van woonruimte. Deze is - vanaf begin juni - eveneens gratis verkrijgbaar op bo vengenoemde adressen. Van 25 t/m 27 juni zijn de Nat. Roei- wedstrijden om de Kon. Hollandbeker op de Bosbaan te Amsterdam. Inl., tel. 020-731071. De Nod. Ver. van Huisvrouwen organi seert een fietstocht op 18 juni. Vertrek vanaf paleis Soestdijk om 9.30 uur. Voor de lunch weer thuis. De Regionale Muziekschool Amers foort geeft op 19 juni een jubileumuit voering in Sporthal Beukendal te Soest. Uitgevoerd wordt het stuk „Windstre ken". dal Wint Franken voor dit jubi leum schreef. Er werken 4 orkesten mee, de kinderkoren van Soest en Amersfoort en aan balletgroep. En treeprijs 5,-, aanvang 19.30 uur. Groei en Bloei afd. Soest organiseert een avondexcursie op 21 juni, naar het Gimbornarboretum. Door deze uitge strekte tuin met zijn veel bijzondere bomen en heesters zal een rondleiding georganiseerd woden. Gebruik van eigen auto. Van degenen die meerijden, zal 3,- gevraagd worden. Entreekos- ten 2,-. Vertrek: 18.45 uur precies vanaf het busstation Soest-Zuid. Opga ve en nadere informatie bij mevr. Aten tel. 12024 (tussen 17.00 en 18.00 uur). MURRAY PERHIA Mozart Pianoconcerten nos 5 en 25. Begeleid door het Engels Kamerorkest speelt deze meester pianist de sterren van de ƒ042 CA hemel. Digitaal opgenomen, Op 16 juni is in Hoorn Nationale Openlucht Duiming. Vanaf 10.30 uur zullen een groot aantal dammers en damsters hun krachten meten in (Je voor hel verkeer afgesloten winkel straat De Gouw. Diezelfde woensdag middag vanaf 13.30 uur wordt er een speciaal damkampioenschap voor scholieren georganiseerd. Rond dit alles wordt dan ook nog de traditionele oude-ambachlenmarkt gehouden. Voor meer inlichtingen kan men bellen met: Smits Organisatie, tel. 02290-15755. Van 1 april t/m 31 augustus is het Ooie vaarsdorp „Het Liesveld" geopend, aan de Wilgenweg 5. „Het Liesveld" probeert de ooievaar, als broedvogel in Nederland, voor de ondergang te be hoeden. Br zijn intussen zo'n 130 ooie vaars, die er broeden en leven, veelal in volkomen vrijheid. Het is dan ook zeer de moeile waard er eens een kijkje te gaan nemen, en aan de hand van de daar te verkrijgen informatie., meer le weten te komen over deze opvallende, verschijning in het vogel rijk, toonbeeld van ouderliefde, pende lend tussen Zuid-Afrika en Noord- Europa. Verdere inlichtingen over dit Ooievaarsdorp in Zuid-Holland, tel. 01843-1553. FLASHBACK QUARTET De langverwachte nieuwe elpee van dit swingen de gezelschap, live opgenomen rAA 7 op het Northsea Jazz Festival J m m BOSTON SYMPHONY ORCH. Mozart Klarinet- en Fagotconcert. Een Ameri kaanse opname die het makkelijk op kan nemen tegen de vele Europese. ƒ17 Q C DGG plaat van de Maand J X 400 JAAR NEDERLANDSE MUZIEK Uniek project uitgevoerd door het Residentie Orkest, 6 platen met ten onrechte vergeten werken van Nederlandse AA compomisten, tijdelijk T vwjUw (na 1 sept. ƒ75,00). r 12, 24, of 36 stuks o ne af1 0,7D Het handige 2e armpje voor het stofvrij afspelen van ƒ11 QC uw platen J X X 7 D SOUND GUARD Een luisterrijk idee om nu eens af te komen van dat hatelijke geknetter veroorzaakt door stof en statische ƒQEC HO electriciteitj üD^UU Alleen deze week

Soester Courant | 1982 | | pagina 9