Gewijzigd plan winkelcentrum Overhees gereed Kunst voor deel Soester raad belangrijker dan werk TAXI KLOMP 12984 FONDUE VAKANTIE GANGERS OPGELET! G//GD Huurharmonisatie Twee extra raadsvergaderingen in september Bezuinigingsvoorstellen zowat gehalveerd Meerderheid raad wil geen afslag Richelleweg DeSoestef Duineti Gemeenteraadsvergadering TEL Inbreker maakt videorecorder buit BUITEN DE DEUR Onbekende afschrijving betaalcheques Geen bedankbriefje voor dorpshuisbestuur Geen discussie over „basisplan" Progressief Soest 3so Laat nü uw camera nog even gratis controleren bij uw Combifoto- vakman. Meer dan 250 Combiloto- speciaalzaken houden hun naam hoog en de prijzen laag! vLDfoto-film-udeocL/ Radio Lokaal heeft toekomst '4r 2 3 Soest*M^ouran^ai^voensda^J^unM98^ 3 Als de raad een doorsnee is van de bevolking dan zijn wij voor een groot deel twijfelaars, uitstellers, afhouders, aarzelaars, herhalers, veel praters en weinig doeners. Dat is vorige week donderdag tijdens de gemeenteraads vergadering nogeens gebleken. Er werden weer fraaie staaltjes van be sturen weggegeven. Na maanden vergaderen komt een uit raadsleden bestaande werkgroep van financiële deskundigen met een voor stel de uitgaven voor het lopende jaar met bijna 4% ton terug te draaien en wat doet de raad; de raad haalt daar weer 175.000 gulden van af zodat er eigenlijk maar 275.000 gulden be zuinigd wordt. Een voorstel 30.000 gulden uit te trek ken om alsnog overuren aan de poli tie uit te kunnen betalen, haalt het niet, terwijl bijvoorbeeld de fracties van D'66, Progressief Soest en de PvdA er op staan dat er wel 25.100 gulden toegevoegd wordt aan het fonds aankoop kunstwerken, waarvan de werkgroep zegt dat er nog een be hoorlijk bedrag in dat fonds aanwe zig is. En het merkwaardige is dat juist de WD-fractie de grote gangmaker van deze overuren-discussie was. De heer Onderdelinden, die zo zijn weetje weet van alles wat met politie te maken heeft, stelde eerst vast dat de burge meester hoe dan ook, altijd als hoofd van de plaatselijke politie de verant woordelijke man blijft. Vervolgens liet hij weten dat de politie zich diende te heroriënteren op haar taak. ,,In andere plaatsen", zei hij, ..komt men wel uit met het geld". Met an dere woorden: hier in Soest prutsen jullie maar wat aan. Maar dat was natuurlijk ook weer niet de bedoeling van dat verhaal, want alle fracties, de VVD incluis, betoog den daarna uiterst tevreden te zijn over de politie. Ze werden zelfs min of meer beklaagd dat ze onder zulke moeilijke omstandigheden werken moeten. Nee hoor: geen kwaad woord. Niemand hoeft het voor niks te doen, maar van ons krijgen jullie géén geld. Nou is het natuurlijk zo dat de raads leden hun eigen vergoeding tot 80% van het maximumbedrag voor 1982 terug hebben gebracht. Dat levert een dikke 30.000 gulden op en dit geld ga je dan niet geven aan de gemeen telijke politie-ambtenaren. Aan ge meentelijke en landelijke kunstenaars is beter. Als de politiemensen hun vak eens wat kunstiger gingen beoefenen? Als contraprestatie kan de raad dan weergeld geven. Een tweede giller was de discussie rond de afslag Richelleweg op de A 28. Er werden staaltjes „herhalen" weg gegeven die je niet voor mogelijk houdt. Groot animator was de CDA-er van Poppelen en daarna volgden alle frac ties. De pers is gierend weggelopen en bracht vijftig minuten door in de wan delgangen van het Griftlandcollege, waar de raadsvergaderingen ge houden worden. Ze kregen daar bezoek van enkele raadsleden en toekomsti ge raadsleden, die de gang van zaken ook om te brullen vonden. Gezamenlijk werd geconstateerd dat de sfeer van de school in de examen tijd, mogelijk schuld was aan deze gang van zaken. De woordvoerders van de fracties kunnen in de mening verkeerd hebben, dat ze aan het slot van de vier jaren nu eens moesten laten horen wat ze allemaal weten. Allemaal geslaagd hoor, daar niet van. Niet voor bestuurskunde, want in de loop van vele jaren heeft men de ho gere overheid het idee gegeven hele maal achter de afslag Richelleweg te staan. Indertijd was slechts één raadslid, de VVD-er Van Aalst, het daar niet mee eens. Maar hij woonde in Soesterberg en net als een niet in te schatten deeltje van de Soesterbergse bevol king (er zijn namelijk ook voorstan ders van de afslag) verkondigde hij de mening dat de afslag overbodig is. Hij is daarna naar Australië geëmi greerd omdat hij de toekomst voor Soesterberg somber in zag. Nu bleken liefst veertien van de zes entwintig raadsleden (de CDA-er Storimans uit Soesterberg ontbrak op het appèl, anders waren het er vijf tien geweest) tégen de afslag te zijn; de complete fracties van D'66, PvdA en Progressief Soest, de VVD-ers Blommers, Blaauw en Ebbers, de CDA-er Verheus en wethouder me vrouw Van Stiphout. Utrecht en Den Haag zullen overigens van dit bestuurlijk eigenaardige ge doe van de Soester raad niet opkij ken. We hebben daar allang „naam" gemaakt! Eén van de redenen om tégen de af slag te zijn is het ffeit dat er in het gebied, waar de afslag kan worden, mogelijk huizen gebouwd kun nen worden. Maar dan moet „defen sie" wel meewerken. Het laat zich raden hoe defensie met onbetrouwbaar" Soest zal mee werken. Dit besluit van de raad zal nog wel een staartje hebben, want niet alleen defensie, maar ook rijkswaterstaat, het provinciaal bestuur, de kamer van koophandel en mogelijk nog wat ande re overheden, voelen zich voor aap gezet. Maar zoals gezegd: de wijsheid van de Soester raad kent geen grenzen. Was de afslag maar aangekondigd als „de aanleg van een kunstwerk", dan had de Soester raad haar medewerking vlot verleend. De raad moet een doorsnee zijn van de plaatselijke bevolking en zo rond verkiezingen willen de gekozenen dat nog weieens weten ook. Dan bestaat er volop kontakt. Nu zien die kiezers wat mogelijkheden van belastingverlaging in verband met een rechterlijke uitspraak over de on- roerendgoed-belasting. Er is een rech ter die de heffing op basis van de op pervlaktegrondslag aanvecht. Soest hanteert dit systeem en bur gers vragen dan hoe dat nu verder moet. Maar geen enkel Soester raadslid neemt de moeite om er een vraag over te stellen, al was het maar om te laten weten dat men interesse in de zaak van de burger heeft. En zo kon het college ook niet ant woorden dat de uitspraak zorgvuldig bestudeerd wordt en dat men meent dat die uitspraak voor Soest geen ge volgen kan en zal hebben. Nee hoor; de Soester raadsleden on dergraven hun eigen bezuinigingsvoor stellen; laten nadrukkelijk weten dat ze met alle „afslagwinden" meewaai en en klooien maar wat aan. Hun presentiegeld moet niet met twin tig procent verminderd worden, maar op twintig procent teruggebracht worden. Laten we daar met de nieuwe raad in september maar mee beginnen. En als de nieuwe raad, waarvan enkele leden vanaf de publieke tribune blijk gaven dit gedoe een lachertje te vin den, het beter doet, dan kunnen we met het uitkomen van het kerstrapport wel eens bekijken of dat rapport beloond moet worden met een wat hogere be loning. Als er kunstig gewerkt wordt, desnoods via het fonds kunstaankopen waar immers nu helemaal genoeg in zit. P.RESS. In de maand september worden twee extra raadsvergaderingen gehouden. Op woensdag 1 september wordt af scheid genomen van de raadsleden die in de nieuwe raad niet terugkeren en een week later, op dinsdag 7 september worden de nieuw gekozenen en de her- kozenen, beëedigd. Woensdag 8 sep tember komen de nieuwe raadsleden dan voor het eerst in aktie om de stem bureaus te bemannen voor de verkie zingen van de Tweede Kamer. Afscheid wordt genomen van de CDA- ers Hoekstra, Van Poppelen, Stam, Oldenboom en Storimans; van de PvdA-ers de dames Van Stiphout-Croo- nenberg en van Gelder-Cornelissen van de D'66-leden Jonker en Gerth; mevrouw Tomassen en de heer Nuijten van Progressief Soest en van mevrouw Korthuis van de WD. De vijf CDA-ers, de beide dames van de PvdA, de heer Jonker van D'66 en mevrouw Korthuis stelden zich niet herkiesbaar. Dat deed eigenlijk ook de heer Nuijten van Progressief Soest, die net als mevrouw Korthuis en de heer Oldenboom zich op een onverkiesbare plaats liet zetten. Mevrouw Tómassen en de heer Gerth haalden het dit keer Het voorstel van de werkgroep uit de raad, tot vermindering van de uit gaven in 1982 met 493.345 gulden, door burgemeester en wethouders en de werkgroep zelf al afgeslankt tot 442.245 gulden is door de raad zelf nog eens verminderd met 175.000 gulden, zodat er nog maar ruim 267.000 gulden van het oorspronkelijke voorstel over blijft. Over het grootste deel van de 175.000 gulden, die 150.000 gulden voor de ver betering van de Eigendomweg, met ondermeer de aanleg van fietspaden, gaan de raadsleden eerst in de com missies nog eens praten. Alle fracties spraken van een onhoudbare situatie, die toch eigenlijk verbetering behoeft. Gedeeltelijk was men het met wethou der Hoekstra eens dat men de verbe tering beter goed kan aanpakken, dan half uitvoeren. En onder dat half uit voeren wordt dan verstaan, het alleen aanlëggen van de fietspaden. Eens was men het met de wethouder dat wachten op de hoofdwegenstruk- tuur van Soest een luxe is, die men zich eigenlijk gezien de omstandighe den, niet kan veroorloven. Overuren Fel werd er gediscussieerd over het voorstel van het hoofd van de politie (burgemeester Schol ten) om extra 30.000 gulden uit te trekken om beta ling van overuren aan de politie mo gelijk te maken. De raad ging daar niet mee akkoord. Tot oktober zal daar geen sprake van zijn. Dan zal de nieuwe raad zich daarover mogen uitspreken in het ka der van verdere bezuinigingsvoorstel len. Burgemeester Scholten deed een min of meer emotioneel beroep op de raad het bedrag wel uit te trekken. „De taak van de politie is in het geding. •Veel werk moet in overuren gebeuren. Worden die niet betaald en moeten die verrekend worden met vrije tijd, dan staan straks in de vakantietijd uw (le ge) huizen onbeschermd". Er werd fel gereageerd. De CDA-er Oldenboom sprak van een „onzindelij ke redenering; de heer Jonker ver zocht niet op deze wijze door te gaan en de discussie nu maar „kort te ma ken". Ook andere fracties lieten weten met deze voorstelling van zaken niet gelukkig te zijn. („treurige beantwoording", zei me vrouw Van Gelder-PvdA). Eerder al had de heer Onderdelinden (WD) laten weten dat de burgemees ter als hoofd van de politie verant woordelijk blijft. „Het is niet zo", zei hij, „dat gezegd kan worden: als de gemeente (dus de raad) niet geeft wat ik vraag, al is het nog zo veel, en het loopt fout dan is de gemeente, de raad, de schuldige". De burgemeester bestreed dat niet, maar hij hield de raad voor dat er sprake moet zijn van samenspel. „Er bestaat een gedeelde verantwoorde lijkheid", aldus de burgemeester. Het voorstel van de heer Onderdelin den om de politie de overuren niet in de zomermaanden te laten opnemen, vond geen genade. „Op een prestatie moet in korte tijd een contra-prestatie volgen", zei bur gemeester Scholten. De heer Onderdelinden bleef echter op het standpunt staan dat het over uren-probleem niet opgelost mag wor den door méér uitbetalen. „Dat is onverantwoord. Er zal gezocht moeten worden in een juiste afweging van prioriteiten", aldus de fractie voorzitter van de VVD. Net als de CDA-woordvoerder, de heer A. Bolhuis, vond ook de heer Onder delinden, dat bij calamiteiten per keer bekeken moet worden hoeveel geld er nodig is en of dat dan beschikbaar gesteld kan worden. Een opmerking van de heer Bolhuis (CDA) dat andere korpsen wél met het door het rijk beschikbaar gestelde geld rondkomen, wilde de burgemeester graag bewezen zien. Hij betreurde het dat de discussie zo verliep. „De boodschapper van slecht nieuws wordt nooit geëerd'zei hij. De verwijten dat er nu in de raads vergadering over gesproken werd, wees hij af. „Dat gebeurt op uw ver zoek. Ze had in de commissieverga dering kunnen plaatsvinden, maar dat wilde u niet", aldus burgemeester Scholten. Vergoeding raadsleden Het voorstel van het college, het terug brengen van de vergoeding aan de raadsleden met twintig procent pas met 1 juli te laten ingaan, haalde het met veertien tegen twaalf stemmen. De tegenstemmers meenden dat in voering met terugwerkende kracht per 1 januari, best uitvoerbaar is. Het college voorzag grote administra tieve problemen. Als enige liet de heer Nuijten van Progressief Soest weten dat zijn frac tie alle bezuinigingen op dit gebied afwijst. „In een tijd dat meer gevraagd wordt van raadsleden, moet hun ver goeding niet ingekort worden", aldus de heer Nuijten. Hij zag het meer als een boete voor slecht beleid in het ver leden. „Wij hebben daar part noch deel aangehad". Ook zei hij de korting weinig elegant te vinden ten opzichte van de nieuwe raad. Niet ingegaan werd op het voorstel van de heer Bolhuis (CDA) het pre sentiegeld alleen te betalen bij „aan wezigheid". Het is", zei Bolhuis, „toch eigenlijk aanwezigheidsgeld". Fonds kunstwerken Het fonds aankoop kunstwerken wordt wel eenmalig gekort met 25.100 gulden. De fracties van Progressief Soest, D'66 en PvdA, waren het daar niet mee eens, maar de andere fracties maakten geen bezwaar. Bezwaar bestond er wel bij het CDA, inclusief de beide wethouders, tegen het intrekken van de subsidie van 3000 gulden voor het geven van gods dienstige of levensbeschouwelijke vor ming op scholen, maar daar dachten de andere fracties anders over. Het terugbrengen van de bezuinigings post op externe adviseurs met 10.000 gulden tot 35.000 gulden, zoals de bur gemeester voorstelde, haalde het even min. Ook dat zal per „noodgeval" be keken worden. niet; te weinig stemmen om twee zetels te krijgen (de heer Gerth stond op de derde plaats). Nieuwkomers zijn: bij de WD de heren Krijger, Oudemans, Jacobs, Ribbink en mevrouw Nolen; bij de CDA de heren Blom, Strietman, Van Brummelen en Van den Breemer; bij de PvdA de heer Van Gelder en me vrouw Meijer terwijl met de heer Van Garderen de partijen SGP/GPV/RPF voor het eerst in de raad vertegen woordigd zullen zijn. De politiek wordt niet vaarwel gezegd door de dames Korthuis en Van Stip hout; zij zijn beiden lid geworden van Provinciale Staten van Utrecht. Ziekenfondsvervoer Rolstoelvervoer Groepsvervoer Trouwrijden De meerderheid van de raad, gevormd door de fracties van D'66 (3), Progres sief Soest (3) PvdA (4 inclusief wet houder Van Stiphout), de CDA-er Ver- heus en de WD-ers Blommers, Blaauw en Ebbers, heeft de aanleg van de afslag Richelleweg op de A-28 afge wezen. Van de 26 aanwezige raadsleden, (de CDA-er Storimans ontbrak) waren slechts 12 leden het eens met het voor stel van burgemeester en drie wet houders, dat er juist door afspraken in het verleden, alle aanleiding was met de aanleg akkoord te gaan. Het afwijzen heeft niets te maken met de krappe financiën van de gemeente. De aanleg komt immers geheel voor rekening van Rijkswaterstaat. Ook het feit dat zowel de provinciale rijkswa terstaat, het provinciaal bestuur, het ministerie van Defensie en ook de Kamer van Koophandel Eemland zich voor de aanleg uitspraken, deed aan het standpunt van de meerderheid van de raad niets af. De door de vereniging Soesterbergs Belang naar voren geschoven moge lijkheid in het bewuste gebied wonin gen te bouwen, een voorstel overigens dat door wethouder Menne niet hele maal bestreden wordt, lijkt doorslag gevend geweest te zijn. Uit een woning aan de Heideweg werd een videorecorder gestolen. De dader heeft mogelijk gebruik gemaakt van een sleutel van de achterdeur, die de bewoner al sinds 8 mei mist. Er werd bijna een uur lang over gedis cussieerd, al werden er totaal geen nieuwe visies aangedragen. Een po gingvan de VVD-er Beijen om de eind beslissing alsnog een maand te ver schuiven, kreeg geen steun. Beijen stelde voor, de laat binnengekomen brief van de Kamer van Koophandel eerst nog maar eens in de verkeers- commissie te bespreken, maar de raad had daar geen behoefte aan. Met veertien tegen twaalf stemmen werd het lang voorbereide voorstel van het college onderuit gehaald. 7 dagen per week een uitgebreid fonduebuffet van 2 tot 200 personen. Onbeperkt sausen, vleessoorten en salades. Keuze uit 3 soorten fondue. Prijs p.p. 22.50 kinderfondue tot 6 jaar 110 - tot12jaar/15.- BBrestauraniBH 50ESTERBERQSESTRAAT 188. SOESTDUINEN. 02155 12739. Drie bewoners van Overhees hebben bij de politie aangifte gedaan van een hun onbekende afschrijving van betaalcheques. Het gaat om drie che ques, van ieder familie een, die door eenzelfde bedrijf in Soest verzilverd werden. Omdat geen van de drie een betaling aan deze firma gedaan heeft, bestaat de mogelijkheid dat een insluiper bij ieder van hen één cheque heeft weg gehaald. Onderzocht wordt of nog meer bewo ners van Overhees een cheque missen. Het afgestreden bestuur van het Soes terbergse dorpshuis krijgt geen be dankbriefje. Het contact is om ver schillende redenen nog niet helemaal verbroken. Tijdens het laatste gesprek kan de dank van het Soester gemeen tebestuur altijd nog overgebracht wor den. In de vorige week gehouden raads vergadering ging alleen de fractie van D'66 niet akkoord met het voorstel van burgemeester en wethouders, de schriftelijk medegedeeld „opstap" da tum van dat bestuur voor kennisgeving aan te nemen. Fractie-voorzitter Jonker vond dat er minstens in een net briefje bedankt moest worden voor de in de afgelopen drie jaren getoonde inzet en dat er ook sprake moest zijn van spijt betuigen dat het allemaal zo gelopen is. Wethou der mevrouw Van Stiphout zei dat er al een afspraak gemaakt was voor een af sluitend gesprek. „We hebben heel veel met ze gepraat", zei de wethouder, „en het is jammer dat we niet tot overeenstemming ge komen zijn". De heer Jonker liet daarna weten met het nog komende afscheid, vrede te hebben. Over het door hetbestuur van de politieke groepering „Progressief Soest" ingediende toekomstplan voor de vliegbasis Soesterberg, is in de raadsvergadering niet gediscussieerd. Op de fractie van P.S. na konden alle partijen zich verenigen met het door burgemeester en wethouders opgestel de antwoord. Het plan behelst de indeling van het vliegveld met sportaccommodaties en recreatieparken, als de militairen er weg zijn. In de antwoordbrief zegt het college: „In verband met het feit dat de vlieg basis niet op afzienbare termijn zal worden gesloten achten wij het minder zinvol in te gaan op uw suggesties ten aanzien van de mogelijkheden die bij sluiting van de vliegbasis ontstaan". Deze realiteitszin spreekt, zo bleek vorige week donderdagavond, alle an dere fracties aan. Met b. en w. acht de raad het niet reëel dat er van uit gegaan kan worden dat de vliegbasis kan worden opgeheven. Tl "11 ÖFO Birkstraat 2 SOEST FOTO Nederland heeft nog steeds erg veel huurwoningen, waarvan de huurprijs te laag is, gezien de grootte en de kwaliteit van het huis. Al een aantal jaren achtereen wordt eraan gewerkt om deze te lage huren op te trekken. Dit optrekken van te lage huren heet huurhamonisatie. We kennen twee vormen van huur harmonisatie a. De huurharmonisatie ineens. Hierbij wordt een te lage huur ineens opge trokken. Deze huurharmonisatie ineens kan alleen plaatsvinden wan neer de woning opnieuw wordt ver huurd. Zittende huurders hebben hier niet mee te maken. Voor hen geldt: b. De geleidelijke huurharmonisatie. Zittende huurders kunnen met behulp van een puntensysteem vaststellen of hun huur te laag is. Als dat zo is krijgen zij jaarlijks te maken met een extra huurverhoging. Op deze manier gaan ze geleidelijk aan een redelijke huur betalen. Dit proces kan enkele jaren achtereen duren. Huurharmonisatie ineens Al sinds juli 1979, toen de nieuwe huur wetgeving van kracht werd, is het mogelijk om huurharmonisatie ineens toe te passen. Als een huis met een te lage huur leegkomt, dan kan aan de nieuwe huurder ineens een hogere, maar redelijke huur in rekening wor den gebracht. Zo'n nieuwe huurder betaalt dan meer huur dan zijn buren of overburen, die al jarenlang in een soortgelijk huis wonen. Bij zo'n huurharmonisatie ineens is de verhuurder verplicht de hogere huur aan de huurcommissie te melden. De commissie beoordeelt dan of deze huur terecht is. De hüurcommissie kan, als ze de nieuwe huur niet terecht vindt, een lagere huurprijs vaststellen met terugwerkende kracht tot de ingangs datum van de huurovereenkomst. Geleidelijke huurharmonisatie Voor de huurverhoging 1982 betekent de geleidelijke huurharmonisatie voor zittende huurders, dat hun te lage huur- huurprijs wordt verhoogd met ten hoogste tien procent. Daarin zit dan een extra verhoging bovenop de vier of zes procent, die in het algemeen als redelijke percentages gelden. Op deze manier ontstaat een geleide lijke huurharmonisatie, die een aantal jaren achtereen kan doorgaan. Als het redelijke huurpeil is bereikt, stopt deze huurharmonisatie. Redelijke huren Wat is nu een redelijke huur? Uit gangspunt voor de overheid is de grootte en de kwaliteit van de woning. Deze is bepalend voor de hoogste van de huur. Ieder jaar stelt de overheid vast welke huur bij een bepaalde kwa liteit redelijk is. De overheid geeft in schema's en tabellen aan wat mini maal redelijk is en wat ten hoogste redelijk is in de Randstad en in overige Nederland. Het Ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening geeft een bro chure uit, „Huurprijzen van woon ruimte", waarin deze schema's zijn opgenomen. Deze brochure is vanaf begin juni verkrijgbaar bij de gemeen te, bij de huurcommissie of via Post bus 51 in Den Haag. Bij het overhandigen van de banden van de twee suksesvolle radio-uitzen dingen van de gemeenteraadsverkie zingen aan burgemeester Scholten is ook van overheidszijde erkend dat Radio Lokaal in een behoefte voorziet. Burgemeester Scholten zei persoon lijk sterk voor een permanente lokale radio te zijn al zag hij (voorlopig) grote financiële obstakels voor een spoedige realisatie. De twee medewerkers van Radio Lo kaal, Robbert Meeder en Anthon van der Neut boden een brief aan waarin zij vragen of de gemeente bereid is bij te dragen in de kosten van dit pro ject. „Wij van Radio Lokaal zijn te allen tijde bereid ons in te zetten voor dat doel. Een blik in de toekomst zegt ons dat er, gezien de huidige ontwikke lingen met betrekking tot de omroe pen, zeker toekomst zit in de lokale radio", aldus de brief. De brief wordt ter inzage gelegd voor de raadsleden, die t.z.t. ook de ge maakte opnamen nogeens kunnen be luisteren. ikv- ■aj Skv Woensdag 30 juni a.s., 's avonds om acht uur, is er op een informatieavond in het dorpshuis De Borg gelegenheid kennis te nemen van het door de projectontwikkelaar MBO gewijzigde plan van het buurtwinkelcentrum Overhees. Door het gemeentebestuur en de planontwikkelaar wordt er naar gestreefd het winkelcentrum al in no vember 1983 te openen. In de vergadering van de commissie ruimtelijke ordening van 29 juni wordt het plan besproken. Het nieuwe plein is aanzienlijk kleiner van opzet. Daarmee wordt tegemoet gekomen aan de wens van ondermeer de vereniging De Soester Ondernemer. Aanvankelijk sprak men over een cen trum met een bedrijfsvloer-oppervlak te van 2500 vierkante meter en daar boven 20 woningen. De b.v.o. is nu teruggebracht tot 1800 vierkante meter en de woningen zijn niet meer óp, maar naast het centrum gesitueerd. Voor voedings- en genotmiddelen is nu 1100 m2 beschikbaar en daarbij wordt gedacht aan een supermarkt; een sla ger; brood- en banketbakker; aardap pelen, groente en fruithandel; een slij terij/wijnhandelaar en een zaak in kaas en noten. Voor duurzame en overige goederen is nu 450 m2 gereserveerd en dan gaat het om een drogist; een bloemist; een sigarenhandel annex tijdschrifteneen doe-het-zelf zaak en een textielzaak. Tenslotte is er voor de „overige pu blieksfuncties" 250 m2 ingeruimd. Dat betreft dan een agentschap van de PTT en van een bank; een kapper en een horeca-instelling. De winkelfronten in L-vorm aange legd, zijn voornamelijk georiënteerd op een centraal aan te leggen parkeer terrein. Ten behoeve van de bewoners van de woonbebouwing bij het cen trum, zal een soort passage met trans parante afdekking worden aange bracht. In het algemeen wil men aan de wandelroutes de nodige aandacht besteden. Zo zullen de winkels voorzien worden van een luifel. Wat de woningbouw betreft staat niets met zekerheid vast. Toch wil men niet langer wachten met de realisatie van dit buurtwinkelcentrum. Mede ge let op de huidige economische situatie acht men het verantwoord met de bouw volgend jaar april te beginnen.

Soester Courant | 1982 | | pagina 3