„Het instrument" biedt echtpaar Felix wereldreis aan b b 1 50 Jaar geleden in Soest Unieke f399; m Gemeente moet bepalingen aanpassen aan tijdsomstandigheden de Stadhouder 100,- Laatste disco-avond in de Molensoos voor: Openbare commissievergaderingen Informatieavond Winkelcentrum Overhees Verleende bouwvergunningen Voorbereidingsbesluit BESTELAUTO HUREN? ManrwYa Kantoor aan huis broeken 2 stuks voor vrijetijdskleding 25 Juni 1932 5 Soester Courant van woensdag 23 juni 1982 5 Mandag 28 juni -16.30 uur - gebouw gemeentewerken: commissie openbare werken Op de agenda staat: verbetering Eigendomweg/aanleg fietspad maandag 28 juni -19.30 uur gebouw gemeentewerken: commissie onderwijs en jeugdzaken dinsdag 29 juni -19.30 uur - gebouw gemeentewerken: commissie ruimtelijke ordening De agenda vermeldt o.m. Voorstel tot het vaststellen van het werkplan Ruimtelijke Or dening 1982-1983. Voorstel tot vaststelling van de structuurschets Lazarusberg. Buurtwinkelcentrum Overhees - voortgang. Ontwerp-bestemmingsplan Smitsveen - voortgang. Voorstel tot het vaststellen van de vragenlijst nieuwbouw en ver nieuwbouw 1983 tot en met 1985. Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor een per- ceel grond aan de Van Weedestraat 4-6. Voorstel tot het vaststellen van een besluit als bedoeld in artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (voorbereidingsbesluit) voor het perceel Koninginnelaan 79. Voorstel tot het vaststellen van het beheersplan voor het bosbezit van de gemeente Soest voor de periode van 1980-1990. Voorstel tot het vaststellen van de bouwregistratieverordening. Voorstellen tot het verlenen van diverse ontheffingen Zóneveror dening Hinderwet. woensdag 30 juni -19.30 uur - gebouw gemeentewerken: commissie verkeer De agenda vermeldt o.m. verbetering Eigendomweg/aanleg fietspad dinsdag 6 juli -19.30 uur - gebouw gemeentewerken: commissie financiën woensdag 7 juli -16.30 uur - commissiekamer gemeentehuis commissie algemene bestuurszaken De agenda's en de stukken welke op bovengenoemde vergaderingen be trekking hebben, liggen ter inzage in het gemeentelijk INFOrmatie- centrum. Woensdag 30 juni wordt 's avonds om 8 uur in De Borg een Informatie avond gehouden over het nieuwe Winkelcentrum Overhees. O.m. wordt die avond een overzicht van de stand van zaken gegeven. In het ge meentelijk INFOrmatiecentrum hangen tekeningen van het nieuwe cen trum. (Niet-gebonden besluiten) Verlening d.d. 8 juni 1982. oprichten van een bedrijfsruimte nabij een bestaand garagebedrijf op een terrein aan de Beukenlaan 80 (kad. gem. Soest, sectie G.f nr. 6738/9). Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de publikatie bij het college van b. en w. een gemotiveerd bezwaar schrift indienen. De burgemeester maakt ter uitvoering van artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat door de Raad der gemeente Soest bij zijn besluit van 17 juni 1982, afdeling 1, nummer RB 82-117, bestem mingsplannen in voorbereiding zijn verklaard voor de gebieden, die op de bij dit besluit behorende kaarten met een grijze kleur zijn aangegeven en welke als volgt kunnen worden omschreven: 1. een perceel grond, gelegen op de hoek Beckeringhstraat-Kromme- weg; 2. gronden, omvattende de wijk Soest-Zuid; 3. een perceel grond in plan Kerkebuurt aan de westzijde van de Lange Brinkweg; 4. gronden ter weerszijden van de Soesterengweg, voor zover gelegen tussen de Prins Bernhardlaan en de Verlengde Talmalaan; 5. een strook grond, gelegen ten noorden van de Korte Brinkweg; 6. gronden, ten oosten van de spoorlijn Utrecht-Baarn, voor zover ge legen tussen een punt nabij de Grote Melmweg en het station Soest en omvattende de gebieden nabij de Grote Melmweg, de Lange Brink weg, het Kerkpad, de Steenhoffstraat en de Middelwijkstraat, als- mede gronden ten westen van genoemde spoorlijn tussen de Talma laan, de Albert Cuyplaan en de Molenstraat (plan Soest-Midden) 7. gronden, omvattende de bebouwde kom van Soesterberg; 8. gronden, ten zuiden van de Banningstraat te Soesterberg; 9. gronden, gelegen ten westen van de Nieuweweg ter hoogte van de Klein Engendaalweg; 10. gronden, omvattende de voormalige wijk „Ons Belang" aan de Amers- foortsestraat; 11. gronden, gelegen binnen het bestemmingsplan Albert Cuyplaan. Tevens heeft de raad bij zijn besluit verklaard dat; het verboden is binnen de hiervoor onder de nummers 1 tot en met 11 be doelde gebieden en gronden zonder of in afwijking van een schriftelijke vergunning van burgemeester en wethouders (aanlegvergunning) de vol gende werken,.geen bouwwerken zijnde of werkzaamheden uit te voe ren, te doen of te laten uitvoeren, een en ander met uitzondering van normale onderhoudswerkzaamheden: a. ontginnen, bodem verlagen of afgraven, ophogen, egaliseren, scheuren van grasland b. het aanleggen of verharden van wegen, paden of parkeergelegen- heden, het aanbrengen van andere oppervlakte verhardingen; c. 1. buiten de erven van bedrijfsgebouwen en woningen: het opslaan, deponeren, lozen of storten van al dan niet afgedankte aan hun oorspronkelijk gebruik onttrokken voorwerpen, stoffen of produc ten, alsmede het aanleggen of inrichten van opslag-, stort-, of berg plaatsen, behoudens voor zover één en ander noodzakelijk is voor de uitoefening van het agrarische bedrijf, indien en voor zover deze uitoefening reeds plaatsvond op het tijdstip van inwerking treding van dit besluit en één en ander bovendien betreft niet- afgedankte landbouwvruchten en producten; 2. binnen de erven van bedrijfsgebouwen en woningen het opslaan of deponeren buiten de gebouwen van één of meer aan het gebruik onttrokken machines, voer-, vaar- of vliegtuigen, alsmede het opslaan van gerede of onklare machines, voer-, vaar- of vliegtuigen, dan wel het aanleggen of inrichten van opslagplaat sen daarvoor; d. het aanleggen of inrichten van sport-, wedstrijd- of speelterreinen kampeer- of caravanterreinen, dagcampings, lig- en speelstranden, lig- of speelweiden, zwemgelegenheden en bad- en speelvijvers; e. het aanbrengen van ondergrondse of bovengrondse leidingen, construc ties, installaties of apparatuur, met uitzondering van erfscheidingen met een maximale hoogte van 75 cm; onder leidingen, constructies, installaties of apparatuur worden mede begrepen recreatieve voor zieningen met uitzondering van eenvoudige voorzieningen als een bank, afvalbak of wegwijzer; onder leidingen, constructies, installaties en apparatuur worden mede toegrepen voorzieningen, die noodzakelijk zijn voor of verband houden met de uitoefening van het agrarisch bedrijf, indien en voor zover deze uitoefening reeds plaats vond op het tijdstip van inwerkingtreding van dit besluit; f. werken of werkzaamheden ten behoeve van of verband houdende met de oprichting of plaatsing van - al dan niet aan hun bestemming ont trokken voer- of vaartuigen, arken, caravans, en living-vans voor zo ver deze als bouwwerken zijn aan te merken, als ook tenten; Foto: Goos van der Wilt l H De leden van de vereniging „Het Instrument" hebben vorige'week tij dens een groots afscheidsfeest in de Forumzaal van het RAI-gebouw te Amsterdam het echtpaar Felix een wereldreis aangeboden. In plaats van bloemen en andere geschenken werden kilometers omgezet in guldens en zo werd het bedrag van 25.546 gulden bereikt; genoeg om een reis rond de wereld te maken. Dr. P. Felix is vanaf de oprichting bij ,,Het Instrument" betrokken geweest. Aanvankelijk als bestuurslid en later als directeur van het bureau dat in Soest in het AVIA-gebouw aan de Birk- straat gevestigd is. De vereniging ,,Het Instrument" is een vereniging van fabrikanten in de in strumenten-branche. Dr. Felix was bij een van deze bedrijven werkzaam en kwam zo in aanraking met organisatie van jaarlijkse tentoonstellingen. De vrij chaotische wijze waarop een en ander geregeld werd, was er de oor zaak van dat de branche-genoten de handen ineen sloegen en zo werd de eerste gezamenlijke tentoonstelling in de RAI in 1956 gehouden. Dat was dan ook het oprichtingsjaar van wat later de vereniging ,,Het Instrument" zou worden. Dr. Felix werd directeur van het bu reau dat zich op de allereerste plaats bezig hield met de organisatie van de tweejaarlijkse tentoonstellingen. Daarmee bereikte Felix, vanaf de beginjaren geassisteerd door zijn vrouw, een dermate grote perfectie, dat de directeur van de RAI, de heer B. Flapper, vorige week tijdens het af scheid sprak van ,,de best georgani seerde vaktentoonstelling ter wereld". In de afscheidshulde werd ook me vrouw Felix betrokken die alle lof kreeg toegezwaaid voor de voortref felijke wijze waarop zij de financiën van de vereniging beheerde. Zo is uw leven In een ,,Zo is uw (Instrument)leven" programma geleid door Herman Em- mink, brachten achtereenvolgens de mede-oprichter en oud-voorzitter van ,,Het Instrument", dr. F. G. vanDru- nen; de algemeen directeur van RAI Gebouw BV, de heer B. Flapper; loco-burgemeester en (sportwethou der drs. G. A. W. G. A. Plomp; mevrouw M. v.d. Steen, bestuurslid van het IVN afdeling Soest en de heer H. Felix namens de familie, dank voor alle op een voortreffelijke wijze be wezen diensten. Wethouder Plomp belichtte ondermeer de grote verdiensten van mevrouw Felix als lid van de Sportstichting, terwijl mevrouw v.d. Steen, dr. Felix's kwaliteiten als bestuurder en nu voor zitter van IVN Eemland onder de loupe nam. Het programma werd onderbroken voor een optreden van Marie-Cecile Moerdijk en van de violist Andrej „Zo Is uw (Instrument)leven": To en Piet Felix op de bank. Links Herman Emmink en wethouder Plomp. Serban. De pianist Joop Reynolds zorg de voor een muzikale omlijsting. Aan het slot van de middag spraken zowel de heer als mevrouw Felix een kort dankwoord. De heer Felix is als directeur opge volgd door de eveneens in Soest wonen de heer B. M. Dooper. LAMPEKAPPEN uit eigen atelier VERLICHTING F.C. Kuyperstraat 24 3761 EG Soest Tel. 02155-20656 Auto's beschadigd Een op de Heuvelweg geparkeerde personenauto werd door onbekenden beschadigd. De motorkap en het rech- tervoorspatbord moeten hersteld wor den. Hetzelfde gebeurde met een aan het Van Maarenplein te Soesterberg ge parkeerde auto. In beide gevallen liet de dader geeen berichtje achter. VANAF f 40,- PER DAG 08155-1 32 27 KONINGSWEG SOEST artes QO^SInzo'nW' futo-artves- kortmg°P®Xt700/> p"isV,fnieteoamevart9tmte S^numekeprrts- MamiVa „De Bakens moeten verzet worden. Het moet in een tijd van teruglopende economie mogelijk zijn vrijstelling te geven van bestemmingsplan bepa lingen. Kleine ondernemers worden anders de dupe van allerlei ambtelijke barrières en kunnen dan niet blijven bestaan. Kraken wordt in Amsterdam toegestaan; als ik een gedeelte van mijn pand niet als kantoor mag ver huren, dan denk ik er over ook bur gerlijke ongehoorzaamheid te plegen", aldus de heer H. C. Meijer tijdens de vorige week gehouden zitting van de commissie voor de beroepschriften. Daar diende zijn verzoek het besluit van burgemeester en wethouders waarbij, hem de gevraagde vrijstelling voor het gebruik van de eerste verdie ping van de woning Varenstraat 121 als kantoorruimte werd geweigerd, alsnog ongedaan te maken. Meijer is eigenaar van de Handels onderneming Meyso en hij heeft in middels toestemming voor een jaar de onderbouw van dit woonhuis te gebrui ken als kantoor voor zijn bedrijf. De twee bovenste etages zijn verhuurd aan twee alleenstaanden, terwijl de eerste etage in gebruik gegeven is aan Studio Bart Repko. Tegen dat kantoor-gebruik van de eerste etage maakt het gemeente be stuur bezwaar. Volgens het college gaat het woonkarakter van het pand zo voor een belangrijk deel verloren en bovendien wordt gevreesd voor verde re uitwaaiering van niet-woongebon- g. werken of werkzaamheden, welke wijziging van de waterhuishouding of de waterstand beogen of tengevolge hebben; h. het vellen, rooien of beschadigen van houtgewas anders dan bij wijze van verzorging, met dien verstande, dat geen aanlegvergunning is vereist met betrekking tot bossen en andere houtopstanden, welke deel uitmaken van bosbouwondernemingen, die als zodanig bij het Bosschap geregistreerd staan en met dien verstande, dat geen aanleg vergunning is vereist voor het periodiek kappen van griendhout en ander hakhout, voor zover betreffende de normale uitoefening van het op het tijdstip van inwerkingtreding van dit besluit bestaand bodem- gebruik; i. het winnen van bosstrooisel of mos het bebossen van gronden, die op het tijdstip van de inwerkingtre ding van dit besluit niet als bosgronden konden worden aangemerkt; II., dat de hiervoor genoemde werken en werkzaamheden niet toelaat baar zijn, indien daardoor dan wel door de daarvan, hetzij direct, hetzij indirect te verwachten gevolgen, enig terrein minder geschikt wordt voor de verwerkelijking van de daaraan bij het plan te geven bestemming. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155-22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 -12.30 - 13.30 - 17.00 UUR j- den aktiviteiten in deze drive-in wo ning. De zaak werd bij de gemeente aanhan gig gemaakt door een vroegere huur der van de etage, die volgens de heer Meijer, uit het pand verwijderd kon worden omdat hij zijn huur niet be taalde. In de vergadering van de beroepen- commissie merkte de heer Meijer op dat aan de woonbestemming van het pand geen geweld wordt aangedaan. „Het is een huis dat aan een gezin, bestaande uit twee personen verhuurd kan worden. Ook nu wonen er twee personen in, zodat ik niemand tekort doe", aldus de heer Meijer. Hij deed net als de heer Repko een beroep op de overheid bepalingen niet tot in het oneindige door te voeren. Repko was aanvankelijk van plan het pand te verlaten en elders in Soest, in een groter huis, te gaan wonen met zijn vrouw en vier kinderen. Hij wilde dan zijn studio daar onderbrengen. Maar doordat twee van zijn afnemers zich terug getrokken hebben, kan dat plan niet meer uitgevoerd worden. Zowel Meijer als Repko verklaarden niet over de middelen te beschikken om een veel duurdere bedrijfsruimte te betrekken. „Als betaler van een groot bedrag aan BTW sta ik op verhuurmogelijkhe- den", zei de heer Meijer. ,,Ik moet mijn brood kunnen blijven verdienen of is het de bedoeling dat we alle maal in de „WW" komen?". Gemeente-sekretaris mr. J. M. Kruit wagen bracht daartegen in dat het dagelijks bestuur van de gemeente uit te voeren heeft wat de gemeente raad bepaalt. Van de mogelijkheid om ontheffing te verlenen, maakte het college geen gebruik met het oog op de in Soest heersende woningnood. Wijzend op het feit dat de heer Repko zijn studio-aan-huis op moest geven omdat er daar te weinig woonruimte overbleef, zei de heer Kruitwagen: „Nu neemt u woonruimte van anderen in beslag en dat is niet eerlijk ten aanzien van de woningzoekenden". Commissielid Van den Brakel (PvdA) stelde vast dat er eigenlijk geen speld tussen het gevoerde beleid te krijgen is. Toch zei hij grote moeite ermee te hebben dat de gemeente in zulke zaken nooit kans ziet de helpende hand te bieden. „We hanteren voorschriften van vroe ger, maar we zouden die, omdat de omstandigheden héél anders zijn, moeten aanpassen. We maken het mensen onmogelijk te functioneren in de maatschappij. We moeten bijsturen zoals de tegenwoordige tijd vraagt", aldus de heer v.d. Brakel. De commissie stelde daarna in beslo tenheid het advies op voor de raad, die uiteindelijk het laatste woord krijgt. Steeds meer mensen ontdekken de goedkope boeken kelder met meer dan 2000 in prijs verlaagde (^jS^boeken VAN WEEDESTRAAT./ STADHOUDERSLAAN naaat Reisbureau Gcrth - TEL. I 76 99 Ze zijn er weer! Honderden merk p. st. 55,- v.Weedestraat Tlc tel.12424 Soest De seizoensluiting van de Molensoos vindt dit weekend plaats. Het wordt een grote happening, die vrijdagavond begint en zaterdag zijn hoogtepunt zal bereiken met een grote disco ver zorgd door de Molensoos discjockeys. Daarna wordt het stil om de staf ge legenheid te geven met vakantie te gaan en het nieuwe seizoen voor te bereiden. Daarvoor worden de maan den juli en augustus gebruikt. Het eerste deel van het voorbije sei zoen stond in het teken van de grote verbouwing. De maand december was de soos gesloten om een bar te bouwen en muren te schilderen en lakken. 2 januari werden de deuren weer ge opend en werden de programma's als vanouds afgewerkt. Op de woensdag avonden de soos met eenmaal per veertien dagen een film. Die films trok ken veel jongeren naar de soos en voor al voorstellingen van „One flew over the cuckoo's nest", „Ten", Mad Max" en „The Fog" trokken veel belangstel lenden. Iedere vrijdagavond was de soos open evenals de zaterdag en de zondagmid dag. Dan was er disco. Eenmaal per maand was er ook een live-optreden van een popgroep en veel sukses hadden de Soester rock en roll band „Hardware"; de groep „Butter and eek" uit Volendam; de toptien- groep „Rubberen Robbie" en de rock en rollgroep „The red hot peppers". De soosstaf was verder aktief met het organiseren van festiviteiten op de feestdagen. De Molensoos telt inmid dels achthonderd leden, van wie ver wacht wordt dat zij nu ook vakantie gaan houden. OPENLUCHT DANCING IN „DE SOESTERDUINEN" Donderdagavond heeft de dansleeraar, den heer H. Bouma de open lucht-dancing geopend in genoemd Stations Koffiehuis, en is van plan bij voldoende deelname daar eiken Donderdagavond van 8-11 uur te laten dansen. De opkomst was bij de opening niet erg groot, maar allengs kwamen de liefhebbers(sters), zoodat er over het geheel een gezellige sfeer heerschte. Het bekende eerste klasse strijkje onder leiding van den heer K. van Benthem, liet de beenen geen rust, de eene foxtrot volgde op de andere, en als er een walzer werd geannonceerd, was het bepaald gezellig vol. Als het weer nu maar medewerkt, wordt het daar Donderdag 's avonds druk. De mooie ver lichte tuin, met de heerlijke dansvloer noodt als vanzelf. Verder is er gelegenheid foto's te laten maken; de eerste avond zijn 3 verschillende kiekjes genomen, die a.s. Donderdag te koop zijn. Wij wenschen den eigenaar van Soesterduinen en den dansleeraar veel succes in dit seizoen. DRINKGELEGENHEID VOOR DIEREN Door tusschenkomst van de Ver. tot Bescherming van Dieren, is een doelmatige drinkfontein voor paarden en honden geplaatst op het pleintje voor het Politiebureau. Voorzeker in de komende maanden een welkome gelegenheid voor mensch en dier. MOOIE VERBETERING AAN DE VAN WEEDESTRAAT In de Van Weedestraat bij de Autokluis is eene goede verbetering aan gebracht door den heerD. van Nes. De leelijke houten schutting, die het voorterrein van zijn mooie villa aan de Zuidkant begrensde, is weggebroken, en vervangen door een flink en sierlijk hek. Een mooie verandering van het aanzien der straat op dit gedeelte, waarvoor de verschillende bewoners van de Autokluis den heer van Nes zeer dankbaar zullen zijn. Ook het gemeentebestuur zal dit appricieeren. BAARN EEN NIEUW SPOORWEGVIADUCT Zooals bekend is, hebben de A,N.W.B. en de K.N.A.C. zich eenigen tijd geleden met een adres gewend tot den Minister van Waterstaat, waarin zij mededeelden, dat het weggedeelte van den weg Amsterdam-Amers- foort nabij het spoorwegviaduct te Baarn een hoogst gevaarlijk punt vormt voor het snelverkeer. Zij verzochten den spoedigen bouw van een in de wegas liggende brug over de spoorlijn in den weg Amsterdam-Amersfoort te willen bevor deren, en daarvoor fondsen te willen uittrekken op de Wegenfondsbe- grooting voor het jaar 1933. Op dit verzoek is thans antwoord ontvangen, de bouw van het viaduct is in voorbereiding, en zoodra het plan gereed is en de beschikbare middelen het toelaten, zal tot uitvoering worden overgegaan. BRANDWEERDEMON STRATIE Dinsdagavond hield de Vrijw. Brandweer van Soest een demonstratie. Daartoe in de gelegenheid gesteld door den directeur-geneesheer van het sanatorium „Zonnegloren" kon de brandweer toonen, wat zij kan doen, ingeval ter plaatse brand mocht uitbreken. Dit gebouw n.1. is een herstellingsoord voor t.b.c.-patiënten, gelegen in de onmiddellijke na bijheid van bosschen, dus is brandgevaar zeker niet denkdeeldig. Met grote vlugheid werd pl.m. 200 M. slang uitgelegd. De brandkraan bevindt zich n.1. ongeveer 100 M. van den hoofdingang van het sanatorium, terwijl vandaar tot het gebouwencomplex nog een 100 M. slang noodig was. Direct werd water gegeven, zoowel voor als achter de gebouwen. Bij deze demonstratie sloot „E.H.B.O." zich ook aan voor het verleenen van hulp. In een 3-tal gevallen bleek haar hulp noodig. Spoedig werd een verband gelegd, een been gespalkt en de patiënt werd per ziekenauto vervoerd. Deze demonstratie werd o.a. bijgewoond door den burgemeester, jien gem.-secretaris, den directeur-geneesheer van Zonnegloren (jhr. Röell was zelf een ijverig spuitgast), den comman dant der Vrijw. Brandweer te Soest en Soesterberg, de heer G. Lindt, voorzitter van den Brandraad, alsmede door leden van „E.H.B.O." D.K.W. MEISTERKLASSE We hadden het genoegen een ritje te maken met de D.K.W. Meister klasse, vertegenwoordigd door den heer Alblas, Auto-Centrale Soest- dijk. Niettegenstaande het een klein 4 persoons wagentje is, vielen ons de flinke ruime zitplaatsen Op, en bezit het verder vele eigenschappen, welke alleen bij veel grootere en duurdere wagens aangetroffen worden. Door de onafhankelijk veerende wielen, waarbij noch voor- noch achteras voorkomen, is een zeer lage ligging verkregen en een buitengewoon goede veering. In de bochten ligt den wagen door de voorwielaandrijving muurvast en lijkt ons slipgevaar absoluut uitge sloten. De maximum snelheid is 90 K.M., wat meer dan voldoende is, terwijl het benzine-verbruik slechts 1 liter op 15 K.M. bedraagt; dit is vooral in den tegenwoordigen tijd van veel belang, terwijl door het laee gewicht (de Transformable, waarmee we de proefrit maakten, weegt siecni ö8U K.G.het wagentje in de goedkoopste wegenbelasting-klasse valt. De wagen kan zoowel open als gesloten gereden worden, en is deze verandering in een paar minuten aan te brengen. Waarlijk den geheelen indruk die we ervan kregen is buitengewoon goed, de afwerking van carrosserie, electrische installatie, verlichting enz. is van prima kwaliteit, terwijl tot de standaard-uitrusting, freewheeling, electrische ruitenwisschers, richtingaanwijzers, flinke koffers achterop en onsplinterbaar glas behooren. De kleur is naar verkiezing, blauw-licht, en donkerrood en zwart. De prijs bedraagt 1495,-.

Soester Courant | 1982 | | pagina 5