Soest heeft er vanaf morgen 70 bedden bij „Pamukkale" een Turks eethuisje aan de F.C. Kuyperstraat Gehannes... Rondje Soest Heropening Hotel „Het Witte Huis Huizenveiling 98 69 25 75 ie 98 98 Vaderdag Terreur inde huiskamer B enWop stap 9 Soester Courant van woensdag 23 juni 1982 9 Hotel/Motel-Restaurant-Café „Het is weer een naar het zich zo dat De heer Kazim Cakir (uiterst een Turks koffiehuis door Arie Wandelaar toch vrijwillig. Hun reisdoel is het plaatsje Titusville in de Amerikaanse staat Florida. Namens de gemeente, U en Arie dus, gaan ze er vriend schapsbanden aanknopen en proberen retourtjes voor Soestenaren en bewo ners van Titusville te organiseren. Tot die conclusie komt Arie wanneer hij leest dat de kosten van vervoer van burgemeester mr. Paul Scholten en wethouder drs. Günter Plomp door een Amerikaanse luchtvaartmaatschappij worden betaald. Aangezien evenals hier ook in Amerika de kost voor de baat uitsnelt rekent de Amerikaanse luchtvaartmaat schappij er op Soesters en Amerikanen te vervoeren wanneer het tot een uitwisseling van beide gemeenten zou gaan komen. En nou niet gaan zeu ren dat zo'n grap de gemeenschap geld gaat kosten, want dan zit u er naast. Dat laatste heeft het gemeentebestuur tenminste ontkend voor de Soester am bassadeurs naar de Verenigde Staten afreisden. Ook niet veronderstellen dat het hier om een snoepreisje gaat, want opnieuw zal het gemeentebestuur u op de vingers tikken. Die twee ko men daar in Titusville tijd te kort. Van gemeente-voorlichter van Os hebben ze een 25-tal dia's van de mooiste plekjes in Soest meegekregen. Reken er op dat ze in Titusville de uren af tellen om die te mogen zien. Letter lijk aan alles is in Soest gedacht. Het gemeentebestuur van Titusville ont vangt een glas in lood uitvoering van het Soester gemeentewapen (schijnt ook tegenwoordig gratis te worden ver vaardigd) en worden overspoeld met informatiemappen over Soest (kosten evenmin iets). Trouwens heel Soest is deze burgemeester en wethouder eeuwig dank verschuldigd voor het feit dat ze Voor deze goodwillreis hun va kantie-dagen hebben aangesproken. Dat moest wel, anders zou het, omge rekend in arbeidsuren, toch nog een fiks bedrag gaan kosten. Het tijdstip om tot uitwisseling van bewoners van beide gemeenten te komen had niet beter gekozen kunnen worden. Niet zeuren over inleveren en bezuinigen, een retourtje Soest - Titusville een verblijf van pakweg veertien dagen is er voor de gewone man al voor een bedrag van rond tweeduizend gul den. Trouwens wat je daar te zien krijgt is ook niet mis. Het schijnt uniek te zijn. Zo staat er op het programma een be zoek aan een luchtmachtbasis (kom daar in Soest eens om), een bezoek aan dolfijnen (daar moet je bij ons toch voor naar Harderwijk), terwijl ook Cape Canaveral in de buurt ligt. Heel attent vindt Arie het gebaar van de gastheren hun Soester gasten ook een bezoek te laten brengen aan Dis- neyland. Zo zien wij maar weer dat sprookjes toch bestaan. Alleen Arie ge looft er niet in. Zeker niet wanneer ze geen geld kos ten. ARIE. derlandsch-indiërs kwamen naar Ne derland en moesten worden opgevan gen. Het betreffende Ministerie in Den Haag zocht overal naar passende ruim te en kwam ook bij de heer Van Kam pen terecht. Deze besloot zich mee in te zetten voor het huisvestingspro bleem en verhuurde het hotel aan de regering. Daarmee kwam de funktie van hotel wat in het gedrang. Men kon er welis waar terecht, maar langzaam maar zeker veranderde Het Witte Huis in een pension voor repatrianten. In 1965 zette Pa Van Kampen een punt achter het hotelbedrijf en toog aan het ver bouwen. Breidde uit, en kon zodoende van 60 naar 220 bedden uitgroeien. Een repatriant, weet broer PH nog, bleef al of niet met gezin, gemiddeld drie jaar bij ons. Daarna verhuisde men, meestal naar de plaats waar men werk had gevonden. Na de Indië-organisatie kwam voor korte tijd eenzelfde probleem op ons af vanuit Nieuw Guinea. Ook deze Nederlanders hebben gerui me tijd in Het Witte Huis gewoond. We hadden inmiddels grote ervaring gekregen met het verzorgen van homo gene groepen. De gebouwen en de keuken waren daarop goed ingericht. Begin 1970 kwam aan de repatrianten zaken een einde. Buitenlandse werknemers Het lag een beetje voor de hand dat Pa Van Kampen geconfronteerd bleef met groepen mensen, omdat hij daar nu eenmaal veel ervaring mee had opgedaan. Ons land kende inmid dels de Turken als werknemers en be drijven die hen in dienst namen, zoch ten vaak ook naar onderkomens. Zo ook de metaalwarenfabriek Poly- norm in Bunschoten. Het bedrijf sloot een contract af met Het Witte Huis Voor 80 plaatsen. „Het Witte Huis" paste zich snel aan, zorgde zelfs voor Turkse koks en ie dereen kreeg volop service voor wat be treft slapen en eten en drinken volgens Turks recept. Een ontbijt, lunch of di ner was steeds op tijd te verkrijgen, terwijl het zelfs mogelijk was het eten Daa's ok waat! Kriege de aam- tenoare op ut gemeengtehuus geejn koffie meer of ze motte zelluf goan betoale veur de consumptie. Vaan Oarie Waan- deloar hek eheurd daattut de gemeengte f 9000,- per joar scheelt. En daan is ter nog niet eejns uuttekomme of ze d'r wel an edaacht hebbe, daajje licht aamtenoare het die zwaar te koffie drinke. Ok hejje men- se die geejn suker in d'r baak- kie leut wille. Ajje daat zo bekiekt, kaajje nog un hoop verschil anbrenge in de berekeninge vaan de toa- rieve. En daat zellufde gevaal hejje 's middaags met de thee. D'r legt dus nog un zooi waark te waachte op financieele zoake. Binnekort kriege de aamte noare ok un begroting ange- boje veur 't gebruuk vaan de toilette. De aafdeling woater- schaappe het uutterekend daat doar ok nog wel waat te hoale vaalt. As de gebrukers thuus effe goanveur daazze noar 't waark vertrekke, kaan daat per joar ok nog un end schele. Op ut toïletpaappier kaajje zo maak- keluk kilometers uutspoare. Veur noödgevaalle komme d'r kilometertellers op de aaf- rolaapperoate. Noatuurluk wel effe in de goate houwe daatter un hoop ver schil in daat soort maaterioal zit. Op Soest hewwe nog naargus paarkeermeters. Ajje noeng us effe aachter ut V.V.V.-huusje goat kieke, daan zie je doaro aaltied un heul woagepaark stoan. Zouw ut niet an te be- vele weze om doar moar us vaan die aapperoate op te rich- te? Ajje 't ming vroagt, daan mok zegge, daa'k ut ok niet in de hoak vin daajje veur je woage aaltied ut zellufde mot betoale. De eejne aamtenoar komt met un grote slee en de aangder met un mini, za'k moar zegge. Doar kaan maakkeluk ééjn meter verschil in zitte. Op un eund betoal je toch ok wege- belaasting noar 't gewicht vaan de auto. Dus hiero klopt ok iets weer niet. Doar mot nódig ingegrepe worre. Maanne vaan't gemeengte huus, loop aallus nog us goed noa. En houwt ter ok rekening mee daajje veur aalle aappaar- te beraakke dezelfde moat- regele neemt, aangders krieje weer herrie met de diskrimi- noatieklup. HANNES VAN DE NENG Ten overstaan van de Notarissen M. H. A. van Veeren en Mr. H. H. Elferink te Soest, werd dinsdagavond in gebouw „De Rank" publiek ver kocht, zulks ingevolge artikel 1223 van het Burgerlijk wetboek de winkel met bovenwoning, schuur en erf, staande aan het Nieuwerhoek- plein no. 7 te Soest, groot 3.80 are. Het perceel, dat verhuurd, is werd in gezet op 148.000,- door de heer J. Smeeing te Soest en afgemijnd met 22.000,- door de heer Den Hartog te Eemnes. De verkoop van de twee andere per celen, zijnde de villa aan de Soester- bergsestraat 150 te Soest en het woon huis aan de Jan de Rooystraat 10 te Soest, waren inmiddels door onder linge schikking verkocht. vicht i vooral bekend om de „Soos" die er hoogtijdagen beleefde. Sociëteit,De Soester Kring' Pa nam de zaak in 1942 van Oma over. Hij liet de sigaren de sigaren en stort te zich van de vroege morgen tot de late avond in het Horecaleven. Het ging hem uitstekend af. Het heeft Pa niet altijd meegezeten. Want wat doe je er nou aan als de Duitsers denken dat iemand opzettelijk een telefoonlijn doorsnijdt - en dat was écht niet waar hoor, die lijn werd per ongeluk kapot gereden - en dan als represaillemaatregel je Café-restau rant opblazen. Eén knal en de hele zaak was één gi gantische puinhoop. Ze pikten en pas sant ook nog even de boerderij van Kok mee aan de Lange Brinkweg. Ook weg! Zo ging dat. Pa zat zonder. Er zijn nog wel plannen geweest na de oorlog om er weer een horecabe drijf neer te zetten, maar dat is toch uiteindelijk niet gebeurd. En als je me nou vraagt wat Pa nou precies is gaan doen tussen die knal en het jaar 1952 toen hij hier aan de Birkstraat als zetbaas begon in het Café-Restaurant-Hotel, dat toen nog „Kamplust heette, dan weet ik het eigenlijk niet. Jammer genoeg is Pa in 1978 overle den. Het zou toch prima geweest zijn als hij- nu eens kon zien wat er van zijn bedrijf van toen, is geworden. We weten zeker dat hij er geweldig trots op zou zijn. Dat zijn wij trouwens ook, dat mag je er gerust bij schrij ven!" De gebroeders Van Kampen praten met veel respect over vroeger. Over vader, over moeder die nog steeds ge heel zelfstandig op Soestdijk woont. „Ze heeft de allereerste Indische re patriant in huis. De man is nu onge veer 82 en woont al dertig jaar in Soest. Zo snel gaat de tijd". Indië en Nieuw-Guinea Het Witte Huis staat bij velen bekend als een pension voor buitenlanders, voor wat het wat recenter verleden betreft. Daarvóór bood het onderdak aan uit Indië terugkerende Nederlanders. De tijd van de Indische repatrianten ligt toch eigenlijk nog vers in het ge heugen, ook al moeten we ervoor te rug naar de jaren '50. De heer Van Kampen kocht in 1953 de uitspanning „Kamplust" op van de heren Hommersom en Vermolen. Hommersom was de bekende kermis exploitant, (vooral draaimolens) die de terreinen om het pand inrichtte als winterstalling en als uitspanning. „Kamplust" stond in die tijd bekend als speeltuin, maar ook de dansavon den op de zaterdagen en zondagen stonden in Soest hoog genoteerd. De oudste broer van Kampen weet het zich nog het best te herinneren. „We waren, mijn broer en ik, op het mo ment dat Pa de zaak kocht, 5 en 11 jaar. We hebben altijd met het bedrijf meegeleefd. Geloof me, ik kon nog niet lezen, maar het verschil tussen een flessie prik en een pijpje bier hoefde niemand me uit te leggen" Van Kampen Sr. dreef zijn hotel „Het Witte Huis" (hij had de naam „Kamp lust" laten vallen) en op een warme zondagmiddag de naam „Het Witte Huis" bedacht) - tot 1955 als open bare gelegenheid. Toen kwam Indië in beeld. Vele Ne- Dit stukje gaat, bij wijze van hoge uit zondering, geheel over Arie zelf. Het handelt over zondag 20 juni j.1., uitge roepen tot vaderdag 1982. Arie's va der zaliger hield het er zijn lange le ven op dat zo'n dag volslagen onzin was. Nonsens noemde hij het. Dat hield hij vol tot het ogenblik dat zijn tot volwassenheid uitgegroeide kin derschaar, met aanhang, hem ieder jaar op de dag zelf van zijn ongelijk kwamen overtuigen. Dozen sigaren en flessen drank waren de voorspelbare geschenken die wij bij hem achterlie ten. Hij moet er intens gelukkig mee zijn geweest. Wanneer wij een jaar la der voor die gelegenheid weer bij hem op bezoek kwamen dan kon het ge beuren dat de sigaren nog niet in rook waren opgegaan en de Oude Bols de Remy Martin een jaartje ouder wa ren geworden. Toen hij op hoge leef tijd bij „de baas" boven werd geroe pen liet hij ons een kast vol sigaren en alcoholische versnaperingen na. De oogst van zijn verjaardag, Sinter- Waas, Kerstmis en vaderdag. La ter hoorden wij dat hij onze geschen ken vol trots aan zijn broers en kaart- vrienden liet zien. Kijken mocht, aan komen niet. Wat moeten die tastbare Presentjes van zijn jongens hem dier baar zijn geweest. Dat was toen. Eerlijk gezegd is er In 1982, wat va derdag betreft, niet zo gek veel ver anderd. In de dagen die er aan voor afgaan vindt Arie het ook maar alle maal flauwekul. Regelmatig mompelt hij dat het een Instelling is die door kwieke middenstanders uitgevonden werd met als doel de omzet te ver hogen. Intussen informeert hij toch bij Marie of zij nog iets van de kinde ren gehoord heeft. Die speelt haar rol in zulke situaties voortreffelijk en wil dan van Arie weten wat de bedoeling van de vraag is. Hoewel Arie blijft volhouden dat vaderdag hem absoluut niets zegt gaat hij van de veronder stelling uit dat anderen, zijn kinderen en kleinkinderen bijvoorbeeld, daar anders over denken. Een veronderstelling die ook dit jaar weer voortreffelijk bleek te kloppen. Arie had er bij wijze van spreken de klok op gelijk kunnen zetten. Marie trouwens ook. Daags tevoren had zij haar maatregelen genomen en een cake gebakken waarvoor Arie des noods in de nacht uit zijn bed wil ko men om er van te smullen. Vaderdag nonsens? Vergeet het maar. De met roomboter gefabriceerde cake werd een dag later door een huis vol soldaat gemaakt. Tot Arie's grote verrassing wilde en kon iedereen bij de warme maaltijd mee aan tafel schuiven en werd 20 juni een dag waarmee Arie weer 364 dagen vooruit kan. De desbetreffende winkeliers kunnen eveneens tevreden over Arie's kinderen zijn. Wat hebben ze in de bus geblazen. Prachtig nieuwe fietstassen, die Arie in staat stellen het dagelijks voedsel per twee-wieler binnen te halen, een dunne blauwgekleurde trui voor zo merse dagen, sigaretten (tot groot on genoegen van Marie) en een sigaret tenpijpje waarvan de leverancier heeft beweerd dat het roken van siga retten daarmee minder slecht zou zijn. Zolang Arie zijn wekelijkse stukjes aan u kwijt kan levert de man met zijn bewering zijn gelijk. En stel nu eens dat de pijpenleverancier ongelijk heeft? Met die mogelijkheid houdt Arie ook rekening. Dan is de dag in aantocht dat Arie zijn Marie voor eens en voor altijd zal beloven het roken te staken, want als hij 't voor het zeggen heeft wil hij na zondag nog heel wat vaderda gen beleven. Arie, die doorgaans wel iets anders aan zijn hoofd heeft dan onbescheiden blikken in voorbijgaande huiskamers te werpen, is deze week van deze goe de gewoonte afgestapt. En natuurlijk wilt u het waarom daarvan weten. Nou kijk, dat zit zo. Volgens Marie wordt een groot deel van Europa in deze weken geteisterd door de repor tages van de wereldkampioenschap pen voetbal die er op de televisie te zien zijn. Toen Arie eerder deze week voor Kameroen inplaats van een speel film koos gewaagde lij zelfs van huis- kamerterreur. Arie heeft getracht haar uitspraak met welgekozen en wel overwogen woorden te bestrijden, maar kwam er niet ver mee. Zoge zegd geen voetbal)been aan de grond. Hij kreeg het verzoek tijdens de rust van de voetbalwedstrijd de hond uit te laten en zich er van te overtuigen dat heel Soest uit voetbalgekken be staat. Eerlijk gezegd heeft Arie daar voor niet ver hoeven lopen. Van de veertig woningen die onze huizenrij telt werden 37 huiskamers, in vele ge vallen vergezeld door koffie en pils, verlicht door de uitstraling van het al ziende blauwe oog. Liggend, zittend of onderuitgezakt werd Koning Voetbal binnengehaald. In geen van de huiska mers ook maar iemand van het vrou welijk geslacht te ontdekken. Toen de hond gedaan had wat van haar mocht worden verwacht (wat kan zoiets lang duren wanneer er voetbal op de buis is) wilde Marie van Arie weten wat hij er wel van dacht. Arie kon slechts bevestigen dat er in Soest mensen wonen die af en toe wel eens belangstelling voor voetbal heb ben. Dit antwoord lokte een reactie uit die Arie buitengewoon van pas kwam. Met de hond opnieuw als ge zelschap stapte Marie het schemer duister in, Arie alleen met zijn tele visie ongestoord achterlatend, tenein de zich zelf van de kijkdichtheid te overtuigen. Op het moment dat de scheidsrechter ergens in Spanje floot keerde ze terug. Haar diagnose luidde dat alle mannen stapelgek van voetbal len zijn en alleen maar van zichzelf houden. Beste mensen tegen deze laatste uitspraak is Arie ten strijde ge trokken. Misschien dat Arie's gelijkge stemden iets aan zijn argumenten hebben. Het is daarom dat hij ze hier bij aanbiedt. Arie heeft betoogd dat de wereldkampioenschappen voet bal, in tegenstelling tot Dallas, slechts eens in de vier jaar plaatsvinden. Een argument dat doel trof, want Marie re ageerde niet. Aangemoedigd door dit sukses voegde Arie er aan toe dat de W.K.-voetbal een zeer vredelievend schouwspel is, hetgeen van Derrick, Achter het Nieuws, de Commissaris en andere programma's niet altijd ge zegd kan worden. Arie had zijn verde diging nog niet uitgesproken of een spe lende inwoner uit Kameroen kreeg een doodschop uitgereikt die zelfs de meest fanatieke voetbalsupporter alleen al bij het aanschouwen ervan door merg en been moet zijn gegaan. Ook Marie was het incident niet ontgaan. Fijntjes merkte ze op dat Arie waarschijnlijk naar het verkeerde programma zat te kijken. Beste mensen wij zijn het die avond, hetgeen zelden voorkomt, niet eens geworden. Dat zal wat televisie en voetballen betreft tot het eind van de W.K. duren. Uit gesprekken die Arie tijdens het doen van boodschappen in winkels be luisterde heeft hij kunnen opmaken dat ook elders de huisgezinnen in Soest in twee kampen zijn verdeeld: voor en tegen. Als pleister op de wonde heeft Arie vandaag, er staan vanavond weer twee wedstrijden op het pro gramma, een doos bonbons voor Ma rie gekocht. Om d'r zoet te houden. Hoelang dat medicijn werkt is niet te zeggen. De doos is groot genoeg. Arie hoopt 't er mee te redden alhoewel er tussen vandaag en de finale nog heel wat in Spanje te zien is. Deze week zijn B. en W. de lucht in gegaan. Anders dan van Speyk, maar naar de fabriek te laten komen als dat i.v.m. het werk niet anders kon. „Het Witte Huis" raakte uitstekend ingespeeld op het werken en leven van haar gastarbeiders. Uit artikelen in de krant was dan ook duidelijk te lezen dat de Turken het er best naar hun zin hadden. Dat was vooral goed te merken, toen er sprake was van opzegging van het contract en er plannen werden ge maakt om de groep te verplaatsen naar andere woongebieden. De Turken kwamen hier nogal tegen in opstand, maar er kwam tóch verloop. In 1975 verhuisden ze naar de dépen dance van „Het Witte Huis", iets dich ter op Soest aan en werd het hoofd gebouw in orde gemaakt als opvang centrum voor Surinamers. Een nieuw, maar kort „Witte Huis" tijdperk was aangebroken. Het duurde tot 1977. Bij Polynorm kwamen weer méér Tur ken in dienst en het leek erop dat de oude situatie in ere werd hersteld. De tijden veranderden; het aantal gas ten was niet meer dusdanig groot dat van een rendabele exploitatie sprake kon zijn en de gebroeders Van Kam pen besloten in goed overleg met alle betrokkenen een termijn vast te stel len waarbinnen iedereen zou trachten nieuwe huisvesting te vinden. Voor de Van Kampens was de periode waarin uitsluitend groepen van men sen werden ondergebracht afgesloten. Een nieuwe toekomst stond voor de deur... Bestemmingsplan De grond waarop „Het Witte Huis" staat is lange tijd onderdeel geweest van wat in het bestemmingsplan heette „agrarisch gebied". Het betekende voor de exploitanten van het Pension, c.q. Hotel, dat nimmer met vast heid gerekend kon worden op een horeca-vergunning voor langere duur. Er bestond zelfs een clausule die erin voorzag dat, gerëkend vanaf 1965, de horecavergunning na 10 jaar kon wor den ingetrokken en dat het gebouw in de staat, waarin het ten tijde van het verlenen van de vergunning verkeer de, terug moest worden gebracht. Er is gelukkig een nieuw bestemmings plan gekomen en „Het Witte Huis" ligt thans niet meer in zogeheten agra risch gebied. Men kan er gerust op zijn; „Het Witte Huis" kan zich tot in lengte van dagen manifesteren als Hotel/Motel, Café-Restaurant. „Motel" is erbij gekomen. De auto is niet meer weg te denken uit het he dendaagse reizigersverkeer. Niemand hoeft zich zorgen te maken over parkeerruimte bij Het Witte Huis; een prachtig aangelegd terrein biedt meer dan voldoende mogelijkheden. Daarom ook is het nieuwe hotel in Soest zo bij uitstek geschikt voor meer daagse vergaderingen. Er zijn twee za len in he,t hoofdgebouw die desgewenst tot één zaai kunnen worden omgeto verd. Bouwen Het is niet voor niks dat de gebroe ders Van Kampen er wat vermoeid uitzien. Ze hebben meer dan een jaar gewerkt als paarden! Vraag je ze wie er heeft gebouwd, dan komt prompt het antwoord: Aannemer Huurdeman, Electriciteit: Bosman, loodgieterswerk en C.V.v.d. Meer en interieuradviezen de firma's Van Nier- op en Franken. Maar vraag je naar de architect, dan beginnen ze te glimlachen. „Van Kam pen en Van Kampen" is het antwoord en we zijn daarbij erg goed geholpen door de heer Bosma van het architec tenbureau van Heineken. Van Kampen: „We hebben half Euro pa afgereisd. pa afgereisd om ideeën op te doen. We hadden elkaar beloofd er iets goeds van te maken. Vader zei altijd: „doe iets goed of doe niks". De man had gelijk natuurlijk. Om niks te doen zijn we veel te jong. We hadden toch Het Witte Huis? Een fijn familiebezit. Pa zou het ze ker met ons eens zijn geweest. Op bouwen die zaak. Nieuw, fris leven in blazen. Geef Soest een eigen Hotel. Er is weinig. We kenden ooit „Hotel De Birkt", het stond aan de Birkstraat, tegenover waar nu Van Woerkom zit; het Nachtegaaltje, daar zit nu Bauers Stüberl, in de volksmond „Het Boer tje", (prima restaurant overigens); Hotel Eemland aan de Van Weede- straat moest verdwijnen voor de door braak naar de Stadhouderslaan (je passeert op die plaats nu De Stad houder en reisbureau Gerth en de Amrobank links En dan wat recenter: Het Oran jehotel is er nog en tot voor een paar jaar kon je slapen bij de familie Ott in „Hotel v.d. Brink". Die is er ook mee gestopt. Wij dachten dat het toch gek zou moe ten lopen als een goed hotel in Soest geen bestaansrecht zou kunnen heb ben. Lang hebben we er niet over lo pen dubben. Toen we zeker, wisten dat het bestem mingsplan ons geen parten meer zou kunnen spelen, hebben we de knoop doorgehakt en zijn we op stap gegaan. Gespiekt in België, Duitsland, Frank rijk, Oostenrijk, Zwitserland en kijk nou maar om u heen: leuk of niet?" Het is inderdaad bijzonder leuk. Soest heeft weer een hotel dat in de tijd past. Met 36 kamers (12 hotel- en 24 motel kamers) en 70 bedden. Een ideale ligging langs de weg naar Amersfoort. Prachtig uitzicht aan de voorkant op de weilanden, richting Eem, en aan de achterzijde de bos rand. Naast hotelvoorzieningen is er een hypermoderne keukeninrichting in ge bouwd, een gezellig restaurant en twee praktische zalen, die voor veel doel einden te gebruiken zijn. „Het Witte Huis" is open van 7.00 uur tot 24.00 uur. U kunt er lunchen tussen 11.30 uur en 14.00 uur en dineren van 17.00 tot 21.00 uur. U kunt vergaderen, za- kengesprekken arrangeren, recepties houden en bruiloft vieren. Officiële heropening Wethouder Drs. J. L. Menne neemt a.s. vrijdag 25 juni de officiële heropening voor zijn rekening. Dat gebeurt op ge paste wijze om precies 16.00 uur. Een gemeente met rond de 40.000 zielen; een parel tussen pol der en duinen, omzoomd door prachtige bossen, velden en ak kers. Aan één kant geflankeerd door een romantische Eem, won derschoon natuurgebied voor vissers enerzijds, wandelaars en fietsers anderzijds. Ideaal vakantie gebied, onovertroffen woon- en slaapdorp, ook boordevol zakelijke aktiviteiten met een ruim Industriegebied, met uitwijkmogelijkheden naar ste den als Amersfoort, Utrecht en Hilversum. Soest heeft bijna alles, behalve een goed hotel. Een onderkomen waar parti culier en zakenman familie, vrienden of relaties kunnen onder brengen. De WV kan geen toerist vlug, veilig en voordelig In Soest de weg naar een slaapkamer wijzen. Maar dat gaat met ingang van morgen definitief anders wor den. Soest heeft dan weer een echt Hotel: „Het Witte Huis" aan de Birkstraat. Dat is goed nieuws voor de hele wereld. Uitspanning De broers Van Kampen, L. H. en P. Ph., zijn twee rustige, weloverwogen han delende ondernemers. Ze praten graag maar bescheiden over „hun" Witte Huis. En dan doelen ze op de familie Van Kampen, op hun va der en moeder vooral, die er ooit mee zijn begonnen en aan wie ze het te dan ken hebben dat ze op het stuk grond waar Pa in 1952 de eerste Van Kam- penschrede op het echte Hotelpad zet te, een magnifiek geoutilleerd Hore cabedrijf hebben kunnen stichten. „Eigenlijk is het wel een beetje raar gegaan ja", zegt de jongste van de twee. „Van huis uit zijn we geen hoteliers, Dat wil zeggen, Pa niet. Pa was siga renmaker. Er zullen er zeker velen zijn die zich de sigarenfabriek „Parcifal" aan de F.C. Kuyperstraat herinneren. La ter verhuisde hij met zijn" handel naar de Smitsweg. Exact op de plek waar nu de Smitshof staat. Oma, de moe van Pa dus, had een Café-restaurant „de Vierspring op de plek waar nu Garage Stam is geves tigd. Ook dat zullen vele Soesters nog goed weten. Aan het Nieuwerhoekplein. Het was grote aftrek vond bij de landgenoten van de heer Kazlm. Na wat verbouwen en enige reorgani satie is er nu een eethuisje in ge creëerd, waar men terecht kan voor echte heerlijke Turkse gerechten en dat tegen zeer betaalbare prijzen. Een volledige maaltijd, met soep voor af, Turkse pizza of shoarma, met sala- Tegen de achtergrond van een rijke historie genieten meer dan veertig duizend mensen dagelijks van natuur en dorp. En ze hebben alles - bijna alles - onder handbereik. Juist daarom is het zo wonderlijk dat in zo'n prachtige streek, waar het toe risme hoogtij zou kunnen vieren (velen willen dat vanwege de rust niet), met een vliegveld op steenworp afstand, met een flitsend Gooi in de achtertuin, met steden als Amersfoort, Utrecht en Hilversum en toch eigenlijk ook Amsterdam in de buurt, er niet of nau welijks sprake is van goede hotelac commodatie. Er zijn in de achterliggende jaren wel hotels geweest - ze zijn er zelfs nog, denk aan het Oranjehotel. Maar deze tak van bedrijf is nooit tot bloei gekomen. Het hotelwezen schijnt in Soest geen wortel te kunnen schieten. Op een plek, waar in 1913 de eerste steen werd ge legd voor een normale woonvilla, heb ben twee broers opnieuw een basis gelegd voor een permanente Hotelac commodatie voor Soest en omgeving. En dat ze niet over één nacht ijs zijn gegaan wordt u duidelijk wanneer u bij „Het Witte Huis" aan de Birkstraat binnenstapt. Daar is de afgelopen maanden iets groots verricht! 1913 Soest mag zich gerust een modern woondorp noemen. Natuurlijk is er in dustrie en natuurlijk wordt er ook hard gewerkt. De agrarische sector; van huis uit een uitermate belangrijke tak van bedrijf, heeft bijgedragen aan de ontwikkeling van het dorp en zijn prachtige omgeving. Niet voor niets wordt de kreet „Wonen, werken en le ven in Soest" regelmatig gehanteerd in speeches, artikelen en beschouwin gen. Maar het „wonen" heeft toch de over hand. laat aanzien, gezellig eethuisje rijker geworden. Het is het Turks restau rant „Pamukkale" aan de F.C. Kuy perstraat 3a. Eigenaar is de heer Kazim Cakir, die inmiddels al zestien jaar in Soest woont en het Nederlands zeer redelijk spreekt. In het pand was sinds vele maanden van het restaurant Pamukkale met zijn personeel de en een toetje van bladerdeeg met noten, komt maar op dertien gulden. „PAMUKKALE" in Soest (Pamukkale is de landstreek in Turkije waar de eigenaar vandaan komt) is ook afhaal - restaurant. Het is dagelijks geopend van 11.00 tot 24.00 uur. „Pa" van Kampen „Ma" van Kampen

Soester Courant | 1982 | | pagina 9