I 't Is weer de moeite-waard om nu bij TISSING te kijken... dekontakllens Wethouder drs. J. L. Menne trekt aan de bel Meerdere oplossingen voor knelpunten Van Weedestraat - Soest-Zuid en Koningsweg Spectaculair sloopwerk aan de Van Weedestraat brilmode BARBECUE fiDeSoestef QDuineii BIRKSTRAAT 2 - SOEST - TEL 12874 Hotel/Motel Het Witte Huis officieel geopend: Prins Bernhard 71 jaar Rapport Hoofdwegenstruktuur Soest gereed: Soester Courant van woensdag 30 juni 1982 Van Weedestraat 52 - Soest naast Albert Heijn Tel. 23421 Foto: Herman van Dam Polycon kontaktlenzen zijn ,,Z"uurstofdoorlatende harde lenzen die ook nog zacht op het oog aanvoelen. Dat is nieuw. Tot voor kort waren alleen zachte lenzen gasdoorlatend. Maar niet iedereen is geschikt voor zachte lenzen, of men ziet tegen het veeleisende onderhoud èn de hoge kosten op. Toch wil iedereen graag profiteren van die nieuwe ademende lenzen. Zijn er nog meer voordelen van die nieuwe „Z"uurstofdoor- latende Polycon lenzen? Gelukkig wel! 1De lenzen zijn buitengewoon ogenvriendelijk. 2. De lenzen bevatten siliconen en voelen daardoor duidelijk zachter aan dan normale harde lenzen èn laten voldoende zuurstof door. 3. De gewenningstijd is zeer kort. 4. De meeste mensen die Polycon lenzen dragen kunnen zonder problemen lenzen en bril afwisselen en blijven steeds helder zien. 5. Overgevoeligheid tegen licht en hinderlijke reflexen worden door de nieuwe Polycon lenzen bijna altijd opgeheven. 6. Sportbeoefenaars hebben meer baat bij de Polycon lenzen, omdat het materiaal een betere warmte-afgifte heeft. Dat is belangrijk voor de zuurstof behoefte van het oog. Wie heeft er bijzonder veel voordeel van? ledereen die leeft en werkt in een omgeving waar de lucht droger is dan normaal. Dat is in airconditioned gebouwen zoals kantoren, warenhui zen, ziekenhuizen, banken, supermarkten of gewoon thuis waar de C.V. de lucht droog maakt. Polycon lenzen moeten nat bewaard worden, maar vragen géén duur of gecompliceerd onderhoud. Polycon lenzen geven het comfort van zachte lenzen en het scherpe zien van harde lenzen. Polycon lenzen gaan langer mee dan zachte lenzen. Polycon lenzen kunnen verzekerd worden. Gediplomeerd optometrist - Lid O.V. BUITEN DE DEUR Foto: Herman van Dam ne. Sprekend over de dag van vandaag zei hij tot de gebroeders van Kampen „Ook u past zich met dit hotel/motel bedrijf aan aan de veranderde omstan digheden. Ziedaar: een motel-Hotel ca fé-restaurant voor iedereen". Hij wenste mevrouw Van Kampen sr. en haar beide zoons en echtgenotes geluk met het resultaat: „Een start met 36 kamers, 70 bedden en wellicht drie sterren van de ANWB". „De centrale hotelreceptie is 20 van de 24 uur open. De overige vier uur, dat wil zeggen 's nachts van twee tot zes uur, kan een van beide broers uit bed gebeld worden. U staat dus altijd klaar voor mensen. U lijkt wel een wethouder", zo zei de heer Menne. Sprekend over het familiebedrijf dat werk biedt aan veertien mensen merk te hij vervolgens op dat een hotelbe- drijf het met name moet hebben van gezonde andere bedrijven in Soest en daarbuiten. „Zij dienen het minimaal aantal klan ten te leveren aan Het Witte Huis, het gehele jaar door. Dat is de basis voor hun bestaan". Daarna roerde hij het landelijk subsi- diestelstel voor het bedrijfsleven aan (129 in totaal). „Menig ondernemer vergaat de moed bij zulk een ingewikkeld administra tief perspektief. Om op eenvoudige wijze te komen tot echte strukturele verbetering van bedrijven en werk gelegenheid in Nederland zou het aan beveling verdienen de in ons land hoge vennootschapsbelasting te verlagen, wellicht met uitzondering van de fir ma's die aardgaswinning verzorgen", aldus de wethouder. Gelijktijdig zou dan ook het subsidie systeem afgebouwd moeten worden, gaf hij als zijn persoonlijke mening door. „Geen moeilijke couveuse-subsi- die", zei hij, „welke het bedrijf bij het beëindigen van die couveuse kan noodzaken tot afhaken, maar verla ging van de vennootschapsbelasting, wat sterke bedrijven kan opleveren, die ook „Het Witte Huis" van de brood nodige garantie kunnen voorzien". Met een verwijzing naar bij hem in gediende hotelplannen door andere on- Diefstal van klok Bij het compostbedrijf aan de Maat- weg werden een elektrische klok en wat handgereedschap gestolen. De ge zamenlijke waarde is 125 gulden. Oefenterrein De Vlasakkers aantal weekenden gesloten voor recreatie Het militair oefenterrein De Vlas akkers dat in de weekends is open gesteld voor recreatie is de komende maanden een aantal weekends geslo ten in verband met oefeningen. Het gaat hier om de weekends 10/11 juli, 28/29 augustus, 4/5 september, 11/12 september, 18/19 september, 6/7 no vember en 8/9 januari. 7 dagen per week een uitgebreid barbecuebuffet (reserveren is wel nodig). Onbeperkt sausen, vlees soorten en salades Bij mooi weer ook op ons buitenterras van 2 tot 100 personen. Prijs p.p. 122.50 kinderbarbecue tot 6 jaar 110.- tot 12 jaar 1 15.- 3ESTERBERGSESTRAAT 188. -iOESTOUINEN. 02155 -12738. Waarborgsom waterleidingbedrijf voor woonwagenbewoners Woensdag 7 juli wordt het langver beide Hoofdwegenstruktuurrapport in de vergadering van de verkeerscom- missie behandeld. De verkeersdeskun- digen uit de gemeenteraad komen om 19.30 uur daarvoor bijeen in het ge bouw gemeentewerken. De vergade ring is openbaar. De Adviesgroep voor Verkeer en Ver voer bv (AGV) te Utrecht draagt in het rapport voor een drietal door de gemeente opgegeven knelpunten, op lossingsvarianten aan. Die knelpunten zijn: Van Weedestraat; Soest-Zuid èn de aansluitingsproblematiek van de Koningsweg op de Nieuweweg. Vele facetten heeft AGV onderzocht, zoals de verkeersintensiteiten, het ongevallenbeeld, de voorzieningen voor het bromfiets- en fietsverkeer, het parkeerbeeld en de geluidshinder door het gemotoriseerde verkeer. Van Weedestraat Wat de Van Weedestraat betreft komt AGV met drie oplossingsvarianten 1. Handhaven van de huidige situatie voor wat betreft de funktie van de wegen. Door herinrichting van het ge bied de tegenstrijdige funkties (door gaand verkeer en winkelcentrum) trachten te combineren. 2. Toepassing van éénrichtinverkeer in de Van Weedestraat in noord-zuid richting. Verkeer in de tegenrichting maakt gebruik van de Lange Brink- weg-Korte Brinkweg-Stadhouders- laan. (Korte Brinkweg wordt weer opengesteld). 3. Handhaven van de huidige situatie in de Van Weedestraat, maar ophef fen van de aansluiting van de Stad houderslaan op de Van Weedestraat en verplaatsen daarvan naar de Korte Kerkstraat tegenover de Dalweg). Soest-Zuid Voor Soest-Zuid heeft AGV twee op lossingsvarianten: 1. de volledige om leiding van het doorgaande verkeer via Birkstraat en Vondellaan. De Soesterbergsestraat wordt in deze variant alleen bereden door verkeer dat in het winkelcentrum moet zijn of bij de omliggende bebouwing. Men bereikt dat winkelcentrum via de Birk- straat/Gallenkamp Pelsweg. Door een obstakel in de Soesterberg sestraat zal een geringe hoeveelheid verkeer gebruik kunnen gaan maken van de Eikenlaan en/of Schouten kampweg. Met name gaat het volgens AGV hier om verkeer in de relatie Kerkstraat- Soest-Zuid ten zuidwesten van de Os- sendamweg/Klein Engendaalweg. AGV verwacht dat gebruik van de route via Molenstraat of Dalweg meer voor de hand zal liggen. 2. Ook in deze variant wordt het ver keer geleid via Vondellaan en Birk straat. Naarmate van het doorvoeren van veranderingen zal bepaald kun nen worden hoeveel verkeer op de Soesterbergsestraat, achter de te rea liseren wlnkelpool wordt geleid. Doorvoeren in dit gebied van éénrich- tingverkeer is afgewezen. De omlig gende woonstraten zouden te zeer belast worden met verkeer dat er niets te zoeken heeft. Koningsweg Drie varianten ook weer voor oplossing van de problematiek rond de aanslui ting van de Koningsweg op het lokale en regionale wegennet: 1. Handhaven van de huidige situatie, dat wil zeggen de Eigendomweg blijft B-weg, zodat het vrachtverkeer van en naar het industrieterrein de Nieu weweg moet blijven volgen. 2. Doortrekken van de Koningsweg naar een plaats ten zuiden van de hui dige Klein Engendaalweg om vervol gens via een nieuw aan te leggen weg aan te sluiten op de Nieuweweg. De Nieuweweg is afgesloten voor ge motoriseerd verkeer tussen Eigen domweg en Klein Engendaalweg. Rea liseren van een verbinding tussen Ko ningsweg en Den Blieklaan. 3. Doortrekken van de Koningsweg naar de Nieuweweg als bij 2. Handha ven van de funktie van de huidige Nieuweweg. Bespreken Alle oplossingen zullen in de vergade ring van woensdag 7 juli aan de orde komen. In dit verband is het aardig te vermelden dat wethouder Hoekstra in de maandag j.1. gehouden verga dering van de commissie openbare werken de opmerking maakte dat er voor uitvoering van plannen uit het hoofdwegenstruktuurrapport mogelijk de eerste tien jaar geen geld beschik baar zal zijn. Zijn opmerking had betrekking op het plan de Eigendomweg en de Nieu weweg te voorzien van fietspaden en een veilige oversteek voor het lang zame verkeer, van de Nieuweweg bij de Eigendomweg. Op 29 juni werd. Z.K.H. prins Bern hard 71 jaar. Smeeing mag niet meer tennissen in garagehal In opdracht van het gemeentebestuur moet de heer J. Smeeing de tennisbaan in zijn garagehal aan de Koningsweg helemaal afbreken. De lijnen op de grond en alle overige sportattributen moeten weg. Destijds besloot de Raad van State dat de gemeente Soest het recht had sport- aktiviteiten op het industrieterrein te verbieden. Er is sprake van strijdig heid met de bestemmingsplanbepa lingen. De waarnemend voorzitter van de af deling rechtspraak van de Raad van State, mr. Van Rijckevorsel, heeft dat nu opnieuw onderstreept. Smeeing schakelde namelijk opnieuw de Raad van State in om de lastgeving tot ontruiming van de sportzaal te vernie tiging. Hij voerde aan dat de hal gebruikt zou worden voor eigen perso neel en voor personeel van andere bedrijven en dan van commerciële verhuur af te zullen zien. Mr. Van Rijckevorsel heeft Smeeing echter in zijn nieuwe verzoek niet ont vankelijk verklaard. De lastgeving om de strepen en overige sportattributen te verwijderen is geen nieuw besluit, maar een uitvoering van het bevel dat vorig jaar gegeven werd. Daarin wordt geen onderscheid gemaakt tussen com mercieel en niet-commercieel gebruik van de tennisaccommodatie. Bewoners van het woonwagencentrum De Meent te Soest moeten voor aan sluiting op het waterleidingnet een waarborgsom betalen. Dat bedrag is inmiddels verlaagd van 220- tot 80 gulden. Het Waterleidingbedrijf Midden Ne derland stelde zich aanvankelijk op het standpunt dat de waarborgsom ge vraagd werd in verband met het risico van oninbaarheid als gevolg van de mobiliteit van de woonwagenbewo ners. Op het bericht van een ingeschakelde advocaat, dat zijn Soester cliënt per manent op het woonwagencentrum zal verblijven, gaf het WMN als reden Ypgiijde extra heffing op „de te ver- jm|||ten wanbetaling en de mogelijke fi||»ntificeerbaarheid van de ver- ISwMN zegt ook dat het regionaal iss^Rvagenschap zich nooit verzet ^^Htegen deze maatregel en dat er ga^K-eden is op dit moment van een PJHen gedragsregel af te wijken. Geslaagd Aan de Christelijk H.T.S. te Hilversum slaagden voor het einddiploma electro- nica onze plaatsgenoten Anita Ver stegen en Eric Timmer. Beiden zijn oud-leerling van de Van der Hucht- school aan de Paulus Potterlaan. Laanstraat 94 Baarn, Tel.: 02154 - 1 44 08 Sinds maandagmiddag zijn de voorma lige panden van de firma Van Hall en Drukkerij Smit aan de Van Weede straat geheel uit het dorpsbeeld ver dwenen. Vooral de laatste dagen was er soms heel wat spectaculair sloop werk te zien. verband met een hoog oplaaiende brand. Als oorzaak daarvan wordt gesproken van het uit de hand lopen van papier verbranden. de Van Weedestraat, die dan nog tot op het niveau van de rijbaan moet worden afgegraven. Na de bouwvakvakantie zal begonnen worden met de bouw van winkels met een totale vloeroppervlakte van circa 2000 m2. Daar bovenop komen dertig appartementen in de premie-A koop sector. Het project van „Birkstaete b.v." te Soest en de Amersfoortse projectont wikkelaar Vahstal b.v., is ontworpen door de Soester architect Z. G. Molnar. De oplevering staat gepland in novem ber 1983. Met het luiden van een scheepsbel heeft wethouder drs. J. L. Menne vori ge week vrijdag het Hotel/Motel „Het Witte Huis" aan de Birkstraat officieel geopend. Ook figuurlijk trok hij aan de bel door zich een voorstander te beto nen van het geleidelijk afbouwen van het, zoals hij dat noemde, „moeilijk doorzichtige en hanteerbare subsidie systeem". „Het zou", aldus de wethouder, „de vlucht van de investeringsgelden naar het buitenland afremmen; binnenland se investeringen in ere herstellen; de werkgelegenheid in gezonde bedrijven dienen; struktureel en op langere ter mijn een bezuiniging betekenen op de overheidsgelden De opening van dit riante hotel/motel, waardoor Soest weer over een uitste kende „logeer-accommodatie" be schikt, werd door tallozen, waaronder een flink aantal raadsleden van CDA en WD, bijgewoond. Wethouder Menne en zijn echtgenote arriveerden in een open koets en wer den vergezeld door het echtpaar Paul van Kampen. Nadat de 4-jarige Li- lian van Kampen mevrouw Menne bloemen had aangeboden, draaide de wethouder de sleutel van de hoofdin gang om. Ip zijn toespraak bracht de heer Men ne hulde aan het ondernemerschap van wijlen de heer Van Kampen, die aanvankelijk op Nieuwerhoek de in Soest algemeen bekende „soos" ex ploiteerde. „Na de oorlog neergestreken aan de Birkstraat, begon hij hier aanvanke lijk een Hotel, later veranderd in een pension voor repatrianten uit Indone sië en vervolgens voor buitenlandse werknemers", aldus wethouder Men- De voorgevels werden met behulp van staalkabels aan een grote graafmachi ne vastgemaakt, in stukken naar bene den gehaald. Diverse keren bleek het bouwwerk sterker dan de kabels, die dan ook met een forse knal braken. Maandagmiddag rond 13.00 uur, moest de brandweer nog in aktie komen in De brandweer zette het waterkanon in en ook dat was spectaculair. Door de kracht van de straal werden stenen weggespoten, die op de Van Weede straat terecht kwamen. Het liep alle maal goed af. Als de werkzaamheden zo vlot blijven verlopen als tot nu toe het geval is, ligt er over een week een kale vlakte aan Met het luiden van de bel opent wethouder drs. J. L. Menne Hotel/Motel „Het Witte Huis". Naast hem de heren Paul en John van Kampen. dernemers, die niet tot uitvoering kwa men, besloot de heer Menne de gebroe ders Van Kampen, mede namens bur gemeester en wethouders, veel sukses te wensen voor de toekomst. John van Kampen zei daarna in zijn dankwoord, samen met zijn broer erg op gezien te hebben tegen deze dag. „Na op 7 mei officieus open gegaan te zijn, hadden we het daar wel bij willen laten". Hij bedankte iedereen die aan de res tauratie van Het Witte Huis had mee gewerkt. En namens die medewerkers sprak de heer Huurdeman, die geluk wensen aanbood. Na deze officiële opening werd ieder een in de gelegenheid gesteld het hotel- en motelgedeelte te bezichtigen en aan sluitend volgde nog een receptie voor belangstellenden uit Soest en naaste omgeving.

Soester Courant | 1982 | | pagina 3