Gebr. Den Blanken wil binnen twee maanden beslissen over openhouden noodwinkel VAKANTIE GANGERS OPGELET! uon ©^©o Voorkom misdrijven óók tijdens uw vakantie tt—m 50 Jaar geleden in Soest de Stadhouder 100,- Herdenking oprichting Koninklijke Luchtmacht vraagt: uw aandacht: voor: s GEMEENTE Bouwzaken Verkoop woning/grond Verleende bouwvergunningen Openbare commissievergadering Woonruimteverordening Soest 1982 van kracht BESTELAUTO HUREN? Schenner der eerbaarheid aangehouden Door loslopende hond gebeten Buurtwinkelcentrum Overhees: Laat nü uw camera nog even gratis controleren bij uw Combifoto- vakman. Meer dan 250 Combifoto speciaalzaken houden hun naam hoog en de prijzen laag! V^foto-film-udeoir^ Als mens te zijn op aarde Een gewaarschuwd mens.moet nu heter weten: VOORKOMING MISDRIJVEN Ze zijn er weer! M Honderden merk broeken p. st. 55,- 2 stuks voor vrijetijdskleding 1 Juli 1932 5 Soester Courant van woensdag 30 juni 1982 (Openbare bekendmaking) Toepassing artikel 19 Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 8 van de Woningwet. Bij het college zijn aanvragen binnengekomen voor: het plaatsen van een hondenhok op het perceel Driftje 4 te Soest (kad. gem. Soest, sectie D., nr. 4194). het verbouwen van een woonhuis op het perceel Braamweg 14 te Soest (kad. gem. Soest, sectie D., nr. 3314). Genoemde bouwplannen liggen vanaf vrijdag 2 juli a.s. gedurende 14 dagen ter inzage op de gemeentesecretarie (afdeling I) op de werk dagen tussen 9 en 12 uur. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen bij het college van b. en w. schriftelijke bezwaren worden ingediend tegen de bouwplannen. Zij, die wensen in te schrijven voor de aankoop van: A. de in Soest gelegen vrijstaande eengezinswoning met ondergrond, erf en tuin, staande en gelegen Nieuweweg 90, sectie G, nummer 4036 (ged.groot plm. 455 m2; B. een perceel bouwgrond, geschikt voor de bouw van een vrijstaande eengezinswoning, gelegen aan de Klaarwaterweg te Soest, sectie G., nummer 5138 (ged.), groot plm. 530 m2; C. een perceel bouwgrond, geschikt voor de bouw van een vrijstaande eengezinswoning, gelegen aan de St. Theresiastraat nabij de Beetz- laan te Soest, sectie K., nummers 1022 en 1023, totaal groot 488 m2. worden vanaf 28 juni 1982 tot en met 14 juli 1982 in de gelegenheid gesteld daarop in te schrijven. Formulieren daartoe, alsmede nadere inlichtingen terzake - b.v. over bebouwingsmogelijkheden van de grond, de indeling van de woning - zijn verkrijgbaar bij de afdeling grondzaken van de dienst gemeentewerken van Soest. Lange Brinkweg 77 te Soest, dagelijks van maandag t/m vrij dag van 9.00-12.00 uur. Het object genoemd onder A. is te bezichtigen op vrijdag 2 juli a.s. 's morgens van 10.00-12.00 uur. De percelen genoemd onder B. en C. zijn door eigen waarneming te be zichtigen. Wanneer van het aanbod gebruik gemaakt wordt, dient het formulier ingevuld en ondertekend in een van gemeentewege verstrekte envelop pe waarop het object waarop de inschrijving betrekking heeft staat ver meld, dichtgeplakt op voornoemde afdeling grondzaken te worden inge leverd. Bij inlevering van de enveloppe, die tegelijk met het inschrijf formulier wordt verstrekt, wordt een bewijs van ontvangst afgegeven. Belangstellenden wordt aangeraden zich tijdig te informeren aangaande hét eventueel verkrijgen van voor de aankoop van het objekt nodige financieringsmiddelen. Inschrijvingen waaraan door de inschrijver voorwaarden van welke aard ook worden verbonden, worden niet in aanmerking genomen. Opening van stukken zal plaatsvinden op 16 juli a.s. in het gebouw van de dienst gemeentewerken, Lange Brinkweg 77, Soest 's middags. a. betreffende het perceel bouwgrond aan de Klaarwaterweg om 15.30 uur; b. betreffende het perceel bouwgrond aan de St. Theresiastraat om 16.00 uur eh c. betreffende de woning Nieuweweg 90 om 16.30 uur. (Niet-geböndenbesluiten.)* Verlening d.d. 22 juni 1982. _j. bouwen van een garage met tuinmuur op een terrein gelegen aan de Noorderweg 43 (kad. gem. Soest, sectie A., nr. 4197). Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkin gen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het be sluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagte kening van de beschikking bij het college van b. en w. een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Woensdag 7 juli -16.30 uur - commissiekamer gemeentehuis commissie algemene bestuurszaken De agenda vermeldt o.m. procedure m.b.t. het voorstel van de werkgroep uit de raad inzake bezuinigingsbeleid 1983. voorstel tot het vaststellen van de Bouwregistratieverordening. Spreekrecht publiek 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commis sie opgeven voor het stellen van vragen of het geven van een toe lichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte op merkingen bij haar beschouwingen betrekken. 4. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meerderheid van de com missie behoefte blijkt te bestaan, de sprekers uit het publiek vra gen hun opmerkingen bij de behandeling van het agendapunt te ver duidelijken of aan te vullen. Met ingang van 1 juli 1982 is de nieuwe, op 15 april 1982 door de gemeente raad vastgestelde, ..WoonruimteverordeningSoest 1982" van kracht. Hiermee vervalt tegelijkertijd de „Verordening, houdende regelen omtrent de toepassing van de Woonruimtewet 1947, vastgesteld bij raadsbesluit van 21.4.1977". In het gemeentelijk INFOrmatiecentrum ligt een tweetal INFOrmatie- bulletins welke betrekking hebben op de nieuwe Woonruimteverordening. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155 - 22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 -12.30 - 13.30 - 17.00 UUR VANAF f 40,PER DAQ 02155-1 32 27 KONINGSWEG ia SOEST De recherche heeft een 26-jarige in woner van Utrecht verhoord in ver band met het plegen van schennis der eerbaarheid tegenover jonge meisjes in de wijk Soesterveen. De man heeft bekend. Hij zal zich onder behandeling van deskundigen stellen. Op de P.C. Hooftlaan werd een 10-jarig meisje door een hond in haar been ge beten. De politie spoorde de hond op en later ook de eigenaar. Deze heeft zich ln verbinding gesteld met de ouders van het meisje. Gebroeders Den Blanken (4 6) in de wijk Overhees, wil binnen twee maan den beslissen voor welke periode de noodwinkel nog door hen geëxploi teerd zal worden. Uitgangspunt daar bij is het standpunt dat burgemeester en wethouders en de gemeenteraad ten aanzien van de toekomstige bezet ting van een supermarkt in het nog te realiseren winkelcentrum, innemen. Zijn de vooruitzichten voor Den Blan ken niet positief, dan zal er spoedig over gegaan worden tot sluiting van de noodsupermarkt. In een brief aan college en de raad schrijven zowel Den Blanken als B.V. Sperwer Nationaal, dat de konsument dan circa een jaar verstoken zal zijn van de dagelijkse voorzieningen „binnen loopafstand". In de brief wordt ook gewezen op de nu al langer dan een jaar lopende besprekingen over het al dan niet kun nen exploiteren van de definitieve su permarkt in het te bouwen buurtwin kelcentrum Overhees. 10 mei j.1. liet het college van burge meester ep wethouders „Sperwer Na tionaal" weten dat de voortzetting van het gebruik van grond in het plan Overhees, door de gebr. Den Blan ken, in elk geval tot 1 november 1983 Birkstraat 2 SOEST FOTO FILMl VIDEO door het gemeentebestuur gegaran deerd wordt. Bekend is ook dat het plan voor het buurtwinkelcentrum aanzienlijk inge krompen is: van 2500 vierkante meter bedrijfsvloer-oppervlak tot 1800 m2. Sperwer Nationaal wijst daarnaar in zijn brief en zegt daarbij dat er nu sprake is van een betere maatvoering en ook afstemming op de behoeften van de wijk Overhees. Kandidaat-exploitant van de te bouwen supermarkt is Jac Hermans; door col lege en raad is daar een duidelijke voorkeur voor uitgesproken. Sperwer Nationaal maakt het college nu at tent op de ontwikkelingen in de Van Weedestraat/hoek Nassauplantsoen, waar op het voormalige terrein van Van Hall en Drukkerij Smit, straks ook een supermarkt komt. Het gaat daar om een winkelproject van totaal 1930 m2. „Er doen", schrijft Sperwer, „rond dit project een aantal namen de ronde van organisaties welke hier hun inte resse hebben getoond voor vestiging te weten Jac Hermans, A. Heyn, de Hema en Den Blanken' Sperwer zegt te weten dat Jac Her mans serieus voor deze plaats in de markt is en dat doet hen veronder stellen dat Jac Hermans óf Overhees zal laten vallen óf twéé vestigingen in Soest wil realiseren. „Zoals reeds meerdere malen door ons en andere instanties is opgemerkt is een discountvestiging niet gewenst in Overhees, gezien het buurtverzorgen- de karakter van het toekomstige buurt winkelcentrum", aldus Sperwer. Zo'n discountvestiging past volgens Sperwer veel beter in de Van Weede- straat en met het oog daarop verzoekt men nogmaals in overweging te nemen of met deze verkleinde opzet van het winkelplan, de circa één jaar geleden genomen beslissing om een discounter als Jac Hermans de supermarkt in Overhees toe te wijzen, een juiste is geweest. Die heroverweging vooral nu om dat binnenkort de grondoverdracht van het buurtwinkelcentrum Overhees in de raadsvergadering aan de orde zal zijn. Sperwer is van mening dat, gezien de gewijzigde omstandigheden, aan een discountvestiging in Overhees door de raad niet meegewerkt moet wor den. Na veel sukses, treedt Toymaker Son 'nogmaals op in Soest. Het verjiaalt een. liefdesrelatie tussen twèe ménsen, waarin alles in het begin goed lijkt te gaan. Maar na een tijd „barst de bom", omdat ieder z'n eigen weg gaat en ze van elkaar vervreem den. Door tussenkomst van een belang rijk persoon wordt de relatie weer hersteld. Wie deze persoon is en waarom hij kwam, kun je gaan ontdekken in het pantomime-spel van Toymaker Son. Woensdag 7 juli a.s. in het Openlucht theater aan de Soesterbergsestraat- weg in Soest. Aanvang 19.30 uur, toegangsprijs 3,50. De meeste van u zijn al weer bezig vakantieplannen te maken, de reis uit te stippelen en al vast wat spullen op zij te zetten, om straks van een on bezorgde tijd te gaan genieten. Ook tij dens deze periode probeert de politie zoveel mogelijk misdrijven te voorko men. Maar de politie kan dat niet alléén. Het publiek, dus u, kan daarbij zeer goed helpen, want misschien weet u het nog: HET VOORKOMEN VAN MISDRIJ VEN IS EEN ZAAK VAN DE POLI TIE ÈN U! We weten allemaal dat de meeste mis drijven die gepleegd worden de zoge naamde KLEINE misdrijven zijn zoals diefstal uit woning, auto, caravan, boot en hotelkamers e.d., straatroof en zak kenrollerij. Deze kleine misdrijven kunnen gepleegd worden omdat er de gelegenheid toe wordt gegeven. Hieruit kunnen we concluderen: HOE MIN DER GELEGENHEID - HOE MIN DER MISDRIJVEN. Aangezien niet alle dieven gelijk met u op vakantie gaan, er dus ook nog een aantal achter blijven, moeten we zowel met de één als met de ander rekening houden. Daarom is het goed nog eens even op een rijtje te zetten die dingen waaraan wij moeten denken vóórdat wij op va kantie gaan en voor als wij op vakan tie zijn, om op deze manier zo min mogelijk GELEGENHEID te geven tot het plegen van een of ander mis drijf. Voordat u uw huis verlaat 1. Sluit ramen en deuren goed af. Ver geet vooral niet het wc-raampje, de ramen en deuren van de schuur, ga rage, kelder enz. 2. Laat geen sleutels aan de binnen zijde in de deuren zitten. 3. Controleer het hang- en sluitwerk op defecten en/of op de deugdelijkheid daarvan. Niet elk slot is een GOED slot. (M.b.t. „Inbraakpreventie" zijn zowel op het politiebureau in Soest als op de post Soesterberg GRATIS bro chures verkrijgbaar) 4. Sluit de binnendeuren en uw kost baar meubilair NIET af. Veel extra, en vaak onherstelbare schade kan hier mee worden voorkomen. 5. Laat geen geld, waardevolle papie ren en/of sieraden thuis achter. Op bergen in een kluisje bij de bank is heel wat veiliger. 6. Laat niet zien dat u weg bent. Laat ook de omgeving niet middels een briefje op de deur of het raam weten wanneer u terugkomt. Laat geen touw tje uit de brievenbus hangen. Laat al les in een normale staat achter alsof het huis normaal bewoond is. 7. Vraag familie of kennissen uw brie venbus dagelijks leeg te maken. 8. Zet uw ladder en andere voorwer pen die het inklimmen of opklimmen vergemakkelijken weg. 9. Gebruik ook voor uw bromfiets en boot de registratiekaarten (Ook deze liggen gratis voor u klaar). Na een eventuele diefstal kunt u met een goed ingevulde kaart een duidelijke aangifte bij de politie doen en hiermee ver groot u de kans dat u uw spullen te rugkrijgt. 10. Zet uw (brom-)fiets ook in de schuur of garage op slot. Laat des noods de banden leeglopen, maar zorg dan wel dat de pomp er niet naast staat. Terwijl u onderweg bent 1. Sluit uw auto, boot of caravan goed af wanneer u ergens parkeert of aan legt. Laat er geen geld of waardepa pieren in achter. 2. Maak van de auto geen etalage, dus laat niet zien wat u zoal bij u heeft. Uw afgesloten kofferruimte is een be tere bewaarplaats als de hoedeplank. 3. Gebruik voor uw geld en waar devolle papieren een hand- of hals tasje. Op de plaats van bestemming Sluit behalve uw auto, caravan of boot ook de deuren en ramen van uw hotel kamer, appartement of pension goed af. Geld of waardevolle papieren en goe deren kunt u meestal wel in bewaring geven. Op plaatsen waar het te druk is, zoals stranden, warenhuizen en markten kunt u beter zo min mogelijk bij u hebben. Vooral geen sieraden of veel geld. Dit is namelijk het werkterrein van de zakkenroller. Niet alleen voor u, maar ook voor hem is uw gulden op de markt een daalder waard. w Een zaak van de politie èn u. Bewaar uw cheques en betaalpas al tijd gescheiden. Ook de volgende tips kunnen niet vaak genoeg herhaald worden. Vertel familie en kennissen waar en wanneer u met vakantie bent. Zorg dat ze in geval van nood in uw woning kunnen komen. Vraag de buren of ze een oogje in het zeil willen houden. (Sociale controle is de beste Preven tie). Geef het merk maar vooral ook het kenteken van uw auto op. Houdt u verre van drugs. In vele lan den staat er een jarenlange gevange nisstraf op. Bent u brildragend? Vergeet dan niet een reservebril mee te nemen. Oriënteer u in uw vakantieverblijf op de aanwezige vluchtwegen. Van het bovenstaande kunt u als het ware een checklist maken. Buiten de vermelde „Inbraakpreventie" en de registratiekaarten kunt u op het bu reau en op de post Soesterberg, gra tis een folder verkrijgen met 32 va- kantietlps waarin alles op een rijtje staat. Mocht u na het lezen van dit alles toch nog nadere inlichtingen willen hebben, dan kunt u kontakt opnemen met P. G. G. v. Dorp, ambt. Voorkoming Misdrijven tel. 02155-19444 toestel 52. Steeds meer mensen ontdekken de goedkope boeken kelder met meer dan 2000 in prijs verlaagde (^JVjDoeken O BOEKEN - TIJDSCHRIFTEN - KADOHOEK EN DE GOEDKOPE BOEKENKELDER VAN WEEDESTRAAT/STADHOUDEHSLAAN naaat Reisbureau Gerth - TEL. 1 7699 v.V\feedestraatflc tel.12424 Soest Op 1 juli 1982 zal de Koninklijke Lucht macht haar 69ste verjaardag herden ken. Ter gelegenheid hiervan zal op de Vliegbasis Soesterberg nabij het mo nument van de Koninklijke Lucht macht, ter ere van de nagedachtenis van alle gevallenen, een dodenherden king plaats vinden. Tijdens deze plechtigheid zal de Bevel hebber der Luchtstrijdkrachten, de luitenant-generaal C. Baas, een krans leggen. De herdenking zal worden bijgewoond door nabestaanden van het personeel van de Koninklijke Luchtmacht en door een aantal door de bevelhebber uitgenodigde autoriteiten. Voor de eerste maal zijn de familieleden van het personeel van de Vliegbasis Soes terberg die later op de dag een fees telijk programma krijgen aangeboden, in de gelegenheid gesteld de plechtig heid bij te wonen. De herdenking vangt aan om 11.00 uur. Na de dodenherdenking vindt er voor het personeel van de vliegbasis Soes terberg een ontspanningsprogramma plaats dat aanvangt met een lunch concert door de Kapel van de Konin klijke Luchtmacht. Hoogtepunten uit het rijk gevarieerde programma zijn: - een optreden van het helicopterde- monstratieteam „Grasshoppers" van de Vliegbasis Deelen - het vertrek van een heteluchtballon - een demonstratie met radiografisch bestuurbare vliegtuigmodellen - een demonstratie zweefvliegen. Voorts kan het personeel met familie leden deelnemen aan allerlei sport- en ontspanningsaktiviteiten zoals karting, cycle-cross, touwtrekken en zweefvlie gen. Voor de kinderen worden kermis- attrakties en filmvoorstellingen geor ganiseerd. Voor de versterking van de inwendige mens worden een aantal consumptietenten opgesteld en is er gelegenheid tot het roosteren van sa- téh. Collecte „Fonds tot Steun" Evenals het vorige jaar, zal er aanstaande Zaterdag een collecte worden gehouden ten bate van het „Fonds tot steun" van de vereeni- ging „Volksonderwijs". Ieder, die het mooie werk door dit fonds verricht kent, zal toegeven, dat het in de 16 jaren van zijn bestaan een onmisbare instelling is geworden, die men financieel gaarne zal steunen. De arbeid, die door steun van dit fonds verricht is kunnen worden, omvat velerlei. Ie. Op vele plaatsen in ons land, waar van Regeeringswege het vervolgonderwijs omreden van bezuiniging werd verwaarloosd, werd de niet meer leerplichtige jeugd in de gelegenheid gesteld, toch dit onderwijs te volgen, waardoor zij niet alleen haar op de Lagere School verworven kennis kon uitbreiden en vastleggen, maar waardoor zij tevens van den gevaarlijken invloed van de straat werd onttrokken. 2e. Ouders, die door ziekte of werkloosheid hun kinderen niet die opvoeding konden geven, welke juist voor hen zoo noodig was, werden gesteund. 3e. Begaafde leerlingen, wier ouders financieel niet in staat waren, hen te laten „door studeeren", werden eveneens door het fonds gesteund. 4e. Op verschillende scholen werd het onderwijs verbeterd, doordat het fonds het mogelijk maakte, een extra leerkracht aan te stellen. 5e. Sinterklaasfeestjes en schoolreisjes, die in het leven van het kind van den minder gegoede, zoo ontzettend veel beteekenen, werden door het Fonds mogelijk gemaakt. Kortom, het Fonds verleent steun, waar dit maar noodig is in het belang van het openbaar lager onderwijs. Wij hopen dan ook, dat dit Fonds, dat reeds vele jaren zijn nuttigen arbeid verricht heeft dit (zoolang het noodig is) zal kunnen blijven doen en daarom wekken wij de inwoners van Soest gaarne op tot een: Steunt de collecte van het „Fonds tot Steun!" Het Bestuur van de afd. Soest van „Volksonderwijs". Hagepreek Door Ds. van Schaick zal a.s. Zondagmiddag bij goed weer een hagepreek worden gehouden aan de Bosstraat alhier. H.M. de Koningin Moeder ter kerke Was H.M. de Koningin Moeder vorige week onder het gehoor van Ds. J. H. Gunning, em. predikant te De Bilt, die in de Emmakerk alhier een dienst vervulde, j.1. Zondagmorgen was H.M. weer in de Emmakerk onder het gehoor van Ds. Groeneveld alhier. Maximum snelheid In verband met de races te Assen, is door de politie te Soesterberg een scherpe controle gehouden op de naleving der Motor- en rijwielwet. Vele processenverbaal zijn zoodoende opgemaakt, terzake overtreding maximum snelheid (70-100 K.M.) en verlichting der motorrijtuigen. Nog meer gy mnastiek-successen voor de gemeente Soest In ons vorig nummer hebben we het groote succes, dat de heeren-afdee- lingen van „De Soester Turnclub" en „A.G.A.V.S." te Soesterberg op de wedstrijden te Amersfoort wisten te behalen, reeds medege deeld. Negen medailles verhuisden toen naar Soest, 4 naar A.G.A.V.S. en 5 naar „De Soester Turnclub". Aangemoedigd door dit succes waren de dames Donderdagavond vol bezieling en vast besloten, niet voor de heeren onder te doen. En zij zijn hierin maar al te goed geslaag. „A.G.A.V.S." te Soesterberg wist zich in het bezit te stellen van 1 eerste vereenigingprijs, terwijl de tweede personeele, prijs werd toegewezen aan Mej. H. Stökker, de 5e pers. prijs aan mej. A. Grootewal. „De Soester Turnclub" wist met de dames zelfs 8 prijzen te behalen, n.1. 2 eerste, 3 tweede en 1 derde prijs, terwijl de dames de Te en 4e personeele prijs wisten te bemachtigen. Wanneer we de successen der dames en heeren bijeenvoegen, wist „A.G.A.V.S." te Soesterberg niet minder dan 7 prijzen te behalen, terwijl „De Soester Turnclub" er zelf 13 wisten te bemachtigen. In ons vorig nummer hebben we gezegd, dat Soest op Gymnastiek- gebied iets ging beteekenen. Dat dit „iets" reeds van betrekkelijk grooten omvang is, mag zeker worden afgeleid uit het feit, dat van de plm. 30 uitgeloofde medailles er 20 naar Soest werden meegevoerd. Onze hartelijke felicitaties voor dit succes. Toelatingsexamen Lyceum Tot de 1ste klas van 't Lyceum te Baarn werden zonder mondeling examen toegelaten: Jan Dammers, leering der 6e kl. Van der Hucht- school en Han Gorter, leerling der le kl. U.L.O. van deze school. 25-Jarig bestaan Chr. Zangver. „Crescendo" 22 October 1933 zal de Chr. Zangvereeniging „Crescendo" alhier 25 jaar bestaan. Een besluit werd genomen dit feit op grootsche wijze te herdenken. O.m. zullen een groote jubileum-uitvoering en een bazar worden georganiseerd.

Soester Courant | 1982 | | pagina 5