Country Music in „De Korte Duinen" Fietscrossbaan wordt zaterdagmorgen officieel geopend Bakker BMW Amersfoort in nieuwe behuizing Moderne taal Honkbalclinic een succes Redelijke prestaties lange afstandgroep Soest" TE KOOP SOEST Twee Amerikaanse weken in restaurant ,,De Korte Duinen" ret Schenner der eerbaarheid Gezellige en goede eter VunwSf wmv SPORT® gen, die beslist geen navolging verdienen zijn: motivatie (voor motivering, reden, beweegre denen), optimaal functioneren, centraal staat, enz. Als u er op let, kunt u zelf een ware was lijst van foutieve en dwaze modewoorden samenstellen. Een ander te pas en te onpas gebruikt modewoord is „stel len". Goed: iemand op de proef stellen. Vertrouwen in iemand stellen. Dikwijls foutief: Dan wil ik stellen, dat de minister het goed bedoelt. Hij stelde dat de financiële toestand zorg wekkend was. Voor dit slechte stellen hebben we meer dan genoeg betere werkwoorden voorhanden. We noemen slechts: te kennen ge ven, zeggen, verkondigen, be weren, verklaren, laten weten, meedelen, menen, op het standpunt staan. Maar al die goede „antieke" werkwoorden hebben het lood je gelegd en kunnen geen ge nade meer vinden bij de aan bidders van het moderne „stel len". Wel taalverarming! Meestal zweemt „stellen" en „met na me" naar gewichtigdoenerij. Ook dit „stellen" stelde het Maandblad van het Genoot schap Onze Taal - vermeld in het vorige artikel - aan de kaak. Andere veel gebruikte mode woorden, die u dagelijks op de zaligmakende beeldbuis en helaas ook in de dag- en week bladen kunt horen, zien en le zen zijn toeleveren en aanleveren voor het gewone zenden, sturen, le veren; exact, indekken, in schatten, enz. Vorige week woensdagmorgen om half negen pleegde een onbekende automo bilist tegenover twee meisjes van zes en zeven jaar, schennis der eerbaar heid. De man reeds daarna weg. De moeder van de twee meisjes deed bij de politie aangifte van het voorval. Het gebruik van de stoplap 'met name' wordt in de radio- en televisietaai veelvuldig gebe zigd. In het maandblad van het Genootschap Onze Taal, lazen we een goed artikel, waarin de heer H. Kielich uit Hengelo de draak steekt met de 'moderni sering' van het taalgebruik. Ook hierin wordt 'met name' sterk afgekeurd. Als u de radio- en televisie sprekers kritisch volgt in hun beweringen, zult u merken hoe vaak 'met name' uw huiska mer binnendringt. Het is te verdedigen, indien in bepaalde gevallen werkelijk een naam volgt, hoewel het ook dan nog evengoed vervangen kan worden door een beter Ne derlands woord. Voorbeeld: De commissie heeft bijzonder veel aandacht aan de stadsverbetering be steed, met name ir. J. Pieter- sen mag met ere worden ge noemd. Goede woorden voor 'met name' zijn: vooral, namelijk, hoofdzakelijk, voornamelijk, in het bijzonder, te weten, in de eerste plaats. In het gegeven voorbeeld komt duidelijk tot uiting, dat als men met name in het zinsdeel 'met name ir. Pietersen', vervangt door: vooral, voornamelijk, in het bijzonder, in de eerste plaats, de zin zeker zo goed is. U ziet: onze taal biedt genoeg keus. Wij maakten ook al eens be zwaar tegen het gebruik van 'ondanks dat'. Ook daartegen trekt genoemd artikel van leer. Voor 'ondanks dat' hebben we veel betere woorden, namelijk (niet met name!) hoewel, of schoon, alhoewel, niettegen- staand. 'Ondanks dat het mooi weer was, bleven de deuren potdicht'. Beter: hoewel, ofschoon, of het wat ouderwetse alhoewel. Zeer veel gebruikte hypermo derne woorden en uitdrukkin- In hel kader van de Amerika-weken in restaurant De Korte Duinen aan de Birkstraat staat zaterdag 10 juli a.s. een optreden gepland van het duo A. G. and Ka te met Country music in that old tradilion". Al meer dan tien jaar spelen A. G. and Kate een belangrijke rol in de country muziek. Na eerst éen aantal jaren als ..The Johnny Cash singers A. G. and Kate" te hebben gewerkt, is tegen woordig a. G. and Kate zonder meer een begrip geworden. Al zo'n twintig jaar houdt A. G. zich bezig met country muziek in al z'n 'facetten, maar de shows van Johnny Cash in Holland in 1972 betekenden een nieuw begin als actief artiest. Sinds dien heeft ook Kate haar weg gevonden in de country muziek, en tezamen hebben zij een stijl ontwikkeld die zij ..Country Music in that old tradition" noemen. Hierin vindt men vele invloe den van een breed scala van de tradi tionele countfy muziek, zonder dat er sprake is van imitatie van welke stijl of artiest in deze muzieksoort. Als U een show van A. G. and Kate bijwoont wn son8s van artiesten als Kitty Wells, Tex Ritter, Almeda Riddle, Bob willij, George Morgan, The Balles Brothers, Bill Monroe, Ernest Tubb, Roy Acuff, Jean Ritchie, Mac Odell, uAtC'etc' Dit watertaal is afkomstig u,t A. G. and Kate's unieke platen verzameling. (de kennis die zij in al die jaren hebben opgedaan dragen zij onder andere uit door lessen en concer ten te geven op scholen). Echter in iedere show hoort men wel enkele van A. G. and Kate's eigen composities, songs als ..Little ancient church", ..High in the fields" en ,,Just give me one more reason" zijn al lang favorie ten van hun publiek. Heel vaak betrek ken zij het publiek in hun shows door „sing-aiongs". Wat platen betreft; zij hebben drie mini-l.p.'s uug'eoruont, een op het Marktown en twee op het Britse West- wood label; twee l.p.'s op het Strictly Country label en verder nog een single en een aantal nummers op verzamel platen, een l.p. met Patsy Montana en er is materiaal opgenomen met Don Stoven en Red Rector en tevens met Bob Paisley and the Southern Grass. Al vijf jaar achter elkaar zijn A. G. and Kate door de lezers van het Nederland se blad Strictly Country gekozen tot populairste country act van Europa, en onlangs ontvingen zij dan ook de Strictly Country Poll-Winners Award. Een andere onderscheiding kregen zij in december '81, deze Troscar-Award kregen zij onder andere voor hun promotie van de country muziek in Nederland. Autodieven betrapt Dankzij een telefonische melding kon den in de omgeving van het Saenre- damplantsoen twee autodieven aange houden worden. Van een auto hadden zij inmiddels de draden al doorver bonden, terwijl zij ook aan een andere auto al gesleuteld hadden. De beide, uit Hilversum afkomstige mannen, van respectievelijk 25- en 28 jaar, werden ingesloten. Even later werd ook hun maatje nog aangehouden, een eveneens 25-jarige Hilversummer, die op de Molenstraat in een auto wachtte op hun terugkomst. Aan de hem controlerende politiefun- tionarissen vertelde hij dat hij op zoek was naar zijn twee vrienden. De her eniging vond plaats in het politie bureau. strijden, die voorlopig alleen nog maar uit onderlinge ontmoetingen zul len bestaan. De club heeft inmiddels ook al een sponsor en wel het Soester kantoor van de Bondsspaarbank. Meerdere sponsoren zijn welkom evenals club leden. Een proefrondje op de Soester fiets crossbaan aan de Koningsweg Zij kunnen zich nu direct en ook a.s. zaterdag bij de opening aanmelden bij mevrouw W. Schuin, Nachtegaal- weg 13, tel. 13216. Een dik uur training van de man met Nederland op zijn trainingspak, Jum Stoeckel, heeft de Soester honkbal- jeugd - met een aantal gasten van elders met enthousiasme ondergaan. Stoeckel weet in enkele minuten de aandacht van de jongens (van 8 - 14 jaar) te vangen en die vast te houden. Hij én' ziassisteqt begorinen met* eenvoudige ,,stretch"-oefeningen, al leen of met z'n tweeën uitgevoerd; daarna baltraining, ook vanuit zittende houding en tenslotte met de knuppel. Hij ziet kans door middel van een soort reidans iedereen aan de beurt te laten komen met een minimum aan wacht tijd. Er werd geoefend met allerlei soorten ballen, vanaf een ,,tee" of aangegooid en - last but not least - de sliding, op een lap plastic om het veld te sparen. Na afloop gaf Stoeckel zijn ideeën over jeugdtraining en beantwoordde hij vragen. Volgens de coach van het nationale team ontbreekt het bij het Nederlandse honkbal een het dagelijk se spelletje, in Amerika normaal; bij ons ook, maar dan voor voetbal. Wil men wat bereiken, dan helpt het om iedere dag, al is het maar spelender wijs, met bal en handschoen bezig te zijn. Voorziiter Wassenaar sprak namens de vele belangstellenden een dank woord uit en overhandigde Jim Stoec- üèl een fotoboek van Nederland, dank baar aanvaard, want-hoewel Stoeckel het hele seizoen hier woont heeft hij niet de tijd om het land te bekijken. Hij kent alleen de honkbalstadions. Voor deze gelegenheid was de kantine van S.O. Soest speciaal geopend; ook daar voor hadden de Knickerbockers een attentie meegebracht. Aan belangstellenden is gezegd, dat zij welkom zijn op de training op donder dagavond om 19.30 uur; morgen, 8 juli, is er geen training wegens een softbal- wedstrijd, uit, tegen B.V. Naarden, waaraan honkbaltrainer Rob la Rose deelneemt. Volgende week zijn belang stellenden uiteraard weer welkom. Om die reden ook zal men (voor lopig) geen lid (kunnen) worden van de sportstichting, omdat in dat geval di rect al ruim 33 gulden voor het passe- partoutsysteem betaald moet wor den. Zolang er proef-gedraaid wordt, zal de club zich ook niet aansluiten bij de Koninklijke Nederlandse Wieier Unie (KNWU), omdat men ook dan niet uit komt met de contributie. Nadat de gemeente het terrein be schikbaar gesteld had, hebben ouders de baan fiets-gereed gemaakt. Ze heb ben daarbij de zeer gewaardeerde me dewerking gekregen van bouwbe drijf Smèeing en Paul v.d. Munt voor het grove werk in verband met het egaliseren van het terrein. Daarna hebben de ouders de baan afgewerkt en die ligt er nu piekfijn bij. Zo'n baan heeft dan een startheuvel van twee meter hoog (om vaart te maken); een lage schans van 50 cm.; een schans van 75 cm.; twee schan sen van 100 cm.; diverse kom-boch- ten; een table-top van 1,50 meter hoog met afgevlakte bovenkant en ook een korte, scherpe (90 graden) kombocht. Op zo'n baan kan de jeugd bijvoor beeld de Bunny-hop (met de fiets om hoog springen in de bocht) en de Whoop-de-doo (kleine heuveltjes ach terelkaar) beoefenen. Het is de bedoeling dat de baan ie dere dag, en dat is mooi met het oog op de grote vakantie, open zal zijn voor de leden van King's Road Ri- ders. Het bestuur, bestaande uit voorzit ter W. Klarenbeek; penningmeester K. v.d. Ploeg, secretaresse mevrouw W. Schuin en de leden R. van Alphen, H. v.d. Bunt, P. Jak, S. Jongepier en J. v.d. Burg, zal daarop toezien. Trai ner is Ron Sukel. Er wordt serieus geoefend voor wed- Aan de Christmalaan 37, moderne middenwoning, gunstige ligging, vrij uitzicht, geen doorgaand verkeer Ind. beg. grond: kamer met open haard, keuken, toilet kelderkast, lste verd 3 slaapkamers douchecel. Zolderverdieping met hobbykamer en slaapkamer Voor- en achter zijde dakkapel Prijs 165.000,—(erfpacht 480,- p.j.) (evt. met garagebox), tel. 02155-15801 A.s. zaterdag om 11.00 uur zal sport wethouder drs. G. A. W. G. Plomp in gezelschap van de directeur van de Soester Sportstichting, de heer J. Hil- horst, de aan de Koningsweg gelegen fietscrossbaan officieel openen. Dat gebeurt fietsend en daarbij zal de wethouder met de directeur een rondje afleggen en mogelijk de diver se schansen springend nemen. De fietscrossbaan is aangelegd op het terrein waar een jaar lang de leden van de jeugd motorcrossclub Soest oefenden en waarvan zij uiteindelijk wegens het veroorzaken van tè veel geluidsoverlast moesten verdwijnen. Het bestuur van de inmiddels gevorm de vereniging ,,The King's Road Ri- ders" is zelfs niet van plan een ge luidsinstallatie aan te schaffen. „Zover zijn we nog lang niet", zegt bestuurder Piet Jak. „De contributie is laag; sleclits 25 gulden per jaar, en daar kun je geen gekke dingen van doen". Zes leden van de lange-afstandgroep van Sport-Organisatie Soest, atletiek, hebben j.l. zaterdag meegedaan aan de Nederlandse kampioenschappen over 25 kilometer op de weg. De wedstrijd werd in Eersel bij Eindhoven gehou den. Glorieus winnaar werd Gerard Nijboer in 1 uur, 14 minuten en 15 seconden. In dit veld van topatleten vallen de prestaties van de Soester deelnemers niet tegen. Joop van Leijenhorst werd 67ste in 1.28.40 uur. Met deze tijd bleef hij slechts zeventien seconden boven het clubrecord van S.O. Soest. Eef van de Brink eindigde in 1.30.36 uur en vier seconden later ging Ed Harde- man door de finish (1.30.40 uur). Harry van Brummelen had voor de vijfen twintig kilometer 1.32.04 uur nodig; Rob de Haas 1.32.04 uur en Richard van Egdom liep de wedstrijd niet uit. Soester atleten nog broederlijk bijeen; v.l.n.r. üoop van Leijenhorst, Heng Hooijberg, Richard van Egdom en Eef v.d. Brink Vorige week vrijdag en zaterdag hield Bakker-BMW in Amersfoort aan de Nijverheidsweg N. 85 open-huis. Talloze gasten bewonderen het schitterende nieuwe pand waar overzichtelijk de BMW-modellen opgesteld staan. In onze editie van 14 juli a.s. zullen wij ruimschoots aandacht besteden aan Bakker BMW betreffende het ontstaan, de veranderingen de groei etc. Van geluidsoverlast zal nu in ieder geval geen sprake zijn. De fietscros- sers maken gebruik van hun benen en hooguit zal er een kreet van in spanning, van teleurstelling of van vreugde af kunnen. In restaurant De Soesterduinen werd zondagavond een 63-jarige inwoner van Alkmaar aangehouden, die er voor 104,- gedineerd had, maar weigerde de rekening te betalen. De man bleek daar een gewoonte van te maken. Hij was in het bezit van elf rekeningen van restaurants in den lande waar hij gegeten had en vervolgens vertrokken was zonder te betalen. In het kader van het tweehonderdjarig vriendschapsverdrag met Amerika worden in restaurant „De Korte Dui nen" aan de Birkstraat twee Amerika- weken gehouden waarin vooral aan dacht besteed wordt aan Be culinaire bijzonderheden van de Verenigde Sta ten. Vorige week donderdag opende de heer Walter H. Lubkeman, handels- attaché van de Amerikaanse Ambas sade deze Soester bijdrage aan de viering van de „Bieentennial". Rob Klinkhamer heette zijn gasten welkom en vestigde de aandacht op twee zeer speciale evenementen: eep optreden op zaterdagavond 10 juli van de country en westerngroup A. G. and Kate en de proeverij van Amerikaanse wijnen op maandag 12 juli. Waller Lubkeman kreeg voor zijn be reidwilligheid de „weken" te openen blrlemen, het boekje Soest en Soester- berg, getekend en verteld", een Kruukje Melm en een fles „Soester jongens". De heer Lubkeman wees in zijn korte toespraakje („ik moet altijd naar lan ge speeches luisteren") op het twee eeuwen oude vriendschapsverdrag en de grote Nederlandse invloed op de Amerikaanse leefgewoonten. Als dui delijk voorbeeld daarvan noemde hij de Amerikaanse stad Peila. Hij wenste tenslotte de heer Klink hamer en zijn medewerkers veel suk- ses. Builen onthulden de heren Lubkeman en Klinkhamer een naambord met de tekst „Fantasy Island", de naam die Demonstratie square-dancing bij res taurant „De Korte buinen" deze weken duidelijk maakt wat er binnen in het restaurant aan cfë hand is. Overigens geeft de aangepaste me nu-kaart daar ook blijk van. De openingsplechtigheid werd afge rond met een demonstratie square dancing van een groep uit Hilversum. Ook de genodigden namen daar aktief aan deel. Opvallend in het geheel was dat er in het geheel niet gewezen werd op het bezoek dat burgemeester Schol ten en wethouder Plomp op dat mo ment aan Tilusville in Florida brach ten. De bedoeling van dat bezoek is dat er vriendschapsbanden aangeknoopt worden. Vanuil Amerika heeft burgemeester Scholten al laten weten dat zijn bezoek een Nederlands vervolg moet krijgen. Er zou een speciaal comité in het leven geroep moeten worden dat nieuwe uit wisselingen voorbereid. Maar zoals ge zegd, noch de heer Klinkhamer noch de handelsattaché Lubkeman besteedde er enige aandacht aan.

Soester Courant | 1982 | | pagina 15