fiïid 50 Jaar geleden in Soest Unieke cameg:.f 399,- J n t nfTïïHü VVV nieuws ƒ10.- vraagt uw voor: tföSSÏÏi&Vu Typiste/receptioniste voor halve dagen r ricSlad houdt I I I I I I I I I Hinderwet Openbare raadsvergadering Verleende bouwvergunningen Speciaal nummer ophalen „grof huisvuil" hAamiya Ifindroom Personeel gevraagd Bouwzaken Openbare commissievergadering Tuin broeken 8 Juli 1932 Soester Courant van woensdag 7 juli 1982 Op de gemeentesecretarie (afdeling I) en de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan liggen ter inzage verzoeken van: Camping Kennels, Birkstraat 148 te Soest om een vergunning tot het oprichten en in werking hebben van een propaangastank t.b.v. een dierenpension en hondentriminrichting op het perceel Birkstraat 148 te Soest. (kad. gem. Soest, sectie C., nr. 4033). Maatschap van 't Klooster, Olijkeweg 1 te Soest om een nieuwe de gehele inrichting omvattende vergunning ingevolge de Hinderwet t.b.v. een agrarisch bedrijf, veehouderij en varkensfokkerij op het perceel Olijkeweg 1 (kad. gem. Soest, sectie C., nr. 3879). Van Geest Soesterberg B.V., Veldm. Montgommeryweg 65 te Soes- terberg om een nieuwe de gehele inrichting omvattende vergunning ingevolge de Hinderwet t.b.v. een inrichting voor machine-appara- tuurbouw, konstruktiebedrijf, plaatwerkerij, zetterij, spuiterij en ge reedschapmakerij op het perceel Veldm. Montgomeryweg 65 te Soes terberg (kad. gem. Soest, sectie E., nrs. 2728 ged. en 3039 ged. N.B. Dit verzoek ligt ook ter inzage in de hulpsecretarie Soester berg. A. D. Hooijer, Soesterbergsestraat 28-30 te Soest om een vergunning tot het oprichten en in werking hebben van een vuurwerkkluis voor de opslag van 300 kg vuurwerk onder gelijktijdige intrekking van ver zoek d.d. 3.6.1981 op het perceel Soesterbergsestraat 28-30 te Soest (kad. gem. Soest, sectie K., nr. 2512). Auto Alblas B.V., Van Weedestraat 53-55 te Soest om een nieuwe de gehele inrichting omvattende vergunning ingevolge de Hinderwet voor een automobiel- en garagebedrijf op het perceel Van Weedestraat 53-55 te Soest (kad. gem. Soest, sectie K., nr. 3007). Men kan gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning schriftelijk bij het college van burgemeester en wethouders inbrengen gedurende één maand na datum van terinzagelegging van het verzoek d.d. 7 juli 1982. Gemotiveerde bezwaren kunnen mondeling in persoon of gemachtigde worden ingebracht op de hierna genoemde zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de vraag tussen col lege, de aanvrager en de overige aanwezigen. De openbare zittingen worden gehouden op donderdag 29 juli a.s. om resp. 09.00, 09.30,10.00,10.30 en 11.00 uur in het gemeentehuis. N.B. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bezwaren hebben in gebracht tegen de aangevraagde beschikking kunnen later beroep in stellen, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te brengen. Indien de indiener van schrifte lijke bezwaren daarom verzoekt, worden zijn persoonlijke gegevens niet bekendgemaakt. Dit verzoekt moet schriftelijk, tegelijkertijd met het bezwaarschrift, bij het college van b. en w. worden ingediend. De eerstvolgende vergadering van de gemeenteraad wordt gehouden op donderdag 15 juli in de aula van het Griftlandcollege, Noorderweg. De aanvang is 19.30 uur. Vanzelfsprekend bent u van harte welkom op deze openbare verga dering. De agenda ziet er als volgt uit: 1. Vaststelling van de notulen van de openbare vergadering van 19 mei 1982. 2. Ingekomen stukken. 3. Vragenhalfuurtje. 4. Voorstel tot vaststelling van de structuurschets Lazarusberg. 5. Voorstel tot het vaststellen van een besluit als bedoeld in artikel 21 ,van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (voorbereidingsbesluit) voor het perceel Koninginnelaan 79. 6. Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor een perceel grond gelegen aan de Van Weedestraat 4-6, kadastraal bekend sectie A, nr. 4893. 7: Voorstel tot het vaststellen van het behëersplan voor het bosbezit van de gemeente Soest voor de periode van 1980-1990. 8.. Voorstel tot het vaststellen van.de bouwregistratieverordening. 9. Voorstel tot het vaststellen van het Werkplan RO1982/1983. 10. Voorstel tot het vaststellen van de vragenlijst nieuwbouw en vernieuw bouw 1983 tot en met 1985. 11. Voorstel tot het uitnemen van grond uit het grondbedrijf (Complex XXII ..Wieksloterplas"). 12. Voorstel tot instandhouding van de openbare kleuterschool ,,De Ben- gelenbak" aan de Duinweg 21, gedurende het jaar 1983. 13. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zöneverordening Hinderwet ten behoeve van het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een veehouderij op/ in het perceel Birkstraat 112, kadastraal bekend gemeente Soest, sec tie D., nr. 2747. 14. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zöneverordening Hinderwet ten behoeve van het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een 50/10 kV-schakel- en transformatorstation op een perceel, gelegen naast Bosstraat 94a, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G., nr. 6507. 15. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zöneverordening Hinderwet ten behoeve van het uitbreiden en wijzigen van een plaat-, constructie-, machine- en moffelbedrijf op/in het perceel Dorresteinweg 73. 16. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zöneverordening Hinderwet ten behoeve van een herstelinrich ting voor motorvoertuigen op/in het perceel Eigendomweg 2a, kadas traal bekend gemeente Soest, sectie G., nr. 7423. 17. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zöneverordening Hinderwet ten behoeve van het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een herstelinrichting voor motorvoertuigen op/in het perceel Eigendomweg 131, kadastraal be kend gemeente Soest, sectie G., nr. 4714. 18. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zöneverordening Hinderwet ten behoeve van het uitbreiden en wijzigen van een reparatie-inrichting van grondverzetmachines en voorraad onderdelen op/in het perceel Koningsweg 12, kadastraal be kend gemeente Soest, sectie G., nr. 5324. 19. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zöneverordening Hinderwet ten behoeve van het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een groente- en fruithal, annex opslag op/in het perceel Nieuwstraat 13. 20. Voorstel tot het verlenen van een tijdelijke ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zöneverordening Hinderwet ten behoeve van het op richten, in werking brengen en in werking houden van een Turks café-restaurant annex inrichting tot het bakken van voedingsmidde len in oliën en vetten op/in het perceel Steenhoffstraat 57/59 te Soest. 21. Voorstel tot verkoop van een perceeltje grond bij de woning Hel- lingweg 2 te Soest aan de heer J. G. Engels te Soest. De schriftelijke toelichting op de onderwerpen die ter tafel komen liggen ter inzage in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum. (Niet-gebonden besluiten) Verlening d.d. 15 juni 1982. bouwen van een afdak op een terrein gelegen aan de Dten Blieklaan 77 (kad. gem. Soest, sectie G., nr. 6210) Verlening d.d. 22 juni 1982. bouwen van een garage met tuinmuur op een terrein gelegen aan de Noorderweg43 (kad. gem. Soest, sectie A., 4197). Verlening 29 juni 1982. uitbreiden van een woning op een terrein gelegen aan de Koninginne laan 48 (kad. gem. Soest, sectie K., nr. 100). Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de publikatie bij het college van b. en w. een gemotiveerd bezwaar schrift indienen. Met ingang van maandag 12 juli a.s. geldt in de gemeente een speciaal telefoonnummer voor het ophalen van grof huisvuil. Dat nummer, (02155) - 18584, kan slechts gebeld worden tussen 10 en 12 uur. Belt men buiten deze uren, dan krijgt men via een bandje te horen dat men tussen 10 en 12 uur moet bellen. Walda™ëenSSo.ac)V'e5- S"öo-ee"UO.eKeP»la omeend eens 7'1^. i WINKELKRING VAN WEEDESTRAAT (171 Neuswiel van caravan gestolen Een inwoner van Maartensdijk deed bij de Soester politie aangifte van diefstal van het neuswiel van zijn caravan. Het voertuig stond aan de Wieksloterweg gestald. Kratje bier weggehaald Op de Koninginnelaan werden in de nacht van zaterdag op zondag twee jongens van twintig jaar uit Soest aangehouden. Zij hadden een kratje bier uit een schuur bij een woning weggenomen. Van die diefstal is pro ces-verbaal opgemaakt. Bij de Gemeentelijke Sociale Dienst Soest wordt gevraagd een Functie-informatie: - ontvangst van publiek; - typewerkzaamheden (w.o. bediening tekstautomaat); - administratieve en overige op de afdeling voorkomende werk zaamheden. Functie-eisen: - diploma MULO/MAVO; - diploma machineschrijven; - eventuele bekendheid met tekstverwerking strekt tot aanbeve ling. Procedure: Enkele medewerksters worden bij de selectieprocedure betrok ken. Salaris: Afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring van f 962,50 tot f 1.258,50 bruto per mÉ&nd (voor 21-jarigen en ouder), inlichtingen: Voor nadere informatie kunt u zich wenden tot de heer L. van den Brom, chef van de binnendienst, tel. 02155-16744, tst. 144. Sollicitaties richten aan burgemeester en wethouders, Postbus 2000, 3760 CA Soest, binnen 7 dagen na deze publicatie, onder vermelding van het vacaturenummer 82-13. (Openbare bekendmaking) Toepassing artikel 19 Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet. Bij het college zijn aanvragen binnengekomen voor: het bouwen van een erfafscheiding op het perceel Insingerstraat 60a te Soest (kad. gem. Soest, sectie G., nr. 6787). het uitbreiden van een winkel en een bestaande plantenkas op het per ceel Steenhoffstraat 1 te Soest (kad. gem. Soest, sectie A., nr. 4659). het bouwen van een woonhuis op het perceel Van Goyenlaan te Soest (kad. gem. Soest, sectie K., nrs. 2018 en 2019). het vergroten van een woonhuis en het vernieuwen en vergroten van een berging op het perceel Buntweg 14 te Soest (kad. gem. Soest, sectie D., nr. 4295). het uitbreiden van een woonhuis op het perceel Gen. Winkelmanstraat 45 te Soesterberg (kad. gem. Soest, sectie E., nr. 2578). het verbouwen en uitbreiden van een woonhuis op het perceel Eigen- domweg75 te Soest (kad. gem. Soest, sectie G., nr. 4110). het verbouwen van een woonhuis op het perceel Ossendamweg 10 te Soest (kad. gem. Soest, sectie D., nr. 3599). Genoemde bouwplannen liggen vanaf vrijdag 9 juli a.s. gedurende 14 dagen ter inzage op de gemeentesecretarie (afdeling I) op de werkdagen tus sen 9 en 12 uur. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen bij b. en w. schriftelijke be zwaren worden ingediend tegen de bouwplannen. dinsdag 13 juli - 19.30 uur - commissiekamer gebouw gemeentewerken, Lange Brinkweg: Stichting L.O. en Sport De agenda vermeldt de volgende punten: bespreking ontwerp begroting 1983. verzoek bridgeclub Soest om uitbreiding oefengelegenheid. verzoek basketbalvereniging Papilion om toetreding Sportstichting. voorstel beëindiging sportinstuiven. De hierop betrekking hebbende stukken liggen ter inzage in het INFOr matiecentrum. Spreekrecht publiek 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie opgeven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte op merkingen bij haar beschouwingen betrekken. 4. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meerderheid van de commissie behoefte blijkt te bestaan, dte sprekers uit het publiek vragen hun op merkingen bij de behandeling van het agendapunt te verduidelijken of aan te vullen. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155 - 22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 - 12.30 - 13.30 - 17.00 UUR Op 12 juli is er een concert van The Ambassadors LI safe Dance Band in de Officiers-Casino te Soesterberg, aan vang 20.00 uur. Gratis kaarten hier verkrijgbaar. Er is Oudveluwse Markt in Barneveld op de donderdag 8-15-22 en 29 juli, met allerlei festiviteiten o.a. Vlooien markt, Lunapark, Grootse Kramen- markt, er loopt een Oudveluwse paar dentram. Optreden van de Barneveld- se boerenkapel, Poppentheater, origi nele Barneveldse Boerenmaaltijd on der de toren van Jan van Schaffe- laar, Het Jan van Schaffelaarspel voor het kasteel ,,De Schaffelaar". In het Slot Zeist is in het hoofdge bouw tot en met 29 augustus een unie ke tentoonstelling ingericht met als onderwerp Poppen/Marionetten theater, zoals theaterpoppen, mario netten, stok- en handpoppen, levens grote dieren; het schimmenspel en de Wajang komen ook aan bod op deze werkelijk unieke tentoonstelling, die vooral ook voor de jeugd erg leuk is. Geopend 'dinsdag t/m vrijdag 10-17.00 uur, zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Het Slottuintheater te Zeist geeft op 21 juli om half drie een jeugdvoor stelling; „Teuntje" Jennifer Williams als „Teuntje" uit de film van Ome Willem verzorgt voor alle kinderen groot en klein een fantastische show. Toegangsprijs is 3,-. In restaurant De Korte Duinen is een Amerikaanse 14-daagse georgani seerd. Uiteraard in verband met het tweehonderdjarig-vriendschapsver drag dat wij dit jaar vieren. In samen werking met de ambassade en diver se Amerikaanse bedrijven hebben zij heel wat voor U georganiseerd van I tot en met 14 juli. Er zijn dus al leen maar Amerikaanse gerechten en dranken uiteraard. Zaterdagavond 10 juli staat er een optreden van een bekende Country en Western groep op stapel en maandagavond een wijnproe verij van Amerikaanse wijnen. Op de Kaasboerderij De Staelenhoek wordt vanwege het grote sukses in de afgelopen jaren ook dit jaar weer voor de vakantiegangers een Excursie kaasmaken op de boerderij georgani seerd. En wel op de volgende datums in juli 13-15-20-22-27-29, en in augustus 3-5-10-12-17 en 19. Aanvang telkens 10.00 uur 's morgens de kosten zijn 1,75 p.p. De I.V.N. Eemland juliwandeling gaat deze maand naar landgoed Pijnen burg, aan de Wieksloterkant. In de buurtschap Hees ligt dat. Op zondag II juli wordt vertrokken om 2 uur van het parkeerterrein voor v.v. Hees aan de verlengde Insingerstraat. Deze na tuurwandeling van ongeveer 2 uur is onder leiding van natuurgidsen van IVN Eemland. In het kader van het Holland Festi val „Berlin" is in de Meervaart te Amsterdam van 3 juli t/m 18 juli ten toonstellingen van John Heartfield, Wohnsitz: nirgendwo Kathe Kollwitz. Vereniging Vrienden van Eemland or ganiseert een Expositie Met het oog op Eemland op Kasteel Groeneveld te Baarn tot 30 augustus. In Cultureel Centrum de Vaart te Hilversum is een schilderijen tentoon- stellirtg van Willy Belinfante. Er zijn ook pastels en grafiek van 19 juni t/ml8'julï: In het „Nieuwe de la Mar" te Am sterdam is t/m zaterdag 17 juli Het International Folkloristisch Dans theater. Aanvang: 20.15 uur, prijzen ƒ22,- enf 18,50. De Eduard van Beinum Stichting orga niseert het „Orlando Festival 1982" van zondag 25 juli t/m zondag 8 au gustus in de Abdij van Rolduc te Kerk- rade. Er wordt een reeks van concer ten gegeven o.a. 25 juli in het Wijn- grachttheater „Fur Elise" met recht streekse uitzending NOS. Kaarten voor de verschillende concerten plus pro gramma kunt u via het VVV bestel len. De nieuwe Falk „fiets en bromfiets- kaart" Nederland is weer binnen. De prijs is 7,90. Voor een welkom kado denkt u eens aan de Soester kadobon, wij hebben ze in allerlei prijsklassen en ze zijn in bijna alle Soester- en Soesterbergse zaken te besteden. Drie dagen jeugdruiterfeest bij stal „Duinbak" Op dinsdag 10-, woensdag 11- en don derdag 12 augustus organiseert de stal „Duinbak" aan de Bosstraat 94 voor alle ruiters en amazones onder de acht tien jaar, een gezellig paarden—pony feest. Iedere paarden/pony liefhebber is daarbij welkom mét of zonder paard/pony. Er worden drie dagen wedstrijden, spelletjes, puzzelritten en andere aktiviteiten gehouden en het is de be doeling dat de deelnemers op het ter rein overnachten. Dinsdag om 11.00 uur staat bijvoor beeld een dressuurwedstrijd op het programma en 's avonds een puzzel- rit door het bos. Woensdag wordt een springconcours gehouden over 50-, 80 en eventueel 100 cm en donderdag een aantal spelletjes met als afsluiting 's middags een barbecue. Voor informatie kan men terecht bij „de Duinbak". Deelnemers moeten zich vóór 5 augustus aanmelden. Speciaal telefoonnummer grof - vuil-ophalen Met ingang van maandag 12 juli a.s. geldt in de gemeente een speciaal tele foonnummer voor het verzoeken van het ophalen van grof huisvuil. Dat nummer luidt: (02155) -18584. Dat num mer kan slechts gebeld worden tussen 10.00 en 12.00 uur. Belt men buiten deze uren, dan krijgt men via een bandje te horen dat men tussen 10.00 en 12.00 uur moet bellen. Nachtlogies geweigerd Een 73-jarige inwoner van Alkmaar meldde zich vorige week woensdag avond tegen twaalf uur bij het politie bureau met de mededeling dat hij „schoon schip" wilde maken. Hij ver telde talloze mensen te hebben opge licht. Navraag bij de collega's in Noord-Holland bracht aan het licht dat de man daar alles al opgebiecht had. Het bleek dat het hem om nachtlogies in Soest te doen was. Dat ging nu echter niet door. Steeds meer mensen ontdekken de goedkope boeken kelder met meer dan 2000 in prijs verlaagde boeken O O il o BOEKEN - TIJDSCHRIFTEN - KADUHÜtK EN DE GOEDKOPE BOEKENKELDER VAN WEEDESTRAAT STADHOUDERSLAAN Reisbureau Gerlh-TEL. 1 7699 w Nu «slechts A/ Nu slechts Ongewenste bezoekers in volkstuincomplex Op het volkstuinencomplex aan de Maatweg hebben onbekenden vernie lingen aangericht aan negen tuin huisjes. Er werd bovendien ingebro ken. Meer dan wat klein gereedschap leverde dit de daders niet op. Overigens verdwenen ze ook met een hoeveelheid groente die ze uit verschil lende tuintjes haalden. De politie stelt een onderzoek in. Auto uit verkeer genomen Op de Amersfoortsestraat nam de politie de personenauto van een 20- jarige Soester uit het verkeer. Het voertuig vertoonde zichtbaar techni sche gebreken. Auto opengescheurd Een zaterdagavond op de Molenstraat aan de linkerkant van de rijweg ge parkeerde personenauto bleek zondag morgen over een lengte van tachtig centimeter te zijn opengescheurd. Naar de dader van deze flinke aanrij ding wordt met grote belangstelling uitgekeken. Motorwals gevonden Op het parkeerterrein bij de super markt in de wijk Overhees trof de politie vorige week donderdag een on beheerde, motorwals met draaiende motor aan. Waar het apparaat van daan kwam werd niet direct duidelijk. Voor alle zekerheid werd de accu mee genomen naar het bureau. Dronkenschap Iemand uit Amsterdam logeerde in Soest en had Zaterdagavond eenige café's bezocht. Hier een glaasje en daar een glas en zoo kwam A. W. boven zijn biertje en werd hij door de politie om half twee des nachts op den openbaren weg aangetroffen. De agent vond het gewenscht, dat hij op het bureau zijn roes uitsliep. Wijkverpleging der Ned. Herv. Gem. Verschenen is het jaarverslag der Wijkverpleging vanwege de Ned. HérVofmde Gemeente alhier. Uit dit verslag stippen wij het volgende aan: De ontvangsten' hebben bedragen Saldo 1930 Contributiën Bijdragen voor 1 maal Zusterhulp Rente kapitaal Subsidie gemeente Vergoed. Zr. De Boer Diverse inkomsten Nadeelig saldo De uitgaven vermelden: Loon in natura Loon in geld Vuur, licht, telef., water Rijwiel en wasch Verplegingsart. Assur. en belasting Inventaris Reparatie n Diverse uitgaven 13.08 2241.- 150.- 1097,- 291.90 500,- 240,- 400,55 84,28 5017,81 1987,50 1864,75 350,65 304,73 62,67 132,82 85,14 123,01 106,54 5017,81 Verder werden door de zusters 9995 bezoeken afgelegd. Als kraamver pleegster hebben zij 82 maal dienst gedaan. Zij hebben 60 maal na overlijden gekleed en hebben 30 maal bij ziekenvervoer geholpen. Het Wijkhuis leende tevens 368 verplegingsartikelen uit. Veiling Dinsdagmorgen werden in het Stations-koffiehuis aan de Torenstraat ten overstaan van notaris A. O. Dammers, geveild: I. Een woonhuis annex schuur, genaamd „Eva's Hoeve" met erf, één steenen-, drie houten kippenhokken en tuin, (met ongeveer 60 vrucht- boomen) staande en gelegen aan de den Blieklaan no. 67, alhier, samen groot 95 Aren 80 centiaren. Kooper de heer A. Legemaat te Soest voor 4400,- II. Een woonhuis met erf, tuin en schuurtje, staande en gelegen aan de Ferdinand Huycklaan nummer 22, alhier, groot 5 Aren 43 centiaren. Kooper werd de heer E. van Eeden te Soest voor 3510. III. Een perceel bouwland, gelegen aan den Dalweg, groot 11 Aren 60 centiaren. Dit werd opgehouden voor 700,-. Wat zullen wij met onze rijwielplaatjes doen? Over enkele weken wordt U weer verplicht een nieuw belastingplaatje op Uw fiets te plaatsen. Het oude plaatje heeft voor U dus geen waarde meer. Het vorige jaar zijn circa drie miljoen rijwielplaatjes verstrekt, die bij het verwisselen op 1 Augustus voor U geen waarde meer hadden. Waar bleven deze plaatjes, die voordien nutteloos werden weggewor pen? Door de Vereeniging tot Bevordering der belangen van t.b.c.-patiënten in Nederland, werd het initiatief genomen, genoemde plaatjes en ook andere metalen te verzamelen, teneinde ze dienstig te maken ten bate van hen, die voor Nazorgbehandeling in aanmerking komen. Dank zij de medewerking van velen, die hiertoe hebben bijgedragen, konden wij aan het eind van het jaar een totaal gewicht van plm. 5000 K.G. koper bijeen krijgen, maar als wij weten, dat elk plaatje 4 gram weegt en dit vermenigvuldigen met bovengenoemd aantal, dan komen wij aan een gewicht van 12.000 K.G. koper, hetgeen een zeer beduidend bedrag zal kunnen opbrengen. Hoewel aan t.b.c.-bestrijding momenteel vrij veel wordt gedaan, zijn er toch nog velen, die tengevolge van geldgebrek niet kunnen worden uitgezonden. Nog minder kan worden gedacht aan Nazorg-behandeling. Door geldgebrek dreigen velen die wellicht behouden kunnen blijven, ten onder te gaan. Als op hen maar de „Nazorg" wordt toegepast, zullen velen voor grootere ellende gespaard kunnen blijven. Vandaar een beroep op alle bezitters van rijwielen, die een steentje kunnen bijdragen tot verwezenlijking van ons doel. Door het rijwielplaatje niet in de vuilnisbak te deponeeren, doch dit te willen zenden aan ons kantoor, Breedeweg 5, Amsterdam (O.), of aan een der onderstaande adressen, welke gaarne bereid zullen zijn, Uw plaatje voor het mooie doel in ont vangst te nemen. Ook zijn wij gaarne bereid, op aanvrage een reclame biljet te zenden. Wij vragen U dus nu een klein offer, want bedenk, dat vele kleintjes één groote maken. Steunt ons in ons werk, voor de lijdende menschheid. J. E. Bloemen, Wald. Pyrmontlaan 60. A. H. J. Hartemink, Middel wijkstraat 3' C. v.d. Pol, Smitsweg la. F. G. J. Brinkman, Birktstraat 23. St. Vincentius Vereeniging De collecte ten bate der St. Vincentius-Vereeniging, welke j.1. Zondag na een liefdadigheidspredikatie, gehouden door een Pater Franciscaan, in de kerk van Maria Onbevlekt Ontvangen is gehouden heeft opgebracht 233,63. De Heideboom Men deelt ons mede, dat de jeugdherberg „De Heidebloem" alhier in het eerste halfjaar 1932 door niet minder dan 900 personen werd bezocht.

Soester Courant | 1982 | | pagina 5