7 Soest een fijn dorpje waar het vies is iimii Veel lof voor schoolhoofd J. F. Sprink R Stalenhoef Kritische geluiden over Titusville-reis GOURMET DeSoestef Sfe» Duinen B. en W. oneens met commissie beroepschriften in tennishal-affaire Gemeentebestuur manoeuvreert zich in de problemen t 1 BRUIDSREPORTAGE FOTO HERMAN VAN DAM I A 5e en 6e klassers van de o.l.school in Overhees: i ....eiüiifiK- b.v. Auto-plaatwerk/Spuitbedrijf 1e Heeserlaantje 2 Soest Telefoon 02155-18600 Nieuwe commandant DATIM- Soestduinen VVV Nieuws ■%s imi .111 woensdag 14 juli HIK'' jgpgvtr-' -*y m* Op lagere scholen besteedt men tegen woordig, veel meer dan vroeger, aan dacht aan zaken als natuur en milieu. Verkeerslessen kwamen voorde oorlog nauwelijks voor en vakken als han denarbeid waren toen totaal onbekend. Nu ligt dat wat anders. Leerlingen van pedagogische academies weten er tij dens hun sta ge-periodes ook weg meer en spreekbeurten en werkobjeeten zijn in. •lammer is dikwijls dat de zo bezig gehouden jeugd er in de praktijk een potje van maakt. Vorige week nog helden verbolgen Soestersons op om te vertellen dat de lieve jeugd de eenden in de vijvers in de wijk Overhees met stenen bekogelde. Dagelijks ervaren we hoe fietsende jeugd geleerde ver keersregels verkracht al moet bij bei de voorbeelden gezegd worden dat ouderen niet altijd het goede voorbeeld geven. Wie ooit staat te wachten bij een rood voetgangersoversteeklicht ziet juist die ouderen, en dan veelal mensen van boven de zeventig, rustig door rood licht lopen. In de openbare lagere school in Over hees heeft de stagiaire „juf" Dieneke haar kinderen toch eens laten opschrij ven wat zij zoal van de wereld van de grote mensen vinden. Fijn dorpje ..Soest is een fijn dorpje", zegt Petra v.d. Akker, maar zij komt dan ook uit Amsterdam. ..Daar is het toch niet meer normaal". Het valt haar op dat je in Soest iederen die in de buurt woont kent en ook dat er veel scholen in Soest zijn. ..Maar er is maar één Havo; dat is wel stom", vindt Petra. Dan constateert zij dat dé meeste mensen een dier Héb ben; dat Soest een eigen krant heeft en ,,Ze bouwen ook wijken of andere dingen veel!" Positief zijn ook de bijdragen van de kinderen die het hebben over de moge lijkheden sport te beoefenen. Katina Broekhuijzen vindt het. als ..erge paardegek", prachtig dat er liefst vier maneges zijn; Vincent laat weten dat Joop van Diermen een beste judo-leraar is en Mervin Verheij heeft het over de voetbalclubs. ..SEC is de oudste club is Soest; S.O. Soest zit de meeste lede op. En Hees en WZ'49 zijn de slechste clubs in Soest. Alleen SEC doet heel veel activitei ten". aldus Mervin, die gauw nog even klaagt dat het vervoer voor jonge voet ballers slecht geregeld is. Mervin doet wel aan sport maar vindt fietsen naar andere plaatsen kennelijk ..uit de tijd". Astrid Burgstede heeft grote bewon dering voor de Soester harmonie P.V.O. en andere Astrid zegt dat er in Soest ..helemaal geen gebauwen zijn waar je allemaal leuke activiteiten kan doen. Alleen de Borg maar daar is niet zo veel te doen. Het zou veel leuker zijn als er op het trapveldje een golf baan en een zwembad en andere din gen kwamen, wantin de speeltuinen zit je alleen maa je te vervelen. Dus als er een leuk pretpark kwam verveelde je je niet meer", aldus deze Astrid. De speelplaatsen en speeltuinen hou den ook Mirande, Remco, Renee, Bren- da en Christiaan bezig. Miranda vindt ze maar verwaarloosd. ..De rekken zijn erg stroef en sommige dingen kapot". Remco vindt dat er in de wijk Overhees te weinig speeltuinen zijn en Renee klaagt over meedraaiende en roestige rekken. Christiaan zegt dat de speel- atrributen voor „klijne kinderen leuk zijn zoals de glijbaan, de schomels en de wip". Brenda tenslotte heeft het over de troep in de speeltuinen". „Er liggen altijd blikjes. En ook in de telefooncel, daar is ook altijd zo'n troep. Zoals in de speeltuin schrijfen ze op de wip en de glijbaan. Ze steken een vuurtje waar kleine kinderen bij zijn. En in de tele fooncel schrijfen ze dat ook op zo'n telefoonboek en scheuren ze bladzijden uit", aldus Brenda. Milieuverontreiniging Dat het milieu verontreinigd wordt ontgaat de kinderen niet. De meesten hebben het dan over de ..kleine" ver ontreiniging van de .hondedrollen". Remco. Miranda, Bianca, Michael en Mike (de Weerd) vinden het maar treurig dat honden op het speelveldje in de wijk en op de speeltuinen worden losgelaten om hun behoefte te doen. „Kinderen", zegt Miranda, „spelen in de zandbak en graaien in de honde- poep. Ik vind. en dat zullen er wel meer vinden, dat er wat aan gedaan moet worden. Bijvoorbeeld, dat ze wat meer op de honden moeten letten en dat de gemeente een keer in de zoveel tijd alle speeltuinen even moet nakijken. En kapotte dingen moet maken", aldus Miranda. Bianca noemt het voetbalveldje aan de Gemshoorn een „kakveldje" en zij stelt voor bij de mensen die een hond hebben „een briefje in de brievenbus vol hondekak" te doen. Michael constateert dat er in de ge- meentetuinen meer „hondepoep" ligt dan dat er bomen en struiken groeien. „Als je op het trapveldje komt, vliegt de poep je om je oren". Dat vindt Mike de Weerd ook; „je kunt er niet lopen of je staat met je voet in een hondedrol". Vijvers „In Soest zijn vieze vervuilde vijvers, want als ik wil gaan vissen legt er allijd olie in de vijver", zegt Andy Knijpinga. „Dat vind ik niet leuk wand dan zilten er geen vissen en waar geen olie legt vang beter, maar als je ergens ander heen wil gaan dan zit er al iemand te vissen. Maar er legt niet alleen olie in de vijver maar ook plastic-zakken en allemaal andere troep. Daar moet iets aan worden gedaan dat er geen vissen meer ster- fen. En soms als je vist, dat krijgt je soms een oude fiets aan de haak en dat kost je vistuigje", aldus Andy. Ook Heieen Masmeijer heeft geen goed woord over voor de vijvers. „Ik vind het zo stinken als ik langs de kinder boerderij loop. Dat komt door de vij vers. Nu denk je wel ja maar de eenden en de vissen poepen en plassen er in. Maar er ligt hout in en ze gooien op de kinderboerderij eieren kapot en ze bezemen het dan in de vijvers", schrijft Heieen. Bram zegt het jammer te vinden dat „ze" in de vijvers allemaal rommel gooien. Daar gaan de vissen en eenden aan dood. In dat verband is de opmerking van Marlon aardig, die schrijft dat de honden de plasticzakken, waar het huisvuil tegenwoordig in aangeboden moet worden, open trekken. „Dan ligt de hele straat vol troep. Ik vind dat het gewoon weer in de vuilnisemmers moet", aldus Marlon. Tamara vindt kort en bondig dat het milieu in Soest vies is. „Mensen kun nen er wat aan doen, zorgen hun honde poep op te halen en niet plantjes stelen in de tuin. Dat doen sommige mensen wel.. Ook zijn er mensen die klierden Foto: Herman van Dam altijd op borden, stoelen in de trein. Daar staat van die vieze dingen op; je weet wel. Daar moet wat aan gebeu ren". Sander vindt het niet goed dat het industriegebied in Soest zo dicht bij de bewoonde wereld staat. „Wat ik ook niet goed vind is dat dat er huizen zijn gebouwd in het industrie", aldus San- der. De geluidoverlast van de vliegtuigen baart Rarnon van Schalkwijk zorgen. „Dal heeft ten gevolge dat de school kinderen worden afgelijd of de les niet horen en dat geeft last. Zoals blijven zilten, last met de ouders van de kinderen enzovoort". Diana ter Mors tenslotte laat weten dat „de patio in Overhees beter ver zorgd moet worden. Er staan allemaal brandrtettels in en distels. Het staat gewoon afschuwelijk. In het begin zag het er vantastiesch uit. Ze maaien het gras wel, maar de kantjes knipen ze niet", zo schrijft Diana. IJscoman Van heel ander kaliber is de bijdrage van Laurette. Zij wijst op de ijscoman; „hij heeft een muziekje dan weet je dat hij in de buurt is". De man heeft naar de mening van Laurette keus genoeg, maar zij vindt het jammer dat hij niet door het Tromslagerpad rijdt „want ik woon op de v.d. Weydenstraat en het Tromslagerpad is aan de achterkant en hij sjeesd altijd voorbij de v.d. Wey denstraat' Er valt in Soest nog wel het een en ander te verbeteren. En dat verbeteren betreft dan ook het Nederlands dat op school onderwezen wordt. Of zou het daar net zo mee gaan als met de yerkeerslessen?\ ft Li de vergadering van de commissie algemene bestuurszaken (ABZ) heb ben enige leden een kritisch geluid laten horen over het veertiendaagse bezoek dat burgemeester Scholten en wethouder Plomp aan Titusville in Amerika gebracht hebben. Visser (PS) zei erg verbaasd geweest te zijn dat de burgemeester en de wethouder gegaan waren. Over het uiteindelijke resultaat ervan was hij zeer sceptisch en hij merkte op: „Onze problemen zullen niet opgelost worden met dergelijke contacten". Een verslag van de reis stond niet op de agenda van de commissievergade ring, maar de burgemeester voelde zich verplicht toch iets te vertellen over zijn bevindingen en de mogelijke gevolgen van het bezoek. Hij benadrukte dat hij en Plomp op uitnodiging van het stadsbestuur van Titusville de tocht gemaakt hadden en dat de reis volledig gesponsord werd. „Er zijn geen kosten aan verbonden geweest voor de Soester gemeen schap", aldus burgemeester Scholten. In antwoord op Visser's opmerking zei hij dat het zeker niet de bedoeling geweest is de Soester problemen op te lossen, maar wel om het blikveld te verruimen „voor ieder die daar be langstelling voor heeft". Hij adviseerde Visser ook eens naar Titusville te gaan, maar Visser gaf te kennen daar geen geld voor te hebben en zich beslist niet te zullen laten sponsoren. Mevrouw Van Gelder (PvdA) merkte op gen problemen te hebben met de „blikverruiming" maar ook zij gaf blijk weinig heil te zien in de „zuster hand" met Titusville. „Er mag", zei ze, „van onze kant nu geen tijd meer in gestoken worden, want tijd is óók geld". Wat de scholieren-uitwisseling betreft zei mevrouw Greefhorst (CDA) dat er geen nieuws onder de zon was en de heer Jonker (D'77 informeerde of hij dit bezoek als een „incident" mocht beschouwen. „U heeft toch niet meer van dergelijke reizen gepland staan?", vroeg hij. De heer R. van Logtenstein adviseerde de burgemeester zijn ervaring met Titusville door te spelen aan de Neder landse Export Combinatie (NEC) dat de hoofdvestiging in Soest heeft en tenslotte stelde de heer A. Onderdelin- den (WD) vast dat naar zijn mening het bezoek inderdaad een blikverrui ming heeft opgeleverd. In verband met het te verwachten tegenbezoek sprak de burgemeester de wens uit dat de Amerikanen t.z.t. in Soest net zo gastvrij onthaald zullen worden als hij en wethouder Plomp in Amerika. Vandaag, woensdag 14 juli wordt door de commandant van het commando Logistiek en Opleiding, generaal-ma- joor B. Mus, het bevel over het De pót Algemeen-Technisch en Inten dance-Materieel (DATIM) te Soest- duinen opgedragen aan de luitenant kolonel C. J. C. Blokpoel. De heer Blokpoel is de opvolger van de on langs na een ernstige ziekte overleden Lt. kol. J. G. H. Janssen. Lt. kol. Bolkpoel (52) was van 1961 tot 1965 werkzaam bij het toenmali ge Depót Motor Transport Materieel op het Kamp van Zeist, dat bij eer reorganisatie is opgegaan in het DA- TIM. Tot 1967 was hij verbonden aar het inmiddels ook opgeheven Detache ment Amersfoort dat op de Beesten markt gelegerd was. Van '67 tot '72 was hij vervolgens geplaatst bij de Geleide Wapen On derdelen in West-Duitsland en var '72 tot '76 commandant Materiee Squadron op de vliegbasis Soester berg. Van '76 tot heden werkte hij bij hel Directoraat Materieel Koninklijks Luchtmacht in Den Haag als hoofc van de sectie Bijzondere Verwervinger en Afvoer. PRAAMGRACHT5 - SOESTDIJK - TEL. 02155-17552 OP TN ZWITSERS BUITEN DE DEUR 7 dagen per week een uitgebreid buttet met onbeperkt kaas. diverse sausen, champignons, tomaat. uit|es, augurkjes, gepotte aardappelen en stokbrood. Prijs p.p. f 22.50 kinderraclette tot 6jaar MO.- tot 12 jaar 115.- i^Tu 11iniii'iiii .SOESTERBERQSESTRAAT 1MJOESTOUINEN021SS 12739 Van juni tot september vertrekt er elke dag een boot van Harderwijk naar Spakenburg, vertrektijd 11.30 uur. Na een boottocht over het Veluwemeer langs de nieuwe polders, komt U in Spakenburg, een stadje uil het begin van de 15e eeuw. U kunt tijdens de overtocht een eenvoudige lunche ge bruiken. In Spakenburg heeft U 2 uur tijd om rond te kijken. Vervolgens vaart U weer richting Harderwijk, waar U ca. 17.45 uur aankomt. Een deskundige gids geeft uitleg. Prijzen voor volwassenen 18,-, kinderen 12,-. Beneden 2 jaar gratis. Op woensdag 21 juli is de officiële opening van de Spakenburgse dagen 1982, die zullen dan elke woensdag in juli en augustus zijn. Het „Wad Rock Festival" is op zater dag 31 juli, op het sportveld „De Waal". Waalderweg in De Waal Texel. Aanvang 15.00 uur, prijs 14,- per persoon. Stichting Loosdrecht Festival organi seert het: „Loosdrecht Festival 1982", van maandag 12 juli t/m zaterdag 21 augustus. In de Swingboei, de boten- loods van Ottenhome, Oud-Loosdrecht- sedijk 212, te Loosdrecht. Er zijn diverse optredens. In het Sportpaleis Ahoy' komt op maandag 2 augustus The Steve Miller Band. Aanvang: 20.00 uur. Kaarten kunt U hier bespreken, toegangsprij zen zijn: 30,-, 27,50, 25,- en 22,50. In de Oude Kerk te Soest is op 17 juli een orgelconcert van Jan Janssen, aan vang 20.15 uur. Prijs 5,- en 3,- voor 65 en CJP. Op Flevohol' is nu een kóllektie van 7000 cactussen en vetplanten, die over de hele wereld voorkomen. Van sommige soorten bevindt zich op Flevohof slechts één exemplaar, waardoor de kóllektie wetenschappelijk gezien van onschatbare waarde is en gezien mag worden als de meest unieke, maar ook grootste verzameling van de wereld. In de Stadsschouwburg te Utrecht komt van 23 juli tot 1 augustus de Hoofdstad Operette met Der Zigeuner baron, aanvang 20.15 uur. Op 10,11 en 12 augustus organiseert de st.il „Duinbak" aan de Bosstraat 94 voor alle ruiters en amazones onder de achttien jaar, een gezellig j)h£rden- pony feest. Iedere paarden/ponj^liêP?' hebber is daarbij welkom. Er worden drie dagen wedstrijden, spelletjes, puz; zelritten en andere aktiviteiten gehou den, er is een barbecue ter afsluiting en het is de bedoeling dat de deelnemers op het terrein overnachten. Voor meer informatie kan men terecht bij „De Duinbak". Er komt een kursus politieke vorming in Soest. De kursus start op een dins dag- of woensdagavond; 21 of 22 sep tember en bestaat uit 12 bijeen komsten. De deelname aan deze kur sus bedraagt 50,-. Vrouwen die be langstelling tonen en meer informatie willen hebben omtrent deze kursus, kunnen zich wenden tot; Toos Slagt, Koninginnelaan 113a, tel. 17641 en Ma rijke de la Mar, Van Goyenlaan 135, tel. 10084, Het Avonturenpark Hellendoorn heeft er een nieuwe attraktie bij en wel De wildwaterbaan. De wildwater- vaarders stappen onvervaard in holle boomstammen en worden door een maar liefst 500 meter lange woeste rivier gestuwd, 't Hoogtepunt van deze enerverende reis bevindt zich op 't eind, als er een vrije val van 12 meter wordt gemaakt. Een pure sensatie voor jong en oud. Er ligt hier een leuke folder met nog meer inlichtingen hier voor U klaar. Een vakantie tip! Heeft U de gids ,,'n Dagje uit met de kinderen" al, van lekker weg in eigen land? Er staan 68 ideeën, tips en informatie over musea, attraktieparken, dierentuinen, rekreatiecentra, exposities en rond vaarten. Deze unieke gids is hier te koop voor slechts 2,95. In Kasteel Groeneveld is tot 29 augus tus een expositie van zeven kunste naars uit Eemland, onder de titel „Met het oog op Eemland". In diverse zalen en monumentale gangen van het prachtige Kasteel hangt werk van Piet Klaase, Marianne Giltay, Joanike Ring, Jan Lips, Henk Slijper. Coraline Boomsma en Humphrey Benett. Deze tentoonstelling is georganiseerd in samenwerking met de Vereniging „Vrienden van Eemland". De VVV Utrecht organiseert t/m 20 augustus iedere donderdag- en vrijdag middag busrondritten door de stad o.l.v. WV-gidsen. Er is een route van ongeveer een uur samengesteld, die leidt door diverse stadsdelen; via de singels en de oude binnenstad o.a. naar Rijnsweerd en eindigd in de Railroad- Bar van Holiday Inn, van waaruit U een schitterend uitzicht heeft over de stad. Hier wordt U een consumptie aangeboden. Prijs voor volw. 4,50; kinderen t/m 11 jaar 3,-. Kaarten in voorverkoop bij WV Utrecht. In het Concertgebouw te Amsterdam worden ook deze zomer weer een aantal Zomeravondconcerten gegeven door het Amsterdams Philharmonisch Orkest, het Concertgebouworkest en het Nederlands Kamerorkest. Deze concerten worden gegeven op 6, 10. 13, 17, 20, 21, 27, 28 en 30 augustus en op 4 sept.. Aanvang 20.15 uur. De toe gangsprijs bedraagt slechts 10,-. Al deze concerten worden gegeven in de beroemde grote zaal van het Concert gebouw, voor toeristen een extra reden om deze concerten niet te missen. Op de Prinsengracht te Amsterdam is op 16 juli een pianoconcert op het water. De jonge Amerikaanse pianiste Barbara Nisman zal dan om 20.30 uur een klassiek pianoconcert gegeven op een dekschuit in de Prinsengracht, ter hoogte van het Pulizer Hotel tussen Reestraat en Westerkerk. inq Oprun Opruimin De opruiming t donderdag I Laanstraat 94 Baarn, Tel.: 02154 - 1 44 08 t V.l.n.r. Het echtpaar Sprink en de heren Wetzlar, Plomp, Van Dorssen en Bol. JC i "AT»fc*7K-1' -- - .uv.l.' I Burgemeester en wethouders zijn het niel eens met de leden van de commis sie voor de beroepschriften dat aan Bccrcpoot Hondelmy. B.V. en tennis- leraar R. Blok een vrijstelling van beperkte duur verleend moet worden voor het oneigenlijk gebruik van een industriehal als tennisbal in het uit breidingsplan Amersfoortsestraat te Socsterberg. b. en W. vragen de raad de door de commissie voorgestelde vrijstelling van de bestemmingsplan bepalingen te weigeren. De commissie is tot haar voorstel gekomen vanwege de volgende feiten: 1. Reeds geruime tijd bestaat in Soes- terberg grote behoefte aan een over dekte sport-/tennishal. Van gemeente wege ontplooide aktiviteiten om in deze behoefte te voorzien, hebben tot nu toe geen resultaat opgeleverd. 2. Gebruik van de bedrijfshal (door Beerepoot als zodanig met vergunning gebouwd red. overeenkomstig zijn bestemming blijkt onder de huidige economische omstandigheden vrijwel onmogelijk. Dat is ook door de heer Beerepoot „op genoegzame wijze" aangetoond, vol gens de commissie. 3. De „dringende reden" die vrijstelling van de algeme ne verbodsbepaling rechtvaardigt wordt gevormd door de gebleken on mogelijkheid van een renderende ex ploitatie onder de geldende omstandig heden. 4. De omstandigheid dat mo menteel een herziening van het be stemmingsplan Amersfoortsestraat in voorbereiding is, biedt de mogelijkheid te onderzoeken of aldaar uit een oog punt van Ruimtelijke Ordening het bedrijven van sportaktiviteiten blij vend dient te worden geweerd. De voorgestelde tijdelijke vrijstelling, kan volgens de commissie in principe verleend worden tot het tijdstip waar op de herziening van het bestemmings plan Amersfoortsestraat door Gedepu teerde Staten zal zijn goedgekeurd. Mocht er- in de tussentijd op legale wijze in de behoefte aan een sporthal worden voorzien, dan kan de vrij stellingstermijn daarmee gelijk lopen. Burgemeester en wethouders zijn ech ter van mening dat de inwilliging van het verzoek van Beerepoot en Blok pas kan plaatsvinden via een wijziging van het bestemmingsplan. Het college wijst ook op andere belan gen die in het geding kunnen zijn zoals van buren en mensen die concurrentie verwachten. Als voorbeeld daarvan wordt verwezen naar een brief van het Tenniscentrum Soestdijk. Het college stelt zich verder ook op het standpunt dat de tijdelijke vrijstelling in feite „zeer onbepaald" is. Het kan nog vele jaren duren en bovendien wordt met het verlenen van de vrij- stelllng het gebruik als sporthal legaal. „En wat dient er met eventuele bouw- aanvragen te geschieden voor douches/toiletgroepen en wellicht een i Kunnen deze dan in redelijk heid worden geweigerd? Het staat voor ons wel vast dat elders geen hal tot si.tnd kan worden gebracht als de vrij stelling wordt verleend", aldus het college. Er wordt nogeens op gewezen dat juist de tennissport relatief gezien veel in komsten oplevert en dat daardoor an dere sporten wellicht in de hal totaal niet aan bod zullen komen. Het college vraagt de raad of de gemeente voor die takken van sport dan zelf moet zorgen. Tenslotte wijst het college nog op de te verwachten realiteit dat straks na jarenlang tijdelijk gebruik, deze (in dustrie )hal als een legale sporthal ingepast zal moeten worden en dan on danks het feil dat elders een (legale) sporthal tot stand is gekomen. „Uiteraard streven ook wij naar het tot stand brengen van een sportaccom modatie in Soesterberg. Dit vergt evenwel een goed onderzoek en een ge richte begeleiding van de gemeente, zodat de totale gemeenschap van Soesterberg daarvan kan profiteren op het moment dat een accommodatie beschikbaar komt. De realisatie van een dergelijk project dient echter via een procedure te geschieden en niet via het verlenen van een vrijstelling als hieraan de orde is", aldus B. en W. in een schriftelijke reaktie op het voorstel van de commissie. A.s. donderdag moet de raad beslissen. Foto: Herman van Dam „Wrlbmider dr», G- A. .W-G. AJTIomp, de. rec tor van het Baarnsche Lyceum drs. J. C. van Dorssen; de oud-voor zitlér 'van het Van der Huchtbestuur dr. J. Bel en de huidige voorzitter van hel bestuur drs. J. F. Wetzlar hebben j-1. zaterdag tijdens de officiële af scheidsreceptie met veel lof gesproken over het werk dat de heer J. F. Sprink als hootd van de Van der Huchtschool aan de Pauliis Potterlaan heeft ver richt. De heer Sprink gaat met pen- Wethouder Plomp herinnerde onder meer aan de nieuwbouw periode en het betrekken van de prachtig ingerichte school; drs. Van Dorssen roemde de hoge kwaliteit van het onderwijs dat aan de school gegeven wordt en dat ondermeer bij de toelating tot het Baarnsch Lyceum tot uiting komt. Dr. Bol prees de sfeer op school, die ten goede is gekomen aan de naam die de school zich alierwege heeft verworven. Veel waardering zei de heer Bol ook te hebben voor de wijze waarop de heer Sprink de vernieuwingen in het onder wijs benaderde en daarvan alleen overnam wat goed was. Bij de woorden van de heer Bol sloot drs. Wetzlar zich aan. „U bent er in geslaagd zowel voor kinderen, ouders als team een fantastische sfeer te creëren", aldus de heer Wetzlar. Hij bood namens het bestuur gereedschap aan. De heer Bol overhandigde een boekje óver taaiprojecten. Na het offi ciële gedeelte volgde een druk bezoch te receptie, waarvoor het terras van het restaurant Darthuizen, nauwelijks ruimte bood. Hel dagelijks bestuur van Soest heeft zich naar het zich laat aanzien in de problemen gemanoeuvreerd door als nog een standpunt van de Raad van State naast zich neer te leggen. Het betreft de beslissing van de afdeling geschillen van de Raad inzake het beroep dat de heer Van Rouwendaal instelde tegen de hem door b. en w. aangezegde sluiting van zijn timmer werkplaats in het bijgebouw van een oude boerderij aan de Koninginnelaan. Het lH*roep werd ongegrond verklaard; met ander woorden de gemeente werd in het gelijk gesteld. Achteraf is het gemeentebestuur nu toch overstag ge gaan en wil het de heer Van Rouwen daal de eerst geweigerde hinderwet vergunning toch verlenen. De heer Van Rouwendaal vestigde zich in 1976 aan de Koninginnelaan met een timmerwerkplaats, in een gebied dat een agrarische bestemming heeft. Een vergunning had hij niet. Pas ruim vier jaar later kwam de gemeente in aktie en kreeg Van Rou wendaal aangezegd het bedrijf eind 1980 te sluiten. Van Rouwendaal teken de beroep aan en op 30 juli 1981 kwam het besluit van de Raad van State af. dat de sluiting doorgezet kon worden. Bijna een jaar later, op 21 april 1982 lieten burgemeester en wethouders weten aat op zo mei tot sluiting van het bedrijf zou worden overgegaan. Voor het zover was, had Van Rouwendaal de werkplaats ontruimd, maar toen wet houder Menne korte tijd later Van Rouwendaal uitnodigde voor een ge sprek over deze kwestie, bleek de timmerwerkplaats weer ingericht te zijn. Voor de argumenten van de heer Van Rouwendaal. dat de werkgelegenheid voor twintig mensen in gevaar zou komen, is de wethouder en later ook het college, door de knieën gegaan. Besloten is nu. met het oog op de moeilijke economische situatie, het be stemmingsplan ter plaatse aan te pas- Wijs beleid in eerste instantie maar een open deur voor alle andere pro blemen, waarvan nu direct al genoemd kunnen worden de tennishal van Smeeing op het Soester industrie terrein (moet ontruimd worden); de tennishal van Beerepoot op het Soes- torbergse industrieterrein Amersfoort sestraat en het kantoor van Handels onderneming Meyso en Studio Bart Repko in een woning aan de Varen straat. In al deze gevallen weigert het gemeentebestuur de gevraagde ver- g\mning in verband met strijdigheid met bestemmingsplan bepalingen.

Soester Courant | 1982 | | pagina 3