I ^baxthuifen Soesterberg voelt zich „belazerd" door Soest Prijswinnaars braderie Winkelgroep 't Hart 50 Jaar geleden in Soest Wenken voor fietsvakanties vraagt uw aandacht voor: (Dudekwefó ^oed in a/leh! deSladhoudii ƒ10. Provinciaal bestuur van Utrecht onder voorwaarden bereid tot medewerking aan werkgelegenheidsplan Met De Soester Courant naar de Indische Tentoonstelling; en Schevingen GEMEENTE Bouwzaken Verleende bouwvergunningen Restaurant 4 Kegelbanen Ook: plateservice lunches en uitgebreide keuze a la carte MANAU MEUBELEN Volksuniversiteit Tuin broeken vrijetijdskleding 15 juli 1932 5 i Conninl \;m wtwiisdau 14 juli 198'.? 5 Openbare bekendmaking Toepassing artikel 19 Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet. Bij het college is een aanvraag binnengekomen voor: het oprichten van een overdekt terras aan de woning op het perceel Bosstraat 68 te Soest (kad. gem. Soest, sectie G., nr. 7436). Genoemd bouwplan ligt vanaf vrijdag 16 juli a.s. gedurende 14 dagen ter inzage op de gemeentesecretarie (afdeling I) op de werkdagen tussen 9 en 12 uur. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen bij het college van b. en w. schriftelijke bezwaren worden ingediend tegen het bouwplan. (Niet-gebonden besluiten) Verlening d.d. 22 juni 1982. uitbreiden van een woonhuis op een terrein gelegen aan de Plasweg 45a (kad. gem. Soest, sectie D., nr. 4191). Verlening d.d. 6 juli 1982. uitbreiden van een woonhuis en het bouwen van een garage/berging aan de Julianalaan 14 (kad. gem. Soest, sectie K., nr. 915) plaatsen van een transformatorhuis op een terrein gelegen aan de Amersfoortsestraat 68b te Soesterberg (kad. gem. Soest, sectie E., nr. 3550). bouwen van een garage op een terrein gelegen aan de Pelikaanweg 25 (kad. gem. Soest, sectie k., nr. 532); Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de publikatie bij het college van b. en w. een gemotiveerd bezwaar schrift indienen. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155-22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 - 12.30 - 13.30 - 17.00 UUR Prins Hendriklaan 1 Soest Telefoon 02155-13807 Via de Nationale Ombudsman is oud-gemeenteraadslid en oud voorzitter van de Soesterbergse wijkraad de heer P. C. Pieren er achter gekomen dat de over dracht van de Rademakerstraat door het Rijk aan de gemeente al vorig jaar december officieel heeft plaatsgevonden. 19 december werd het Konink lijk Besluit getekend dat de weg bij de gemeente Soest in beheer en onderhoud werd ingebracht. Met de brief van de ombudsman geconfronteerd reageert wethouder Hoekstra dat hij nog steeds wacht op de feitelijke overdracht, om dat de inspectie der Domeinen in Arnhem er verder nog steeds geen werk van gemaakt heeft. „Het wachten is op de notaris", zegt hij. Gemeentevoorlichter Van Os be weert dat het KB begin januari '82 bij de gemeente is binnengekomen. „Ik begrijp niet dat de gemeenteraadsleden daar geen melding van gemaakt hebben; óók niet tijdens de verkiezingsbijeenkomst te Soesterberg. Wat we nu weten, wisten we ook in maart al. We moeten wachten op de feitelijke over dracht via de notaris en Domeinen heeft blijkbaar geen haast. We rekenen er nu op dat het eind augustus geregeld is", aldus de heer Van Os. De overdracht van de Rademaker straat speelt al vele jaren; eigenlijk al vrij vlot na de opening van het nieuwe weggedeelte dat het doorgaan de verkeer uit Soesterberg houdt. Voor het opknappen van de Radema kerstraat, in een poging om de straat wat aantrekkelijker te maken voor de middenstander en het winkelende publiek, zijn destijds een aantal ont werpen gemaakt. Er werd zelfs een keus gemaakt, maar alle gesprekken liepen vast op de mededeling van de Foto: Herman van Dam 7orige week woensdag werden in het filiaal van de Bondsspaarbank aan de Koninginnelaan de prijzen uitgereikt van de vedstrijd welke gehouden werd tijdens de braderie van de Winkelgroep 't Hart. )e wedstrijd hield in het plaatsen van de juiste tekst bij vier verschillende folders en alle folders hadden betrekking op het pedaal jongerenpakket van de Bondsspaarbank. let beste deed dat Henry Schepers, die zijn oplossing beloond zag met een radio-cassetterekorderEen „piekfijnreke- iing" met vijftig gulden kregen Susan van Zutphen en Peter Stilma en eenzelfde rekening, maar dan met vijfentwintig lulden kregen Sandra Pieters, Gertinde Tolboom, Cynthia Comelissen, Bianca van Hofslot en Jeffrey Dorresteyn. la de uitreiking van de prijzen poseerden de gelukkige winnaars voor onze fotograaf. Gebruik een degelijke fiets, die in goede stoat van onderhoud is. Zeer lichtgebouwde fietsen zijn met berekend op zware bagage. Gebruik fietstassen zowel boven en naast het voorwiel als boven en naast het achterwiel, zodat bagage qua volume en gewicht gelijkmatig kan worden verdeeld. Dat stuurt beter en de fiets blijft in evenwicht. Zeker in het buitenland zijn vrijwel altijd versnellingen gewenst. In de bergen zijn minimaal 10 versnellingen onontbeerlijk. Neem voor onderweg reparatiemateriaal en een fietspompje mee. Bij lange tochten in het buitenland ook reserveband en -onderdelen. In andere landen zijn remmen op voor- èn achterwiel vaak verplicht, maar altijd gewenst. Zorg voor een degelijk fietsslot en eventueel kabel- of kettingslot als extra. Plak kaartje met naam, huisadres en telefoonnummer op uw fiets en draag persoons gegevens bij u. Noteer framenummer en andere gegevens van uw fiets, zodat bij vermissing nauwkeurig aangifte kan worden gedaan. Regel tijdig het eventueel nodige vervoer van uw fiets per trein, bodedienst of vliegtuig naar uw vakantiebestemming of vertrekpunt. Zet vantevoren de route uiten kies daarvoor kaarten op schaal 1:50.000 of 1:100.000. Kies vantevoren de overnachtingsplaatsen en reserveer zo nodig. Vertil u niet aan te lange dagafstanden. Neem naar het buitenland woordenlijstje mee met vertaling van benamingen fiets onderdelen. plaatselijke overheid: „Rijkswater staat schiet niet op; de overdracht is niet rond!" Vorig jaar en óók dit jaar nog tijdens de forum-avond in verband met de gemeenteraadsverkiezingen, lieten de lijsttrekkers in Soesterberg niet blijken iets van het Koninklijk Besluit van 19 december 1981 te weten. Het wachten was nog steeds op de over dracht, beweerde onze plaatselijke po litici. Koninklijk Besluit „Op voordracht van Onze Minister van Verkeer en Waterstaat van 27 november 1981, enz....; overwegende dat met de gemeenten Soest en Zeist overeenstemming is verkregen om trent het bij hen in beheer en onder houd respectievelijk in beheer over brengen van de in die gemeenten ge legen voormalige gedeelten van de rijksweg De Bilt-Amersfoort, welke weg niet voorkomt op het rijkswegen plan 1968; Gelet op de wet van 24 november 1932 houdende vaststelling van een regeling betreffende het door het Rijk bij anderen in beheer of onderhoud overbrengen enz. hebbben goedgevonden en verstaan: Artikel 1 1. Het Rijk bij de 'gemeente Soest in beheer en onderhoud over het in die gemeente gelegen vpormalige gedeelte van de rijksweg De Bilt-Amersfoort, plaatselijk bekend als Rademaker straat en Banningstraat, van km 82,770 (grens met de gemeente Zeist) tot km 84,040. sterker dan eikèn lager in prijs! Uitgebreide keuze in manau en rotan van de allerbeste fabrikaten bij "Eigentijds Wooncomfort". Makkelijk bereikbaar in het gezellige Baarnse Winkelcentrum. Tevens levering van GORDIJNEN VITRAGE - TAPIJT- en MEUBELSTOFFEN Tevens flinke sortering mand- en netwerk. -■^igentyda- clOooncomfort Brinkstraat 34, Baarn. Tel.: 02154-20396 Beroving op straat Een 20-jarige Amerikaan is vorige week woensdagavond om'streeks half elf, op de grens Burgemeester Grothe- straat-Van Weedestraat door drie on bekende mannen beroofd. Hij werd door hen aangesproken en toen hij blijk gaf hen niet te verstaan, werd hij vastgegrepen, Terwijl twee van de mannen zijn armen vasthiel den, trok de ander een mes, waarmee hij dreigde. Daarna namen zij zijn portefeuille af en verdwenen hard lopend. In de portefeuille zaten een bankbiljet van 25 gulden en een van 5 gulden, een 5-dollar biljet en vijf biljetten van 1-dollar. De met het mes dreigende man, was net als zijn twee kornuiten ongeveer twintig jaar oud. Hij was fors gebouwd en circa 1.80 meter lang. Hij had blond haar dat tot zijn schouders hing en een blonde snor en hij droeg een groen windjack met een ritssluiting en een groene corduroy broek. De twee ande re mannen waren iets kleiner. Foto-apparatuur gestolen Uit een woning aan de Staalwijklaan werd foto-apparatuur ter waarde van 1600 gulden gestolen. Om bij zijn buit te kunnen komen, forceerde de onbeken de dader een raam. Illegaal gebruik Natuurbad Zowel zaterdagmorgen vroeg als in de nacht van zaterdag op zondag heeft de politie zwemlustigen uit het Soester Natuurbad gehaald. Zaterdagmorgen ging het om twee meisjes en twee jongens en in de nacht, om een achttal jeugdigen die met drie auto's naar het bad gereden waren. 2. Het Rijk brengt bij de gemeente Zeist in beheer en bij de gemeente Soest in onderhoud over het in eerst genoemde gemeente gelegen voormali ge gedeelte van de rijksweg De Bilt- Amersfoort, plaatselijk bekend als Ra demakerstraat, van km 82,580 tot km 82,770. 3. De in de vorige leden omschreven weggedeelten zijn aangegeven op de bij dit besluit behorende tekening nr. 81.084. 4. In de overbrenging zijn begrepen de in en op de weggedeelten aanwezige verhardingen en alle andere tot die weggedeelten behorende werken, voor zoveel één en ander in beheer en onderhoud is bij het Rijk en niet behoort tot het Staatsbedrijf der Poste rijen, Telegrafie en Telefonie. 5. Het beheer en onderhoud van de vooromschreven weggedeelten wor den overgebracht voor zoveel deze bij het Rijk berusten. Artikel 2 De gemeenten Soest en Zeist treden door de overbrenging in beheer en on derhoud respectievelijk in beheer van de in artikel 1 omschreven weg gedeelten tegenover derden in de rech ten en verplichtingen van het Rijk te dier zake. Artikel 3 De overbrenging in beheer en onder houd respectievelijk in beheer van de in artikel 1 omschreven weggedeelten geschiedt om niet. Onze Ministers van Verkeer en Water staat en van Financiën zijn belast met de uitvoering van dit besluit. 's-Gravenhage, 19 dec. 1981. Voor de gek houden Met de heer Pieren vraagt heel Soes terberg zich af wie nu wie voor de gek houdt. Domeinen en Rijkswater staat de gemeente óf het gemeentebe stuur de Soesterbergers? Altijd heeft men zich verscholen achter de zo,.rtjoeizaam Jopende onderhande lingen niet de g'eméénte Zeist. In een wat later stadium werd daarbij gezegd „dat het ook zoveel geld kost! De heer Pieren vindt dat de raads fracties de plicht hebben uit te zoeken waarom het K.B. van 19 december '81 onder tafel gebleven is. Wethouder Hoekstra zegt bij Domei nen regelmatig aangedrongen te heb ben of afhandeling van de overdracht. „Ik heb", zegt hij, ,,ze duidelijk ge wezen op de belachelijkheid van deze vertraging, maar er wordt niet op ge reageerd. Dan rest ons niets anders dan wachten". Is de overdracht ook feitelijk rond, dan staat de Soesterbergers een uit stel-periode te wachten, want Soest heeft geen geld voor het uitvoeren van de opknapbeurt. Voorlichtingsambtenaar Van Os wijst in dat verband op de door de gemeenteraad vastgestelde prioritei tenlijst. De reconstructie van de Ra demakerstraat, waarvoor 1,7 miljoen gulden is ingevuld, komt voor onder de „zeer gewenste" voorzieningen. Daarvóór staat de aanzienlijke grote re lijst met voorzieningen die de hoog ste prioriteit „noodzakelijk" gekregen hebben. Winterprogramma in concept gereed Hel winterprogramma van de Volks universiteit Soest /Soesterberg is ge reed. In de maand augustus wordt het huis aan huis bezorgd. Globaal bevat het programma weer een flink aantal talencursussen; de cursus algemene ontw ikkeling; kunst geschiedenis; astrologie; dammen; bridge; broodbakken; koken; kruiden- kennis; kleine reparaties (meubelen en/of auto's). Er staan ook enkele lezingen gepland, zoals over parapsychologie en over Suriname. Suriname. Vanaf 1 september kan men zich voor één of meerdere cursussen aanmelden bij het bureau van de Volksuniversti- teil. Steenhoffstraat 46 (Artishockge- bouw) elke woensdag van 9.00 tot 12.00 uur. Tussen 7 en 18 september is het kantoor extra geopend en wel op iedere dins dag en donderdag van 13.30 tot 15.30 uur en op de zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur. Het kantoor is telefonisch bereik baar onder nummer 22195. Restaurant „Soester Natuurbad" v. Weerden Poelmanweg 4 Soest Tel. 13156 b.g.g. 22937 Voor een ouderwets gezellige brui loft, receptie of bedrijfsfeest. Ook voor uw vergaderingen reserveren wij onze zaal. Als vanouds vaste lage prijzen. Zeer grote parkeergelegenheid. Het gehele jaar geopend Informeer vrijblijvend. Zaal: 200 personen. Steeds meer mensen ontdekken de goedkope boeken- kelder met meer dan 2000 in prijs verlaagde (^jV^boeken O BOEKEN - TIJDSCHRIFTEN - KADOHOEK EN DE GOEDKOPE BOEKENKELDER VAN WEEDESTRAAT/STADHOUDERSLAAN Reisbureau Gerth-TEL. 1 7699 Nu slechts ma v.V\teedestraattlc tel.12424 Soest Di- provincie Utrecht is in principe bcreiil medewerking te verlenen aan hel werkgeli-genheidsplan van de rege ring. D.il heelt een delegatie van het proMiici.inl bestuur gisteren in Utrecht vi-rkl.iard tijdens een gesprek met si.tatssecreliiris P. van Zeil van sociale zaken en werkgelegenheid. Het ministerie moet, aldus het provin ciaal bestuur, wel aan twee voorwaar den voldoen. Het Rijk moet de uit oefening van de provinciale taak finan cieel mogelijk maken, en er moet meer duidelijkheid komen over de werkre latie tussen gemeenten en provincie. De staatssecretaris stelde echter op beide onderdelen het provinciaal be stuur teleur, door geen harde uitspra ken te doen. Wel zegde Van Zeil toe de opmerkingen en ervaringen van de provincie zo mogeli jk op te nemen in de tweede versie van het werkgelegen heidsplan. Het was het eerste gesprek, dal de bewindsman over de uitvoering van het werkgelegenheidsplan voerde met de provincies afzonderlijk. Tijdens het gesprek deel Van Zeil tevens mee, dat de gelden die aanvan kelijk ter beschikking waren gesteld om deeltijdarbeid te bevorderen in de markt-sector anders zullen worden be steed. De gelden, die de regering opzij heeft gelegd voor bevordering van de deeltijdarbeid bij overheidsinstel lingen blijven wel beschikbaar. Hoe veel de provincie Utrecht daarvan krijgt wordt binnenkort bekend ge maakt Bromfietster breekt pols Bij een botsing met twee haar tege moet rijdende fietsers kwam een 19-ja rigeJ»romfietster op de Steenhoffstraa te vallen. Zij brak daarbij haar pols De twee fietsers, jongens van respec tievelijk 17- en 15 jaar, reden voor hen op het links van de weg gelegen fiets pad. Zij bleven ongedeerd. Op dinsdag 19 juli a.s. De groote belangstelling voor de imposante Indische tentoonstelling te Vincennes bij Parijs als onderdeel van de Exposition Coloniale is aanleiding geweest tot het voeren van een intensieve actie om deze cul- tureele waarde voor ons land te behouden en op eigen bodem een waardige plaats te geven. Het is nu eenmaal aan de meeste tentoonstellingen eigen na een korte schittering als een stralende zon onder te gaan aan den gezichtseinder der vergetelheid. Nederland heeft hier evenwel haar taak begrepen. Het Nederlandsche volk heeft gevoeld, dat deze tentoonstelling een blijvende waarde vertegenwoordigt voor ons volk. Deze tentoonstelling in het Westbroekpark te Schevingen ondergebracht is grootscher dan in Parijs. Het meer permanente karakter maakte dat gewenscht en mogelijk. Ons volk moet meer meeleven en meer voelen voor ons groote land van overzee. De liefde voor tropisch Nederland kan slechts groeien bij diepere kennis van dat land en breeder aanvoelen van het volk. Het is ook deze gedachte, die onze directie aanspoorde een poging te doen om onzen lezers die gelegenheid te bieden op een wijze, die onder, ieders bereik ligt. De directie heeft met de bekende en goed geoutilleerde busonderneming van de fa. Geerestein (die o.a. ook den busdienst Baarn-Amersfoort onderhoudt) een overeenkomst aange gaan tot het organiseren voor hare lezers van tochten per luxe touring car naar de Indische Tentoonstelling. De keuze van de onderneming viel mede op deze firma, omdat zij in Baarn geen onbekende is en wat comfort harer wagens en betrouw baarheid van personeel betreft de toets der scherpste critiek kan door staan. Om zooveel mogelijk ieder in de gelegenheid te stellen zijn kennis van Insulinde te vergrooten en tevens te genieten van een heerlijken tocht is de prijs uiterst laag gesteld op: Slechts 3,- per persoon (kinderen beneden 15 jaar ƒ2,-). Toegang tot de tentoonstelling inbegrepen. Verbetering wegen Met de lang verwachte verbetering van de Soesterbergschestraat, Nieuweweg en Beukenlaan, zal spoedig een begin worden gemaakt. Door de N.V. „De Geruischlooze weg" te Heemstede, aan welke onderneming het werk werd opgedragen, werden de legeerwagens reeds aangevoerd en geplaatst aan de Eikenlaan. Ook werd reeds materiaal aangevoerd en een groote partij houtwerk langs de Soester bergschestraat gedeponeerd. Het is te hopen, dat het werk in vlug tempo zal worden uitgevoerd. We zullen dan van enkele bij uitstek slechte wegen zijn verlost, terwijl het werk ter plaatste aanmerkelijk zal worden bevorderd. Goede toe gangswegen tot een gemeente bevorderen niet weinig dit verkeer en het toerisme. Onderbeplanting De onderbeplanting met eikels, beukennootjes, enz., welke dit voorjaar in de bosschen in de omgeving Soesterbergschestraat werd toegepast, doet het zeer goed. Ter voorkoming van vernieling dezer aanplant, zijn de onderbeplante bosschen met palen en draad afgezet. Voor de vele plaatsgenooten en vreemdelingen echter, welke vooral in deze tijden de bosschen bezoeken, is deze afzetting geen bezwaar, omdat op zeer veel terrein de onderbeplanting niet werd toegepast en welke terreinen en bosschen als gewoon toegankelijk zijn. Landdag Prov. Jeugdkerken Zaterdag 16 Juli zal op het terrein Bosstraat 20, de landdag der FTov. Jeugdkerken gehouden worden. Ds. Stam uit Rotterdam, zal de jeugd dienst leiden. Verder zal de heer Schilp uit Utrecht declameeren en zullen reidansen uitgevoerd worden. Aanvang 3 uur n.m.

Soester Courant | 1982 | | pagina 5