WIE VANGROTERE FOTO'S HOUDT, KRIJGT EEN STRANDBAL uon Sportstichting akkoord met 45.000 gulden voor atletiekbaan Meningen van lezers TAXI KLOMP 12984 De laatste keer (eindelijk) zinnig en zakelijk Soesterberg blijft verstoken van sporthal Dit jaar nog fietspaden langs Eigendomweg en Nieuwe weg IKV-Soest spreekt zich uit over Vredeskamp VVV nieuws TEL. vn foto-f ilm-uideoc^ Birkstraat Z SOEST Gemeenteraadsvergadering 2 3 SopsU-r Courant van woensdag 21 juli 1983 3 Dertien van de vijfentwintig leden van de gemeenteraad hebben vorige week tijdens de maandelijkse vergadering besloten dat de bedrijfshal te Soester- berg van de heer Beerepoot niet ge bruikt mag worden voor sport. Een krappe meerderheid van de raad legde daarmee het advies van de commissie voor de beroepschriften naast zich neer en ging akkoord met de opvatting van burgemeester en wethouders dat voor een dergelijke aktiviteit geen vrij stelling van de bestemmingsplanbe palingen gegeven kan worden. Het standpunt van de commissie voor de beroepschriften werd verdedigd door de heer Bei jen (VVD). Hij stelde zich. aan de hand van publicaties, op het standpunt dat een vrijstelling van de bestemmingsplanbepalingen gege ven moet kunnen worden ,,als het meest doelmatige gebruik niet kan worden bereikt". De heer R. van Logtenstein (CDA), eveneens lid van de commissie, zei dat hij de opvatting van de commissie niet deelde omdat hij huiverig is dat beleid en wenselijkheid door elkaar gehaald worden". Zijn fractiegenoot Storimans zei echter geen redenen te zien om de vrijstelling niet te verlenen, terwijl de CDA-er Verheus wees op de te verwachten inpassing van tennisbanen welke in hetzelfde bestemmingsplan gelegen zijn. De heer Nuijten PSzei kort en bondig voor de vrijstelling te zijn, maar de heer Kingma (PvdA) vond dat er niet gesjoemeld kon worden met de wet. ,,Het is onverantwoord in dit geval met de commissie mee te gaan. De conse quenties daarvan zijn te verregaand". Mevrouw Greefhorst (CDA) was het met Kingma eens, maar de heer Blaauw (WD) en mevrouw Allard (D'66) steunde het voorstel van de commissie. Met een verwijzing naar Blaauw's opmerking over een kantoor in een woonwijk, zei wethouder Menne dat dit nu een kwestie van beleid is. ,,Er staan meerdere hallen in Soesterberg leeg, die ook voor sport gebruikt kunnen worden. Er is geen moed voor nodig om de vrijstelling te geven, maar uit een oogpunt van rechtszekerheid en beleid zullen we moeten weigeren". Er werd gestemd: tégen het voorstel van de commissie stemden de wethou ders Van Stiphout, Plomp, Hoekstra en Mennede VVD-ers Ebbers en Onder- delingen; de CDA-ers Greefhorst, Bol huis, Stam, Van Logtenstein en Van Poppelen en de PvdA-ers Van Gelder en Kingma. Met veertien tegen elf stemmen heeft de raad vorige week besloten nog dit jaar de Eigendomweg en de Nieuwe- weg te voorzien van fietspaden. Het plan was al opgevoerd op de be groting voor dit jaar, maar de werk groep uit de raad, die zich sinds maart bezig gehouden heeft met noodzake lijke bezuinigingen, zette de uitvoering op de zogenaamde „oktober-lijst". Dat houdt in, volgens de werkgroep, dat de beslissing over de uitvoering, met alle daaraan verbonden kapitaals- lasten, overgelaten wordt aan de nieu we raad. Op initiatief van de CDA-er Van Poppe len besloot de raad in de juni-vergade- ring de uitvoering alsnog naar voren te halen. Met andere woorden de nu zittende raad gaf toen te kennen de uitvoering toch niet langer te willen uitstellen. Verkeerstechnisch is het onverantwoord de zaak aan te hou den. In de daaropvolgende weken werd het plan zowel in de commissie openbare werken als in de commissie verkeer besproken. Aandacht werd besteed aan uitvoering van een deel van het plan. In de vergadering van de commissie financiën rees echter verzet tegen deze gang van zaken omdat daardoor de begin dit jaar genomen beslissing alle uitgaven te bevriezen,, tenzij er dek kingsmiddelen voor worden gevonden, r ondergraven werd. De CDA-er Bolhuis verwoordde dat tijdens de vorige week gehouden ver gadering ,,De noodzaak van het werk bestrijd ik niet, maar het voorstel is onvoledig. De wijze van dekking ont breekt. We zijn nu bezig", aldus Bol huis, ,,de begroting voor '83, die al een tekort heeft van circa 2 miljoen, te belasten met 135.000 gulden. Dat kan betekenen dat wij volgend jaar vier man personeel moeten ontslaan". Bolhuis zei dit in reactie op een emotio nele bijdrage aan de discussie van de heer J. van den Brakel (PvdA). Van den Brakel zei gehoopt te hebben dat deze raad de moed zou tonen ,,de mensen uit dit hoekje van Soest te laten komen". „We zijn helemaal verkeerd bezig. We bezuinigen en geven miljoenen uit voor de werklozen. Nu is er een mogelijk heid een verantwoord werk uit te voeren en nu doen we dat vanwege de centen niet", aldus v.d. Brakel. Eerder al hadden zowel de heer Ebbers (WD) als de heer Visser (PS) laten weten de beslissing uit te willen stellen tot oktober. Ook Kingma (PvdA) en mevrouw Allard (D'66) gaven blijk daar geen moeite mee te hebben. Mevrouw Greefhorst (CDA) sloot zich daarbij aan, maar voegde er aan toe dat de reconstructie van de Eigendom weg en de aanleg van het fietspad langs de Nieuweweg ,,hoe dan ook" dan in ieder geval opgevoerd zou moeten worden. De CDA-ers Van Poppelen en Stam betoogden echter dat van uitstel geen sprake meer kon zijn. „We hebben het al jaren beloofdals er nu geen geld is, dan is dat er in 1983 ook niet", aldus Van Poppelen. De heer Stam noemde het .absoluut onverantwoord" de verbeteringen uit te stellen. ,,Een mensenleven", zei Stam ,,is onbetaalbaar". De heer Storimans (CDA) merkte nog op dait door derbeslissing uit te stellen tot oktober, het werk dit jaar niet meer uitgevoerd zal kunnen worden. Dat werd door de wethouder Hoekstra niet bestreden. ,,Als het om de fietspa den gaat en de goedkeuring van gedepu teerde staten komt een beetje snel af, dan kan, als er nu akkoord gegaan wordt met het voorstel, het werk voor de winter klaar zijn". Er werd gestemd, waarbij wethouder Menne, als eenling in het college, ver klaarde tégen het voorstel te zullen stemmen, omdat de dekking van het krediet ontbreekt. ,,Het risico, met een niet-sluitende begroting voor '83 te kun nen komen, is te groot'aldus Menne. Met 14 tegen 11 stemmen werd be sloten de aanleg van de fietspaden nog dit jaar te laten uitvoeren. In de afgelopen weken is de IKV-kern Soest van verschillende zijden bena derd met de vraag: ,,Wat is jullie houding ten opzichte van het Vrouwen Vredeskamp in Soesterberg?". Naar aanleiding daarvan heeft intern be raad plaatsgevonden, dat heeft geleid tot de volgende overwegingen en con clusies. - De aanwezigheid van het Vrouwen Vredeskamp bij de Vliegbasis Soester berg gaf en geeft uitdrukking aan de gevoelens van onmacht en woede ten aanzien van de regering en het parle ment; de Nederlandse politiek heeft nog op geen enkele wijze gereageerd op de eisen die op 21 november 1981 tijden de grote demonstratie in Am sterdam door meer dan 400.000 mensen werden ondersteund. Deze eisen waren: - Geen nieuwe kernwapens in Europa, niet in Nederland, noch in enig ander land; - De Nederlandse regering dient haar instemming met het NAVO-modernise- ringsbesluit in te trekken; - De Nederlandse regering dient haar bondgenoten te vragen het NAVO- moderniseringsbesluit in herover weging te nemen. - Het Vrouwen Vredeskamp is tevens Bouwregistratie- verordening niet vastgesteld De bouwregistratieverordening, waar maanden over gesproken is, is uitein delijk toch niet vastgesteld. Tijdens de vorige week gehouden raadsvergade ring werd het voorstel met 14 tegen 11 stemmen verworpen. Het initiatief om een dergelijke ver ordening te gaan hanteren is afkomstig van de PvdA-er Kingma. Hij lanceerde dat idee eind vorig jaar. Sindsdien is er aan gesleuteld. Breekpunt werd artikel 3 ,,f" waarin bepaald werd dat ingeval een bouwwerk niet-bedrijfsmatig in eigen beheer gebouw wordt, toch de namen van de opdrachtgever en de „bouwers" in een register aangete kend moeten worden. Het gaat om doe-het-zelvers en dat vond mei name de heer Nuijten van Progressief Soest te ver gaan. Nuijten kreeg voldoende steun en daarna werd de verordening niet vastgesteld. opgericht als teken van solidariteit met de vrouwen in Engeland, die in Green ham Co mm ons en in Mollsworth al sinds langere tijd op dezelfde wijze demonstreren in de nabijheid van de bases die voor de stationering van kruisraketten zijn aangewezen. - De jaarlijkse, mede door IKV-kernen georganiseerde demonstraties in Soes terberg hebben duidelijk gemaakt dat de Vliegbasis te beschouwen is als een symbool van de tot dusver door de Nederlandse regering gevolgde poli tiek van het vertrouwen op afschrik king met kernwapens. - De IKV—kern Soest betuigt haar solidariteit met het Vrouwen Vredes kamp in Soesterberg, in zoverre de doelstellingen en methoden van het kamp in overeenstemming zijn met de doelstellingen en methoden die het IKV nastreeft en hanteert in zijn verzet tegen de voortschrijdende kernwa- penwedloop. Opbrengst Anjercollecte ruim 5000 gulden De Anjercollecte 1982, welke van 7 tot en met 20 juni in Soest en Soesterberg werd gehouden heeft een totaalop brengst gegeven van 5.574, 55 gulden. In 1981 was de opbrengst 5.668,61 gul den. Gedachtenwisseling over Dorpshuis Soesterberg Het college van burgemeester en wet houders heeft de besturen van de 38 Soesterbergse verenigingen en instel lingen uitgenodigd voor een gedachte wisseling over de huidige situatie van het Dorpshuis Soesterberg. Rond het Dorpshuis speelt op dit ogenblik een aantal problemen. Eén van de klem mendste op dit moment betreft het voornemen van het zittende bestuur om op te stappen. Pogingen om nieuwe bestuursleden te werven hebben tot nu toe onvoldoende sukses gehad. Men kan stellen dat men thans in een pat stelling zit. Alvorens nadere beslissin gen te nemen wil het bestuursbestuur eerst kontakt hebben met het Soester bergse verenigingsleven. De avond wordt gehouden op maandag 26 juli aanstaande om 20.00 uur in het Dorps huis. Ondanks de vakantieperiode hoopt het gemeentebestuur op de aan wezigheid van alle verenigingen en instellingen. Ziekenfondsvervoer Rolstoelvervoer Groepsvervoer Trouwrijden In de Pauluskerk Aan de Brink te Baarn zijn Orgelconcerten op de dins dagavonden 13, 20 en 27 juli en op 3, 10 en 17 augustus door Jaap Zwart. Aanvang 8 uur, toegangsprijs 4,- en kinderen/65 2,-. In Museum Flehite aan de Westsingel 50 te Amersfoort is op elke woensdag middag om 14.00 uur, vanaf 21 juli t/m 18 augustus Pret bij de prehis torie, voor kinderen vanaf 10 jaar. Onder het genot van een glaasje li monade, zal dan iets van de prehisto rie verteld worden. Wim Bosman Promotions B.V. organi seert: James Last. Op donderdag 16 september, in de Rijnhal te Arnhem. Aanvang 20.00 uur en de prijs is 35,- per persoon. Er zijn al kaartjes hier te reserveren in de voorverkoop. De Stichting „WAD-ROCK" organi seert het: „Wad-rock festival", op zaterdag 31 juli. Op het Sportveld „De Waal", Waalder- weg in de Waal-Texel. Aanvang 15.00 uur, prijs 14,- per persoon. De voor verkoop is al gestart. Van donderdag 19 augustus tot en met zaterdag 28 augustus is er de Natio nale taptoe Breda, deze wordt gehou den bij de Koninklijke Militaire Aca demie, Kasteelplein, Breda. De duur van de voorstelling is plm. l^é uur en de deelnemende korpsen zijn o.a.: The Band of the 3rd Bat- talion The Royal Green Jackets (En geland), The Band of the Royal 22nd Regiment (Canada). De Marinierska pel der Koninklijke Marine, De Ne derlandse Politie van veldwachter tot motorstuntteam en selectie uit de bes te muziek- en showgroepen van ons land. De aanvangstijd is steeds om 21.00 uur. Op zaterdag 28 augustus is er een kindermatinee om 15.00 uur. U kunt hier ook kaarten in de voor verkoop krijgen voor het Internatio naal Concours Hippique in het Kraling- sebos te Rotterdam, dat gehouden wordt van 18 t/m 22 augustus. In de Swingboei te Oud Loosdrecht presenteert Pim Jacobs Talentenjacht Loosdrecht. Op 28 juli is het Nederlands Chanson en luisterlied aan de beurt. Vanaf -vrijdag 23 juü t/m zaterdag 7 augustus geeft Se Hoofdstad Operette in de Stadsschouwburg te Amsterdam de laatste serie' vöórstelïlngën vari Johanh Strauss meest bekende ope rette „Der Zigeunerbaron". Van 26 tot 31 juli is Wandel-strand- zes-daagse; van Hoek van Holland naar Den Helder, voor meer inlichtin gen hierover kunt u VW Den Helder bellen. De programma's van de-Volksuniver siteit Soest/Soesterberg liggen voor u klaar. Er zijn weer diverse talenkursussen. Verder kursussen zo als algemene ontwikkeling, verhalen en dichten, kinder- en jeugdboeken, kunstgeschiedenis, Astrologie, dam men, bridge, broodbakken, koken, kruidenkennis, meubelreparaties enz. In augustus komt de V.U.-folder bij een ieder in de bus. Men kan voor inlichtingen bellen elke woensdag van 9 tot 12 uur, tel. 22195. Van 15 juli tot en met 30 augustus is het kantoor gesloten. In de Hilversumse Kerkstraat is in de eerstkomende zaterdagen een Toer in straatfestival, met toneel, re vue, akrobatiek, clownerie enz. Zeilen met oude vissersschepen vanuit Spakenburg, onder leiding van een be kwame schipper, dat kan voor 5 dagen, een weekend of een dag. Er kunnen 10 passagiers op zo'n oude zeilboot. Voor inlichtingen en prijzen of verdere informatie kunt u bellen naar 03495- 72084 Zeilvaart Spakenburg. Sinds 1 januari heeft de 'wv Soest/ Soesterberg een nieuwe voor de ge meente Soest geldende kadobon in om loop gebracht. Eén en ander betekent dat de oude kadobon, welke men vorig jaar gekocht heeft, niet meer geldig is, daar de geldigheidsduur van de kadobonnen een half jaar is. De VVV geeft de winkeliers die nog in het be zit zijn van een in 1981 gekochte kado bon, tot 30 september a.s. de gelegen heid deze in te leveren bij de Rabo- banken in Soest. Na die datum kan dit niet meer en zijn de bonnen verlopen. Partikulieren die nog oude kadobonnen hebben, kunnen hiervoor nog tot 15 september iets besteden bij de Soes ter- en Soesterbergse middenstand. Nieuwe kadobonnen zijn er weer volop te koop in allerlei prijsklassen hier bij hetVW. Daling gasverbruik in juni De gasinkoop in de maand juni bedroeg 1.671.947 m3. Ten opzichte van juni 1981 was dat een daling van 21 procent (455.626 m3). In juni 1981 was de gasinkoop 2.127.573 m3 en in juni 1980 2.253.321 m3. De gasinkoop dit jaar tot en met juni bedroeg 38.285.720 m3, dat is een daling met 243.080 m3 ten opzichte van dezelf de periode in 1981 toen de gasinkoop 38.528.800 m3 bedroeg. In 1980 was dat in dezelfde periode 41.956.418 m3. Het aantal graaddagen was in juni 1982 38 procent lager dan in juni 1981: 69 om 112. Eén graaddag is iedere graad celcius die de gemiddelde etmaaltem- peratuur van de buitenlucht beneden de stookgraad (18 0 C) ligt. Bijvoor beeld een gemiddelde etmaaltempera- tuur van 4°C geeft 14 graaddagen. Het a.intïil graaddagen dit jaar tot en met juni bedroeg 1892 en in 1981 1811. Het aantal gasverbruikers steeg verge leken met de maand mei van 13.917 naar 13.921. Het aantal c.a.i.-aanslui tingen steeg vergeleken met de vorige maand van 10.812 naar 10.822. Zonnige geste van uw Presto Print fotovakman: Bij het afhalen van uw luxe formaat foto's (tot 30% groter dan normaal) krijgt u van ons een kleurrijke strandbal gratis. U herkent onze zaak aan de strand ballen in de etalage. De aktie geldt zolang de voor raad strekt. In zijn allerlaatste vergadering van deze zit tingsperiode heeft de raad zichzelf overtroffen. Terecht maakte burgemeester Scholten na afloop de opmerking dat er zinnig vergaderd was en dat er goede besluiten genomen werden. Daar is natuurlijk niet iedereen het mee eens, want de Soesterbergers zien voorlopig een sporthal aan hun neus voorbij gaan. Dat was kantjeboord want burgemeester en wethouders wonnen het van de commissie voor de beroep schriften met precies één stem. Nooit zullen we weten of hij, net als indertijd burgemeester Corver, het anders uitvallende besluit ter ver nietiging voorgedragen zou hebben aan de Kroon. De uitslag was nu 13 om 12, maar als de D'66-ers Gerth en Jonker de vergadering bijgewoond hadden, dan was de uitslag precies andersom geweest. Mevrouw Allard liet dat weten, maar zij zat in der uppie; vermoede lijk al aan het oefenen voor de solopartij die zij de komende vier jaar moet gaan blazen. Wat de tennishal betreft nog even dit. De CDA-fractie blijkt zo lek als een mandje te worden. De nieuweling Blom uit Soesterberg had de voorstanders van de hal de avond te voren al laten weten dat de CDA-groep in de raad en bloc tégen de hal zou stemmen. Dat gebeurde niet want de twee zittende Soester bergers, Storimans en Verheus, wilden de hal wél, maar het geeft te denken. Blom let niet goed op en wil in Soesterberg graag gewichtig doen. Al te grote mededeelzaamheid leverde dit keer ook nog een ander probleem op. Er zijn, en dat houd je niet voor mogelijk en daarom is het te verwachten, mensen die de squashbaan aan de Albert Cuyplaan niet zi'eri 'zfittem Hét uitzicht" wordt ér door belemmer^. i Er ha$ ook een schoolgebouw, de uitbreiding Van'de LTS, kunnen komen, maar goed... je hebt recht om te protesteren en daar maak je gebruik van. De protestbrief kwam op de agenda van de raad terecht met het advies het epistel voor nader onderzoek in handen te stellen van B. en W. Heel coulant liet het gemeentelijk appa raat weten dat de brief in de raadsvergadering aan de orde kwam en wat doet een burger: die gaat luisteren, maakt er tijd voor vrij. En dan kom je tot de ontdekking dat je voor Piet Snot, zit; dat je niet een even wat mag zeggen. Ambtenaren blijken nog steeds te denken dat iedereen weet hoet het in een /ver gadering van de raad toegaat en óók dat iedereen hun ambtelijke brief-stijl leerbaar vindt. Dat gaf in deze vergadering dus een probleem pje dat door burgemeester Scholten voortref felijk werd opgelost. Als hij dat in Amerika, in Titusville, geleerd heeft dan zijn wij in Soest met die reis toch ook iets opgeschoten. Frans Kingma, sommige mensen kun je heel makkelijk met de voornaam aanspreken met andere lukt dat nooit (tegen Onderdelinden zeg je niet zo maar Arie, net zo min als je Visser „meneer" noemt), maar Frans Kingma was heel even op de Tweede Kamer-verkiezings- toer. In een briefje, dat in het kader van het vragenhalfuurtje behandeld werd, vroeg hij of het gemeentebestuur zich al beraden had over te ondernemen stappen en akties in verband met het opheffen van Zonnegloren. Zijn partij- het opheffen van Zonnegloren. Zijn partij genoot, wethouder mevrouw Van Stiphout, lid van provinciale staten, zei dat Frans niet zo gehaast moest doen. Daar is nog tijd zat voor en Van Stiphout wil in provinciale staten natuurlijk ook wat te vertellen hebben en dan liefst wat nieuws. En dat zou dan wel eens kunnen zijn de boodschap van het Soester ge meentebestuur dat men het met de minister helemaal niet eens is. Onze plaatselijke „obsessie", het Vrouwen Vredeskamp, kwam ook nog even aan de orde. Bestuurlijk links Soest wil de dames er laten kamperen tot ze er bij wijze van spreken ..„kreperen"van de koüdë enz. Bestuurlijk rechts Soest vindt dat de wet nageleefd moet worden; want waarvoor heb je anders een wet. Het verschil zit 'm in de opvatting over de monstreren en kamperen. De voorzitter van de afdeling rechtspraak van de Raad van State laat het demonstreren voorlopig zwaarder wegen, maar hoe hij daar zo toe gekomen is, weet nog niemand. Zijn argumenten zijn niet bekend en dat verdriet de burgemeester zeer. Hij noemt dat „geen goede gang van zaken". Wethouder Hoekstra zei ook zo iets. Nadat de raad in de kwestie opknappen Eigendomweg, heel consequent inconsequent gebleven was, zei de wethouder dat de inconsequentie zoveel vragen opgeleverd had en dat, om die te beantwoorden er zoveel tijd en dus geld in was gaan zitten, dat de raadsleden zich in de toe komst eens moeten bedenken vóórdat ze aan het vragenstellen beginnen. Magnifiek zulke woorden! Er zouden in Soest kapitalen overgehouden zijn als de raads leden eens wat minder vragen gingen zitten „bedenken". Maar ja, besturen is niet ieders vak en je wordt er door de kiezer toch zo maar voor gezet. Je toont je goede wil (iemand moet het toch doenen dan moet je nog beslissen ook. Goed maar dat je er voor betaald wordt en dat je niet voor elke gestelde vraag moet be talen. Vermoedelijk zou er dan in de oktober vergadering van de raad, als de inmiddels be ruchte bezuinigingsvoorstellen aan de orde komen, heel veel geld te verdienen zijn voor onze gemeenschap. Overigens leverde deze laatste vergadering, die méér publiek trok dan er stoelen waren, nog een overwinning voor de pers op. Er bestond net als vorige keer (in juni) met de afslag Richelleweg, gevaar dat de reconstructie van de Eigendomweg weer een enorm aantal her halingen zou opleveren. Dat gevaar werd door de CDA-er Stam bezworen, die heel eerlijk opmerkte: „Laat ik maar kort zijn, anders loopt de pers weer weg en dat is niet de bedoeling". Men hield het kort en zo was deze laatste bijeenkomst, met een enorm lange agenda, zo'n anderhalf uur eerder afgelopen dan ieder een gedacht had. Eind goéd..."al'göed. Op 1 september a.s. wordt er-heel officieel een punt gezet achter deze raadsperiode en het betekent ook een punt achter de bestuurlijke carrière van een aantal raadsleden. Er zijn er bij die er wel twintig jaar op hebben zitten en het zal voor hen niet meevallen dat besturen nu zo maar aan anderen over te laten. In deze laatste vergadering hebben ze het goede voorbeeld gegeven en dat is heel wat waard. P. RESS De leden van het sportstichtingsbe- stuur hebben vorige week dinsdag het eerste obstakel weggenomen om de afdeling atletiek van de Sport Organi satie Soest aan een 400-meterbaan te helpen. Voor wat dan in de toekomst een volwaardige atletiek-accommoda- tie moet worden is in eerste instantie 45.000 gulden nodig en de sportstich tingbestuurders gaan met het beschik baar stellen van dat bedrag zonder meer accoord. Als alles meezit en de dienst van ge meentewerken, die nu al een maand het plannetje bekijkt, een positief ad vies uitbrengt, kan het een van de eer ste daden van de in september nieuw onttredende raad worden, om de S.O. Soest-atleten aan de lang beloofde voorziening te helpen. De sportstichtingbestuurders lieten geen twijfel over hun oprechte mede werking bestaan. Men ging direct al een stap verder dan het dagelijks bestuur van de stichting, dat voorstel de het plan „om advies" in zijn han den te stellen. Raadslid Storimans (CDA) zei dat het wat hem betreft met dat bedrag in orde was en de korfbalvertegenwoor diger, de heer L. C. van Vliet, zei „dat de sportstichtingbestuurders hun gezicht verliezen als dit kleine be drag er nu weer niet komt' Van Vliet doelde op het miljoenenplan van enkele jaren geleden, het plan dat door de Grontmij was uitgewerkt en waar 2% miljoen voor nodig was, dat nu door grote zelfwerkzaamheid van de atletiek-leden is teruggebracht tot nog geen halve ton. Op die zelfwerkzaamheid wees de heer Moree van S.O. Soest. Hij zei begrip te hebben voor de beperkte financiële mogelijkheden van de ge meente, maar naar zijn mening is het nu genoemde bedrag reëel ten opzich te van de eerder genoemde miljoe nen. „Als er deze winter begonnen wordt met de basiswerkzaamheden, dan kan de vereniging in de zomer van '83 in eigen beheer verder werken. Door intensief gebruik te maken van de dan aangelegde accommodatie kan de vereniging de noodzaak van een com pleet atletiek „stadion" aantonen", aldus de heer Moree. Het dagelijks bestuur van de sport stichting kan met dit fiat van het sportstichtingsbestuur nu direct naar b. en w. en naar de gemeenteraad. Of de krediet-aanvraag in september aan de raad zal worden voorgelegd, valt te bezien. Er kan aan getwijfeld worden omdat practisch al deze zaken doorgeschoven worden naar de okto- ber-vergadering waar alle bezuini gingsvoorstellen met het oog op de begroting voor 1983 aan de orde ko men. Wieksloot De accommodatie moet aangelegd worden op een perceel aan de Wiek- sloterweg o.z. dat de gemeente inder tijd voor dit doel door ruiling in bezit kreeg. Het eerste plan voor de aanleg van een atletiekbaan dateert uit 1976. Dat 2*£ miljoen kostende plan bleek politiek gezien niet haalbaar. Het werd daarom „afgeslankt" tot een plannetje dat één miljoen gulden zou gaan kos ten en daar zei de gemeenteraad in november 1979 „ja" op. De daadwerkelijke bereidheid van het gemeentebestuur om de baan aan te leggen is tot nu toe niet gebleken en dat is een gevolg van de precaire fi nanciële situatie waarin de gemeente verkeert. In het blad „de Spetter" van S.O. Soest-atletiek zegt voorzitter R. van Zee, gezien de medewerking die de plaatselijke politieke partijen in hun verkiezingstoespraken hebben toe gezegd, er op te rekenen dat het nu moet lukken. Op bijgaand prentje de atletiek-accom- modatie zoals die er over enkele ja ren uit kan zien. hn» iHaa Hat Ho-7 O mpncpn 'S AVOflds Vrouwen Vredeskamp Hoewel we niet zulke briefschrijfsters zijn, zeker niet in een krant, moet ons toch eens wat van het hart n.a.v. de recent verschenen kranteartikelen over het Vrouwen Vredeskamp. De door de dames van het Vrouwen Vredeskamp genoemde samenleving die van binnenuit kapot gaat en onze wereld die wordt vergiftigd, etc. etc. door een kleine groep mannen aan de top, zou ik niet aan de militairen willen toeschrijven. (In oorlogstijd mogen ze toevallig wél vooraan staan en óók voor jullie vechten). Het kapot gaan van de wereld gebeurt toch voornamelijk omdat er zoveel ontevreden, gefrustreerde ménsen zijn, die steeds maar meer willen en die menen overal tegen te moeten pro testeren en aktie voeren. Mensen die van eenvoudige dingen niet meer kun nen genieten, maar slechts doem denken. Mensen die geweldloze de monstraties etc. voorstaan maar zelf als eerste met stenen gooien. Mensen die dyidelijk teveel tijd hebben en steeds verder zoeken naar het waarom van veel zaken en van dingen die fout lopen door wat voor oorzaak ook, graag anderen de schuld geven (liefst aan hen die niet terug kunnen trappen, omdat ze dan in opspraak komen en het wéér eens gedaan hebben (politie, militairen, minderheidsgroepen). Wij zouden willen zeggen: ga daad werkelijk iets doen. Hou eens op met demonstreren en straten volkladden (Stel je eens voor dat iedereen zijn grieven op straat schrijft, het asfalt zou te klein zijn). Hou eens op met al die akties die reakties en agressie van anderen opwekken. I- Hou je eens aan de regels zoals die ook voor andere Nederlanders gelden en ga ergens anders kamperen (b.v. op het Binnenhof in Den Haag, waar de hoge re heren vertoeven). Verbeter de wereld en begin bij jezelf en niet bij een ander. Zorg dat je op gelijkwaardig peil staat met de man nen; dat zal ook aan je eigen instel ling liggen. Van alle geëmancipeer wordt n.1. lang niet iedereen beter en gelukkiger. Geniet van het leven, het duurt toch al zo kort. Namens een deel van de zwijgende meerderheid in Nederland. Voorbij is voorbij Na 16 jaar ben ik genoodzaakt ermee te stoppen, wel met pijn in mijn hart, maar het moest er eens van komen. Het was voor mij dan ook geen ge makkelijke taak om dat aan de bejaar den van Soest mede te delen. Ze vragen mij wel eens: hoe ben je? ertoe gekomen? Nou dat zal ik U vertellen: Mijn moeder zei altijd „Als het goed gaat, denk dan vooral om de bejaarden" en dit is mij altijd bijge bleven. 30 Jaar geleden verleende ik reeds financiële steun aan het bejaarden centrum „Gerardus Majella" te Mij drecht en toen ik in Soest kwam wonen, heb ik mij dan ook opgegeven voor het vervoer van bejaarden per auto op de jaarlijkse uitgaansdag. Tijdens deze reisjes had ik in de gaten, dat zo'n dag niet datgene bracht, wat deze mensen nodig hadden, want als zij 's avonds thuis kwamen na eerst nog een ijsje te hebben genuttigd nabij het Kerkplein, moesten zij naar huis om te gaan eten. Bij de Witte Boerderij deelden mijn vrouw en ik 's morgens sigaren en eau de cologne uit voor onderweg, maar het idee, dat deze mensen 's avonds thuis nog moesten koken, zat mij dwars. Ik stelde daarom het bestuur voor om de bejaarden een diner te geven in Groot-Kievitsdal voor rekening van mijn bedrijf. Tot mijn ontsteltenis waren 2 van de 5 •bestuursleden tegen dit voorstel om reden, dat als ik het niet meer zou kunnen doen, de mensen dan verwend waren. Mijn vrouw heeft toen tegen één van deze bestuursleden gezegd: „Dan gaat U zeker nooit op vakantie, want als U een paar keer bent geweest en het zou daarna niet meer kunnen, dan bent U zeker ook verwend". Deze man had echter nooit verwacht, dat ik het 16 jaar vol zou houden. Voorts wil ik alle mensen bedanken, die hieraan meegewerkt hebben, voor al in de afgelopen 8 jaar en ook dank voor de mooie trofee. Speciaal dank aan mevrouw C. A. Kaal-Ouwehand voor de leuke gedich ten en aan mevrouw Stolwijk voor het vele werk, dat zij verrichtte. Tenslotte denk ik met vreugde terug aan deze 16 jaar, waaraan ik zoveel dierbare herinneringen heb overgehou den. c. Th. Voorbij

Soester Courant | 1982 | | pagina 3